[oorlopig geen danskelder ïi Noordwi jks Lido-theater CARAVAN CLUB WOEDEND OP CAMPING DUINRELL EeidócSoiuant >t Golf van bezwaren tegen meubelboulevard Leiderdorp Bommetje blijkt eigen fabrikaat „AD VAN STATE WIJST VERZOEK TOT SCHORSING AF DINSDAG 8 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 IJK/NOORDWIJK itie van Katwijk heeft hrgen stipt gewerkt en urïr veertig bestuurders potorvoertuigen ..ver- I net een waarschuwing ■-ts van een bekeuring, jke acties staan ook iorgen in Katwijk en fijk op het programma. en donderdag zijn er. ierbrekingen voor ringen met de vakbon- vrijdag zal ook een isactie op en rond de weekmarkt worden LEIDERDORP Het plan van de gemeente Leiderdorp een bouwvergunning af te geven voor de totstandkoming van de meubelboule vard in het bestemmingsplan Elisabethhof heeft, zoals kon worden verwacht, de nodige bezwaarschriften opgeleverd. Het bouwplan heeft vanaf 30 september j.l. gedurende twee weken ter inzage gelegen. Bezwaarschriften zijn ingediend door de gemeentebesturen van Leiden en Zoeterwoude, Casba en Leski Meu belen BV uit Zoeterwoude, het Koninklijk Ne derlands Ondernemersverbond namens een groot aantal ondernemers en bedrijven in de wooninrichtingsbranche en het Leids City Cen trum. De bezwaren liggen in het verlengde van de eerder tegen het bestemmingsplan Elisabethhof ingediende bezwaren die door een unanieme Leiderdorpse gemeenteraad van de hand wer den gewezen. Met de ter inzagelegging van het bouwplan wil het Leiderdorpse gemeentebe stuur bereiken, dat het college van GS van Zuid-Holland een zogenaamde verklaring van geen bezwaar afgeeft, die het mogelijk maakt vooruitlopende op de goedkeuring van het be stemmingsplan de bouw van de meubelboule vard ter hand te nemen. De bezwaarschriften worden morgenavond be handeld door de gemeentelijke commissie be roep- en bezwaarschriften. Het is voor de eerste maal dat deze commissie zich over deze omstre den kwestie kan buigen. De bezwaarschriften procedure in het kader van het bestemmings plan Elisabethhof kwam in eerste instantie voor rekening voor de commissie Ruimtelijke Ordening en Openbare Werken, die zich ook met de opstelling van het plan had bezig gehou den. KATWIJK De 14-jarige jongen die verleden week op de Zeeweg in Kat wijk gewond raakte door een ontplof fend bommetje, blijkt dat zelf met een vriend te hebben gemaakt. De jongen had thuis verteld dat hij ge troffen werd door de ontploffing toen hij langs een bushalte fietste waarin ze ven jongelui stonden. Dat verhaal blijkt hij nu uit angst voor straf te hebben verzonnen. Samen met een vriendje had hij vuurwerk in een blikje gedaan en dat bij de bushalte tot/ ontploffing gebracht. Hij raakte daar zelf bij ge wond aan een voet en een oog. inU7T Tlf Tr» -11l:: jicj - ni j r-* nr i i i ig IDWIJK In de 1 de danskelder in heeft de gemeente ieieTste ronde op Van -i.ipewnnnen. Gister instellen bij dezelfde Raad van State, maar gedurende de tijd dat deze procedure loopt, zal hij rekening hebben te houden met het gemeentelijk verbod. raadsman niet op de hoorzit ting aanwezig was. Hij ver zocht de commissie mr. Van der Plas alsnog in de gelegen heid te stellen z'n standpunt enkele ambtenaren. Dat de Raad van State de schorsing niet had toegewezen, was volgens Van Hese te dan ken aan het feit, dat de burge- komen", aldus Pot. Wat hem vooral dwars zat was het feit, dat hij drie jaar met de ge meente had onderhandeld over de verkoop van Lido, maar Hat mpn hpm uiteindp- Graaf van Zuylen verhoogt huren buitensporig WASSENAAR De Nederlandse Caravan Club is woedend op de directeur van het Was- senaarse pretpark en landgoed Duinrell, graaf H. van Zuylen van Nijevelt. De NCC. die een anderhalf hectare groot stuk land huurt van de heer Van Zuylen, is de laatste jaren geconfronteerd met enorme huurverhogingen. Tijdens een zogenaamd wintervoorlichtingskamp dat de afgelopen dagen door de NCC op Duinrell gehouden werd, protesteerde de caravanclub bij wethouder C. Barning van Was senaar tegen de buitensporige huurverhogingen. De ruim 1200 leden die daar aanwezig waren, lieten weten Duinrell als vaste clublocatie te zullen verlaten als de heer Van Zuy len doorgaat de prijzen omhoog te schroeven. De heer Van Schaffelaar, voorzitter van de club: „Dit kan echt niet meer. Vorig jaar be taalden we 12.000 gulden per jaar, dit jaar is dat al 25.000 gulden, en voor volgend jaar vraagt de heer Van Zuylen 40.000 gulden. We hebben hem nu al horen zeggen dat hij naar de 60.000 per jaar wil. En als we daarover willen praten zegt hij, dat is mijn prijs, voor jullie tien anderen. Terwijl we hier nu al ruim twintig jaar staan aldus Van Schaffelaar. Het bestuur van de NCC heeft geprobeerd zijn gram te halen bij de economische controle dienst, die toezicht houdt op de nale ving van de prijsbeschikkingen van het ministerie van economi sche zaken. Ook voor campings geldt zo'n prijsbeschikking, waarin staat dat de prijzen per jaar per standplaats slechts enke le procenten, mogen stijgen. De heer van Schaffelaar: „Van de economische controle dienst kregen we te horen dat de prijsbe schikking alleen geldt voor campingplaatsen, en niet voor ter- reinhuur. We huren natuurlijk een stukje grond, en dat valt bui ten de beschikking. Dus kan graaf Van Zuylen zijn prijzen maar blijven verhogen.' Er zit dus nog een groot gat in de wet. waar wij helaas de dupe van zijn". Wat krijgt de club nu voor die gro te som geld? Een stuk sterk hellend terrein in waterwingebiedv waar zo'n veertig caravans mogen staan en waar het sanitair wordt gevormd door één waterleiding en één stortput. De ledea van de caravanclub zeggen niets meer nodig te hebben, omdat de caravans hun eigen sanitair hebben, maar nu wel bedenkin gen te krijgen tegen de prijs die zij moeten betalen voor dit sobe re servicepakket. Ook al omdat in de praktijk slechts een half jaar gebruik wordt gemaakt van het terrein op de tamping Duinrell. „De heer Van Zuylen zegt nu wel dat y/e voor dat geld ook ge bruik kunnen maken van de attracties, maar voor ons hoeft dat allemaal niet. Door het hele land hebben we van die natuurcam- ninaü waar we hest tevreden mee ziin. Het aantrekkelijke van wonende Lido-theater, zette uiteen waarom krachtens de regels van het bestemmings plan in Lido geen bar-dancing kan en mag worden uitgeoe- fpnH Hpt pehruik van Lido als

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7