nieuw verlies heren Saturnus Vloot Philidor rukt op PERM ACHTIG TT TT MAANDAG 7 NOVEMBER 1983 DEN De Leidse Iballiefhebbers moes- jit weekeinde ver rei- 3m de regionale teams ;tie te zien. Zij speel- alle uitwedstrijden en irvonden daarin dat lotfase van een partij van doorslaggevend (ng is. Bij de ploegen .Plantenhoek Forehol- n MMO bleef de ba- met respectievelijk •12 tegen Enschede en I tegen Velo in even- at, terwijl de heren Mervasol Saturnus 16—15 verloren van •nos. Oase boekte in tegen Wijk aan Zee eerste overwinning, werd 710. Rijn streek moest zijn meerde re erkennen in UD. De Alphenaren verloren ge flatteerd met 1812. De dames van HVS waren kansloos bij EMM. In Mid delburg verloren zij met lfr—9. De dames van Foreholte, die voor het eerst in vier weken weer in competitieverband uitkwamen, hebben het gelijke spel in Enschede op het scherp van de snede moeten bevech ten. Ook de voorgaande wed strijden leverden nooit meer dan een punt verschil op, maar nu leek het in de begin fase toen de groenwitten een 25 voorsprong namen, an ders te gaan. Vooral op de combinaties tussen Hannie Boskamp en Thea ter Heide had de Enschedse defensie geen weerwoord. Daarna mis te Foreholte veel vrije kansen waardoor Enschede op gelijke hoogte kwam maar voor de rust was de marge van drie punten (58) weer hersteld. De tweede helft gaf hetzelfde beeld te zien tot aan de eindfa se van de wedstrijd. Vanaf 8 11 was Enschede met nog drie minuten te spelen tot 1012 teruggekomen toen respectie velijk Nel Geerlings en Ellen van Dam een twee-minuten- straf kregen. Enschede scoorde daarop uit één van de zes aan hen toegekende strafworpen 1112, waarna ze de ontregel de defensie van de Voorthout- sen nog éénmaal verschalkten. 12—12. Ondanks dat Oase tegen Wijk aan Zee veel kansen miste kon het team de eerste wedstrijd- punten mee naar huis nemen. Bij een 12 stand hadden de dames uit Oud-Ade al drie ze- venmeterworpen gemist, waar ze er later nog één aan toe voegden. Bij rust stonden ze dan ook met 43 achter. Daarna schakelde Oase van een 33 aanval over op de wat conventionelere 42-op- zet en de dames liepen uit naar 47. Bovendien was de verdediging goed gesloten en mede door zes doelpunten van Helma van der Geest wonnen de oranjezwarten met 710. Ook MMO had tegen Velo veel kansen nodig om tot sco ren te komen-. In een gelijkop- gaande strijd ontbrak het de dames uit Hoogmade aan fan tasie en aan een spelbepaalster om de defensie van Velo va^ ker te ontregelen. Met nog 10 seconden te spelen in de eerste helft bleek het gebrek aan routine toen een schot van Velo totaal niet verdedigd werd: 65. Even leek MMO overspeeld te worden toen Velo een 96 voorsprong nam. Maar door een goed kee pende Riekie Brunt, die drie strafworpen stopte, bleef het hierbij en kon MMO via doel punten van onder anderen Helma Vol water tot 99 te rugkomen. De hierna aanwezi ge winstmogelijkheden wer den niet meer benut zodat Hoogmade met een tweede ge lijkspel genoegen moest ne men. HvS bezit dit jaar een team dat het van vlagen moet hebben In Middelburg keken zij al binnen een kwartier te gen een 61 achterstand aan, maar in één zo'n golf van goed spel brachten zij de stand bij rust op 64. Daarna liep EMM moeiteloos naar 169. Een 'wondertje van Schiedam' bleef ditmaal uit. De ploeg mist daarvoor toch teveel de )EN Orca is op de eer- onderlinge confrontatie le Nederlandse roeitop na wereldkampioenschappen iisburg oppermachtig ge- \fen. Zowel de zware vier, ie damesvier werd gewon- llBij de heren zat ex-Njor- ilpr Sfpvpn van Oroninfpn routine van de geblesseerde Lenie van de Bosch. Invalster Van Santen wist via goede ac ties en een doelpunt de aan dacht op zich te vestigen. De heren van Saturnus heb ben ook hun derde wedstrijd verloren. Tegen Internos kwa men zij zeer zwak uit de start blokken wat resulteerde in een achterstand van 82. Hierna begon de Leidse motor beter te draaien via goede ac ties van Peter Waalwijk en Jan Wolter IJssel de Schepper. Ook defensief sloot het, door het uitschakelen van de ge vaarlijke linkeropbouwspeler van Internos beter. Saturnus kwam met rust al terug tot 108, erna werd het gat bij 1212 helemaal gedicht. In deze fase misten de roodwitten echter eerst een strafworp, en werden Karei Delvoye en Ab Dieben tegelijkertijd uit het veld gestuurd. Hiervan profi teerden de heren uit Etten Leur met twee doelpunten en was Saturnus even aangesla gen. De Leidenaren kwamen weliswaar weer met 1415 voor, maar zagen Internos in de laatste minuten toch nog over zich heen komen. Satur nus bepaalde, door een straf worp te missen tenslotte zelf de eindstand op 1615, een nieuwe, desillusionerende ne derlaag. Een van hun vorige tegenstanders, UD kwam uit tegen Rijnstreek. Evenals Sa turnus eerder redden ook zij het met 812 niet. De hele wedstrijd keken de Alphena ren tegen een geringe achter stand aan, maar daarna liep UD via snel spel uit naar 7 13 Dit verschil kon Rijnstreek tot 1113 terugbrengen, toen een treffer van de Alphenaren om onduidelijke redenen werd afgekeurd. Uit de hierop vol gende break out scoorde UD en bovendien een geelzwarte een tweeminutenstraf. Dit brak Rijnstreek, dat ook zon der midopbouwer Ben Obbes uitkwam. UD kon zich gemak kelijk naar een 1812 winst spelen. In de afdeling speelde HVV met 1515 gelijk tegen Kwiek Sport. In deze stevige partij misten de Voorschotena ren maar liefst 5 strafworpen. Ook de dames van Olympia hadden moeite met hun tegen standster HAC. Zij konden echter een achterstand van 7 9 bij rust voor een hard wer kende defensie ombuigen naar een 1412 overwinning. Overige uitslagen: Foreholte Wings 2 6—10, HEC 2—MSV 229, Quintus 6Rijnsoever 11—11. LEIDEN Ondanks de mist en het slechte zicht heeft de vloot van Philidor in de der de ronde van de KNSB-com- petitie de veilige thuishaven gevonden. Beide teams Be haalden een ruime overwin ning en het eerste heeft zich nu zelfs in de kop van de hoofdklasse genesteld. LSG 1 daarentegen verdwaalde ho peloos en kreeg van rode lantaarndrager Weenink een flink pak slaag. De basis van de winst op Utrecht werd dit keer gelegd door de oud-gedienden in het Philidor-kamp. Na het snelle verlies van Nico Kuyf brach ten Piet Bakker, RAG de Graaff, Joop Piket en Henk van Maaren op overtuigende wijze volle punten binnen, waarmee de wedstrijd in feite al beslist was. Herman van Halderen verzuimde nog wel een pion te winnen en bleef op remise steken, maar Peter Gelpke veroordeelde de gefi- anchetteerde loper van Wim

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19