ambtenaren lokkeren .angegracht Heethoofd belandt in greppel Piraat stoort televisie Volkenkunde wil dependance in Breda sluiten rPEN/REGIO ld in leurtje f1 Auto's gestolen LEIDEN Twee per sonenauto's met een waarde van 21 en 12 duizend gulden zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag gestolen uit een handel in tweedehands auto's aan de Valkenburgse- weg in Katwijk. De dieven kwamen het bedrijf binnen via een lichtkoepel in het dak. Daarna opende men de garagedeuren en verdween met beide auto's. CeidócQowumt LEIDSCHENDAM Een 18-jarige au tomobilist uit Zoetermeer heeft gister morgen in zijn woede zijn eigen auto flink beschadigd. De jongeman reed in de verkeerde richting op de Veenweg. Op zondag is daar éénrichtingsverkeer in verband met wedstrijden op het mo torcrossterrein. De politie sommeerde hem terug te gaan in de wel toegestane richting. De jeugdige automobilist voel de daar weinig voor, maakte eerst ruzie met de agenten en reed vervolgens hard en ongecontroleerd achteruit te rug. Daarbij raakte hij een lantaarn paal, vijf betonnen paaltjes, een hek en reed hij vervolgens in een greppel. De heethoofd bleef ongedeerd. LEIDEN De televisiepiraat PTV heeft zaterdagavond de uitzendingen van de drie Duitse zenders gestoord. De piraat zond uit via de zender Duistland III, maar Duitsland I en II raakten ook ontregeld. Bij de politie kwamen „diverse" klachten binnen over het optreden van de piraat. In de loop van de avond werd de zender Duitsland III door de kabelexploitant afgesloten. De Radio Controle Dienst en de poli tie stellen een onderzoek in naar de activiteiten van de piraat. BREDA Het Rijksmuseum voor Volkenkunde in Leiden wil zijn dependance, het Bre dase museum Justinus van Nassau, afstoten. Op die ma nier hoopt het rijksmuseum te kunnen voldoen aan de ver plichting het personeelsbe stand vier jaar lang elk jaar 2 procent in te krimpen. In Justinus van Nassau wer ken 12 mensen. Er komen jaarlijks tussen 30.000 en 40.000 bezoekers. Directeur W. van Gulik van het Leidse mu seum verwacht dat de ge meente Breda de zorg voor het museujrn in Breda wil overne- ^randje in een -tje achter een laan de Van straat heeft niddag geringe 3 aangericht. Er ït.; zich geen per ongelukken van de rdis de politie en randweer niet ijk. De brand kas de brand in «tijd meester. M EN Een korte ambtenaren te ondersteu- [ade van de Lange- nen en voor het Stadhuis wat min- zoals het doen aangifte van ge- Katwijk wordt volgens woord- MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 PAGINA 3 Stroband In de etalage van de Kunstuitleen aan de Lammer' markt 35 wordt momenteel werk van de Leidse ama teur-kunstenares Patricia Stro band tentoongesteld. Het zijn vriendelijke, huiselijke schilderijtjes zonder pretenties. Het werk van Stroband is tot 28 november te zien. Ouderenbelangen Twee ouderen uit Leiden hebben zitting genomen in de Raad van Advies voor Verkeers- en Vervoersaangelegen- beden. Zij zullen de belangen behartigen van de Leidse ou deren wanneer het om verkeerszaken gaat. Wie klachten of opmerkingen heeft, kan deze kwijt bij mevrouw H. Goudberg-Bleijie (tel. 134386) of de heer H.H. van Weeren (tel. 134319). Vrijwilligers (1) Er worden nog vrijwilligers gezocht, die één maal per week een maaltijd bij iemand kunnen thuisbezorgen. Dit in het kader van de maaltijdvoorziening Tafeltje- dek-je. De warme maaltijden worden vanuit de bejaar dentehuizen bezorgd. Vrijwilligers krijgen een kilome tervergoeding. Inlichtingen en opgave bij mevrouw C. Timan. 134368 en mevrouw Lansbergen, 01715-1176. Overdag kan men zich ook aanmelden bij het stedelijk bureau dienstencentrum voor gecoördineerd bejaarden- werk, telefoon 123744. Vrijwilligers (2) Ouderenorganisaties zijn op zoek naar vrijwilligers die in formatie willen verzamelen over de inkomenspositie van

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3