Bloedbad dreigt in Trinnli DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TU-TIPS HET WEER nieuwde krant Hete" herfst Feyenoord wil Wim Rijsbergen Walesa - postzegel Moskou op bestelling onder flauw zonnetje Zwarte koffie werkt niet ontnuchterend Den Haag en Leiden werken door Uitgave Westerpers, behorende lol SijthoH Pers. Apolhekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA. tel.071-122244. Giro 103003 Bank: Amro- bank N.V, Leiden. Directeur-hoofdredacteur: IJ.Hallewas, Chef-redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.BTW) f 0,58 per mm, kleintjes f 0,40 per mm. Abonnementen: (incl.BTW) per maand f 20.41 (uitsl.aut,betaling),kwartaal i 61,25, jaar f 233,50. rn) Klachten bezorging: maandag t/m vri)dag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel. 071-122248. Losse nummers f 0.80. Woensdag 9 november 1983, 75e jaargang no. 22728 Het verschijnsel „Centrumpar tij" aan de orde in praatru briek „Tijdverschijnselen" op Ned. I om 20.55 uur. Op Ned. II om 20.10 uur praat Koos Postema over doodgaan. Om 21.10 uur kijkje op het le ven van dirigent Bruno Ma- derna. Op België 2 om 20.15 uur speelfilm „De ondankbare stad". Droog weer en perioden met zon. Middagtemperatuur 13 graden. Matige wind. Zon op: 07.50; onder: 16.57; Schev. hoog water: 6.10 en 18.17; laag water: 1.38 en 13.54 uur. ver gb~ de Leidse Cou- let een vernieuwde ef int. Anders van ui en bovendien uitge- evir van inhoud. Met ?njijk nieuws over uit- maar nu óók met zenswaardigs voor sblijvers, zoals een riek, nieuws over feren en aandacht hobby's, af volgende week tips voor de tuin en bloemen in iformatie over video puter en nieuws doe-het-zelvers. st voortaan óók week de TOP-40 in iten Komst Sint 19 november op televisie HILVERSUM - Bij NOS-tv is het bericht binnengekomen, dat Sinterklaas op zater dag 19 november in ons land aankomt. Hij zal dan in Hoorn voet aan wal zetten. De Sint wordt welkom geheten door de bur gemeester van die plaats. Aart Staartjes doet daarvan verslag op Ned. I tussen 12.00 en 13.00 uur. DE BILT Het ongemeen fraaie weer van de laatste da gen heeft bij menigeen verba zing gewekt. ..Zo' mooi no vemberweer heb ik bij mijn weten nog nooit meegemaakt", hoort men allerwegen zeggen. In Zuid-Limburg was het gis teren maar liefst negentien graden, dat scheelde maar vier graden met Mallorca (23) en maar twee met een gerenom meerde zonovergoten plaats als Malaga (21). Vanochtend was het in het hele land zo'n tien. elf graden, maar in Zuid- Limburg (alweer daar der tien. En het einde van de fraaie periode is (gelukkig) nog niet in zicht. ROTTERDAM Wim Rijsbergen staat in de be langstelling van Feye noord. Voorzitter Kerkum van de Rotterdammers heeft vandaag een oriënte rend gesprek met de Lei- denaar, die ook is bena derd door Helmond Sport. Rijsbergen, die in Neder land vertoeft omdat hij bij New York Cosmos geen Amerikaanse voetbalver plichtingen heeft, is door Feyenoord benaderd om dat verdediger Henk Duut door een meniscus-opera tie is uitgeschakeld. WARSCHAU „PTT-Soli- darnosc" geeft binnenkort een serie van zes postzegels uit met de afbeelding van de leider van de verboden vak bond, Lech Walesa, zo heeft een ondergrondse blad ge meld. De zegels, die per stuk onge veer f. 1,50 kosten, zijn ver der voorzien van het op schrift „Nobelprijs 1983". So lidariteit wil met deze uitgif te de traditie voortzetten van de officiële Poolse posterijen, die in 1982 zegels uitgaven met de afbeeldingen van de Poolse Nobelprijswinnaars in het verleden. MOSKOU De zon die afgelopen maanden de parade op het Rode Plein in Moskou opfleurde was „besteld". Toen bekend werd dat het weerbericht voor 7 november niet veel goeds be loofde. kozen zes vliegtuigen van de afdeling publieke werken van Moskou het luchtruim om drie uur lang de bewolking met chemicaliën te lijf te gaan. De door het weerkundig instituut voorspelde regen bij de herdenking van de oktober-revolutie moest eraan geloven: de festiviteiten van die dag speelden zich dan ook af onder een lente-achtig zonnetje. De Moskouse Pravda die dit meldt, schreef verder dat publieke werken vorig jaar eveneens in actie kwamen om voor mooi weer te zorgen. De weerkundigen, die sneeuwval hadden voor speld, en die niet op de hoogte waren van het ingrijpen van pu blieke werken, kregen het mooie weer op hun boterham: we gens „verkeerde voorspellingen" vonden de weerkundigen die maand geen premie in hun loonzakje. LONDEN In plaats van mensen die gedronken hebben te ontnuchte ren, maakt zwarte koffie de zaak al leen maar erger. Dat is de conclusie van onderzoekers van het University College in Wales. Gedurende meer dan 100 uur namen zij proeven met vrijwilligers, die eerst een mengsel dronken van alcoholische dranken en vervolgens een kop zwarte koffie. Als gevolg daarvan werd hun reactiever mogen bijna een kwart minder, hoe wel de drinkers door de hitte en bitte re smaak van de koffie het mis plaatste gevoel kregen dat zij nuchterder waren dan voordien. Melk en water werken volgens de onder zoekers wel ontnuchterend. Y

Leidse Courant | 1983 | | pagina 1