André Staf leu wil monnik zijn Oranje krabbelt weer overeind 'RT CeidócSomcuit dhovense hoofdcommissaris PSV-Ajax laten doorgaan Snelheidsrecord voor Nederpelt Helmond Sport wil Rijsbergen NU AL PROBLEMEN \l IN SCHAATSPLOEG WOENSDAG 2 NOVEMBER 1983 PAGINA 13 J )VEN Volgens de Eindho- tofdcommissaris van politie, R. kan de voetbalwedstrijd ix zaterdag gewoon doorgaan. dat voldoende maatregelen kunnen worden om de vei- hulpverlening op een ver- wijze te garanderen, hovense afdelingen Algemene Politiebond en de Neder- hebben eerder met ling van hun hoofdbesturen la- en, dat wanneer het overleg uister Rietkerk op niets uit- terdagavond in het kader van Isacties tussen zes en tien uur politie een werk onderbreking zal worden gehouden. Bij het Eindhovense korps is 95 pro cent van de leden georganiseerd. Ove rigens heeft burgemeester dr. G. Bor- rie nog geen beslissing genomen over het al dan niet doorgaan van de wed strijd. Hij wil daarmee wachten tot na afloop van het overleg dat de bonden woensdag voeren met Rietkerk. Moch ten de vakorganisaties de wedstrijd als zodanig besmet verklaren, waar de Eindhovense hoofdcommissaris voor alsnog niet van uit wil gaan, dan „zou het heel goed kunnen zijn dat er een heel nieuwe situatie ontstaat waar ik mij opnieuw op moet beraden", aldus Hessing. Succesvolle actie van de negenkoppige bemanning van Joop Nederpelts negenmaster surfplank. GREVELINGEN Joop Nederpelt uit Rijswijk heeft gisteren op het Grevelingen- meer met een negenmaster zeilplank een Nederlands snelheidsrecord gevestigd. Nederpelt, wiens plank een zeiloppervlak van bijna der tig vierkante meter heeft, legde een traject van 500 me ter af in 1 minuut 20,16 se conden. Dat is een gemiddel de van 22,5 kilometer per uur. HELMOND. De eredivi sieclub Helmond Sport wil Wim Rijsbergen. Nadat de Brabantse club, die laatste is in de eredivisie, vergeefs had getracht Jan Peters en Ron van Poucke aan te trek ken om rust te brengen in de zwak draaiende ploeg zijn nu pogingen ondernomen om oud-Leidenaar Rijsber gen in te lijven. Eind deze week keert Rijsbergen (31) terug van een toernee door Afrika met zijn club New York Cosmos. DEN HAAG De schaatskernploeg en trai ner Boer hebben gedreigd hun overeenkomst met de KNSB niet te ondertekenen, omdat ze vinden dat de bedragen die nieuwe sponsor Tarvo beschikbaar stelt veel te laag zijn. De all-rounders weigeren vooralsnog de sponsor- naam te dragen, omdat zoals ze zeggen aan toezeggingen geen gehoor is gegeven. De KNSB heeft de rijders per telegram laten we ten dat ze hun verplichtingen moeten nako men, er dreigt anders een schorsing. De schaatsers wijzen er op dat het sponsorbedrag voor komend seizoen met 10.000 gulden zou worden verhoogd. Het door de bond voor de ploegen beschikbaar gestelde bedrag is echter 2500 gulden minder. Dit verschil zou volgens de bond zijn ontstaan doordat de groep met één rijder (Van der Pal) is ingekrompen. oQ «H ïni 7SV HENHOOFD Stafleu behoort al et negende achter- gende seizoen tot lectie van Feye- De opstelling van Feyenoord voor het duel met de Spurs is: Hiele; Troost, Van Til, Nielsen, Wijnstekers; Stafleu, Hoek stra, Gullit; Jeliazkov, Cruijff, Vermeulen. bij Feyenoord - zijn contract loopt aan het eind van dit sei zoen af - geen gapend gat zal achterlaten. Stafleu ligt daar, dat zal in- KARATSJI Het Neder lands herenhockeyteam heeft in de vierde wed strijd voor het toernooi om de Champions Trophy eindelijk een overwinning behaald. Nieuw Zeeland werd met 4-2 verslagen na een ruststand van 1-1. Je- niskens en Doyer scoor den uit strafballen, Bouw man en Dieneveen zorff- aan de overkant van dezelfde afstand doeltreffend uit te ha len, nadat de Pakistaanse arbi ter Bajwa overigens een forse overtreding tegen Kruize on bestraft had gelaten. Na die gelijkmaker kreeg Oranje het even moeilijk Voordal Daji dook enkele ke ren gevaarlijk voor doelman Bos op. De voorzetten van Miskimmin en Patel waren vaak net iets te scherp. In die fase ook liet Jenniskens zich

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13