Rietkerk zegt bonden geen open overleg toe „Geen toenadering tot Sovjet-Unie" ANDIJVIE EN RUNDERTARTAAR Procenten BON: ABVAKABO WOEDEND UTRECHT ZONDER VERVOER Twee auto's ineen «f*£eidoc(BouxaTit Uitgave Westerpere, behorende tot Sijthoff Pers. Apolhekersdijk 34,2312 DD Leiden, Postbus 11,2300 AA. tel.071 -122244. Giro 103003 BankiAmro- hankN.V. Leiden. Directeur-hoofdredacteur: I J.Hallewas. Chef redacteur: Wim Buijteweg. Advertenties: (excl.BTW) f 0,58 per mm. kleintjes f 0,40 per mm. Abonnementen: (incl.BTW) per maand f 20.41 (uitsUut.betaling),kwartaal f 61.25, jaar f 233,50. Klachten bezorging: maandag t/m vrijdag van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 14.00 tot 15.00 uur tel. 071-122248. Losse nummem f 0,80. Maandag"! 7 oktober 1983,75e jaargang no. 22708 Ted-show op Ned. I om 20.28 uur. In „Hier en nu" om 21.55 uur aandacht voor het kamp „Sobibor". Op Ned. II om 20.00 „Vinger aan de pols" over zwangerschap en om 21.25 uur tv-serie „Shogun". Bergman film „Verlangen der op Duitsland 1 om 23.00 Half tot zwaar bewolkt en af en toe regen. Minimumtempe ratuur omstreeks 6, middag- temperatuur omstreeks 14 gra den. Aan de kust af en toe harde zuidwestelijke wind. Zon op: 07.09, onder: 17.41; hoog water Scheveningen:0.36 en 13.04, laag water. 08.32 en 20.56. het omvallen van de Belgische televisiemast zijn geen slachtoffers gevallen. Elders in België kwamen twee nsen om het leven toen de auto waarin zij zaten door een omwaaiende boom werd geraakt. kade in est-Nederland It mee Weinig belangstelling eenmalige uitkering HILVERSUM Kleine zelfstandi- gen hebben nog maar weinig be langstelling getoond voor de eenma lige uitkering, waarop zij recht heb ben. Staatssecretaris Van Zeil (Eco nomische Zaken) gaf zaterdag voor de Tros-microfoon toe, dat tot nu toe nog maar zevenduizend aanvra gen voor zo'n uitkering zijn binnen gekomen, terwijl er geld is voor 70.000 uitkeringsgerechtigde zelfs tandigen (28 miljoen). Kleine zelfs tandigen die in 1982 minder inkom sten hadden dan het minimumloon kunnen nog tot half februari 1984 zo'n uitkering aanvragen. Rienk Kamer prefereert uitlevering aan Nederland DEN HAAG De raadsman van Rienk Kamer wil dat minister Korthals Altes van justitie bij België de onverwijlde uitle vering van zijn cliënt vordert. Kamer geeft de voorkeur aan terugkeer naar Ne derland boven uitlevering aan de Vere nigde Staten. De V.S. hebben om uitleve ring van de zakenman gevraagd nadat hij op verzoek van dit land afgelopen dinsdag in de Belgische enclave Baarle Hertog was aangehouden. Hij wordt verdacht van miljoenenzwendel met grond in het zui den van Californië. In Nederland loopt echter eveneens een strafrechtelijk onder zoek tegen hem. „Het is daarom onbegrij pelijk dat Nederland nog niet om zijn uit levering heeft verzocht", aldus Oomen. lorm velt onderden omen N HAAG De rm die het afge- weekeinde Frankrijk, Igië en Neder- id raasde, heeft land nog de oste schade ver zaakt. het het oosten en Neder- :d vielen bij on- ukken als gevolg i de storm vijf ronden, terwijl aderden bomen rden geveld. Op baanvakken -Delden en kenburg liep het iverkeer zater- ivond grote png op. In mkrijk en België kwamen bij ongelukken totaal zes mensen het leven. Gis- middag waaide Waver de hoog- zendmast van de lgische omroep Dit heeft ook or ons land ge- (pn: het tweede ■aietaiige televi- derburen alsme de radionetten BF 2, RTBF 3 en lio 21 zijn voor «paalde tijd niet te ontvangen, het kon gebeu- dat de omroep- st het loodje leg 's onduidelijk. buurt ervan een windsnel- gemeten van km per uur, het- n volgens de gische meteoro- ische dienst niet uitzonderlijk de politie en ndweer in de ags/Leidse regio nen slechts en- tientallen mel- igen binnenvan rmschade, varië- i omgeval bomen tot afge- aide dakgoten en sschade. Er de- zich geen per- inlijke ongeval voor. DEN HAAG De Abva Kabo is woedend op mi nister Rietkerk (Binnen landse Zaken) vanwege diens uitspraken in een programma van de VARA-radio dit weekein de. De bewindsman zei dat er nog gestudeerd werd op de gelijkwaardig heid van de ambtenaren bonden in het overleg over de arbeidsvoorwaar den. De ambtenarenbond vindt het moeilijk Rietkerk nu nog serieus te nemen, nu hij „zijn belofte breekt", dat er te be ginnen bij de gesprekken over de lonen voor 1984 op voet van gelijkwaardigheid onderhandeld zou worden. Het standpunt van de minis ter zou erop neer komen dat de regering ook nu nog een zijdig de arbeidsvoorwaarden kan dicteren. „Nu komt overleg hem plotseling niet uit het - woon inleveren geblazen. Tot die buit binnen is, wil hij niet onderhandelen, omdat hij dan moet ingaan op onze argumenten en daar heeft hij geen weerwoord op," aldus een woordvoerder van Ab vaKabo. Rietkerk zei zaterdag voorts het „zeer onjuist" te vinden als de ambtenarenorganisa- ties zouden besluiten tot sta kingsacties nog voordat het op 2 november geplande ge sprek met hem heeft plaats gevonden. De minister stelde wel begrip te kunnen op brengen voor de protesten van ambtenaren. „Maar het is een goed gebruik in dit UTRECHT Enkele streekvervoersbedrijven en het gemeentelijk ver voersbedrijf van Utrecht zijn vanmorgen spontaan in actie gekomen tegen de voorgenomen korting van 3,5 procent op de salaris sen van ambtenaren en trendvolgers. De stad Utrecht is daardoor van daag geheel verstoken van openbaar vervoer, op de spoorwegen na. Het openbaar vervoer van en naar de Flevopolder is stilgelegd en in Amster dam rijden de buschauf feurs niet verder dan de stadsgrenzen. Vannacht besloten de chauf feurs van de streekvervoers bedrijven Centraal Nederland en de Verenigde Autobus Diensten (in de Flevopolder) vrijwel unaniem tot een 24- uursstaking. Die actie kreeg vanmorgen gevolg, toen chauffeurs van de gemeente dienst Utrecht de stations met hun personenauto's blokkeer den. Chauffeurs van West-Ne derland besloten uit solidari teit niet verder te rijden dan de Utrechtse stadsgrenzen. De duizenden forenzen moesten r hun vanmorgen van daar r werk lopen. Bij de NS werd voorts bij het emplacement Dijksgracht een stiptheidsactie gehouden, waardoor de meeste interna tionale treinen met een uur vertraging vertrokken hetgeen weer leidde tot opstoppingen bij het binnenlandse verkeer rond Amsterdam CS. Serieuze acties bij overige ver voersbedrijven worden pas na 2 november verwacht, zo zei een woordvoerder van de FNV. Volgens de woordvoer der waren er geen problemen met werkwilligen. Bij de sta kingen vandaag zijn ongeveer 850 mensen betrokken. land dat er niet wordt ge- bedrijfsleven en dat moet ambtenarenbaas. staakt zolang er nog overleg evengoed gelden voqt de Pagina 5: „Genoeg ruimte gaande is. Dat geldt voor het overheid", aldus de hoogste voor zinvol gesprek" igs de weg ge- Het verkeer gedurende uur omgeleid. tOEF: INSCHRIJVEN ALS erkzoekende op postkantoor N HAAG Het registeren van werkzoekenden wordt bij de eidsbureaus in Veenendaal, Doetinchem en Amersfoort per 1 ember vereenvoudigd. Mensen die werkloos worden kunnen in deze gebieden via postkantoren en postagentschappen la- inschrijven om voor een uitkering in aanmerking te komen, hoeven zich dus niet meer direct tot het arbeidsbureau te nden. Als het experiment slaagt zal het landelijk worden in- 'oerd. Het ministerie van sociale zaken hoopt dat de vaak hlange wachttijden bij de arbeidsbureaus, die vaak tot irrita- en agressief gedrag leiden, dan tot het verleden gaan beho- krant ontvangen Bel fcn 18.00 en 19.00 uur, za- fogs tussen 14.00 en 15.00 telefoonnr.071-122248 en< krant wordt nog dezelfde fld nabezorgd. IEDERE WOENSDAG GRATIS EN EEN COMPLETE AGENDA. genscher na overleg met gromyko: WENEN De Westduitse minis ter van buitenlandse zaken Hans-Dietrich Genscher heeft na drie gespreksronden met zijn Russische collega Gromyko in Wenen zich zeer pessimistisch uitgelaten over een mogelijk re sultaat bij het kernwapenoverleg in Genève. „Er heeft geen toenadering plaatsge vonden tussen de posities van de Sov: jet-Unie en de NAVO tijdens de be sprekingen die ernstig, eerlijk en dui delijk zijn geweest", aldus Genscher. Gromyko, die na afloop van het over leg in Moskou verklaarde nog wel kansen te zien voor 'Genève', had op nieuw geëist dat de Franse en Engelse kernwapens worden meegewogen en dat er geen enkele Amerikaanse raket wordt opgesteld. Als positief aspect van zijn gesprek met Gromyko noemde Genscher de wil van beide partijen het gesprek tus sen de Bondsrepubliek en de Soviet- Unie in stand te houden. Genscher kondigde gesprekken aan tussen ont wapeningsdeskundigen van beide lan den. Genscher zei verder dat Gromyko niet duidelijk heeft aangegeven welk militair antwoord Moskou neemt als de stationering van de nieuwe kernra ketten doorgaat. Gromyko gaf de in druk dat de Sovjet-Unie nog ernstig overweegt of zij de onderhandelingen- in Genève moet voortzetten als de eer ste Amerikaanse kernraketten worden gestationeerd en dat Moskou nog geen definitieve beslissing heeft genomen, aldus Genscher. Bondskanselier Kohl toonde zich zeer pessimistisch. Kohl vergeleek de Russische eisen met die uit 1938, toen Engeland en Frankrijk toegaven aan de eis van Hitier dat Duitsland een deel van Tsjechoslowa- kije mocht bezetten. De Japanse autofabrikant stelde afgelopen weekeinde in Tokio deze „dual body" ten toon. Beide bestuurders kunnen door middel van een kaar laten rijden. De „dual simpele hendel-beweging de body" kan een snelheid van twee helften van hun „dual zo'n honderd kilometer per body" onafhankelijk van el- uur bereiken. Ajax weggespeeld door Den Bosch DEN HAAG Dat Ajax de eerste nederlaag van het sei zoen tegen het gepromoveer de FC Den Bosch zou lijden, had niemand verwacht. Ajax zelf ook niet. De titelverde diger onderschatte de degra datiekandidaat echter en werd gistermiddag kansloos met 3-0 weggespeeld door treffers van Wim van der Horst. Feyenoord nam de eerste plaats op de ranglijst van Ajax over. De Rotter dammers deden dat met een puntendeling tegen PSV: 1-1. Roda JC bleef als enige ongeslagen ploeg in de ere divisie over. De Limburgse derby tegen Fortuna eindig de in Sittard op 1-1. De Braziliaanse auto* Nelson Piquet werd - tweede keer in zijn wereldkampioen in de for mule 1. Hij beëindigde de laatste Grand Prix, in Zuid- Afrika, als derde en zag zijn concurrenten Alain Prost en René Arnoux vroegtijdig met motorpech uitvallen. De noodlijdende Nederland se Badminton Bond blijft voorlopig bestaan. Het fail lissement is voor enige we ken uitgeschakeld, op 19 no vember valt waarschijnlijke de definitieve beslissing over het al of niet voortbestaan van de NBB. De Amerikaanse prof-wiel renner Greg Lemond, eer der wereldkampioen gewor den in het Zwitserse Altenr- hein, werd afgelopen week einde winnaar van de Super Prestige, het zogenaamde bestendigheidsklassement. .De laatste klassieker van het •seizoen, de Ronde van Lom- bardije, werd gewonnen door de Ierse sprinter Sean Kelly. Arie Haan in duel met Jo- han Cruijff, Verder onder meer in Sporttribune: Botsing onbeslist Hiele mogelijk terug tegen Spurs FC Den Haag mist spits Goede dag voor Arnold Mollema Rijnsburgse Boys roept Valleivogels halt toe Lugdunum jaagt regenboog na LMHC terug naar af Scylla ziet strijdplan doorkruist door dubbel Kees van der Wereld stelt publiek tevreden Elke dinsdag en woensdag hebben we groente en vlees in de aanbieding. Andijvie, QQ kilo Rundertartaar, C QQ 500 g i ,n&25 KJ.VO 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. We raken steeds meer gewend aan het rekenen in percentages. Zoveel procent méér betalen, zoveel procent minder ontvangen. Vandaar zeker, dat ook in onze rubriek „In en om de kas" nogal eens percentages voorkomen, zoals vandaag in een artikel over tulpenbollen. Men verwacht daar de komende winter minder tulpen, sommigen denken dat het er tien procent minder worden, anderen zelfs vijftien procent. Voorspellen in cijfers is altijd moeilijk. Bijvoorbeeld voor hoeveel procent u tevreden bent als u de Leidse Courant. Een ding is zeker, velen zijn dat al jaren voor honderd procent. De Leidse Courant wil ik beat 14 dagen proberen. Gratis en geheel vrijblijvend In een open envelop zonder postzegel opsturen naar Leidse Courant Antwoordnummer 998,2500 VD Den Haag.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 1