Onland/buitenland VTDA KeidócOommxt ^oenenzwendelaar -akt in Vlissingen li Geldloper beroofd Herkansing voor omstreden proefgebied Blijdorp en Artis ROTTERDAM De besturen van Dier gaarde Blijdorp in Rotterdam en Artis in Amsterdam hebben besloten tot een in tensievere samenwerking om de financië le problemen het hoofd te bieden en daar mee hun kostbare collecties beter te behe ren. In deze tijd van bezuinigingen achten de beide dierentuinen het noodzakelijk dat door samenwerking het wetenschap pelijk onderzoek en de voorlichting over de levende natuur op peil wordt gehou den. Artis en Blijdorp gaan nader samen werken op de terreinen van Zoo-techniek, onderzoek, inkoop van voedsel, voorlich ting en educatie. Eerste tekenen van sa menwerking zijn het opgaan van het blad Blijdorp Geluiden in het tweemaandelijk- )lad Artis en het feit dat abonnement houders toegang krijgen tot beide dieren parken. Componiste Germaine Tailleferre overleden PARIJS De Franse compo niste Germaine Tailleferre is gisteren op 91-jarige leeftijd overleden in Parijs. Zij was het enige nog levende lid van de uit componisten bestaande „Groep van Zes". Tot die „Groep van Zes" behoorden verder Arthur Honegger, Francis Poulenc, Darius Mil- haud. Louis Durey en Georges Auric. Tailleferre studeerde aan het conservatorium in Pa rijs, waar zij Milhaud leerde kennen. ^GEN De politie in Vlissingen heeft giste- 3-jarige W.J.V. uit Putten en diens 30-jarige *bte aangehouden, op verdenking van zwendel w[havenligplaatsen in Micco (Florida). Daarmee i3?)oedrag van rond de vijf miljoen gulden zijn i7ij Vier jaar geleden begon V. in landelijke dag- adverteren met zeer lucratieve investeringen mptune-jachthaven in Micco. Geïnteresseerden gljeén ligplaats kopen, die doorverhuurd zou 4an bootbezitters. Er werd een rendement be- 4j*i twee procent per maand. Volgens de Vlis- 'jcherche heeft de man zo kans gezien vele 304| Nederlanders op te lichten. Er zijn overigens 23^ verdachten in deze zaak. Deze zullen in de nfdeze week worden aangehouden en verhoord. Marinier dood na oefening WILLEMSTAD Bij een mi litaire oefening heeft zich gis teren óp de Nederlandse An tillen een ongeval met dodelij ke afloop voorgedaan. Het slachtoffer, de Antilliaanse dienstplichtige militair M.E. Cox, kreeg problemen met zijn conditie tijdens een bergmars, waarbij dienstplichtige mari niers op de Christoffelberg over een afstand van 300 me ter moeten klimmen en afda len. Cox kreeg het erg warm en hij overleed als gevolg van zuurstofgebrek. Nog nooit is bij zo'n oefening een ernstig ongeval gebeurd. ZAANSTAD Een geldloper van de Nederlandse Midden- standsbank is gisteren in Zaandam van een geldcassette met 100.000 beroofd. De man was met de casette op weg van de bank naar zijn transportau to. Na een tik op zijn hoofd werd hij bedreigd met een op een pistool lijkend voorwerp. Vervolgens werd de man ge dwongen de cassette af te ge ven. De overvaller verdween lopend. De politie heeft een „opoefiets" gevonden die ver moedelijk door de dader is ge bruikt. WINTERSWIJK Het Proefgebied Na tionaal Landschap, dat op groot verzet van Winterswijkse boeren is gestuit, krijgt een herkansing. De raadsfracties hebben gisteren gevraagd de zaak niet als afge daan te beschouwen, maar na overleg (vooral met boze boeren) alsnog aan de orde te stellen. Zij deden dat naar aanlei ding van de storm van protesten uit poli tiek en burgerij, die was losgebroken na vorige week. Toen waren de fracties ge zwicht voor bedreigingen van boeren en hadden zij het college gevraagd hun voor stel over het proefgebied in te trekken. Het proefgebied zal echter pas dan een herkansing krijgen in de raad, als de ge moederen hierover zijn bedaard.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13