„Het wordt 6-4, maar ik heb geen f idee voor wie" Veldrit Nieuwkoop weer in dorpskern CeicbeSowcmt SCYLLA'S PATRICK SWIER OYER STRIJD TEGEN VALKENSWAARD SPORT 7ATERDAG 15 OKTOBER 1983 PAftïpC Samen met North Sea Ferries en uw naar SCHOTLAND VERTREK MAANDAG 14 NOVEMBER LEIDEN Zo slecht als Scylla dit jaar aan de ta- feltenniscompetitie begon, zo goed gaat het de laatste wedstrijden. Werd geo pend met een uiterst zwakke 2-6 nederlaag te gen 't Hooge Huys, dank zij overwinningen op Tempo Team en aartsvij and De Veluwe is Scylla weer kandidaat voor de herftstitel. Een kampioen schap dat verleden jaar door de Leidenaars werd gepakt. Maar zo ver is het nu nog niet. Willen de pu pillen van coach Theo Bakker de vorig seizoen neergezette prestatie eve naren dan dient er nog één forse hindernis geno men te worden: Nikon Valkenswaard. Patrick Swier, naast Anne Vlieg en Hans Lingen vanavond (18.00 uur) actief, blikt vooruit op de titanenstrijd en praat tevens over zijn afzegging voor het Neder lands team. Aan dat laatste ligt een hele geschiedenis ten grondslag. Zoals bekend zijn de verhou dingen in tafeltennisland en die tussen Scylla/Avanti en De Veluwe in het bijzonder niet om over naar huis te schrijven. Tijdens de laatste Het altijd weer boeiende Schotland met de hoofdstad Edinburgh door de eeuwen heen het middelpunt van de Schotse geschi nis. Is het doel van de reis die uw krant in samenwerking rifiei North Sea Ferries van 14 t/m 19 november a.e. organiseert. W geld De vele historische zowel als architektonische bezienswaardigs gui den van dit land bieden, samen met de uitstekende winkels) vele zaakjes met curiosa in de hoofdstad, een bijzondere toerij sche attractie. Op het programma staan een bezoek aan een i.. kende firma van kiltmakers, een fantastische Highland Tour, 0JG sightseeing door Edinburgh o.l.v. Nederlands sprekende gi«rfa< alsmede een bezichtiging van het Blair Castle, waarvan de oir toren dateert van 1269. Verder wordt de deelnemers een or^ neel Middeleeuws banket geboden In het bekende DalhoiP Castle en is er ruime gelegenheid om te winkelen. De reis gaat via Europoort, waar maandag 14 november a.a. &e 11 plm. 5 uur 's middags wordt ingescheept op een van de geri#aaf, lijke schepen van North Sea Ferries, en Hull, waar de volgenrenr ochtend wordt afgemeerd naar Edinburgh. Hier wordt gedurenjs. C 3 nachten gelogeerd In het sfeervolle Old Weaverly Hotel. g62 Vrijdag 18 november na het ontbijt wordt weer teruggered© A naar Huil - de nacht wordt varend doorgebracht en zaterdagoi/e i tend 19 november wordt in Europoort ontscheept. r 7 De prijs van deze bijzondere reis bedraagt 725.- per persoon^ basis van een 2-persoons standaard hut. Toeslag voor luxe «kar f 35.-. Toeslag voor een eenpersoonshut eenpersoonskarl uui f 75.-. Gecombineerde reisverzekering 12.- per persoon f5.- poliskosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom f 6.- poliskosten. p Bij de prijs zijn begrepen: -<•*+ alle vervoer - de diverse entrees - volpension (met uitzondering van de lunch te Edinburgh - kamers met toilet/douche of bad - het Middeleeuws banket in Dalhouse Castte - de stadsgids te Edinburgh - reisbegeleiding gedurende de gehele reis Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder nr. 070-190882 maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in onze tigingen Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Coolsingel 67, Rotterdam (t.o. Stadhuis). NIEUWKOOP Nadat het Nieuwkoopse wielercomité de traditionele veldrit twee jaar lang buiten het dorp heeft la ten verrijden, is men dit jaar weer teruggekeerd naar het "vertrouwde" parcours met start en finish op de Dorps traat. De laatste renner die daar won was de Duitser Rei ner Pous. Nu de winnaar van vorig jaar - én bronzen mé daillewinnaar op het WK In Engeland - Reinier Groenen- daal zijn startgeld tot 1500 gul den heeft verhoogd, en daar om te duur is geworden, is Pous zondag mét oud-Nieuw- koper Kees van der Wereld één van de favorieten voor de hoofdprijs van de koers voor amateurs en profs. Van der Wereld sr, de man die al sinds jaren de veldrit mede- organiseert: „We hebben het parcours nu vooral weer door het dorp geleid, omdat het pu bliek veel te veel last had van de modderige weilanden van de laatste twee jaar. Wat we wél hebben gehandhaafd is het sterke veld: nationaal ama teurkampioen Herman Snoe- yink, Henk Baars, Gert Dolfs- ma, Fons van Katwijk en waarschijnlijk ook Matthieu Hermans, die afgelopen zater dag de openingsveldrit in Har derwijk op zijn naam schreef. Uit de streek komen Hans Steekers (tweede in Harder wijk), Michel Meere, John Kuyvenhoven en Gerard Looyenstein, die weer op de crossfiets is geklommen. Zij zullen gaan strijden om de provinciale titel, want onze veldrit is meteen het officiële kampioenschap van het dis trict Zuid Holland 1. We heb ben ook een stel buitenlanders. Bijvoorbeeld Pous' landgenoot Ommer, nationaal kampioen en militair wereldkampioen. Hoewel we officieel geen A- veldrit organiseren, heeft hij wel op de UCI-kalender ge staan, en dat wil toch wat zeg gen." Ook bij de junioren verschij nen er kleppers aan de start als Noël van der Ley en - wel licht - Martin Hendriks. Kat- wijkers. Eddy Kouiss en René Guyt, Leidenaar Martin Over- devest en Vener Caspar van der Meer zijn hier onder ande ren kanshebber voor het kam pioenschap. Bij de liefhebbers en veteranen is Wil van Dompseler favoriet voor de zege. Cock van der Hulst, de voorzitter van Swift, is één van de bekendere veteranen. Het programma voor zondag ziet er als volgt uit: Om 12.30 uur starten de nieuwelingen (20 minuten en 1 ronde), om 13.15 uur de junioren (40 min. en 1 ronde), om 14.30 uur de liefhebbers en veteranen (30 min. en 1 ronde) en om 15.30 uur de amateurs en profs (1 uur en 1 ronde). De toegang is gratis. Kees van der Wereld. Door afwezigheid van Reinier Groenendaal favoriet voor de eindzege in de Nieuw koopse veldrit. Onder redactie van Maarten Nooter en Gert-Jan Onvlee. De Veluwe-Seylla vertroebel den de onderlinge relaties zo mogelijk nog meer. Swier: „Het was een heel vervelende wedstrijd. Het begon op het moment dat Hans (Lingen) bij 20-19 achterstond tegen Ron van Spanje en moest serveren. Tijdens de aanloop voor die opslag stampte Hans hard en dat is zoals bekend iets wat te genwoordig verboden is. Nog voor de bal de tafel had ge raakt kende de scheidsrechter het punt aan Van Spanje toe, die die beslissing begeleidde met een luidkeels „terecht". Natuurlijk had' die arbiter naar de letter gelijk, al vind ik het op zo'n cruciaal moment in de wedstrijd wel een erg zwa re straf. Ron van Spanje zou, als-ie nadacht, dat ook moeten vinden en daarom vond ik zijn opmerking uiterst onsportief". Sorry „Maar dat was nog maar het begin. In mijn partij tegen Jaap van Spanje ging het ook allemaal niet even leuk. Ik stond met 10-4 voor, maar dankzij een hele reeks „sorry- ballen" (ballen, die via het net op schlemielige wijze op de helft van de tegenstander val len en onbereikbaar zijn) kwam hij terug tot 11-10. Kan gebeuren, 'tuurlijk. Maar wat stak was dat hij geen enkele maal sorry zei, terwijl dat wel degelijk usance is. Ik maakte me daar erg boos over en trachtte mijn gevoelens te overwinnen door me met het hoofd naar de grond gericht goed te concentreren. Van Spanje serveerde op het mo ment dat ik nog naar de grond keek en kreeg het punt toege wezen. Vanaf dat moment heb ik me ook niet bepaald als een lieverdje opgesteld en won uit eindelijk. Na afloop stapte ik in de richting van Vermeulen, hun begeleider en zei dat ik mijn excuses voor wat er tij dens die wedstrijd vocaal over de tafel was gekomen wilde aanbieden. Maar alleen als Jaap dat ook zou doen. Nog voor dat er een antwoord was gekomen, kwam Ron van Spanje scheldend en dreigend aanlopen. Voor mij reden om het maar te laten voor wat het was. Kort daarop weigerde Ron van Spanje mij voor aan vang van de partij een hand te geven en later werd ook Theo Bakker nog eens in zijn ge zicht gespuwd". Al zal dit alles voor velen wat kinderachtig aandoen, voor Swier was het mede aanlei ding om te bedanken voor het Nederlands team. „Om alle toestanden met de Van Span- je's, maar ook omdat ik na twee jaar scheikunde te heb ben gestudeerd ben overge stapt op medicijnen. Een stu die die ik erg leuk vind, maar waar ik keihard voor moet werken. En als ik in het Ne derlands team zit, moet ik op maandag bij Stencil trainen, hetgeen me vijf uur kost. Als ik gewoon bij Scylla oefen, Bloemschikken Weet u het nog, geachte le zer, lieve lezeres? Herinnert u zich de tijd dat korfbalverenigingen zich al leen nog maar met mandjes en ballen bezighielden, leden van zwemclubs zich uitslui tend in het water verpoosden en een voetbalvereniging stond voor het beoefenen van de voetbalsport en meer niet? Welnu: die tijd ligt ver achter ons. In welke tak van sport ook, clubs dienen tegenwoor dig méér te bieden. Alleen korfballen, zwemmen of voetballen is al lang niet ge noeg meer, spellenmiddagen voor de jeugd, het is wel het minste wat door een vereni ging moet worden georgani seerd. Door de supporters clubs op touw gezette tripjes naar de Efteling, Bingo avonden, noem maar op: aan ledenbinding doen, heet zo iets. Trachten het clubleven in deze door televisie en vi deo verwordende tijden le vende te houden is het doel. Ook de Leidse voetbalvereni ging ZLC participeert in de rage die wil dat men meer wil. Contactavonden in de Mors derhalve, georganiseerd door de voor dit doel in het leven geroepen contactcom missie, die het nieuwe sei zoen zal openen met een dansavond, compleet met ,,live" muziek. Maar, over dat initiatief wilden we het eigenlijk niet hebben; con tact- en dansavonden, er zijn meerdere clubs die op derge lijke wijze het clubleven bloeiend en de clubhuiskas gezond houden. Er zijn ech- ter maar heel weinig clubs geen, voorzover deze redactie bekend is die voor hun le den talentenshows organise ren. „Het maakt niet veel uit wat u wil doen", zo lezen we in het ZLC-schrijven, „of het nu een goochelact of play back (bandje meenemenof live zang is". Wij van Hutspo(r)t vragen ons nu af hoe lang wij nog zullen moeten wachten op de door Fides Pacta te organise ren schildercursus (op don derdagavonden na de trai ning), de onder regie van de De Zijl/LGB staande bloem schikcursus (voldoende water voorradig) en het door de Play Back-vereniging Ons Genoegente organiseren voetbaltoernooi om de Zil veren Nop". Genoten In stilte genoten van de afge- Zien... ben ik twee uur kwijt. Op zich zou ik dus best willen, maar alleen als er een stuk gezellig heid tegenover staat. Nou en ik weet dat ik die gezelligheid bij de Van Spanje's niet zal vinden". Patent Weinig internationaal tafel tennis dit jaar voor Swier der- halve. Ook al omdat „zijn" Scylla in Europa Cup verband verloor van het Hongaarse Ce- gledi Vasutas. Swier en Scylla kunnen zich nu geheel richten op de vaderlandse competitie. Een competitie waarin de ploeg van Theo Bakker schoorvoetend uit de start blokken kwam. „Ik weet niet wat er die. eerste wedstrijddag aan de hand was. Het liep van geen kant", aldus Swier, die tegen 't Hooge Huys, want dat was de tegenstander, als enige een voldoende haalde. „Anne, bijvoorbeeld had een complete off-day. Won hij in een twee weken daarvoor gespeelde oe fenpartij zijn drie partijen, op 17 september verloor hij alles. Gelukkig ging het de weken daarop beter. Overigens lijken wij een patent te hebben op een slechte start. Vorig jaar begonnen we met een kansloze 6-0 tegen De Veluwe, om uit eindelijk de herfsttitel binnen te halen". Waarmee Swier niet direct wil zeggen dat dat dit jaar wederom het geval zal zijn, ook al was de aanloop in- dentiek. „Natuurlijk zijn er kansen. Maar Valkenswaard is een ge duchte tegenstander. Ze heb ben nog geen punt verspeeld en daarbij heeft Bob Potton (naast Gootzen en Winnubst het eerste team vormend) nog geen partij verloren. Ze zijn in principe dus sterker dan wij. Maar ja ik houd me maar vast aan het feit dat we ze vorig jaar ook drie van de vier keer hebben geklopt". Over wie er uiteindelijk aan het langste eind zal trekken, laat Patrick Swier zich niet uit. „Het wordt 6-4, maar voor wie weet ik niet. We zullen ons, zoals Theo dat altijd zegt, gewoon de krampen moeten vechten". MAARTEN NOOTER lopen weekeinde in de Leid se regio verspeelde eerste ronden van de diverse Euro pa Cups voor waterpolo- teams. Nog niet zo zeer door de resultaten al deden AZC en De Zijl/LGB het voortreffelijk maar meer door de ambiance, de zaken om het spelletje heen, zeg maar. Of, om precies te zijn: de wij ze waarop het Leidse team ook in Europa Cup verband de schade zo beperkt moge lijk probeert te houden. AZC immers, laste in het Eu ropa Cup weekeinde bijvoor baat al een competitiewed strijd tegen Z1AN/Vitesse in, die partij kon er moeiteloos bij en gespeeld is maar ge speeld. Van een dergelijk actie kun nen Wij van Hutspo(r)t ge nieten, je gewoon lekker su perieur voelen en dat in het betreffende weekeinde nog eens overtuigend bewijzen ook. Maar de reactie van De Zijl/LGB mocht er eveneens beslist zijn. Ervoor zorgen dat de Turkse tegenstander Gala- tasaray (of was het echt: Ga la taserail?) niet komt en ver volgens op het allerlaatste moment een. natuurlijk ge wonnen, bekerwedstrijd te gen Het Y inpassen. Zien Jan Notermans had het er za terdag maar knap moeilijk mee. Zijn Willem II verne derd door een aantal Rijns- burgse amateurs. Het was hem allemaal echt te veel. Voldoende reden dus om het Tilburgse dertiental (de elf, plus de twee invallers) eens duchtig de les te lezen. „Geen concentratie, slechte instel ling en niet gemotiveerd. Niet bereid om die meter ex tra te lopen die je tegen ama teurs gewoon moet lopen om niet in problemen te komen. Als ze tegen Ajax moeten spelen zijn ze daar weken van tevoren al mee bezig, moeten ze tegen Rijnsburgse Boys, dan hoor je ze niet. Maar ja, het zijn hun centen. Ze bekijken het maar. Ik hoop dat het een goede les is geweest". Zo luidde ongeveer de strek king en het moet worden ge zegd: tot op dat moment sprak Notermans taal met een hoog waarheidsgehalte. Daarna echter, ging de oud- international zelf knap in de fout. Zien (2) „Rijnsburgse Boys", zo do- „Wie Was dat?" tel ne c wedstrijd. Zeker als in ir merking wordt genomeneer het hier een amateurteaid Hi treft en een tegenstandeests eredivisieni vea u. te/re Notermans verschafte iver zelf echter het grootst ddie bare brevet van onvermiaar door op de Hutspo(r)t-vracl Wat vond je van Huug fige dewiel" te repliceren menrol wedervraag Wie was ve, precies?". Om het verSey gens, na uitleg van anonsi aanwezigen, zo mogelijkp e< erger te maken door te josi len dat hij nu nog welltko kunnen „wat die nume d twee" deed, zonder dekva kan ik op mijn leeftijd n. L nog wel met passjes sta dc en)aar uur Zien (3) Op zo'n manier praten t een speler die a fgelopen**' terdag duidelijk maakteTZB hij een welkome versteri zou kunnen betekenen t het semiprofteam van '/ca lem II, dat lijkt nergens Wie Of: zou Notermans, d iele Ie ook niet nodig oordeeldOve ex-Katwijker van een verc soon lijke bewaker te vJan zien, echt niet hebben wat merkt hoe spelbepalend fitaii dewiel wel niet bezig waf o/ Het zou zijn opmerkiAnze achteraf meer verklaarln maken, al zou NotermaiBar dat geval wel beter een /aap kunnen zetten achter fit loopbaan als voetbaltralalijl en coach. In die functie nlige je het namelijk wel een tan je zien m lom K(l)apstuk L' de Kees: „Willem II: de sigIJJ Patrick Swier bedankte onlangs voor het Nederlands team: „Ik heb best wel het nodi ge over voor het tafeltennis, maar er moet wel enige gezelligheid tegenover staan. Bij de Van Spanjes denk ik die niet te vinden". ceerde Notermans verder, „Rijnsburgse Boys vond ik zeker niet geweldig voetbal len. Die ploeg heeft alleen maar gewonnen omdat wij zo slecht speelden". Een opmer king die dus nergens op sloeg. Als je, zoals de forma tie van Lagendijk dat afgelo pen zaterdag deed, een tegen stander zo duidelijk op eigen helft kan vastzetten, zo regel matig door creatief spel knappe openingen creëert, dan speel je wél een goede

Leidse Courant | 1983 | | pagina 10