gehoordgezien Vedetten over trammelant omroepland HDIO/TELEVISIE Ceicbe Commit MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 PAGINA 9 ,Wat ik vroeger niet ge- cwetst ben geweest van )innen door alles wat ze bver me hebben geschre den. Dat kan me nou jhiks meer schelen. Dankzij de televisie, ja, eve de televisie". Sen hallelujah uit het mart van Jos Brink, die we aantroffen in het boekwerkje „Tramme lant in omroepland", een pollectie ook uit ons blad getilde zinnige en onzin nige uitingen, een ruim assortiment ontboeze mingen van vedetten en Ander buisvolk. bijeenge- wee verklaart hij zich daar mee voor minder benader baar. Uiteindelijk uit hetzelfde VAR A-nest komt Frits Bom. Die heeft ondervonden, dat keihard schoppen niets uit haalt. Hij vertelt in dit boek je, dat hij het eens opnam voor een Marokkaanse jon gen. „We hebben toen gewel dig hard tegen staatssecreta ris Haars aangeschopt. We dachten: nu zijn we agressief geweest, we hebben haar zo persoonlijk in haar privé-le- ven gepakt, hiermee scoren we. We hebben echt maan denlang tegen haar geschol den. Eerst nog aardig, toen ordinair en daarna agressief, maar het werkte gewoon Willem Duys: „Daarvoor gebruikt Mies zelfs Mies: „Eigenlijk had ik er in Hilversum al HOOFDSTUK APART Gevestigde idolen als Willem Ruis, Sonja Barend, Willem Duys en Mies Bouwman dra ven in dit boek op in een ge heel eigen hoofdstuk. Als kopstukken vormen zij hoofdstukken apart. Willem Ruis bravoert, dat hij het redt op zijn charme en dat zijn moeder altijd heeft ge zegd, dat het allemaal wel goed zal komen met Willem, die volhoudt, dat hij altijd spontaan zoent en nooit uit berekening en dat tv eigen lijk niet veel meer is dan een sjoelbak. Sonja Barend lijkt uit heel ander hout gesneden, uit dik hout. „Niemand mag aan mij zien, dat ik het soms moeilijk heb. Ik sta daar met het mas ker van de zekerheid. Ik word betaald voor dat mas ker" En even verderop: „Zaken openen en personeelsavond- jes presenteren doe ik niet. Dan kan ik net zo goed op de Wallen gaan zitten om mijn geld te verdienen". Over Willem Duys hier maar een heel kort stukje. Hij kent de waarde van publiciteit en zegt altijd tegen journalisten: „Een artikel over mij hoeft KEES Kees Boerhout, chef van Studio Sport, schijnt bij voorbaat terug te moeten komen op zijn plannen om bij wijze van een soort abonnee-tv namens de Hil- versumse omroepen een net open te zetten voor uitslui tend sport en film. Hierover bestaan al principe-afspra ken met de Ned. Sportfede ratie en de Ned. Bioscoop bond. Niet alle sportbonden zijn daar van gediend, zo werd volgens het reclame blad „Adformatie" opgete kend tijdens een congres hieroVer van betrokkenen. Vooral voetballers en ten nissers hebben iets tegen zo'n net en die kritiek zal wel voortkomen uit de vrees voor lege stadions als eenmaal alles wordt uitge zonden. Continue sportpro gramma's op de buis scoren laag, waartegenover staat dat voortdurend film veel kijkers trekt. Vooral in Amerika zijn deze cijfers duidelijk geworden en van betekenis, omdat de recla metarieven erdoor bepaald worden. Anderzijds ziet men gebeuren, dat de spor ten, die te weinig in Studio Sport aan bod komen, af zonderlijke afspraken heb ben gemaakt met bepaalde omroepen, zoals de TROS met het tennis. Kees Boer hout maakt zich over dit al les geen zorgen. Studio Sport wordt door geen sportbond geweerd als zij ergens mooie beelden wil schieten. En als het om re gelmatig verzorgde uitzen dingen gaat. zit de NOS er toch beter voor dan welke omroep ook, omdat de NOS met grotere regelmaat in de lucht is dan de afzonderlij ke omroepen. Boerhout maakt zich dan ook geen zorgen over de jongste ont-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9