„Shogun is in feite een cowboyfilm op zijn Japans" ri m boys w CculócSourant insumentenbond voor f Uzevrijheid van de tv-kijker Frans tv-programma voor Europa Gemeente wil lokale STER BEELDSCHONE HOOFDROLSPEELSTER YOKO SHIMADA: Aad v.d. Heuvel praat met Gabriël Marquez 4— -AGDIO/TELEVISIE DONDERDAG 20 OKTOBER 1983 PAGINA 19 (^AAG - Als straks door koppeling van kabelnetten een veelheid aan buiten- tv-programma's te ontvangen is, moet dit de consument niet worden opge- p. Kabelexploitanten moeten meer abonnees de mogelijkheid bieden om te voor een deel van het aanbod. De individuele keuzevrijheid van de kijker iporop te staan. t de consumentenbond in een commentaar op de Medianota. De consumenten- iatie betreurt het dat een dergelijk aanbod in onderdelen, waarbij ieder zelf het I waarvoor hij wil betalen kan kiezen, niet wordt uitgewerkt in de Medianota. I 'commentaar stelt de bond verder dat scherp moet worden gelet op de finan- i insequenties van het te voeren beleid. De consumentenbond juicht het toe, dat I hinet een verdere stijging van de omroepbijdrage wil tegengaan. Maar er be- iduidelijkheid over de vraag of het gaat om een besluit dat voor meer jaren lok over het effect van de kosten voortvloeiend uit auteursrechtvergoedingen ind niet gerust. Consumenten dienen alleen auteursrecht verschuldigd te zijn igramma's die zij inderdaad hebben gezien, aldus de bond. met in d( sfensfeRSUM Even den. F het Nederlandse JJJe adem in toen be- werd, dat de AVRO >pig een punt zou achter de noodlotti- ievisieserie „Dallas", was een gruwelijk itzicht voor vele va- ïders, die jarenlang kant r2011^ hebben uitge- I naar dat wekelijkse familieleed, waarbij g gieken de eigen klei- 5j' ujgenoegens spontaan lekten. De ploertig- i van J.R. en de oma^vulte^e tobberijen mpisijue Ellen waren in gezinnen het ge-1 van de dag en ver en de kijkers moei- met hun eigen be- |ig daagt er aan de hori- nieuw, troostrijk licht, que \|is morsdood, maar met Zievet zal de AVRO de ko- Jusietwinter tocb weer 8e* joor indoen. In dit twaalf- Apos, dat vanavond op pp j tussen 22.40 en 23.30 ouverture zal beleven, rondborstige Europese r^ken en Japanse houw- 1 gelijk van dik ellende- lintgave planken, waar- f vervolgens eensgezind Ssik geschiedenis herbou- dat zijn weerga niet q - Shogun, dat drie jaar T l reeds tussen de 120 en M(lu^joen Amerikanen vele an de beeldbuis kluis- in in boekvorm inmid- ht miljoen maal over de 3ar nk ging, wordt ge- gejammerd, gekiel- in gemoord, dat het een ist is. En dat alles ter le ende vermaak. Want de ijke bestseller-schrijver Clavell, die ook producer van de televisie-versie Jogun, heeft met zijn 803 S dikke pil over de lot- n van de Engelse zee- ïll Adams in het Japan PARIJS Frankrijk, Zwitserland en Belgi Willen bij wijze van proef vanaf 2 januari via de satelliet elke avond gratis een selec tie van hun tv-programma's in het Frans aanbieden aan voornamelijk kabeldistribu- anten.niet alleen in Belgi ën Zwitserland, maar ook Nederland, Finland, Oostenrijk, Noorwegen en West-Duitsland. Reclame ontbreekt. ,TV-5' moet met een opzet van fictieprogramma's, documentaires, magazi nes en muziek,ook interessant worden voor kijkers met geringe kennis van het Frans. Maandag en donderdag verzorgt de Franse .Antenne 2', woensdag en zondag ,TF1', vrijdag ,FR3', dinsdag de Zwitserse ,SSR' en zaterdag de Franstalige Belgische AMSTERDAM - De meerderheid van de gemeenteraadsfracties in Amsterdam wil een „Amsterdamse STER" oprichten voor het financieren van lokale radio- en tv-programma's op de ka bel. Om te voorkomen dat de plaatselijke pers daarvan schade zou ondervinden moet een deel van de opbrengst van de recla me ten goede komen aan een bedrijfsfonds voor de Amsterdam se pers. Dit bleek tijdens de gemeenteraadsvergadering over de nota van B en W over het toekomstige gebruik van het kabel net. Volgens de voorstanders hebben o.a. de vele adverteerders op piratenstations aangetoond, at er bij het Amsterdamse mid den- en kleinbedrijf behoefte bestaat aan het uitzenden van re clameboodschappen op lokaal niveau. Het plaatselijke bedrijfs fonds zou garant moeten staan voor de verliezen, die de Am- sterse pers zou kunnen lijden. van de zeventiende eeuw, naar het stellige oordeel van een groep Amerikaanse professo ren niet alleen een spannend en adembenemend verhaal ge schreven, maar en passant meer informatie over het kei zerrijk Nippon aangedragen dan wat er na de Tweede We reldoorlog in kranten, tijd schriften en boeken over Ja pan is geschreven.. „Ik weiger een geisha te spe- Beeldschoon Om de start van Shogun pas sende luister bij te zetten heeft de AVRO hoofdrolspeelster Yoko Shimada naar Neder land laten reizen en haar in bekoorlijk, zij het voor de meesten onverstaanbaar Ja pans uit de doeken laten doen, welke genoegens zij aan de se rie heeft beleefd. En dat is nogal wat, moet men conclu deren uit de vertaling van de vrouwelijke tolk, die de ellen lange, met sierlijke handbewe gingen onderstreepte antwoor den van Shimada uiterst sum mier samenvatte in enkele nietszeggend'e Nederlandse zinnen. Op de vraag bijvoor beeld, of het geweld, dat in Shogun volop aanwezig is, il lustratief is voor de handel en wandel van haar voorvaderen, volgde eerst een referaat in het Japans, waarvan de om vang de vrees wettigde, dat haar toehoorders de nacht in de AVRO-kantine zouden moeten doorbrengen. Shima da, een ranke, beeldschone dame met rijkelijk veel aman delspijs in haar ogen, trok kir rend alle registers open en reeg reeksen duistere klinkers glimlachend aan elkaar. Maar toen zij haar king-size-solo eindelijk had afgerond, vol stond de tolk met de medede ling, dat men Shogun dient te vergelijken met een willekeu rige cowboyfilm. Een toelich ting, die men overigens al ver wacht had, want Shimada had kort daarvoor immers enkele malen „pang, pang, pang" tij dens haar Japanse conversa tieles voor beginners geroepen. Waarom Shimada in het wild aanzienlijk fraaier oogt dan op de beeldbuis werd ook nog onthuld. Omdat zij slechts een bescheiden mondje Engels spreekt, was zij na elke slopen de opnamedag gedwongen om tot diep in de nacht te stude ren op de lappen tekst, die ze de volgende morgen rolvast in het oor van haar woest be haarde tegenspeler Richard Chamberlain moest fluisteren. Teint En dat kwam haar teint duide lijk niet ten goede. „Ik spreek net genoeg Engels om in het buitenland boodschappen te kunnen doen", liet ze stralend via haar tolk weten, „maar dat was voor Shogun niet genoeg. Als Chamberlain niet zo ge duldig was geweest was ik waarschijnlijk halverwege de opnamen gillend weggelopen". Ballerina Voor de nu 29-jarige Shimada, dochter van een binnenhuisar chitect op het Zuidjapanse eiland Kyushu, die als kind droomde van een carrière als ballerina, is Shogun overigens een klus uit een ver verleden. Ze heeft inmiddels alweer tientallen malen geschitterd in Japanse televisieseries, waarin ze doorgaans de rol van een jonge en doodonschuldige deerne kreeg toebedeeld. Zo juist heeft ze een film voltooid, die is opgenomen in het Parij- se Louvre en ze hoopt nu, dat ze met die prestatie eindelijk kan doordringen tot de top van de internationale filmin dustrie. „Maar ik weiger een geisha te spelen", laat ze zéér beslist weten, „als je uit Japan komt, krijg je van westerse re gisseurs automatisch dat soort stereotiepe rollen aangeboden. Alsof er voor een moderne Ja panse vrouw geen andere taak is te verzinnen". Idool Heeft ze wellicht nog een fa voriete filmster als idool op het oog? Op die vraag blijft ze minuten lang het antwoord schuldig. Wat bevreemdend is, want in het zojuist uitgereikte persbe richt staat toch duidelijk, dat ze dol is op Jane Fonda en Paul Newman en wel pap lust van de televisieserie „Soap". Ze staart de tolk naast haar hulpeloos aan. laat de vraag nog enige malen herhalen, kauwt er behoedzaam op en *zegt dan: „Anouk Aimée is mijn grote voorbeeld". En dat meent ze. Woord voor woord. Want wie in Shogun heeft gespeeld, durft het moei teloos op een akkoordje te gooien met de waarheid. LEO THURING HILVERSUM Van de Colombiaanse schrijver Ga briël Garcia Marquez, winnaar van de Nobelprijs voor literatuur van vorig jaar, is bekend dat hij een enorme hekel heeft aan interviews. Een nog grotere hekel heeft hij aan televisie. Dat een Nederlandse filmploeg, onder leiding van Aad van den Heuvel, erin slaagde om bijna twee weken lang met de Colombi aanse schrijver-journalist op te trekken toen hij in juni zijn geboortestad Aracataca opzocht, mag een prestatie heten. Mar quez' terugkeer naar Aracataca, in één van zijn romans Macon- do genoemd, kan als een zegetocht gezien worden. De documen taire „Terug naar Macondo", die de KRO zondagavond om 22.20 (Ned. if uitzendt, laat een man zien die ondanks zijn internatio nale bekendheid en zijn afwezigheid van achttien jaar emotio neel sterk verbonden is gebleven met het leven van de gewone mensen uit dat armoedige stadje in het noorden van Colombia. De verbondenheid met Aracataca, dat Marquez in zovele jaren niet meer heeft gezien, is niet alleen terug te voeren tot een res pect voor de mensen, die daar als loonslaven op de bananen plantages werken en de grootste, moeite hebben om leven in te blijven. Vrijwel alle boeken van Marquez gaan over het leven in Aracataca en al zijn romanfiguren hebben werkelijk bestaan of bestaan nog. Zo zien wij in de documentaire het waarschijnlijk al meer dan honderd jaar oude vrouwtje, dat jong verliefden adviezen geeft over het huwelijk nadat zij een steen op het gammele dak van haar hutje hebben gegooid. Kijkend naar het aantal stenen dat op haar dak liggen, constateert Marquez tevreden dat er nog al tijd veel getrouwd wordt in zijn dorp. Lezers van Marguez' boe ken zien tijdens zijn gefilmde terugkeer diens fantasie werke lijkheid worden. Nooit vereffende rekening Ook ontmoeten wij zijn trotse vader Eligio, die geheel in tegen stelling tot zijn zoon geniet van zijn tv-optreden. Een aardig de tail over het leven van Marquez vertelt de eigenaar van het ho tel „Welcome". In 1953 bezocht Marquez dit hotelletje en moet er flink hebben huis gehouden, want nog altijd is er de nooit vereffende rekening. Een copie van deze rekening heeft de eige naar bij wijze van geschenk aan Marguez gegeven. Lachend voegt hij eraantoe het origineel zelf te willen bewaren. Wanneer de Colombiaanse Nobelprijswinnaar werd geboren, weet niemand. In één van de gesprekken vertelt hij dat het in 1927 of 1928 moet zijn geweest. Voor het gemak houdt hij het maar op het laatste jaar. Zijn ouders lieten hem bij zijn grootou ders, de kolonel Ricardo Marquez Mejia en zijn bijgelovige vrouw achter. Pas op achtjarige leeftijd ging hij voor het eerst bij zijn ouders wonen. Vijf jaar later verliet hij Aracataca om in Bogota een gymnasiumopleiding te volgen. De korte duur dat Marquez zijn ouders heeft meegemaakt, heeft zijn waardering voor hen niet verminderd. Met zijn moeder onderhoudt de schrijver nog altijd een goede band, die hij nog elke zondag op belt. Na zijn middelbare schoolopleiding is Marquez bij een krant werken en zou zijn gehele verdere leven, dat gekenmerkt wordt door vele omzwervingen, journalist blijven. Twee jaar geleden dreigde een rechts doodseskader hem met de dood, waarna het gezin Marquez zich genoodzaakt zag Colombia te verlaten. Mo menteel woont hij met vrouw en kinderen in Mexico. Wel schrijft nog elke week een column voor zo'n acttien Colombi aanse dagbladen. Ondanks al zijn openhartigheid blijft Gabriël Garcia Marquez een moeilijk te doorgronden persoonlijkheid. In zijn boeken zegt hij het niet te moeten hebben van zijn fantasie, maar van wer kelijk gebeurde dingen. 1t vervolgd nieuwe generatie strip- ars behoort de schep- n Familie Doorzon" en 9nische man", Gerrit de De derde aflevering van tripprogramma "Wordt ld" laat ons nader ken- 1 hem maken. Gerrit de maakt ook deel uit van vpopgroep „De Heino's; een aantal jonge strip- ars, die elkaar ook op izikale vlak hebben ge- Als tweede belangrijk teel wordt een gesprek —inden met Don Lawren- i tekenaar van Storm, I de nieuwste editie van „De piraten van Pan- besproken zal worden. lur Nederland 1 p Scherphuis start bij de met een tweewekelijkse riek: Uitkijk. De eerste aar aan aandacht wordt is „De Anna" van in Zuylen, waarin zich uwelijksdrama afspeelt de achtergrond van de van de mijn "De Hierin spelen Henriette ïhristina Cunne, Theu sns, Hans Veerman en is Commandeur. Verder ranse acteur Gerard De lf te zien in de kostuum- n Andrzej Warda „Dan- De Amerikaanse regis- lartin Scorcese maakte The King of Comedy" Obert de Niro en Jerry waarin een komiek 'jrend wordt gekweld •en fanatieke fan. Van- ook aandacht voor de iwde Marilyn Monroe- lur Nederland 2 erbeelding ijn Büch zal zich voort- De verbeelding", uit- met informatie over en kunst bezighouden, de films een apart pro- uitgetrokken is in de van „Uitkijk". Behalve igekondigde portret van egse schilder Herman zal Büch het werk 1teres Vasalis kritisch wen in verband met haar toegekende P.C. rijs. Een spelletje zit ook Vogramma. Kijkers kun- Bn de hand van door fijn Büch uitgevoerde raden welke boektitel bedoeld. lur Nederland 2 Nederland The Star Sisters zijn te gast in „Babbelonië" en AVRO's pla- tengala nationaal 1983. Ned. I om 19.20 en .20.28 uur. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 1 VARA 16.37 1 Voor 1. serie over mensen die van een uitke ring moeten leven. Afl.: Het loket. TELEAC 18.25 Voorbeelden van psy chosomatiek (Bloeddruk en hoofdpijn), les 2. AVRO 18.55 Wordt vervolgd. Serie over strips en tekenfilms en de randverschijnselen. (Zie toelichting). 19.20 Babbelonië. Spelpro- gramma gepresenteerd door Pim Jacobs. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 AVRO's Platengala - Nationaal 1983. Artiesten o.a. Lee Towers. Anita Mey er, Andre Hazes, BZN en Hans de Booy. 22.00 Televizier Magazine, ac tualiteitenrubriek. 22.40 Shogun. 12-delige serie naar het boek van James Clavell. In het jaar 1600 loopt de Hollandse koop vaarder onder bevel van John Blackthorne (Richard Chamberlain) op de Japan se kust bij Anjiro. Regie: Jerry London. (Zie verhaal). NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 De Smurfen. Tekenfilm serie. Afl.: De Smurfin trekt de stoute schoenen aan. 19.37 Vijf tegen vijf. Spelpro- gramma gepresenteerd door Willem Ruis. 20.02 Uitkijk. Filmrubriek ge presenteerd door Ageeth Scherphuis. (Zie toelich ting). 20.40 De verbeelding, maan delijks kunstprogramma met o.a. een portret van de Haagse schilder Hermanus Berserik. (Zie toelichting). NOS 21.30 Denkbeeld - De binnen kant van de krisis. Afl. 4: Macht en onmacht van de politiek. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Duitsland DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Gafuhla-Sachen, afl.: Een zaamheid. 17.00 Malt und Jenny. 17.25 Wie geht's? 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute, actualiteiten. 18.25 Die kleine Welt des Don Ca- millo: Der Lotteriegewinn. 19.00 Hart aber herzlich: Ein damli- ches Geschenk, kriminalkomedie. 20.00 Journaal. 20.15 Pro und contra. 21.00 Britieche Nachbarn: Rooie Ken. 21.30 Bei Bio, gesprekken en muziek met Alfred Biolek. 22.30 Tagesthemen, actualiteiten. 23.00 Bach: Daa muaikaliache Opfer, DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Ea begann vor zwei Millionen Jahren, tv-serie van Jürgen Voigt. Afl. 3: Acacia's voor Senegal (herh.). Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 16.35 Mickys Trickparade, met buik spreker Fred Roby. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustrierte, magazine. 17.50 Flohmarkt, tv-serie. 18.20 Der Paragraphenwirt, tv-serie. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Dalli Dalli, spel- en amuse mentsprogramma. 21.00 Journaal. 21.20 Aktuelle Auslandsreportage. 22.05 Einem reichen Land, tv-spel uit de serie „Das kleine Fernseh- spiel". 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg I: Physik, licht und Atom (31). 18.30 Luzie, der Schrecken der Strasse. Afl. 2. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20 15 (ZW) Sturzflug ins Gluck (Practically Yours), Amerikaanse speelfilm uit 1944. Met Claudette Col bert en Fred MacMurray. Regie: Mit chell Leisen. Inhoud: Het verhaal speelt zich af tijdens de laatste we reldoorlog. Luitenant Daniel Bellamy (Fred MacMurray) brengt in de Stille Oceaan een Japans vliegdekschip tot zinken. Naar wordt aangenomen heeft hij zich met zijn vliegtuig op het vijandelijke schip gestort en is daarbij om het leven gekomen. In zijn laatste boodschap noemde hij een zekere Peggy, met wie hij graag nog een maal door het Central Park had willen wandelen. Bij zijn vroegere firma hoort ook Peggy Martin (Claudette Colbert) zijn laatste woorden en is tot tranen toe geroerd. Ze laat zich graag tot Bellamy's verloofde bombarderen. Maar dan blijkt plotseling, dat Bella my niet dood is. Terug in New York wordt hij geconfronteerd met zijn „verloofde", maar hij durft haar niet de waarheid te vertellen. Met Peggy bedoelde hij namelijk zijn hond. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Nachtschalter unterwegs... Linz - die „Andere Avant Garde", re portage cultureel festival. 23.15 Journaal. Jean-Paul Belmondo met een bewonderaarster in „Borsali- no". RTBF 1 om 20.25 uur. BRT 1 17.00-18.00 Schooltelevisie. 18.00 Quaquao, tekenfilmserie. Afl. 23: De zeehond. 18.05 Chopper Squad, jeugdserie over een reddingsploeg per helikop ter. Afl. 4: De kluizenaar 18.50 Korte film voor de jeugd. 19.10 Tijdrover: Bridge, stap voor stap. Les 18. 19.20 Uitzending door derden: Nat. Omroepstichting. 19.40 Mededelingen en Vanavond. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Hoger - Lager, spelprogramma met speelkaarten. 21.05 Panorama, actualiteitenmagazi- 21.55 McKenzie, serie over drie ge zinnen uit verschillende milieus. Met: o.a. Jack Galloway en Tracy Ullman. 22.45 Journaal en Coda, muziek. BRT 2 19 00 VIP Strip Detectives. Spel programma rond Belgische detective strips. Presentatie: Ben Raes M.m.v. o.a. Kris de Saeger en Willy de Greef. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Nieuws. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 Troilus en Cressida, tv-spel uit de serie Complete Dramatic Works of lie: Jonathan Miller. RTBF 1 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Minute Papillon: Operatie Ja pan. De kwaliteit van het voedsel 20.25 Borsalino, Franse speelfilm uit 1970 van Jacques Deray. Met o.a.: Alain Delon en Jean-Paul Belmondo. 22.25 Carroussel aux images en La monde du cinema, filmrubrieken van Selim Sasson. 23.15 Journaal. 23.30 Politieke uitzending. RTBF 2. In verband met het omwaaien van de zendmast te Waver in België zijn voor onbepaalde tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. Engeland BBC 1 16.20 Superheroe8, kinderserie. Afl.: Superted (6). 16.25 Jackanory, kinderprogramma. 16.40 Spiderman, kinderserie. 17.05 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 17.10 Blue Pater, kinderprogramma. 17.40 Journaal en weerbericht. 18.05 South Today, regionaal maga- 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels 19.05 Tomorrow's World, weten schappelijk magazine. 19.30 Top of the pops, populair mu ziekprogramma. 20.10 Give us a break 21.00 Journaal en weerbericht. 21.25 Just good friends, tv-serie met Paul Nicholas en Jan Francis. 21.55 Question time. 22.55 Late night in concert. 23.23 Nieuwsoverzicht. 23.25 The world of golf 23.55 Weerbericht. BBC 2 17.35 Nieuwsoverzicht. 17.40 One of the family, natuurfilm serie. Afl.: Honden. 18.00 Tarzan and the Valley of Gold, speelfilm uit 1966. 19.25 Open space 19.55 Onbekend. 21.00 The Kenny Everett television show, amusementsprogramma. 21.30 Passion to protect, y 22.30 Light of experience, religieus programma. Vandaag: Karen Arm strong. 22.45 Newsnight, actualiteiten. ITV 16.00 Teatime and Claudia. 16.15 Dangermouse. 16.20 First post. 16.35 Dangermouse. 16.45 Home. 17.15 Mork and Mindy. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.20 Arena. 18.35 Crossroads. 19.00 Peterborough country festival. 19.30 Jaws II. Am. film (1978) met Roy Scheider, Lorraine Gary en Mur ray Hamilton. Vervolg op de eerste Jaws-film. Dit tweede deel is veel minder van kwaliteit. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Newhart 23.30 The timeless land: unsuitable Paul McCartney zingt (samen met Michael Jackson) in „Top ol the pops" zijn nieuwe sing le „Say, say, say". BBC 1 om 19.30 uur. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. AVRO: 16.00 Dag huis, dag tuin, dag op- bergschuur. 16.15 Toppop. 17.00 AVRO-Academie NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en actualiteiten. 10.23 Pfarrer Johannes Kuhn ant- wortet (herh.). 10.55 Bei Bio. 11.55 Umschau.12.10 Aus Forschung und Technik. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Teletekstoverzicht. 15.40 Teletekstoverzicht. 16.15 Journaal. 16.20 Sudtirol. 17.05 Der Schatz von Lincoln County. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 13.15 Videotext für alle. 15.25 Enorm in Form, 15.40 Videotext für alle. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Journaal. 16.04 De Smurfen. 16.20 Schuier-Express 17.00 Jour naal. 17.15 Tele-lllustrierte 17.50 (ZW) Western von gestern BRT 1 14.00 Schooltelevisie. 17.50 Tele tekst voor iedereen. 18.00 Quaquao BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.00 Tarzan. 09.25 Cartoon. 09.40 London - Heathrow. 10.30 Play School. 10.55 Play ideas 12.30 Journaal. 12.55 Weerbericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Little misses and mister men. 14.00 Tennis 15.55 Play school. 16.20 Superheroes. 16.25 Jackanory 16.40 Hong Kong Phooey. 16.55 Crackerjack. 17.40 Journaal en weerbericht. 18.00 South Today. BBC 2 06.05 Schooltelevisie. 12.05 Infor matieve series. 13.21 Schooltelevi sie. 15.00 Paarderaces op Newburry en tennis. 17.35 NieuwsoverzichL 17 40 The friday western: Dragoon Wells ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 We'll tell you a story. 12.10 Rainbow. 12.30 Consi der yourself. 13.00 News at One. 13.20 Anglia news. 13.30 About Bri tain. 14.00 Ring of fire. 15.30 Block busters. 16.00 Rainbow. 16.20 Dan germouse. 16.25 Sooty. 16.50 The Dinosaur trail. 17.15 Mr. Merlin. 17.45 Nieuws 18.00 About Anglia. HILVERSUM 1 NCRV: 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prik keldraad 17.55 Meded. 18.09 Hier en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrije toer. 22.02 NCRV-Donderdag-sporl22.55 In 't voorbijgaan. NOS 23.02 Met het oog op morgen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Niemandsland. 6.02 Ontbijt- HILVERSUM 2 KRO: 16.00 De wereld op donderdag. 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzending van de PvdA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Sporen in het achterland. 19.30 Sen- sus. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo. 21.20 Ter Overwe ging. 21.30 Latijn. 22.00 De Antieke Wereld: Een reis door Egypte. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Jongerenliturgie en jongerenpastoraat. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Fer ry Maat's Soul Show. 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 VARA: 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verken ningen. 17.00 Overname Hilversum 2. NOS: 20.00 Donderdagavond Muziek- magazine. 22.15-23.00 Nieuw Mace- HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19 10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.02 Infoshow, verv. 8.06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres onbek. 10.03 Muz. op bestelling. 11.03 Ratel. 11.53 Past. A.C. Raadschelders. 12.03 Spelen maar. 13.06 Echo. 13.16 Muziek om op te schieten, een kwes tie van aksent. 14.03 1984 15.03 Bij platen. 15.50 Kiekeboe. 16.02 Aan de veilige kant. 17.02 Henk Elsink. NOS: 17.55 Meded. HILVERSUM 2 NOS: 7.00 Nws. VPRO: 7.11 Radionieuwsdienst VPRO. NOS: 9.05 NOS-Sportle». 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 De Maand van het Boek. Overheids voorlichting: 10.45 De politie nu. AVRO: 11.00 AVRO's denksportpro gramma. AVRO-VARA: 11.10 De Ne derlandse schoolradio: 1 voor 1. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS-Werkbank. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Por Favor, voorlichtingsprogr. Spaans. VARA: 15.03 Radioweekblad: (15.05 Het vonnis. 15.15 In- en uitgezonden. 15.32 In gesprek. 16.05 Bericht uit het Koninkrijk. 16.32 De Stem des Volks. 17.05 Onder vuur. 15.30. 16.30. 17.30 Nws. 17.36 Dingen van de dag). HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8 03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand 10.03 Muziek motiet. NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tlppa- rade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 NOS: 7.00 Nws. VOO: 7.02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9.00 Veronica's meesterwerken (op compact-disc). 10.30 Muz. voor mil joenen, lichte klass. muz 12.00 Strauss en Co. 13.00 Nws. 13.05 Ve ronica klassiek. VPRO: 14.30 Muzie- k-op-vier. 17.00 Overname Hilversum 2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19