gehoordgezien concert Diana Ross )IO/TELEVISIE £etdóc6oivtmvt tie en miskraam op school-tv Scholieren gaan samen met tv „verplicht" lezen ALLEEN HOOGTEPUNTEN OPTREDEN CENTRAL PARK OP TV ELLIS SYTHA DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 17 RSUM Wij kiezen het bestuur van erspeelzaal tot en met het Europees Par- Meer invloed, inspraak, macht of wordt ndelijk toch over ons beslist en moeten Ier kiezen voor demonstraties en akties? van „Open Schooltijd" van 6 zit een aantal mensen om de tafel die zijn: de een als voorzitter van de bijen- jvereniging, de ander in de medezeggen- aad op school, de volgende in de onder- sraad, de gemeenteraad of de Tweede Met elkaar wisselen zij ervaringen uit. geproduceerd door Te- uitgezonden op zondag 6 november 17.50-18.20 uur via Ned. I. (Herhaling insdag 9 november a.s. van 15.30-16.00 a Ned. I). Het aansluitende radiopro- verzorgd door de KRO. wordt uitge- op dinsdag 8 november a.s. op Hilver sum 2 van 14.32-15.02 uur. (Herhaling op vrij dag 11 november a.s. van 21.40-22.10 uur op Hilversum 2). Ook worden uitzendingen gewijd aan begelei ding na een miskraam. In deze thema-uitzen ding wordt gepraat met gynaecologen, vroed vrouwen en vooral met de vrouwen die zelf een miskraam hadden. Op de televisie wordt dit Open School-thema uitgezonden op zondag 13 november a.s. van 17.50-18.20 uur via Ned. I, (Herhaling op woensdag 16 november a.s. van 15.30-16.00 uur via Ned. II). Willeke van Ammelrooy verzorg de deze Teleac-produktie. Het door de NOS geproduceerde radioprogram ma wordt op dinsdag 15 november a.s. uitge zonden van 14.32-15.02 uur op Hilversum 2. (Herhaling op vrijdag 18 november a.s. van 21.40-22.10 uur op Hilversum 2). HILVERSUM Woensdag 16 november om 10.30 uur (Ned. 1) starten NOT en NOS voor het eerst met de nieuwe drie delige literaire schooltelevisie- serie „Boek in beeld". De se rie. bestemd voor klas vier (Mavo. Havo, Atheneum), wordt uitgezonden om het „verplicht" lezen van Neder-t landse literatuur voor de leer lingen wat aangenamer te ma ken. In die schooltelevisieprogram ma's, van elk ongeveer 25 mi nuten komen achtereenvol gens de volgende boeken aan bod: Bint van Bordewijk, 't Grote gebeuren van Belcampo en Keetje Tippel van Neel Doff. In deze programma's worden fragmenten vertoond uit gedramatiseerde televisie programma's of speelfilms die over het desbetreffende werk zijn gemaakt. Deze fragmen ten geven de essentie van het verhaal weer. Ze zijn bedoeld .als „lokkertje" om het boek te gaan lezen. Vanzelfsprekend zijn de beelden zo gekozen, dat het verloop van het verhaal niet wordt onthuld. Door mid del van beeldmateriaal geven de samenstellers de nodige achtergrondinformatie over het literaire werk. De serie „Boek in beeld" wordt om de veertien dagen uitgezonden, steeds op woensdagmorgen om 10.30 uur. Elke aflevering wordt in de week van uitzen ding op vrijdagmorgen her haald. Aanvang: 10.30 uur. De serie ..Boek in beeld" wordt in 1984 voortgezet met programma's over Mariken van Nieumeghen, De komst van Joachim Stiller (H. Lam- po). Zwaarmoedige verhalen voor bij de centrale verwar ming (H. Heeresma) en Twee vrouwen (H. Mulisch). Het be geleidend lesmateriaal, dat be staat uit een leerlingenwerk boek en een handleiding voor de docent, kan worden besteld bij de NOT. Postbus 1070, 1200 BB Hilversum. Telefoon 035- 19544. ERSUM De Ame- ïse zangeres Diana viegt met haar heu- De reactie van het in het Central New York zijn de als een maand eer- i Europa: een donde- gejuich en applaus. ehypnotiseerd zij at rumoerig volgt ^edeinende massa al bewegingen. De we ar oon \rolr\rrni i\if i n de video-opnamen ze wer den in Amerika en Australië al op televisie vertoond zijn bestemd voor de aanleg van een kinderspeelplaats in het park. De weergoden waren Diana Ross in eerste instantie niet gunstig gezind. Haar eerste concert, het derde in het park, na Simon Grafunkel en Frank Sinatra, moest na 45 minuten worden afgebro ken vanwege hevige regen buien en onweer. Het tweede of ben je gewoon blij mij te zien". Met zulke uitspraken pakt ze vooral de mannen onder het publiek in. Ze trekken onder meer spontaan hun shirt uit om hun spierballen te laten zien tijdens het nummer „Muscles". De zangeres, die vooral in het begin van het concert op gewonden is over alle be langstelling en dat ook uit straalt, leunt hevig op haar fantastische achtergrondzan geressen. Zij geven Miss Ross ..Pieces of ice" of de ver kleedpartijen van Miss Ross, die voornamelijk showballe- tachtige glitterpakken aan heeft, doen daar weinig aan. Hetzelfde gevoel moet het publiek achter in het veld hebben gehad, die de zange res als een klein stipje kon zien bewegen. Hun voordeel was echter dat ze de sfeer konden proeven hoewel ze voor het uiterlijk van de zan geres (ook) waren aangewe zen op een heel groot video scherm NCRV-tv komt vanavond met een nieuw, ernstig pro gramma over werkloosheid en wat dies meer zij, waarin o.a. oud-minister Albeda van Sociale Zaken komt vertellen hoe er initiatieven ontplooid kunnen worden om een einde te maken aan die ellende. Dat zien we op Ned. II om 19.12 uur onder de titel „Pistache". Maar bij de NCRV weten ze ook, dat er meer bekijks zal komen voor dergelijke kost als een prettige artiest het gezicht laat zien. Ze vroegen daar voor ene Ellis en die zei graag te komen en haar zus je Karen mee te zullen brengen. Zo staan ze daar vanavond samen als May- wood. In de rubriek „Pista che", die heden van start gaat, krijgt men informatie aangereikt over nieuwe (maatschappelijke) ontwik kelingen. Als presentatoren zijn aangetrokken Anneke v.d. Does en Milou van Sprang. Zij komen met een idee om werklozen weer aan het werk te krijgen. Dit komt' neer op vrijwilligers werk met behoud van uit kering of het beginnen van een eigen bedrijf met be hulp van financiële arm slag. En telkens ook des kundigen op het scherm, die licht verteerbaar door artiesten worden heenge- klutst, te beginnen met Ellis en Karen. Dezer dagen begint in de aula van de Delftse TH op nieuw het Camerettencon- cours. Het beginnelingen- later jaren nooit meer iets hoort. In die zin blijft Delft een springplank en er wordt dan ook veelvuldig

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17