Scylla ziet strijdplan doorkruist door dubbel AVANTI NOG ALTIJD PUNTLOOS Opnieuw winst voor LZ "86 FIDES PACTA HEROVERT KOPPOSITIE DAC verliest gel rode-kaarten kwartet MAANDAG] 7 OKTOB LEIDEN Promotieklasser Fides Pacta heelt op overtuigende w4jze de eerste plaats heroverd. Zij won het toptreffen van VES. maar deze club blijft haar grootste concurrent. De overige clubs, die op dit niveau acteren, waren minder succesvol: Pernix en Zuiderkwartier verloren, terwijl De Danaïden voortijdig haar wedstrijd moest beëindigen. In de tweede klasse leed Ons Eiland haar eerste nederlaag tegen IJsselvogels. Bovendien dreigt zij nog twee punten in mindering te krijgen, wat haar toppositie danig zou verzwakken. Voorlopig is Fides Pacta weer koploper in haar poule, want zij klopte het tot dan ongeslagen VES met 57. Het Leidse twaalf tal moest haar spel aanpassen aan de drie invallers en de harde wind. maar dat lukte uitstekend. De gevolgde strijdwijze langdurige aanvallen gericht op de doorbraak leverde in de tweede helft zelfs een 36 voorsprong op. Hoewel VES nog stprk aandrong, liet de Bos-brigade de knappe overwinning niet' mper schieten, mede dank zij schotvaardig optreden van Henny PU<et (2). Patricia Gottmer. Bea Schrama, Wies van der Zeeuw, Djck Onderwater en Ronald van der Velden. Mjnder florissant is de positie van Zuiderkwartier, dat vaster in de onderste regionen werd vastgepind door de 63 nederlaag tegen De Driehoek. Aanvankelijk lieten de volgelingen van Nico van Leeuwen zich te zeer van de wijs brengen door het verdedigen van de Mildammers, zodat zij niet scoorden in de eerste helft (30). Na de pauze konden de Leidse aanvallers zich beter onttrekken aan hun fysiek sterke verdedigers, maar bij 42 en 53 konden zij geen ommekeer meer bewerkstelli gen. Er werd enkel door Ineke de Hertog, Simone van der Kaay en Erik van Lunteren gescoord. Welgeteld negentien minuten stond De Danaïden op het gras veld van DEVD. toen de wind een paal omver blies, die zonder pin op de grond stond. Er werd weliswaar niemand gewond, maar de scheidsrechter oordeelde dit curieuze voorval ernstig genoeg om het duel voortijdig af te blazen. Overigens was de bal nog door geen van beide manden gegleden. De nederlaag die Pernis leed tegen Groen Geel met 45, viel te wijten aan eigen tekortkomingen. Het twaalftal van Engel slaag de erin om een 03 achterstand weg te werken, maar zij ging na 43 knoeien in het opbrengen van de bal. Daardoor kwam Groen Geel aan de gelijkmaker en zij greep één moment van onachtzaamheid in de Leidse afweer aan, om uit het rondspelen de beslissende goal te vervaardigen. Voor de ongelukkige thuis club scoorden nog Carla van Evert, Caro Verhagen, Eelco Kool haas en Johan Vromans, die Peter Kuipers bekwaam verving. Binnen één speelhelft stond TOP met 16 voor tegen OSCR. De Sassenheimers lieten de teugels daarna door concentratiever lies wel vieren, maar de 79 triomf kwam niet echt in gevaar. Dat was vooral te danken aan Karin Baak (2), Gerco Langelaan (2), Barbara Romsom, Heieen Simmelink, Sjoerd van der Klauw, Bert Staal en Anne van der Zaag, die zich goede schutters toon den. De ongeslagen status van Ons Eiland is nu echt verdwenen na de 68 nederlaag tegen IJsselvogels. Even na rust kwam de ploeg van Gé van der Water op 52, maar dat was toch niet voldoende om de wedstrijd winnend te besluiten. Eerder raakte Ons Eiland al twee punten kwijt vanwege het inzetten van een ongerechtigde speelster in het duel tegen Kwiek (R), maar er is beroep aangetekend tegen deze reglementaire straf. Het waren overigens Jan Boon (3), René Arnoldus (2) en Olga Soufan, die tegen IJsselvogels tot scoren kwamen. Ook poulegenoot Fiks reikte niet tot een overwinning bij DVS '69, al zetten Ronigue Gerlof (2) en Theo Vreeken de Oegstgees- tenaren op 13. Daarna liep het aanvallend zoveel minder, dat de thuisclub nog tot 33 kon terugkomen. Beter op schot was Tempo dat geen enkel probleem I NIO op haar nummer te zetten: 93. De Alphense fo stond in de rust reeds 41 voor en zij ging met de win rug gestadig door met scoren. Dat werd met name geda; Aad Haagsman (2), Rob Zwaan (2). Marinde Dijk, Elisab< Urk, Ernst van Hooidonk. Ton de Vries en Rob Wilschi Liefst driemaal zag Velocitas een strafworp verwaaien brak haar danig op tegen Animo. De Zeeuwen konden bei de harde wind overweg, maar stelden hun winst pas in de^| se veilig. Voor Velocitas waren Jeroen van Driel en Ril Poelgeest de doelpuntenmakers: de eindstand was hier 2 Gebrek aan stootkracht deed De Algemene de das oml duel tegen DKV. De Leidse twaalf kwam enkel tot twee Ik strafworpen en één velddoelpunt en dat was veel te wei| de 38 nederlaag te voorkomen. Die drie goals kwamen^ gens uit handen van Wim van Vliet (2) en Martin Filip«- De puntendeling die Fluks overeenkwam met RWR, vB indrukwekkend, ook qua cijfers niet 33. Hoewel de No» kers via Aad van Drongelen, Wim Hegeman en Anne Paj op 31 kwamen, ging het na rust met windvoordeel juif verkeerd in aanvallend opzicht. MICHEL VANp LEIDEN Coach Theo Bakker en zijn spelers hadden het van tevoren zo aardig uitgekiend. Zowel Llngen, Swier als Vlieg moesten kunnen winnen v$n Winnubst, Gootzen zou minimaal tweemaal verslagen kunnen worden en het Leidse dubbel zou ook voor een punt moeten kunnen zorgen, waardoor er een 6-4 overwinning voor Scylla uit de bus zou rollen. Tot 4-2 verliep al les volgens planning. Daarna ging het echter mis. Het dubbel ging on danks vier Leidse matc hpoints naar Nikon Val- kenswaard en zo kwam na bijna vijf en een half uur tafeltennis niet de verwachte overwinning, maar een 5-5 remise uit de bus. Een tegenvaller voor de ploeg van Bakker. Zeker omdat het zo lang goed ging. Hans Lin- gen won van Han Gootzen, Anne Vlieg versloeg Eric Win nubst en Bob Potton bleek on danks een forse, maar later weer goedgemaakte, achter stand in de „derde" te sterk voor Patrick Swier, waardoor de 2-1 voorsprong in Leids voordeel genoteerd kon wor den. Vervolgens troffen Vlieg en Gootzen elkaar. Nadat bei de spelers een game naar zich toe hadden getrokken, begon Vlieg uiterst overtuigend (7-1, 12-6) aan het derde beslissende part. De wat tegenvallende Gootzen kwam echter nog te rug (18-18), maar moest uitein delijk toch in het stof bijten (24-22). En ook dat winstpunt was ingecalculeerd. Net zo als het verlies van Lingen tegen Potton. De Nederlandse En gelsman, die steeds minder show in z'n spel stopt en dit seizoen nog geen game heeft afgestaan, deed dat ook tegen Lingen niet: 3-2. Na de pauze, maakte Patrick Swier het zich onnodig moei lijk tegen Winnubst. De eerste game ging verrassenderwijs naar de Brabander (18-21), waarop Theo Bakker zijn pu pil stevig bij de schouders greep en hem inprentte toch vooral „secuur" te zijn. Swier nam die raad ter harte en won via twee maal 21-17. De Leidse student propte na afloop van die partij haastig twee met een forse slok appelsap vermengde Toen alles nog wel volgens plan verliep. Anne Vlieg (achtergrond) verzorgt namens Scylla een winstpunt tegen Valkenswaardspeler Eric Winnubst. plakken ontbijtkoek naar bin nen om zich te sterken voor de confrontatie die door Bakker vooraf al tot „De Sleutelwed strijd" was bestempeld: het dubbel, Vlieg en Swier contra Potten en Gootzen. Patrick Swier was daarvan kennelijk niet geheel doordrongen want pas na dat de eerste game met 17-21 was verloren, informeer de hij naar de totaalstand van dat moment. Na die vernomen te hebben, was alles hem dui delijk en trokken hij en Vlieg het tweede part naar zich toe, waardoor een beslissend ver volg noodzakelijk werd. Dat vervolg werd een akelig span nende aangelegenheid. De Leidenaars begonnen uiterst zwak, hetgeen resulteerde in een 2-8 achterstand, om ver volgens sterk terug te komen (11-10). Bij 21-20 kwam de eer ste kans om de 4-2 op het bord te krijgen. Dat matchpoint ging echter verloren, zoals er later nog drie op rij om zeep geholpen werden. Potton en Gootzen hadden net iets min der mogelijkheden nodig. Had den de Leidenaars bij 24-25 en 25-26 nog kans gezien gelijk te maken, bij 26-27 sloegen de Brabanders toe: 4-3. En daarmee waren alle mooie Scylla-plannen in duigen ge vallen. Het dubbel, dat sinds lange lange tijd niet van Val- kenswaard had, had nu een veer gelaten en daarmee wa ren de winstkansen verkeken. Potton liet zich ook door de goed-spelende Anne Vlieg niet verrassen („Ik gaf 'm teveel kansen, mijn service was niét secuur genoeg"), Swier „zat" in de derde game tegen Goot zen „te kapot" om hem zijn derde nederlaag te bezorgen en Lingen zorgde via een overwinning op Winnubst voor de 5-5 eindstand. Door die deling is Valken- waard vrijwel verzekerd van de herfsttitel en kan Scylla zich in de hoop dat alles dan wel volgens plan verloopt vast gaan opmaken voor het twee de competitiedeel. MAARTEN NOOTER Avanti redde der Borg verloor nog eenmaal, het ook tegen 't Hooge Huys niet. Ondanks kan sen op een gelijk spel maar dit kon de pret van Her man van der Broek cs. niet meer drukken. Na deze 82 deelt Sjaardema de kop en hield daarmee zijn team in de race voor promotie. Minder goed verging het De Treffers die ondanks eqn hattrick van Ronald Kuipers tegen Onkyo 3 werd het 36. Het Oegst- positie met Onkyo. In dezelfde niet verder kwamen dan een geestse Sjaardema verplet terde in de kampioens wedstrijd Onkyo met 82 terwijl de Scylla reserves bij JCV verloren met 64 en de titel dus vrijwel poule begint het er onderaan zorgwekkend uit te zien voor zowel Docos als Avanti 2. De Leidenaars kwamen in de vierpuntenwedstrijd tegen Pelgrim Odion 2 met 46 net te kort. Wederom was het Ed kunnen vergeten. Bij de van der Berg die met een hat- dames had Avanti weinig aan" moeite met Vice Versa f (62) en was Scylla als verwacht kansloos tegen Torenstad. dacht op zich vestigde, maar zoals zo vaak tevoren was er te weinig steun van Sjaak den Elzen en Walter Engelbert. Alleen Engelbert kwam een maal aan de positieve zijde Met Vriesekoop nog steeds in van de score uit en verzachtte de ziekeboeg kwam Avanti daarmee het leed tot 46. Het tegen 't Hooge Huys toch ver- tweede van Avanti ging tegen rassend dicht bij de eerste Seine Meubelen met dezelfde competitiepunten. Robert cijfers ten onder. Hier waren 'elijk spel, en het vierde van Scylla dat bij Nieuw Vennep met 82 klop kreeg. Overige uitslagen: Flamin go'sAvanti 4 46; De Tref fers 3—Vriendenschaar 2 6 4; De Treffers 2—Gispen 2 64; Sjaardema 3TSO 82. Dames Avanti had weinig moeite met Vice Versa, zeker toen Marianne Wagemakers gebles seerd moest afhaken en haar partijen reglementair verloren strijd van dit treffen was San dra de Kruiff-Mirjam Klop penburg, maar al snel bleek dat de Leidse veel terrein ver loren heeft. Won de Kruiff af gelopen jaar nog af en toe en P \J e«.u«i vciKucu het in ieder geval steeds werden verklaard. Daarvoor vi had ze al van Ellen Bakker, die overigens driemaal als sterkste uit de strijd naar vo ren kwam, verloren, zodat het snel 6—2 werd. Scylla bereik te eenzelfde score tegen koplo per Torenstad, maar bleef aan de verkeerde zijde van de sco re. De enige interessante wed- spannend, nu maakte Klop penburg korte metten met haar. Overige uitslagen: Konings- lustAvanti 2 60; Scylla 2Treffers Bovenkarspel 4 6; PSV/CathrienAvanti 3 46; 't Hooge HuysDocos 7—3. Turk toont zich namelijk een steeds volwaardiger eredivisie speler en bindt regelmatig ge renommeerde spelers aan zijn het Kamphuis (2x), Piet de Groot en het dubbel die hun overwinningen niet met wed- strijdpunten beloond zagen. In zegekar. Zo moest zaterdag, de andere tweede divisie ver naast Hans van der Broek, in- speelde Scylla 2 jammerlijk ternational René Hijne eraan zijn kampioenskansen. Frits Kantebeen, Rob Regeer en Erik Noest startten erg over bleef, kwam Avanti op 3, maar tuigend en leken snel af te i helaas stokte toen de produk- tie. ondanks kansen voor zo wel De Groot als Ronald Rijs- dorp in de overige partijen. Na vijf wedstrijden staan de Ha- zerswoudenaren nog steeds op nul en het is maar zeer de vraag of een eventueel gezon- kenen met JCV. Na 31 werd het zelfs nog 42. Maar op dat moment stokte de produktie en verdween de voorsprong als sneeuw voor de zon. Het werd zelfs 46, waardoor de Scyllanen nu drie punten ach ter JCV staan, en de kansen de Vriesekoop hier nog iets dus niet meer in eigen hand aan zal kunnen veranderen. In de tweede divisie toonde Sjaardema eindelijk eens zijn volle kracht. Zeer geconcen treerd rekenden de Oegstgees- ters af met koploper Onkyo, en wel op een manier die er niet om liegt. Pas bij 60 scoorde het gebroken Onkyo voor de eerste maal tegen via Friso Reitsma. Ook Joop van hebben. Van de vierde divisieteams schoten de Sjaardema reser ves het flinkst uit hun slof. Ondanks een foutje van Tho mas van Nes werd het tegen Papendrecht 91. Ook Scylla 3 voegde twee punten toe aan haar totaal middels een krappe 64 tegen Onkyo 2. Sjaak van Veen bleef knap ongeslagen Christel Verwoert van Leython bestookt het door Tineke Bom (links) en Anja Meer gevormde NOVO-blok. Anneke Henssen kijkt toe. LEIDEN De scheids rechters in de nationale volleybalcompetitie ont vingen afgelopen week einde de instructie om met onmiddellijke ingang wat betreft de techniek beoordeling minder streng te zijn en juist de discipline in- en om het veld aan te halen. Een on begrijpelijke zaak om der gelijke richtlijnen uit te vaardigen op een moment, dat de competitie in volle gang is; de spelers worden plotseling geconfronteerd met een wezenlijk van een week tevoren ver schillende arbitrage en juist dat kan emotionele reacties van de betrokke nen veroorzaken. De scheidsrechter bij het duel tussen Sliedrecht Sport en het Alphense DAC paste de nieu we instructies streng toe. Het gevolg was dat de gele (waar schuwing) en rode (punt- of LEIDEN AZC/Microli- fe en De Zijl/LGB kenden in de waterpolocompetitie geen problemen. VZC (12- 5) en Het Ravijn 13-8) werden met duidelijke ne derlagen geconfronteerd. Hoofdklasser LZ '86 sloot ook het tweede duel winnned af door De Amer met 16-10 terug te wijzen, terwijl Vivax in de tweede klasse zegevierde over EZPC; 10-5. Katwijk, DKD en de damesteams van De Zijl/LGB en LZ '86 kwamen dit weekein de niet aan puntenwinst toe. AZC liep in de eerste twee pe riodes uit naar een ruime 7-1 voorsprong. Op dat moment verslapte de concentratie evenwel en mocht VZC wat terugdoen. In gevaar kwam de Alphense kampioenenploeg echter niet getuige de 8-4 stand na drie partjes. Nu wat geconcentreerder spelend be paalde AZC de eindstand ver volgens op 12-5. Ton Buunk werd niet alleen met vijf tref fers de topscorer van het Al phense team, maar bleek ook sterk op dreef als zeer tijdelij ke vervanger van de naar de kant gestuurde doelverdediger het duel met Het Ravijn een zwakke derde periode. De Lei denaars zagen de tegenstander toen van 9-2 tot 9-5 terugko men. In de laatste periode kwam zelfs nog 10-7 op het bord, voordat De Zijl/LGB on der aanvoering van gemakke lijk scorende Stan van Belkum naar 13-8 wegliep. Van Bel kum nam persoonlijk met zes doelpunten bijna de helft van de Leidse score voor zijn reke ning. LZ '86 blijft het goed doen in de op een na hoogste klasse. Tegenstander De Amer draai de vorig seizoen nog goed mee in de hoofdklasse, maar werd nu door de Leidenaars in het laatste part volledig wegge speeld. De ploeg van trainer Hans van der Moolen ver grootte de marge in dat laatste deel van 10-8 naar 16-10 uit. Wilco van der Zeeuw (5x), Frans van de Brink (4x), Fried Elzinga (3x) en Wim Klumper (2x) doelpuntten. Het Oegstgeester Vivax doet in haar thuiswedstrijden aan klantenbinding. Dit keer werd EZPC met 10-5 geklopt. Jack Frauenfelder (3x), Dick van den Bosch en Frits Welling (beiden 2x), Jeroen Plasmeyer, Marcel Rompes en Leo Onder water waren met name in de eerste drie periodes productief voor Vivax. Katwijk kwam tegen de Los ser beter voor de dag dan in de eerste, met 18-0 verloren com petitiewedstrijd. Ook nu was een nederlaag Katwiiks deel (12-8), maar er werd in ieder geval beter gespeeld. Eddie Hoek was met drie treffers de topscorer. Hans Parlevliet trof tweemaal doel. DKD kende in de derde klas se grote problemen met scheidsrechters en tegenstan der De Forellen. Een 12-5 ne derlaag was het resultaat. Har ry van Hoven was de enige Leiderdorper die meer dan eenmaal (2x) raakschoot. De vrouwen van De Zijl/LGB keken in hun duel met Stadskanaal steeds tegen een achterstand aan. Deson danks leek een winstpunt tot een minuut voor tijd haalbaar. Op dat moment evenwel, pro duceerden de Groningsen het beslissende doelpunt: 9-10. Jo- landa van Zuylen en Marion Rijsbergen scoorden beiden viermaal. Pluvius bleek vooral fysiek veel te sterk voor het team van LZ '86. De schade kon na een 11-3 tussenstand nog tot 12-7 woprden beperkt. Anke Schoonwater was met vier goals topscoorster. opslagverlies) kaarten elkaar in hoog tempo opvolgden. Soms ging de service herhaal de malen over zonder dat er een bal werd gespeeld. Het gekwartet met kaarten overschaduwde eigenlijk het prima reslultaat, dat de Alphe- naren in Sliedrecht boekten. De eerste set moest DAC nog duidelijk wennen aan de tien meter achter de achterlijn ge slagen services en de door honderden luidruchtige toe schouwers verzorgde entoura ge: 15-2. De tweede set kwa men de bezoekers in hun spel, wonnen met 12-15 en leken na 13-15 en 1-6 in de vierde set op de winst af te stevenen. Op dat moment liet* de ploeg van coach John Jansen zich van de wijs brengen door het rumoer rond de arbitrage. De thuis ploeg profiteerde en pakte als nog twee punten: 15-10, 15-4. LUSV greep in het eerste thuisduel de winst tegen het Hoornse HSV. De Leidenaars moesten daarvoor wel na een verloren eerste set een 12-14 achterstand in het tweede deel goedmaken. Door de aanval lende en verdedigende in breng van John Groen en Frans Klumper werd die set met 16-14 gewonnen. Zonder nog in de problemen te ko men, liep LUSV vervolgens via 15-4 en 15-6 naar de zege door. De dames van Gemini speel den een rommelige wedstrijd tegen het Zaanse KDS. Vooral pass en spelverdeling lieten het aan Voorschotense zijde afweten. Door een sterke op slag kon de ploeg van Buddy Doornbosch toch twee punten mee naar huis nemen. Setstan den: 6-15, 15-8, 15-9, 11-15, 4- 15. De Gemini-heren konden zich matig spel in de openingssets permitteren om tegen Broleco 2 toch nog met 3-1 te winnen. De derde en vierde set kregen de Voorschotenaren het ritme te pakken en werd er vooral door de middenaanvallers veel gescoord: 15-11, 15-17, 15-7, 15- 10. In de derde damesdivisie stond de derby tussen NOVO en Leython op het programma. Bij Leython maakte Gerdi Verwoert voor de eerste maal deel uit van de basis opstel ling; de Leiderdorpse speelde een prima partij. Leython won en had dat voornamelijk te danken aan het feit, dat de ploeg in de derde set een 14-8 SS] zla; achterstand in 14-16 omzette. In het slotdej- NOVO met een 6-13 iJjJJ voorsprong hetzelfde doen, maar de Noord; bleven op 13-13 steken 15-12, 14-16, 13-15.- A Gemini 2 haalde de. g winstpunten weg bij immm dam/Boemarang. Echt"™ tuigend speelde Gemgj paald niet getuige de P den: 13-15, 14-16, 14-16| Promotieklasse Donar wacht nog steedl eerste punten. Tegen l ging de ploeg steeds beP len. maar kreeg toch i op het sterke aanvalssjg Jan Pley en Wilfrq Duuren. Binnen kwam een einde aan d^v zijdige derby: 9-15, lip 15. Gemini 2 verraste De thuisploeg was aanvallend, als in verdj opzicht de meerdere v; thon. Aanvallend kon| Gijs Walrave een vervullen: 15-11, 11-11 14-16, 15-11. Bij de dames speelde een wisselende wedstrij Tornado. Door een bel slag besliste de thuispll duel in de vijfde set: 15. 9-15, 15-8, 15-7. D, weinig moeite met Jod; vooral de Alphense (Reinie Jansen) was sterk: 15-11, 10-15, 15-' Ridderveld behaalde dj overwinning. Tegen maakten de Alphensi een 0-2 achterstand g( 17, 11-15, 15-9, 15-9, l.r WILLEM SPI! STAND Tweede divisie D heren: Krimpen, Thor, Ruiter/tl WW 3-6; Kalinko 2-5; Spifi LUSV 3-3; HSV Sport 3-2$ /Voorburg 2 3-1; Martens/L 3-0 Derde divisie G heren: Eksf Sliedrecht Sport 3-8, Gemirw^ roes 3-7; B en G/Vollido 2-6|| /Vlaardingen 3-6; DAC 3-5;® 1 ten/Haag 2-3; Radius, The St. Tonegido SC 3-1; Rangers, S'* V Tweede divisie dames D: |jq SC 3-8; Gemini/Kangeroes.g»» /Vlaardingen, Van Santen/r1^ 7. DVO, Deltalloyd/AMVJ Dpi Madjoe 3-4; Starlift/Voorbuiir.d des 3-3; Be Fair. PVC/BlokF,u Derde divisie G dames Le)*6V De Meteoor. Ruiter/VSC )|H ther/Martinus 2, Zevenhui!! drecht Sport 3-6, NOVO 'yR Santen/Haag 3, RVC/Liba liet mini/kangeroes 3-3; AV '40 sterdam/Boemerang 3-0.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 20