Westduitsers demonstreren massaal tegen kernwapens Vredesbeweging in Duitsland tornt op tegen on verzettelijhe tegenstander Canada wil Genève-overleg nieuwe impuls geven I i ?nx Bouterse wil eenheids beweging in Suriname „KLEINTJES" 071-122244 L Boomkwekerij Voorschoten Arnoldus keukens Arnoldus keukens BUITENLAND fiaidaeSomant ZATERDAG 22 OKTOBER 1983 PAGIN Spanjaarden demonstreren tegen terreur van ETA MADRID In Spaanse steden zijn giste ren enkele miljoenen mensen de straat op gegaan om te betogen tegen de terreur van de Baskische afscheidingsbeweging ETA. Aanleiding to deze demonstraties vormde de moord van afgelopen woens dag op de in Bilbao ontvoerde kapitein van het leger, Barrios. In Madrid nam een half miljoen inwoners, na een minuut stil te in acht te hebben genomen, deel aan de mars van een uur over de Paseo de la Castellana. Evenals in de andere steden werd een spandoek meegevoerd met de leuze „tegen de terreur, tegen de ETA, voor de democratie, voor Spanje en zijn grondwet en voor vrede in Baskenland". Oostduitse politieke gevangenen naar Westen WEST-BERLIJN Oost-Duits- land heeft gedurende de afgelo pen twee maanden bijna 200 poli tieke gevangenen uit een werk kamp ontslagen en naar West- -Berlijn laten gaan. Dit heeft de groep „13 augustus", een anti- -communistische organisatie die het spoor van Oostduitse activis ten volgt, gisteren meegedeeld. Volgens de groep had de DDR eerst geweigerd gevolg te geven aan de wens van de 200, naar het Westen te gaan. Ze moesten naar een werkkamp, waarvandaan ze nu naar West-Berlijn zijn gelaten. Elf IRA-leden weer vrij BELFAST De Britse autoriteiten hebben gisteren een aanklacht we gens terrorisme tegen elf Ierse re publikeinen ingetrokken, nadat de „superverklikker" Robert Lean eerder bekend maakte dat zijn ge tuigenis door de politie was afge dwongen. De elf Ieren zijn onmid dellijk op vrije voeten gesteld. Onder de vrijgelaten personen be vinden zich Ivor Malachy Bell en Eddie Carmichael, die door de poli tie werden gepresenteerd als res pectievelijk de staf-chef van het Ierse republikeinse leger, IRA, en de commandant van de Belfast-bri- Geen officiële deelneming Filippijnse onderzoekscommissie MANILLA De Filippijnse president Marcos heeft besloten af te zien van een officiële deelna me aan de nieuwe onderzoekscommissie naar de moord op oppositieleider Aquino. Eind augustus, drie dagen na de moord, werd door Marcos een onderzoekscommissie ingesteld. Hiertegen was veel verzet gerezen, omdat tegenstanders van de president weinig geloof werd gehecht aan de on partijdigheid van de commissie. Enkele weken trad deze commissie af. Ondertussen gaat het verzet tegen het regime- Marcos onverminderd voort. Meer dan 6000 arbei ders van exportindustriën zijn gisteren in staking gegaan uit protest tegen het gewelddadig politie optreden tegen stakers eerder deze week. Ook in het onderwijs is het werk neergelegd. Iran meldt verovering van Iraakse bolwerken TEHERAN Iran heeft enkele Irakese bolwerken veroverd, waaronder een garnizoen dat gebruikt werd voor het oe fenen van Koerdische opstandelingen te gen het bewind in Teheran. Dit heeft de Iraanse radio gisteren gemeld. Van Iraakse zijde werd bekendgemaakt dat de luchtmacht zware verliezen heeft toe gebracht aan Iraanse troepen aan het noordelijk front. De voorzitter van het Iraanse parlement, Rafsandjani, zei dat het nieuwe offensief in de al drie ruim jaar durende oorlog tussen Iran en Irak een antwoord was op de Franse beslissing, moderne straalja gers aan Irak te leveren. VS willen wel praten, niet te onderhandelen met Nicaraj uil st( WASHINGTON De Verenigde Slt willen wel met Nicaragua over de crist Midden-Amerika praten, maar niet onL\,V handelen. Dat heeft de woordvoerder het ministerie van buitenlandse zakent, l( teren verklaard. De Nicaraguaanse mLej, ter van buitenlandse zaken, D'Escoto,j|e b donderdag op het ministerie van buyek: landse zaken in Washington voorstellen 0\ oplossing van de crisis overhandigd. h h voorstellen komen er op neer, dat de Sagec nisten beloven de guerrillastrijders ii|bb( Salvador niet te steunen als de Veren) Staten hun steun aan de anti-sandinistij opstandelingen staken. De VS willenjjft 1 dat onderhandelingen over de crisis in pac den-Amerika gevoerd in het kader valt er Contadora-groep. Aan de vooravond van de vredesdemonstratie in Den Haag een serie beschouwingen waarin achtereenvolgens onze correspondenten in België, Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië en de Verenigde Staten beschrijven hoe de positie is van de vredesbeweging in het land waarin zij werken. Gisteren onze Brusselse correspondent Aad Jongbloed over de vredesbeweging bij onze zuiderburen, vandaag zijn collega Gerard Kessels over de situatie in West-Duitsland. BONN De Duitse vredesbeweging moet optornen tegen een onverzettelijke tegenstander. Het kabinet van christen-democra ten en liberalen onder leiding van bondskanselier Helmut Kohl heeft er geen enkele twijfel over laten bestaan dat er in West- -Duitsland 108 Pershing II- en 98 kruisraketten geplaatst wor den als de onderhandelingen in Genève mislukken. Ook de honderdduizenden, ja zelfs miljoenen, die dit najaar de monstreren, menselijke ketens vormen en kazernepoorten blok keren kunnen Kohl niet vermurwen. Iedereen, zo redeneert hij, die op 6 maart deze regering een comfortabele meerderheid ver schafte, wist dat wij de raketten zouden plaatsen als Russen en Amerikanen geen overeenstemming bereiken. Geen wonder dat de Duitse vredesbeweging de hoop heeft opge geven de regeringspartijen tot andere gedachten te brengen. Daar ligt ook een belangrijk verschil met de vredesbeweging in Nederland. Jo Leinen, een van de woordvoerders van de Duitse vredesbeweging: „In Nederland is de vredesbeweging wat meer parlerhentair. De beweging in Nederland is veel meer op Den Haag gericht dan wij op Bonn. Jullie hopen nog dat regering parlement van de plaatsing af zullen zien. De kans dat dat gericht dan wij op Bonn. Jullie hopen nog dat regering en ;ment van de plaatsing af zullen zien. De kans dat dat ge beurt is er ook nog. Nederland heeft immers een voorbehoud gemaakt binnen de NAVO. Duitsland niet. We hebben alleen nog mogelijkheden buiten het parlement om. We vertrouwen op onze eigen kracht en op de wil van de bevolking". De vredesbeweging is ervan overtuigd dat een royale meerder heid van de Duitsers de nieuwe raketten afwijst. Opiniepeilin gen, al moeten die in vooral in Duitsland met de nodige korrels zout worden genomen, lijken die opvatting te bevestigen. Daar om wordt gepleit voor een raadpleging via een referendum, dat de Duitsers gelegenheid zou geven hun standpunt over de nieu we raketten kenbaar te maken. De regering, die Kohls argu mentatie volgt, voelt daar echter niets voor. De Duitse vredesbeweging, waarin 26 organisaties samenwer ken, keek daarom al veel verder dan de hete herfst van 1983. Het is zelfs de bedoeling de acties daarna nog uit te breiden. De vredesbeweging wil zo'n voortdurende druk op de regering uit oefenen, dat het politiek onmogelijk wordt het hele statione- ringsprogramma door te voeren. „Wij zullen dit land onregeer baar maken", voorspelt Leinen. Of de vredesbeweging dat ambitieuze doel zal bereiken is nog maar zeer de vraag. Behalve tegen demonstratiemoeheid zal ook gewaakt moeten worden tegen de splijtzwam. De samenwerking tussen de 26 organisaties is vrij broos. Over de strategie die ge volgd moet worden ontstaat voortdurend geruzie. Mensen als Leinen zijn voorstander van massale acties, die geheel geweld- vrij verlopen. Een kleinere groep, die ook bij de parlementsfrac- tie van De Groenen veel aanhang heeft, wil geweld tegen zaken, zoals het beschadigen van afrasteringen en raketten, beslist niet uitsluiten. Voor het bewaren van de eenheid binnen de Duitse vredesbe weging zorgt misschien, geheel onbedoeld, minister Zimmer- mann van Binnenlandse Zaken. Zimmerman, de houwdegen van het kabinet, heeft voorstellen ingediend voor een verscher ping van het demonstratierecht. Een verbod tot vermomming is eveneens in aantocht. Al deze maatregelen zullen eerder zorgen voor een hechtere aaneensluiting van de verschillende groepe ringen in de vredesbeweging. GERARD KESSELS (Van onze correspondent Gerard Kessels) BONN Ongeveer 700 vredeactivisten hebben gisteravond de hoofdin gang van een Amerikaan se raketbasis in Neu Ulm geblokkeerd. Een eenheid van zo'n 1000 politieagen ten greep niet in. De vredesactivisten zijn van plan om tot vanavond in Neu Ulm te blijven. Ook zouden zij een menselijke ketting van 120.000 mensen willen vor men, die een verbinding moet leggen tussen Neu Ulm en Stuttgart. Deze actie geldt als de organisatorisch moeilijkste opgave in de uitgebreide reeks demonstraties die de Westduit- se vredesbeweging deze week houdt. Demonstranten voor de vrede hebben gisteren in Bonn te vergeefs geprobeerd de toe gangen tot de ministeries van Defensie en Ontwikkelingssa menwerking te blokkeren. Er deden zich geen incidenten voor. De politie had de toe gangswegen tot beide ministe ries al ver voor de gebouwen afgezet. De demonstranten die er toch in slaagden op de weg te gaan zitten werden wegge dragen. Bij het ministerie van Defensie hadden zich onge veer vijftienhonderd demon stranten verzameld, bij dat van Ontwikkelingssamenwer king zevenhonderd. De minis ters Wörner (Defensie) en Warnke (Ontwikkelingssa menwerking) lieten al vroeg weten dat er op beide departe menten gewoon werd gewerkt en dat de blokkade mislukt Vandaag wordt in West-Duits land de actieweek afgesloten met massale demonstraties in Bonn, Hamburg en Stutgart. Bij deze drie demonstraties worden ruim een miljoen mensen verwacht. Tot opluch ting van de organisatoren en de autoriteiten hebben zich tot nu toe nog geen ongeregeldhe den van betekenis voorgedaan. Tot zover onze correspondent Niet alleen in West-Duitsland maar ook in een tiental andere Westeuropese landen en in de Verenigde Staten wordt dit weekeinde gedemonstreerd door tegenstanders tegen de kernbewapening. Vandaag zullen naar verwachting hon derdduizenden in onder meer Londen, Rome, Stockholm en Wenen demonstreren. Morgen wordt er een grote demonstra tie in Madrid gehouden. (Vervolg van de voorpagina) PARAMARIBO Inmiddels blijken al enige tijd besprekingen te worden gevoerd tussen Surinaamse autoriteiten en vooraan staande leden van de „oude" Partij Nationalistische Republiek (PNR). De legerleiding heeft PNR-vertegenwoordigers infor meel uitgenodigd deel te nemen in de eenheidsbeweging die op 25 november (onafhankelijkheidsdag) moet worden afgekon digd. Een woordvoerder in Paramaribo zei, dat „de PNR als nationa listische partij niet afzijdig hoeft te blijven als er in de eenheids beweging tenminste sprake is van democratische processen en werkelijke deelname van de burgers". Bij de gesprekken is niet betrokken de oprichter van de PNR, mr. Eddy Bruma. Wel zijn er mensen „uit de school van Bruma" bij de besprekingen be trokken, zo wordt in Paramaribo gezegd. Volgens goed ingelichte kringen in de Surinaamse hoofdstad wil legerleider Bouterse de invloed van de linkse Palu en de op Cuba georienteerde RVP (Revolutionaire Volkspartij) terugdrin gen door andere politieke groeperingen bij de vorming van de eenheidsbeweging te betrekken. Bouterse zou met name geïrri teerd zijn geraakt door eigenmachtig optreden van de Palu van premier Alibux. De verhouding tussen de legerleider en Alibux is al enige tijd slecht, aldus een zegsman in Paramaribo. West-Berlijn verwacht problemen bij komst Turkse voetbalploeg WEST-BERLIJN Enkele dagen voor de voetbalinter land West-Duitsland - Turkije zijn in West-Berlijn (plaats van de wedstrijd) en Darmstadt op nieuw neo-nazistische vlug schriften opgedoken. Volgens de mededelingen van de poli tie circuleren op vele scholen in West-Berlijn pamfletten met anti-Turkse teksten. De stencils zijn afkomstig van de „Kampfgruppe Prinz Eugen". De gehanteerde stijl wijkt vol gens de politie in niets af van de door de nazi's gebruikte methoden op het toppunt van de jodenvervolging. In Darmstadt werd donderdag een 15-jarig lid van een voet balfanclub, genaamd „Blue Violence" (Blauw Geweld), ge arresteerd. De jongen ver spreidde bij een vredesmani- festatie pamfletten met vijan dige uitingen jegens buitenlan ders in de bondsrepubliek. De voetbalfan werd door de rech ter in de gevangenis gezet. De studentenvakbond AST A heeft voor woensdag een mars aangekondigd van het Olym pisch stadion naar het cen trum. De verwachte vijfdui zend Duitse en buitenlandse studenten zullen demonstreren tegen de groeiende vijandig heid ten opzichte van buiten landers. Volgens woordvoer der Cenrad Boelick durven vele Turkse studenten en me dewerkers van de TH in West- -Berlijn niet naar het stadion uit angst voor terreurdaden. MONTREAL Canada werkt aan voorstellen om de dialoog tussen Oost en West en meer in het bij zonder de Geneefse on derhandelingen over de euroraketten een nieuwe impuls te geven. Dit heeft de Canadese radio giste ren bekendgemaakt. De Canadese premier Trudeau heeft een uit hoge functionarissen be staande werkgroep sa mengesteld die concrete maatregelen moet bestu deren die tot ontspanning zouden kunnen bijdragen. Volgens de Canadese ra dio zou Trudeau zich ook opmaken voor bezoeken aan Washington en Mos kou. Aan de vooravond van de massale anti-raket betogingen in West-Europa hebben de Franse president Mitterrand en de Britse premier Thatcher gisteren hun standpunt her haald, dat de NAVO nieuwe Amerikaanse kernraketten moet opstellen wanneer een akkoord in Genève uitblijft. Aan het slot van een twee daags topberaad verklaarden beide regeringsleiders, dat zij het volledig met elkaar eens zijn over vraagstukken tussen oost en West en de wapenbe heersing. President Mitterrand zei over dit weekeinde plaat- si ndende demonstraties, dat zij wel „eerzaam", maar niet „realistisch" zijn. De Italiaanse premier Craxi heeft gisteren verklaard, dat de Amerikaanse kernraketten, die in Italië worden gestatio neerd, nooit worden gebruikt voor agressie tegen een ander land. In december zullen op Sicilië 16 kruisraketten word- ne geplaatst, als de onderhan- Premier Thatcher ontving gisteren de Franse president delingen in Genève niets ople- Mitterrand op Downing Street 10. veren. LEIDSE COURANT Teken schilder kursus in klein groepsverband. Dl.-wo.- do. avond 20.00 uur tot 22.15 uur. Inl. tel. 071-14.2086. Paardrijlessen strand- en bosritten inl. Manege de Poelruiters tel. 01711-10471. MILITAIRE RAAD GRENADit- „Meer doden tijdens schietpartij" ti ST.GEORGES De mili leiders van Grenada he gisteravond meegedeeld d meer dan 16 mensen zijn gekomen bij de schietj van afgelopen woensdag sen militairen en aanhai van wijlen premier Bishoj nieuwe militaire revolutii re raad gaf Bishop de s< van het bloedvergieten. De premier van Barba Adams, gaf een andere vt van het gebeurde. Hij ze een radiovraaggesprek ooggetuigen hadden gezierf^ Bishop met de handen oml j het fort naderde en dat hr zijn minister van onder Jacqueline Creft, weggevi en geëxecuteerd waren. Deelnemers Open School in Leiden! Gevraagd wordt: vol wassenen die weer willen gaan leren. Geboden wordt: een veel zijdig aanbod van vakken en vaardigheden. Inlichtingen: Les, tel. 130701. V.J.V. Troef. tel. 130494. De Klinker, tel. 765251. Boswachter heeft nest mooie bouvier pups met stamboom en kennelnaam, zwart en donker gestroomd, beide ouders goede waak- en huishonden, vader KNPV-certi- ficaat. Tel. 02520-21654. DIVERSEN Te koop gevraagd KENNISMAKING Alleenstaanden Het gezelligste trefcentrum waar elke zaterdag en elke zondag danscontactavonden, gehouden worden is toch wel in de supe rentourage van The Palace Street, Kruisweg 1043, Hoofddorp C. bij Schiphol. Uitsluitend toegang voor nette alleenstaanden en on- gehuwden, correkte kleding vereist. Zaal open 20.30 u. Tel. 02230-19337. Organisatie st. 25-50, Populair, stijl- en discodans. EENZAAM? Prot. Interkerk, hulpdienst heeft of zoekt con tact voor allen. Bel 070-648176 of schrijf vrijbl. uw wensen naar: Postbus 61223, Den Haag. Ab- PARTNER? Goedkoop, lande lijk. succesv. comp. syst. Alle rel. Gratis inf.: Kommunlka, Postbus 162, 9300 AD Roden (Erkend RvT). De Postbemiddeling met een UNIEKE landelijke service voor vriendschaps- en/of huwelijks relaties. Postbus 13471, 2501 KENNISMAKING, samenwo nen. huwelijk, alle relaties. Vraag brochurel Telefoon 04160-40483. St. VRIJ EN BLIJ voor sociale kontakten en welzijn. Weer een nieuw programma. Steun dit ini tiatief. wordt voor 30 dona teur. Ir. J. C. (Jan) Wilms, 070- 279640. S.V.B., Pb. 95343. 2509 CH Den Haaq. Heer. 52 jaar. jeugd., vitaal, slank, gebonden, met mooie woning en auto, zoekt vriend schap met lieve charm. VROUW voor avonden en weekends ge zellig samen door te brengen. Graag brief liefst met foto (o.e.r.) en tel.nr. o. nr. SP 05216 bur. v.d. blad. DE RELATIEBANK voor vaste relaties en huwelijken, maar ook vriendschap (hetero/homo) aanspraak en alle andere kon takten door het gehele land. Ta rief slechts 45 voor 4 maan den waarin u minstens 4 kon- taktvoorstellen ontvangt. Voor gratis documentatie, briefkaar tje naar De Relatiebank, Post bus 5391, 2000 GJ Haarlem. SI. ondernemende jongeman n. onkn., 35 jr, 1.76 m. blauwe ogen, midd. niveau, momenteel nog werkeloos, zkt. voor gezelli ge weekenden en reizen (ook in- tercont.) idem VROUW of iets ouder. Br. m.f.: Postbus 592, Wassenaar. (Antwoordpostze gel of tel.nr. insluiten). Gepens. weduwnaar, 60 jr., ak- tief, niet-rokend/drinkend, jeugd in voormalig Ned.-lndië. z.k.m. lieve VROUW. Br. o. nr. SP10653 bur. v.d. blad. Zakenman, 42 j„ geb., zoekt VRIENDIN 25-40 jaar. Bijdrage aan haar levensonderhoud geen bezwaar. Brieven o. nr. SP 10633 v.d. bl. 1 DIEREN EN PLANTEN Tel. 01717-5561 Nu de tijd voor het poten van bomen en heesters. Groot assorti ment coniferen, heesters en fruitbomen. Geopend van 13 tot 17 uur, zaterdag de hele dag. Veurseweg t/o Gouden Leeuw. DIERENSPECIAALZAAK Actiel, Hooigracht 44. Leiden, tel. 071- 130863. Weekaanb.: 6 kardina len 7,50; 6 neon-tetra's, mooie maat 7,-; 6 danio re- rlo's 5,-; 6 minors 9.-. IERSE SETTER Kennel „Star lights" heeft nog enkele pups voor serieuze liefhebbers. Be zoek vrijblijvend na tel. af spraak. Tel. 01606-3223. T.k. DWERGPOEDELS Harle kijn (bont), geb. 21-8-'83. met stamb., ingeent en ontw. A. Bloom, tel. 070-27.18.22. Stalling voor paard en pony v.a. 125,- incl. voer en binnenmanege, 01711-10471. T.k. BLOEMBOLLEN: 80 tulpen 10,-. 30 narcissen 5.-, 40 crocussen 5,-, 30 hyacinten 7,50, sneeuwklokken, blauwe druiven, skila alliums enz. uit ei gen kwekerij, elke dag open..C. B. Koster. Geerweg 67, Lange- raar. tel. 01723-9459. Bomen, struiken, heesters, vas te planten, hekken, tegels, tuin aarde. gereedschappen, groot gereedschap, gratis in bruik leen, zolang de voorraad strekt, 3 bos chrysanten voor 5.-. Gardencentrum Bloemendaal Hoogmadeseweg, Leiderdorp. POSTZEGELS EN MUNTEN Gevraagd: CENTEN 1975 t/m 1980 FDC. Tel. 070-96.03.07. T.k. gevraagd GOUD en zilveren munten en penningen zilveren guldens rijksdaalders. Tevens oud goud, te bevragen H. J. Vis ser. Haaghuishof 19, Leiderdorp. LESSEN EN CLUBS Oefentherapeute Cesar start 2 nov. Cursus beter bewegen houdingscorrectie, spierversterking, ontspanning, conditieverbe tering. Nadere inlichtingen: 071-13.48.60. Wegens bet succes van onze Jubileumaanbieding prolongeren wij onze aanbieding. De eerste 10 personenautorijlessen voor 300.-. Voor vrachtauto: 3 rijlessen 150. Autorijschool Noordzee Rijnsburg-01718-22458 lopd, koper, zink, RVS, aluminium, kabelafval. ijzer, oud papier etc. Zaterdags zijn wij tot 12.00 uur geopend. Tel. 071-766426, Fa. J. de Nobel, Zoeterwoudseweg 9-11, Leiden. Wij verkopen keukens, ook showroom keukens maar we bepalen ons niet alleen tot de verkoop ook willen wij voor u werken Alle dienstverlening In de woningverbetering en woningverfraai ing. Vraag offerte vraag advies wij maken graag geheel vrijblijvend een ontwerp voor u Timmerwerk, sanitair, tegelwerk, sierpleisterwerk. Vanaf riool tot het dak. Arnoldus - Admiraal Banckertweg 4a, Leiden. Kan toor Haaghuishof 10. Leiderdorp, 071-890163. Bar-dancing Duna Deli Pickeplein 8 Noordwijk - Tel.: 12600 de dancing in de streek 9 bars, 3 discotheken. Iedere zaterdag geopend vanaf 20.00 uur. pils 1,50 Nieuw in Roelofarendsveen Sauna fitair Populierenstraat 6-7 Roelofarendsveen. Tel. 01713-2594. Compleet met whirlpool, verwarmd buitenzwembad met tegen stroom zweminstallatie, zonnebanken - zonnehemels etc. etc. Ma. oe. avond. Dames: dl.avond. Heren: do. en vrij-avond. Ge mengd: Zat.middag gemengd. Geopend van 18.00 tot 23.00 uur. KUNSTGEBITTEN REPARATIE, klaar terwijl u wacht. Elke dag beh. zat. van 9-11.30 en 2-4 uur. Maand.- en dond.avond van 19- 19.30. Fa. v. Berge Henegou wen, Schelpenkade 47, Leiden. Tel. 120794. Uw TROUWREPORTAGE in kleur, een feest om naar te kij ken. Foto van Bemmelen, Dorpsstraat 14, Zoeterwoude (dorp), tel. 01715-1353. Gebroken ruiten, glas In lood. REPARATIES worden door mij met spoed hersteld. Ook leve ring ventilatoren. Glasrepara tiebedrijf D. Galjaard, De Sitter- laan 76, tel. 071-132916. TANDENGOUD 21.-. sloop- goud ca. 16.-, contant per gram. Van Ruiten, antiquair, Kort Ra penburg 12. Leiden. (Maandags dinsdags gesloten). Gordijnen gratis gemaakt. Gor dijnen gratis gemaakt. Tapijten gratis gelegd. Tapijten gratis gelegd. Mateba Kom eten in De Braadpan. Hol landse en Franse keuken. Ge rechten vanaf 5,50, bestaan de uit verse groenten, vlees, gekookte of gebakken aardap pelen. Gourmet tot 80 perso nen. Ook voor bruiloften en par tijen. Koude buffetten, kunnen afgehaald worden. Ook snacks om af te halen. Geopend vanaf 12.00 uur, zondag vanaf 17.00 uur. Noordeinde 44, Leiden, tel. 071-144000. Tel.beantw. ook te huur. Tel. 02522-10063. Lai lat Nico Neele winterspq-tm org. 9 daagse reis voor s sse ve mensen. 845 all In. 7or ten busreis, sklhuur, ski£s*c liftpas, volpension (slaapr verzekering en afscheid110,1 In Zwitserland Fiesch, kerft dec. '83 t/m 31 dec. '83, z V u met oud en nieuw thulAb\ naval: 2 maart '84 t.m. 10en. '84. Wij skieén op 2500 fcn sneeuwzeker. Inl. Nico torr Tel. 04950-30460. >ne- BENIDORM, app. dicljen strand/centr., v.a. 120 Bel.: 050-515332, 01891-! Cl Winterstunten luxe touring- F. carreizei\ Fej Kaprun pn 10-dgn. log./ontb. va. 29Lnf| dgn. halfp. va. 423.- Solden kei 10-dgn. log./ontb. va. 29,mc dgn. halfp. va. 402.- )fr£ Achenkirch 10 dgn. halfp. va. 430.- act Maurach 10-dgn. halfp. va. 336.- Niederau 10-dgn. halfp. va. 350.- Hochfugen 10-dgn. halfp. va. 463.- 11( Mayrholen 10-dgn. log./ontb. va. 36£ dgn. halfp. va. 515.- Gerlos 10-dgn. halfp. va. 479.- Steinach 10-dgn. halfp. va. 404.- Luxe touringcars met vide let, verstelbare stoelen, en niet roken. Vertrek: iedere vrijdag vai t/m 27/4 - 1984. Buspendel 145.- retour I Inl. Rekro reizen MEUBELEN, HUISRAAD ENZ. Weg. omst.hed. t.k. nieu> vanne wit LEDIKANT (18! nachtkastjes, matrass- Auping spiralen. Nw.pr. i nu 2000.-. Tevens t.k. n witte eeth. (vierk.) 4 stoelen met rieten i Nw.pr. 815.-, nu 550.) 548294(070). Verhuisdozenverhuu; Ned. Emballage Groothi Loosduinsekade 43 - Den) Tel. 070-80.21.05.1 VAKANTIEVERBL. BUITENLAND Arke busreizen 3 dagen Parijs. Logies/ontbijt v.a. 159,- p.p. Vertrek op 4 november. 3 dagen Brodenbach/Moezel. Volpension v.a. 195,-p.p. Vertrek 4 november. 5 dagen Parijs. Logies/ontbijt v.a. 229,-p.p. Vertrek op 7 november. Uniek voor Lelden en omstreken Portugees-Spaans rest. Beestenmarkt 10. Leiden. Tel. 071-125575. Gevr. en pianist (te)ric8 voor de begeleiding vaL, operettekoor op maa^L? avond. Reacties en telefotyil reacties, mevr. W. van Dt[" 1 lici bode 071-17.58.60. Slaggitarist en t \lv! gevr. leeftijd 16 tot 20 jr.* pi ervaring gewenst. Tel. 12.65.57. I HUWELIJK De Nieuwe Weg Erkend d. R.v.T. s. 1971' psychologe en sociologe)^, de centrale persoonlijke deling. Vrijblijvend inl,HO werkwijze en kosten. Kaf in het land. Hoofdk. A' veen, Oostel. Halfrond 8*-^ 020-419913. Voorburg: 865958 's avonds. EIJSDEN del. omg. t.v., voll. ing. p.p.p.d. Vrij tionsplein 1, tel. 04909- 4 (Z.L.) Vak.app.Tj. g. van 4-16 prs£| ing. en l.o., v.aH Vrij vanaf hedefl I

Leidse Courant | 1983 | | pagina 6