zeepost Moret Limperg gaat controle in eigen huis aanscherpen Beurs van Amsterdam Amerikaanse bloemenhandelaren krijgen Nederlands verkooplesje ECONOMIE SaidóaQowuvnt DONDERDAG 3 NOVEMBER 1983 PAGINA 13 SF Noordierse werf gaat Japanse schepen bouwen BELFAST De scheepswerf Harland and Wolff in Belfast Shipbuilders, een van de grotere scheepswerven ter wereld, heeft met Ishikawaji- ma-Harima Heavy Industries (IHI), de grootste scheepsbouwonderneming in Japan, overeenstem ming bereikt over de bouw in licentie van het schip Friendship HT. Het gaat vermoedelijk om het eerste akkoord van deze aard tussen een Euro pese en een Japanse werf. Harland and Wolff heeft van IHI de exclusieve rechten gekregen voor de seriebouw van het voor allerlei doeleinden geschikte vrachtschip dat de Japanse werf heeft ontwikkeld. De Noordierse werf mag het schip over de hele wereld te koop aanbieden. Er wordt vooral op orders van rederij en in Griekenland, Europa en de VS gerekend. Het schip gaat ongeveer vijftien miljoen dollar kosten. Er zijn al vijftien bestellingen binnen. WESTDUITS BANKWEZEN HOUDT WANKELENDE BANK OP DE BEEN FRANKFORT De redding door een aantal grote Westduitse handelsbanken van de vooraanstaande particuliere bank Schro der, Münchmeyer, Hengst co (SMH) in Frankfort, is gisteren als een bom ingeslagen op de effectenbeurs in Frankfort. Schrik over de acute problemen waarin de bank verkeert, zorgde voor scher pe koersdalingen op de beurs. SMH blijkt in moeilijkheden te zijn geraakt bij de financiering van industriële activiteiten buiten de banksector. Hoe dat precies zit is niet meegedeeld. Uit vrees voor mogelijke ernstige gevolgen en onbekendheid over de precieze problemen bij SMH. zochten de beleggers hun heil in de aankoop van dollars, die dan ook enigszins in waarde steeg in de BRD. Het reddingsplan dat de grote handelsbanken in de Bondsrepu bliek hebben opgezet, voorziet onder meer in het omzetten van verplichtingen van de bank in achtergestelde leningen. Het ver mogen van de SMH-bank bedraagt ongeveer 2,2 miljard mark. SMH is een van de voornaamste leden van de Frankorter effec tenbeurs. De oudste vennoot van SMH, graaf Ferdinand von Ga len, is voorzitter van de beurs. VS neemt deel schuldoverleg Polen WASHINGTON President Reagan heeft gisteren bepaald dat de Amerikaanse sancties te gen Polen, ingesteld naar aanlei ding van het uitroepen van de noodtoestanddaar in 1981, niet worden versoepeld. De wensen van het Poolse volk worden nog steeds genegeerd, er zitten nog steeds Polen gevangen en er mo gen nog geen vrije vakvereni gingen bestaan, aldus een woordvoerder van het Witte Huis. De VS gaat wel weer deel nemen aan het overleg over een nieuwe regeling voor de Poolse schulden aan het buitenland. Staalfusie Krupp en Thyssen definitief van de baan (Van onze correspondent) BONN De voorgenomen fusie tussen de Westduitse staalgiganten Thyssen en Krupp is van de baan. Beide onderne mingen weigeren samen te gaan. Zij vin den de steun van een half miljard mark. die Bonn voor de fusie beschikbaar heeft gesteld, te weinig. Thyssen en Krupp hadden Bonn om een subsidie van 1,2 miljard gevraagd. Volgens minister van Economische Zaken is dat veel te veel en biedt zijn begroting daar geen ruimte voor. De weigering van beide onderne mingen betekent een flinke streep door de rekening van de Duitse regering. Bonn probeert al geruime tijd tot een sa nering van de Duitse staalbranche te ko men. In die branche gelden Thyssen en Krupp als de sterkste bedrijven. Strijd om Britse verzekeraar spitst zich toe LONDEN Het Britse concern BAT Industries, de op twee na grootste in dustriële onderneming in Groot-Brittannie met 180.000 werknemers, is met de eveneens Britse verzekeringsmaatschappij Eagle Star overeengeko men een bod op Eagle Star uit te brengen. Op deze manier moet worden voorkomen dat Eagle Star wordt overgenomen door Allianz Versicherungs, AG, de grootste verzeke ringsmaatschappij in West-Duitsland. Allianz probeert al geruime tijd vaste voet te krijgen op de lucratieve Britse verzekerings- Allianz heeft een 30 procent belang in Eagle Star en bood twee weken geleden vijf pond sterling per aandeel voor de rest. Dit bod, dat Eagle Star waardeert op omstreeks drie miljard gulden, werd door de Britse verzekeraar „bespotte lijk'' genoemd. BAT heeft nu 5.75 pond per aandeel geboden en Eagle Star zal de aandeel houders aanbevelen dat te aanvaarden. Allianz liet giste ren weten waarschijnlijk deze week nog het eerder uitge brachte bod te zullen herzien. Dit duidt erop dat de West duitse verzekeringsmaatschap pij niet van plan is de hand doek in de ring te werpen. BAT Industries, voortgekomen, uit British-American Tobacco Company, is de grootste siga- rettenfabrikant ter wereld. De onderneming heeft zich sinds de jaren zestig ook op tal van andere terreinen begeven, maar van de nettowinst van 434 miljoen dollar in het afge lopen jaar kwam nog steeds 70 procent uit de verkoop van ta- baksprodukten. 'Vliegende* oplichter opgepakt SCHIPHOL Een Nigeriaan die naar Schiphol vloog om daar met valse credit cards be lastingvrije artikelen te kopen, is op de luchthaven tegen de lamp gelopen. De 30-jarige man kocht in de belast ing- vrije winkels van Schiphol een groot aantal artikelen als speelgoed, kleding, dure par fums. video- en stereo-appara- tuur. In totaal besteedde hij voor 6.000. -De man was évenwei zo enthousiast aan het inkopen dat hij zijn vliegtuig naar Lagos miste. Om de tijd te doden besloot hij even een kijkje in Nederland te nemen. Daarvoor moest hij echter de douane- en paspoortcontrole passeren. Dat lukte dus niet. De Nigeriaan, die ook een vals paspoort bezat, had al vaker met valse papieren belasting vrije spullen gekocht. Met de volgende schepen kan zee post worden verzonden. De datum, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staat ach ter de naam van het schip vermeld. Argentinië ms ..Alphacca" 9 nov.; Au stralië ms „Tolaga Bay" 8 nov.; Brazi lië ms ..Alphacca" 9 nov Canada wekelijkse afvaart; Indonesië ms ..Thuringia" 7 nov Israel ms „Baltic" 7 nov.; Japan ms „City of Eding- burgh" 7 nov.. Kenya, Oeganda. Tan- zanië ms „Cranach" 7 nov.; Ned. An tillen ms ..Nil Hollandia" (Willemstad, Oranjestad) 10 novVer. Staten van Amerika ms „Atlantic Star" 7 nov.; Zuid Afrika (Rep.) ms „S.A. Helder- berg" 7 nov goud en zilver De goud- en zilverprijzen van gistermiddag, tussen haakjes de vorige prijzen. Goud onbewerkt: 36.240-36.740; (35.740-36.240) Bewerkt 38.580 laten; (38.060 laten). Zilver onbewerkt: 805-875 (765-835). Bewerkt: 920 laten (880 laten). Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za terdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. ROTTERDAM Het ac countantskantoor Moret- Limperg (350 accoun tants, omzet 200 miljoen gulden) gaat mede naar aanleiding van de recente gebeurtenissen rondom de Tilburgsche Hypotheek bank en haar accountant de orde in eigen huis nog eens extra controle ren en zo nodig aanscher pen. Hiermee wordt een speciale commissie belast die de bestaande interne regels aan een nauwgezet onderzoek zal onderwer pen. Dit maakte de heer H.J. Neel- eman. voorzitter van de raad van bestuur, gisteren bekend tijdens een afsluitende bijeen komst van het eeuwfeest van Moret Limperg. De heer Neeleman en vennoot prof. dr. A. Bindenga gingen in op en kele actuele ontwikkelingen rondom hun beroepsuitoefe ning. „De jacht op accountants is ge opend. De overheid erkent sinds kort onze geheimhou dingsplicht niet meer", aldus de heer Bindenga die daarmee reageerde op een uitspraak van de Hoge Raad vorige week. De rechter besliste dat een accountant zich niet kan beroepen op verschonings recht als hij uit hoofde van zijn beroep als getuige in een rechtszaak moet verschijnen. „Nu kan in feite voortaan ie dere accountant worden ge hoord". aldus Bindenga, die meent dat de accoutants in Ne- De heer Neeleman ging in op de speciale vertrouwensrelatie die er bestaat tussen de ac countant en de directie van het bedrijf dat hij controleert. Daarmee doelde hij op de ac countant van de Tilburgsche Hypotheekbank die eens een aandeelhoudersvergadering van de THB bijwoonde en niet reageerde toen directie onjuis te informatie over de THB verschafte. „Een accountant die een aan deelhoudersvergadering bij woont van het bedrijf waar hij controleert laadt een zware verantwoordelijkheid op zich. Indien een directie onjuiste in formatie zou verschaffen zou de accountant onopvallend moeten corrigeren en bij wei gering van de directie de ver gadering moeten verlaten", zei de heer Neeleman. Een derge lijke gebeurtenis zou volgens hem echter wel een vertrou wensbreuk tussen bedrijf en accountant kunnen veroorza ken. Beide heren beklemtoonden de naar hun mening prima re geling van de tuchtrecht spraak bij de accountants. Er doen zich enkele tientallen ge vallen per jaar voor waarin het tot een tuchtklacht komt. „Het aantal zaken neemt toe, ook al omdat steeds meer be drijven moeten worden gecon troleerd", aldus de heer Bin denga. „Van kracht worden van de vierde EG-richtlijn zal controle van aanzienlijk meer bedrijven veroorzaken. Ook waait vanuit de VS de beroep saansprakelijkheid over, maar accountants zijn daartegen goed verzekerd". Tien miljoen aan orders voor Verolme LJsselmonde ROZENBURG Verolme IJsselmonde, de bakermat van het Verolmeconcern en ex-RSV bedrijf heeft in de af gelopen weken voor zeker 10 miljoen aan orders binnenge sleept. Reeds eind april was het bedrijf uit surséance en de herfinanciering is nu nage noeg afgerond. Volgens het be drijf is Verolme IJsselmonde nu zelfstandig en springlevend op weg om de verloren positie terug te winnen. De geboekte opdrachten bestaan uit; een se rie hijsblokken voor kraan schepen, twaalf schroefasko kers met toebehoren voor Ca nadese ijsbrekers en een wa terzuiveringsinstallatie voor de raffinaderij van Kuwait Pe troleum Europoort. Het oorlogs-crisiscomité van de Londense zee-assuradeuren heeft besloten tot vervijfvou diging van de premie voor de verzekering van zeevracht van en naar havens in Nicara gua tegen het risico van oor logsschade. Het comité, be staande uit vertegenwoordi gers van Lloyds, de Londense verzekeringsmarkt en de grote verzekeringsmaatschappijen in de Britse hoofdstad, vindt de verhoging gerechtvaardigd in verband met de aanhoudende ongeregeldheden in Nicara gua. Hitachi heeft een batterijtje ontwikkeld dat maar 0,035 millimeter dik is en een opper vlak van vier vierkante milli meter heeft. Volgens het Ja panse elektronische concern heeft het een vermogen van tien ampère-uur per vierkante meter. Dat is voldoende om een elektronisch horloge tien dagen te laten lopen. Dat lijkt weinig, maar het batterijtje kan tweeduizend keer worden opgeladen en heeft daardoor een levensduur van zo'n vijftig jaar. Canada zal de immigratie vol gend jaar met ongeveer 10 procent beperken om zo de werkgelegenheid voor de Ca nadezen beter te beschermen. Volgend jaar worden er maar 90.000 tot 96.000 immigranten toegelaten tegen 105.000 a 110.000 dit jaar. Canada heeft momenteel een werkloosheid van 11,3 procent van de be roepsbevolking. Het land zal wel vluchtelingen blijven toe laten. Dit jaar zijn dat er al 120.000. Een zware Amerikaanse de legatie komt 9 december naar Brussel om de steeds hoger op lopende handelsconflicten met de EG te bespreken. De dele gatie zal bestaan uit de Ameri kaanse minister van landbouw John Block, de VS- minister van buitenlandse zaken, Geor ge Shultz, diens ambtgenoot van financiën, Donald Regan, en de speciale handelsverte genwoordiger van de Ameri kaanse regering. Bill Brock. De meningsverschillen over de subsidiëring van de export van landbouwprodukten zul len volgens Block het belang rijkste agendapunt vormen. DHV krijgt leiding over wegenproject in Roewanda DHV Raadgevend Ingenieurs bureau uit Amersfoort krijgt de leiding over de uitvoering van een groot wegenproject in het zuidwesten van de Afri kaanse staat Roewanda. Het gaat om 153 kilometer weg tussen Boetare en Cyangoe- goe, een verbinding die be kend staat als een van de moeilijkste wegenprojecten in Afrika. De weg loopt door een bergachtig gebied met hoog teverschillen van 550 tot 2500 meter. De weg zal het land schap volgen, grote bruggen en tunnels worden er niet ge bouwd. Op tal van plaatsen zullen uitgravingen en opho gingen nodig zijn. In totaal moet er 3,5 miljoen kubieke meter grond worden ver plaatst. De bodemgesteldheid en de waterhuishouding in het gebied geven aanzienlijk risico van verzakkingen en grondverschuivingen. Het ontwerp is daarop afgestemd. DHV, dat 10 miljoen gulden voor het toezicht krijgt, is voor dit karwei gevraagd van wege de ervaring van het bu reau met dergelijke wegen in Suriname en Burundi. Het werk dat in totaal ongeveer 200 miljoen gulden gaat kos ten wordt uitgevoerd door wegenaannemers uit Italië en de Volksrepubliek China. Voor de financiering zorgen onder andere de Wereldbank, de EEG en het Koeweit Fonds. De aanleg van de weg zal ongeveer drie jaar duren DEN HAAG Ongeveer tweehonderd Amerikaanse groot- en detailhandelaren in bloemen hebben vandaag in Den Haag te horen gekregen hoe zij hun verkopen kunnen verbeteren. Voorzitter mr P. Teunissen van het Bloemenbu reau Holland hield de Ameri kanen onder andere voor dat zij hun klanten meer variëtei ten, natuurlijker, tegen lagere prijzen en op meer verkoop punten moeten aanbieden. Daarnaast zullen de Amerika nen hun klanten meer en be ter moeten voorlichten over bloemen en planten en de hele sector van producent tot han del. Ook is het volgens Teunis sen belangrijk de klanten meer redenen en gelegenhe den te geven om bloemen te kunnen kopen. De Amerikanen zijn in ons land op uitnodiging van het Bloemenbureau. Zij hebben onder meer bezoeken gebracht aan de twee grootste produk- tiecentra in de wereld, Aals meer en het Westland Drs G. Hogewoning, de voorzitter van de Vereniging van Bloemen veilingen in Nederland, hield de Amerikanen voor dat in vergelijking met de verkopen in enkele westeuropese landen zoals Nederland, West-Duits land en Zwitserland de Ameri kaan gemiddeld per hoofd van de bevolking maar zeer weinig bloemen koopt. De Nederlan der koopt jaarlijks gemiddeld 39 rozen, terwijl de Amerikaan niet verder komt dan twee. Volgens Hogewoning biedt Noord-Amerika, Canada dus meegerekend, onbeperkte mo gelijkheden. Dat de verkoop van bloemen in de VS niet lekker loopt, wijt Teunissen onder meer aan te weinig verkooppunten, een magere distributie en te dure produkten. Volgens Teunissen nemen de Amerikanen winst marges van 200 tot 500 pro cent. hetgeen de klant af schrikt. „Beter is het met lage re marges genoegen te nemen, waardoor de omzet in volume kan worden vergroot". Verder houden de Amerikanen in winkels die niet bepaald tot kopen uitnodigen, een veel te klein assortiment. Export VS De Amerikanen kregen giste ren te horen dat de Neder landse export naar de VS de grens van 100 miljoen gulden is gepasseerd). Die export naar de VS heeft overigens wel met enkele problemen te kampen. De planteziektekundige dienst in de VS'stelt zeer strenge ge zondheidseisen en let er zeer scherp op dat er geen bloemen, maar ook planten en bloem bollen, het land binnenkomen die op de een of andere wijze besmet zijn. Voor planten geldt bijvoorbeeld de eis dat zij geheel vrij van aarde zijn. Door dit scherpe toezicht gaat aan de andere kant van de oceaan soms veel tijd verloren, voordat de produkten naar de handel en tenslotte de consu ment kunnen. De Nederlandse handel en het ministerie van landbouw en visserij proberen in overleg met Amerikaanse autoriteiten een oplossing voor dit probleem te vinden. Exporteurs worden ook gehin derd door de soms beperkte beschikbare ruimte in de vliegtuigen naar de VS, waar door het passen en meten wordt om de snijbloemen op tijd over te krijgen. Het Spren- ger Instituut in ons land on derzoekt daarom de mogelijk heid bloemen, maar ook plan ten en groente, in speciale con tainers per schip over te va- Enkele maanden geleden is in een container, waarin klimaat en lucht waren aangepast, een dergelijke overtocht nage bootst. Volgens de eerste be vindingen moet het vervoer op deze wijze voor bepaalde produkten, zowel bloemen als groente, mogelijk ziin. Het in stituut heeft aangeboden een •praktijkproef te nemen, enke le Rotterdamse scheepvaartbe drijven zouden al interesse ge toond hebben. Een dergelijke overtocht per container duurt ongeveer veertien dagen. Beurs lusteloos door acties AMSTERDAM De koersen op de Amsterdamse effecten beurs zakten gisteren verder in. Alle internationals, de ban ken en de uitgevers gingen flink omlaag vanwege een vol strekt gebrek aan interesse om te kopen. Mogelijk weerhield het overleg tussen het kabinet en de ambtenaren het koper- spubliek ervan om actie te on dernemen. Bovendien kwam Wall Street na de klap van vrijdag maar beperkt terug. KLM ging twee gulden terug naar 159,30, Kon. Olie vijf dubbeltjes op 127, Philips 11,40 op 43. Vooral de ban ken lagen aangeboden. De ABN verloor opnieuw fors en daalde van 340 tot 335 gulden. Amro zakte een gulden naar 55 en NMB maar liefst 4,30 tot f 133,20. Ook de hypo theekbanken daalden in koers: Westland-Utrecht kwam met een verlies van een gulden op 101,30. Bij de verzekeraars werd Ennia een halve gulden goedkoper op 162,50, maar Nationale-Nederlanden ging 1,50 omlaag naar 168,50 en AMEV schoot er 1,60 op in op 129. In de uitgeverssector kreeg VNU een tik van 2,50 naar 109,50. De bouwers gingen iets achteruit Boskalis 1 naar 41,30. Océ-van der Grinten die ƒ5,50 verloor op 199,50. De staatsfondsen ble ven goed op peil. Ook de lokale markt schoof in het algemeen achteruit, al wa ren de koersverschillen niet hartverscheurend. Alleen de Telegraaf moest verlies incas seren van negen gulden op 185. Wereldhave verloor 1,30 op 151,50, CSM moest 3,30 inleveren op ƒ118. Ver een igde Glas moest op 304 een forse veer van 7 laten. Holec werd 3 minder waard op 31. Onder de fondsen die stegen bevond zich nog steeds Van Schuppen, die er weer ƒ3 bijkreeg en op ƒ214 kwam. Gelatine Delft wist er op 147 ook 3 bij te sprokkelen. Otra won ook 3 op 82 waarbij wat vraag in de markt achter bleef. RSV schoof na de be richten over een kleine winst met enkele dubbeltjes omhoog naar 5. Op de Europese Optiebeurs (EOE) werd gistermorgen le vendig gehandeld. De aande lenfondsen gaven over een breed iront een daling te zien. De goud- en zilveropties ste gen en de valuta-opties bleven daar niet bij achter. De actiefs te klassen waren KLM, Phi lips en het goud. De omzet tot 12.00 uur bedroeg 4057 con tracten. DE LIER Delft-Westerlee, woensr dag 2 november. Alicanten 550-570, andijvie 50-99, aubergines 265-490, bloemkool 110-240. boerenkool 27- 46. bospeen 120-130, broccoli 310- 380, courgettes 169-180, komkom mers 34-116, fijn 26-36, paprika rood 110-170, groen 90-320, geel 170-410, wit 420-510, pepers groen 460-500. peterselie 27-49, prei 38-77, radijs 33-47, selderij 36-49, spinazie 119- 150, spruiten 72-134. VEEMARKT DEN BOSCH (2-11) Aanvoer: totaal 8180. runderen 2664. graskalveren 976. vette kalveren 35. nuchtere kalveren 2014. schapen 1518. geiten 80. slachtvarkens 893. slachtrunderen 1534. Prijzen: melk en kalf koeien 2050-3150. guiste koei en 1500-2050. kalfvaarzen roodbont 1800-3000. zwartbont 1700-2700. klamvaarzen 1450-1900. guiste vaar zen 1450-1875. pinken 650-1400. graskalveren 500-1000. nuchtere kal veren fok- en mesterij roodbont 225-590, zwartbont 200-470. weide- schapen 100-200. weidelammeren 100-190. stieren (resp. 1e en 2e kw.) 8.35-9,30 7,35-8,35. vaarzen (resp. 1e en 2e kw.) 7,60-8,80 6,85-7,60. koei en (resp. 1e, 2e en 3e kw) 7,50-8,70 6.35-7,50 5,85-6,35. worstkoeien 5.00-6.25. dikbillen boven notering 9,30-12.00. holsteiner 100-200. vette kalveren (resp. 1e. 2e en 3e kw) 6.85-7,00 6,70-6,85 6,00-6,70. slacht- zeugen (resp. 1e, 2e en 3e kw.) 2,60-2.75 2,45-2,60 2,00-2,45 vette schapen 170-220. vette lammeren 175-240. Prijzen slachtvee volgens alchten en PVV-regeling. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen): melk- en kalfkoeien groter - traag - lager, guiste koeien gelijk - lui - gelijk, graskalveren groter - lui - lager, vette kalveren groter - normaal - hoger, nuchtere kalveren kleiner - traag - la ger schapen en lammeren kleiner - lui - lager, slachtvee gelijk - traag - lager, slachtzeugen groter - flauw - lager. KAASMARKT WOERDEN (2-11) Prijzen in gulden per kg: Eerste kwali teit 8.30-8.50. Extra en zware kwali teit 10,50. De handel was kalm. COOP. VELUWSE EIERVEILING BARNEVELD (2-11) Aanvoer 1,992,420 stuks; stemming redelijk. Prijzen in gulden per 100 stuks: eie ren van 50-51 gram 12.90, 55-56 gram 13.20-13,90. 60-61 gram .14,70-14.90 en 65-66 gram 15.55-16.30 hoofdfondsen Boskalis Westm Dordtsche petr Idem petr pret Qlst Brocades Nedlloyd Qr NMB Oce v. Grinten v. Ommeren Pakhoed Holding 162.50 39,50 147,00 120,00 46.00 43.00 42.80 314.50 315.00 229,00 109,50 27,70 101.30 overige aandelen Caland Hold Calvé D eert ld 6 pet eert Clalmlndo Credit L.B.N. Oell My Econosto EMBA Erlks Gamma H ld 5 pet pr Gel. Delft c Gerofabr Glessen Goudsmit I Sea Search Ind. Maatsch. 268,00 260.00a 230,00b 235,00b 76.50 75,00 163,00 163.00 1360,00 1371.00 73.50 72.00 58.60 58.70 388,00 393.00 111.50 113.00 131.00 132.00 84.00 87.00 383.00 386,00 36.00a 34.00a 187.50 187.50 86.00 84.00 84,50 83.80 215.00 212.00 149.00 149.00 225.00 220.00 213.00 211.00 182.50 182.00 179.00 179.00 50.00 49.00 32.80 32.80 315,00 315,00 1850,00 121.30 118.00 121.30 118.00 169,00 168.00 168.00 164.00 15.60 15.70 21.20 21.70 382.00 382,00 39.50 38.00e 68,50 60.10 80,00 68.00 59.00 80,00 59,00 54,80 241 '.00 239.00 91,10 93.50 31.50 32,00 37.80 36.00 57,60e 57.30 18,10 18.10 144,00 147.00 76,00 76,00 133,00 133,00 82,00 82,00 198,00 195.00 48.50e 48.50 70.00 69.00 176.00 176.00 34.00 31.00 199 00 200.00 3!55 3.45 105.00 105,00 17,50 17.40 114,50 42.8 Ned. Credlet Ned. Scheep Ned Springs». Tilb. Hyp b Slot- Slot- 520,00 505.00 38.10 37.20 129.00 129,00 27,40 27.00 97.00 97.00 86.80 85,00 124.00 124.00 210.00 206.00 79.00 82.00e 57.00 56.00 62.50 62.50 130,50 130.50 107,50 105.50 153.00 151.00 22.60 22.60 40.00 38,50 194,00 185.00 92,00 92.00 84.00 83,10 38.50 38,10 50.50 50.30 52.10 51.50 124.00 123.40 210.00 211.00 145.30 141.00 46.60 46.10 76.80 76.70 Beleggingsfond»»!! ABN. aand. fonds. 211.00 210.00 Ala. Fondsenb. 145.00 145.00 2.50 132.60 42.5( 87'00 87.00 263.00 265.00e 27.50 28.00 95.10 95.00 300.00a 290.00 108,50 106.00 27.00 26.10 27.00 26.10 8.50 8.50 63.30 62.80 86.80 86.20 14,20 14.20 135.00 135.50 116.20 115.50 153.00 151.00 316.00 317.00 58.50 58.50 14.70b 14.70b 525.00 525.00 6760,00 6650.00 1400.00 1400.00 610.00 610.00 Blnn. Belf. VG BOGAMIJ Chemical F Col.Growth Goldmines Inter bonds Old Court Dlr Scl Tech Sumabef Technology F 7.50 226.5 1.00e 141.00e 0.00 160.00 1.00 21.00 2.00 1335.00 8 50 168.50 4.00 624.00 1225,00 1230.00 111,80 1H.90 101.50 102.00 2,50 110.50 970 19,60 7.70 17.70 152,80 151.50 obligaties 12.75 Ned. 81-91 12.50 id 81-91 12.25 id 81-88 12.00 Id 81-91 12.00 Id 81-88 11.75 id 81-91 11.50 id 80-90 11.50 id 81-91 11.50 Id 81-92 11.50 id 82-92 11.25 id 82-92 11.25 id 81-96 11.00 id 81-88 2-9;: 10.75 id 81-9 10.50 id 74-86 10.50 id 80-00 0.50 i< 2-92 10.50 id 82-89 10.25 id 80-90 10.25 id 80-87 10.25 id 82-92 10.00 id 80-90 10.00 Id 82-92 10.00 id 82-89-2 9.75 id 74-99 9.50 Id 76-91 9.50 id 76-86 9 50 id 80-95 9 50 id 83-90 9.25 id 79-89 9.00 Id 75-00 9.00 Id 79-94 9.00 Id 83-93 8.75 id 75-90-1 8.75 id 75-90-2 8.75 id 76-96 8.75 Id 79-94 8.75 id 79-89 8 50 id 75-90 8 50 id 75-91 8.50 id 78-93 8.50 Id 78-89 8 50 id 79-89 8.25 id 76-96 8.25 id 77-92 8 25 Id 77-93 8.25 id 79-89 9-94 8.00 Id 70-95 8 00 id 70-85-1 8.00 id 70-85-2 8.00 id 70-85-3 8.00 Id 71-96 8.00 Id 76-91 8.00 id 77-97 8.00 id 77-87 8.00 id 78-88 8.00 id 83-93 7.75 id 71-96 7 75 Id 73-98 7 75 id 77-97 7.75 id 77-92 7.75 id 82-93 7 50 id 69-94 7.50 Id 71-96 104*80 104.80 102.80 102.80 104.00 104.00 99 90 99^90 99>0 99.90 100,60 100,80 100,70 100.70 97.80 97,80 99,20 99,00 97,50 97,50 100.00 100,00 100 00 100,00 97,60 97.60 96,00 96.00 96,70 96.70 96,70 96.70 97.30 97.30 7.50 Id 78-88-1 7.50 id 78-88-2 7.50 Id 83-90-1 7.50 id 83-90-2 7.20 Id 72-97 7.00 id 66-91 7.00 Id 66-92 7.00 id 69-94 6.75 id 78-98 6.25 id 67-92 6.00 id 67-92 5 75 Id 65-90-1 5.75 id 65-90-2 5.25 id 64-89-1 5.25 id 64-89-2 5.00 id 64-94 4.50 id 58-83 4.50 Id 59-89 4.50 id 60-85 4.50 Id 60-90 4.50 Id 63-93 4.25 Id 59-84 4.25 id 60-90 4.25 id 61-91 4.25 id 63-93-1 4.25 id 63-93-2 4.00 id 61-86 4.00 id 62-92 3.75 id 53-93 Slot- Slot- beurs beurs 01-11 02-11 95.90 96.20 94.70 95,40 3.50 Ic 3.50 id 56-86 3.25 Id 48-98 3.25 Id 50-90 3.25 Id 54-94 3.25 id 55-95 3.25 id 55-85 94.20 93.50 92.20 99,20 94,50 99,00 94.60 93.80 93.60 93.50 92.20 93.50 94,20 94,30 99.20 92.80 92.90 91.70 91.50 96.40 91,30 9L50 96,30 87.00 91.70 buitenlands geld Belgische fr. (100) Duitse mark (100) Hal. lire (10.000) Port, escudo (100) Canadese dollar Fr frank (100) Zwils frank (100) Zweedse kroon (100) Noorse kroon (100) Deense kroon (100) Oostenr. sch. (100) Spaanse peseta (100) Gr drachme (100) Finse mark (100) J.Slav. Dinar (100) Ierse pond (100) 1.95 2.45 2.34 2.46 35.50 38.50 135.75 140.25 36.00 39.00 38.25 41.25 29.25 32.25 15.75 16.75 1.78 2.03 2.70 3.50 50.50 53.50 1.80 2.80 3.33 3.63 beurs van New York Canadian Pacific Ford Motor General Electric Gen. Motors Goodyear 7 5/8 61 7/8 26 1/8 23 1/2 40 39 1/4 26 5/8 33 7/8 25 1/8 50 7/8 67 7/8 39 3/8 66 1/8 52 3/8 77 1/2 32 1/2 43 3/8 13 13 3/8 126 1/3 126 5/8 Mac Don Douglas Shell Oil So. Pacific St. Oil Ohio Unilever Unlroyal Un. Brands US Steel United Techno log Westinghouse 13 1/8 13 1/8 411/8 413/8 55 1/8 54 1/8 98 1/3 29 1/4 43 5/8 33 5/8 25 5/8 97 3/8 29 1/2 43 1/2 30 5/8 39 3/8 41 1/4 38 1/4 49 7/8 35 1/2 77 1/4 15 7/8 27 1/4 17 66 3/4 49 1/2 36 1/2

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12