Politie jaagt burgers tegen zich in het harnas' Effecten zure regen merkbaar Benzine duurder RUKSPOLITIE VINDT ACTIES TE VER GAAN: WENLAND fjtide&Qowuvnt er kans genezing zaadbalkanker Belastingaftrek reiskosten omhoog DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 9 Dankzij verbeterde behande- zijn Neder- ;e artsen erin geslaagd rnezingskans van patien- aet zaadbalkanker sterk Een kans van met mogelijkhe- behoud van nakome- is te verwezenlij- dr A. van Oostrom van Ziekenhuis in n gisteren mee bij de ope- de tweede Europese we- ïappelijke conferentie over ?r in Amsterdam. Door de nieuwe behandelingswijze is lang durige overleving mogelijk geble ken bij patiënten, bij wie zaad- of teelbalkanker in een vergevor derd stadium verkeert. De tumor, die voornamelijk bij jonge man nen voorkomt, leidde tot voor kort altijd op korte termijn tot de dood. Het huidige aantal mensen met zaadbalkanker bedraagt 250 per jaar. Voorts zei Van Oostrom dat de onlangs in ons land ontwikkelde nieuwe behandelingsmethode van eierstokkanker blijvend goede re sultaten afwerpt. Hij benadrukte overigens dat bijvoorbeeld bij de behandeling van kanker aan de longen, nieren, alvleesklier en huid weinig voortgang wordt ge boekt. DEN HAAG Zure regen heeft al duide lijk effecten op de natuur in ons land. Dit heeft minister Braks (Landbouw en Visse rij) de Kamer schriftelijk laten weten in antwoord op vragen. Door de zure regen zijn op de Veluwe, delen van Noord Bra bant, Drente en Overijssel korstmossen, hogere planten op beboste zandgronden en heide achteruit gegaan. Verder wordt vergrassing van de heide geconstateerd. In de Randstad, grote delen van Zeeland, Noord Brabant, Limburg en Gelderland is geconstateerd dat ook de op bomen leven de korstmossen achteruit hollen. Dit is het gevolg van luchtvervuiling, met name door zwaveldioxyde. Demonstratie De British Hovercraft Corporation de monstreerde gistermorgen de werking van een luchtkussenvaartuig op het groene strand van Terschelling. Dit schip van het type AP 1-88 maakte van uit Harlingen een overtocht naar Ter schelling (29 minuten) en Vlieland (32 minuten). Aan boord waren vertegen woordigers van rederijen, gemeenten en instellingen die op één of andere manier betrokken zijn bij het wadden gebied. De landelijke vereniging tot be houd van de Waddenzee protesteerde in de haven van Harlingen tegen de komst van de hovercraft. Volgens woordvoerders van de rederijen zullen voor de veerdiensten tussen Harlingen, Terschelling en Vlieland overigens de eerste tien jaar geen hovercrafts wor den ingezet. DEN HAAG De vaste af trekbedragen die bij de in komstenbelasting gelden voor reiskosten voor een afstand van meer dan tien kilometer, worden per 1 januari aange past aan de gestegen kosten van het openbaar vervoer. De bewindslieden van financien hebben dat aan de Tweede Kamer geschreven in ant woord op schriftelijke vragen over hun begroting voor 1984. Het aftrekbedrag van 200 gul den voor reizen over een af stand van minder dan tien ki lometer wordt gehandhaafd. ROTTERDAM De meeste oliemaat schappijen en houders van vrije pompen verhogen morgen de prijzen van benzine en dieselolie. Een liter super wordt twee tot 2,5 cent per liter duurder, normaal gaat één tot 1,4 cent in prijs omhoog en dieselolie gaat twee cent per liter meer kosten. HAAG De com- van de rijkspoli- district Den Haag, verontrust gerea- op de acties die de der wet" in zijn ge in voorbereiding A ioc oio *»/orlrr»r» meent kolonel J. van der Ban. Van den Ban vreest dat dergelijke acties de verhouding tussen burger en politie niet bevorderen. De rijkspolitie van het district Den Haag wil maandag het werk voor twee uur onderbre- werkonderbrekingen oproe pen. De politiebonden ACP en NPB hebben een draaiboek opgesteld voor acties, die tot aan het eind van de maand november in drie fasen steeds grimmiger moeten worden. In de laatste fase denken de bon den onder meer aan het ophef- gen ons in het harnas jagen en dat stemt me triest", aldus de kolonel. Wel heeft hij „enig begrip", voor de boze politie mensen. Vooral de herziening van de onregelmatigheidstoe slag die agenten maandelijks minstens honderd gulden gaat kosten, vindt hij op een onge- gaan. „De minister moet be slissen of tegen de acties een kort geding wordt aangespan nen", aldus de commandant van de rijkspolitie Zuid-Hol land. Zoals bekend hebben de ministers van Binnenlandse Zaken en Justitie al eerder hun veto uitgesproken over de dagen op tal van punten ac tie gevoerd. Zo is de staats drukkerij vandaag begonnen stipt te werken, waardoor de tweede-kamerstukken later bezorgd worden. Het PTT-per- soneel besluit zaterdag in Den Haag over een voorstel om vanaf zondagavond de post- De gemeentelijke sociale dienst gaat in de Hofstad vol gende week eveneens stipt werken. Personeel van de ge meentelijke secretarieën en andere gemeentelijke diensten vergaderen vrijdag in de be volkingshal van het stadhuis over stiptheidsacties. ninklijke Schouwburg in Den Haag is gisteravond bijna tien minuten te laat begonnen door een stiptheidsactie van het schouwburgpersoneel. De di recteur van het theater moest zich verontschuldigen voor het oponthoud. Het personeel van de mesdagkliniek in Gronin-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9