Het wordt ook wat de aan het thuisfront. Hoe jacks en zelfs in de broe- mode betreft weer tijd om langer hoe meer lopen ken met bijpassende been- aan de wintersport te den- vrijetijdskleding en de out- warmers. Behalve die die ken. Voor het seizoen fit voor de piste in elkaar pe kleurtonen, de mode- 1983-'84 lijkt een prakti- over. tinten, zien we ook mooie sche besteding van het pastels als koel zacht budget voorop te staan. De De importeurs zorgen er blauw, licht roze en tur- fabrikanten spelen hier al wel voor, dat de pisten in koois. Twee zaken vallen helemaal op in. Zij houden het komende seizoen fees- op: de asymmetrie en de er rekening mee, dat de telijk versierd worden, zeer diep ingezette mou- kleding voor de winter- Kleuriger dan ooit, in wen. China heeft getekend sportvakantie ook haar warme tinten, zijn de deugdelijkheid en élégan- vlakken aangebracht in ce zal moeten bewijzen voor de Manchu-lijn bij nen wordt verwacht dat zij HCC (een overal met Chi- getooid in de kleuren nese letters versierd). azuurblauw en rood de lat- Dit jaar vormt katoen de ten onderbinden, hoofdschotel. De contras terende kleurbanen van jack en mouwen zouden Laag-OVer-laag overigens onze voorouders hogelijk verbazen, zo Bodywarmers blijven hoog gedurfd! Ook van de man- scoren. Binnen het kader van de driedelige sets, met onder meer uitritsbare mouwen, zijn er veel ano raks en jacks die aan de binnenkant andere kleu ren vertonen dan aan de geven extra warmte. Van Kispo is er een jack met twee paar mouwen, het ene gevoerd, het andere ongevoerd. Het reserve- paar gaat mee in het ski tasje. De kragen zijn afrits- baar voor het wassen. kleurenscala te zien: zon- geel, roodoranje en off- white. McGregor zoekt het in gamma midnight, pruim, cypresgroen, mari ne en smoke. Nieuw zijn los om de pols te dragen gebreide mofjes, van tien tot vijftien centimeter bo ven de pols tot aan de knokkels. Materialenmix gaat heel ver: glans tegen mat, leer tegen chintz. De langlauf- pakken hebben gewonnen aan kleur. Ze zijn er bij voorbeeld in khaki, met een voering van glanzend blauw of rood, vervaar digd van katoen, polyester of polyamid. Bronsgroen pak met 8tofarmen in een oil-finish (85 procent katoen - 15 procent acryl). Zeer chique voor meneer is Head hier uit de bus gekomen. De prijs is/ 250,- voor de broek, 650,-voor het (lange) jack met bindceintuur. Groene wollen handschoenen en geruite shawl (Mimpex:tel. 023-288962). buitenkant. Ook weer een voordeel: twee pakken voor één geld. Helling uit Zaandam werkt met doorgecombi- neerde laag-over-laag- pakken. Bijvoorbeeld een grijze overal met een geel T-shirt en een gilet (soort onderlijfje) van grijs ka toen met gele ronde inge- breide pas. Daarover gaan een jack en een losse mouwloze geel-grijze bo dywarmer. Ingenaaide vesten, dus feitelijk twee losse flappen met een knoopjes- of ritssluiting. Ivoorkleurige mantel met uitneembare borgvoering die ook als lange bodywarmer over een jas kan worden aangeschoten. Twee halen, één betalen! Met wollen handschoenen en muts. Aprós- ski om in te paraderen. (Head, tel. 023- 288962). Gebreide mofjes Leer blijft het goed doen. Het wordt vooral gebruikt voor biezen en banen bij driekleurige truien met ritsen en grote klepzak- ken. De verschillende col lecties geven een breed Dromen van ontwerper Coisenet voor het nieuwe seizoen HCC. Verticale strepen, die de schouders markeren en contrastkleuren voor de „ringen" om mouwen en broekspijpen. Aardetinten en naturels in de avant-garde voor de Jeugd; andere kteurgamma's: eierschaal, tabak en een stortvloed van kleurgeint jes om de lijn van de jumpsuit-achtige overals te breken. Grote kangoeroezakken op de voorkant van de jacks en hoge cols met gesp- en drukknoopsluiting; koordje als tunnelceintuurtje. Prijzen rond de 400,-. (Rudolf Terlingen, Steenwijk, tel. 05210-16622). Mevrouw blijft bij Head niet achter met deze zeer fraaie overal in goudgeel met witte kraag, die zo hoog toegeknoopt kan worden dat zelfs de neus er in verdwijnt. V- vormige polsteringen lopen als dikke slangen over schouders en als overkapping van de mouwen (100 procent katoen). Wel een beetje duur:/ 1100,-. Slalom pullover van Löffler met arm- polsteringen en gevulde kraag, 270,-. Bijpassende muts. Contrast- kleurvlakken op beide onderdelen van de outfit, (Imp. Blaauw Sport, 030- 435444). Kispo-jack met diepe puntversiering, variant op de driehoek die de mode beheerst. Kleur mauve, eigeel en donkerrood op een donkerrode broek. Zowel broek «Is jack 249,-. (tel. 030- 439444). Fijne jacks voor de jeugd in de maten 128-152, prijzen 89,- en 98,-. Jochie in het midden draagt zelfs een jackje van 50,-. Prijsjes die de pret niet drukken (C A). Op weg naar de loipe in het volgende dorp. „Fila" outfit. Voor 1983-'84 presenteert het huis waterproof katoenen salopettes, overals en anoraks in fraaie winterkleuren, die afsteken tegen de witte sneeuw. Veel bijpassende accessoires als bodywarmers, overbroeken, rugzakken en skitasjes. Dit alles onder de naam„Snow Time" (Sport Service Benelux BV. Rouwkooplaan 12, Voorschoten, tel. 01717-8962). Vader en zoon in warme skikleding van C A. Op het polyester katoenen kledingstuk van pa zitten kleurige ingecrusteerde „balken". Zoontje lief draagt fier een contrastbalk op zijn bodywarmer met twee lange verticale ritszakken. Witte nylon overal met pastelkleurige bodywarmer. Beide met dons gevoerd. Respectievelijk 850,- en 389,- (Head, Imp. Wimpex, 023-288962). Gepoederde kleuren bij thermo-overafs en -pekken maar ook kobalt en steenrood (rechterfiguur). Meneer ia gehuld in een staalgrijs tweedelig pak. Ook modeHen met „sneeuwhemd" onder mouwloze bodywarmer (alleen mouwen gevoerd) en thermo-hose met jack. (Maler, Roveco, Pampuslaan 213, Weesp. tel. 02940-15277. Prijzen rond 400,-). ii

Leidse Courant | 1983 | | pagina 22