Wij willen het zwembad Éniet weg, de overlast wel" 1200-s ÏH/y Hoogste punt overkapping Mierenweide" kritiek op sociaal-cultureel releid in Sassenheim LADA QTQC 1 HWONENDEN „HET WATERBOS": ritiek op nieuw urcontract CiidaeSotrumt WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 PAGINA 7 [liet iënweide voort MOND Twee van de Èschorste werkneemsters i kloosterbejaardenoord hweide in Warmond zijn jan het werk. Afgelopen lag kreeg één van de jeemsters, voormalig van een afdeling, te ho pt ze weer aan de slag [l voor het weekend kon andere werkneemster aan de slag. Het perso- van Mariënweide heeft js een brief geschreven je directie waarin ge- 1 wordt om een gesprek. Honden „zoek" in Voorhout VOORHOUT B en W van Voorhout gaan een onderzoek instellen naar een groot aantal „verdwenen" honden in Voorhout. Vorig jaar stonden bij de ge meente nog 425 honden geregistreerd. Nu zijn dat er opeens ?5 minder. En dat terwijl het college denkt dat er alleen maar meer honden zijn bijgekomen. Ontduiking van de hondenbelasting denken B en W te kunnen bestrijden door de bewoners van Voorhout een kaart toe sturen waarop zij het aantal honden in moeten vullen. Het college doelde dit mee in de raadscommissie- vergadering financiën. Het CDA had vragen gesteld over de verminderde aantallen viervoeters. Voorhout mogelijk ook uit woonwagenschap VOORHOUT De VVD in Voorhout wil dat de raad nadenkt over het uit stappen uit de gemeenschappelijke re geling woonwagencentra. De partij bracht dit gisteravond tijdens de raads- commisievergadering financiën ter sprake. Onlangs verlieten Zoeterwoude en Leiderdorp deze samenwerking. Volgens de Voorhoutse liberalen is de regeling een kostbare zaak, terwijl de opbrengsten minimaal zijn. Het college van Voorhout wil met uitstappen wachten tot het defintieve woonwagen- centrumpje in Oosthout klaar is. Het huidige centrum aan de Sportlaan ver dwijnt dan. Staatssecretaris wil maatregelen voor beginnende ondernemers RIJNSBURG Voor startende on dernemers is bij de overheid een aantal stimulerende maatregelen in de maak, zoals extra belastingaftrek en de eerste tijd behoud van uitke ring als ze die genieten voor ze zich op de ondernemersmarkt begeven. Staatssecretaris P. van Zeil van eco nomische zaken heeft dat gister avond tijdens een CDA-bijeenkomst in Rijnsburg aangekondigd. Het pakket maatregelen past in het ka binetsbeleid om een lastenverlich ting voor het midden- en kleinbe drijf door te voeren. De komende weken zullen de voor stellen van de staatssecretaris in de Tweede Kamer worden besproken. Er wordt naar gestreefd begin de cember de zaak rond te hebben zo dat de beginnende ondernemers we ten waar ze per 1 januari 1984 aan toe zijn. Eén van de maatregelen betreft de bekostiging van de adviezen die be ginnende ondernemers moeten aan vragen voor zij een krediet bij de bank kunnen aanvragen. De staats secretaris is van plan die kosten door het rijk te laten vergoeden. Een ander aspect is de begeleiding van de „starters". Van Zeil wil dat er een speciale instantie komt waar de beginnenlingen op ondernemers- gebied met hun vragen en verzoe ken om advies terecht kunnen. De twee overige maatregelen be treffen de extra belastingaftrek en eventueel een tijdelijk behoud van een uitkering. Wat dat eerste betreft stelt de staatssecretaris voor om de beginnende ondernemers vanaf 1984 de eerste drie jaar een extra belastingaftrek van duizend gulden per jaar te geven om het ze gemak kelijker te maken een bedrijf op te zetten. Verder denkt Van Zeil ero ver om de „starters" die, voordat ze met een onderneming beginnen een uitkering genieten, voor een periode van maximhal twee keer zes maan den hun uitkering geheel of gedeel telijk te laten behouden, zodat ze de eerste periode niet geheel afhanke lijk zijn van het inkomen uit de on derneming. ÖBURG „Het is onze bedoeling het i ibad van de kaart te 1. We willen alleen bs bescherming van de menden". Na een urig pleidooi van j advocaat mr. J.H.A. stelden de be- —.rs van de Rijnsburg- N /ilgenlaan op deze »r kernachtig hun tegen de ver- de e hinderwetvergun- in aan het zwembad ^jWaterbos in Rijns- foorfamen. Dat gebeurde ;esiuP een zitting bij de van State. te8en het verle_ vanan de hinderwetvergun- ijn zo'n drie jaar geleden te Rpnd toen het buitenbad Iet Waterbos werd aan- >ordJ- Vijftien bewoners van de Wilgenlaan, die recht te genover het zwembad wonen, voeren als belangrijkste punt aan dat zij tijdig geïnformeerd wensten te worden over de plannen. „Bij de aanleg is al bezwaar gemaakt, maar de ge meente heeft toen gezegd over de angst voor geluidsoverlast, dat de bewoners dat te berde moesten brengen als de aan vraag voor een hinderwetver gunning zou worden behan deld. Toen zij dat daadwerke lijk deden, kregen zij te horen dat ze hun bezwaren eerder naar voren hadden moeten brengen", aldus Jhr.mr. L.F.J.E. de Wijkersloot de Weerdesteyn namens de om wonenden. De gevreesde geluidsoverlast slaat niet zo zeer op de electro- motoren die het zwembad en het golfslagbad aan de gang houden, maar vooral het la waai dat zwembadbezoekers veroorzaken. Daarmee is vol gens de omwonenden geen re kening gehouden. De bezwaar makers hebben overigens wel wat suggesties gedaan om de overlast van het zwembad zo veel mogelijk in te perken, zo als het verminderen van de openingsuren van het buiten bad, het aanbrengen van een geluidswal van drie tot vier meter hoogte langs de Valken- burgerweg die volgens een ad viseur 30.000 gulden zou gaan kosten en een verbod op het meenemen van radio's en cas- seterecorders naar het zwem bad. Die openingstijden zou den tijdens het zomerseizoen moeten zijn van maandag tot en met zaterdag van half acht 's morgens tot acht uur 's avonds en op zon- en feestda gen van elf tot acht uur. Dat laatste leidde tot hilariteit bij de aanwezige gemeente ambtenaren en de vertegen woordigers van Het Waterbos. „Dat betekent dus een uitbrei ding van de tijden, want nu is het buitenbad zomers van maandag tot en met vrijdag open van tien tot acht uur en zaterdags en op zon- en feest dagen van tien tot zes uur. Volgens advocaat mr. J.H.A. Linskens, die namens gemeen te en zwembaddirecteur W. Janssen sprak, gaat het de om wonenden ook met name om de bijzonder evenementen, zo als moonlight-swimming en promotie-avonden van water sportverenigingen en het zwembad die tot een uur of twaalf 's avonds duren. Tij dens de discussie bleek dat er de afgelopen twee jaar slechts drie van dergelijke evenemen ten zijn gehouden. De omwo nenden willen per seizoen slechts drie van die evene menten, terwijl gemeente en zwembadbestuur zes tot zeven aanvaardbaar vinden. Overi gens stelde mr. Linskens dat na gesprekken met omwonen den al het een en ander is ge beurd om de overlast te beper ken. Voor volgend seizoen zul len borden worden geplaatst die het meenemen van radio's en dergelijke naar het buiten bad verbieden. Bovendien wordt bij evenementen met zogenaamde „levende muziek" de muziek onder het afdak van het hoofdgebouw neerge zet waardoor de overlast wordt tegen gegaan. Volgens de directeur-generaal van het ministerie van milieuhygiëne is de geluidsoverlast dan aan vaardbaar. Deze heeft ook ge adviseerd niet meer dan drie evenementen per seizoen toe te laten, die niet langer te la ten duren dan tot elf uur 's avonds, levende muziek te verbieden en evenementen tenminste veertien dagen te voren te melden aan de om wonenden. De Raad van State zal zo spoe dig mogelijk een uitspraak in deze kwestie doen. BRUGGE Sinds tijd is Woubrugge een nieuw contract OU stellen voor huur-, van haar woningen. MQSF de leden van de imh commissie algemene al#l^irlijke zaken is on- wa een concept toege- *dan2n' ^at gisteravond •ezermfel kwam. bet. lebiedyj) ha(j weinig goede len voor het concept. fractievoorzitter Van 3en stelde dat er aan de 3otdwant overbodige bepalin- nstaan, terwijl aan de kant bepalingen, die ^lder heerlijkheid zijn voor der lidelijkheid ontbreken, ithuisfff constateerde hij, dat tncept op enkele punten is met de wet en dat het juiste gebruik van de taal ook niet uit blinkt. Besloten werd het voorge schotelde concept maar niet in bespreking te nemen maar het eerst aan landelijke mo-' dellen te toetsen. Twee be langrijke mededelingen moesten burgemeester Brou wer de Koning gisteravond in de vergadering van het hart. Hij deelde mee, dat er voor de door de Woubrugse bouwer Herman van Eg- mond te bouwen vijf goedko pe vrije sektor woningen maar liefst 55 gegadigden waren, waarvan vijftien uit Woubrugge. Verder verblijd de hij de toehoorders met het nieuws, dat bij de restauratie van de Nederlands hervorm de kerk te Hoogmade het or gel ook zal woren gerepa reerd. Een karwei, dat 82 duizend gulden gaat kosten. Noordwijkse ambtenaren demonstreren Het Noordwijkse gemeentepersoneel heeft gisteravond aan het begin van de raadsvergadering massaal geprotesteerd tegen de voorgenomen korting van 3,5 procent op hun salarissen en op de inkomens van de uitkeringstrekkers. In het aan de burgemeester overhandigde manifest maken de ambtenaren de gemeenteraad deelgenoot van hun verontrusting en verontwaardiging over de voorgenomen salarismaatregelen van de regering. Aan de petitie was een motie gehecht, waarin de gemeenteraad van Noordwijk onder meer aan de minister-president verzocht om alsnog te komen tot een open en reeël overleg met het overheidspersoneel. Voor een tot de laatste plaats bezette publieke tribune nam de Noordwijkse gemeenteraad de motie met dertien stemmen voor en vijf tegen over. De tegenstemmen kwamen van de WD-fractie. KATWIJK Met man en macht wordt momenteel gewerkt aan de overkap ping van het buitenbad. Begonnen direct na de raadsvergadering van sep tember was de aannemer gistermiddag al zo ver dat het hoogste punt werd be reikt. Met een enorme kraan werd de eerste dak spant geplaatst waarna de voorzitter van de raad van beheer van het zwembad, de heer J. Bergman, de nationale driekleur hees. Er wordt naar gestreefd om de overkapping van het bad in ieder geval op 12 novem ber, dus over tweeënhalve week, al zover gereed te heb ben dat de Katwijkse Red dingsbrigade haar jeugddag in Katwijks zwemwater kan houden. „Het werk zal dan nog wel niet helemaal klaar zijn", aldus zwembaddirec teur Dick Timmermans, „maar er zal in ieder geval gezwommen kunnen wor den". Het werk loopt tot nu toe volgens schema en de enige tegenvaller is dat het plaatsen van de verwar mingsinstallatie enkele we ken tegenvalt. Tot die tijd zal een noodvoorziening worden getroffen. Hoewel de overkapping dus al over enkele weken gereed is krijgt het bad pas in het voorjaar van '84 zijn defini tieve karakter. Dan zal het nooddak dat er nu wordt op gelegd worden vervangen door een modern schuifdak waarmee het bad in de zo mer kan worden openge gooid. Over wat er verder met het zwembad gaat gebeuren is momenteel nog geen duide lijkheid te verkrijgen maar voor directeur Timmermans staat al wel vast dat het niet alleen bij deze overdekte buitenaccommodatie kan blijven. „Het is natuurlijk een ideaal bad voor instruc tie en wedstrijden maar op de lange duur krijg je hier de recreatiezwemmer niet meer naar toe. Ik ben er dan ook van overtuigd dat we nog een aantal aanvullende voor-" zieningen moeten creëren". Voorzieningen die waar schijnlijk in de lijn zullen lig gen van de uitbreidingsplan nen die men voor de nu af gebrande binnenaccommoda- tie had. Met de sloop van de restan ten van het voormalige bin nenbad is overigens een be gin gemaakt. De slopers zul len bij dit karwei met de no dige voorzichtigheid te werk moeten gaan omdat niet al leen het nog geheel in tact zijnde ketelhuis overeind moet blijven, maar ook het 25 meter bassin voorlopig moet blijven waar het nu ligt. Pleidooi voor subsidie werkgroep tegen apartheid NOORDWIJK Namens de Werkgroep „Noordwijk tegen Apartheid" pleitte Van der Wiel tijdens het spreekrecht in de vergadering van de ge meenteraad voor het verstrek ken van subsidie aan de werk groep. Van der Wiel laakte in z'n betoog de apartheidspoli tiek in Zuid-Afrika en atten deerde in verband daarmede op het te houden referendum over een nieuwe vorm van volksvertegenwoordiging voor de Zuid-Afrikaanse staat. Rubingh (VVD) verklaarde dat zijn fractie niets voelde voor een dergelijke selectieve verontwaardiging. Mevrouw Voorham (PvdA) meende dat alle krachten dienden te wor den gebundeld om de apart heid uit te bannen. Van Rijn berk (D'66) en Schelvis (PPR/PSP) sloten zich daarbij aan. Alkemade (CDA) stelde dat door requesten als deze wereldproblemen de gemeen teraad worden opgedrongen. Weer voorstel voor ongesubsidieerde huizen in Oosthout VOORHOUT De gemeente raad van Voorhout bespreekt morgenavond een voorstel voor de bouw van 28 ongesub sidieerde koopwoningen in Oosthout. Dat voorstel is door B èn W gedaan, hoewel be kend is dat zowel de fractie van het CDA als die van Ge meentebelangen hier geen voorstander van zijn. B en W hebben het voorstel gedaan om te voorkomen dat de bebouwing van deze uit breidingswijk nog meer ver traging oploopt waardoor eventuele rijkssubsidie voor de bouw van premiehuurwonin gen wordt misgelopen. In de eerste fase van het deelplan I zouden oorspronkelijk 34 pre mie-koop- en 136 premie- huurwoningen worden ge bouwd. Doordat ook toen het rijk minder geld voor gesubsi dieerde woningen beschikbaar stelde, werd besloten in eerste instantie 98 zogenoemde goed kope vrije sectorwoningen te bouwen. Voor de resterende 72 premie-huurwoningen is ook niet genoeg rijkssteun binnen gekomen, slechts voor 44 stuks. Voor de overige 28 moet daar nog op worden gewacht. B en W stellen nu voor niet op die rijksgelden te wachten en over te schakelen naar de goedkope vrije sector, in dit geval worden de kosten van de woningen geschat op 117.000 gulden. Daarvoor zijn twee redenen. In de eerste plaats de woonlasten. Voor dit type woningen komen de net to-maandlasten volgens het college uit op 570 tot 640 gul den. De aanvangshuren van de in aanbouw zijnde premie- huurwoningen bedragen al 670 gulden per maand. Een ander aspect is dat ruim 70 gegadigden voor een koop woning in Oosthout die nog niet hebben kopen, deels om dat er te weinig aanbod was en deels omdat de lasten van die gebouwde woningen te hoog voor hen waren om gemeente garantie te krijgen. Deze nog goedkopere woningen zouden voor hen een oplossing zijn. De reden waarom deze wonin gen nog goedkoper dan de vo rige kunnen zijn is dat ze iets kleiner zijn. Voor B en W is dat een extra argument om bouwer Noorlander het fiat te geven, omdat dit een „verrij king" van het bestaande wo ningbestand wat betreft het soort woningen betekent rnspT Isplichj oonma iesbetiiENHEIM De ge- kennai'lteraad van Sassen- over'hi» kan de eerstvolgen- n wonfergadering rekenen 4n motie om minder :uinigen op het soci- Jiltureel werk. De drijve? is afkomstig van het 'werpe»"raads^id J- Karre- t andel en worden gesteund i versta mevrouw M. Roos Progressief Sassen-' ezenet. Dat bleek gister en ai n bij de vergadering, je raadscommissie so- dêuSS zor& en welzijnsza- kte endie het ontwerp-pro- n d«Mma sociaal-cultureel 5eve voor 1984 behandel- de hfl|s njet eerii|k dat de ver- zoveel moeten be- aangfen en de muziekschool pten, ^bollenstreek niet". Daar luds. i het betoog van Karre- rtiend<k°rtweg op neer. Daar- hij alsnog, hoewel bij hoofdre vergaderingen anders, besloten, de bezuinigin- ecteerc0p het sociaal-cultureel met ongeveer de helft 9. vodnderen. In het ontwerp- list,seöamma worcjt ervan uit |n dat dit werk volgend 30.000 gulden minder rekenen. Ben W gaan er ontwerp-programma jfegpft dat de gebruikers van ^^^rzieningen op dit gebied 1 zullen moeten gaan beta len en verder zal voor de toe komst worden bekeken of sub sidies op grote projecten, zoals de Muziekschool, verminderd of stopgezet kunnen worden. Dat stopzetten zal enige tijd duren, omdat de muziekschool een gemeenschappelijke rege ling is, waaruit één gemeente niet zonder meer kan stappen. Volgens Karremans komt het er nu op neer dat de musiek- school buiten schot blijft, waardoor de verenigingen de 30.000 gulden op tafel moeten leggen. Dat betekent een kor ting van tussen de 21 en 24 procent op de subsidies aan de verenigingen. Als dat percen tage ook aan de muziekschool zou kunnen worden doorbere kend, zou deze volgens het CDA-raadslid 28.500 gulden moeten inleveren. Hij wil dat ongeveer de helft van de aan-' gekondigde bezuiniging van 30.000 gulden uit een andere post van de gemeentelijke be groting moet worden gehaald ten gunste van het sociaal-cul tureel werk, zodat dat nog maar 15.000 gulden hoeft in te leveren. Hij opperde gister avond al dat bepaalde rente opbrengsten daarvoor gebruikt zouden kunnen worden. Bezwaarschriften Overigens behandelde de com missie gisteravond toch maar alvast, voor het geval de motie niet door de gemeenteraad w*)rdt aangenomen, de be zwaarschriften die tegen het ontwerp-programma sociaal- cultureel werk zijn ingediend. Twaalf instanties hebben zo'n bezwaarschrift ingediend. Slechts het comité Jeugdna- tuurwacht Sassenheim, de Stichting Peuterspeelzaal Sas senheim en de toneelvereni ging „Pankras" hebben gehoor gevonden in die zin dat hun subsidiebedragen zijn bijge steld. Berekeningsfouten zijn gecon stateerd bii het comité Jeugd- natuurwacht en de Stichting Peuterspeelzaal. Voor de eer ste stellen B en W en de com missie nu voor de maximale subsidie voor 1984 te bepalen op 2.500 gulden. Gesteld wordt dat de deelnemers (100) een ei gen bijdrage moeten gaan be talen van tien gulden en daar mee komt men dan uit op een totaal budget van 3.500 gulden, terwijl de begroting van het comité uitgaat van 3.665 gul den. De Stichting Peuterspeel zaal krijgt, als de gemeente raad daarmee instemt, 3.258- gulden meer subsidie (in totaal nu 17.186 gulden) omdat het aantal subsidiabele uren ver keerd was berekend. Wat de toneelvereniging „Pankras" betreft, zal de commissie de gemeenteraad adviseren de> subdisie van 900 gulden niet ineens te stoppen vanaf vol gend jaar. Voorgesteld wordt die in drie jaar af te bouwen door de vereniging in 1984 600 gulden te geven, in 1985 300 gulden en in 1986 niets meer. LEIDERDORP Autobedrijf Van Haasteren b.v NIEUW VENNEP Automobielbedrijf pieman Touwbaan 18, lel. 071-895000 Staringstraat 56. tel. 0^26-75000 KATWIJK Automobielbedrijf Hogenelst Blokmakerstraat 13 ft Heen), tel. 01718-20842 NOORDWIJKERHOUT Autobedrijf A. Kleverlaan de Vlashoven 8, tel. 02523-3724 De laatste week van onze lage-prijzerv aktie is nu ingegaan. Tot en met 2 november kunt u nog profiteren van deze sensationele kortingen: 2105 N 11.885,-* ƒ11.135,-* 2105 ƒ12.445,-* ƒ11.695,-* 2105 GL ƒ12.995,-* ƒ12.245,-* 1200-S ƒ10.245,-* 9.795,-* Dat's niet niks! 'tScheelt verzekeringspremie hebben tóch al zoveel te bieden: o.a.: 4deuren 5-zits komfort gei voorruit verwarmde achterruit hoofd steunen beresterke motoren 1200 cc - 1300 cc -1500 cc rembekrachtiger enorme kofferruimte goede karavan- trekker zeergeschikt voor LPG. Steeds meer mensen kiezen Lada voor hun geld. Ga deze week nog een proefrit maken en pak die tijdelijke korting voor het te laat is! Alle prijzen inkl. BTW. Af Groningen. 200 Dealers in Nederland. Service in geheel Europa. Wijzigingen in prijs en/of uitvoering voorbehouden. Gremi Auto-Import B.V. Posrbus 303,9700 AH Groningen. Telefoon 050-183121 (8 lijnen). INKL. BTW.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7