moet een vrijwillige stimuleren 'Ziekenboeg' akkoord met Harteveltcomplex Weer hasj winkel opgerold ^DA-FRACTIEVOORZITTER MARIETJE VAN DER MOLEN: zint op ies in welzijnswerk De Samurai Trio OAAO Opera 9s geschrapt Indianen De ABVA-KABO heeft werkers in het Leidse welzijns- opgeroepen voor een bijeenkomst men zich zal beraden over te voe- tegen het regeringsbeleid, bijeenkomst heeft vrijdagmiddag Irie uur plaats in het Leids Volks- (Apothekersdijk 33) en is ook be- voor de werkers die niet bij een aangesloten zijn. De acties richten tegen het voornemen van de rege- te korten op de salarissen van tenaren en trendvolgers en op de Als gevolg van het over- zullen er de komende jaren 35.000 arbeidsplaatsen verloren zo heeft de bond berekend. LEIDEN De bewoners van de Ziekenboeg zijn akkoord gegaan met de verhuizing naar het Harteveltcomplex. Mor genmiddag zal het huurcontract worden ondertekend. Daarmee is een einde gekomen aan maandenlange onder handelingen over verbouwingen in het Harteveltcomplex. Keer op keer lieten de bewoners van de Ziekenboeg weten niet akkoord te kunnen gaan met de voorstellen van de ge meente. Onlangs liet de gemeente weten de Ziekenboeg-be woners nog twee weken te geven. Deze termijn loopt morgen af. Na het vertrek van de Ziekenboeg-bewoners zal dit gedeelte van het Marinecomplex worden gesloopt. Er wordt een park je aangelegd. Tasjesroof LEIDEN Een 57-ja- rige vrouw uit Leider dorp is gistermiddag op de IJsselmeerlaan van haar tasje beroofd. In het tasje zat onder meer een paar hon derd gulden en een spaarbankboekje. De vrouw reed op een brommer en werd in gehaald door een an dere brommer. De be stuurder van deze brommer griste de tas uit een mandje dat voor op het stuur was bevestigd. De vrouw zette de achtervolging in, maar de rover kon ontsnappen. ZEVEN ARRESTATIES LEIDEN De politie heeft opnieuw een hasjwinkel opgerold. Nadat eerder invallen werden gedaan in panden aan de Aal markt en de Beschuitsteeg was gistermiddag een woning aan de Genestetstraat aan de beurt. Er werden zeven arrestaties ver richt. De politie nam een geringe hoeveelheid heroïne en veertig gram hasj en marihuana in beslag. Er werden vijf gebruikers in leef tijd variërend van 24 tot 36 jaar oud uit Leiden en Voorschoten aangehouden en twee Leidse dealers van 28 en 36 jaar oud. De dealers wonen in het pand aan de Genestetstraat. De gebruikers zijn na verhoor heengezonden, de dealers zitten nog vast. Volgens een woordvoerder van de politie is de controle op de handel in verdovende middelen de laatste weken niet ver scherpt. „Wanneer ons dergelijke feiten bekend worden, wordt er altijd ingegrepen en dat zullen we ook blijven doen". Arbeidstijd- punt met een motie te ko- ;rkorting, de korting op men. ambtenarensalarissen, imnncfroron nn het Rin- In dat plan zouden voorzie- Prof.dr. F. Vos, hoogleraar Japanse en Koreaanse taai en letterkunde aan de Leidse universiteit, opent zater dagmiddag 5 november om één uur de tentoonstelling „De Samurai, Japanse krijgslieden, hun zwaarden en zwaardsieraden". Deze expositie wordt gehouden in het Rijksmuseum voor Volkenkunde aan de Steen- straat 1. Op deze tentoonstelling zijn harnassen, wa pens en vele bijbehorende attributen vanaf de veertien de eeuw te zien. De tentoonstelling, die tot en met 28 februari volgend jaar is te bezichtigen, wordt gehou den ter gelegenheid van het vijf-jarig bestaan van de Nederlandse Token Vereniging voor de bestudering en het behoud van het Japanse zwaard. Het trio OAAO treedt zaterdagavond op in Hot House aan de Breestraat 66. Het trio speelt samen met Elton Dean (altsa# en saxello), Keith Tippett (toetseninstrumenten) en Nils Landgren (trombone). OAAO bestaat uit de pianist Herbert de Jonge, de bassist Michiel Czn. Dhont en de drummer Hans Houtman. De zes brengen zaterdagavond jazz-muziek die het midden houdt tussen neo-bop en avant-garde. Het concert begint om tien uur. De toegangs prijs bedraagt acht gulden. De twee opera's „De arme matroos" en „De Tsaar laat zich fotograferen" van de Lyrische Komedie, die zater dag 5 november in de Leidse schouwburg gespeeld zou den worden, gaan niet door.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 3