PSY machteloos tegen defensieve Engelsen 1 Pfaff redt Bayern München NEC blijde verliezer ficidaeSowo/nl Geen eerherstel voor Hamburger SV Aberdeen overtuigende bekerhouder W SPORT DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 1 bij z vvbaa Guy Carl Zeiss Jena (Odl)-Sparta (Ned) 1-1 (2-3): 59. Schnuphase 1-0, 85. Van er^e den Berg 1-1. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 13.000. and Nottingham Forest (Eng)-PSV (Ned) 1-0 (2-1): 56. Davenport 1-0. ir Sc Scheidsrechter: Petrovic (Joe). Toeschouwers: 16.710. ^rug^ Feyenoord (Ned)-Tottenham Hotspur (Eng) 0-2 (2-4): Scheidsrechter: Ag- en nolln (Ita). Toeschouwers: 45.061. i Inter Milan (Ita)-FC Groningen (Ned) 5-1 (0-2): 53. Collovati 1-0. 56. Alto- a,. belli (strafschop) 2-0, 61. Serena 3-0. 63. McDonald 3-1, 77. Müller 4-1, ping 89. Serena 5-1. Scheidsrechter: Delmer (Fra). Toeschouwers: 40.000. jan), Hajduk Split (Joe)-Honved Boedapest (Hon) 3-0 (2-3): 14. Pesic 1-0, 61. mee: Pesic 2-0, Vujovic 3-0. Scheidsrechter: Carpenter (Ier). Toeschouwers: 0 tp 50000 L.lTt« Inter Bratislava (TsjpRadnicki Nia (Joa) 3-2 (0-4): 19. Michalec 1-0, 25. €fld( Gavrilovic 1-1, 33. Reznak 2-1, 45. Moravec 3-1, 90. Aleksic 3-2. Scheids- der rechter: Hope (Sch). Toeschouwers: 3000. 'ltijd Sparta Praag (Taj)-Widzew Lodz (Pol) 3-0 (0-1). 32. Procazka 1-0, 39. Gri- fched ga 2-0, 83. Skuhravy 3-0. Scheidsrechter: Boetjenko (Sov). Toeschouwers: j 30.000. Banik Ostrava (Tsj)-Anderlecht (Bel) 2-2 (0-2): 10. Brylle 0-1, 18. Valek 1- btj 1, 57. Vandenbergh 1-2, 59. Licka (strafschop) 2-2. Scheidsrechter: Brid- )one> ges (Wal). Toeschouwers: 20.000. de E Levski Spartak (Bul>-Watford (Eng) 1-3 na verlenging (1-1): 6. Spasov 1-0, 9. Callaghan 1-1. 116. Rostron 1-2, 117. Richardson 1-3. Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe). Toeschouwers: 39.000. Sturm Graz (Oos)-Verona (Ita) 0-0 (2-2). Scheidsrechter: Györi (Hon). Toeschouwers: 13.000. Werder Bremen (Wdl)-Lokomotiv Leipzig (Odl) 1-1 (0-1): 17. Schöne 0-1, PB 72. Kreer 1-1 (eigen doel). Scheidsrechter: Sanchez-Arminio (Spa). Toe- schouwers: 40.000. FC Antwerp (Bel)-Lena (Fra) 2-3 (2-2): 21. Boeckstaens (eigen doel) 0-1, H 24. Xuereb 0-2, 46. Brisson 0-3, 55. Boeckstaens 1-3, 88. Van der Eist (strafschop) 2-3. Scheidsrechter: Baumann (Zwi). Toeschouwers: 24.000. Bayern München (Wdl)-PAOK Salonikl (Gri) 0-0 (0-0). Bayern wint na strafschoppen. Scheidsrechter: Robinson (Eng). Toeschouwers: 26.000. Laval (Fra)-Auatria Wien (Ooa) 3-3 (0-2): 20. Sene 1-0, 38. Miton 2-0, 41. Stefanini 3-0. 53. Daxbacher 3-1, 56. Baumeister 3-2, 66. Perard (eigen doel) 3-3. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 18.000. Aston Villa (Eng>-Spartak Moskou (Sov) 1-2 (2-2): Doelpunt Aston Villa: rdag Withe. Spartak: Sjerenkov (2). Scheidsrechter: Mulder (Ned). Toeschou- ps: I: wers: 30.000. |3-3. 1 Celtic Glasgow (Sch)-Sporting Lissabon (Por) 5-0 (0-2). Doelpunten: Burns, McAdam, McClair, MacLeod, McGarvey. Scheidsrechter: Ponnet (Bel). Toeschouwers: 39.000. Programma: De derde ronde van het toernooi om de UEFA Cup vindt I 3 0- plaats op 23 november en 7 december. De kwartfinales van de strijd om de Europese bekers voor landskampioenen en bekerwinnaars worden af gewerkt op 7 en 21 maart. DEN HAAG Hamburger SV heeft gisteravond op eigen veld niet voor eerherstel kun nen zorgen. Hoewel de Euro pese bekerhouder bij de lands kampioenen er tegen Dynamo Boekarest binnen 65 minuten in slaagde de veertien dagen geleden opgelopen achterstand van 3-0 weg te werken, wer den de laatste minuten de ploeg van trainer Happel fa taal. Een fout van Hartwig gaf de Roemeen Talnar de gele genheid zijn club naar de kwartfinales te loodsen. In blessuretijd gaf Multescu de uitslag voor de gasten een nog beter aanzien: 3-2. Hamburger SV kan de drama tische uitschakeling op eigen rekening schrijven. Voor 45.000 toeschouwers zette de thuisclub de Roemenen van de eerste minuut op eigen helft vast. Het enorme veldover- wicht leverde in het eerste half uur drie doelrijpe kansen op, die niet aan Schatzschnei- der, Magath en Wuttke be steed waren. Dynamo Boeka rest verdedigde zich met alle middelen, trok daarbij diverse keren aan de noodrem het geen resulteerde in drie gele kaarten. Op slag van de rust opende Jakobs voor HSV de score. Hij kopte de bal uit een hoekschop van Wehmeyer achter doelman Moraru: 1-0. Negen minuten na de hervat ting had Jakobs weer met een kopbal succes. Al had hij daar bij dit keer de hulp nodig van de verder voortreffelijke Roe meense doelman, die de bal door zijn vingers liet glippen. Toen Von Heesen zeven minu ten na zijn entree (ingevallen voor Kaltz) in de 64e minuut de thuisclub op 3-0 bracht, leek er voor Hamburger SV niets meer mis te kunnen gaan. Dynamo was murw ge speeld en Schatzschneider kreeg in de 77e minuut de kans zijn club in de kwartfina les te schieten, maar oog in oog met Moraru faalde hij. Vermoeid door de voortduren de stormlopen blies Hambur ger SV in de slotfase stoom af. Het gokte op de verlenging, maar haalde die niet, omdat Hartwig zich vier minuten voor tijd liet verrassen door Talnar. De Roemeen speelde zijn directe tegenstander listig EUROPA CUP 1 AS Roma (Ita)-CSKA Sofia (Bul) 1-0 (1-0): 80. Graziani 1-0. Scheidsrech ter: Daina (Zwi). Toeschouwers: 65.000. Dynamo Minsk (Sov)-Raba Eto Györ (Hon) 3-1 (6-3): 31. Khannik (straf schop) 0-1, 41. Sokol 1-1, 62. Sokol 2-1, 63. Kondratsjev 3-1. Scheids rechter: Vassaras (Gri). Toeschouwers: 40.000. Partizan Belgrado (Joe)-Dynamo Berlin (Odl) 1-0 (0-2): 27. Prekazi 1-0. Scheidsrechter: Dotsjev (Bul). Toeschouwers: 50.000. Benfica (Por)-Olympiakos Piraeus (Gri) 3-0 (0-1): 17. Fillpovlc 1-0, 28. Di- amantino 2-0, 76. Manniche 3-0. Hamburger SV (Wdl)-Dynamo Boekarest (Roe) 3-2 (0-3): 45. akobs 1-0, 54. Jakobs 2-0, 62 Von Heesen 3-0, 86. Talnar 3-1, 90. Multescu 3-2. Scheidsrechter: Johansson (Zwe). Toeschouwers: 45.000. Rapid Wien (Oos)-Bohemians Praag (Tsj) 1-0 (1-2): 6. Krankl 1-0. Scheidsrechter: Van Langenhove (Bel). Toeschouwers: 25.000. L Atletico Bilbao (Spa)-Liverpool (Eng) 0-1 (0-0): 66. Rush 0-1. Scheids- rechter: Prokop (Odl). Toeschouwers: 50.000. Dundee United (Sch)-Standard Luik (Bel) 4-0 (0-0). Doelpunten: Milne (2). Hegarty, Dodds. Scheidsrechter: Tritschler (Wdl). Toeschouwers: 16.000. IDEf :eam EUROPA CUP 2 lekie i 2-2 dse 1 Barcelona (Spa)-NEC (Ned) 2-0 (3-2): 3 Alonso 1-0, 43. Clos 2-0. st v Scheidsrechter: Palotai (Hon). Toeschouwers: 16.000. FC Porto (Por)-Glasgow Rangers (Sch) 1-0 (1-2): 56. Gomes 1-0. Scheids- ClUeJ rechter: d'Elia (Ita). Toeschouwers: 60.000. 'erw Haka Valkeakoaken (Fin)-Hammarby (Zwe) 2-1 na verlenging (1-1): 3. Holmberg 0-1. 40. Nissinnen 1-1, 109. Kujanpaa 2-1. Scheidvechter: Su- utïul chanek (Pol). Toeschouwers: 3891. llma: FC Köln (Wdl)-Ujpest Dozaa (Hon) 4-2 (1-3): 8. Strack (eigen doel) 0-1, 17. Strack 1-1, 43. Littbarski 2-1, 47. Allots 3-1, 69. Fekete 3-2, 89. Allots ia°ü' 4-2. Scheidsrechter: Thime (Noo). Toeschouwers: 45.000. 301 Manchester United (Eng)-Spartak Varna (Bul) 2-0 (2-1). Doelpunten: Sta- 4.1 pleton (2). Scheidsrechter: Eriksson (Zwe). Toeschouwers: 39.079. Aberdeen (Sch)-Beveren (Bei) 4-1 (0-0). Doelpunten Aberdeen: Strachan (2), Simpson, Weir. Beveren: Theunis. Scheidsrechter: Sörensen (Den). Toeschouwers: 24.000. der Juventus (Ita)-Paris Saint Germain (Fra) 0-0 (2-2). Scheidsrechter: Roth (de n (Wdl). Toeschouwers: 55.000. let j FV zettr UEFA CUP DEN HAAG Op simpele wijze heeft Aberdeen uit Schotland een aardige stap gezet naar prolongatie van de Europese voetbalbeker voor bekerwinnaars. Onder leiding van de stuwende middenveldeer Gordon Stra chan (twee treffers) werd Beveren (Bel) met 4-1. al voor de rust, verslagen. Evenals Aberdeen (eerste duel 0-0) waren Ujpest Dos- za, Manchester United en Barcelona met een riant per spectief aan de return begon nen. De Hongaren hadden twee weken geleden thuis met 3-1 FC Köln afgestraft. In de ope ningsfase verduisterde Strack het Duitse vooruitzicht nog meer door zijn eigen doelman te passeren. Hij herstelde zich met een voltreffer aan de an dere kant. De uiteindelijke zege van 4-2 voor Köln bleek echter niet voldoende om de eerste schade te herstellen. Op echt Italiaanse wijze plaat ste het miljoenengezelschap van Juventus zich voor de kwartfinales: zonder te scoren. Maar dat was ook niet nodig, want in Parijs hadden Platini c.s. Saint-Germain op 2-2 ge houden. Manchester United wees Spar tak Varna (Bul) met 2-0 terug. Op Old Trafford kwam Frank Stapleton al voor rust tot twee treffers. Haka Valkeakosken werd de eerste Finse club die op het Europese voetbalpodi um tot de laatste acht door drong. Een verlenging was no dig om Hammarby Stockholm te elimineren. In Portugal ver sloeg FC Porto Glasgow Ran gers met 1-0, hetgeen de uit schakeling betekende voor de Schotten. Zij waren thuis niet verder dan 0-0 gekomen. Liverpool zorgde voor een sterk staaltje door At letico Bilbao voor eigen publiek te elimineren. Sam my Lee (midden) en Alan Hansen zijn hier in de nu merieke meer derheid tegen over één Span jaard. uit en passeerde doelman Stein: 3-1. De eliminatie van HSV werd daardoor onaf wendbaar. Geslagen legden de Westduitsers het hoofd in de schoot. Multescu profiteerde en bracht de eindstand op 3-2. Daarmee werd Hamburger SV de zevende club die als titel houder bij de landskampioe nen in het eerste optreden (HSV was de eerste ronde vrij) werd uitgeschakeld. Real Ma drid (1961), Celtic Glasgow (1968), Feyenoord (1971), Ajax (1974), Liverpool (1979) en Nottingham Forest (1981) gin gen de Westdüitse kampioen voor. De val van Hamburger SV speelde AS Roma en Liverpool in de kaart. De Italianen schaarden zich bij de laatste acht door een minieme zege (1-0) op CSKA Sofia door een doelpunt van Graziani in de 80e minuut. In de uitwedstrijd had Roma hetzelfde resultaat behaald. De zege leverde de Italiaanse spelers 30.000 gul den per man op. Liverpool hield Atletico Bilbao onder de duim. Na de 0-0 op eigen veld schudde de Engelse kampioen in Baskenland de dreiging van vroegtijdige uit schakeling van zich af door een doelpunt van Rush in de 66e minuut. Een vroege treffer van Krankl in de zesde mi nuut voor Rapid Wien tegen Bohemians Praag was vol doende voor plaatsing van de Oostenrijkers in de kwartfina les. Dynamo Oost-Berlijn hield met tien spelers (Ulrich werd in de 66e minuut uit het veld gestuurd) stand bij Partizan Belgrado. De Joegoslaven slaagden er niet het verschil van twee doelpunten te over bruggen en bleven halverwege Steken. Dundee United verne derde Standard Luik met 4-0. De Schotten waren op eigen veld heer en meester en ver deelden de doelpunten over beide helften. Olympiakos Pi raeus, in de eerste ronde te sterk gebleken voor Ajax, haalde de kwartfinales niet. Na de eerste wedstrijd tegen Benfica met 1-0 te hebben ge wonnen. gingen de Grieken gisteravond kansloos met 3-0 ten onder door treffers van Fi- lipovic, Diamantino en Manni che. dat gebaar en stoomde door naar 3-0. Pas daarna kon Ant werp iets terugdoen. Boeck staens maakte zijn fout goed en Van der Eist schoot de Bel gen vlak voor tijd uit een strafschop naar 3-2. Meer zat er voor de Belgen echter niet meer in. Van de Westdüitse vertegen woordigers was het optreden van Werder Bremen tegen Lo- komotiv Leipzig een ware bla mage. Uit de vele kansen wist de thuisclub niet één keer te scoren. Dat deed de Oostduitse verdediger Kreer voor Wer der, dat al na 17 minuten op achterstand was gezet door Schöne. Op eigen veld had Lo- komotiv Leipzig twee weken eerder met 1-0 gewonnen en bekerde aldus door. Bayern München maakte te gen het zwakke PAOK Saloni- ki eveneens een uiterst povere indruk. Zeker nadat aanvoer der Karlheinz Rummenigge na een half uur het veld moest verlaten met een spierblessure. De Westdüitse aanval bezat niet de macht de hechte Griekse verdediging te door breken. De verlenging bracht evenmin uitkomst, waarna Bayern in de reeksen straf schoppen nauwkeuriger was. De uiteindelijke zege was ove rigens de verdienste van de Belgische doelman Jean-Marie Pfaff, die drie strafschoppen stopte en de beslissende zelf achter zijn Griekse collega schoot (9-8). Henk Grim (NEC) probeert uit deze Spaanse „tang" te blijven. Rechts aanvoerdert°,uds Sanches van Barcelona. tk7f I 4-2. BARCELONA FC Bar celona was het gister avond aan haar stand ver plicht de formaliteit tegen NEC, waarvan twee we ken geleden „uit" al met 3-2 was gewonnen, thuis zegevierend af te sluiten. Dat gebeurde met 2-0, waarmee de Spaanse club de derde ronde bereikte in de Europese strijd voor bekerhouders. NEC was blij met de 2-0, want die uitslag betékende tenmin ste geen afgang. John van Geenen kreeg kort na het begin van de wedstrijd twee gelegenheden het stunt werk van Nijmegen te herha len. Na amper dertig seconden kon hij de bal vrij inkoppen na goed werk op links van Grim. Van Geenens kopbal ging een halve meter naast. Een half uur later strandde een moeilij kere poging op de paal. Op dat moment stond NEC echter al met 1-0 achter, want in de der de minuut had een doorgesto ten Alonsa doelman Klein Goldewijk met een boogbal verrast. Daardoor kon Barce lona niet veel meer gebeuren en was fysiek geweld niet noodzakelijk. De strafexpeditie voor de aanslagen in De Gof- fert bleef nu beperkt tot een incidenteel stootje. Aalbers kreeg een knie tegen het hoofd en Janssen een trap te gen de kuit. Ook NEC hield zich in. En Barcelona hielp een handje mee, want voor slechts 16.000 socio's in het immense Nou Camp stadion had de thuis ploeg geen behoefte een top prestatie te leveren. De trouw ste leden moesten dan ook tot twee minuten voor rust wach ten voor ze weer iets goeds van de voetbalmiljonairs te zien kregen tegen de Holland se Jan Modaal-profs. Carrasco besloot een flitsende solo in het strafschopgebied met een 1 be ei pass naar Clos, die via de paa raak schoot: 2-0. De tweede helft werd door verwende Spaanse sterren lemaal afgedaan als een vere delde training. Barcelon; kwam in de rust al met twe^l wissels. Rojo en Moran vervin gen Carrasco en Victor. De ba werd vervolgens in de stilli arena, waarin de tweehonden Nijmeegse supporters goed t» horen waren, een beetje luste loos rondgespeeld. Er kwartier voor tijd alleen wa opwinding toen Dick Mulderi hands maakte (en geel kreegp en zo een doelpunt van Morar voorkwam. FC Barcelona (Spa)-NEC (Ned) 2-( (2-0): 3. Alonso 1-0, 43. Clos 2-0 Scheidsrechter: Palotai (Hon). Toe schouwers: 16.000. Gele kaart Die) Mulderij. FC Barcelona: Artola; Sanchez, Mo ratalla. Manoio, Alonso: Alexan< Carrasco (Rojo). Urbano, Picchi; Vic tor (Moran), Clos. NEC: Klein Goldewijk; Willemse Mulderij, Selbach. Visser. Aalbei De Groot, Frans Janssen, Viever- mans (Mommertz); Van Geenen (Hoekman), Grim. De Belg Pfaff was voor Bayern München een belang rijke man, toen hij eerst een strafschop stopte en later een elfmetertrap benutte. DEN HAAG Engeland en Oostenrijk zijn in de derde ronde van het toer nooi om de UEFA Cup het best vertegenwoordigd. Engeland raakte gister avond van zijn viertal al leen Aston Villa kwijt, maar hield Nottingham Forest, Tottenham Hot spur en Watford over. Oostenrijk heeft met Sturm Graz en Austria Wien twee ploegen bij de laatste zestien. Nottingham Forest en Totten ham Hotspur kwalificeerden zich ten koste van Nederland se clubs, respectievelijk PSV en Feyenoord. Sturm Graz hield verrassend het Italiaanse Verona tegen en Austria Wien had aan 3-3 bij Laval voldoen de om zich te plaatsen. In het laatste duel zag dat er overi gens lange tijd niet naar uit. Bij de rust leidde Laval met 3- 0, maar de Fransen hadden kennelijk zoveel energie ver bruikt dat het uiteindelijk nog 3-3 werd. Perard hielp Austria, dat het eerste duel met 2-0 had gewonnen, door het laatste doelpunt achter zijn eigen doelman te schieten. Bij Antwerp-Lens deed zich hetzelfde feit voor: Boeck staens hielp de Fransen aan het openingsdoelpunt. Lens, dat thuis niet verder was ge komen dan 2-2, putte moed uit NOTTINGHAM Alsof de pechduivel ermee speelde kwam het vlieg tuig, dat PSV afgelopen nacht van Nottingham te rugbracht naar Zestienho ven. aanvankelijk niet op gang. Vastzittende bor stels in één van de twee startmotoren van de City hopper vertraagden het vertrek met ruim een half uur. Een soortgelijke pe riode had PSV in de re turn tegen Nottingham Forest ook nodig gehad om voor slechts 16.710 toeschouwers enigszins in z'n normale ritme te ko-' men. Daarna echter bleek de tijd in het voordeel van de Engelsen te werken, die ook op eigen veld ang stig in het defensief kro pen. Via een treffer van Peter Davenport, twaalf minuten na rust, won Not tingham ook de tweede confrontatie met PSV, dat sinds de winst van de UEFA Cup in 1978 voor de zesde maal in successie niet betrokken is bij de lo ting voor de derde ronde van een der Europese be kertoernooien. Notting ham Forest is in dat rijtje, dat verder de namen telt van Glasgow Rangers, St. Etienne, HSV, Rapid Wien en Dundee United, al de derde Britse club die de Brabanders een halt toeriep. De belangrijkste vraag na de nederlaag bij Nottingham Fo rest was of de nederlaag van PSV, die in feite al veertien dagen geleden (1-2) in eigen omgeving gestalte had gekre gen, zal doorwerken in de na tionale competitie. Trainer Jan Reker: „De klasse van deze ploeg is dat ze ook als groep het verlies pakt en verwerkt. Ik ben er daarom helemaal niet bang voor". Afgaande op de verrichtingen vair PSV tegen de club van de aan de kant gebleven Hans van Breukelen en Frans Thijs- sen is er ook geen enkele re den te veronderstellen dat Ajax of wie dan ook een aan geslagen concurrent tegemoet kan zien. Zeker in de tweede helft domineerde PSV zo na- Huub Stevens (tweede van rechts) liep wegens aanmerkingen op de leiding, net als veertien dagen geleden, een gele kaart op. V.l.n.r. arbiter Zoran Petrovic, Stephen Hodge, Berry van Aerie, Stevens en Ian Wallace. drukkelijk, dat het in feite gê nant was dat de in hun schulp kruipende gastheren tenslotte met de overwinning gingen strijken. Maar PSV mocht toch ook wel degelijk bij zichzelf te rade gaan. Vooor rust immers kwam het aanvallend te wei nig in beeld. De Eindhovena- ren namen wel van meet af aan risico's door achterin één op één te gaan spelen maar het ploegverband bleek in het eer ste half uur te zeer zoek om de gastheren in ernstige verle genheid te kunnen brengen. Daarvoor was de onrust te groot. Dat begon al achterin, waar Piet Wildschut regelma tig voorbij werd gelopen door de behendige Steve Wigley. En Berry van Aerle, die in het geheel geen gebruik maakte van de vrijheid die hij kreeg door het ontbreken van een directe tegenstander, viel lou ter op door om de haverklap uit te glijden. PSV strandde vooral door ei gen machteloosheid. Voor rust niet in de laatste plaats door dat Michel Valke weer eens te licht bleek voor een echt zwaar karwei. De middenvel der raakte in het eerste bedrijf de bal niet één keer goed, waardoor de opbouw te snel werd afgebroken. PSV speelde het best nadat Nottingham de strijd in feite had beslist met het doelpunt van Davenport, die in de beginfase trouwens voor open doel jammerlijk had gefaald. De aanvaller, die in Eindhoven zijn ploeg ook al aan een voorsprong hielp, maakte evenwel geen fout toen Jurrie Koolhof het speel tuig stuntelig verspeelde en hij door Ian Wallace alleen voor een kansloze Pim Doesburg werd gezet: 1-0. Reker: „Maar dat doelpunt was helemaal geen ramp. We moesten er hier toch zelf twee scoren". Voor rust was Hallvar Thoresen echter de enige die met een kopbal op een voorzet van Ton Lokhoff, en even later toen hij en Koolhof schrokken van een enorme misser van Paul Hart uit zicht kreeg op een treffer. Toen PSV na de pauze echt va-banque ging spelen, met Rob Landsbergen als vervan ger van Van Aerle, ook de lange Ernie Brandts aan het front en Hallvar Thoresen als teruggetrokken regisseur, kwamen er meer kansen. Toen functioneerde het gehele elftal aanzienlijk beter en bleek ook de kwetsbaarheid van de Engelse verdediging. Één obstakel bleek echter niet te passeren: doelman Steve Sutton. De op Europees niveau debuterende invaller voor Hans van Breukelen verricht te na rust de ene fraaie red ding na de andere en had ver der het geluk van de goede doelman. Van Breukelen later: „Sutton en niemand anders heeft ons gered. Ze kunnen mij nu wel op de transferlijst zetten". Koolhof. Brandts en Haan wa ren het dichtst bij de gelijkma ker, die PSV, de laatste twin tig minuten met Jan Poort vliet voor een licht hinkende Ton Lokhoff, wellicht over de drempel had kunnen helpen. De treffer viel echter niet, zo dat gisteren verdedigen de beste aanval bleek. Zeer tot e gernis van Jan Reker. „Die Clough", schamperde hij, „mag dan bij ons in z'n blootje door het stadion gelopen heb ben, hij vermoordt op deze manier wel het voetbal. Het slaat nergens op uit én thuis zo te spelen. Ik kan me voorstel len dat hier de mensen weg blijven. Wij konden in elk ge val met het kopje omhoog het veld af, al is dat een schrale troost" WILLEM PFEIFFER Nottingham Forest (Eng)-PSV (Ned) 1-0 (0-0): 56. Davenport 1-0. Scheids rechter: Petrovic (Joe). Toeschou wers: 16.710. Gele kaart: Stevens (PSV). Nottingham Forest: Sutton; Ander son. Todd, Hart. Swain; Wigley (Fair- clough), Walsh, Bowyer, Hodge; Da venport, Wallace (Birtles). PSV: Doesburg; Van Aerle (Lands bergen). Stevens. Brandts, Wildschut; Lokhoff (Poortvliet), Van de Kerk hof, Haan, Valke; Koolhof, Thoresen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14