TAFEL Nog geen duidelijkheid op bisschoppensynode over aard probleem verzoening en boete HTTÏT71 ►I fiéidoc brieven lezers weer L CeidócSoivumt Priesteropleiding Bovendonk (ouderen) begint met achttien studenten KORTE METTEN Tweede Kamer geen partij voor Ruud Lubbers Politiek Partij Parlement ACHTERGROND VRIJDAG 14 OKTOBER 1983 PAd Raad van Kerken organiseert „Vancouverdag' De Raad van Kerken in Ne derland en de gedelegeerden van de verschillende lidker ken zullen 21 januari een landelijke bijeenkomst orga niseren over de resultaten van de zesde assemblee van de Wereldraad van Kerken in Vancouver. Deze bijeen komst is bedoeld voor onder anderen kerkleden, plaatse lijke raden van kerken, ker keraden en parochieraden. Zij zal worden afgesloten met een viering, waarbij gebruik wordt gemaakt van de „Li ma-liturgie", de gemeen schappelijke liturgie voor alle kerken. Zij is voor het eerst in Vancouver in een dienst gebruikt. De „Vancouverdag" maakt deel uit van de activiteiten van de Raad van Kerken en de gedelegeerden in het ka der van de assemblee. Er is besloten zich te concentreren op zeven punten: spirituali teit; de relatie gerechtigheid en vrede; het acceptatiepro ces in de kerken van de rap porten over doop, avondmaal en ambt; getuigenis en dia loog; de pluriforme samenle ving (minderheden, mensen rechten, discriminatie); de plaats van de vrouw in de kerk; en de participatie van jongeren in kerk en oecume nische beweging. De leden van de raad kregen woensdag de eerste exempla ren aangeboden van het boekje „Vanuit Vancouver". Het boekje bevat impressies van de assemblee van de hand van dr. H. A. M. Fiolet, de secretaris van de Raad van Kerken. Verder zijn de belangrijkste verklaringen en de verschillende rapporten van de secties van de assem blee in Nederlandse vertaling in het boekje opgenomen. Met een plechtige eucharis tieviering zal de bisschop van Breda. mgr. H. Ernst op zon dag 23 okober de priestero pleiding Bovendonk officieel openen. Deze opleiding, die, zoals eerder gemeld, te Hoe ven (NB) wordt gegeven, is bestemd voor mannen die op latere leeftijd overwegen priester te worden. Het initi atief is uitgegaan van bis schop H. Ernst van Breda, in samenwerking met de aarts bisschop van Utrecht en de bisschop van Haarlem. De Nederlandse bisschoppen, met uitzondering van bis schop Gijsen van Roermond, hebben zich in beginsel be reid verklaard priesterkandi daten uit deze opleiding tezij- nertijd te aanvaarden. Er zijn achttien kandidaten toegelaten tot de studie, die zes jaar in beslag zal nemen. De eerste vier jaar wordt om de week van vrijdagavond tot zondagmiddag onderricht gegeven. De studenten blij ven dan in hun beroep werk zaam. De laatste twee jaar zullen zij niet alleen de lessen volgen, maar ook stage lopen. De achttien studenten van Bovendonk lopen in leeftijd uiteen van 24-54 jaar, waarbij de meeste jonger dan veertig zijn. Allen hebben een be roep: sociaal werk (5), verple ging (3), ambtenaar (2). on derwijs (3), administratief be roep (2) en bedrijfsleven (3). Vijf van hen zijn aan een re ligieuze orde verbonden. Halverwege de algemene bisschoppen-synode over verzoening en boete, die in Rome wordt gehou den, is het nog steeds niet duidelijk wat deze bijeenkomst precies aan conclusies en aanbeve lingen zal opleveren, zo meldt onze correspon dent in Rome. De aarts bisschop van Parijs, kar dinaal Lustiger zei giste ren tijdens een ontmoe ting met de pers, dat de 218 synodevaders nog druk bezig zijn uit te ma ken in hoeverre het bij het thema „Verzoening en Boete" gaat om een interkerkelijk probleem en in hoeverre het een zaak is die de hele mens heid. aangaat. Voorzover het bij verzoening en boete gaat om een kerke lijke zaak, is het een taak van de kerk zelf om uitgaande van de verschillende omstan digheden aan de katholieken en hun geweten de innerlijke rust terug te geven. Bij ver zoening en boete als mondi aal probleem gaat het erom de geweldige belangentegen stellingen in de wereld, die best een wereldoorlog zouden kunnen veroorzaken, te ver minderen en weg te nemen. Gezien het belang, dat op het spel staat zou het juist de kerk moeten zijn die hier de wereld nieuwe hoop zou moeten bieden, aldus kardi naal Lustiger. Voor de (zwarte) Zuidafri- kaanse bisschop Naidoo heeft de persoonlijke biecht nog steeds alle toekomst ondanks de negatieve geluiden die daar ook op deze synode over te horen zijn geweest. Mis bruik van het sacrament komt slechts voor wanneer de priester zijn taak niet se rieus neemt en de penitent evenmin moeite doet er iets van te maken. Naidoo heeft op de synode niet de tendens geconstateerd om de generale absolutie als biechtvorm te kortwieken. Enige kardina len, zoals kardinaal Ratzin- ger, na de paus de hoogste autoriteit op het terrein van de kerkelijke leer, hebben hun voorkeur voor de oor biecht niet onder stoelen of banken gestoken, maar dat betekent niet dat de generale absolutie alle ruimte voor een verdere uitbouw zal wor den ontnomen. Volgens Nai doo wil de synode de genera le absolutie best ruimte ge ven, maar wel op voorwaar de, dat die ruimte nauwkeu rig zal worden bestudeerd. Wat de kans op een taak voor de leek bij de toediening van het sacrament van de biecht betreft, merkte kardi naal Lustiger op, dat die waarschijnlijk miniem zal zijn. In zijn gespreksgroep van veertien bisschoppen had er zich maar één voor een leek als biechtvader sterk gemaakt. De rest zag het helemaal niet zitten. Deze week beheersen de dis cussies in de twaalf taalgroe pen het synodetoneel. Ze zouden onthullend kunnen zijn over de richting, die deze synode uitgaat, ware het niet dat de bisschoppen geen me dedelingen naar buiten meer mogen doen. Volgende week léveren de taalgroepen hun werk in en dan kunnen de beraadslagingen of liever onderhandelingen over de op te stellen eindconclusies beginnen. De nieuwsstilte van deze week wordt gevuld door de publikatie van schriftelijke bijdragen, die enkele bisschoppen nog steeds blijven indienen. Daaruit blijkt opnieuw hoe ruim de 218 deelnemers aan de synode het begrip verzoe ning opvatten. Vooral de af gevaardigden uit de arme landen lijken geneigd de ver zoening juist te zien in het licht van de grote tegenstel lingen in hun maatschappij en in de wereld. Delegatie Raad van Kerken naar Midden-Oosten Een delegatie van de Raad van Kerken in Nederland zal van 20 januari tot en met be gin februari 1984 een bezoek brengen aan de kerken van Jordanië, Egypte, Israël, Li banon en Syrië. Het bezoek heeft plaats na een lange voorbereiding en uitgebreid overleg met de kerken en de Raad van Kerken van het Midden-Oosten. De delegatie zal bestaan uit de voorzitter van de Raad van Kerken, prof. dr. D. C. Mulder, de praeses van de hervormde synode, ds. C B. Roos en de oud-katholieke bisschop G. A. van Kleef. Als adviseur gaat mee de gere formeerde predikant J. M. Snoek, die van 1970 tot 1975 hoofd was van de sectie „Kerk en het joodse volk" van de Wereldraad van Ker ken. De Raad van Kerken in Nederland heeft tijdens zijn vergadering van 12 oktober besloten drs. H. Noordegraaf te benoemen tot secretaris van de sectie sociale vragen van de raad. Drs. Noorde graaf is de opvolger van drs. J. E. van Veen die eind dit jaar het secretariaat na vijf tien jaar zal neerleggen. Hij is evenals zijn voorganger staf functionaris van de Raad voor de Zaken van Overheid en Samenleving (ROS) van de Nederlandse hervormde kerk. De bisschoppenconferentie heeft opdracht gegeven tot het samenstellen van een bloemlezing uit teksten, die de r.-k. bisschoppenconferen tie van Zuid-Afrika de afge lopen jaren heeft doen uit gaan. Bij het bezoek van de onder leiding van kardinaal Willebrands staande delega tie aan dat land is gebleken, dat de Nederlanders wel goed op de hoogte waren van allerhande andere Zuidafri- kaanse publikaties, zoals van het Christelijk Instituut van ds. Beyers Naudé, maar wei nig wisten van de activiteiten van de Zuidafrikaanse bis schoppenconferentie op pu blicistisch gebied. Om in deze leemte te voorzien, zal eind dit jaar de bloemlezing uitko men in de reeks „1-2-1" van de r.-k. kerkprovincie. De Amerikaanse bisschop penconferentie heeft besloten de kosten te dragen van een dozijn radio-zenders, die van uit de Verenigde Staten in ja nuari 1984 zullen beginnen met religieuze uitzendingen in de Spaanse taal, bestemd voor Mexico en Mexicaanse gastarbeiders in Californie. Dit besluit is genomen, omdat in Mexico religieuze radio- -uitzendingen zijn verboden. De programma's van elk een kwartier hebben als belang rijkste onderwerpen de sa cramenten, kerk en gezin. Een delegatie van de Raad van Kerken in Nederland zal op 3 november spreken met het bestuur van het Neder lands Christelijk Werkge versverbond (NCW). Dit op verzoek van het NCW-be stuur als reactie op de slot verklaring van de conferen tie over de „kwaliteit en. toe komst van de verzorgings maatschappij in een terug gaande economie" in maart van dit jaar in Doorn. Aan de conferentie, die was georga niseerd door de Raad van Kerken, namen de kerken, het Humanistisch Verbond en de vakcentrales CNV en FNV deel. Spaanse bruine bonenpot met kaas- uiboterham ananaspudding vegetarisch Voor twee personen hebt u no dig: nodig voor twee: 250 g bruine bonen, zout, paar aard appelen, 1 dikke prei, knof-, look, oregano, 2 lepels olie. 1 paprika 3 tomaten, ketjap; 2 uien, 10 g margarine, zout, selderij, 2 sneden brood, 2 ste vige plakken kaas 4 dl melk, 36 g custard, 35 g suiker, klein blikje ananas, mespunt aardappemeel. Was vanavond de bruine bonen een keer en zet ze ruim onder koud water weg. Kook de bonen morgen in dat water met zout in ruim een uur gaar. Kook het laatste kwartier de in vieren ge sneden aardappelen mee. Begin als de aardappelen net opstaan de kleingesneden prei met ge perste knoflook en wat oregano teSJruiten in de olie tot de groen ten lichtbruin zijn. Bak vervol gens al omscheppende de klein gesneden paprika een paar mi nuten mee en dan nog even de ontvelde en kleingesneden to maten. Schep de bruine bonen en de aardappelen door de groenten met weinig van het kooknat. Breng het geheel op smaak met zout en ketjap. Snijd de uien in dunne ringen en fruit die in de margarine op een kleine pit lichtbruin en gaar. Breng de uien op smaak met zout en fijngeknipte selderij. Verdeel de uien over het brood, houd daarbij een paar mooie rin gen achter. Leg de kaas op de uien en laat die onder de grill of in een koekepan-met-deksel smelten. Garneer met de achter gehouden ui. Maak de pudding een halve dag tevoren. Kook bijna alle melk. Meng custard, suiker en de rest koude melk, schenk bij dit papje wat hete melk en doe het in de pan. Laat de pudding al roeren de doorkoken. Voeg van het vuur de meeste ananas toe en schenk de pudding in een natge maakte vorm. Bind het ananas sap met aardappt schenk dat met wat de omgekeerde pudding. JEANNE GEREFORMEERDE KER KEN Aangenomen naar Wassenaar: C.van der Woude te Drachten DEN HAAG De Algemene Beschouwingen werden dit jaar niet rechtstreeks op de televisie uitgezonden. Dege ne, die dit besluit heeft geno men, weet ontegenzeggelijk wat men de kijkers wel en niet moet voorzetten. Want wat was dit marathondebat vervelend! Geen seconde voelde men ook maar iets van spanning in de Verga derzaal en te lachen was er ook al niet veel. Neen, dat was de afgelopen jaren wei eens anders. O, Dries van Agt, waar zijt gij? De belangrijkste reden van die saaiheid, die maar duurde en duurde, was de opper heerschappij van het kabinet. Premier Ruud Lubbers stond en zat daar de volle drie da gen als een absoluut mo narch, met aan zijn voeten de trouwe dienstknecht Bert de Vries en de bloemrijke vleier Ed Nijpels. Waar de eerste als het ware met een stofzuiger voor het kabinet uitliep om elk storend pluisje te verwij deren, putte de laatste zich uit in honderd complimen ten. En zo was de situatie donderdagavond vrijwel ge lijk aan die van dinsdagoch tend. Aanmatigend De punten, waarop de rege ringsfracties het kabinetsbe leid bijstuurden, waren er zeggen en schrijven twee en beter is het wellicht te spre ken van puntjès. Na einde loos duwen en trekken toon de Lubbers zich op het aller laatste moment bereid alter natieven te zoeken voor het invoeren van schoolgeld voor 12- tot 16-jarigen en ging hij ermee akkoord dat het perso neel van de bedrijfsvereni- gen, ziekenfondsen en om roepen in 1984 nog geen trendvolger wordt. „Maar weet wel wat u doet!" kon de minister-president niet nala ten de Kamer toe te voegen. Hij kondigde aan dat er nu elders zal worden bezuinigd. Lubbers' meestal charmante manier van spreken, was bij die gelegenheid zó aanmati gend, dat het zelfs Bert de Vries wat te gortig werd. In een interruptie wees hij erop dat bij Algemene Beschou wingen het totale kabinetsbe leid ter discussie staat en dat de Tweede Kamer dus ook het laatste woord heeft over de omvang van de uitgaven of in dit geval de bezuinigin gen. Maar toen Lubbers hem wat korzelig voorhield dat hij „volgens Bartjens" gelijk mocht hebben, maar dat het daarbij wel moest blijven, ging De Vries maar gauw weer zitten, zichtbaar in ver warring over dat moment van vermetelheid. Tijdens een verfris send intermezzo liet deze zien, dat er staal onder zijn fluwelen handschoenen zit. De liberalen hadden er de lucht van gekregen dat CDA- minister De Ruiter (Defen sie), vooruitlopend op de be slissing over de kruisraket ten, al enige atoomtaken van de krijgsmacht zou willen af schaffen. Dat zou dan bekend gemaakt kunnen worden in de in december uit te bren gen Defensienota. Vandaar dat Nijpels het ene schot na het andere voor de boeg van het kabinet afvuurde. Hij kwam met in totaal tien eisen, waaraan de Defensie nota moest voldoen en die er allemaal opgericht waren De Ruiter weer in het (VVD-)ga- reel te krijgen. En met suc ces: Lubbers zegde toe, dat er geen enkele beslisssing op nucleair gebied genomen zal worden in het kabinet zonder dat c!c bondgenoten daarover zijn geraadpleegd (lees: daar mee hebben ingestemd). Liberaal parfum De conclusie uit het boven staande is dat het kabinetsbe leid op vrijwel alle terreinen nog steeds een geur van libe raal parfum verspreidt. Na de dertien miljard van dit jaar zal er in 1984 nog eens voor twaalf miljard worden bezuinigd op de overheidsuit gaven. Wat dat betekent, 25 miljard in twee jaar, maakte Ed Nijpels in zijn openings speech nog eens heel duide lijk. Enigszins triomfantelijk herinnerde hij eraan dat het' kabinet-Van Agt-Wiegel in vier jaar niet verder kwam dan tien miljard. „Volgens velen gaan de plan nen te ver", realiseerde Nij pels zich vervolgens. Daarbij doelde hij vooral op de Partij van de Arbeid, die had voor gesteld zeven miljard minder te bezuinigen. Maar nog veel belangrijker is een andere groep, die niet in de zaal zat maar wel op de tribune: de vakbeweging. Aan de tegen- begroting van de FNV bewe zen de regeringspartijen wel veel lippendienst, maar zij verwierpen die toch op hoofdpunten. Bestuurder Frans Drabbe, die het gebeu ren in de Kamer van boven af had gadegeslagen, conclu deerde reeds woensdagavond dat het FN V-plan „van tafel was geveegd". „Rekentrucs" Zijn belangrijkste argumen ten voor die stelling waren dat het kabinet niets wil doen om het inkomensoffer, dat ambtenaren, trendvolgers en uitkeringstrekkers moe ten brengen, te verkleinen en dat er geen geld beschik baar komt voor het gericht stimuleren van de economie. De beweringen van CDA- voorman De Vries dat het met die offers nogal mee zou vallen (netto maximaal vijf tien gulden voor een ambte naar en slechts vijf gulden voor iemand met een mini mumuitkering) werden door de vakbeweging „onjuiste re kentrucs" genoemd. In wer kelijkheid zou de inkomen sachteruitgang tenminste tien keer zo groot zijn, aldus de vakbeweging. Volstond het CDA met het maken van rekensommen om de gemoederen bij de vakbonden tot bedaren te brengen, de GPV'er Schutte deed een echte poging. In zijn eentje meer Kamerle den heeft zijn partij niet had hij een motie opgesteld, die klonk als een klok. Het kwam erop neer dat de rege ring beleefd werd verzocht de korting met 3,5 procent voor de mensen in de collec tieve sector niet bij voorbaat heilig te verklaren en daarbij rekening te houden met de loonontwikkeling in het par ticuliere bedrijfsleven. Bij het CDA constateerde men iet wat verbouwereerd dat het zó inderdaad ook kon en be sloot men vóór te stemmen, waardoor het een uitspraak werd van de Tweede Kamer. Mogen we er dus nu op reke nen dat het overleg van het kabinet volgende week dins dag met vakbeweging en werkgevers toch nog kan sla gen? Waarschijnlijk niet, want premier Lubbers liet er geen misverstand over be staan dat de (semi-)ambtena- ren en uitkeringstrekkers hoe dan ook drie miljard op tafel moeten leggen. Alleen als het overheidspersoneel nog meer loon zou willen in leveren voor arbeidstijdver korting, zou er over een ver laging van de algemene kor ting kunnen worden gespro ken. En voor de „particulie re" werknemers had de pre mier in feite dezelfde bood schap: als zij de behandeling van hun collega's bij de over heid onrechtvaardig vinden, dan leveren ze zelf maar wat meer in! Het ziet er dus naar uit dat de premier en de zijnen een frontale botsing met de vak beweging niet schuwen. Rest de vraag of Lubbers' heer schappij zich ook tot buiten het Binnenhof uitstrekt. We zullen het spoedig weten. RIK IN 'T HOUT Toch nog wat soepelheid »ee De algemene politieke en financiële beschouwingeiLc| Tweede Kamer hebben niet veel nieuwe standpunteiw leverd en ook niet veel nieuwe ontwikkelingen. Daj ec omdat het kabinet brede steun heeft gekregen van dï d regeringsfracties in de Tweede Kamer, CDA en VWW heen en weer gepraat over zaken als huurverhoging,^ geldheffing en uitbreiding van het trendvolgerschapt slechts de minder belangrijke punten onder de ii voorstellen, die het kabinet aan de Tweede Kamer de ingiet Warner hajen: Aan één van de wel diep in het vlees snijdende bele^ zen is echter een nuancering toegevoegd. Dat is de[ door de CDA-fractie afgedwongen toezegging van p Lubbers, dat het overleg met werkgevers en werki volgende week niet zonder enige soepelheid in de op) van de regering zal worden gevoerd. Aanvankelijk k er op alsof het kabinet onverkort wilde vasthouden q uitgangspunten inzake de inkomens voor het volgeif"^ 3,5 procent korten op de inkomens van ambtenaren,! A volgers en uitkeringstrekkers en de ontwikkelingen!^ bedrijfsleven vrij laten. Maar van die weliswaar dui^ maar wel zeer harde houding kwam het kabinet gist^ de loop van het debat terug. INDIEN de werknemers in het bedrijfsleven bereid tot meer arbeidstijdverkorting (uiteraard tegen inllDI van loon) dan de twee procent die het kabinet voor Men jaar raamt, dan zou dat kunnen betekenen dat er g£rs komt waardoor de ambtenarensalarissen en de uitke h niet met de volle 3,5 procent behoeven te worden gek^rcc bijvoorbeeld het bedrijfsleven op een arbeidstijdver$nt< boven 2,5 procent uit zou komen, dan zou het kabinfltc licht de mogelijkheid hebben de kortingen voor ambtodï en uitkeringstrekkers ook tot 2,5 procent te beperkepnc zou de ongelijke behandeling dus van de baan zijn. fdei ;en Er lijkt overigens weinig kans te bestaan, dat de mers in het bedrijfsleven bereid zullen zijn tot een vrijwillige arbeidstijdverkorting. Want dat was nu jip element in het PvdA-plan, dat de FNV begin dez^r meteen al verontwaardigd van de hand wees. De /m. opening, die het kabinet werkgevers en werknemerFF1 mag dan niet erg kansrijk lijken, er is niettemin eenp basis ontstaan, waarop wellicht een zinvol gesprek ka^e den begonnen. De kans op enig resultaat is in elk gey^1 ter dan wanneer het kabinet volgende week met eflza] strekt onbuigzame houding naar het overleg met werlj h en werknemers zou zijn gegaan. evo> 'hl i Brieven graag kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten Centrum Partij (6) Voor zover iemand nog mocht twijfelen aan de bedoelingen van de Centrum Partij, laten de mensen die erop stemmen steeds openlijker weten hoe de vork in de steel zit. Ze vinden dat de buitenlanders terug moeten naar hun eigen land en ze durven niet meer over straat omdat diezelfde buiten landers criminelen zouden zijn. De haat zit zo diep, dat de moed je bijna in de schoenen zinkt, want ik geloof echt niet dat die louter het gevolg is van een economisch slechte tijd. De mensen die nu een neger het liefst naar de de gaskamer zouden zien vertrekken, staan daar ook in economisch goede tijden voor te klappen. De Centrum Partij maakt alleen gebruik van dat sluimerende fascisme, want iets anders is het toch echt niet. En natuur lijk wordt er driftig ingespeeld op alle vooroordelen (Surina- mers halen per taxi hun uitke ring op) en emoties (Wie bruin is krijgt eerder een huis). In werkelijkheid blijken al die verhalen niet te kloppen of een doodnormale oorzaak te hebben, maar de afkeer en de haat worden er niet minder om. Je kunt nog zo hard roe pen, dat veel straten in de gro te steden onveilig zijn^an| den door Nederlandersj.en loven je toch niet. En _J wijst op die rotzooi rL^ voetbalvelden, waar h(- rem toch echt heel erf is, haalt het ook al nP Omdat buitenlanders ^en zijn dan Nederlanders, 2Pal ze blijkbaar niet. Dus L er ze verdwijnen, net als.F1* in nazi-Duitsland. Dai ben we gezien hoe it kwaad tot erger wordt, i een bepaalde groep het eindigt met een toU nietiging. De Centrum en haar aanhangers sta) het begin van zo'n onti ling en als we niet he^ oppassen, kunnen we j straks ook niet meer houden. rr Mevr. N. Huis, VOOüi TEN Centrumpartij Een kerkgemeenschap i terdam wordt, als zij e( loog wil aangaan met dl trumpartij, bedreigd dl „vredelievende" tegenst) van deze groepering. Be gen over inhoud van pi ten, zonder de volledigEID te geven, hebben weinifjng de voor de nadenkendfcnni De slordige lezer zal er jnorr pen, maar die wordt dtft A wakker geschud door>rst voorzitter Kamminga, js ee het tv-programma Clngst glashard en eerlijk zei, be het eigen masker afrukjaani „We zijn om het prtvam heen gelopen, ook ik".{ek mee de grote partijen d$n v guit gaan. >n d W.J. Scheelings, DEN blkir (Naschrift: Discussie oop lopig gesloten. Redabam (r nu ^beu iupei ZOETERWOUDE f* R.J.M. Rotteveel en C.J M. 6e vest, A. Visser en M.E.M. dl Bakker en M.T.M. Dos Sanid.). ves; P C J. van der Ven b ju Breed veld. >r<.ta Overleden: W.N. Loos P (naai Veel wind DE BILT Het ziet er naar uit dat het zaterdag overdag flink zal waaien. Aan de kust kan de wind mogelijk enige tijd windkracht negen berei ken. Dit onbestendige weer wordt veroorzaakt door een diepe oceaandepressie, die zich vannacht nog ten zuiden van de punt van Groenland be vond. Deze storing trekt in be tekenis toenemend naar het oosten en zal zaterdag rond het middaguur vlak ten wes ten van Schotland aankomen. De bijbehorende regenzone trekt in de loop van de dag van west naar oost over ons land. Later op de dag kunnen er ook weer wat opklaringen voorkomen. De temperatuur ligt rond 14 graden, wat nor maal is voor deze tijd van het jaar. Stockholm Wenen Zürich l.bew. 18 Casablanca l.bew.. 31 Istanbul regenbui 13 Las Palmas onoew. 30 Beiroet n.ontv. Tel Aviv motregen 26 Tunis onbew. 24

Leidse Courant | 1983 | | pagina 2