Quick Boys „winnaar op punten" RCL verzuimt winst veilig te stellen FC Lisse op valreel „de mist" in: 2-2 L lei ARC imponeert tegen Sportlust '46 Spanning troef bij Valken'68 n SPORTTRIBUIME NA DOELPUNTLOOS GEEINDIGDE DERBY MET NOORDWLJK LEIDEN Om ARC kan echt niemand meer heen. De Al- phenaren bezorgden Sport- lust'46 op eigen terrein een re gelrecht minderwaardigheids complex: 1-8. Katwijk verwees DVÓ'32 eveneens naar een ni veau lager. De kustformatie bepaalde de eindstand op 3-0. Ter Leede boekte een fraaie 1- 3 zege bij 's-Gravenzande. SIZO liep tegen het eerste puntenverlies op. In een span nende streekderby was VEW uit Heemstede de meest bedre ven ploeg: 4-2. Sportlust'46 - ARC 1-8 (0-3) Al in het eerste kwartier be reikten de ARC-ers regelmatig het doelgebied, doch pas in de 16e minuut kon de openings goal worden begroet. Wilco van Leeuwen schreef hem op zijn naam bij. Nog geen 20 mi nuten later schoot Jan-Willem Bogers keihard van afstand in: 0-2, terwijl Riny Oosterlee leven later voor de ruststand zorgdroeg. De thuisvereniging kwam na de hervatting goed opzetten, maar halverwege het tweede part trok ARC het inti- atief definitief naar zich toe. Nico Oosterlee, Bogers, Riny. weer Nico en Ardi Oosterlee deden de toeschouwers ver steld staan door er 0-8 van te maken. Toen de ploeg op de showtoer ging, moest een te gendoelpunt worden toege staan, die Eric de Rogee voor zijn rekening nam. Katwijk - DVO'32 3-0 (2-0) Beide elftallen bezaten de in tentie voetbal te willen spelen. Met goed Katwijks aanvalsspel werd de opportunistische in stelling van DVO bestreden. Wim Guyt 2 kopte de door Jan Verloop voorgezette bal na een half uur in. Elf minuten later deed hij dat weer. Toen was het Arie-Piet van de Ster, die de bal hoog voorgaf. Na de pauze werd de stormloop van DVO uitstekend gekeerd door de thuisverdedigers. Amerik van Duyvenvoorde bediende wederom Guyt 2, die een kwartier voor tijd voor de der de keer succes had en tegelijk de winst voor Katwijk veilig stelde. Jan Verloop knalde in de slotminuten nog tegen de paal. s-Gravenzande - Ter Leede 1-3 (1-3) Beide ploegen leken wel voor precies 40 minuten brandstof te hebben. Uitstekende aan- valspatronen wisselden elkaar aan beide zijden af. Pieter van der Plas bracht Ter Leede een enorme opsteker. Direct na de aftrap schoof hij de bal naar Rob Enthoven, die doelman Arie Boon ver voor zijn doel zag staan. Vanaf de middenlijn schoot Enthoven de bal in het net: 0-1. Schoten van o.a. Lan- genberg werden door Sassen- heimse keeper Jan Blanken- spoor uitstekend opgevangen. Peter Bergman brak in de 30e minuut uit en scoorde. Jan van Harskamp gaf de bal aan Enthoven, die weer doel trof: 0-3. Peter Bax doelpuntte in de veertigste minuut tegen, waar mee de koek op was. Het duel ging als een nachtkaars uit, ook al omdat de Westlandse aanvoerder een wegens aange schoten hands toegekende strafschop tegen de paal depo neerde. VEW - SIZO 4-2 (2-1) Het fysiek sterkere VEW hield SIZO in de streekderby goed in bedwang. De zo voortva rend gestarte debutant (12 uit 6) kwam wel op voordeel. Hennie Kamphorst poeierde het leer van afstand in de kruising: 0-1. Een kapitale blunder in de 30e minuut bracht de ploegen weer naast elkaar. Eerst ging Peter Bol en daarna Dick van der Waal op het gladde veld onderuit. Om dat Van der Waal de laatste man is kon Arthur Snoeks het vrijgekomen balletje zo intik ken. Nog voor de pauze belandde de bal bij Menno Stiksma, die VEW tevreden liet rusten: 2-1. Wim Draaijer maakte er via een pingel - Ed Doeleman had geduwd - 3-1 van, waarna SIZO iets terug begon te doen. Eltjo Vijn schoot in op aange ven van Kamphorst, maar kon niet verhinderen, dat Stiksma er toch weer 4-2 van maakte en SIZO met beide benen op de grond zette. LEIDEN Valken'68 en Ha- zerswoudse Boys maakten er een spannend partijtje van, dat naast vier treffers (2-2) ook een tumultueus slot opleverde. Kees 'Natnek' van Tol (Haz. Boys) en Ab van der Mey (Valken) werden voortijdig naar de kleedkamer gestuurd. Zevenhoven draaide weer eens als vanouds tegen VVOR en won derhalve verdiend met 4-1. Koudekerk hield Jodan Boys op 0-0, terwijl ook Oegst- geest tijdens de confrontatie met Rohda'76 niet wist te sco ren. Omdat Rohda dat ook niet deed werden de punten ge deeld. Valken'68 Hazerswoudse Boys 2-2 (0-1) De eerste speelhelft was ge heel gelijkopgaand. Beide équipes kwamen af en toe ge vaarlijk voor het concurrentie- doel. Hazerswoude kende de beste mogelijkheden. Valken goalie Henk Jansen toonde zich echter goed op dreef. Al leen niet in de 38e minuut. Toen schoot hij precies voor de voeten van Jan Platteel uit. Doorgeschoven naar Rob de Roo was het snel 0-1. De Roo tikte even later net over, ter wijl Gert-Jan Groen de bal met het hoofd op de lat depo neerde. Een solo van ex-Quick Boysspeler Leo Noort zorgde direct na de hervatting voor een gelijk aantal doelpunten. Het was zelfs aanvoerder Wim de Wit, die na precies een uur spelen 2-1 voor Valken liet no teren. Invaller Peter de Jong bepaalde de eindstand op 2-2. In de laatste minuut kregen Kees 'Natnek' van Tol en Ab van der Mey het met elkaar aan de stok. De laatste zou doelman Kees van Tol te fel hebben belaagd. Ze werden beiden van het veld gezonden. Zevenhoven - VVOR 4-1 (2-0) Zevenhoven ging niet alleen fel van start, maar speelde ook goed voetbal. Het spel van VVOR werd volledig gecon troleerd. Derhalve was het be trekkelijk eenvoudig Harrie Splinter na 10 minuten te la ten scoren. Even voor de pau ze boog Huub Koppel de bal vanuit een vrije trap om de muur in de uiterste hoek: 2-0. VVOR probeerde het na de thee nog even, maar was niet goed genoeg om het Zevenho ven moeilijk te maken. Harrie de Boer ontving de bal van Bert de Boer en scoorde. Kop- f»el soleerde halverwege het aatste part, maar werd hard handig gestopt. Harrie de Boer schoof van elf meter raak: 4-0. Vijf minuten voor het einde werd het 4-1. Jodan Boys - Koudekerk <H) ((H)) De ionge formatie van Koude kerk wil wellicht te mooi voetbal spelen en komt body tekort om dat af te dwingen. Jodan Boys houdt er op zijn zachtst gezegd krachtig voet bal op na, dus raakte de Kou- dekerkse jongerenbrigade be hoorlijk geintimideerd. Toch waren Dick en Ron Weiman voor de pauze kansrijk. Fred Wagenaar heerste bovendien op het middenveld. Er werd echter niet gescoord. Een nog agressiever uit de kleedkamer gekomen Jodan Boys jaagde Koudekerk na rust flink op. Gelukkig was Teun op zijn post en had <J mazzel, toen de Jodan leen voor een leeg doelEN - Peter Spierenburg «eerst doelpunt in de slotfajut sp keurd, omdat hij de bdb bij scheidsrechter toegespè de gekregen. in nie Zuid- In een goede wedstr^ast scheen Jan Zandbergeiunt li goed voor het Rohdado (Le werd gevloerd, zodalliday Meijs een strafschop nu werd men. Meijs plaatste dwna vi zacht en in de richtiniei (Z keeper. Ie due De Rohdavoorwaartse«rde ten de bal op de lat Iwijkt Oegstgeestdoel, waarntens ii bergen weer van afstai^an S de binnenkant van tut de van het andere doely Boy Gert-Jan Kramers kop klasj net naast. Hennie Rooterd. 1 werkte de bal van (ten hi waarmee de belangrijkiet Ri valsdaden zijn gemde in eindstand was dus deztvan e de beginstand: 0-0. MAANDAG 7 NOVEMB: NOORDWIJK Hoewel Quick Boys-oefenmeester Martin van Vianen nader hand stelde „tevreden" te zijn met het in en tegen Noordwijk veroverde winstpunt (0-0), leefde bij de lange Hagenaar de ge dachte dat zijn team mis schien wel méér had ver diend dan dat ene punt. Een idee dat niet alleen in het hoofd van Van Vianen had postgevat. De manier immers waarop Quick Boys zich zaterdag in de streekderby presenteerde, moet het merendeel van de aanwezige vierduizend toeschouwers er toe heb ben gebracht Quick Boys als „winnaar op punten" aan te wijzen. Niet alleen het gegeven dat de Kat- wijkers zich meer uitge speelde, doelrijpe moge lijkheden verwierven, maar ook de duidelijker op aanvallen gerichte wij ze van spelen deed de ba lans iets in het voordeel van Quick Boys doorslaan. Omdat (met name) Kees van Rooyen en Arno Boers in het tweede deel reële kansen onbenut lie ten, zou het evenwicht waar het de verdeling van de puntenbuit betrof echter niet verstoord ra ken. Quick Boys liet er overigens in Noordwijk van meet af aan geen twijfel over bestaan dat de ploeg met aanvallende aspi raties naar de Duinwetering was getrokken. Natuurlijk, ook bij de Katwijkers over heerste, zeker in de nogal tam verlopende eerste helft, de Klaas Vink haalt uit namens Noordwijk. De bal zal het Quick Boys-doel maar nipt missen. René van Hensbergen was als invaller met kopballen jjet dichtbij succes. Hier kan Floor van Duyn niet verhindq. Van Hensbergen de kwaliteiten van doelverdediger Thir test. ve angst voor een mogelijk fatale tegentreffer, maar meer dan het thuisspelende Noordwijk werd toch massaal de helft van de tegenstander gezocht. Een strijdwijze die de blauw- witten de nodige kansen ople verde, maar aan de anaere kant Noordwijk de gelegen heid en ruimte liet om via snelle uitbraken (Ivan Her mans, Klaas Vink) gevaarlijk door te komen. „Een ons opge drongen speelwijze", verdedig de Noordwijks trainer John Eelman zich later. „Wij wilden echt wel aanvallen, maar om dat Quick Boys directer speel de, ook zonder de bal meer initiatieven ontplooide, kwam dat er duidelijk niet uit". Het was overigens wel Noord wijk dat, al in de dertiende minuut, als eerste zeer dicht bij een doelpunt was. Timo Gerlof (hij kwam zowel als „hangende spits als in zijn rol van spelbepaler nauwelijks uit de verf) sprong de Katwijkse defensie er uit bij een hoek schop van John Marijt, maar zag zijn kopbal door Quick Boys-doelman Theo Guyt knap gestopt. Voordat Noord wijk aan de tweede mogelijk heid toekwam (Klaas Vink knalde voorlangs) was ook Quick Boys al een keer echt gevaarlijk geweest. Dortmundt herstelde zich echter knap door, na een halve misser op een schot van Martin van der Plas, Sis Thu Pan in de re bound van een treffer af te houden. De zet van Van Vianen om wat traag handelende Hans van der Plas in de pauze voor meer diepgaande Floor van Duyn in te wisselen, leverde al in de vierde minuut van het tweede part bijna succes op. Na een voorzet op maat van Peter Hogewoning, kopte in komende Van Duyn maar net naast. De gemiste kopkans zou in die tweede helft niet de eni ge Katwijkse mogelijkheid blijven. Waar Noordwijk het in dat deel moest doen met twee kopballen van voor Ivan Hermans ingevallen René van Hensbergen (beide malen na vrije trappen op maat van Jos Smits) realiseerde het aandrin gende Quick Boys betere mo gelijkheden op die niet geval len openingstreffer. Kees van Rooyen. slaagde er evenwel niet in een knappe solo vanaf het middenveld te bekronen (Dortmundt stopte de inzet met een flitsende reflex) en Arno Boers vervanger van de met vormverlies kampende Martin van der Plas zag ze ven minuten voor tijd geen kans de bal in vrije positie te gen het Noordwijkse net te koppen, waardoor een op nieuw fraaie voorbereiding van Hogewoning zonder doel treffend gevolg bleef. Niet benutte mogelijkheden die voor Martin van Vianen dus geen reden vormden om minder tevreden op de wed strijd terug te blikken. „Waar om zou ik ook? Quick Boys is dit seizoen al duidelijk verder dan vorig jaar. De ploeg is op dit moment in staat zowel uit als thuis het eigen spelletje te spelen, valt aan wanneer dat ook maar enigszins mogelijk is en daarbij blijkt de selectie- groep in de breedte c^vekJ eens sterker geworden: Scy wetenschap zal je mij kw ren klagen over dit gel ver, ook al hadden wij v dan misschien iets mer diend". GERT-JAN Ols. Noordwijk: Dortmundt. Anjp r» rijt, Sluys, Van der Vee?5C Vink. John Marijt. WendP- Gerlof. Klaas Vink, Hermjeluw Hensbergen). met Quick Boys: Guyt. Rienks. frhtP der Plas, Vooys, Heerikhuii ker, Pan. Hans van der PtfltKOl van Duijn), Hogewoning. Vfëd Sl en. Martin van der Plas (B«n Jé LEIDERDORP Kort na de pauze nam RCL met 2- 1 de leiding op het Edese DTS '35. Hierna schakelde de Leiderdorpse formatie terug naar een lagere ver snelling in de overtuiging dat er een nieuwe zege in aantocht was. Maar de lijn in de spelpatronen ver dween voor een belang rijk deel en de bezoeken de ploeg veerde op. Nadat de score was gelijk ge trokken, zette RCL weer aan. Op een verrassend ogenblik had de ploeg daarmee zowaar succes. Maar in de weinige reste rende minuten kwam DTS opnieuw langszij en haalde een 3-3 remise bin nen. De puntendeling was in overeenstemming met het totale wedstrijdbeeld, al had er voor RCL beslist meer in gezeten Zowel RCL als DTS vertoeven momenteel halverwege de ranglijst. Gezien de klappen die het Edese team de laatste weken heeft opgelopen (fikse nederlagen tegen Quick Boys en Noordwijk) en de opleving, die de Dahrs-ploeg in dezelfde tijd beleefde, werden de thuis ploeg de beste winstkansen toegedacht. Gedurende de eer ste rondgang had RCL, in een overigens open wedstrijd, in derdaad het merendeel van de mogelijkheden. Van eenrich- tings-verkeer was echter aller minst sprake. Bovendien keek RCL door pech al snel tegen een achterstand aan. Na een DTS-hoekschop belandde het leer via een kluts bij toeval voor de voeten van Eddy Mor ren, die van korte afstand ink- nalde: 0-1. De Leiderdorpers, die, voort durend switchend, uitstekend ruimte creëerden voor de com binatie, stichtten het meeste gevaar over de vleugels. Juist een snelle combinatie door het centrum was echter de inlei ding van de. gelijkmaker. Pier re van Gemerden werd recht voor het doel in kansrijke po sitie aangespeeld. Hoewel het de vraag was of hij de bal tij dig zou achterhalen voor de beslissende inzet, werd Van Gemerden binnen de beruchte lijnen neergelegd: strafschop. De aanvoerder voltrok het vonnis zelf: 1-1. RCL maakte direct aanspraak op meer, maar was wat royaal met het kansen vermorsen. De gerouti neerde goalie Bram Brandt had aan de andere zijde van het veld bepaald geen werklo ze middag, maar acteerde, uit gezonderd bij enige hoge voor zetten, overtuigend. Brandt mocht zich daarnaast gelukkig prijzen dat een enorm hard en effectvol schot van de alom aanwezige DTS-aanvoerder Rijk Versteeg de doelpaal trof. Na rust kwam René Kammen- ga een centimetertje tekort om vanuit ideale positie met het Siera op volle snelheid vanaf de reen ter vleugel het straf schopgebied binnensnelde, werd hij uiterst licht aangetikt en ging neer. De overigens be slist niet met strafschoppen strooiende arbiter Van de Spoel was andermaal resoluut. En opnieuw mocht Van Ge merden aanleggen: 2-1. De aandrang bij de thuisploeg verminderde vervolgens sterk en DTS kreeg de overhand. De vele afstandschoten van Jan Fluit (er waren nogal wat afzwaaiers bij) leverden niets op. Wel succesvol was Thijm Slok, die in het drukke doelge bied de ruimte vond, om na een vrije trap van Gert Horst in de uiterste hoek te koppen: 2-2. Een schoonheid van een doel punt bracht RCL weer aan de leiding. Van zeker 25 meter liet Dick van der Bijl een alles en iedereen verrassend schot los. dat over de niet eens rea gerende doelman Oostering in de uiterste hoek belandde: 3-2. En toch werd het nog gelijk. In blessuretijd werd een prima inzet van de sterke, maar niet al te fortuinlijke, spits Hom burg door RCL-goalie Brandt voor de voeten geslagen van Bert Beerdsen. Beerdsen aar zelde niet (Brandt was bij zijn actie od de grasmat beland) en het leer in het doel: 3- Pierre van Gemerden verzilverde twee strafschoppen namens RCL. Het zou niet voldoende blijken voor de volle winst. LEJO BUCK 3-3. Scoreverloop: 7. Morren 0-1; 20. Van Gemerden (strafschop) 1-1; 53. Van Gemerden (strafschop) 2-1; 71. Horst 2-2; 84. Van der Bijl 3-2; 91. Beerdsen RCL: Brandt, Siera, Haneveld, Braat, Boendemaker, Van Gemerden, Van der Bijl, Kammenga, Ruis, Heems kerk, Van Doeselaar (De Jonge). JL bis LISSE FC Lisse-goalie Nico Groeneweg was za terdagmiddag in een abso lute mineurstemming. Net als verschillende malen eerder dit seizoen moest hij in de laatste minuut van de wedstrijd een te gentreffer toestaan. Dit maal was het de nummer twee op de ranglijst, SC Everstein, dat geholpen door de mist Groeneweg kort voor het scheiden van de markt nog even te slim af was. En daarmee veel te veel kreeg, want de formatie van Harrie Talsma had eigenlijk steeds het heft in handen gehad. Na een 2-1 rust stand te hebben opge bouwd, leek dit geconsoli deerd te worden. Het af standschot van Martin Ariaans kwam voor de gasten uit Hagestein/E- verdingen juist op tijd om de remise veilig te stellen. „Mijn zicht werd gehinderd door een hele groep verdedi gers, waardoor ik te laat bij de bal was. Tsjonge, het zal eens niet zo zijn, dat we in de laat ste minuut de boot ingaan. Die kerel had trouwens nooit zo vrij op mogen komen", maakte Groeneweg zijn teleurstelling duidelijk. De meeste toeschou wers hadden de poeier niet eens gezien, omdat de mist in de laatste vijf minuten het hele veld had bedekt. FC Lisse was nogal gehavend aan het Everstein-karwei be gonnen. Vleugelverdedigers Lex de Ree en Erik Wijnhout maakten hun debuut in de ba sis. Arie Schalk en Bram van Zoest waren geblesseerd. Ook Aad van der Poel, die vorige week de twee doelpunten bij Zwaluwen Vlaardingen voor zijn rekening had genomen, was aanwezig. De Ree had een uiterst ongelukkig eerste op treden. Zonder dat er ook maar iemand in de buurt was, kaatste de bal per ongeluk te gen zijn hand. De overdreven accurate arbiter Vervloet leg de de bal al in de derde mi nuut op de stip. Tweede tegen valler voor de toch al niet for tuinlijke oefenmeester Talsma was het uitvallen van Gert van Tol. In de dertiende mi nuut kwam de lange voorstop per verkeerd neer en blesseer de zich aan de heup. In het ziekenhuis kon niets ernstigs worden geconstateerd. Maar de Lissegroep herstelde zich uitstekend na het verve lende begin. Met hard werken werd de goede vorm afge dwongen en heerste het Tals- macollectief de rest .van de pot. Scheidsrechter Vervloet maakte de 'miskleun' voor Lisse 'goed' met een volgende blunder. Gert van der Hulst kwam gewoon lichaamskracht te kort in een kopduel met Huub Burggraaf, maar kreeg tot ieders verbazing et recte vrije trap op zo'nt ter van het doel toeOEN Theo Godyla schoof de naar Aad van der Pirn0l< 'droog' in de linkerbovjl schoot. Nog geen twéé® T ten later zond de uitree debuterende WijnhouM der Poel op links de düen De technisch sobere, mijn L nuttige vleugelspeler |0ren de bal precies op heL hoofd van de gerour Jan van Slooten, die dj0 s* hoek zocht en vond: 2 dot name defensief toonde kucce se zich de volle negertcour nuten sterk. De zeerj00_ voorhoedespelers van,, 9 stein, Walter van Puttrer die en Jan de Jong iwas door respectievelijk D Warmerdam (ingevallflts in van Tol) en Wijnhou LZ {>akt, waarachter de '&chte aatste man Rob Suttofcuud het overzicht verloor. Ebracl kansen waren er vootoreb doch het voordelige salz st niet meer worden uitgevan i Vijf minuten voor hetde r werd sportpark Ter bedekt door een mist. Vlak voor tijd giq Lisse en Nico Groenew^ volledig in op: 2-2. TJEERD SCH Scoreverloop: 3 Andie de Jof Van der Poel 1-1, 27 Van SU 90 Ariaans 2-2. FC Lisse: Groeneweg, De 1 torp. Van Tol (Warmerdan hout. Peter Schalk, Van Aaii dyla (Arie Schalk), Van SU der Hulst, Van der Poel. M"

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16