Concurrentie op abonnee-tv m koste an kijker E m Louis Davids voor de grote en de kleine man DIO/TELEVISIE CctebeSoiwcmt WOENSDAG 19 OKTOBER 1983 PAGINA 17 •gelijk geen ^beelden -ti Feyenoord PEN - De kans is groot, dat land vanavond geen televi- iden van de wedstrijd Totten- lotspur-Feyenoord krijgt te 'echnici van de BBC zijn se- ikele weken weer bezig met ities in verband met looncon- Eén van de prikacties be- [e wedstrijd Spurs-Feyenoord. j)S probeert alsnog in Londen igen cameraploeg in te zetten, is daarbij toch afhankelijk le medewerking van de ihnici. -jw Nieuwe tv-cursus over „Ondernemen' HILVERSUM De Teleac-cursus „Ondernemen", die op donderdag 10 november a.s. start, gaat ervanuit, dat in het Nederlandse bedrijfsleven het besef aanwezig is, dat innovatie van wezenlijk belang is. Direct voor het bedrijfsleven zelf, indirect voor de gehele Nederlandse samenleving. De cursus richt zich op de barrières tussen willen en doen; tussen idee en uitwerking; tussen motivatie en concretisering. Die barrières te slechten, is het doel van de cursus. Er worden concrete aanwijzingen gegeven voor het realiseren van met name industriële innovaties. De bood schap is, dat innoveren eigenlijk een heel normale ondernemingsactiviteit is. Verder wordt uiteengezet hoe het innovatieproces systematisch kan verlopen. Dit gebeurt o.a. door middel van praktijkvoorbeelden uit het Nederlandse bedrijfsleven. In af wijking van de bij de cursussen „Micro-electronica in bedrijf" en „Kantoorinnova tie" gevolgde lijn, zal in „Ondernemen" ook aandacht worden besteed aan een ver gelijking van de situatie in Nederland met die in het buitenland. De cursus is pri mair gericht op middelgrote en kleine bedrijven. De tien televisie-uitzendingen star ten op donderdag 10 november a.s. en worden dagelijks op donderdag uitgezonden van 18.25-18.55 uur via Ned. I, met een herhaling op zondag van 15.15-15.45 uur via Ned. II. Op de radio ligt in deze cursus het accent op de „menselijke" aspecten van het innovatieproces. De veertien uitzendingen zijn wekelijks op maandag te beluiste ren van 21.30-22.00 uur op Hilversum 2. Duitse tv zendt Olympische Spelen direct uit BERLIJN - De directie van de ARD, het eerste Westduitse televisienet, zal eind volgende maand beslissen de Olympische Spelen 1984 in Los Ange les rechtstreeks uit te zenden. Het principebesluit in de nachtelijke uren verslag te doen uit Los Angeles werd eerder genomen. De uitzendingen zul len door het tijdsverschil na midder nacht beginnen. De kosten zijn dan bovendien laag. De ARD zal later op de dag een samenvatting brengen voor kijkers, die hun nachtrust niet willen opofferen. OEPEN SCHRIJVEN KAMER: 8 'ERSUM Zeven j^pen hebben in een nenlijke brief aan de le Kamer commen- jegeven op een aan- icten van de Medi- Fel verzetten deze ïpen zich tegen het igsplan om de om- buiten te sluiten zogenaamde abon- [evisie. Alleen reeds tanciële consequen- illen voor de „open- jlevisie" van de om- In op den duur ont kend werken. de concurrentie tussen jetelevisie en de open- fevisie om de beste me- kers, artiesten en pro- ia's te krijgen, leiden tot cherpe prijsopdrijving, inctioneert binnen de >en een stelsel van af- om deze prijsopdrij- jen te gaan, ten voor in de consument, nin de Medianota terecht gereleveerd, dient zij te worden als een uit- van het Regeerak- van november 1982. staat o.m. dat de vrij- KRO-voorzitter B. Schmitz, NCRV-voor- zitter Th. Jansen en VARA-voorzitter A. v.d. Heuvel hechten blijvend aan een om roep met een eigen gezicht. heid van meningsuitingen en meningsvorming in het over heidsbeleid t.a.v. de media zo gelijk mogelijk gestalte dient te krijgen, en dat bij het be vorderen van nieuwe moge lijkheden essentiële verwor venheden behouden moeten blijven. Tot die verworvenhe den behoort een pluriform en open omroepbestel. In de Me dianota komen deze twee fun damentele uitgangspunten niet terug. De omroepen willen, met hun kennis en ervaring, óók deel nemen in de abonneetelevisie. Zij stellen de Tweede Kamer voor dat er een regeling wordt getroffen voor samenwer kingsprojecten tussen bedrijfs leven en omroepen. Wat de fi nanciering voor de abonneete levisie betreft, willen de om roepen daarvoor géén omroep- gelden, maar uitsluitend eigen verenigings-/stichtingsgelden, aanwenden. Zij stellen zich voor hiervoor een aparte rechtspersoon op te richten. Wat de „open-net-televisie" betreft vrezen de zeven om roepen dat de yoorgestelde re geringsmaatregelen onvol doende zijn om een goed func tioneren in de toekomst moge lijk te laten blijven. Ook een derde televisienet en een vijfde radiozender lijken nuttig om aan de behoefte tot publieke omroepvoorziening in de toekomst naar behoren te kunnen voldoen. Om het wegvloeien van Ne derlandse reclamegelden naar buitenlandse commerciële zen ders (nadelig voor de econo mie) te voorkomen, zou de STER ruimere mogelijkheden moeten krijgen. De gedrukte media zouden, waar nodig, verruimde compensatie uit de STER-opbrengsten moeten kunnen krijgen. De omroepen waarschuwen in hun gezamenlijke reactie de Tweede Kamer, dat bevriezing van de omroepbijdragen de produktie van eigen Neder landse programma's sterk zal benadelen. De omroepen waarderen het dat de televisiezendtijd met twintig uur in de komende twee jaar wordt uitgebreid. Daarvoor zullen financiële middelen niet kunnen ontbre ken. De in de Federatie samenwer kende omroepen KRO, NCRV en VARA erkennen gaarne de noodzaak van de handhaving van de eis van het brengen van een volledig pro gramma. Voor zichzelf achten zij dat ook vanzelfsprekend. Zij willen op gebieden van in formatie en cultuur evenzeer hun opvattingen tot uitdruk king brengen als in de keuze van hun amusement. Zij heb ben daarom ook in principe geen bezwaar tegen het ver plicht stellen van percentages voor informatie, cultuur, etc. Zij vragen zich af of de ge noemde percentages wel steeds juist zijn en hoe hier praktisch controle kan worden uitgeoe fend, omdat immers de pro gramma's veelal een mengka- rakter hebben en dat ook moe ten hebben. Maar de aanvaar ding van een meer concrete uitwerking van de oude eis, dat omroeporganisaties een volledig programma moeten brengen vergt wel dat aan twee voorwaarden voldaan wordt. Er dient een effectief controlesysteem te worden ontwikkeld en de programma formule van abonnee-tv moet zodanig zijn dat zij geen onre delijke concurrentie oplevert voor de omroepen die aan de volledig-programma-formule gebonden zijn. Vroeger was een omroeplid ie mand die omroepbijdragen be taalde en lid/abonnee van een omroeporganisatie was. De eis van omroepbijdragenbetaling is afgeschaft. Behouden bleef de binding lidmaatschap/a bonnement. Nu wordt voorge steld dat voor het lidmaat schap een positieve wilsver klaring nodig is, waarmede dus de koppeling lidmaatscha p/abonnement haar betekenis verliest. Feitelijk wordt daar mede voor de grote ontkoppe ling gekozen, hoewel dat in de nota ontkend wordt. KRO. NCRV en VARA heb ben doorbreking van de relatie abonnement/lidmaatschap be spreekbaar genoemd, maar er hierbij op gewezen, dat zij blij vend een stroming wensen te vertegenwoordigen. Als de stromingseis het to nen van een eigen gezicht voor bestaande omroeporgani saties niet werkelijk zou wor den gehandhaafd, is doorbre king van de relatie lidmaat schap/abonnement een ge vaarlijke sprong in het duister, o.m. door de risico's ten op zichte van het auteursrecht op de publikatie van programma gegevens en daarmede ten op zichte van de programmabla den, die ledenbinding bevor deren en financieringsbron voor de vereniging zijn. De elpee „Honderd jaar Louis Davids 1883-1983", die gelijk tijdig verschijnt met de musi cal over deze grote kleine man, kreeg om méér dan re clameredenen het opschrift „Unieke opnamen" mee. Van de elf door hem gezongen lied jes, geheide nummers uit zijn vaste cabaretrepertoire, mag het een wonder heten, dat zij boven water kwamen. Boven het water van de Seine mag men wel zeggen. Aan het eind van de twintiger jaren, toen de geluidsfilm was uitgevonden, trok Davids naar Parijs om daar een deel van zijn optre den op film vast te leggen. Die film is nergens meer te vin den, maar wie weet. Die ge luidsband raakte echter in be hoedzamer handen en gaf de daarop voorkomende zang nu prijs aan de elpee. Jacques Klöters van het Ned. Theater Instituut te Amster dam diepte van elders nog an der repertoire op. Zo ontstond een plaat, waarmee precies ge beurt wat Louis Davids ook graag deed: ermee onder de mensen komen. Die behoefte het publiek te bespelen springt uit de groeven te voorschijn uit de afwisseling van onder werpen. Davids schreef aan de hand van Multatuli samen met Speenhoff de voordracht „De moderne Saidjah", waarin hij de pijn van zijn tijd voelbaar maakte, maar bezong direct daarop net zo gemakkelijk „De meisjes van Weenen", die het niet halen bij zijn schat uit de Amstelstad. en zong even bij tend „Moeder is dansen" als luchtigweg „Bij de soldaten". Louis Davids begon als een soort volkszanger, samen met zijn zusje Heintje op kermissen onder toezicht van hun vader. Gaandeweg zijn carrière heeft hij echter altijd gepoogd een treedje hoger te komen. Een maal op eigen benen duldde hij Heintje spaarzaam in zijn eigen tent, laat staan in een duet. Daarvoor koos hij zijn hartsvriendin Margie Morris, terwijl hij voor het sociaal en gagement zich verliet op de teksten van Jacques van Tol. Hier danken we voor een deel „De kleine man" aan, die altijd typerend zal blijven voor Da vids. In de loop der jaren groeide het uit tot zijn lijflied met uitwerking naar twee kanten. Door het volk werd Louis gaandeweg meer ver eenzelvigd met de bezongen fi- fiiur, een minimumlijder met ritiek op de samenleving, ter wijl Davids zelf aandacht bleef Louis bezig in zijn Kurhauscabaret. geven aan de volkse toets in zijn optreden, met voorbijgaan van zijn hogere aspiraties om aan de kermis te ontkomen. Hiervoor schakelde hij graag Jacques van Tol in, die hem alle rechten op zijn liedjes ver kocht, met Jordaans levensge voel en al. Hieraan danken we liedwerk als „De begrafenis van ome Manus" en „Afscheid bij het vertrek naar Indië", weemoedige zang toch, maar met geestige tussenwerpsels, die het behoeden voor senti mentaliteit. Eigenlijk beschikte Louis over een dunne stem, zij het met mogelijkheden tot typerende intonatie in desnoods elke let tergreep. Meer dan zijn vocaal vermogen stempelde hem dit tot een zanger van formaat. Een groot chanteur was hij voorzeker niet, wel een mee voelend mens, die in elke re gel puntig geformuleerd een meewarigheid verstopte, maar steeds gezien vanuit de ge zichtshoek van de kleine man, hetgeen leidt tot het soort gal gehumor, waarmee het grote publiek zich vertrouwd voel de. Bij elk lied op deze elpee geeft Jacques Klöters een korte ver klaring over ontstaan en voor geschiedenis, kennis die hij voor een belangrijk deel putte uit de geschriften over cabaret van Wim lbo. Alleen leest men weinig over de dualiteit in de mens Davids, enerzijds zijn belangstelling voor het volkse Jordaan-werk, ander zijds zijn kennelijke verplich tingen tegenover het betere publiek voor zijn toenmalige Kurhauscabaret, hoorbaar in een lied als „Er is geen zee zo distingué als de Scheveningse zee". Dit komt niet op deze plaat voor, maar mag wel ont hullend heten voor Davids ar tistieke gespletenheid, die te gelijk het volk wilde bezig houden en het betere publiek aan zich binden. Louis Davids voor de grote en de kleine man. TON OLIEMULLER tunder-factor ooit kruisraketten in Irecht opgeslagen zou- rden, is er een redelijke 22; lat ze bij spoedig ge- neerstorten boven Ne ts, Belgisch of West- \ondgebied. De nucleai- '9.20 tg ontploft in dat geval \ar niet (dat 9ebeurt Pas i volgens z'n computer hddoel heeft bereikt) 15*90 komt wel 9lft'9 pluto- >5.20 s vrij. Het antwoord op ïg waarom de raketten Idig zouden kunnen •ten wordt uitgebreid SS n 'n de VPRO-televisie- 53^00 int aire ,,De Blunder r Kort samen9evat lu'dt \woord: dat ze nog tal 9?'oo ?reken vertonen en dat 99^20 iff minstens tot 1987 ner die fouten kunnen 9350 polpen. De maker van tumentaire, Emile Fat- 93 40 rs e'9en,'ik naar de 93I90 i om een filmverslag te 9i'6o \over de fabrica9e van 97I00 \sraketten en de com- 91.90 die daarachter zit. Meer 92io I kree9 echter te horen 96ioo ïan geen van de 106 fa- ü'io I die aan de kruisraket- 9iioo ken, een bezoek mocht 90.30 h Welke informatie hij ^gespeeld kreeg in tal mKm^jprekken met informan- het Pentagon, weten- 3S gelfers en andere deskun- mmmm^leek dat er het één en met de kruisraketten V2 84 0p de vraa9 vvaarom 4;2rikanen deze gebreken 5.28 helpen geeft de docu- k ook antwoord. Er is i) 2.oo c nauwelijks tijd en geld i) 35 50 testen van de raket- i) 136^00 politicus lachte: „Ook 35.50 ze het slechter dan een gfi }Paal> 20 oioeten wor- 15>6 <tationeerdJammer is, |J heeste informanten van 4975 pallaux niet in beeld i.8o i te komen. Een be- 3,33 rol in de documentai- nu éen journalist van 1 York Times en een woordigster van een tie-actiegroepdie 111/8 1 geregelde contacten \'l \uden met dissidente 52 krissen bij het Penta- 98 mogen geheime infor- g 7/3 pn het publiek toespe- 313/4 zij hun bronnen be- 271/4 b. Fallaux zegt dat hij 29 7/8 h verstrekte gegevens 43 I/a ^r'9 op hun vvaarheid 36 3/4 [Porzocht en dat hij bij 48 7/a miciële instanties hoor- 791/4 r'ffen- 2Jj Pot anoniem, 161/2 kruisraketten momen- i7 5/e lprote blunders in staat 67 3/4 45 1/4 35 7,8 Ir Nederland 1 Nederland NEDERLAND 1 Sanne (Lotje Lohr) weigert in de derde aflevering van de jeugdserie „Sanne" haar naam te noemen en wordt in een po- litie-cel opgesloten. Ned. I om 19.00 uur. terug te kijken op haar jeugd in Noord-lerland, waarvan de zoete roman tiek pas veel later een bitte re smaak kreeg. TELEAC 23.03 Introductieprogramma: Innovatie - Kreatief onder nemen. 23.18 Introductieprogramma: Tekenen en Schilderen. NOS 23.35 Journaal. 23.40 Nieuws voor doven en slechthorenden. KRO 16.45 De beste Muppetshows. Een keuze uit de Muppet shows van de afgelopen ja ren met als gast: Roger Moore. 17.10 Michaela, tekenfilm. Afl. 3: Het is voorjaar, Michaela. IKON-KRO-RKK 18.55 Het verhaal. Wekelijkse b'ijbelvertelling voor de kin deren. Afl. 3: De Schepping - tweede dag. IKON 19.00 Sanne. 9-delige drama serie. Deel 3: Sanne en Chiel raken aan elkaar ge hecht en Sanne voelt steeds sterker de noodzaak om Chiel te helpen. Met: Josee Ruiter, Lotje Lohr e.a. Re gie: Eric Oosthoek. IKON-KRO-RKK 19.26 Kenmerk. Actualiteiten rubriek met de Argentijnse verkiezingen. NOS 20.00 Journaal. SOCUTERA 20.28 Behoud het woud, een uitzending van Global Fo rest Fund. VPRO 20.33 Van Kooten en de Bie, kreateam voor multimediale attitude-deformatie. (zie verhaal). 21.20 De blunder factor, do cumentaire over de fabrica ge van de kruisraket. (Zie toelichting). 22.05 Attracta. In de Ierse pro ductie van het drama van William Trevor „Attracta" speelt de actrice Dame Wendy Hiller een glansrol als een schooljuffrouw op leeftijd in een Iers provin ciestadje. Ze heeft altijd een vrij rustig bestaan geleid, gewijd aan haar werk en haar leerlingen. Door een plotselinge dramatische ge beurtenis is zij gedwongen NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. P.P. 19.12 Uitzending van de PvdA. NOS 19.22 Van gewest tot gewest, regionaal magazine. Met aandacht voor de gemeen teraadsverkiezingen in Friesland. 20.10 Hans Christian en het aardrijkskundig genoot schap, Zweedse tv-serie die zich bezig houdt met het mode-thema eenzaamheid. Dominee Hans-Christian en zijn vrouw Paula maken aan de vooravond van de Twee de Wereldoorlog hun entree in een kleine plattelandsge meente. 21.40 Cinevisie, programma over films en filmmakers. Gast: Bert Haanstra. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Kado-Lotto, speciale trekking van de lotto-getal len. 23.05 Studio Sport met o.a. Europa Cup-voetbal. DUITSLAND 1 16.10 Journaal. 16.15 Lieder und Leute. Met Bill Ramsey. 17.00 Wir Kinder: Die Eiskunstlaeu- fer. Kinderprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute, actualiteiten. 18.25 Engel auf Raedern, tv-serie. Afl.: Das Orakel. 19.00 lm Schatten des Sieges: Einer unter Hundert. 20.00 Journaal. 20.15 Morgen siegt Arszlan in Cag- nes-sur-Mer, tv-film van Eberhard Scharlenberg. Met o.a. Jürgen Brüne en Albert Heins. 21.45 „Was waere, wenn... die Bun- desrepublik verkabelt sein wirdT". Voor deze uitzending zijn de makers er van uit gegaan, dat kabeldistribu tie in Duitsland een feit is. Het redac tie-team heeft een onderzoek verricht naar de gevolgen, want het begrip „verkabeling" dekt in Duitsland meer dan de bij ons bekende tv-distribitie. Behalve op het terrein van de televi sie, waarvan het aanbod uitgebreid en verbeterd zal worden, gaat het omvangrijke kabelnet de kantoorsec tor voorzien van beeldschermen en databanken, terwijl als derde effect de burgers toegang krijgen tot com putersystemen van banken, verzeke ringen, warenhuizen en openbare inB- tellingen, waardoor de klanten rustig thuis kunnen blijven. 22.30 Tage8themen, actualiteiten. DUITSLAND 2 16.00 Journaal. 16.04 Dia Stoffpuppe. Programma uit „Bettkantengeschichten". 16.35 Auf Sand gebaut, reportage uit Namibië. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllustriorte, gevarieerd magazine. Aansl.: Heute-Schlagzeilen. 18.00 Der Weg nach Oregon, tv-se rie. Afl.: De man met het litteken. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Journaal. 19.30 Der Sport-Spiegel: Trappen en vrolijk zijn: damesvoetbal. 20.15 ZDF Magazine, informaties en meningen. 21.00 Journaal. 21.20 Midweeklotto 7 uit 38. 21.25 Der Denver-Clan (Dynasty), tv-serie. Afl: Oog om oog. 22.10 Dominee Johannes Kuhn ant woordt. 22.40 Sport-aktuell: Europacup voet bal. 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 17.00-17.45 Schooltelevisie. 18.00 Telekolleg 1: Engels les 29. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Journaal. 20.15 Mittwochs in..., informatie en amusement. 21.45 Auslandsreporter. Zwischen Vaterlandsliebe und Fremdenhass. 22.30 Der Rollstuhl, Spaanse speel film uit 1960. Met in de hoofdrollen: Jose Isbert, Pedro Porcel en Lepe. Regie: Marco Ferreri. 23.50 Journaal. 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Beter schrijven 17.30 De Smurfen, tekenfilmserie. 17.55 Korte film voor de jeugd. 18.00 Quaquao, tekenfilmserie. 18.05 Merlina, Vlaamse tv-serle. 18.30 Waard om te weten. Informatie over de komende tv-programma's voor kinderen, theatervoorstelingen, nieuwe boeken en platen, enz. 18.40 Silas, Duitse jeugdserie naar Cecil Bodker. Afl. 7. 19.05 Korte film. 19.10 Uitzending door derden: Israë litisch godsdienstige uitzendingen. 19.40 Paardekoersen. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Paleisconcert Rechtstreeks vanuit het Koninklijk Paleis te Brussel 21.15 Gered door de gong 13-delige serie over de avonturen van een bok ser. Afl. 7. 21.45 Wie schrijft die blijft. 22.35 Nationale Loterij, paardekoer sen, Journaal en Coda: De eentonige klok, van Cees Noteboom (1933). BRT 2 19.00 Tijdrover. 19.15 Tegen de verwachtingen in Doe. jeugd-serie. Vandaag: John Glenn en Lunar Astronauts. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Geweervuur te OK-Corral (Gunfight at the OK Corral), Ameri kaanse western uit 1957 van John Sturges. Met: Burt Lancaster, Klrk Douglas e.a. Inhoud: In deze magere western van John Sturges duikt de bekende figuur van sheriff Wyatt Earp (Burt Lancaster) op. Hij zorgt rond 1870 in Dodge City voor rust en orde. Eerst redt hij een zekere Doe Holliday (Kirk Douglas), die door een menigte opgehangen dreigt te worden, roeit vervolgens de bende van Shangal Pierce uit en trouwt dan met Laura (Rhonda Fleming). Maar voordat hij tenslotte een rustig bestaan kan gaan RTBF 1 16.00 Grafiti, jongerenprogramma 17.30 Plein Jeu, gevarieerd kinder programma. 19.05 Ce soir. Regionaal magazine. 19.25 Consumentsntips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons tout, spelprogram- volgt. 21.55 21.55 Les Peches Originaux, tv-se rie. Afl. 5. Met o.a. Dany Carrel en Je an-Pierre Darras. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard, katholieke uitzending. In verband met het omwaaien van de zendmast te Waver in België zijn voor onbepaalde tijd de programma's van het tweede Belgisch-Franse net (RTBF 2) niet meer te ontvangen. Engeland De Engelse muzikant Georgie Fame is te zien op BBC 2 om 21.30 uur. BBC 1 16.20 Superheroes, kinderserie. Afl.: Mighty Mouse. 16.25 Jackanory, kinderprogramma. 16.40 Screen test. 17.05 John Craven's newsround, jeugdjournaal. 17.10 Seaview, kinderserie. 17.40 Journaal en weerbericht. 18.05 South today, regionaal magazi- 18.25 Ask the family, spelprogram- 18.55 Harty, gevarieerd amusements programma met Russel Harty. 19.25 Bare Essence. 21.00 Journaal en weerbericht. 21.25 Rough justice. 21.55 Sportsnight. 22.45 Motor Fair. 23.33 Nieuwsoverzicht. 23.35 What a picture. 00.00 Weerbericht. BBC 2 17.35 Nieuwsoverzicht. 18.05 Eight days a week, Nleuwsma- gazine gepresenteerd door Robin Denselow. In het programma o.a. aandacht voor de nieuwste popvide o's die door drie beroemde gasten worden beoordeeld. 18.35 Great railway journeys of the world, doc. serie. Vandaag: India - 19.35 Discovering hedgerows: Octo ber. 20.00 Brass tacks. 21.00 Butterflies, comedy-serie met Wendy Craig, Geoffrey Palmer en Bruce Montague. 21.30 Georgie Fame. 21.55 You can't live on cake. 23.00 Newsnight, actualiteitenrubriek ITV 16.00 Button Moon. 16.15 Dangermouse. 16.20 Behind the bike sheds. 16.45 The all electric amusement 17.15 Happy Daya. empty nest. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Where there's life. 19.30 Coronation Street. 20.00 Gevarieerd programma. 21.00 Reilly, ace of Spiece. Serie over de meester spion Sidney Reilley. 22.00 News at ten. 22.30 Motor fair special 23.40 Astronauts. 00.00 House calls: Bye bye American spy 00.30 A doctor remembers TV-morgen NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VARA: 15.45 Poldark 16.37 1 Voor 1 NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 06.30-09.05 Schooltelevisie. 09.25 Luzie, der Schrecken der Stras- se. 10.00 Journaal. 10.23 Europacup- -voetbal 11.45 Umschau. 12.10 ZDF-Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext für alle. 15.40 Videotext für alle. 16.10 Journaal. 16.15 Gefuhls-Sa- chen.17.00 Matt und Jenny. 17.25 Wie geht's? 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.25 Europacup-voetbal. 11.45 Um schau. 12.10 ZDF-Magazin. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext für alle. 15.40 Videotext für alle. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Journaal. 16.04 Es begann vor zwei Millionen Jahren. 16.35 Mickys Trickparade. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-lllu8trierte 17.50 Flohmarkt. BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00-18.00 Schooltelevisie .18.00 Quaquao, tekenfilmserie. BBC 1 06.30 Breakfast time. 09.00 Tarzan. 09.25 Mastermind. 09.55 In deepest Britain. 10.30-10.55 Play school.12.30 Journaal. 12.55 Weer bericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at one.13.45 Postman Pat.14.15 Paar- desport op Newburry 15.55 Play school 16.20 Superheroes. 16.25 Jackanory. 16.40 Spiderman. 17.05 John Craven's newsround. 17.10 Blue Peter. 17.40 Journaal en weer bericht. BBC 2 09.15-10.54 Schooltelevisie. 11.05-11.55 Schooltelevisie. 11.55 Informatieve series. 13.38-15.00 Schooltelevisie. 15.45 Paarderaces op Newburry. 17.35 Nieuwsover zicht. 17.40 One of the family, na tuurfilmserie. 18.00 Tarzan and the Valley of Gold. ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Teatime and Claudia. 12.10 Get up and go. 12.30 The Sullivans. 13.00 News at One. Blockbusters. 16.00 Teatime and Claudia. 16.15 Dangermouse. 16.20 First poet. 16.45 Home. 17.15 Mork and Mindy. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. HILVERSUM 1 (16.30 Veronica Nws. radio). EO: 17 02 EO-Onderweg. 18.06 Tijdsein. 18.30 Schipbreuk op Malta. 18.45 De wolkenwagen. 19.02 Ronduit-magazine. 19 20 Van U wil Ik zingen. 19.40 De bijbel open. NOS: 20.03 Langs de lijn. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volg spot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtex press. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.09 Vandaag...donderdag. HILVERSUM 2 NOS:16.30 Nws. NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. 18.20 Uitz. wd. 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. 20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd. 21.25 Onder de kop. NOS: 21.40 NOS-Service voor Antillianen. RVU: 22.10 Conversation time. NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren. 23.00 Pianowerken 23.30 Muziek van eigen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 17.04 Weeshuis van de hits. NOS: 18.04 De avond- spits. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2. AVRO: 20.00-23.00 AVRO's Platen Publieks Prijs. HILVERSUM 5 (De AM-zender van Hilversum 1 wordt van 19.02-19.40 afgekoppeld voor Hilversum 5) NOS: 19.02 Nieuws voor buitenlanders. 19.02 Bulletin in het Marokkaans-A rabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bul letin in het Spaans. Morgen HILVERSUM 1 NCRV: 7.02 Van daag... donderdag, vervolg. (7.02 Het levende Woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.30 Actual, overz. 7.45 Over kopen gesproken). 8.06 Hier en Nu. (ca. 8.20 Weerman. Ca. 8.30 Och tendkranten). 8.54 Hebt U dat ook wel eens? 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muziek bij de koffie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gou denregen Ensemble 16.30 Kletsma joor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Rozegeur en prikkeldraad. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 De AVRO-Klok in de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 NOS- -Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. 9.33 NOS-Service. AVRO: 10.03 De AVRO-Klok „Bulten". 11.00 AVRO's Radiojournaal. 11.03 Duime- land. VARA: 11.10 Schoolradio: 1 voor 1. 11.30 Nws. NCRV: 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-Klok tus sen de middag. (Overh.voorl.: 12.16 Uitz. voor de landbouw. NOS: 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw 12.30 en 13.00 Nws). AVRO: 13.10 De Slag om Nieuwspoort. 13.57 Per saU do. RVU: 14.00 Nou en? 14.30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Op reis met Johannes. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 Misdaad, fantasie en realiteit. 16.00 De wereld op donderdag 18.00 Nws. HILVERSUM 3 NOS: leder heel uur nws. TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderen Show. 11.03 De Polderpopparade. 12.03 De Nederlandstalige Top Tien. 13.03 50 Pop of een envelop. 15.03 Top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Nws. 7.02 Morgenrood. (8.00 Nws.) 9.00 Uit VA- RA's Matinee-archief Italiaans Opera concert. 10.S5 Muziek van deze eeuw 12.25 Operette. 13.00 Nws. 13.05 Voor mensen met twee linker oren. EO: 14.30 Klassieke klankjuwelen. 15.30 Zeggen en schrijven. 16.00 Licht en uitzicht. 16.40 Theologische verkenningen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17