k Jazzfestival was geen strop voor Leiderdorp Voorwaarden gesteld aan bouw ander postkantoor I kluipfl WD-Noordwijkerhout wil leesgeldverhoging IDEN arieven Imhoog in ïieuwkoop CeicLs Qommït Gemeentekantoor Wassenaar feestelijk in gebruik gesteld Zevenhovenaren moeten zelf aan de slag in hun tuin Zoeterwoude blijft zich sterk maken voor komst meubelboulevard EaidóaOowumt DINSDAG 11 OKTOBER 1983 PAGINA 7 lebroken been aanrijding ORDWIJKERHOUT Een 14-ja- meisje uit Noordwijkerhout is gis- niddag na een aanrijding met een roken linker bovenbeen opgenomen iet Academisch Ziekenhuis Leiden, meisje fietste op de Herenweg rich- centrum, toen ze de weg overstak, dat het fietspad ter hoogte van De uk aan de andere kant van de weg der gaat. Zij werd geschept door een irige automobiliste uit Noordwij- ,iout die in de tegenovergestelde ïting reed. De fiets werd totaal ver- d. De auto raakte aan de voorkant k beschadigd en daarvan werd ook voorruit vernield. Onderzoek naar loodgehalte van voergras DEN HAAG Er moet een onderzoek komen naar het loodgehalte in het ge maaide gras langs provinciale wegen. Dat vindt de milieu-afdeling van de provincie Zuid-Holland, die voorstelt op de provinciale begroting 30.000 gul den vrij te maken voor zo'n onderzoek. De afdeling wijst er op dat dit gras wordt gebruikt als voer voor koeien en dat het een relatief hoog loodgehalte bevat. Een oriënterend onderzoek naar oorzaak en gevolg is daarom noodzake lijk, zo meent deze afdeling. PLAN VOOR WONINGEN EN PARKEERTERREIN IN SASSENHEIM SASSENHEIM De gemeenteraad moet vanavond beslissen over twee belangrijke zaken in het centrum van de gemeente: de aanleg van een parkeerterrein en de bouw van 17 driekamerwoningen met kantoren eronder. Voor het laatste moet de grond over worden gedragen en voor het parkeerterrein moet nog 200.000 gulden wor den uitgetrokken. Het parkeerterrein in het centrum is al heel lang een wens. De benodigde grond van de firma Niekerk is inmiddels aangekocht. De dienst gemeentewerken heeft inmiddels een kos tenraming gemaakt. In de gemeentebedroting voor 1983 is voor het parkeerterrein 250.000 gulden geraamd, waarvan inmiddels al 50.000 gulden is gebruikt. De gemeenteraad moet dinsdagavond het restant beschikbaar stellen. Het andere bouwplan moet worden ge realiseerd op de strook grond langs de Kerklaan aan het Bosch plein, ten zuidwesten van de bibliotheek. Die grond heeft de ge meente inmiddels aangekocht en moet nu worden overgedragen aan de bouwer, Wilma-West b.v. uit Den Haag. Die heeft het bouwplan voor de 17 bovenwoningen gemaakt. Daaronder gaat het bedrijf kantoren bouwen. Lido-theater brengt uniek programma NOORDWIJK In het geheel gereno veerde Lidotheater aan de Prins Ber- nhardstraat in Noordwijk, worden de komende tijd bijzondere voorstellingen verwacht. Met name staan er optredens van Lee Towers, Iwan Rebroff en Fats Domino op het programma. De belang stelling voor dit soort voorstellingen is erg groot en daarom zullen geïnteres seerden tijdig een plaatsje moeten re serveren bij de VVV aan de Grent. Lee Towers treedt 27 oktober op. De toe gangsprijs daarvoor is 13,50. Op 18, 20 en 21 november wordt de operette Gra- fin Maritza gebracht (entree 14,00) en op 20 november Iwan Rebrof (entree 31,00). Later worden nog Fats Domino en Forrest verwacht. Groot creatief programma bij Harlekino LISSE Het creatief centrum Harlekino in Lisse biedt aan het begin van het winterseizoen weer tal van cursussen, zoals pottenbakken, boetseren, stof versieren, toneel of algemeen kreatief. De kursussen worden gegeven in groepjes van 10 mensen in alle leeftijden. Tevens is een aantal avonden ingelast voor gratis lessen in het versieren van stoffen, glas, hout en andere zaken met een speciale verftechniek. Ge ïnteresseerden kunnen geheel vrijblijvend aan een dergelijke les deel nemen en zich daarvoor opgeven (telefoon 02521-15575). Het kost niets. Verder zijn er de echte cursussen. Pottenbakken is op de woensdagavond, het kreatief werken op dinsdagavond en donderdag ochtend en op de maandagavond wordt de tijd besteed aan het stof- schilderen en versieren van alle mogelijke textiel. Op woensdagavond is er toneel voor de jeugd van 14 tot 18 jaar in de aula van het Fioretti College. De kosten die aan de cursussen zijn verbonden bedragen voor de jeugd 30,- per tien lessen, voor volwassenen 85,- per 10 lessen. Hierbij inbegrepen zijn alle materialen, het "stoken van de oven, het glazuren, de vergoeidng voor de docenten en huur, gas, ver warming enz. Na de herfstvakantie gaat men van start en dat bete kent dan voor ongetwijfeld weer heel veel deelnemers, menig gezellig avondje. lUWKOOP Via een in-twee-lijn" is het col- e van burgemeester en thouders van Nieuw- op er in geslaagd om i sluitende begroting or het jaar 1984 aan de ld te presenteren. In "creto is dit resultaat Jeikt door op die pos- waar dat mogelijk is, bezuiniging aan te ingen van 2%. Dit in ibinatie met een ver- ;ing van de tarieven en ,ten met 314% - met londering van de reini- jsrechten, die niet •den verhoogd - heeft geleid, dat op een [aventotaal van ruim miljoen gulden nog bedrag van 14.520.04 als onvoorzie- uitgave kon worden ttgemerkt. Ie Nota van aanbieding bij [emeentebegroting voor het 1984 deelt het college van W. de gemeenteraad mee ït in geslaagd te zijn om ite te vinden voor nieuwe keringen. Ook zijn een ïl stortingen in reserver- jfondsen, zoals het fonds pn-' en leefklimaat en het liuleringsfonds energiebe- fing, voor 1984 achterwege eten blijven. Anderzijds is stand van deze fondsen - den bevatten per 1 januari j4 een bedrag van ƒ50.000.- jvoorlopig toereikend, zo ent het college. afwijking van de zoge- inde „Zomernota" hebben [emeester en wethouders er gemeend om de ge- ite verhoging van de reini- 'srechten niet door te voe- De reden daarvoor is, dat costen van de gemeen te rei- ng sterk zijn verlaagd. Ook xmwleges worden niet ver- gd. Wel heeft men finan- ruimte kunnen houden uitvoering van het Wel- ibeleid. Volstaan is met - nals op de andere posten - bezuiniging van 2%, doch usief een post van .000.- voor onvoorziene uit- :n, op Welzijn is er nog bedrag van ƒ273.000.- be- kbaar om het Welzijnsjaar- jramma voor het jaar 1984 voeren. uitgaventotaal van de ge- nte stijgt van 20,6 miljoen len in 1983 tot 24,2 miljoen en in 1984. Een uitgaven- ng van 3,6 miljoen gulden bij de grote boosdoener is ist sociale zaken. Maar 2,8 miljoen gulden stij- in de uitgaven vindt hier its, nl. van 5,5 miljoen naar iljoen in 1984 ofwel een ingspercentage van 50,7%. LEIDERDORP De ge meente is het bedrag van 10.000 gulden dat ter be schikking van het eerste Houtkamp Jazzfestival is gesteld niet „gewoon kwijt". Dat heeft het col lege van B en W meege deeld op de schriftelijke vragen van de fracties van PPR, D'66 en PvdA. De gecontracteerde orkesten zijn bereid in het voorjaar van volgend jaar een op treden te verzorgen voor het bedrag dat was over eengekomen voor het op 3 september in het water gevallen festival. Het plan bestaat twee jazza vonden in maart 1984 te orga niseren. Het college stelde in zijn antwoord dat er geen twij fels waren over de organisato rische voorbereiding en de co ördinatie tussen De Houtkamp en Muzenhof. Er waren twee zeer gedetailleerde draaiboe ken voor De Houtkamp en Nuzenhof. Alles klopte, behal ve het weer. Fractie-voorzitter R. Stam (D'66) wilde gister avond op de raadsvergadering niettemin weten hoe groot de schade nu precies was. Wet houder Gehner bleef het ant woord hierop schuldig. Ook de fractie-voorzitter van het CDA, J. den Boeft vond het antwoord beneden de maat. „Deze zaak verdient geen schoonheidsprijs. Zelfs geen troostprijs. De schrale troost is slechts voor ons.", aldus Den Boeft. Burgemeester Van der Have stelde dat het college zich nog wel twee maal zal bedenken voor het weer aan een derge lijk jazzavontuur begint. Dillenburg De raad bleek bereid mede werking te verlenen aan de verkoop van het oude verzor gingstehuis De Dillenburg aan de Mauritssingel. Binnenkort zal het nieuw gebouwde be jaardenoord met dezelfde naam naast Muzenhof in ge bruik worden genomen. Pro jectontwikkelaar Van der Heijden uit Woerden, de bou wer van Muzenhof, heeft het plan het pand aan de Maurits singel te verbouwen tot een flat voor 50-plussers. De koop prijs per appartement zou dan 150.000 a 160.000 gulden gaan bedragen. Volgens Van der Heijden, die nog steeds met een onafgemaakt bouwplan voor luxe-appartementen naast Muzenhof zit is hier wel een markt voor. Raadslid A. Wesseling (PvdA) had hier zo zijn twijfels over. Hij betreur de het dat het college geen kans had gezien het pand in samenwerking met de Alge mene Woningbouwvereniging Leiderdorp te bestemmen voor jongerenhuisvesting. Gisteravond werd bekend dat H. J. Verdier is benoemd tot voorzitter van het bestuur van de Stichting Openbare Biblio theek. Oud-wethouder Verdier is al voorzitter van het bestuur van zwembad De Does. NOORDWIJK De raads commissie voor ruimtelijke or dening gaat niet zonder meer akkoord met de bouw van een ander postkantoor saan de Sint Jeroensweg. Men is best bereid om medewerking te verlenen aan de PTT, zo .bleek gister avond uit de discussie, maar dan dient -het staatsbedrijf te zorgen, dat ook te Noordwijk aan Zee een behoorlijk PTT- agentschap komt. Thans heeft „Tante Post" een filiaaltje in een speelgoedwinkel. De raadscommissie vond dit een onwaardige situatie in een badplaats van internationale allure. Het gemeentebestuur heeft 16 oktober een gesprek met ver tegenwoordigers van de PTT. Men verzocht het college om de bij de commissieleden le vende wensen in dit overleg te betrekken. Alvorens te beslis sen over de plaats van het postkantoor, wilde de commis sieleden op de hoogte gebracht worden van de resultaten van het onderhoud met de PTT- deputatie. Burgemeester mr. Bonnike en wethouder Cees van Duijn drongen er bij de commissieleden op aan hun standpunt te matigen. De wet houder achtte het onjuist om de beslissing over de plaats van een nieuw postkantoor af hankelijk te maken van het agentschap in Noordwijk aan Zee. De burgemeester sloot zich daarbij aan. „Het college is wel bereid druk uit te oefe nen, maar het voelt er niets voor de PTT het pistool op de borst te zetten." Forse kritiek kreeg de wet houder te horen van de D'66- er Van Rijnberk. Hij vond dat in het concept-raadsvoorstel dat wel aan de commissiele den, maar niet aan de pers en de fractie-adviseurs werd ver strekt een aantal beleids voornemens van raad en colle ge zonder meer van tafel wa ren geveegd. Van Rijnberk doelde daarbij onder meer op de versterking, die ene nieuw postkantoor zou kunnen geven aan het Jemo-centrum (win kelgebied Jeroensweg-Molen- straat), terwijl men destijds had gekozen voor de Kerk straat als voornaamste winkel centra van Noordwijk-Binnen. Naar de mening van Van Rijn berk waren alternatieve plaat sen voor het postkantoor on voldoende onderzocht. Hij pleitte er voor om de Kerk straatwinkeliers een kans te geven eigen ideeën over de vestiging van een postkantoor in hun winkelgebied waar te maken. Verwey (PPR/PSP) zei in principe geen bezwaar te hebben dat een nieuw post kantoor aan de Sint Jeroens weg zou worden gebouwd. Uit een gesprek met de woord voerder van de Kerkstraat- winkeliers was hem duidelijk geworden, dat men zelf ook geen mogelijkheden in dat ge bied zag. Toch meende hij te moeten aandringen de winke liers ene kans te geven met ei gen ideeën te komen. Er is nooit een serieus overleg tus sen hen en de gemeente ge weest, betoogde Verwey. Verschillende commissieleden bleken moeite te hebben met de parkeerproblematiek, die bij de vestiging van het post kantoor op het terrein van de oude school aan de Sint Je roensweg in het Jemo-winkel- gebied zou kunnen ontstaan. Hoeveel parkeerplaatsen blij ven er voor de winkels over, wilde Willems (CDA) weten. Ook mevrouw Coenraads-Ne- derveen had daar naar ge vraagd. Van Rijnberk voorzag gevaar voor fietsers en voet gangers door achteruitsteken- de auto's. Willems achtte de vestiging aan de Sint Jeroens weg uit verkeerstechnisch oogpunt geen gelukkige keuze. Hij gooide een balletje op voor een gecombinererde bouw van een raadhuis en een postkan toor. Wethouder Van Duyn zag dit niet zitten. Hij voorzag, dat er dan noch van het raad huis, noch van het postkantoor iets terecht zou komen. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u oegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee I van de Leidse Courant fcstcode/Plaats jetaald wordt per maand (met automatische afschrijving) per kwartaal Bank/gironummer: miniatuur bankschroef je naar: ur deze bon in open envelop - geen postzegel plakken - naar: dse Courant, Antwoordnummer 998, M 0 VD Den Haag. Gouden trouw in Sassenheim Marie Heijker en Jan Mol zijn bin nenkort precies 50 jaar geleden in Ter Aar in de echt verbonden. Nu woont het echtpaar alweer een kleine zes jaar in „de Bernar- dus" in Sassenheim. Na het hu welijk namen bruid en bruidegom het kruideniersbedrijf over van Marie's vader, dat in 1939 werd opgeheven. Toen werd verhuisd naar Heemstede waar Jan op het land ging werken even later ge volgd door een baan bij de plant soenendienst. In 1962 ging hij over naar de civiele dienst bij „Meer en Bosch" in Heemstede, waar hij tot z'n pensionering in '72 in dienst was. Bruid (71) en bruidegom (76) hebben 4 doch ters, 7 zoons en 21 kleinkinderen. In '73 verhuisden ze naar Roelof- arendsveen, en in '77 kwamen ze naar Sassenheim, waar ze het in „de Bernardus" heel goed naar de zin hebben. Het grote feest wordt op dé trouwdag, morgen, gevierd met eerst in de „de Ber nardus" van 10.15 tot 11 uur een receptie. Feest bij „Oude Post' SASSENHEIM Dagverblijf „De Oude Post" vierde gister middag feest met het hijsen van de nieuwe „Oude Post- vlag" door Miep van Rooyen en Anja v.d. Wolf. Daarna werd een speciaal werkstuk onthuld door Hans Meiboom en Arie Eenenboom, eveneens met als zinnebeeld „de Oude ratuur aan. Voorzitter Van der post". Vlugt van de Vereniging Ou ders van Gehandicapten deed In de gymnastiekzaal werd daar een aantal filmrollen bij. een receptie gehouden ter ge- De heer Ringma, die de onder- legenheid van het tien-jarig houdswerkzaamheden in het bestaan van het dagverblijf, dagverblijf verricht, werd Namens de oudercommissie eveneens in de huldiging be- bood mevrouw Meiboom een trokken. Hij 'kreeg hengelge- geluidsprojector en filmappa- reedschap cadeau. De heer K. Staab aan het woord tijdens de feestelijke opening van het gemeente kantoor Wassenaar. WASSENAAR Door met enige moeite een doek af te trekken van een in brons ge goten vrouwelijk naakt heeft de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, mr. M. Vrolijk gisteren het nieu we gemeentekantoor van Wassenaar in gebruik ge steld. Een handeling die hij in zijn carrière al vele malen had verricht, en waarbij hij nu een ludiek vraagteken zette, door deze in zijn speech te betitelen als „onzinnig, want waarom zou je een ge bouw openen als alles al in gebruik is?". De heer Vrolijk onthulde met deze handeling een ca deau van de bouwer van het gemeentekantoor, de MAB, aan de gemeente Wassenaar. Het beeld, vervaardigd dor de kunstenaar Kees Verkade, zal een centrale plaats innne- men bij de ingang van het gemeentekantoor. Commissaris van de Konin gin mr. Vrolijk, die de ope ning combineerde met een uitgebreid werkbezoek aan zijn woonplaats, sprak met de ingebruikname van het kan toor over „een uitdaging. U moet van deze tweeheid raadhuis de Paauw en dit nieuwe gemeentekantoor een eenheid zien te maken. Ik wens u daarbij alle sterk te", aldus de heer Vrolijk. Burgemeester mr. K. Staab ging nog even in op de jaren lange discussies rond de uit breiding van het gemeente huis, waarin veelvuldig werd geprotesteerd tegen nieuw bouw bij raadhuis De Paauw. „We kunnen nu zeggen „Wat nou met De Paauw", in plaats van „Geen bouw in De Paauw", aldus de heer Staab. Hij dankte mr. Vrolijk, die evenals mr. Staab zelf vol gend jaar zijn functie neer legt, met een boek over Was- senaarse oudheden. „Het slaat niet op U en mij", aldus de burgemeester. NOORDWIJKERHOUT De verschillende politieke partij en in Noordwijkerhout zijn het er toch nog niet over eens of de gemeente de rijksbezuini gingen op het bibliotheekwerk nu wel of niet moet opvangen. De VVD die vorige week nog twijfelde, sprak nu duidelijk haar eigen standpunt uit: de lezer moet zelf maar betalen. Dat betekent dat de contribu tie van vijftien naar vijfen twintig gulden moet gaan, al dus de VVD-er de heer Knapp. Op 4 september zeiden B en W nog dat het college niet van plan was om de raad voor te stellen de kortingen van het ƒ20.000,-) op te vangen. Over rijk op het bibliotheekwerk drie jaar zijn na die automati- voor eigen gemeentelijke re kening te nemen. „Dat zou een levensgevaarlijk precedent scheppen. Dan komen straks alle verenigingen als ze gekort worden door het rijk", vond B en W toen. Desondanks vroeg de bibliotheek om 20.000,-. EZP, D'66 en PvdA wilden die extra subsidie wel voor een jaar geven, en dan verder zien. De heer Van Duin wil liever direct automatiseren. De 30.000,- die jaarlijks voor die automatisering nodig zijn wil hij gebruiken om tegelijk de zeventien arbeidsuren (ofwel sering de arbeidsuren overbo dig geworden en zijn die ƒ20.000,- gulden dus ook niet meer nodig. Mevrouw Ruigrok van de VVD twijfelde nog, maar haar fractievoorzitter de heer Knapp vertolkte heel duidelijk gisteravond in de commissie financiën de opvat ting van de VVD dat de lezer moet betalen. „Het is belache lijk de belastingbetaler te laten opdraaien voor de kosten van de bibliotheek", aldus de heer Knapp. Volgens hem moet de contributie maar met een tien tje worden verhoogd van vijf tien naar vijfentwintig gulden. ZEVENHOVEN De ge meenteraad van Zevenhoven heeft gisteravond een verzoek van drie huurders van de Van Dam-eenheden aan de Vrijen- hoek om de voortuinen door gemeentewerken te laten aan leggen en te laten onderhou den, afgewezen. De raad was unaniem in zijn oordeel: de be woners zullen zelf aan de slag moeten. De gemeentegarantie zal in het vervolg door het college van Ben W worden verleend. Tot nu toe gaf de raad al dan niet zijn goedkeuring aan een gemeentegarantie. Omdat de gemeenteraad slechts een maal in de zes weken bijeenkomt, heeft dat in het verleden wel- 1 eens tot problemen geleid, om dat de kandidaatkopers op kortere termijn met financie rende organen afspraken - moesten maken. Tijdens de rondvraag kwam de heer J. Aartman (GBZ) nog eens terug op een eerder be sproken punt waar de toezeg ging gedaan was dat het opha len van huisvuil over twee da gen verspreid zou worden; daarover zou aan de inwoners informatie verstrekt worden. De heer Aartman wilde ook duidelijk inzicht hebben in de omzet en onkosten van het dorpshuis. Hij had al eerder gevraagd om een begroting met een exploitatie-opzet, maar hij heeft tot nog toe geen informatie daarover g B en W zullen zich erover be raden hoe de raad met het dorpshuisbestuur zal kunnen overleggen. De heer C. van Veen (CDA) wilde weten of er al schot zit in de plannen voor de zoge naamde „100.000-gulden wo ningen". De voorzitter deelde mee dat een architect de zaak onder handen had. Er zijn echter nog meer facetten die tfoor realisering nodig zijn. Hij liet doorschemeren dat deze woningen gebouwd kunnen gaan worden op de plaats van de oude gymzaal in het Noord einde, maar zolang er nog geen sporthal verrezen is, zal de huidige gymzaal nog in stand gehouden worden. ZOETERWOUDE De gemeente Zoeterwoude wil volop in de race blijven als het gaat om de vestiging van een meubel-boule vard aan de Hoge Rijndijk. De leden van de raadscommissie ruimtelijke ordening spraken zich gisteravond andermaal heel nadrukkelijk in die richting uit. Het ligt nu in het voornemen om door middel van een zgn. artikel 19 procedure de procedure le weg te effenen. Zoals bekend zijn er meer kapers op de kust om te komen tot een meubelboulevard. Daarom is het ook niet verwonderlijk dat de gemeen,te Leiderdorp heeft gereageerd tegen het Zoeter- woudse voornemen. In tegenstelling tot hetr puuF afwijzende jgprdeel van Leiderdorp ten opzighte van de plannen aan de Zoeterwoudse Hoge Rijndijk, is de gemeente Leiden „niet hele maal tegen" zoals wethouder a. R. van der Heijden dat gister avond verwoordde. Het gemeentebestuur van Zoeterwoude wil wel vaart zetten achter de plannen die zijn gelanceerd door de twee plaatselijke bedrijven Leski en Casba. Het grote voordeel van de plannen in Zoeterwoude is het feit dat de twee meubelbedrijven nu reeds beschikken over 6.300 mJ verkoopvloer-oppervlakte en nog eens 6.000 m! opslagruimte. Binnen de bestaande gebouwencom plexen kan de huidige bedrijfsruimte nog tot zo'n 13.000 m' wor den uitgebreid. Om daarnaast tot de voor een meubelboulevard gewenste omvang van circa 22.000 jrp2 te komen, zijn twee nieu we gebouwen met een totale oppervlakte van 9.300 m' geprojek- teerd. Er kunnen in totaliteit ruim 600 perkeerplaatsen worden geproiekteerd. De boulevard ligt direkt aan vaarwater en heeft uitstekende verbindingen via rijksweg A4. Daarom ook gaat Zoeterwoude door met de plannen. „Om in de pas te lopen met de andere deelnemers aan deze race is dat ook noodzakelijk" aldus Van der Heijden die enig optimisme ont leent aan diverse positieve reakties. Verwacht wordt dat nog dit jaar de Provinciaal Planologische Dienst een advies zal uitbren gen aan Gedeputeerde Staten over de beste lokatie van een meubelboulevard.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7