och sprankje toop voor ieyenoord Barcelona neemt NEC op de horens Sparta maakt het zich moeilijk [nderlecht wint moeizaam Moeilijke opgave FC Köln HSV ZONDER MACHT )RT CeidoeSowottt DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 PAGINA 7 HAAG In het toer- om de UEFA-beker e slechts één club er in [wedstrijd tot een goed te brengen. Dat was Igham Forest dat in (oven PSV met 2-1 ver- foegoslavische Radnicki n de vette Nederlandse iljaren geen onoverko- |e hinderpaal voor de jlandse clubs, streek de .te overwinning op. Het eg Inter Bratislava met jk Moskou raakte in de Russische hoofdstad tegen As ton Villa in grote moeilijkhe den. In het duel, dat via de te levisie bekeken werd door de in het ruimtestation Saljoet 7 verblijvende astronauten Alexandronov en Liakov, nam Aston tweemaal een voor sprong. Gavrilov voorkwam evenzovele malen de neder laag. Zijn laatste treffer sproot voort uit een strafschop, die de Belgische arbiter Schoeters in de 90e minuut aan de thuis club toekende. Bekerhouder Anderlecht, dat slechts 8000 toeschouwers de kassa's zag passeren, zat tegen Banik Ostrava vol goede be doelingen, was de betere ploeg, maar had verschrikkelijk veel moeite de bal langs doelman Miklosko te krijgen. Pas diep in de tweede helft lukte het de Denen Brylle en Arnesen. waardoor de Brusselse ploeg toch nog met een gerust ge moed de reis naar Tsjechoslo- wakije kan aanvaarden. Bayern München trad PAOK Saloniki, bij wie oud-Bayern- -trainer Csernai de scepter zwaait, in Griekenland zeer omzichtig tegemoet. Het haal- •EN Het gebaar, ,ee Ben Wijnstekers edespelers na afloop iet bewogen duel te- ^ottenham Hotspur aar de tribune diri- waar enige hon- supporters van loord zaten samen- ,t, gaf blijk van te- Inheid en opluchting "k. De tv/ee doelpun- aarmee de Rotter- ers de schier hope- ^Bchterstand van 4-0 a rust nog een uiterst ^■lijk aanzien gaven, ^^lde niet alleen het ïder gehavende pres- en zelfvertrouwen Sde équipe van Li- 43 s, maar liet zelfs een 66lkje hoop van de re- seaachter. ■^ar had het na de eerste op geen enkele manier Wi uitgezien. Onder leiding Ie in die fase naar de rol ibsolute uitblinker uit- ^vide Glenn Hoddle, passes over vele tiental- eters met een precisie n verzonden, als gold •n lancering van een veer op Cape Canave- alsten de Spurs over Dord heen. De Rotter- rs konden door de tak- aarmee Libregts hen het ad ingestuurd, geen en- itwoord geven op de e en het hoge tempo ittenham Hotspur, die in wintig minuten al twee pse treffers opleverden, keren stond Hoddle aan is, hetgeen niet alleen de vorm van de Engelse rdeler onderstreepte, tevens de onhoudbaar- van Libregts' keuze E op Hoddle) aantoonde. egelen de trainer van Feye- dat inzag en maatrege- m, leek het onheil ook itaal gebied al geschied. I de fout van de taktiek f Libregts na afloop rui- toe. „Hoddle kreeg te- rijheid, vandaar dat ik an eruit haalde en Staf- 't de bewaking van hem Het haalde weinig uit. Feye- noord liep als een klas kley- ters op een speelplaats en Tot tenham Hotspur kon zich uit leven in de meest fantasievolle patronen. Dat de Rotterdam mers een zwaar duel tegemoet zouden gaan, bleek al in de eerste minuut, direct na de af trap. Sjaak Troost, die het eer ste kwartier liep te dwalen bij gebrek aan een directe tegen stander tot Galvin hem op zocht, werd na de aftrap door een hoge pass verrast, waaruit al onmiddellijk een hoekschop ontstond. Ook Nielsen kwam al meteen in de problemen te gen Archibald, die in de acht ste minuut de score dan ook zou openen. Het bleek de inleiding tot een ware martelgang voor Feye- noord, dat, voor de taktische wissel Houtman-Stafleu plaatsvond, al op 2-0 was be land. „We waren ook te wei nig agressief", oordeelde Li bregts later. „Engelsen zijn over het algemeen mentaal en fysiek al sterk, maar in de eer ste helft was het verschil wel erg groot". Hetgeen het verde re scoreverloop aantoonde. Drie keer nog stond Hoddle aan de wieg van een Engelse treffer, waarbij Galvin, Falco en weer .Galvin doelman Hiele voor een voldongen feit stel den. Tussen de bedrijven door ver loor Feyenoord ook nog libero Ruud Gullit, die al kort na het begin een niet geheel fitte in druk meer maakte. Voor hem kwam Wim van Til in het veld, die als organisator van de defensie moest gaan optre den. Die omzettingen zorgden nog voor een extra portie on rust in het toch al mentaal da nig aangeslagen team van Feyenoord. Des te meer be wonderenswaardig was het herstel van de Rotterdammers, die bij hun aanvankelijke po gingen om de desastreoze ach terstand van 4-0 niet tot een compleet debacle te laten uit groeien, nóg werden geholpen door een niet onbegrijpelijke terugval van Tottenham Hot spur. „Buitenaards" „We hadden", verklaarde ma nager Keith Burkinshaw later, „na de rust eenvoudiger moe ten spelen. We probeerden in de tweede helft door te gaan op de weg van de periode daarvoor, waarin ik het beste spel van de Spurs ooit heb ge zien. Hoddle deed in die fase dingen, die „buitenaards" zijn. Het probleem met de Spurs was, dat de zaak niet onder controle kon worden gehou den toen de situatie riant was". Feyenoord profiteerde er van. Hoewel de Rotterdammers geen moment hun beste vorm bereikten, knokte vooral Wijnstekers verbeten voor elke meter grond. Tegen de zich soms van een ontoelaatba re hardheid (vooral Roberts te gen Cruijff) bediendende En gelsen, leverde dat toch nog de niet meer verwachte twee te gendoelpunten op. Eerst rond de Cruijff een een-tweecombi natie met Duut, die na de rust de offensieve rol van Gullit had overgenomen, af en vier minuten later kon Nielsen een collectieve verdedigingsfout zelfs tot 4-2 promoveren. „We zijn toch nog teruggeko men in de race", vertelde een zichtbaar opgeluchte en door het resultaat goed geluimde Thijs Libregts na afloop. „Ik zat zelfs op de derde goal van ons te wachten, maar helaas duurde die tweede helft wat te kort. Als we in de tweede wedstrijd net zo agressief kun nen spelen als hier in de twee de helft, ligt er nog een kansje voor ons. Dan moeten we wel de zaak defensief erg goed on der controle houden". Een kleine geruststelling daarbij kan zijn, dat Joop Hiele zijn rentree vierde met een paar goede reddingen. „Hiele heeft ons in de race gehouden", prees Libregts zijn doelman. En hij sprak daarbij net zo op gelucht als Ben Wijnstekers, die direkt na afloop de aan hang nog even een hart onder de riem stak. FRANK WERKMAN Tottenham Hotspur-Feyenoord 4-2 (4-0): 7. Archibald 1-0, 19. Galvin 2-0, 33. Archibald 3-0. 39. Galvin 4-0. 75. Cruijff 4-1, 81. Nielsen 4-2. Scheids rechter. Guruceto Muro (Spa). Toe schouwers: 36.000. Tottenham Hotspur: Clemenee; Perryman, Stevens, Roberts, Hugh- ton; Brooke (Crook), Mabbutt, Hodd le, Galvin; Falco, Archibald. Feyenoord: Hiele; Troost. Nielsen, Gullit (Van Til), Duut, Wijnstekers; Cruijff, Hoekstra; Jeliazkov, Hout man (Stafleu), Vermeulen. de voortdurend de vaart uit het spel en hield aan die tac tiek het gewenste gelijke spel (0-0) over. Karl-Heinz Rum- menigge liep tegen een gele kaart op. Werder Bremen hanteerde in Leipzig tegen Lokomotiv het zelfde concept en verloor met 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Richter, die in de 35e minuut doelman Burdens- ki kansloos passeerde. Na de rust trachtte Werder de stand gelijk te trekken, maar het aanvalsspel was te steriel om kans op succes te hebben. DEN HAAG Vier dagen na de triomfantelijke competitie zege op Bayern München (2-0) heeft FC Köln weer eens een teleurstelling beleefd. In de eerste wedstrijd voor de twee de ronde van het toernooi om de Europa Cup voor beker houders ging FC Köln in Boe dapest tegen Ujpest Dozsa met 3-1 ten onder. Al voor rust kwam Ujpest op 2-0 door tref fers van Kiss en Kisznyer. Toen de zeer gevaarlijke Kiss 3-0 van maakte leek FC Köln een zware nederlaag tegemoet te gaan. Steiner zorgde er met nog een kwartier te spelen voor dat de situatie voor FC Köln tenminste niet helemaal hopeloos is. Manchester United heeft rian te uitzichten op een plaats bij de laatste acht. De club van Arnold Mühren zegevierde bij Spartak Varna met 2-1. Aan voerder Bryan Robson gaf de Mancunians al in de negende minuut de leiding. Daar had den de Bulgaren door toedoen van Dimov nog een snel ant woord op klaar. Hij zorgde binnen een minuut voor de ge lijkmaker. De voormalige Schotse international Arthur Graham gaf Manchester Uni ted drie minuten na de hervat ting opnieuw de leiding. Voor Beveren Waas zijn de kansen het voetballeven te rekken in dit toernooi gering geworden. Op eigen veld kwam de Belgische lijstaan voerder niet verder dan 0-0 te gen Europa-Cuphouder Aber deen. Verder dan een kopbal van Martens op de lat kwam Beveren niet. Paris St. Germain redde in het met 50.000 toeschouwers bezet te Pare des Princes op het nip- t- .Cruijff kijkt bezorgd naar Glenn Hoddle, die hij er niet van kan weerhouden uit te groeien tot ''"^linker van Tottenham Hotspur. Één van de momenten, waarvan NEC eigenlijk alleen maar kon dromen. Anton Janssen brengt de Nijmeegse club op 1-0 door de bal langs de vertwijfeld uitlopende doelman Urruti van Barcelona te schuiven. NIJMEGEN Het kleine NEC heeft iets minder dan een helft mogen brul len. Het wonderbaarlijke gevecht duurde tot vlak voor de rust. Toen werd de muis voor het eerst op de horens genomen en na de hervatting, antwoordde de dolle stier, die FC Bar celona heette. NEC reist met een achterstand van 3-2 over twee weken naar Spanje. In Nou Camp zal de Nederlandse bekerfi nalist met onhoorbaar ge piep afscheid nemeh van het Europese bekerwin- naarstoernooi. Het eerste wapenfeit van de muis kwam al de in de vijfde minuut. Bij de openingsaanval van NEC liet De Groot de bal caramboleren tussen Spaanse verdedigers. Anton Janssen stond er bij, kreeg tot zijn ver bazing de bal voor zijn voeten en kon het doel niet missen, omdat doelman Urruti ook alle kanten, behalve de goede, op was gelopen; 1-0. Van de Meent wilde resultaat zien en gaf zijn spelers de op dracht geen middel onbe proefd te laten. Zo gaf Momm- mertz al in de eerste minuut Alonso een schop, en probeer de Grim Alberto door de be nen te spelen. Wat de echte bedoeling van NEC was, ont dekten de hooghartige Catala nen in de vijfde minuut bij de voltreffer van Janssen. Het was een fraaie opsteker voor NEC en in zoverre belangrijk, dat het publiek als twaalfde man ging optreden. Het openingsdoelpunt veran derde De Goffert in een echte arena, waarin scheidsrechter Fahnler te beïnvloeden was. Zo werd elke Spaanse overtre ding - en dat waren er nogal wat - luidruchtig afgekeurd door de massa. De Oostenrij ker reageerde prompt. Voor de rust toonde hij de gele kaart aan Victor, Carrasco en San chez én aan Willemse van de thuisclub, van wie ook nie mand zich in de duels onbe tuigd liet. NEC leek een sensationeel re sultaat te behalen toen Mom- mertz twee minuten voor de pauze een schitterende vrije trap van Frans Janssen inkop te: 2-0. Het was het resultaat van een professionele aanpak door een mengelmoes van se- mi-profs en amateurs. De feestvreugde duurde echter niet lang. Nog voor de rust kopte Miguelli 2-1 in. Mooiste Michel Mommertz na afloop over zijn doelpunt: „Ik ben de koning te rijk. Die kopbal in het doel, tegen zo'n topclub, dat is toch het mooiste dat je kunt meemaken". Mommertz had redelijk, maar vooral hard gespeeld. Hij was ook het doel wit van de weer eens over de schreef gaande Migueli. Met een waas voor de ogen gaf Mi gueli Mommertz een kopstoot, waarvoor scheidsrechter Fahnler de rode kaart trok. Mommertz: „Ik was nog niet bij Migueli in de buurt geweest en toch pakte hij me". Mommertz liet zijn vol schrammen en blauwe plek ken zittende benen zien. Het was een hard duel geweest. Volgens Cesar-Louis Menotti lag dat aan de scheidsrechter. „Hij bepaalde het beeld van de wedstrijd", zei de Argentijn. NEC had hem onaangenaam verrast. Zijn eigen ploeg in de eerste helft ook, maar na het verstrekken van wat verdedi gende opdrachten ging het be ter, ook in de aanval. „We zijn in de kwartfinales", stelde „El Flaco", de magere, nuchter vast. Zijn Nederlandse collega Pim van de Meent had van zijn bij het Spaanse Zaragoza werken de collega Beenhakker een tip gekregen. „We moesten buiten het centrum blijven, zei Leo tegen mij. Dat hebben we voor rust gedaan en het klopte. Ik was echter ontgoocheld door het eerste doelpunt van Barce lona op slag van rust. Dat had nooit mogen gebeuren. Door dat moment van onoplettend heid hebben we de wedstrijd verloren". De tweede helft was nauwe lijks vijf minuten oud of het stond 2-2. Niet wetend waar hij met de bal heen moest, speelde Van Rossum een boog- bal terug op zijn doelman. Van Kuijk was verbluft en kon er net niet bij. Barcelona was niet tevreden met een gelijke score. Maar bleven getergd naar benen schoppen en in gezichten slaan. Om de verdediging in tact te laten, ruilde Menotti onmiddellijk zijn aanvaller Marcos voor de de verdediger Moratella. De speler kreeg de opdracht vooral terugggetrok- ken te spelen. De verhoudin gen werden omgedraaid. On danks de numerieke en veld- meerderheid werd NEC geen moment echt gevaarlijk meer. Barcelona, met tien man, wel. Twintig minuten voor tijd be nutte Urbano de ruimte en scoorde beheerst in de hoek. Kansloos NEC gaat kansloos naar Span je. „Als ik die Spanjaarden ge loven moet, komen we er zelf niet heelhuids vandaan", ver telde libero Dick Mulderij. „Ze maakten al gebaren dat ze onze wenkbrauwen eraf zullen scheuren". „Dat zien we nog wel", zei zijn voorstopper Erik van Rossum. Hij had door een misverstand in eigen doel ge schoten, waardoor het 2-2 werd. „Ons overgeven, doen we niet. Dat nooit. We gaan er ook ginds voor vechten". NEC-Barcelona 2-3 (2-1): 5. Anton Janssen 1-0, 45. Mommertz 2-0, 45. Migueli 2-1, 55. Van Rossum (eigen doel) 2-2, 70. Urbano 2-3. Scheids rechter Fahnler (Oos), toeschouwers: 28.000. Rode kaart: Migueli (Barcelo na) Gele kaart: Victor, Carrasco en Sanchez (Barcelona), Willemse (NEC). NEC: Van Kuyk; Willemse, Mulderij, Van Rossum, Visser; Aalbers. Mom mertz, De Groot, Anton Janssen (Vievermans), Grim, Frans Janssen. Barcelona: Urruti; Sanchez, Migueli, Alesanco, Julio Alberto; Victor, Este- ban, Alonso, Urbano; Marcos (Mora- talla). Carrasco (Rojo) pertje een gelijk spel tegen Ju* ventus. In de laatste minuut zorgde N'Gom voor 2-2. Bij de rust stonden de Parijzenaren voor door een doelpunt van Couriol, maar Boniek en Ca- brini deden de kansen keren. Servette weerde zich manmoe dig in het verre Donetsk. De Zwitsers hielden de schade te gen Sjachtor beperkt tot de kleinst mogelijke nederlaag. Pas vijf minuten voor tijd moest Servette zwichten voor een treffer van Gretjev. Glas gow Rangers tegen FC Porto nog een late tegentreffer in casseren, die wel eens heel be langrijk kan zijn. Bij de stand 2-0 voor de Schotten vond Jac ques het net, zodat de Portuge zen slechts met 2-1 verloren. Haka Valkeakosken uit Fin land bereikte een niet ver wacht gelijk spel tegen Ham- marby in Stockholm (1-1). DEN HAAG In de eerste wedstrijden voor de tweede ronde van de Europese beker strijd voor landskampioenen werd gespot met de reputaties van gerenommeerde clubs. Be kerhouder Hamburger SV leed in Roemenië een pijnlijke nederlaag tegen Dinamo Boe karest (3-0), Liverpool kwam op eigen veld niet verder dan 0-0 tegen Athletic de Bilbao en Standaard Luik kopieerde dat resultaat tegen Dundee Uni ted. HSV ging in „de hel van Boe karest" ten onder aan eigen onmacht. Met uitzondering van doelman Stein, voorstop per Jakobs en middenvelders Magath en Rolff acteerde het elftal van Happel ver onder het normale niveau. Uitblin ker Augustin gaf de thuisclub in de 28e minuut de leiding: 1-0. In de tweede helft bleef Dinamo technisch en konditio- neel de betere ploeg. Multescu zorgde voor de tweede treffer. Orac maakte met Dinamo's derde treffer een einde aan alle Westduitse illusies: 3-0. Liverpool werd op Anfield Road vocaal ondersteund door ruim 33.000 toeschouwers, maar liep zich voortdurend vast op de stugge Spaanse ver dediging. Standard Luik kwam met het gelijke spel tegen Dundee Uni ted in feite goed weg. De Bel gische kampioen speelde chao tisch en bleek tactisch niet op gewassen tegen Dundee, dat met drie spitsen onvervaard ten aanval trok. Daardoor werd Standard min of meer gedwongen op de tegenaanval te spelen en die speelwijze ging de Belgen slecht af. AS Roma hield zijn reputatie wel overeind. De Italiaanse kampioen won in Sofia knap met 1-0 van CSKA. Het doel punt kwam in de 63e minuut van de voet van de Braziliaan Falcao. Met Roma maakt ook Dinamo Minsk kans op een plaats bij de laatste acht. De kampioen van de Sovjet-Unie maakte van de volgende wedstrijd te gen Rabat Eto Gyor een for maliteit door met 6-3 in Hon garije te winnen. Olympiakos Piraeus, de be dwinger van Ajax, gaat over twee weken negentig moeilij ke minuten tegemoet in Lissa bon. Benfica hield de schade in „het spookhuis van Athene" beperkt tot 1-0. Het doelpunt kwam op naam van Anasto- poulos, die ook Ajax onderuit had gehaald. ROTTERDAM Het is jammer dat Sparta het zichzelf nog al eens moei lijk maakt. Ook gisteren bleken de Rotterdammers in het Europa Cupduel met Carl Zeiss Jena tot zeer behoorlijk voetbal in staat, maar was de oogst minimaal. Goed, er werd met 3-2 gewon nen en gezien het spel van het zeker niet overtuigende Jena mag Sparta zeker nog een ge rede overlevingskans voor de uitwedstrijd in Oost-Duitsland worden toebedacht, maar ei genlijk had de volgende ronde al vast moeten staan voor de thuisclub. Eén doelpunt is over veertien dagen immers toch voldoende om de formatie van trainer Bert Jacobs uit het UEFA-toernooi te kegelen. „Die twee tegentreffers zijn natuurlijk enorm teleurstel lend", sprak Bert Jacobs na af loop van de aantrekkelijke ontmoeting. „Maar dat soort dingen ligt ook een beetje bij ons spel ingesloten. We vallen nu eenmaal gemakkelijker aan, lopen risico's door die speelwijze, met alle gevolgen vandien". Jacobs, die in het begin van de nationale competitie om een goede spits smeekte, weet in middels dat het grootste pro bleem bij zijn ploeg in de ach terhoede ligt. Want daar lopen twee centrumverdedigers - Leen van Oosten en Adrie An- driessen - die het nog al eens laten afweten. Waardoor ook gisteren van een redelijk lij kende voorsprong toch weer wat werd afgeknabbeld. Jacobs behield ondanks de magere winstpartij toch alle geloof op overleving van deze tweede ronde. Immers, hij zag ook dat zijn ploeg talloze kan sen kon scheppen tegen een opponent die het echt van countervóetbal moest hebben. Reeds voor de rust had Sparta al een voordelige marge van drie, vier doelpunten kunnen opbouwen, maar vooral door pech kon het gebeuren dat pas in de blessuretijd van de eerste helft de openingstreffer tot stand kwam. Voordat spits Wout Holverda voor 1-0 zorgde door de bal met zijn linkerbeen keihard in de kruising van het doel van Hans-Ulrich Grapenthin te le pelen, had Sparta al heel wat kansjes vermorst. Holverda zelf, Lengkeek. Olde Rieke- rink en Van Gaal schoten ech ter steeds naast en over. Was de eerste helft al fraai om te zien, het tweede bedrijf le verde nog wat meer tastbaar spektakel op. Eerst kwam Carl Zeiss in de derde minuut via de pijlsnelle rechterspits An dreas Bielau langszij - Van Oosten verzuimde een profes sionele overtreding te maken - en nog geen twee minuten la ter mocht Edwin Olde Rieke- rink na een overtreding van Meixner contra Holverda een strafschop nemen. Door onze kerheid aangetast schoot hij echter op de paal. Sparta toonde zich echter niet aangeslagen, bleef de aanval zoeken en daardoor ontston den chaotische taferelen voor het doel van de 40-jarige Gra penthin. De ervaren doelman van de Oostduitsers toonde zich bovendien een grabbelaar van de eerste orde, en doel- Cunten konden ook niet uit lijven. Van de Berg zorgde voor de tweede treffer en niet veel later knalde Older Rieke- rink 3-1 achter Grapenthin. Trainer Hans Meyer van Jena had voor de wedstrijd nog ver teld dat zijn spelers voor hun diensten niet worden betaald, maar na afloop van hun car rière een topfunctie in de maatschappij aangeboden krij gen; het" is de hoogste tijd zijn doelman inderdaad van een goede baan te voorzien. Achterin Sparta dacht de zaak onder controle te hebben, maar door de zwakte achterin moest het toch nog een tegentreffer toe staan. Ditmaal stond Andries- sen aan de basis van de tegen spoed, toen hij een kopduel verloor en Thomas Ludwig doelman Bas van Noortwijk verschalkte: 3-2. Het was trou wens maar goed dat invaller John de Wolf zich vlak voor tijd wat harder opstelde dan Van Oosten eerder in de wed strijd toen hij de doorgebroken Bielau onderuit schopte, want anders was de Oostduitse te genstander zelfs, nog op gelijke hoogte gekomen. Bert Jacobs was dan ook te vreden over de harde actie van De Wolf, die door scheids rechter King met geel werd gehonoreerd. „Tegen mijn principes, maar in zo'n wed strijd moet dat nu eenmaal. Had Van Oosten het ook maar gedaan, hoewel ik hem niet de zwarte piet wil toespelen. Maar zo'n situatie is ook een kwestie van ervaring, en die kan ik niet in dit team pom pen. Toch, nogmaals, geloof ik in mijn ploeg. Als je ziet hoe veel kansen we tegen dit Jena hebben gecreëerd, moet er straks ook iets mogelijk zijn. Heb ik trouwens vóór deze wedstrijd al gezegd". Viel de einduitslag wel wat te gen, het bestuur van Sparta kon toch ook een beetje la chen, omdat er 7.500 toeschou wers naar het Kasteel waren getogen. Bij 6.000 bezoekers waren de Rotterdammers uit de kosten, maar door deze meevaller is nu ook het verlies van 5.000 gulden van de eerste ronde tegen het Noordierse Coleraine goed gemaakt. Zodat Sparta - indien Carl Zeiss Jena straks toch de sterkste blijkt - aan het Europese voetbalavon- tuur in elk geval geen geld heeft verloren DENNIS MULKENS Sparta-Carl Zeiss Jena 3-2 (1-0): 45. Holverda 1-0, 49 Bielau 1-1, 69. Van de Berg 2-1, 75. Lengkeek 3-1, 85. Ludwig 3-2. Scheidsrechter: King (Wales). Toeschouwers: 8.000. Gele kaart: De Wolf (Sparta). Sparta: Van Noortwijk. Blind. Van Oosten, Andriessen, Verbeek (De Wolf), Van de Berg. Van Gaal, Leng keek; Olde Riekerink, Holverda. Eyer. Carl Zeiss Jena: Grapenthin; Krau- se. Hoppe. Weise, Schilling, Schnup- hase, Meixner (Pittelkorn), Ludwig; Bielau. Raab, Trocha (Burow).

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7