i -Itenland utuatie CckbeSouoont Schilderijenroof museum Boedapest ETA bedreigt Belgische ministers Londen en Dublin leggen ruzie bij Uitgever sex-blad presidentskandidaat [MINISTER pDER: Amerikaanse Senaat akkoord met MX-raket eds investeringsverbod Afrika niet waterdicht PHOL Minister Van den Broek luitenlandse Zaken heeft gisteren s een eendaags bezoek aan Zwe- evraagd naar de ervaringen van nd met het daar sinds 1979 he le verbod op investeringen in ftfrika. Bij terugkeer op Schiphol jarde Van den Broek dat hem is jen, dat in het Zweedse investe- jerbod nog wel gaten zitten. De ilandse bewindsman loste met zijn k aan Zweden een belofte aan de jle Kamer in. Met het oog op de liele nieuwe debatten over een t van Zuid-Afrika beloofde hij in en te gaan kijken of en hoe een lijke maatregel in de praktijk Uit het Museum voor Schone Kunsten in Boeda pest zijn afgelopen week einde zeven kostbare schilderijen gestolen. On der dezeze schilderijen zijn „Esterhazy Madonna" van Raphael, ,,De maagd met zes Heiligen" en „De Hei lige Familie in rust" van Giovanni Battista Tiepolo en „Portret van een vrouw" van Tintoretto. Afgebeeld schilderij is een reproductie van Raphaels „Esterhazy Madonna". (Van onze correspondent) BRUSSEL De Baskische afscheidingsbeweging ETA dreigt met harde acties in België, indien drie van haar koeriers, die vorige week in de buurt van Antwerpen werden gearresteerd, niet wor den vrijgelaten. Volgens een telefoontje aan de Franstalige radio in Brussel zal de actie onder meer inhouden dat ministers gegijzeld zullen worden „om de vrijlating van onze kameraden af te dwin gen". De politie wilde niet mededelen of zij bijzondere maatregelen getroffen heeft. Vermoed wordt dat de ETA in België, evenals in Frankrijk, een klein wapendepot heeft, waaruit met regelmaat wapens en munitie naar Spanje getransporteerd worden. Hoewel er met man en macht naar het depot in België gezocht wordt, is het nog niet ge vonden. Inmiddels heeft de Spaanse justitie om uitlevering ver zocht van een van de drie gearresteerden, die betrokken zou zijn geweest bij de moord op een kapitein van de landmacht en een aanslag op een kerncentrale in Baskenland. (Van onze correspondent Roger Simons) LONDEN Groot Brittannië en de Ierse Republiek zijn opnieuw be vriende naties. Afgelopen jaar kre gen zij ruzie omdat Ierland tijdens de Falkland-oorlog partij koos voor Ar gentinië. Premier Thatcher was toen vreselijk boos op haar toenmalige ambtgenoot Charles Haughey. Die ijstijd is alweer voorbij. Ierlands nieuwe premier, dr. Fitzgerald, heeft gisteren een langdurig gesprek ge had met zijn collega Thatcher, die hem bereidwillig het oor leende op Chequers, haar officiële buitenver blijf. Het gesprek bracht overigens geen belangrijkse besluiten. NEW YORK De Amerikaanse por no-uitgever Larry Flynt, die zichzelf heeft aangemeld als kandidaat voor de presidentsverkiezingen van 1984, wil de kiezersgunst verwerven door middel van een variant die hij aan zijn beroep verplicht is: porno-recla mespotjes op tv. Normaliter laat de Amerikaanse tv geen harde porno zien, maar zij mogen een officieel aan vaarde kandidaat voor het president schap niet censureren. Wel zal Flynt rekening moetén houden met een aanklacht wegens schennis van de eerbaarheid. Medio januari, bij de voorverkiezingen in New Hampshire, wil Flynt zijn eerste pornospotje laten Syrië vreest aanval door Israël en VS Drs. Armand Zunder, ex-minis- ter van planning in het eerste kabinet-Chin A Sen. WASHINGTON/DAMASCUS De Amerikaanse regering heeft, aldus zegslieden in het Witte Huis, vannacht gepro beerd bij Syrië de vrees te Uit Syrische verklaringen valt op te maken dat het land zich bedreigd voelt door de grote Amerikaanse vloot die bezig is posities in te nemen voor de klaarden dat deze oefening non na de aanslag op het Ame niet is gericht tegen Syrië, waar een zegsman van presi dent Assad zei dat „het Syri- rikaanse en Franse hoofd kwartier in Beiroet, sprake is van een toenadering tussen Is- sche volk de Verenigde Staten raël en de VS. --I iA- De afgelopen mier Shamir later deze maand Washington bezoekt. Intussen blijft de internationa le luchthaven van Beiroet ge sloten, als gevolg van hevige WASHINGTON De Amerikaanse Senaat heeft vannacht zijn goedkeuring gegeven voor de produktie van de omstreden MX-ra ket. Aangezien het Huis van Afgevaardigden er vorige week al mee ak koord was gegaan, staat niets de uitvoering van het programma meer in de weg. De uitslag van de stemmingen in het Con gres wordt gezien als een

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11