MIDDEL STAKINGEN TE ZWAAR" NNENLAND EeidócSouomit Besmette brie uit de handel Stille wenk voor duo Scholten en Dijkman Ambtenaren eisen gelijke behandeling met bedrijfsleven VV WILlNOUrtVjr L C7 P eist uitleg over bijdrage Kalkar N HAAG Minister Van •denne (Economische Zaken) ft een „ondemocratische vol- politiek" gevoerd r West-Duitsland en België al toe te zeggen dat ons land eens maximaal ƒ530 miljoen betalen aan een snelle eekreactor in Kalkar. Dit het PSP-Kamerlid Van der in vragen aan de minister, minister moet de vragen in spoeddebat in de Kamer be woorden. Van der Spek komt zijn stelling nu de minister extra bijdrage heeft toege- d, ondanks dat de Kamer bin- ïkort een debat over Kalkar idt. UTRECHT De hoofdinspectie van de volksgezondheid heeft 2000-3000 kilo Franse brie van het merk Marcil- lat uit de handel genomen, omdat 100 mensen na het eten ervan ernstige maag- en darmklachten hebben gekre gen. Drie van hen zijn in het zieken huis opgenomen met uitdrogingsver schijnselen; de de voedselinfectie duur de bij hen langer dan vijf dagen. Dat heeft het ministerie van WVC gisteren laten weten. De brie is waarschijnlijk besmet geraakt door een gebrekkige pasteurisatie of door een andere fout in de produktie. Het is niet uitgesloten dat winkeliers nog restanten van het pro- dukt in voorraad hebben. Het Gooi dreigt „groen graf" te worden AMSTERDAM Bij ongewijzigd beleid zal het Gooi de komende decennia een „groen graf" wor den. Het aantal inwoners zal sterk teruglopen, terwijl de overgeble ven bevolking verder vergrijst. Voorzieningen als scholen en win kels, zullen als gevolg daarvan af brokkelen. Dit voorspelt het Ko ninklijk Nederlands Aardrijks kundig Genootschap in zijn jong ste uitgave van de Nieuwe Geo- grafenkrant. Bij uitvoering van het geldende woningbouwpro gramma daalt de bevolking van 179.000 nu tot 184.000 in 1990. In 1968 waren dat er nog ruim 200.000. Fraude bij Wet voor Tweeverdieners waarschijnlijk' AMSTERDAM Met de Wet Tweeverdieners wordt het moeilijk om niet te frauderen bij de inkomsten- en loonbelasting. Dit heeft de Orde van Belastingadviseurs gisteren geschreven aan de Tweede Kamer. De Kamer behandelt vol gende week het wetsontwerp. „Vooral bij onge huwd samenwonenden zijn problemen te ver wachten, en dan vooral als zij uit elkaar gaan. De belastingplichtige die in aanmerking kwam voor een hoge belastingvrije som omdat was op gegeven dat de partner niet of nauwelijks ver diende, kan na jaren nog een navordering krij gen. Dat gebeurt als zijn vroegere partner een te laag. inkomen heeft opgegeven. Hij kan die vordering alleen maar bestrijden met informa tie die hij van zijn ex-partner moet krijgen. Dit zal vaak niet lukken omdat de gewezen part ners niet meer met elkaar willen praten". Zes werknemers kruitfabriek willen opstappen AMSTERDAM Zes werknemers van de kruitfabriek „De Krijgsman" in Muiden willen ontbinding van hun arbeidscon tract en een schadeloosstelling omdat zij sinds de ontploffing in september het be drijf niet meer in durven. „Zij hebben de angst in hun benen", aldus hun Amster damse advocaat mr. B.A.M. Maarschalker- waart, die hiertoe een verzoekschrift heeft ingediend bij de kantonrechter in Hilversum. Hij heeft namens de zes deze stap genomen na overleg met de directie van de fabriek, die zich hiertegen niet zal verzetten. Het is mogelijk dat ook namens nog twee andere werknemers een derge lijk verzoekschrift bij de rechter zal wor den ingediend, aldus mr. Maarschalker- waart. DEN HAAG De dissidente CDA-Kamerleden Scholten en Dijkman hebben gisteren de stille wenk gekregen naar een ander baantje om te zien. Dat gebeurde bij de stemming over de voordracht die de Kamer moest opstellen voor een nieuw lid van de Algemene Rekenkamer. Bij de stemming over de le plaats op de voordracht werd een stem op Scholten uitgebracht. Geestverwant Dijkman onderging hetzelfde pesterijtje bij het kiezen van nummer 2. Ze kwamen niet voor op de kandida tenlijst. De stemming voor nummer 3 was nog joli ger: Naast de „echte" sollicitanten werden stem men uitgebracht op CDA-leider De Vries, de CDA'ers Mateman en Gualtherie van Weezei, de PvdA'ers Kombrink en Woltgens en op VVD-lei- der Nijpels. S stapt naar de rechter De Neder- ïdse Spoorwegen heb- n na drie weken stipt- De christelijke bond wil voor lopig niet tot stakingen oproe pen. FNV en FSV hebben ge zegd de uitkomst van het ge- Jt* binnenstad van Amsterdam (onder meer Wibautstraat), Den Haag (Laak- en Leeghwa- terbrug). Zaandam (voor het gemeentehuis) en in Arnhem (Vervolg van de voorpagina) Alle particuliere werknemers gaan er na de jaarwisseling in netto-salaris aldus Van de Scheur immers op vooruit dankzij lagere premies en be lastingen om aldus hogere kos ten van levensonderhoud door o.m. huren, gasprijs en btw in belangrijke mate te kunnen opvangen. Van de Scheur re kende snel voor, dat de meeste ambtenaren bij een gelijkblij vend netto-loon er toch nog circa vijftig gulden op achter uit eaan vergeleken met Darti-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 9