gees van dr Wereld elt publiek vreden NBB rekt bestaan turnus naar winst op Hollandiaan Ellen Voets veruit de sterkste in Leiderdorp Are you being Surfed 33 Jisternederlagen DIOKen LSRG 4 Wilfre 5W?5- MAANDAG 17 OKTOBER 1983 SCHEVENINGEN De belofte van een Buffetop het programma van een feestelijke bijeenkomst doet om de een of andere reden eerder aan kóud dan aan warm eten den ken. En of dat dan smakelijkheden zijn die eerst zijn opge warmd en vervolgens afgekoeld óf dat het heerlijkheden be treft die vanaf de plaats van herkomst tot het verschijnen op tafel met geen enkele warmtebron in aanraking zijn ge weest, is daarbij van ondergeschikt belang. De gemeente 's- Gravenhage had voor al diegenen die zaterdag de prijsuit reiking van de O'Neill Pro World Cup windsurffinale moch ten bijwonen, in het Kurhaus te Scheveningen een dermate uitgebreid buffet in petto, dat velen zich er in figuurlijke zin in verslikten. De meeste aanwezigen toonden zich namelijk aanhanger van de theorie dat een buffet koud is en dus aten zij hun buikje snel rond aan de in eerste instantie uitgestalde lekkernijen. Te laat riep een kenner van het draaiboek van die avond in de microfoon, dat de genodigden ook nog warm eten stond te wachten. Slechts de minder gulzigen en die mensen die aan het woord buffet louter hadden afgeleid dat het eten zelf moest worden gehaald en opgeschept, hadden nog voldoende reserves om de gloeiende aardappelen plus dito groenten en vleessoorten op te peuzelen. Grote' afwezigen in de files langs de lange dis waren gast heer Piet Vink, de Haagse wethouder van o.a. sportzaken, en Robby Naish, de winnaar van de eerste Pro World Cup. Laatstgenoemde werd in het bevoorrechte kader van „Are you being surfed" namelijk keurig bediend, terwijl loco-bur gemeester Vink en zijn echtgenote door officiële verplich tingen elders niet lang konden blijven. En er mocht pas worden toegehapt als alle uitslagen en ranglijsten van de World Cup na vele uren werk klaar waren. Maar om dat de eerste plaats in elk geval vaststond, kon wethouder Piet Vink de door de gemeente Den Haag beschikbaar ge stelde wisselbeker wel alvast uitreiken. Vink, die het surfen enkele malen met groot enthousiasme vanaf het strand had gevolgd, liet in zijn toespraak niet na alle deelnemers, orga nisatoren en sponsors veel lof toe te zwaaien voor het eve nement dat Den Haag dagenlang in de belangstelling heeft geplaatst. De wethouder hoopte dan ook op een vervolg, waarbij de organisatie dan opnieuw op alle medewerking van de gemeente kan rekenen. Een vertegenwoordiger van de WSMA, de samenwerkende zeil- en planken fabrikanten die dit seizoen met een jaarlijks aan te vullen sponsorpool het officiële circuit voor de beste, betaalde windsurfers ter wereld mogelijk hebben gemaakt, noemde het welslagen van de WSMA-serie een doorbraak voor het profsurfen. Een doorbraak van de Nederlanders in het betaalde surf werk lijkt niet uitgesloten, hoewel de resul taten in Scheveningen daar nog geen juist beeld van kunnen geven. Stephan van den Berg werd vijftiende over drie on derdelen dank zij een achttiende plaats op de driehoeks- baan (course-race), die voor 45 meetelde in het eindklasse ment. Onno Tellier scoorde het hoogst op één onderdeel. Hij werd zoals bekend vierde bij het golfrijden, een discipline waarbij Olaf van Tol negende werd. Robby Naish won zaterdag zowel de finale van het golfrij den (van zijn Amerikaanse teamgenoot Alex Aguera) als van de slalom, waarop Ken Winner (Vst) één punt tekort kwam om gelijk te komen met de Hawaiiaan. Winner won wel de derde serie van de dag (na een val van Naish), Kai Schnellbacher zegevierde in de eerste race en Naish in de tweede. Johan Driehuizen eindigde hier als tiende. In het overall-eindklassement legden Winnen en Aguera beslag op respectievelijk de tweede en derde plaats. De Italiaanse troef Klaus Maran hield aan zijn Hollandse verblijf een tweede graads verbranding over. De Olympische kanshebber mor ste vlak voor een race gloeiendhete thee over een dijbeen. Toch verkoos Maran eerst te starten alvorens zich medisch te laten behandelen. De windsurftop wacht nu op Hawaii de vermaarde Maui Grand-Prix, het neusje van de zalm voor hen die golven van zo'n twintig meter hoogte aandurven. Begin november ko men veel surftoppers weer terug naar Nederland om in Zee land deel te nemen aan de wereldstrijd speedsurfing. De Rijswijker Joop Nederpelt komt daar in de ongelimiteerde categorie uit met een zelf ontworpen negenpersoonsplank, uiteraard met negen masten, negen zeilen en negen surfers aan boord. HERMAN JANSEN NIEUWEGEIN Het bestaan van de Nederlandse badmintonbond is weer met vier weken gerekt. De al gemene vergadering van de in grote financiële nood verkerende bond greep zaterdag een door penning meester Henk Heiner ingebracht voorstel als laatste mogelijkheid om het voortbestaan van de NBB te ver zekeren door het uitschrijven van een nieuwe vergade ring op zaterdag 19 november. Op die datum moet het bestuur, waarin voorzitter Paul Snellens werd „opgeofferd", met een uitgewerkt voorstel komen om het Nederlands Badmintoncentrum en de horeca-sector af te stoten. Volgens Heiner zou een exploitatiemaatschappij mogelijkheden zien het centrum aan een beleggingsmaatschappij over te doen. Het aftredende bestuur van de Nederlandse Badmintonbond overleefde een door het district-Noord ingediende motie van wantrouwen met 22 stemmen voor en 28 tegen, waarbij tien ont houdingen, nadat eerder de jaarrekening was afgekeurd. Het zit tende bestuur stelde zich herkiesbaar. Alleen voorzitter Snellens werd niet herkozen. In zijn plaats werd mevrouw Riena de Beer (43) benoemd. De explosie kan alsnog plaatshebben als de voorziene verkoop van het centrum niet voldoende opbrengt. De badmintonbond kampt met een liquiditeitstekort van drie miljoen gulden. De to tale schuldenlast van NBB, NBC en Sportgatering BV bedraagt negen miljoen gulden, waar alleen het bezit van het centrum te genover staat. Door het uiterst zuinig omspringen met het geld dat in oktober loskwam van WVC en NSF plus een lening hoopt men het ad ministratieve apparaat van de bond tot 19 november draaiende te houden. De algemene vergadering van de badmintonbond heeft zichzelf, en het nieuw gekozen bondsbestuur, in een hachelijke positie gemanoeuvreerd. Nadat zaterdag op de herziene agenda eerst de jaarrekening over 1982 werd afgekeurd, schonk een meerder- neid van de 60 kiesmannen uit de negen districten even later een groot gedeelte van het zittende bestuur, dat had aangekon digd in zijn geheel af te treden, toch weer zijn vertrouwen. Twee van de zeven bestuurders - eerder waren Dick van der Heyden en Lion Ipema er vanwege de financiële strubbelingen al uitge stapt - kwamen niet terug. Algemeen lid Blijenberg werd niet herkozen, voorzitter Snellens evenmin. Na de benoeming van mevrouw De Beer verliet de afgetreden voorzitter Snellens meteen de zaal. Hij meldde later zeer teleur gesteld te zijn over deze gang van zaken. „Maar ook opgelucht, ik kan nu na vijf uur 's middags weer doen en laten waar ik zin in heb" Tevens stipte hij aan dat, toen hij in 1980 als secretaris terugkwam, één van zijn eerste voorstellen was limieten te stel len aan de tekenbevoegdheid van bondsdirecteur Spee. Dat voorstel werd destijds door zijn mede-bestuursleden afgekeurd. Snellens, van 1975-1978 en opnieuw vanaf 1980 in verschillende functies bestuurlid van de NBB, kondigde in zijn openingswoord het bestuursaftreden aan. Daarbij kwam duidelijk naar voren, dat het bestuur, maar vooral hijzelf een te groot vertrouwen in de inmiddels ontslag aangezegde bondsdirecteur Rob Spee had gesteld: „Het vertrouwen in de bondsdirecteur heeft ons danig parten gespeeld. Wii zijn op essentiele momenten met een kluitje in het riet gestuurd en waren niet in staat het tij te keren. Op het punt van vertrouwen dat ik aan de heer Spee geschonken had, ben ik op de allerruwste manier wakker geschud. In mijn ogen is er van een groje mate van verkeerde voorstelling van zaken sprake geweest. Ik durf te stellen dat velen binnen en buiten de NBB met mij in dezelfde valkuilen zijn gestapt". Een opvallend detail bij de vergadering zaterdag was de afwe zigheid van Herman Valken en Emile ter Metz, twee kopstuk ken in zowel de nationale als de internationale badmintonwe- reld. JK BAARS IN LAATSTE 'ERS VOORBIJ GESTOKEN ;m Ij lschii aienl ■n be «tlf ier e No| VAN^" n -1 KOOP Nadat n één uur in het n Henk Baars had d, kwam Kees van treld er de laatste ér dan toch voor st achter vandaan, e werd hij "thuis- P' van de achtste van Nieuwkoop, i zoveel spektakel wacht als eerdere ngen. Voornaam- |aak daarvan was iijnlijk dat het par iet selectief genoeg b renners konden ia geheel fietsend i, zodat de stuur- nst van doorslag- i betekenis werd. jleek bij de meeste voldoende aanwe es daarom niet dat Baars en Van LEIDEN In het Leiderdorpse zwembad „De Does" werden zaterdag Kring-A-klassementszwemwedstrijden georganiseerd. Bij de meisjes en dames werd de vlinderslag afgewerkt, bij de jongens en heren de rugslag. De jongste zwemmers en zwem sters (o. 10 en o. 12) zwommen 50 en 100 m., de wat ouderen moesten hiernaast ook nog de 200 m. afstand afleggen. Nadat alle afstanden waren verzwommen waren er medailles voor de totaal-winnaars in de verschillende leeftijdsgroepen. De 50 m. vlinderslag m.o. 10 werd gewonnen door Yvonne Laterveer (Zijl/LGB) in 37.0. Tweede en derde werden Nancy Kijk in de Vegte (LZ) en Natascha Matheeuwsen (AZC) in respectievelijk 37.0 en 40.5. De 100 m. leverde eenzelfde uitslag op, wat betekende dat de totaalrangschikking identiek was aan de uitslagen van de beide verzwommen nummers; de 100 m.-tijden waren: Yvonne Later veer 1.24.9, Nancy Kijk in de Vegte 1.25.9 en Natascha Mat heeuwsen 1.31.0 Matheeuwsen 1.31.0. Bij de meisjes onder de 12 maakte Ellen Voets (AZC) op zowel de 50 m. als op de 100 m. de snelste tijd (35.2 en 1.19.4). Zij werd hierdoor vanzelfsprekend eindwinnares. De strijd om de tweede plaats besliste Pauline Stastra (LZ) met tijden van 36.5 en 1.20.4 in haar voordeel. Vlak na haar eindigde Ingrid van Veen (Zijl/LGB) via 35.4 en 1.21.4 op de derde plaats. Yvonne de Kier (AZC) was bij de meisjes onder de 14 duidelijk de sterkste. Zij won alle drie de afstanden (32.7, 1.11.5 en 2.40.2). In de totaalrangschikking was de tweede plaats voor Jolanda Laterveer (Zijl/LGB). Zij werd derde op de 50 m. (34.0), tweede op de 100 m. (1.14.4) en ook tweede op de 200 m. (2.48.6). Derde werd Helen Cornelissen van Boskoop. Zij had dit voornamelijk te danken aan een sterk gezwommen 200 m. vlinder (3.01.1). Op de kortere afstanden kwam zij niet bij de eerste drie voor. Op deze nummers waren de ereplaatsen voor Jeanette den Duik (Katwijk). Zij werd tweede op de 50 m. en derde op de 100 m. De eindoverwinning bij de meisjes onder de 16 was voor Silvia Bakker van LZ '86. Met tijden van 32.7, 1.12.5 en 2.41.7 bleef zij haar concurrentes gemakkelijk voor. Zilver was er voor Steffie van der Niet (NZ&PC), brons voor Renate van der Kraats (AZC). Op de 50 vlinderslag zwom Angenita Haitsma van LZ de op twee na beste tijd: 34.6. In de eindrang- schikkig kwam zij echter niet bij de snelste drie. Bij de dames tenslotte bleek Karin van der Linden (LZ) de sterkste. Zij dank te haar overwinning volledig aan de snelle tijd, die zij op de 200 meter vlinderslag neerzette (2.53.1). Haar 50 en 100 m. tijden wa ren: 33.7 en 1.15.9. Tweede werd de winnares van diezelfde 50 en 100 m. nummers Rianne den Duik (Katwijk), terwijl de derde plaats was weggelegd voor haar clubgenote Janny Dijkstra. Lau rens van Kampen TZijl/LGB), Robbie Dubbeldeman (Zijl/LGB) en Mark van der Zijden (Boskoop) waren de beste rugslagzwem- mes bij de j.o. 10. Van der Zijden won de 50 m. in 40.2, Dubbel deman won de 100 m. in 1.28.4. Van Kampen dankte zijn eind overwinning aan het feit, dat hij zowel op de 50 als op de 100 m. als tweede aantikte. Zijn tijden waren 40.6 en 1.29.7. Bij de jon gens onder de 12 was Bas Willemse (LZ) de enige Leidenaar die bij de eerste drie eindigde. Hij had zijn bronzen medaille te dan ken aan zijn tijd van 1.25.0 op de 100 m. Totaalwinnaar werd Dennis van Ravenswaay (AZC). Hij won zowel de 50 als de 100 m. (37.1 en 1.18.3). De laatste vermeldenswaardige prestaties werden neergezet door de LZ-zwemmers Alexander Willemse en Hans van Hees. Zij werden respektievelijk tweede en derde bij de j.o. 14. Willemse deed dit via een tweede tijd op de 50 m. (34.4), een tweede tijd op de 100 m. (1.15.8) en een derde tijd op de 200 m. (2.44.5). Van Hees werd tweemaal derde (35.3 en 1.16.2) en eenmaal tweede (2.41.1). Zondag vond in zwembad De Zijl een Kring-C zwemontmoeting plaats. De deelnemende Leid- se verenigingen LZ '86 en De Zijl/LGB kwamen goed voor de dag. Het resultaat was dat driemaal een Leidenaar een gouden medaille uit het water wist te slepen. Allereerst slaagde Niels Joor (Zijl/LGB) erin de 100 m. wisselslag voor j.o. 10 winnend af te sluiten. Zijn tijd, 1.34.7 was van een uitstekend gehalte. Ro nald Thierry van LZ was de de tweede gouden medaille win naar. De 100 meter rugslag voor j.o. 12 won hij in 1.29.1. VErder slaagde Jeroen Duvekot (Zijl/LGB) er ook nog in zijn nummer winnend af te sluiten. De 100 m. vlinderslag heren leverde hem in 1.11.8 een gouden plak op. De 100 m. schoolslag werd door Marian Nieuwenburg in 1.32.1 afgelegd. Dit leverde haar bij de m.o. 16 een derde klassering op. De 100 m. rugslag dames lever de Karin Biesbrouck eenzelfde plaats op. Haar 1.24.8 was goed voor brons. De 100 m. wisselslag gaf een spannende strijd tussen Sabine van Nimweegen (Zijl/LGB) en Esther van Oosten te zien. De Zijl/LGB-zwemster greep tenslotte vlak voor LZ- zwemster Van Oosten het zilver in 1.33.2. De derde tijd was 1.33.33 voor Ester van Oosten. Marion Beugelsdijk (Zijl/LGB) maakte op de 200 m. wisselslag m.o. 14 een tijd van 2.57.3 en werd daarmee verdienstelijk tweede. Tenslotte leverden de laat ste vier verzwommen afstanden evenzovele Leidse medailles op en wel vier bronzen plakken. Michiel Lodder (LZ) zwom op de 200 wissel j.o. 14 2.53.5, Angenita Haitsma (LZ) finishte op de 100 m. rugslag m.o. 16 in 1.22.9, Hans van Rosmalen (Zijl/LGB)' maakte op de 100 m. rugslag j.o. 16 een tijd van 1.17.1 en José van Damme (Zijl/LGB) tikte op de 100 m. vlinderslag dames aanjna 1.27.9. v der Wereld vanaf de eer ste ronde hun leidersposi tie konden consolideren. Dat was met name aan Baars te danken. De Dies- sense amateur fietste van meet af aan stug door, zonder zich te storen aan zijn mede-koploper. De prof had zich daags tevo ren behoorlijk geforceerd in Brussel, waar hij uitein delijk op de tweede plaats belandde, zodat hij een geldig excuus meende te hebben om niet op kop te komen. Ook achter deze twee renners vond weinig schokkends plaats. Na de vierde van in to taal elf ronden bleek iedereen zo ongeveer zijn plaatsje ge vonden te hebben. Eerst volg de Herman Snoeyink, dan de Belg Vervaert en Gert Dolfs- ma, en alleen Hans Steekers slaagde erin een aantal plaat- Typerend beeld van de Nieuwkoopse veldrlt: Henk Baars aan de leiding voor Kees van der Wereld. sen te winnen. Leidenaar John Kuyvenhoven deed het precies andersom. Hij startte als altijd erg snel, „dook" als eerste het veld in, maar zou te rugvallen tot de negende plek. Wel was hij daarmee achter Van der Wereld en Steekers de derde man uit het district. Patrick Nijboer (Denekamp) won zijn laatste nieuwelingen- koers. De districtstitel was hier voor Bollenstreker Van Reek (Lisse). Groenendijk (Den Haag) pakte het zilver, Van der Horg (Delfgauw) het brons. Reumer, Eddy Kouiss en Kant waren de eerste drie junioren. Katwijker Kouiss pakte zodoende de titel voor zesde man René Guyt (Swift) en runner-up Caspar van der Meer (Swift), die zevende werd. Zoals verwacht triom feerde Wil van Dompseler (Harderwijk) bij de liefhebbers en veteranen. Vijfde man Cock van der Hulst (Swift) ei gende zich bij de veteranen knap het goud toe, het zilver was voor Cees Kerkvliet (Swift), het brons voor Cor Berkouwer (Excelsior). De plakken van de liefhebbers kwamen terecht bij Rob van Klink (Avanti), Van de Velde (Beinsdorp) en Hans Los (Swift). PIETER EVELEIN De eerste tien bij de profs/amateurs: 1 Kees van der Wereld (Alphen a/d Rijn); 2. Henk Baars (Diessen); 3. Herman Snoeyink (Denekamp); 4. Vervaert (België); 5. Gert Dolfsma (Kampen); 6. Hans Steekers (Noord- wijkerhout); 7. Ronald Rol (Alk maar); 8. Fritz Ommer (W.-Duits- land); 9. John Kuyvenhoven (Lei den); 10. Hans Nieuwenhuis (Steen- Na de teleurstel- •ultaten van de afgelo pen hebben de heren rcasol Saturnus in de i veldhandbalcompeti- een overwinning be rt Vlaardingen werd .aan met 11-13 versla- dames van MMO had- leze laatste speeldag op mede door de inbreng ima Volwater geen en- leite met Actief: 14-4. perste afdeling heeft f '72 van de drie da len uit de Leidse regio nia Vl kansen. Zij wonnen 4-5 van Schipluiden, Saturnus en Planten- ireholte hun partijen ectievelijk 12-9 en 6- :en lieten gaan. Rijn- m erspeelde tegen Quin- 12-13 kansloos zijn on- status. Hierop kun- |isteren alleen nog de )n Fair Play bogen. 5 speelde in Vlaardin- /lagen redelijk hand- fi verzuimde afstand te iDe marge van twee 1? lïie d*rect na aan" !im *het voordeel van de m Jen tot stand kwam, [Noora, Hollandiaan onover- *teken. Na de rust nam Sa- j)' iet twee fraaie lobjes 'bi 1 BlansJaar eb Menno Blom een 10-6 voorsprong. Hollandiaan kwam echter te rug nadat Ab Dieben en Ste ven Schrader geblesseerd het veld hadden geruimd. In de slotfase was het de jonge An dre van Leeuwen die met twee fraaie cirkeldoelpunten de Leidse zege zeker stelde. Het grote verlies van deze wedstrijd is dat basisspeler Walter Schrader voor het be gin van de zaalcompetitie voor enkele weken is uitgeschakeld. MMO heeft aan de reeks ne derlagen een einde gemaakt. Het Rotterdamse Actief kwam in het begin redelijk mee. maar moest bij een 5-3 stand afhaken. Vooral na rust wal sten de dames uit Hoogmade over hun tegenstandsters heen. Actief maakte, toen ze het net achter de uitstekend keepende Riekie Brunt niet konden vinden, een uitgeblus te indruk. Via een snelle 9-3 bereikte MMO door zes tref fers van Helma Volwater een verdiende 14-4 overwinning. In de afdelingsklassen konden de reserves van Foreholte eindelijk eens een team in het veld brengen dat een beetje als eenheid oogde. Weliswaar ging de wedstrijd tegen ODIS met 6-10 verloren, maar er was op handbaltechnisch gebied voor uitgang te bespeuren. Olym- pia '72 daarentegen speelde in en tegen Schipluiden een ma tige partij, maar bleef wel aan de positieve kant van de score. Mede door drie doelpunten van Tieske van Duine werd het 5-4 Saturnus werd in Delft in de beginfase overrom peld. Vijf aanvallen leverden EHD even zoveel doelpunten op, vooral door gaten die op de hoekplaatsen vielen. Saturnus kwam tot 6-4 terug bij rust, maar werd daarna weer over klast: 12-6. Marjan Mensinga gaf de stand met een hattrick weer een redelijker aanzien: Saturnus verlor met 12-9. HVV '70 won haar wedstrijd tegen Kwiek Sport in de twee de helft met de wind in de rug. Na 4-3 werd het voor het in een hoog tempo spelend HVV 14-5. Rijnsoever zette in Den Haag tegen Hellas 2 een compleet dames-junioren team in. Dit was een gelukkige greep, het leverde de Katwijk - sen met 7-10 de eerste over winning op. Fair Play ver gaarde tot nu toe alleen nog maar overwinningen. Gisteren werd Quintus 2 met 15-7 opzij gezet, zodat de ploeg zich nu met de titel herfstkampioen mag tooien. Dit geldt ook voor de heren van HVV '70 hoewel ze een maal verloren. Naaste concur rent Wings maakte echter ook een foutje, zodat beide teams thans aan kop van de eerste afdelingsklase gaan. Gisteren kende Voorschoten alleen in de beginperiode problemen met DSO. Via harde afstands schoten werd de toen opgelo pen 3-1 achterstand omgezet in een 7-4 voorsprong. Door goed spel van met name Marnix de Weert en Jan Lamboo werd deze marge in de tweede helft gehandhaafd: 11-14. Rijnsoe ver verspeelde het leiderschap in de tweede klasse door een ontluisterende 22-13 nederlaag tegen medekoploper Quintus. In de eerste helft werden de Katwijkers op tempo volledig zoek gespeeld: 13-2. Daarna kon Rijnsoever niets anders doen dan volgen. Zij verloren kansloos. In dezelfde klasse spelen MSV en MMO. MSV blijft redelijk volgen, doordat het thuis in een door ongere geldheden ontsierde partij met 18-10 won van Westlandia. MMO doet het minder goed. In een spannende strijd legden zij tegen DIOS 2 het loodje met 8-9. Verdere uitslagen: Ondo-Oase 17-16; Olympia'72-Hellas 5-10; FairPlay-Rijnsoever2 8-12. AD VAN FESSEM kst ingcrs. slt weekeinde voor de Leidse rugbyteams bijzon- D lig eer te behalen. DIOK ontmoette in HRC een sfSP'erke tegenstander (0-27), terwijl LSRG door AMVjnpioen Hilversum werd overklast: 0-28. /c;Biok'nde zicfl ,e9en DIOK veruit het meest complete nes uJewel het Leidse voorwaartsenpack nog redelijk evlnhuifd' ^on een achterstand bij rust niet worden novo Ook het windvoordeel kon DIOK na de her- 'av"'4« meer ln het 9oede sP°or helpen. De Hage- i 3-0. naars profiteerden goed van de talloze malen onnodig balverlies en liepen simpel door naar het totaal van 27. Tot op het moment dat LSRG-voorwaarts Henk Sie mens bij een maulsituatie de elleboog van Hilversumse international John van Altena vol op de daardoor gebro ken kaak kreeg, hielden de Leidenaars landskampioen Hilversum knap bij. Daarna was echter het hek van de dam en 1<on Hilversum de monsterscore op het bord brengen: 28-0. peelde ihuispl et Jod I

Leidse Courant | 1983 | | pagina 21