LMHC aar af F orescate klimt op naar een tweede plaats Eerste periodetitel voor Leiden Grasshoppers naar top van ranglijst PORTTRIBUNE ksiigd Roodenburg langs Quick Boys Dubbele overwinning basketballers Weert pderlands kampioenschap jor Victor Zonneveld MAANDAG 17 OKTOBER 1Ö83 ei, mi doel EN Met de beslissende hulp van de zag de regionale jeugd van Roodenburg Quick Boys op eigen veld met 1-2 te klop- Satwijk en FC Lisse slaagden er ook dit- ler dfcjet in één punt te pakken. Katwijk ver- Quicjet 2-0 van Rijswijk, FC Lisse leed een 0-3 ries |aag tegen Xerxes. UVS wist bij Feye- ideldide schade te beperken tot een 4-1 neder- de HjQuick Boys verkoos in de eerste helft ning% wedstrijd tegen Roodenburg windvoor- i lietjn buitte dit reeds na vijf minuten uit met *regefeffer van Leen van der Plas. In het twee- canse^t wierp het windvoordeel Leidse vruch- Zumf Twee vrije trappen van Peter Schouten n. In^ loeihard de Katwijkse touwen inge- 2-0 o|De eerste maal deed hij dit zelf, de twee- al werd zijn dreun in eerste instantie ge keerd. Marcel van der Burg benutte echter de rebound: 1-2. UVS leek op een grote nederlaag af te stevenen. Het eerste part kregen de pupil len van Aad Kooren vier goals om de oren, al vorens Frank Maaskant de bal keihard in de kruising kegelde. Na de thee wisten de Rotter dammers tegen alle verwachtingen in het windvoordeel niet éénmaal meer uit te buiten. Katwijk kwam even voor te staan bij Rijswijk, maar de leidsman dacht er anders over. Toen de ploeg een ongelukkige tegentreffer moest verwerken was het pleit beslecht. Ook voor FC Lisse geen eer meer te behalen tegen Xerxes. De Rotterdammers straften het laatste kwartier eerst een blunder af van doelman Piet War merdam, en schoten vervolgens nog tweemaal raak. WEERT Coveco Weert boekte afgelopen za terdag in de nationale basketbalcompetitie een dubbele overwinning. Voorafgaand aan de door de Limburgers na verlenging nipt gewonnen wedstrijd tegen naaste belager BV Canadians (86-85, na 78-78) werd bekend dat Weert alsnog tot winnaar is verklaard in het eerder verloren duel tegen AVZ/Noordkop. Weert had het resultaat (77-83) van de ope ningswedstrijd tegen Noordkop op advies van Elmex Leiden aangevochten. Bij de Helderse ploeg speelde namelijk de Amerikaan van Ne derlandse afkomst, lbo Langeberg. Leiden had vorig seizoen belangstelling voor deze fors ge- Langeberg speelde drie wedstrijden voor Noordkop, waaronder de door de Heldenaren verrassend gewonnen wedstrijd bij Weert. De bond heeft de uitslag daarvan nu gewijzigd in een reglementaire 2-0 nederlaag voor Noord kop, ook al had Langeberg met twee punten uit vrije worpen nauwelijks een aandeel in de zege van zijn ploeg. Inmiddels heeft het Amsterdam se Canadians op zijn beurt bezwaar aangete kend tegen de als „competitie-vervalsing" aan gemerkte beslissing van de basketbalbond. Weert, zaterdag tegenstander van Leiden, bezet door de zege op Canadians en de extra punten nu de derde plaats in de eredivisie. De nieuwe bouwde forward uit California, maar ontdekte stand: Leiden 7-14 (7-0), Den Bosch 7-12 (6-1), al snel dat hij niet als Nederlander kon spelen. Weert 6-10 (5-1), Canadians 7-10 (5-2), Haaks- Er rezen dan ook direct vragen toen Noordkop bergen 6-6 (3-3), Orca's 7-4 (2-5), Noordkop 8-4 opeens met dezelfde Langeberg de competitie (2-6), Rotterdam-Zuid 7-2 (1-6), Werkendam 7-0 begon. (0-7). HANS JACOBS 3AAG De Leidse hockeyvereniging LMHC is Izoen in de vaderlandse hoofdklasse opmerkelijk art gegaan. Via drie gelijke spelen op rij tegen immeerde ploegen, waarvan de 2-2 tegen Am- i de grootste verassing mocht worden genoemd, LMHC vorig weekeinde pas met de eerste neder- Éeconfronteerd: 0-1 tegen Tilburg op eigen ter- Na gisteren kan een tweede, wat ruimer uitgeval- )derlaag in dat rijtje worden opgenomen. HCKZ, 5 het dubbelprogramma van vorig weekeinde de verliezer, greep de confrontatie met Leiden aan ïen overtuigende revanche: 8-1. r gemotiveerde spel van de Haagse ploeg liet het door ïidse supporters enthousiast gevolgde LMHC gisteren kele kans op een stunt. Al na twee minuten resulteerde spel van de sterk dekkende Hagenaars in de eerste Tjeerd Borstlap vond na een voorzet van rechts een leeg bracht de Haagse openingstreffer op zijn naam: 1-0. Lei- am niet goed in zijn spel. Haagse spitsen konden daar- ïerdere malen gevaarlijk worden, waarbij het afstoppen 'iden vaak met overtredingen gepaard ging. Dit resul- n een strafcorner, die door Ties Kruize langs de uitlo- loelman Rients Henstra werd geschoven: 2-0. De tweede van HCKZ leverde opnieuw een doelpunt op, doordat j, die geplaagd wordt door een lies-blessure, bij het uitlo- Mi ver genoeg kwam. Met 3-0 werd tevens' de rust bereikt. ^••*Roelant Oltmans maande zijn ploeg in de pauze tot een dekking en een optimistischere houding. De tweede helft ook een beter LMHC te zien, verbeten op een tegengoal. en minuten was het eindelijk zover. Onno te Rijdt, die al ende minuut van het duel in het veld was gekomen voor rijver, gaf de stand met een succesvolle tip-in een beter Door dat tegendoelpunt mocht Leiden nog even hopen, e routine én klasse van de Klein Zwitsers bleek toch dui- ïen te grote hindernis bij de Leidse dadendrang. Een g velddoelpunt van Maarten van Grimbergen bezorgde i ook een-doorslaggevende 4-1 voorsprong. Nadat er door Ise mannen nogal wat kansen om zeep waren geholpen, derlands beste speler, Ties Kruize, door nog drie strafcor- i een veldgoal de einduitslag op 8-1 bepalen. Dit en de itrijd tegen Kampong a.s zondag nog voor de boeg, zal heren van Leiden een goede aanleiding zijn de zaken »s goed op een rijtje te zetten, n am WOUTER EIKEHOUT bben. au a<. ik (1 >-0 nj on d( vern -* „Dallas in Oegstgeest" „Dallas in Oegstgeest". Aldus kenschetste LMHC-voorzitter Ber nard Goslings de ge beurtenissen in het af gelopen jaar. Een jaar waarin het clubhuis af brandde, het eerste he renteam tot de hoogste klasse reikte en men naast een nieuw club huis, een kunstgrasveld kreeg. Zaterdag, tijdens het uitgestelde 13e lu strumfeest, werd dat veld evenals het nieuwe onderkomen officieel in gebruik genomen. Bui ten verrichtten de wet houders Kohlbeck en Van Hazel de openings- bully van de wedstrijd tegen Boekaniers (4-5), binnen onthulde burge meester Scheenstra een tegeltableau. pr •j chtei insen yerv£N Victor Zonne- im in^jsL) is in Limburg- f-t^")l° Nederlands vete- sampioen 15 kilo- n een geworden. Bataaf ige sen Ravensbergen Achtp de leeftijdsklasse noeJaar beslag te leggen tweede plaats. In mhof n aan den Rijn ver- kans B AAV'36 haar club- oenschap onder weersomstandig- 'en-1^ Weinig verrassen- 's Gra*naars werden broer en te j Bosman en Ruud tegeaurik. Limburgse Venlo n Maipt Nederlands kampi- reen ifP 15 kilometer ver- de gel!n de drie deelnemen- al. Te(dse" atleten brachten swoui erg goed van af. net erfijker Victor Zonne- eigen'SL) veroverde bij de en 1 (40-45 jaar) de ti- deruitdanks enige onzeker der L|er een lichte blessure Vlugt)nneveld naar het zui- igge hit de instelling te wil- moestinen. Dat lukte hem er dl ondanks het slechte oortreffelijke tijd van minuten. Zonneveld taa zeker van zichzelf ia en L tweede (van de ;rwour^e een kopgroep- in Kl<s weS te lopen. q_2 ïe zette hij de volledi- lerlandse top op een afstai^Hd die niet meer te de de'8gen bleek. Na de iet deling in de marathon i Ylonfchede nu het kampi- neesteip 15 kilometer zodat »ach Wim Verhoorn besloten heeft Zonne- tior 2: selecteren voor de on B selectie. Bij de veteranen 3 (50 - 55 jaar werd Bataaf Willem Ravensbergen geheel vol gens de verwachtingen twee de (met een tijd van 52.32 minuten) achter de superieu re Piet van Alphen. Van Al phen realiseerde de vierde tijd van de wedstrijd (49.24 minuten) en was zelfs sneller dan de 10 jaar jongere Koos Verhoeven (Bateven) die met 49.55 minuten vierde werd in dezelfde klasse als Zonne veld. Door competitieverplichtin gen zag AAV zich genood zaakt haar meerkampen erg laat in het seizoen te verwer ken. De daarbij horende weersomstandigheden deden veel afbreuk aan zowel de deelname als de prestaties. De opitierkelijkste uitslagen kwamen dan ook niet voor bij de loop- en springnum- mers zodat voor Jos Bosman de weg naar de meerkampti- tel vrij was. Bosman had als beste nummer het kogelsto ten waarbij hij tot twee maal toe het clubrecord (13.10 me ter) verbeterde en uiteinde lijk bracht op 13.34 meter. Bij het speerwerpen kwam hij erg dicht in de buurt van zijn eigen clubrecord door 58.32 meter te laten noteren. Zijn eindtotaal van 5390 punten kwam ook tot stand door een goede hoogtesprong van 1.80 meter. Bij de junioren A won Ruud van Maurik, omdat hij zich op „zijn" nummers (hoog- en verspringen en 110 meter horden) weinig aan trekt van het weer. Op deze nummers scoorde hij zoveel punten dat er van concur rentie niet veel sprake was. Met onder andere 1.95 meter hoog, 6.72 meter ver en 15.3 seconden op de 110 meter horden kwam zijn puntento taal op 5179. Bij de dames won Trudie van Deuren mede door een 200 meter in 27.2 seconden met een totaal van 3913 punten. Laura Bosman was (als Ne derlands kampioen) onbe dreigd bij de meisjes B en kwam (met 15.4 seconden op de 100 meter horden en 1.55 meter hoog) tot 3461 punten. De 10 Engelse Mijlen van Barendrecnt leverde voor Welshman Mick McGrock een uitsekende tweede plaats op achter de Amerikaan Ken Hunter. De tijdelijk bij Bataven trainende Brit no teerde 50.29 minuten over de 16.090 meter en bleef daar mee een halve minuut van de overwinning. Clubgenoot Phil Hexter kwam tot 54.42 minuten en bleef daarmee achter AAV-er Aart Stigter (negende met 53.29 minuten). Karin van de Berg van Bata ven werd ondanks een val in het begin van de wedstrijd tweede dame achter Trijnie Smeenge met een tijd van 62.58 minuten. GERT VELTHUIZEN Leo - Ger Egberts 11.6 seconden op de 100 me ter, Paul Boere (j-a) 37.98 meter dis kus en 12.02 meter kogel, Rene Zorge (j-a) 34.48 meter diskuswerpen, Elra de Graaf (m-a) zevenkamp eerste met 3346 punten, Annet Jongeleen (m-a) 1.60 meter hoog, Ton Erik Wil deman (j-b) 13.04 meter kogelstoten en Onno Kranenburg (j-b) 6.08 meter ver- en 1.80 meter hoogspringen. LEIDEN - Forescate kroop in de eerste klasse door een 1-0 zege naar de tweede plaats en Room burg bleef onderaan door 3-2 verlies. In de tweede klasse pakte Alecto zijn eerste overwinning. Bij de dames maakte LMHC de koppositie niet waar door met 1-0 van Victoria te verliezen. Forescate schoof naar de tweede positie in de eerste klasse B door AMHC op het Voorschotense kunstgras met 1-0 opzij te zetten. Forescate was iets sterker, maar zag om dubieuze redenen een strafcorner afgekeurd wor den. De ploeg uit Voorscho ten hield vol en verhoogde de druk op het Ambachtse doel, deze mentaliteit leidde een kwartier voor tijd tot de winnende treffer. Een snelle vrije slag van Jelmer Sierse- ma werd door Dave Willems afgerond: 1-0. Roomburg leed tegen het eveneens on- deraanstaande Strawberries thuis een gevoelige 3-2 ne derlaag. Paul Lamping open de na vijf minuten de score uit een strafbal, maar vlak voor rust betekende de re bound van een strafcorner de gelijkmaker. Na de pauze bleek Strawberries toch de sterkere partij en liep via een strafbal en een lange corner uit naar 1-3. Weder om Paul Lamping uit een strafbal scoorde 2-3, echter te laat voor de gelijkmaker. Alecto behaalde zijn eerste overwinning door Myra met 1-0 te verslaan. In de eerste helft misten de Leiderdor pers nog een strafbal, maar vijf minuten voor tijd kreeg de ploeg loon naar werken. Uit een snel genomen vrije slag van Roland de Jong zorgde Rein Jansen voor de winnende treffer. Alphen kon in de thuiswedstrijd te gen Doorn slechts tot een 2-2 gelijkspel komen. Alkemade leed tegen Kikkers een kans loze 13-0 nederlaag. Dames Leiden toonde tegen Victo ria niet aan dat het team de koppositie inneemt. Al in de eerste minuut nam de Rot terdamse ploeg een 1-0 voor sprong. Na van deze tegen slag hersteld te zijn zocht Leiden langzaam de aanval en verkreeg vele kansen. Al deze kansen leverden echter geen doelpunten op voor de LMHC. De ploeg had het aan Hanneke Kamsteeg te dan ken, die zich een meester bij de verdedigende strafcorner toonde, dat de nederlaag niet groter uitviel. Alecto deelde de punten met Myra, 1-1. De Leiderdorpse ploeg begon erg mat en schrok wakker van een snelle Myra uitval, die eindigde met een schot vlak over de lat. Dat was iets te laat want vijf minuten la ter leverde een strafcorner een 1-0 achterstand op. Alec to toonde over de juiste men taliteit te beschikken en liet niet af. de terechte gelijkma ker viel halverwege de twee de helft. Iris Zwollo sloeg de rebound van een strafcorner van Marion Verdel onhoud baar in. LEIDEN Leiden heeft de eerste periodetitel in de eerste klasse van de af deling zaterdag gepakt. De Leidenaars haalden moeizaam de twee beno digde punten bij Meer burg weg. MVKV kwam in de eerste helft van de partij tegen SV Voorscho ten tegen de verhouding in op een 2-0 voorsprong en bouwde die na rust tot 5-0 uit. Kagia en Wou- brugge deelden de pun ten: 1-1. Met eenzelfde uitslag werd het treffen tussen Sleutels en Alphia besloten. TAVV won met 0-1 van het tot nu toe te leurstellende KRV. Meerburg - Leiden 1-2 (0-0) De eerste helft ging gelijk op en die werd dan ook met een gelijke stand besloten. Na rust kwam Leiden aan de leiding. Na de treffer van Henk de Geus ging Leiden gemakkelij ker voetballen en Peter Heemskerk verruimde de marge tot 0-2. Tien minuten voor tijd bracht Kees Hage naars Meerburg terug in de race. Joep Duyndam had de thuisploeg nog een punt kun nen bezorgen, maar hij miste in kansrijke positie. MVKV - SV Voorschoten 5-0 (2-0) Hoewel de Voorschotenaren het spel in de openingsfase dicteerden, nam de thuisploeg een 2-0 voorsprong. Rolf de Jong nam die twee treffers voor zijn rekening. Na rust nam MVKV het heft in han den. Rolf de Jong zorgde voor 3-0, Henk Langemaat maakte er 4-0 van, waarna Gijs Ouds hoorn de eindstand op 5-0 be paalde. Sleutels - Alphia 1-1 (1-0) Sleutels had gezien de kansen- verhouding dit duel gemakke lijk moeten winnen. Piet Swa- gers liet een uitstekende kans op een treffer liggen. Danny Minnema was na een combi natie met Rob Sonneveld wel succesvol. Na rust behield de thuisploeg het beste van het spel. Eén van de schaarse Al phia uitvallen had succes. Wil van Klaveren schoof de bal langs doelman Bram Lepelaar: KRV - TAVV 0-1 (0-1) Dit matige treffen kende zijn enige hoogtepunt in de eerste helft toen Alex Uiterwaal de bezoekers aan de leiding bracht. KRV probeerde wel met man en macht de gelijk maker tot stand te brengen, maar slaagde daar niet in. TAVV boekte zo de tweede zege op rij en werkte zich uit de onderste regionen omhoog. Kagia - Woubrugge 1-1 (0-0) In de eerste helft, waarin Woubrugge sterker was, slaag den de bezoekers er niet in te profiteren van het windvoor deel. Na de thee kwam Wou brugge tegen de verhouding in op 0-1 via Leo van der Wete ring. Harry van Dijk verzorg de de gelijkmaker door vanaf 25 meter raak te knallen. Ka gia kwam niet verder dan de gelijke stand, hoewel de ploeg gezien de betere kansen meer verdiende. Tweede Klasse Abbenes werd periodekam pioen dankzij een moeizame 2- 3 overwinning op LFC. John van der Berg (2x) en Arie van der Berg verzorgden de doel- puntenproduktie. GWS en Unitas Leiden speelden met 1- 1 gelijk. Aad Verbeek scoorde voor GWS, Jan Oosthoek deed dat voor GWS. Kickers'69 zag Johan Smeins driemaal scoren, ook Jack Bleeker acteerde doeltreffend. Omdat SJZ daar maar twee treffers van Guus de Koning en Wim Janmaat tegenover stelde won Kickers'69 met 4-2. VVSB kwam remise overeen met SVOW. Peter van der Klugt doelpuntte voor de Noordwijkerhouters. De be langrijkste bierproducenten verloren met 1-2 van één van de belangrijkste consumenten; kortom de HeinekenVZ ging tenonder tegen de Leidse Stu denten VV. Leidenaar Peter Heemskerk wordt belaagd door Meerburgers Kees Hagenaars (links) en Willem van Zwieten. LEIDEN De vrouwen van MSV bleven ongeslagen en boekten een perspectiefvolle 76-71 zege op Sea Devils. Het zusterteam van LUSV trok bij JRC Boxtel het langste stroot je: 54-55. In Schoonhoven was Blitz royaal de meerdere van Hagenaars SL: 72-106. BVO was opnieuw net niet opge wassen tegen Lokomotief, in Rijswijk werd het 84-78. Ook Leiderdorp moest zich tenslot te gewonnen geven, bij AMVJ R'dam klonk het einsignaal bij 71-68. In Den Haag rekende MSV duidelijk af met Jum pers: 84-108. Nutsspaarbank Trotters troefde Achilles uit eindelijk duidelijk af: 81-105. Grasshoppers verloor de be- kerdubbel tegen Vent-Axia Lakers, maar herstelde zich in de competitie door een 76-73 zege op Zoebas. In' Utrecht kwam de vrouwenploeg van Leiden een neuslengte tekort tegen Cangeroes 2: 42-41. Het Noordwijkse MSV heeft in de topregionen van de pro motie divisie een vooralsnog hoopvolle wedstrijd gespeeld tegen concurrent Sea Devils, een overbekende opponent. Vooral verdedigend zat het sterk in elkaar. Margreth de Groot hield de andere keren wel 40 punten scorende Nel Grootjes goed in toom. Na 39- 28 bij rust was het, na een tot 21 punten gegroeide voor sprong, toch nog problema tisch in de slotfase. Vooral Re- nate Sluys (28 punten tegen 67%) leverde een ruim vol doende aandeel in de 76-71 zege. Een snelle 2-9 voor sprong van LUSV tegen Box tel was na een matig besluit van de eerste helft goeddeels verspeeld: 24-26. Ook na de rtftt bleek een flinke marge (twee maal 8 punten) niet te handhaven. Lieke Smits zorg de in de slotfase voor balver lies, maar ook voor de beslis sende scores: met 54-55 ging de winst naar Leiden: 54-55. Tot in de elfde minuut hield het geroutineerde Hagenaars RB/Silvertown Lions Blitz op achterstand: 23-20. Bij rust had een Voorschotense tempovers nelling de borden evenwel doen verhangen: 31-50. Vooral door John Raan (26), tegen zijn voormalige ploeg aantredend, werd de slotscore 72-106. Een 23-31 voorsprong van BVO op Lokomotief werd gevolgd door de traditionele Alphense inzin king, in de pauze was het 44- 39. Ook in de tweede helft ging het in de slotfase mis. De sterke prestatie van center Je roen van Leeuwen (24) kon de nederlaag niet meer voorko men: 84-78. De vreemde hal van AMVJ R'dam speelde Lei derdorp flink parten. De rare vloer en specifieke baskets waren echter geen afdoende excuus voor de lichtelijk te leurstellende pretatie. Tegen de fysieke kracht van AMVJ werd onvoldoende agressivi teit getoond. Na 36-36 bij rust werd het verlies op 71-68 be paald. MSV had bij het Haagse Jumpers een sterke start, met name door toedoen van Bert van de Plas als rebounder en Johan Steenvoorden als verde diger. Na 31-53 bij rust hing een monsterscore in de lucht. Gemakzucht voorkwam dat. Daardoor bleef de marge zoals hij was. Eindscore: 84-108. Met een man-to-man hield Trot ters in Delft tot 41-41 gelijke tred met Achilles. Een prima zone met legio fast breaks be tekende de ommekeer. Wim van Niekerk had met 21 pun ten een fiks aandeel in de 81- 105 zege van Trotters. Na de nog ruime kansen latende 76- 70 nederlaag bij Vent-Axia La- kers ging in eigen huis ook de beker-return door een 'flop prestatie' met 64-66 verloren voor Grasshoppers Tegen het nog ongeslagen Zoebas wa ren de Katwijkers echter, met name door een sterk schot, weer volledig terug en werd de te bestrijden zone aan flar den geschoten. De 76-73 zege brengt Grasshoppers aan de top van de ranglijst, voorlopig echter nog met een vijftal ploegen. Leiden bleef in het staartploegenduel tegen en bij Cangeroes 2 steeds op gelijke voet. Na rust (27-28) verloor de formatie van coach Karim zo wel topcoorster Ineke van de Laken (13) door een blessure alsook de wedstrijd: 42-41.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 19