Veertig procent kantoorruimte aan Schuttersveldweg Expositie brengt ontwikkelings hulp aan India in beeld regio CeidóeSowofit rkonderbreking W- ers Japanse onderscheiding voor professor Vos „De Jonkies" weer voor het voetlicht CDA-Wassenaar: geen herplaatsing brandweerlieden DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 5 EN Bij de sociale werk- iening onderbreken vrijdag 11 nber de WSW-ers van half ot half vijf het werk uit pro- ?gen de korting op de ambte salarissen en uitkeringen met procent. Er wordt dan een de- bijeenkomst gehou- de kantine. Andere WSW- belangstellenden worden op pen bij deze bijeenkomst aan- te zijn. Er zal een vertegen- liger van de vakbond spre- De gemeentelijke sociale ligt aan de Touw- 40 in Leiderdorp. LEIDEN/TOKIO Zijne majesteit de Keizer van Japan heeft professor dr. F. Vos, directeur van het centrum voor Japanologie en Koreanistiek van de Rijksuniversiteit Leiden, de onderscheiding van de Orde van de Rijzende Zon der derde klasse verleend. De heer Vos is een van de oprichters van de Nederlands-Japanse vereniging en was ja renlang voorzitter van deze vereniging. Ook was Vos voorzitter van het Nederlands Genootschap voor Japanse studiën. Professor Vos heeft veel waardevolle bijdragen geleverd op het gebied van de Japanse studies en hij speelde een belangrijke rol bij de bevordering van het wederzijds begrip en de vriendschap tussen Japan en Nederland. De heer Vos ontving al eerder een Japanse onder scheiding. In 1973 werd hem de Orde van de Hei lige Schat der derde klasse toegekend. LEIDEN Oud-spelers van de schooltoneelvereniging „De Jonkies" treden op 5 november weer eens voor het voetlicht. De laatste voorstelling van deze groep dateert van 1980 tijdens de viering van het derde lustrum van de scholengemeenschap De Vlietschans. Regisseur Bert Jonk heeft een groep gevormd van oud-spelers die tus sen 1976 en vorig jaar de school hebben verlaten. Uit alle delen van het land kwamen de ex-jonkies voor de repetities over. Men heeft een werkstuk genomen waarin de commerciële televisie op de korrel wordt ge nomen. Ouders en leerlingen van de school kunnen de voorstelling 's middags om een uur bijwonen; om vier uur is er een tweede voorstelling voor leerlingen en an dere belangstellenden. Beide voorstellingen worden ge geven ter gelegenheid van een voorlichtingsdag op de school voor ouders van de leerlingen. WASSENAAR De Wassenaarse christen-de mocraten willen dat het college stopt met de herplaatsing van brandweerlieden binnen hel gemeentelijk apparaat tot meer bekend is over zaken als de ambulancedienst en de uitbrei ding van het aantal vrijwilligers. Het terug brengen van de beroepskern van de Wasse naarse brandweer tot 6 man moet voor 1 janu ari 1986 gerealiseerd zijn. Tot die tijd worden voor de brandweerlieden andere werkzaamhe den binnen het gemeentelijk apparaat gezocht. Het CDA vreest dat er hooggekwalificeerd personeel voor de brandweer verloren zal gaan. Een beroepskern van 7 a 8 man acht men aanvaardbaar. REIDEN/VOORSCHOTEN „Eén van redenen voor het opzetten van een tentoonstelling over In dia is het feit dat in het Westen niet veel bekend is over dat land. Het beeld is vaak dat er heilige koei en zijn, dat er verkiezingen worden gehouden, dat er hongersnood is en dat er vaak overstromingen zijn. Voor landen in Zuid-Amerika is veel meer be langstelling en het leek ons goed daar wat aan te veranderen". Dat zegt Frits Glotze. Hij is verbonden aan de Voorschoten - se India-werkgroep. Deze werkgroep houdt samen met de organisatie Terre des Hommes morgen en zaterdag de ten toonstelling „India" in De Waag aan de Aalmarkt. De twee organisaties willen een beeld geven van het ontwikkelings werk dat in India wordt gedaan door Terre des Hommes en door Young India Project (YIP). Zowel YIP als Terre des hommes zijn werkzaam in de deelstaat Andra Pradesh, een

Leidse Courant | 1983 | | pagina 5