DAGBLAD VOOR ZUID-HOLLAND TV-TIPS HET WEER >p Moezorewa teerd Hoofdreda c te ur was van de kaart Grafschennis voor bereiding geneesmiddelen Pijpje (Bowtcunt Dinsdag 1 november 1983, 75e jaargang no. 22721 Uitgave Westerpers, behorende tot Siithofl Pers. Apothekersdijk 34.2312 DD Leiden. Postbus 112300 AA. tel.071 -122244. Giro 103003 Bank: Amro- bank N.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: U.Hallewas, Chef redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.BTW) f 0.58 per mm. kleintjes f 0.40 per mm. Abonnementen: (incl.BTW) per maand f 20.41 (uitsl.aut.betaling).kwartaal f 61.25. jaar f 233,50. Klachten bezorging: maandag t/m vnjdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel. 071-122248. if 0.80. Sonja praat vanavond op Ned. I om 22.15 uur over het anti semitische popplaatje van de groep „Vollek" en met archi tect Aldo van Eyck over het Wilhelminamonument. Op Ned. II om 21.40 uur kunst in „Omnibus". Op België 2 om 21.15 uur Amerikaanse speelfilm „Ieder zijn meug". Half tot zwaar bewolkt en vrijwel overal droog. Middag- temperatuur 13 graden. Matige wind. Zon op: 07.36; onder: 17.11. Schev. hoog water: 0.29 en 13.08; laag water: 8.45 en 21.15 uur. De Zimbabweaanse bis- loezorewa is gearresteerd. :se minister voor veilig- ïgagwa, heeft dit vanoch- De minister ver- gisteravond is Verdere bijzonderheden geven. Een lid van Moe- zei dat de bisschop voning in de noordelijke •owdale was overgebracht 'dbureau van politie in de rare. Een reden voor zijn gegeven en het is ook hoe lang hij zal worden aldus het familielid. MOSKOU De hoofdredacteur van het Russische tv-journaal, Viktor Ljoebovtsev, heeft zijn ontslag gekregen omdat er de laatste tijd fouten zijn gemaakt bij het jour naal. Een van de fouten werd gemaakt in de berichtgeving over Grenada. Op de dag dat de Amerikanen op dit eiland landden, liet het Russische journaal een kaart zien van de stad Granada in het zuiden van Spanje. Aan het eind van de uitzending werden hier overigens wel verontschuldi gingen voor aangeboden. Ook tijdens een verklaring van de Russische leider Andro pov ging er iets mis. De nieuwslezer las toen een stuk tekst voor dat helemaal niets met Andropov te maken had. De hoofdre dacteur werd verantwoordelijk gesteld. AMSTERDAM De Amsterdamse po litie heeft afgelopen weekeinde twee mannen aangehouden, die in een plastic zak verpakte menselijke beenderen bij zich hadden. De arrestanten, de 20-jari- ge M.D. en de 19-jarige M.R., verklaar den, dat de beenderen afkomstig waren uit een graf op de Oosterbegraafplaats in de hoofstad. Ze gaven op de botten nodig te hebben om er geneeskrachtige medicijnen van te laten maken voor een vriend in Marokko, die geestelijk niet geheel in orde zou zijn. Bij de Am sterdamse politie wekt het echter be vreemding dat het graf dat de verdach ten zeggen geopend te hebben, niet meer is terug te vinden. Ook in België maakt het befaamde „Book of Re cords" furore. Een ge slaagde poging om in het boek te worden op genomen is dezer dagen gedaan door Alain Huy- brechts uit Hasselt, die de kleinste pijp te we reld blijkt te bezitten. Het pijpje is goed voor één minuut rookgenot en meet slechts 30 milli meter. Parlement staakt werk voor paardenrace MELBOURNE Vragen die vandaag in het Australische par lement aan de orde zouden ko men, moeten wachten omdat de leden liever naar een paardenra ce op de televisie kijken. De Mel bourne Cup, een evenement dat ieder jaar op de eerste dinsdag van november plaatsvindt, legt het hele land stil. Australiërs zijn op die dag niet bij hun televisie of radio weg te slaan. Niet alleen de wedstrijd is een grote attractie maar ook het publiek dat in de meest sensationele modecreaties rond de renbaan verschijnt.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 1