Levenslang voor Engelse moordenaar onder vuur ijdens beleg Tripoli ibanese aartsvijanden itmoeten elkaar ÏITENLAND CeidóeSoivumt Mcintyre mogelijk premier Grenada Muzorewa in hongerstaking ZATERDAG 5 NOVEMBER 1983 PAGINA 9. EVE De Libanese president, Amin tyel, heeft gisteravond in de marge Ie conferentie over de Libanese na- e dialoog in Genève een ontmoeting met zijn politieke tegenstander Wa- leider van de voornamelijk bestaande progressieve socia- he partij en een van de voornaamste itieleiders. mannen waren slechts vergezeld jun naaste medewerkers, zo werd ge- Over de sfeer en inhoud van het ge- is niets meegedeeld of uitgelekt. De oeting vond plaats na de voorlopig laatste zitting van de Libanese verzoe ningsconferentie, waarvan het werk gis teravond werd opgeschort tot 14 novem ber. In een slotverklaring over de confe rentie wordt de „patriottische en verant woordelijke geest" van de deelnemers aan de conferentie onderstreept. Over een aantal theoretische beginselen zijn de el kaar bestrijdende Libanese partijen het in Genève inmiddels eens geworden. Ge- mayel reist af naar de Verenigde Staten om een algehele terugtrekking van Israël uit Libanon te bewerkstelligen. Of hii echter president Reagan te spreken zal krijgen is hoogst onzeker. WASHINGTON Alister Mcintyre, onder-secre taris-generaal van de VN-organisatie voor ont wikkeling de Unctad, wordt mogelijk de leider van de voorlopige regering op Grenada. Volgens de Washington Post heeft de gouverneur-generaal van Grenada, Sir Paul Scoon, al contact opgeno men met Mcintyre. De 51-jarige Mcintyre is af komstig van Grenada. Premier Maurice Bishop van Grenada, drie van zijn ministers en twee vak bondsleiders zijn vermoord in opdracht van de in middels aangehouden vice-premier Bernard Coard. Dit heeft de voormalige Grenadaanse mi nister van landbouw, George Louison, gezegd. Louison zei de invasie niet te steunen, maar dacht dat een periode van grote onderdrukking op Gre nada zou zijn gevolgd als de militaire raad die Bis hop had afgezet, aan de macht was gebleven. HARARE De gevangen gezette Zimbabwaabse oud-premier Abel Muzorewa is in zijn cel in honger staking gegaan, zo heeft zijn zoon meegedeeld. Het hooggerechtshof in Zimbabwe oordeelde gisteren dat bisschop Muzorewa, die onder Ian Smith premier was, ten onrechte in de gevangenis wordt gehouden. De lastgeving van het hooggerechtshof om de bis schop in vrijheid te stellen werd niet uitgevoerd om dat een nieuw arrestatiebevel werd uitgevaardigd. Premier Mugabe liet weten dat Muzorewa zich heeft Ingelaten met clandestiene activiteiten tegen de re gering. In het nieuwe arrestatiebevel stond dat Mu zorewa lasterlijke uitlatingen had gedaan via de Is raëlische radio en televisie. Een vroegere tegenstan der van Muzorewa, dominee Sithole, meent eveneens dat Muzorewa ten onrechte wordt vastgehouden. LONDEN Een recht bank in Londen heeft gis teren de veelvoudige moordenaar Dennis Nil- POLI Palestijnse noordelijk stellingen. De mui- denten en hun Svri- tende Fatah-leden en hun en nun ayri bondgenoteni die de kampen 1 en Libische bondge- hebben omsingeld, leken giste- in hebben gisteren ren opnieuw terrein te hebben 1 J TA honderden mensen ziin omge- meters verder in een ernaast komen of gewond. Ooggetui- gelegen gebouw granaten in. gen beschreven het beeld in de ,,Drie granaten troffen het ge verlaten vluchtelingenkampen bouw", vertelde een persfoto- ^in" êraaf. "hij fok wit weg". In sen veroordeeld tot le venslang. Nilsen, die zelf heeft verklaard zeker 15 mannen vermoord te heb ben, werd veroordeeld wegens de moord op de enige zes slachtoffers wier identiteit was vastgesteld op het moment dat de' aanklacht werd inge-, diend. De jury bepaalde met tien gen twee stemmen dat dfr$ 37-jarige Nilsen niet geestes-*j ziek was en schuldig was aan moord. De rechter veroordeel de hem daarop tot levenslang en voegde er aan toe dat hij zeker 25 jaar moet uitzitten. Nilsen pikte jonge mannen op in cafes in Londen. Hij nam ze mee naar huis en dronk daar urenlang bier en rum met herf. Dan, in een roes, wurgde hij" zijn slachtoffers met een strop das. Het ging in alle gevallen

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9