protest ambtenaren IDEN fo<<keSoivKi/nt Mogelijk toch continurooster op Terweeschool Hondenbelasting gaat omhoog Onduidelijkheid over premiewoningen Beschut Wonen in stratenplan DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 7 Vrije sector bouw in De Zilk DE ZILK Aan de Wasse- naarseweg in De Zilk zuilen zeven huizen in de vrije sector- worden gebouwd met een sou terrain. Het merendeel van de- raadscommissie voor openbare werken ging met de bouw ak koord. Alleen PvdA had be zwaren. Mevrouw Hof was bang dat de huizen vanwege de prijs naar niet-Noordwijkerhouters zou den gaan. Zij vreesde dat deze huizen af zouden gaan van het aantal door de provincie toege wezen huizen Weliswaar zal de provincie maar voor onge veer 50 van de 111 toegewezen woningen subsidie verstrek ken, maar men hoopt in Noordwijkerhout ook voor de rest van de woningen in de toekomst de premie te zullen binnenhalen. Wethouder Heemskerk dacht dat deze „gatenvullerij" in de praktijk' weinig gevolgen zou hebben voor dat toegewezen aantal. OEGSTGEEST In het schooljaar 1982-1983 is op de openbare Terwee school te Oegstgeest een continurooster uitgepro- 1J kl/,,.An bloemen- er verongelukt LO Bij een verkeersongeval bij ensovergang op de E-3 in Venlo is isdagmorgen de 44-jarige A. Vooijs lijnsburg verongelukt. Het slacht- zat als bijrijder in een bestelauto bloemen die op weg was naar uto was in een file tot stilstand ge- ;n, waarna Vooijs met de inkla- papieren te voet naar het grens- ging. Op de vluchtstrook werd door een vrachtwagen- >inatie uit het Belgische Witteren, lerst tegen de bloemenwagen was Het ongeval veroorzaakte een rote ravage, dat het verkeer tot half vijf moest wor- omgeleid. OEGSTGEEST Met ingang van 1 ja nuari 1984 gaat in Oegstgeest de hon denbelasting omhoog. Voor de eerste hond gaat men in plaats van 70 gulden, 72 gulden betalen, voor de tweede hond gaat de belasting 3 gulden omhoog naar 128 gulden. Voor de derde en volgende honden moet 160 gulden per jaar aan belasting worden neergeteld. Met een kennel is men 440 gulden verschuldigd. Inmiddels heeft zich naar schatting honderd nieuwe hondenbezitters ge meld als gevolg van een strengere con trole. Nog in de loop van dit jaar zal Oegstgeest overgaan tot een nóg inten sievere controle omdat men nog veel meer „zwarte" honden vermoedt. Playback-show in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De KRO maakt woensdag 23 no vember in het sociaal-cultureel centrum De Schelft televisie opnamen voor het programma de Playback-show. Presentator Henny Huisman ontvangt dan gasten die een bekende artiest of groep imiteren. Bekende ar tiesten vormen de jury. De kaartverkoop voor het bij wonen van deze tv-opnamen gaat morgenavond van start. De toegang kost zes gulden per persoon. De kaarten zijn tus sen zeven uur en half negen aan de kassa van De Schelft aan de Maandagsewetering 202 in Noordwijkerhout te krijgen. NOORDWIJKERHOUT Er is een verkeerd beeld bij Noord- wijkerhouters ontstaan over het aantal toegewezen te bouwen woningen in de streek. Naar aanleiding van berichten leek het alsof gedeputeerde Borgman aan Sassenheim 180 woningen had beloofd voor 1984, en aan Noordwijkerhout maar ongeveer 50. In werkelijkheid heeft Noordwijkerhout 111 woningen toegewe zen gekregen, maar de gemente krijgt voorlopig maar subsidie voor 50. Mogelijk zal de rest van de subsidie later komen. Ook Sassenheim krijgt subsidie voor maar veertig of vijftig pro cent van het toegewezen aantal van 180 woningen. Daar is men nu van plan om de rest van de woningen in de vrije sector te bouwen. In Noordwijkerhout wil men liever afwachten of de subsidie over een aantal jaren niet toch nog loskomt. NOORDWIJKERHOUT De wijk Beschut Wonen wordt waarschijnlijk opgenomen in het openbare stratenplan van Noordwijkerhout. Gisteren kwamen B en W in principe tot over eenstemming met de Sint Bavo, nadat de in richting bereid bleek de financiële gevolgen op zich te nemen. Het huisvuil zal door de gemeente worden op gehaald, er zal een onroerend goedbelasting ko men en B en W zullen verkeersmaatregelen vaststellen. Meer omdat de onkosten voor de Sint Bavo zijn, zal de inrichting bijvoorbeeld de verkeersborden betalen. Om te voorkomen dat er doodlopende gedeelten komen, zal een lus worden aangelegd vanaf de gemeentewerf ach ter de wijk om. De hoofdingang van de Bavo wordt zeventig meter naar het noorden ver plaatst. Ruim twee- derd gemeente-ambte- woonden gistermor- een demonstratieve jjadering bij die door gezamenlijke bonden ge en gelijke verdeling van de lasten over alle loontrekkenden en uitke ringsgerechtigden volgens de regels van het trendbe- leid. gens, zo zei CFO-vertegen- woordiger L. Balt gistermor gen, niet alleen op het huidige regeringsbeleid. „De 3,5 kor ting staat natuurlijk niet op zich", hield hij de aanwezigen voor. „Er zijn al heel wat aan- clonon nn nn7p calarisspn PP- alle prijsstijgingen, dan komt de zaak in een heel ander licht te staan". Het compromis dat dezer dagen door minister Rietkerk is aangedragen om de ambtenaren op het salaris peil van '83 te houden noemde Balt dan ook een „flutvoor-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7