vloot VS zet koers Libanon Ook Peru kent zijn vermisten JITENLAND £cicUc@owuvnt 5 staken zoeken naar ergeschoten Boeing Opnieuw fors verlies Franse socialisten Duitse staalgigant wil 8.000 mensen ontslaan Irak blijft doelen in Iran beschieten Gebouw in puin MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 SHINGTON De Verenigde Staten heb- in de Japanse Zee de zoekactie gestaakt wrakstukken en de vluchtrecorders van de Russische jagers neergeschoten Zuidkore- >e Boeing 747, waarbij 269 mensen om het le- kwamen. Dit heeft een woordvoerder van ministerie van defensie in Washington mee- »eld. Hij zei dat noch de „zwarte doos" met ecorder van de vluchtgegevens noch andere kstukken van vlucht 007 van Korean Airli- zijn gevonden. Russische schepen hebben naar wrakstukken gezocht maar het is niet of zij succes hebben gehad, aldus de irdvoerder. Aan de kust van Japan zijn en- stoffelijke overschotten en kleine wrak- ;ken van de Boeing aangespoeld, maar het jtste deel van de romp van het vliegtuig ligt rschijnlijk op grote diepte. PARIJS Bij gemeenteraadsverkiezingen in twee voorsteden van Parijs, die gisteren op nieuw moesten worden gehouden omdat zich bij de verkiezingen in maart onregelmatighe den hadden voorgedaan, hebben de regerende socialisten en communisten opnieuw een forse nederlaag geleden. Beide voorsteden werden geleid door een linkse gemeenteraad onder een communistische burgemeester. In een geval behaalde de rechtse kandidaat meteen de abso lute meerderheid. In de tweede voorstad, Aul- nay-sous-Bois, kan de rechtse kandidaat ko mende zondag bij de tweede ronde zijn slag slaan. Daarbij is deze neo-gaullist dan wel af hankelijk van de stemmen die gisteren werden uitgebracht op Nationale Front, een extreem rechtse groep die vooral ageert tegen (vaak werkloze) immigranten. Vijf doden bij ongeluk duikerklok STAVANGER Vier duikers en een technicus (drie Britten en twee Noren) zijn omgekomen na een ongeluk met een duikerklok op het olieplatform Byford Dol phin in het Noorse deel van de Noordzee. Het ongeluk gebeurde toen de duikers naar boven kwamen. Op het moment dat de duikerklok met de decompres- siekamer werd verbonden, trad er plotseling drukverlies op, waardoor de vier duikers op slag werden gedood. De technicus, die assisteerde bij het aan dek brengen van de duikerklok, raakte bij het ongeval zwaar ge wond en overleed op weg naar het ziekenhuis. (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN De Duitse staalgigant Thyssen in Duis burg wil in twee jaar tijd 8.000 arbeidsplaatsen schrappen. De banen verdwijnen in de bedrijven van Thyssen in Duisburg, Oberhausen en Hat- tingen. Het bericht van de inkrimping komt en kele dagen nadat de staalgiganten Thyssen en Krupp de regering in Bonn lieten weten dat zij geen zin hebben in een fusie. Bonn, dat steeds heeft aangedrongen op een samengaan van beide ondernemingen, wilde daar DM 500 miljoen voor beschikbaar stellen. Thyssen en Krupp eisten echter DM 1200 miljoen, hetgeen door Bonn werd geweigerd. Ondanks alle problemen gelden Thyssen en Krupp overigens nog als de gezond ste Duitse staalbedrijven. De twee andere groten, Kloeckner en Arbed Saarstahl, balanceren al ge ruime tijd op de rand van de afgrond. Referendum tegen kernwapens in Cambridge CAMBRIDGE In het Amerikaanse Cam bridge met zijn Harvard University en „Massachusetts Institute of Technology" (MIT) wordt morgen een referendum ge houden over de vraag of de stad een gebied zonder nucleaire faciliteiten en onderzoek moet worden. De 100.000 inwoners moeten zich uitspreken over een bepaling, die boe ten en gevangenisstraf in het vooruitzicht stelt voor alle personen of instituten die werken voor het „onderzoeken, ontwikke len, beproeven of produceren en opslaan" van kernwapens en onderdelen. De cam pagne is voornamelijk gericht tegen het commerciële Charles Stark Draper Labora torium in de stad, een onderdeel van het MIT, dat zich onder meer bezighoudt met het ontwerpen van richtsystemen voor MX-, Trident- en kruisraketten. BAHREIN Irak behoudt zich het recht voor meer doelen in Iran te bestoken als vergelding voor het jongste Iraanse offensief in de Golfoorlog. De Iraakse minister van buitenlandse zaken, Tareq Aziz, heeft dit laten weten aan de secreta ris-generaal van de Vere nigde Naties, Perez de Cuel- lar, na vier aanvallen met bommen en raketten op Iraanse steden die aan 75 mensen het leven kostten en 550 verwondden. kSHINGTON De „Mijn eerte reactie op het do- maar weigerde te spreken van Grote stofwolken gistermiddag in het centrum van AYACUCHO Een zestal indiaanse vrouwen, ge kleed in fel gekleurde rokken en vilten hoeden, wacht zijn beurt af in het uit één kamer bestaande

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7