lijnsburgse Boys roept falleivogels halt toe MD CL houdt Volendam op remise Quick Boys stuurloos" onderuit ARC trekt goede lijn door O bordwijk neemt na rust Stand van Nunspeet FC Lisse niet slagvaardig I y> vV.r Koudekerk klopt Hazerswoudse Boys LEIDEN JL De Pau 'awdeMDAM Op het jnoment trok Sieto Hetjêrs de stand gelijk, hij RCL in het met Volendam 8-15M1 belangrijk punt 7-18 Hij had de ope- ■effer ook al voor nJa fekening genomen, naar een 1-2 tussenstand. Omdat beide ploegen wei nig indruk maakten gaf die 2-2 eindstand de ver houdingen overigens juist weer. Zowel Volendam als Jan Dahrs' Racing kwamen niet tot imponerende daden. Wel ®rgdag binnen het daar- zouden de voorwaartsen e rjj/ende kwartier de beide équipes af en toe het 16- tobeilorpers langszij ko- metergebied betreden maar taelm met een tweede verder dan een beetje dreiging n met een weeae kwamen de teams niet Sieto jint zelfs Uitlopen Schalkers en Cees Ruys waren voor de Leiderdorpers wel na drukkelijk voorin aanwezig, hetgeen van Eric van Doese laar niet gezegd kon worden. Het duurde tot de 59e minuut voordat een doelpunt kon worden genoteerd. Het was Schalkers, die de bal uit een corner met het hoofd in de verste hoek deed belanden: 0- 1. De Volendammers waren hier blijkbaar door geprikkeld, want nauwelijks een kwartier later had de ontvangende équipe niet alleen de gelijkma ker geproduceerd, maar zelfs een tweede doelpunt verzorgd. Maar ook na de twee doelpun ten kon Volendam niet impo neren en het overwicht naar zich toe trekken. Ook RCL was daartoe niet in staat, doch af en toe werd het vijandelijke doel wel bestookt. Met nog vijf minuten te spelen ontstond er een scrimmage voor het Noordhollandse doel, waarbij Schalkers de bal over de lijn werkte, daarmee een belang rijk punt voor RCL binnensle- gend. CL. Sinteur, Siera, Braat, Haneveld, Boendemaker, Kammenga, Van der Bijl, Van Gemerden, Van Doesclaar (Sterk), Ruys, Schalkers. 'S-GRAVENZANDE Een gebrek aan schotvaardigheid deed FC Lisse ook tegen 's-Gravenzandse SV weer eens de das om. De Lisser zaterdagtweedeklasser creëerde ook in dit duel weer voldoende mogelijkheden, maar verzuimde die te benutten. De thuisclub toonde zich op dit onderdeel van het voetbalspel beter onderlegd en won derhalve met 2-0. Het begon allemaal bijzon der hoopvol voor FC Lisse. Jan van Slooten werd enkele malen gelanceerd. Rob Suttorp kwam alleen tegenover een open doel, waarna datzelfde Gert van der Hulst overkwam. Geen van allen kreeg de bal in het net. De thuisclub slaagde daarin wel. In de 25ste minuut werd spits Aad Moerman knap vrijgespeeld, zijn kopbal bleek Nico Groeneweg te machtig: 1-0. Direct na rust werd het nu met de storm in de rug opererende FC Lisse verder op afstand gezet. Marco van der Wel werd in stelling gebracht en liet 2-0 aantekenen. Vanaf dat moment was de inspiratie ver dwenen uit de Lisser formatie. De eerste behoorlijke mogelijk heid in de tweede helft was die van Van Slooten. Zijn kopstoot werd in de negentigste minuut evenwel door de thuisdoelman gekeerd. sch^ rojBURG Het was jaar/ogels al jaren voor id gegaan. In ge- tempo werkte de pJHe uit Scherpenzeel aan de vierde klasse ar de topregionen 3 iet amateurvoetbal. ?isaitrt seizoen> met pnf. linten uit drie wed- 'fóA. stelde ook al niet 1 '6 Zaterdag liet Rijns- f Boys evenwel uit- i dat het de debu- |er j>g de nodige tijd zal alvorens zich een hogere regionen ais werven. De thuis- na de bekerstunt melWillem II niet echt r> 2-: top gemotiveerd, «Smet 3-1 een dik ver- „s I winst. H f\ er: u Vallei vogels deze com- - 1 ^beslist de nodige moeite ^sacjom uit de degradatie- i blijven. De ploeg ac- er Verdienstelijk en werkt imaar mist voldoende do Iging en scherpte in het ,3 )Jat die scherpte betreft 9.31 ook bij de aanmerke- ^outineerdere formatie qie Lagendijk, zeker in °- $te wedstrijdhelft, po- gesteld. Nu joeg de s ag fors, soms met storm- dwars over het veld en Bouihogeschoolvoetbal bij Die*t uit. Voor rust werd s /rdoor een tamelijk on- %nde vertoning, temeer de laatste tijd uitste- 2»or de dag komende as Rijnsburgse team, \andewiel, weinig in 1 Ge voorkwam en niet te dag had. Toch be zweek het behoudend aantre dende Valleivogels nog in de eerste rondgang. Nadat Jan Hogewoning van korte afstand een enorme kans bij een terug springende bal om zeep had geholpen, droeg scheidsrechter Storm zijn steentje bij aan de openingstreffer. Bij een snelle Rijnsburgse uit val, opgezet door De Kroon en Houtekamer, werd Arie van Dijk, die de bal al had ver speeld, bij het passeren van Jan van Setten licht gehinderd en ging neer. De overdreven streng aandoende beslissing luidde: strafschop. Rob Gillis sen was dankbaar en schoof strak in de linkerhoek: 1-0. Een uitstekend afstandschot van Vallei vogels' Bert van de Broek (van wel 35 meter) werd door goalie Star knap uit zijn doel gehouden. Kort daar op was het aan de overzijde voor de tweede maal raak. De ver opgerukte en veel vrijheid gelaten Wim Driebergen kon, bij een prima vrije trap van Martin Toet, het hoofd vol on der de bal zetten en de touwen doen bollen: 2-0. Hoewel de buit vroeg verdeeld leek, werkte dat positief op het spelbeeld in de tweede helft. Valleivogels ontplooide meer aanvallende initiatieven, al strandde de ploeg door een weinig resolute houding nog steeds onnodig vëel in de slot fase. Rijnsburgse Boys kreeg meer de ruimte, creëerde zich een serie doelrijpe mogelijkhe den, maar miste de rust of de precisie om te scoren. Totdat Huug Aandewiel in het druk ke strafschopgebied het hoofd van Marcel van der Blom be reikte, die met een slap, doch precies 'rollertje' in de uiterste Rijnsburgse Boys-voorstopper Wim Driebergen zet het hoofd vol tegen de bal: de 2-0 voorsprong in het duel met Valleivogels benedenhoek mikte: 3-0. Val- in de luttele resterende minu- leivogels, nog bepaald niet al ten alnog loon naar werken, te kansrijk geweest (uitgezon- Van G,jjkel mis(e ni na derd by een vrije trap op de voorgeven van Valkenburg, paal van Valkenburg), kreeg Maa« vervol),ens knalde Van de Broek, na een hoekschop, van korte afstand pegelhard in: 3-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 31. Gillissen (straf schop) 1-0; 41. Driebergen 2-0; 84. Van'der Blom 3-0; 89. Van de Broek 3-1. Rijnsburgse Boys: Star. Toet, Manu- putty. Driebergen, De Kroon. Hoge woning. Aandewiel, Houtekamer, Van Dijk, Gillissen (Fred Arroyo), Ton Arroyo (Van der Blom). 22.öarijt (hier op archief) verzorgde drie van de vijf Noordwijk-treffers tegen Nun- 3. ij 468QEET Dat wind •*0Vloed kan zijn op m'd. aetbalspel maakte i i0et zaterdag weer 1 duidelijk. Met de jn i.i de rug kon de hófstNoordwijk tot de 140)°g redelijk bijbe- 10503 tussenstand hal- •n I.ï was 2-2. Toen de 16Ni«rn eenmaal het 17Q srdeel had verkre- Nunspeet er Roseer aan te pas. i -ijk tikte de thuis- pee ek en liep uit naar «fifer niet geflatteer- yinst. is echt gelijkop- n het eerste spel- 110. unspeet deed niet oor de roodwitten en ging juist op snelheid goed mee. De wind hielp naar later bleek echter een handje. Na zo'n mi nuut of zes sloeg Sjaak Sluys ongelukkig met zijn hand tegen de bal. Drost mocht het elf-meterkar- wei klaren: 1-0. John Ma- rijt, die veelal voorin te vinden was, maakte even later gelijk. Halverwege de eerste helft was het weer Drost, die Nunspeet op voorsprong schoot. John Marijt kwam echter weer in actie, toen een strafschop werd toegewe zen: 2-2. Na de pauze bleek de wind de belang rijkste basis voor de Nun- spéetse snelheid geweest te zijn. Noordwijk had nu dat voordeel en kon ge makkelijk in het door gaans al temporijke spel komen. Timo Gerlof ver zilverde het verkregen overwicht in de 65e mi nuut met een fraaie kop stoot: 2-3. Mark Vink zorgde even later voor de vierde Noordwijkse goal. John Marijt zou met zijn derde doelpunt voor de 2- 5 eindstand zorgen. Scorevcrloop: 6 Drosf 1-0, 14 John Marijt 1-1. 22 Drost 2-1. 40 John Ma rijt 2-2, G5 Gerlof 2-3, 80 Mark Vink 2-4, John Marijt 2-5. Noordwijk: Dortmundt, Sluys, Ton Marijt, Van der Veen, Mark Vink, Gerlof (Hermans), Smits, Wendt. John Marijt, Klaas Vink, Hensbergen (Bakker). VEENENDAAL De „betere posities" op de ranglijst van de eerste klasse B vormden zater dag de veelbelovende in zet van het treffen tussen GVVV en Quick Boys. Als medekoploper zou de on geslagen Katwijkse for matie slechts aan winst mogen denken, terwijl de met drie punten uit even zoveel duels gezegende Veenendaalse thuisploeg juist een overwinning no dig had om aansluiting met de kop te bewerkstel ligen. Gegevens die voor af mochten worden aan gewend om minimaal een aardige wedstrijd op rede lijk amateurniveau te voorspellen, het kwam er zaterdag echter niet van. Quick Boys dreef stuur loos rond in de Gelderse vallei en ook de verdiend met 1-0 winnende thuis club vermocht niet te im poneren. Hoewel het sei zoen vanzelfsprekend nog in een te pril stadium ver keert om verregaande conclusies aan de sterk te genvallende Veenendaal se vertoning te verbinden, mag toch wel worden ge steld dat beide teams op dit moment te weinig in houd lijken te hebben om serieus mee te gaan doen in de race om het kampi oenschap. Een voorlopige constatering die, waar het de verjongde for matie van GVVV aangaat niet zo verrassend, maar waar het Quick Boys betreft wel dege lijk opmerkelijk mag .worden gepoemd. Onder leiding van interim-coach Joop Molendijk werkten de Katwijkers vorig seizoen een zeer succesrijk laatste deel van de competitie af en na de derbywinst op Rijnsburgse Boys aan het be gin van deze voetbaljaargang was er zeker geen reden aan te nemen dat onder Molendijks opVolger Martin van Vianen minder zou worden gepres teerd. Natuurlijk, in Huug Aandewiel had de Katwijkse elf een spelbepalende speler aan Rijnsburg verloren, maar de definitieve terugkeer van Sis Thu Pan zou, zo luidde de algemene verwachting, dat verlies wel gaan compenseren. Met Pan als centrale vormge ver en jeugdige harde werkers Floor en Arie van Duyn als waterdragers op dat zo belang rijke middenveld, moest Quick Boys in staat worden geacht tegen negen van de tien tegen standers het spel te maken. In de uitwedstrijd tegen GVVV bleek zaterdag echter opnieuw evenals in de eerdere con frontaties met Spakenburg en Nunspeet dat juist dat Kat wijkse middenrif er niet in slaagt rust en overzicht in het spel van Quick Boys te bren gen. Het feit dat de blauwwitte for matie ook in Veenendaal re gelmatig wat stuurloos rond dobberde, neemt echter niet weg dat er tegen. GVVV des ondanks mogelijkheden waren op meer dan een nederlaag. Sterker nog: in de eerste rond gang creëerde de incidenteel doorkomende Katwijkse elf veruit de beste kansen. Waar de al te voorzichtig begonnen thuisclub het moest doen met een knappe solo van Jan Die- peveen (Freek Rienks redde op de doellijn), kreeg Quick Boys drie echte mogelijkheden op een treffer. Floor van Duyn schoot echter gehaast over na door Arie van Duyn in stelling te zijn gebracht, later gebles seerd uitgevallen Kees van Rooyen verlengde de bal na een voorzet van Martin Heer- ikhuisen niet alleen over doel man Jaap Dillen maar ook over de lat en de door Peter Hogewoning in uiterst kansrij ke positie gemanoevreerde Martin van der Plas had de pech dat de bal op het moment van schieten net opsprong, waardoor het leer opnieuw over het GVVV-doel ver dween. De na de hervatting nadruk kelijker aanwezige thuisclub had in de zestiende minuut van die tweede periode wel succes. Martin Terschegget en Diepeveen hadden het Kat wijkse doel al op centimeters gemist op het moment dat Geo de Leeuw alleen voor Theo Guyt verschenen geen fout maakte. Een openingstreffer die door Quick Boys bijna on middellijk werd beantwoord. Jaap Dillen toonde evenwel bij pogingen van Martin van der Plas en naar voren gestuurde Johan Jonker aan over uitste kende reflexen te beschikken waardoor GVVV het verdere verloop van de partij vanuit de geliefde egelstelling kon blij ven dicteren. Terwijl de Kat wijkers zich in de laatste vijf entwintig minuten bijkans voorbijliepen om nog een punt uit het treffen te slepen, was het het counterende GVVV dat via Diepeveen (kopbal on derkant lat), invaller Wim Huibers en De Leeuw pro bleemloos naar een grote zege had kunnen weglopen. Nu dat niet gebeurde had Jonker in de eerste minuut namens het steeds chaotischer spelende Quick Boys op aangeven van invaller Wim de Koning zelfs de gelijkmaker nog op de voet. De bal verdween echter net voorlangs het GVVV-doel, waarmee de eerste Katwijkse nederlaag van het seizoen de finitief een feit was. GERT-JAN ONVLEE Score verloop: 61 De Leeuw 1-0. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Rienks, Jonker, Heerikhuisen, Arie van Duyn (Ouwersloot), Pan, LEIDEN ARC blijft regelmatige overwinningen boeken. Ditmaal werd MVV'27 met 3-0 teruggewezen. Ook SIZO liet geen twijfel bestaan over de vraag waar de punten heen moesten. Zwaluwen'30 werd met 2-0 verslagen. Ter Leede kwam in een bijzonder armoedi ge partij tegen hekkesluiter Sportlust'46 tot een roem loos en doelpuntloos gelijkspel. Katwijk behield 90 mi nuten lang de controle over Maasdijk. Bovendien scoorde de kustformatie tweemaal en dus wonnen trai ner John Huguenin cs. met 2-0. ARC - MVV'27 3-0 (2-0) De Alphenaren hadden geen enkele moeite met de opbouw van de aanvallen. Vooral in de beginfase verliep dit onderdeel van het voetbalspel uitstekend en kon Jan-Willem Bogers na een kwartier de score al openen. Nauwelijks vijf minuten later pro beerde Piet van Dijk een voorzet van Ardi Oosterlee af te slaan. Hij tikte de bal echter achter zijn eigen doelman: 2-0. Riny Oos terlee werd even later onheus bejegend, zodat broer Nico vanaf de stip mocht inschieten. Hij stuitte echter op de keeper. Bogers zelf zorgde vijf minuten voor het slot voor de solide 3-0 eind stand. SIZO - Zwaluwen'30 2-0 (0-0) Al in de eerste minuten hadden de Hillegommers doelpunten kunnen maken. Vooral Jos de Gier en Willem Brobbel kregen mogelijkheden. Na de pauze werd Zwaluwen 'opgesloten', waar bij SIZO door de wind werd geholpen. Het duurde toch pas tot in de 81ste minuut, voordat het krachtsverschil in doelpunten kon worden omgezet. Peter Bol ontving de bal ietwat gelukkig, maar passeerde een verdediger en knalde in: 1-0. Even later rondde Eltjo Vijn een goed opgezette aanval af: 2-0. Ter Leede - Sportlust'46 0-0 Beide ploegen waren verantwoordelijk voor de droevige verto ning. Sportlust stond met een buit van één punt al onderaan, dus daar hoefde niet veel van te worden verwacht. Ter Leede echter deelde 'vrolijk' mee in de malaise en creëerde zich nauwelijks kansen. Of de zwakke schoten van Hans Bisschops, Jan van Harskamp en Karei van Breda moeten als doelkansen gezien worden. Van Harskamp was eenmaal dichtbij afronding. Hij werkte de bal tegen de binnenkant van de paal. Het leer kaatste terug het veld in. Katwijk - Maasdijk 2-0 (1-0) Het elftal van trainer John Huguenin had eigenlijk geen kind aan Maasdijk. De Westlanders zijn harde werkers, maar weinig getalenteerde voetballers, hetgeen van de Katwijkers niet ge zegd kan worden. Een minuut voor de rust bereikte een voorzet van Amerik van Duyvenvoorde Jan Verloop, die het hoofd ef fectief onder de bal zette: 1-0. Zes minuten na de pauze zette Verloop weer goed door en werd de bal door een Maasdijker met de hand weggeslagen. Van Duyvenvoorde schoot toen zelf raak vanaf de stip en bepaalde de eindstand zodoende op 2-0. ONVERDIEND VERLIES VALKEN'68 LEIDEN Koudekerk toonde aan meer recht te heb ben op de overwinning dan het thuisspelende Hazers woudse Boys. De Koudekerkers wonnen de derby met 0-2. Oegstgeest was niet slecht, doch ontmoette in Uni cum een betere ploeg. De Hagenaars wonnen met 1-2. Valken'68 was zeker niet de mindere van Berkel. Toch verloor de KNVB-debutant met 1-0. Zevenhoven ver zuimde het pleit voor zich te winnen. Rohda'76 scoorde al vroeg en consolideerde de voorsprong tot het einde. Hazerswoudse Boys - Koudekerk 0-2 (0-0) De strijd was zeker anders verlopen, als Hazerswoudse Boys een strafschop had gekregen. Rienk Poot was doorgebroken en werd nogal hardhandig neergehaald. De arbiter vertoefde echter nog op de andere helft. In de tweede helft ging laatste man Rob de Roo in de fout en kon Dick Weiman 0-1 laten aantekenen. John Kagenaar zag zijn schot van richting veranderd, zodat de eind stand 0-2 werd. Oegstgeest - Unicum 1-2 (0-0) Hoewel Unicum een vaardiger elftal heeft was Oegstgeest voor de pauze zeker gelijkwaardig. Beide ploegen creëerden kleine kansjes. Na de pauze trachtten de gastheren een beslissing te forceren en schoof de laatste man steeds verder op naar voren. Van de enorme ruimte achter de verdediging werd echter door Unicum goed geprofiteerd: 0-2. Met nog een kwartier te spelen schoot Jan Zandbergen de stand op 1-2 en kon Oegstgeest nog een keer alles op alles zetten. Het mocht niet meer baten. Berkel - Valken'68 1-0 (041) De eerste drie kwartier was het voortdurend Valken geweest, dat het overwicht had gehad. Theo van Rijn en Ad van der Meij kwamen een paar keer uitstekend door en hadden hun ploeg de voorsprong moeten brengen. Er werd echter over en naast ge schoten en gekopt. Na een terugknokkend Berkel was de slotfa se weer voor de pupillen van trainer Wil Henskens. Met nog zo'n minuut of tien te gaan werd alle hoop de grond ingeboord. Met een uitval was het Berkel, dat doelpuntte. De thuisclub, de laatste weken goed op dreef, gaf het voordeel niet meer uit han den. Rohda'76 - Zevenhoven 1-0 (1-0) Met de wind pal op het eigen doel had Zevenhoven het niet ge makkelijk in de eerste helft. Na een kwartier was het bovendien Van Hanswijk geweest, die een bal van links had aangenomen en ingeschoten. Toen al werd er dus door de gasten tegen een achterstand aangekeken. De 'wind mee' na de rust moest de op lossing brengen. Er kwamen ook wel Zevenhovenaren opzetten, doch die kregen het leer er niet in. Harrie de Boer en Cock Hel der misten. - >1 IJSHAL Leiden '3.200 m2 IJSVLOER binnen- en buitenbaan OVERDEKT voor NOREN, HOCKEY- en KUNSTSCHAATSEN entree v.a. f. 3,— (dagelijks open) Vondellaan 41, Leiden, tel. 071-769344 JEUGD SCHAATS DISCO SKl

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17