gehoordgezien Ten camera's verslaan vredesdemonstratie Pascal de nieuwe computertaal (DIP/TELEVISIE CcidócSouocmt WOENSDAG 26 OKTOBER 1983 PAGINA 15 Jraart mgr. Zwartkruis tRO-radio en -tv IfERSUM - KRO-tv zendt don- j via Ned. I vanaf 14.00 uur ïchtstreeks verslag uit van de Itige uitvaartdienst van de ■g overleden bisschop van ■flem mgr. drs. Th. H. J. Zwart- l\l Bienst wordt gehouden in de edrale basiliek St. Bavo in Mem. De KRO-radio zal in de lek 'Kruispunt' (Hilversum 2, [-15.30 uur) een samenvatting de uitvaartdienst geven, met dig een uitloop in het pro pria 'De wereld op donderdag', egrafenis van mgr. Zwartkruis f in besloten kring plaats op *D. terkhof van huize 'Bosbeek' in hstede. HILVERSUM Lezen en schrijven met com puters is programmeren, de centrale bezigheid bij het omgaan met computers. Programmeer- kundig biedt de programmeertaal Pascal de beste mogelijkheden. Sinds de komst van klei ne computers voor (ook) persoonlijk gebruik heeft Pascal aan belang en populariteit gewon nen. Reden waarom Teleac begin november met de cursus Programmeren met Pascal van start gaat. Het programmeren heeft een intensieve ont wikkeling achter de rug. Verschillende talen kwamen in vroegere Teleac-cursussen aan de orde, zoals Cobol en vooral ook Basic. De cursus Programmeren met Pascal is bedoeld voor mensen die al iets van computers afweten. Dat zijn er inmiddels velen. Dit in tegenstelling tot 1965 toen Teleac voor het eerst aandacht be steedde aan automatisering en het fenomeen computer nog moest worden ingevoerd. Een cursus die zich beperkt tot het programme ren zelf, heeft een „voertaal" nodig, waarin de programmeringstechniek het best tot uiting kan komen. Een taal die toestaat dat programma structuren duidelijk worden, respectievelijk een taal die de gebruiker dwingt tot gestructureerd programmeren. Niet alle programmatalen zijn daartoe geschikt. Wel geschikt is: Pascal. Het cursuspakket bevat een cursusboek van circa 350 pagina's, met bijlagen Basic versus Pascal, Syntaxdiagrammen, Pascalmogelijkhe- den en voorbeeld programma's uit de televisie- lessen. De achttien televisielessen worden verzorgd op woensdag van 23.03-23.33 uur via Ned. I. De eerste les start op woensdag 9 november a.s. De herhaling vindt wekelijks plaats op zaterdag van 10.00-10.30 uur, eveneens via Ned. I. Langs de Lijn 1500 keer op NOS-radio HILVERSUM - Het NOS-radiopro- gramma Langs de Lijn gaat van avond (Hilversum 1, 20.03-23.00 uur) voor de 1500ste keer de ether in. In Langs de Lijn aandacht voor de voet balwedstrijden in het kader van de KNVB-beker, het Holland-toernooi handbal, basketbal om de Europacup, het schaaktoernooi in Tilburg en de paardenkoersen van Duindigt. W-Duitsland Turkije op tv STUTGART Het kwalificatieduel voor de Europese titelstrijd West- -Duitsland Turkije, wordt van avond vanaf 20.10 uur rechstreeks uitgezonden op de Westduitse televi se (ARD). Edward Albee bij van Dis HILVERSUM Adriaan van Dis ontvangt van avond in zijn F raatshow (Ned. 20.33 uur) de Amerikaanse to neelschrijver Ed ward Albee (on der meer „Who's afraid of Virginia Woolf?") en de schrijver/dichter- /hoogleraar filo sofie J.Guépin (auteur van het boek „De bescha ving"). iVERSUM NOS-tv jp zaterdag 29 oktober een rechtstreekse re- age uitzenden van de iging, die die dag in Haag wordt georga- jerd door het Komitee |israketten Nee (KKN). demonstranten zullen verzamelen op het ieveld en in het Zui- >ark, waar ook spre- 5 en muzikanten zullen (eden. anti-kern wapenmanifesta- al van 12.00 tot omstreeks [uur rechtstreeks via Ned. zien zijn. Daarnaast zul- bok opnamen worden ge- St voor uitzending in het I-Journaal. De NOS-ru- i „Panoramiek" zal zon- 30 oktober (Ned. I 20.10- I uur) aandacht aan de de- stratie in Den Haag beste- flOS heeft voor deze de grade veel mankracht en iriëel ingezet, zulks mede fond van de ervaringen, men twee jaar geleden t opgedaan tijdens de Vre- lars in Amsterdam, die in weken moest worden bereid. Nu bedroeg de bereidingstijd twee maan- tér de schermen werken tachtig medewerkers van Facilitair Bedrijf van de f aan de uitzending mee. rbij komen nog technici de PTT voor het opbou- en in stand houden van totaal negen straalver- ingen, die voor deze en enkele andere, met de manifestatie verband Uende uitzendingen (van rrarmek, NOS-Journaal en RVU) nodig zijn, medewerkers van redactie en regie en van de diverse omroepen afkomsti ge verslaggevers. Het verloop van de demonstratie, de toe spraken en het optreden van diverse groepen in de amuse mentssfeer zullen worden ge registreerd door bij elkaar tien camera's. Hoofdkwartier De eindregie wordt verzorgd door Rudolf Spoor, die twee jaar geleden op grond van zijn ervaringen met grote projec ten ook eindregisseur was van de toen door de VARA-televi- sie uitgezonden reportage van de manifestatie in Amsterdam. Hij heeft zijn technisch hoofd kwartier in trein 12, die op het Zuiderpark wordt gestatio neerd. Van de vier bij deze trein behorende camera's zal er één op een hoogwerker worden geplaatst, waarmee beelden tot 24 meter boven het maaiveld kunnen worden ge maakt. Het commentaar vanaf het Zuiderpark wordt ver zorgd door twee verslaggevers, alsmede de centrale presenta tor Joop van Zijl. Trein 16, uitgerust met drie vaste camera's, zal worden ge plaatst op het Malieveld, waar Loek Dirkse de subregie voert. Ook hier zal één van de came ra's op een hoogwerker wor den geplaatst, welke beelden vanaf een hoogte tot 18 meter kan geven. Op het Malieveld zullen twee verslaggevers de beelden van commentaar voorzien en interviews hou den. Verder zullen nog vaste camera's worden geplaatst bij de Hofvijver en de Valkenbos- laan. Het verloop van de de monstratie zal ook via beelden uit een helicopter kunnen Het halve Hilversumse mobiele zendpark verhuist zaterdag naar Den Haag. worden gevolgd. In de heli copter is ter hoogte van de voet van de piloot een kleine monitor ingebouwd, waarop hij het beeld kan zien, dat de videocamera registreert. In trein 13 op het Zuiderpark heeft de regisseur via acht mo nitoren een volledig overzicht van het verloop van de mani festatie rond de verschillende cameralocaties. Uit deze acht beelden wordt tenslotte het voor de rechtstreekse uitzen ding bestemde beeld gekozen. Alleen bij trein 16 (Malieveld) vindt een voorselectie plaats. Van de drie daar binnenko mende beelden wordt er één doorgestraald naar de centrale regie. Regisseur Rudolf Spoor heeft bij de samenstelling van de beelden voor de uitzending tevens de beschikking over een zgn. Datavision, een appa raat waarmee tekst in het beeld kan worden geprojec teerd. zoals namen van spre kers en optredende artiesten, locaties e.d. Tevens heeft de centrale regisseur rechtstreeks contact met de cameramensen op de grond en in de lucht, met de helicopterpiloot en met de verslaggevers, zodat afhan kelijk van de loop der gebeur tenissen aanwijzingen en in structies kunnen worden gege- Verslaggevers zijn: Joop van Zijl (NOS; centrale presenta tie). Maartje van Weegen (KRO), Catherine Keijl (NCRV), Kees Sorgdrager (NOS), Joop Daalmeijer (VARA), Rob Klaasman (VPRO) en Ton Verlind (KRO). Straalverbindingen Voor het overbrengen van de beelden vanaf de diverse loca ties naar de centrale regie op het Zuiderpark en vandaar ten behoeve van de uitzending naar Hilversum, is een groot aantal straalverbindingen no dig, die door de PTT worden verzorgd. Zo komen er verbin dingen tussen de cameraloca ties bij de Hofvijver, het Ma lieveld en de Valkenboslaan enerzijds en de centrale regie op het Zuiderpark anderzijds, terwijl de beelden vanuit de helicopter de centrale regie via twee straalverbindingen berei ken: van het vliegtuig naar het grondstation bij vliegveld Zes tienhoven en van dit grondsta tion naar het Zuiderpark. De voor de uitzending bestemde beelden worden tenslotte via een trapsgewijze straalverbin ding van het Zuiderpark naar Hilversum overgebracht. De gehele uitzending zal ook op de beeldband worden vast gelegd. Dat gebeurt ter plaatse in een op het Zuiderpark ge stationeerde beeldbandregi- stratiewagen. Tenslotte maken ook de staf en redactie onder leiding van Leo Kool, chef ac tuele programma's van de NOS, deel uit van het hart van deze operatie op het Zuider park. Het NOS-Journaal zal in het Provinciehuis in Den Haag die dag over een eigen „hoofd kwartier" beschikken, dat met twee straalverbindingen (voor beeldcommunicatie vice versa) ook rechtstreeks in contact staat met de centrale regie, als mede met de Hilversumse stu- HENNY Henny Vrienten van de Ne derlandse popgroep Doe Maar moest vorige week tij dens een kort vraaggesprek op de tv tot zijn treurnis toegeven, dat er over hem een „lelijk" verhaal was verschenen in een sensatie blad. Hij zou niks geven om het hem toegewijde jeugdig publiek en het alleen maar gebruiken om voor zijn kar te spannen en er geld uit te kloppen. En zeer onlangs op dezelfde toer Freek de Jon ge, die geen goed woord over zou hebben voor zijn moeder. Hij zou haar als een hond behandelen. Dan be- reikén ons weer vragen of die verhalen nou waar zijn en of die „lelijk" beschre ven artiesten inderdaad niet deugen. Nu steken wij voor geen artiest onze hand in het vuur, maar het kan zijn nut hebben het hier even over die nare verhalen te hebben. Over de werkwijze bij de totstandkoming er van. Dat gaat zo, dat een verslaggever van zulk een blad de omgeving van een artiest, die in de publieke belangstelling staat, afloopt om roddels te vernemen. Die is altijd wel ergens van daan te halen. Van die rod dels wordt een verhaal ge maakt. Met dat verhaal gaat zuik een verslaggever naar de artiest in kwestie met de mededeling, dat juist dat verhaal over hem of haar zal verschijnen als zij niet bereid zijn hun hele privé- hebben en houden uit de doeken te doen. De arties ten, die weigeren, krijgen dus een „lelijk" verhaal in zulk een blad. Daar zijn in tussen talrijke voorbeelden van: Pia Beek, Sonja Ba rend, Freek de Jonge, Jan Teulings om er maar even een paar te noemen en nu dus ook Henny Vrienten Elke artiest wil praten over zijn werk. Daar hebben hij en zijn publiek belang bij. Maar de eigen levensom standigheden schermen ook zij graag af Daar moeten zij dan voor boeten met „lelij ke" verhalen. Dit zal door gaan tot de honden er echt geen brood meer van lus ten. Zei Freek de Jonge eens: „Dat noem ik geen pers, maar pus". ALBERT Bij de VARA maakt men zich voortdurend ernstig zorgen om het teleurgestel de lid. Daar komen brieven van binnen die diep ingrij pen in het rode hart van voorzitter Albert v.d. Heu vel. Men doet met die brie ven ook niet geheimzinnig tegenover de buitenwereld. We lazen er een in de VAR A-nieuwsbrief. Daarin gaat het van: „Ongeveer 25 jaar zijn wij lid. Of deze vereniging nog een lang le ven beschoren zal zijn, wa gen wij al enige tijd dage lijks te betwijfelen. Zo on geveer de laagste kijk- en luistercijfers. Het grootste aantal weglopende leden en programmamakers. Onze vereniging heeft nogal eens te horen gekregen, dat ze bestaat uit betweters en we reldverbeteraars. Echter een aantal zal eerst bij zi- chaelf dienen te beginnen". Zo gaat dat nog even door. Het is dit soort geluid, dat v.d. Heuvel op korte ter mijn de wereld uit wil wer ken. senteed ien interim van acht jaar firmando, Cherry Duyns en iny van Doorn opnieuw bij sr gekomen voor hun pro- ima van wanhoop en ver en „Herenleed". „We zijn jaar ouder en bijgevolg istuk wanhopiger gewor- f. aldus Cherry Duyns. r overigens is de sfeer van programma hetzelfde ge in. De heren Armando en is hebben alleen de zand- e verruild voor het toneel, zij hun diepe dialogen afsteken, zo nu en dan bord door Johnny van f uur Nederland 1. zinnen op een voord Ihet oog op de vredesde- ftratie aanstaande zater- |/n Den Haag bezint de zich op de besluitvor- rond het plaatsen van papens. Toen halverwege fventiger jaren bleek, dat 'A VO een doeltreffend ant- rd zocht op de kernwa- die door de Sowjet-Unie j het Westen gericht wer- ^kwam er een vrij geruislo- ig tot stand, waar Publieke opinie het in zijn Weit tot op vandaag niet ieens is. In de documentai- Het zinnen op een ant- van Rob Klaasman getracht een antwoord Ytden op de vraag, hoe de fitvorming voor 1979 tot 1 is gekomen. Diverse po- t uit Amerika, Engeland, stand en ons eigen land 1 om commentaar ge- ïd 0 uur Nederland 1. os Postema in iprek woensdag om de veertien in heeft Koos Postema bij NOS een live-praatpro- tima, dat slechts over één irwerp zal gaan. Vanavond 'f het thema „apenliefde" de orde naar aanleiding het boek '„chimpansee- Itiek" van Frans de Waal. r de liefde van moeder en V bij mensen en bij apen »n o.a. Mary Zeldenrust- rdanus en Titia Palten met tema van gedachten ko- wisselen. 0 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 AVRO 16.30 Stuif es in. Jeugdpro gramma live vanuit Slagha ren. Presentatie: Ria Bre mer. TELEAC 18.25 Por Favor. Spaans voor beginners, les 1. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Wekelijkse bijbelvertelling voor de kin deren. Afl. 4: De Schepping - derde dag. IKON 19.00 Sanne. 9-delige drama serie. Deel 4: Heieen heeft het gevoel dat haar dochter Sanne zich van haar ver vreemdt; ze zoekt contact met de vader van Sanne's vriend Chiel. IKON-KRO-RKK 19.26 Kenmerk. Actualiteiten rubriek. Aandacht voor de Vredesdemonstratie en Granada. NOS 20.00 Journaal. SOCUTERA 20.28 „Je moet er mee leren leven". (Vereniging het Ne derlandse Blindenwezen). VPRO 20.33 Herenleed. Programma van wanhoop en verlangen, door Armando, Cherry Duyns en Johnny van Doorn. Afl. 1: „Ten tonele". (Zie toelichting). 21.13 Hier is... Adriaan van Dis. Gesprekken met figu ren uit de wereld van kunst, politiek, wetenschap en demi- monde. 22.10 Het zinnen op een ant woord. Openhartige ge spreksronde door Amerika, Duitsland, Engeland en Ne derland over het thema be wapeningswedloop. (Zie toelichting). TELEAC 23.00 Werken met audio-ap- paratuur. Introductiepro gramma. NOS 23.20 Journaal. 23.25 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. PP 19.12 Uitzending van de RPF. NOS 19.22 Van gewest tot gewest. Regionaal magazine. Met vandaag: De Nederlandse blindengeleidehondschool in Amsterdam, het jongen stehuis St. Joseph in het Limburgse Cadier en Keer en de winkelstraat in het Friese Kollum. 20.10 Koos Postema in ge sprek. Ontmoetingen met Nederlanders die een be langrijke rol in de samenle ving spelen. (Zie toelich ting). 21.00 Waar zijn ze gebleven. Doc. over vijftig jaar Neder landse dansgeschiedenis met vijf generaties Neder landse dansers. (Zie voor verhaal de krant van maan dag) NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport. Honkbal - World Series, samenvatting. 23.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 17.00 Die Spielbude. Kinderprogram- 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Actualiteiten. 18.25 Engel auf Radern. Tv-serie. 19.00 lm Schatten des Sieges: Noch 20.00 Journaal. 20.10 ARD-Sport extra. 22.00 Bilder aus der Wissenschaft. Wetenschappelijk magazine. Inhoud: Centraal in de uitzending van van avond staan natuur en techniek, be zien in het aspect van samenwerking en tegenwerking. Fijne ontginnings technieken brengen olie aan de op pervlakte, maar met dezelfde olie be vuilen we de zeeën. Een Duits re- searchteam schijnt nu een methode ontwikkeld te hebben om de oliepest de baas te worden. Verder wordt aandacht besteed aan de alternatieve energiewinning, met name windmo- 22.30 Tagesthemen. Actualiteiten. DUITSLAND 2 17.00 Journaal. Aansl.: Aus den Lan- dern, regionaal nieuws. 17.15 Tele-lllustrierte. Magazine. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 18.00 Der Weg nach Oregon. Tv-se rie. Afl.: Wedloop met de tijd. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Direkt. Magazine met bijdragen jonge kijkers. 20.15 Bilanz. Economisch magazine. 21.00 Journaal. 21.20 Midweeklotto. 7 uit 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty). Tv-serie. 22.10 Was kummert uns denn Nica ragua? Documentaire over het Mid- den-Amerika-conflict. 23.10 Sport aktuell. Met: W.K. Tur nen en Internationaal Tennis Tournoo: dames. 00.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie 18.00 Telekolleg 1: Engels les 10. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. Actualiteiten. 20.00 Journaal. 20.15 Mittwochs in... Informatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter. Reportages van corespondenten. 23.30 Die Erbin (The beneficiary). Britse speelfilm uit 1979 van Carlo Gebler. Met o.a. Marian Richardson, Desmond Fenell. Inhoud: Deze Engel se korte film werd vervaardigd naar een verhaal van Anton Tsjechov. Om streeks de eeuwwisseling trouwt in het westen van Ierland een arm meis je met een goedboerende winkeleige naar. Haar schoonvader brouwt ille gaal alcohol en eist langzaamaan het omringende land van de boeren op. Zijn zoon raakt in de frauduleuze zaak betrokken. Het schandaal leidt tot een bankroet van de familie-on derneming. De heldin van het verhaal, met schande beladen en van haar erfdeel beroofd, broedt op een af schuwelijke wraak. 00.10 Journaal. BRT 1 17.00 Beter schrijven (Open school), afl. 3 herh. 17.30 De Smurfen. Afl. 3. 17.55 De Rooien en de Blauwen. Afl.: Militair bevel. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. Afl. 22. 18.05 Kameleon. Vandaag wegwerp- materiaal. 18.30 Waard om te weten. Niki De- meyer vertelt over de komende tv- -programma's voor kinderen, theater- voorstelingen, nieuwe boeken en pla- 18.40 Silas. Duitse jeugdserie naar Cecil Bodker. 19 05 Gezondheidsmagazine. Afl: Vaccinaties en voethygiëne. 19.40 Paardekoersen, mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20 10 Weerbericht. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- gramma. Presentatie: Armand Pien. 20.20 Gered door de gong (Seconds out). Engelse serie over de avonturen van een bokser. Met: Robert Lindsay, Lee Montague en Ken Jones. 20.50 Rigoletto. Humoristisch maga zine. Met: o.a. Hinge en Bracket, De Tootsies, Victor Borge en Kenny Eve rett. 21.35 IJsbreker. Vandaag: Woensda gavondkoorts: Let's Dance. 22.25 Nationale Loterij. Paardekoer sen, journaal en Coda: „Het gebed", van Ida Gerhardt (1905). 19.00 Tijdrover: Bloemen schikken. 19.15 Tegen de verwachting in (Against the Odds). Afl. 1: John Glenn en de maanastronauten. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Sport: Basketball. 21.45 Uitzending door derden: K.T.R.O. RTBF 1 16.00 Graffiti. Jongerenprogramma met: Galactlca, SF- serie. 17.30 Plein jeu. Kinderprogramma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout. Spelprogram- 21.00 Les fils d'Abraham. Religieuze serie waarin men de bijbelse routes volgt. Afl. 5. 21.55 Les peches originaux. Tv-se rie. Afl. 6. Un mariage sacre. 22.50 Journaal. 23.05 Un billet de la pensee et les hommes. RTBF 2 In verband met het omwaai en van de zendmast te Waver in België zijn voor onbepaal de tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. Engeland BBC 1 16.55 Play school. Klnderprogram- 17.20 Superheroes. Kinderserie. 17.25 Jackanory. Kinderprogramma. 17.40 Screen test. 18.05 John Craven's newsround. Jeugdjournaal. 18.10 Seaview. Kinderserie. 18.40 Journaal en weerbericht. 18.53 Regionaal magazine. 19.40 Ask the family. Spelprogram- 20.05 Harty. Amusementsprogramma door Russel Harty. 20.40 Sharon and Elsie. Tv-serie. Afl. ty. 22.05 Journaal en weorbericht. 22.30 Rough justice. 23.00 Sportsnight. Met WK-Turnen. 00.05 A night in Lincoln with Mike Harding. 00.35 Nieuwsoverzicht. 00.37 Weerbericht. BBC 2 16.00 Snooker. 18.35 Nieuwsoverzicht. 18.40 Onbekend. 19.10 Eight days a week. De komen de programma's. 19.40 Documentaire. 20.10 The year of the French. The fashion designer (oktober). 20.40 Snooker. 21.10 Bookmark-Booker Prize. 22.00 Snooker. 22.25 Arena. Cultureel magazine. Vandaag: Luis Bunuel. 23.40 Uitzending Conservative Par ty. 23.45 Newsnight. Actualiteiten. 18.15 University challenge. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.35 Crossroads. 20.00 Name a tune. 20.30 Coronation Street. 21.00 This is your life. Presentatie Eamond Andrews. 21.30 Benny Hill show. 22.00 Reilly, ace of Spiece. After Moscow. Serie over de meester spion Sidney Reilley. 23.00 News at ten. 23.30 Midweek sport special. 01.05 Astronauts. 01.35 A doctor remembers Nadat de afgelopen weken films van Luis Bunuel werden vertoond, zendt „Arena" vanavond een portret uit van deze Spaans-Mexicaanse regis seur. die eerder dit jaar overleed. BBC 2 om 22.25 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven. 10.00 Schooltelevisie. 13.00 Nieuws voor doven. VARA 16.00 Poldark. Engelse serie. Afl. 9. 16.52 Tarzan. Tekenfilm- NEDERLAND 2 ROF 10.30 Open School: Buter, brea en griene tsiis. NOS 13.00 Nieuws DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Luzie, der Schrecken der Strasse. Kinderserie. 10.00 Journaal. 10.03 ARD-Sport extra. 11.40 Bilder aus der Wissenschaft. 12.10 Bilanz. Econ. magazine. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! für alle. 16.10 Journaal. 16.15 Wende- punkte: So anderte sich mein Le- ben. 17.00 Matt und Jenny. Kinder serie. 17.25 Wie geht's? Kinderpro gramma. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Video- text für alle. 15.57 Programma-over zicht. 16.00 Journaal. 16.04 Es be- gann vor zwei Millionen Jahren. 16.35 Mickys Trickparade. Films met de buikspreker Fred Roby. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustrierte. 14.00-16.00 Schooltelevisie. 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00-18.00 Schooltelevisie. RTBF 1 12.00 Teletekst. 14.00-15.20 School televisie. 17.30 Plein Jeu. Gevarieerd kinderprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast time. 10.00 Flash Gordon. 10.25 Mastermind. 10.55 In deepest Britain. 11.30-11.55 Play school. 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht. 13.57 Finan.- en nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at one. Gevarieerd programma. 14.45 Postman Pat. Kinderserie. 15.00 A damsel in distress. Speelfilm uit 1937. Met o.a. Fred Astaire, en Gra de Allen. Regie: George Steven. 16.40 Cartoon. 16.55 Play school. 17.20 Superheroes. 17.25 Jackanory. ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Teatime and Claudia. 12.10 Get up and go. 12.30 The Sullivans. 13.00 News at One. 13.20 Anglia nieuws. 13.30 A. plus. 14.00 Take the high road. 15.30 Blockbusters. 16.00 Teatime and Claudia. 16.15 Dangermouse. 16.20 First post. 16.45 Home. 17.15 Mork and Mindy. 17.45 Nieuws. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO: 18 06 Tijdsein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De Wolkenwagen. 19.02 Ron- duit-magazine. 19.20 Van U wil ik zin gen. 1940 De Bijbel open. NOS 20.03 Langs de lijn, sport en muziek (21.50 NOS-Zeevispar. van sep. 1983 - deel 2). 23.02 Met het oog op mor gen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Me tropolis. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag... donder- HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. (18 00 Nws.) PP: 18.20 Uitz. van de VVD. Hum.Verb.. 18.30 Het voordeel 1 de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV-Leerhuis 19.15 Liederen van het begin. 19.30 Rondom het woord.) 20.00 Nws 20.03 Leger des Heilskwartier 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. FEDUCO 21.40 Waar blijft je geld? 21.55 Taal. tekens en regels, afl. 1. RVU: 22.10 Colours of English, introduktiepro- gramma. NCRV: 22.30 Nws. 22 40 Nederland en z'n buren. 23.00 De duif. hoorspel. 23.20 Muziek van ei gen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO. 17.04 Weeshuis i de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 AVRO: 20.00-23.00 AVRO's Platen Publieks Prijs Klas siek 1983, spelprogramma v. liefheb bers v. klass. grammofoonplaten. HILVERSUM 5 (Via de AM-zender van Hilversum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Marokkaans- Arabisch 19 10 Bul letin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.02 Het levende Woord 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actual, overz. 7.45 Over kopen gesproken. 8.06 Hier en Nu. 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gou denregen Ensemble o.l.v. Ferry Wien- HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-klok in de morgen. NOS 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstan den. 9.30 Nws. 9.33 Leerwijzer, afl. 1 Het huishouden. AVRO: 10.03 De AVRO-klok „Bulten". 11.00 AVRO's radiojournaal. 11.03 Duimeland. 11.10 De Nederlandse schoolradio: Mens kunde. deel 1 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-klok tussen de middag. Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Me ded. voor land- en tuinbouw. 13.00 Nws. AVRO: 13.10 De Slag om Nieuwspoort. 13.57 Per saldo. RVU 14.00 Nou en? 14.30 Nws. 14.33 Alle- mans veren. KRO: 15.00 Nws 15.03 Op reis met Johannes 15.20 Kruis punt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fan tasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9 03 De Hugo van Gelderen show. 11 03 De polderpopparade. 12.03 De Ne derlandstalige top tien. 13.03 50 pop of een envelop. 15.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7 02 Morgenrood. 9.00 Muziek van for maat 10.45 Duits ochtendconcert door het Berlijns Filharm. Ork 12 00 Hedendaagse muz voor strijkers. 12.25 Operette. 13 00 Nws. 13 05 Van het een komt het ander EO 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15