lames SVL Vla ten punt liggen Eeracles geruisloos angs Voord wijl Quick Boys bezorgt AWC dubbel verlies UVS en Roodenburg op schot in bekerstrijd MAANDAG 10 OKTOBER 1983 {DEN In de damescom- tie verspeelde eersteklasser 'V zaterdag één punt bij 'w ^at met won- KRV Lugdunum met 0-1. ieren was Kickers '69 te (t voor FC Lisse. Ook hier {de uitslag 0-1. In de twee klasse zaterdag viel weer I een "ouderwetse" uitslag lelden: KRV 2 won met 0- Sfcian Randstad Sport. keek in de eerste klasse rdag na één helft tegen 2-0 achterstand aan bij I Daarna kwamen de da mes uit Voorschoten echter goed opzetten, wat resulteerde in de tegentreffer van Jacque line Roodakkers. Evenals An- nelies Hakker miste zij daarop de kans op de verdiende ge-, lijkmaker. De thuisploeg scoorde vlak voor tijd ook nog 3-1. Lugdunum speelde tegen KRV. waar Arien Schaap pro fiteerde van een verdedigings foutje. Marga Kins miste de laatste minuut de kans op de gelijkmaker. Hazerswoudse Boys boekte een 3-0 winst op 's Gravenzande. Clémentine van Vliet scoorde de eerste rondgang. Joke de Kort en Jannie Schouten - van wie één treffer werd afgekeurd maakten na de thee het werk af. In de tweede klasse speelden Woubrugge 0-0 gelijk tegen het veel sterkere LSVV 70. Ter Leede 2 had geen moeite met het incomplete SVLV 2: 10-3. Ciska Knetsch kwam tot een hattrick. Valken '68 maakte een 0-1 achterstand te gen Hazerswoudse Boys 2 ruimschoots goed. Daniëlle Schrok had met drie treffers een groot aandeel in de 5-1 zege. Bij KRV 2 kwamen de meeste goals op naam van Hei- dy Guyt: zij scoorde er drie van de zeventien bij Rand stad Sport. Het stug verdedigende Docos moest in de eerste klasse zon dag toch het hoofd buigen voor Iduna. Angela Hoekstra en Marleen Trouw zorgden voor een 0-2 ruststand. Nadat Marleen Trouw ook 0-3 had gescoord, schoot Lonneke Trauerbach 1-3 in uit een vrije trap. Annelies Wit scoorde reeds in de tweede minuut het beslissende doelpunt voor Kic kers '69, dat daarna de nodige kansen miste tegen FC Lisse. De dames Piket, Van der Voort, De Goede, Steensma en Lamberts waren de doelpun- tenmaaksters van Randstad Sport, dat Stompwijkse Boys met 0-5 versloeg. SJC en Alkmania 2 hielden het in de tweede klasse bij 0-0. Altior pakte met een 0-3 zege de punten van SJZ 2. Marijke Slof scoorde tweemaal, Jolan- da van der Jagt éénmaal. Derdeklasser ÜDO 2 was goed voor zes goals bij ROAC '79. Veronique den Hollander nam er twee voor haar rekening. Carla Maaskant scoorde het eerste competitiedoelpunt van UVS, dat 1-1 gelijk speelde bij Sleutels 2 (Simone van der Heeden). Ook LFC 2 (Dien te Hennepe) en SJZ 3 (Carola Vink) kwamen die score over een. Foreholte 2 tenslotte won met 1-3 van Altior 2. Elke Oudendijk (tweemaal) en In- grid van der Berg scoorden. 5*J)RDWIJK De opti- "~che tekst in het Iwijkse programma- Jje bleek spoedig niet 'ordjk dan ijdele hoop in te or Hen. Het avontuur in iationale KNVB-be- rnooi behoorde de Nederlandse za- igtopper snel tot het len. Heracles zat al Twege de eerste Igang op rozen. De Al- eerste divisie club de touwtjes stevig in ,£1£len en kon met een 5nstreden 0-3 zege de aanvaarden, was dat de ingre- ïn voor een zinde- partij bekervoetbal lig hadden ontbro- enthou- Johan Tukker speelde beslist geen foutloze wedstrijd in het Heracles-doel. Hier is de oud- - doelverdediger van FC Groningen Noordwijk- spits Ivan Hermans echter wel te snel af. siast publiek gemist. De oor zaak van de slechte opkomst van toeschouwers (nog geen 500 man) moet behalve aan het gure herfstweer zeker ook aan de hoge toegangsgelden worden toegeschreven. De KNVB moet zich beslist nog eens afvragen of met de ver plichte entreetarieven niet meer kwaad dan goed wordt aangericht. De wat kille en tourage mag overigens niet als excuus voor het verlies van Noordwijk worden aangedra gen. Wat dat betreft leverde het kwaliteitsverschil tussen de thuisploeg en de bezoeken de semi-professionals een heel logisch resultaat op. De Almeloërs waren van plan hun goede seizoenstart (in ne gen competitiewedstrijden on geslagen) serieus te vervolgen. Vanaf de eerste minuten liet vleugelverdediger Ray Ri chardson zien dat het hier niet om een lolletje ging. Hij hielp elke Noordwijker, die ook maar even treuzelde met de bal aan de voet, resoluut van het leer af. De defensie van de kustploeg, waarin met volle inzet werd gewerkt om kleine gaatjes te dichten of om elkaar te assisteren, hield echter re delijk goed stand en werd ge holpen doordat Heracles bij voorzetten verbazend veel moeite had met de straffe te genwind. Ook de Twentse doelman Tukker (ex-FC Gro ningen) had het enkele malen knap lastig met in de wind zeulende ballen. Toch was de goede hoop in de Noordwijkse gelederen dus gauw vervlogen. Heracles-spits John ter Mors drong via een snelle actie het strafschopge bied binnen, zette daar Mark Vink op het verkeerde been en bracht direct John Kruzen in stelling. Kruzen liet doel man Dortmundt met een zui vere tik in de linkerhoek kansloos: 0-1. Vijf minuten la ter werd de tweede treffer al aangetekend. Ruud Schepers pleegde een interceptie, snelde met de bal langs de zijlijn, schoof door naar de mee opko mende Van Oosterom, die de vogelvrije Ter Mors een bui tenkansje bood. Ter Mors pro fiteerde bekeken: 0-2. Hera cles, driftig switchend (vooral in de breedte), was Noordwijk nu echt de baas op grond van een gemiddeld aanmerkelijk knappere techniek en tevens een surplus aan loopvermogen. Toch was de formatie door enige zwakke acties van de op andere momenten overtuigen de goalie Tukker nog in de problemen. Pal voor de pauze liet Tukker in een eenvoudige situatie de bal glippen, maar werd geholpen toen Stef Wal beek er bij de resulterende kopbal van Timo Gerlof het hoofd nog tussen kon krijgen. Heel kort na rust was het de Almelose aanvoerder Jan van Staa, die, na een een-twee met de knappe voetballer Kruzen, inschoof en via de niet geheel kansloze doelman Dortmundt het net trof: 0-3. Ook de twee Noordwijkse invallers konden geen potten breken. Anton Marijt viel niet op op de plaats van de nu naar de middenlinie verhuizende en opnieuw pri ma voor de dag komende An- dries Wendt. En Klaas Vink miste persoonlijk de straf schop, die hem werd toege kend toen hij knap doorbrak, doelman Tukker dreigde te omspelen en door deze werd gevloerd. Noordwijk ver dween daarmee volkomen ge ruisloos uit het bekertoernooi. LEJO BUCK Scoreverloop 20. Kruzen 0-1; 26. Ter Mors 0-2; 47. Van Staa 0-3. Noordwijk: Dortmundt, Mark Vink, Wendt, Van de Veen, Sluys, John Marijt, Smits, Gerlof (Klaas Vink), Bakker, Van Hensbergen, Hermans (Anton Marijt). Heracles: Tukker, Poell, Walbeek, Langhenkel, Richardson, Schepers, Lalopua, Kruzen. Van Oosterom (Brandes), Ter Mors (Dams), Van rswoudse Boys EN Hazerswoudse 1zette zaterdag de inhaal- trijd om in een goede 61 et'tie-OVerwinning °P üta'hb overigens beter spelend 1(2-1). Koudekerk legde P e»gen veld met 1-3 af (o 9-7 Berkel, terwijl Zevenho- (4.7. al thuisspelend, tegen (4-8- im niet verder kwam jpcr-tften 2-2 rem se. 1. vu 2 rswoudse Boys - HBSS ïi.3 B "I) tien minuten was het 5,gQ^ j 'latteel, die de thuisvere- op voordeel zette. r*Kinn E P001- Alfred Hortensius 'ederom Platteel hadden 1 1. pre kunnen uitbouwen. 0 1 kwam echter steeds tMter.l opzetten en kreeg legio i, hetgeen vlak voor de iulteerde in de gelijk- Direct na de hervat- w^opte Kees van Tol ('Nat- de door Peter van der voorgezette bal goed in: 2- drukte nog wel, maar tysdefensie bleef over- )Jr.',2|ekerk - Berkel 1-3 (0-1) van Koudekerkse zijde leloze pot was Berkel doeltreffender. Fred iaar moest door blessu- laatste manpositie inne- hetgeen een cruciale iting op het middenveld ide. Bovendien beoor- jtópia. F doelman Teun Ver- if een inzet van Berkel /20aterd: 0-1. John Kagenaar ri7j».$eerde de stand na de t, waarna Ron Weiman tnogelijkheden kreeg. In llen greep Berkel echter tost door nog tweemaal te 3 sprdihoven - Unicum 2-2 (1- eerste part was het dui- Zevenhoven, dat het ini- had. René Bon verzil- dat overwicht via een itend schot in 1-0. Alex ijk, de thuisgoalie, blun- na een half uur echter, het weer gelijk werd. Unicum, dat zeker nieti er was de controle na dei Jiad overgenomen, werdi even moeilijk voor de :lub. De Hagenaars zou- )k voorkomen. Het was Koppel, die al counte- Zevenhoven uiteindelijk [2-2 schoot. KATWIJK AAN ZEE Voor AWC zat het op twee fronten flink tegen in Katwijk. Zowel op het sportieve als op het finan ciële vlak viel er voor de zondagtweedeklasser uit Wychen bij Quick Boys geen „winst" te behalen. Sportief gezièn niet omdat Quick Boys de partij met 1-0 naar zich toetrok, uit financieel oogpunt niet omdat het door AWC vasthouden aan de offi cieel vastgestelde KNVB- prijzen direct tot gevolg had dat slechts vierhon derd betalende toeschou wers Nieuw Zuid bezoch ten. Met name dat laatste gegeven moet hard zijn aangekomen bij de Gel- serse bestuurderen. AWC immers hoopte een forse som geld aan het duel over te houden en wenste derhalve niet mee te gaan met het voorstel van Quick Boys de toegangs prijzen aanzienlijk te ver lagen (mogelijk omdat het hier een duel tussen twee amateurteams betrof), tenzij de Katwijkse club AWC een bedrag van fl. 2.500 garandeerde. Het laat zich raden dat de re cettedeling na afloop een aanzienlijk lager totaal op tafel bracht. De vierhonderd wel „opgeko men" toeschouwers zagen za terdag overigens een zwakke partij voetbal waarin de pupil len van oefenmeester Martin van Vianen niet al te veel hin der hadden van de offensieve Gelderse acties. Verdedigend zat het wel redelijk in elkaar bij AWC, maar zodra de bal richting Quick Boys-helft rol de, maakte de nervositeit zich meester van de toch al niet uit de kluiten gewassen Oost-Ne derlandse voorwaartsen. Thuisgoalie Theo Guyt had dus een gemakkelijke middag. Aan de Nieuw-Zuidbewoners ■derhalve de taak een gaatje te vinden, teneinde deelname aan de nieuwe trekking van dinsdagavond (in Achter het Nieuws) zeker te stellen. Echt gemakkelijk ging het niet, want AWC verdedigde zich letterlijk met man en macht. Martin van der Plas speelde dan niet slecht, buiten het vroege doelpunt zou hij be trekkelijk weinig openingen vinden in de muur van verde digers. Floor van Duyn was enkele malen goed voorin te vinden, terwijl ook Arie van Duyn en Johan Jonker zo hier en daar een kansje kregen. Toch zou de treffer in de 28e minuut de enige blijven. De enige goede dieptepass van Sis-tu-Pan, die erg zwak ac teerde. bereikte Kees van Rooyen op links. Van Rooyen trok de bal precies over het hoofd van aanvoerder Petram Guelen heen voor de voeten van Martin van der Plas, die subtiel intikte. AWC-invaller Gwanni Tjan kreeg in de 90e minuut de beste kans om de stand alsnog gelijk te trekken. Hij knalde van zo'n 20 meter in. Guyt was echter op zijn post aanwezig. Voor de in het veld niet al te vriendelijke sfeer het bewijs van vier gele kaarten (de 'betaalde' regels waren van toepassing), uitge reikt aan Sis-tu-Pan van Quick Boys en Peter Guelen, Henk Nicolasen en Peter Ren- kens van AWC. TJEERD SCHEFFER Scoreverloop: 28 Martin van der Plas 1-0. Quick Boys: Guyt, Heerikhuysen, Rienks. Jonker, Teun van der Plas, Floor van Duyn, Tu-Pan. Arie van Duyn. Martin van der Plas. Van Rooyen. Hoeewoning Martin van der Plas tikte Quick Boys subtiel de volgende „betaalde" bekerronde binnen. LEIDEN Roodenburg was benutte de bekerstrijd tegen 's- Gravenzandse SV om weer eens ouderwets uit te halen: 6-2. RCL kwam met de hakken over de sloot bij Katwijk. Ook UVS kwam tot een opmerkelijk resultaat. De zondagtweedeklasser verpletterde tegenstander Vredenburch met 7-0. RCL, de 'oude' ploeg van Katwijk-trainer John Huguenin mocht niet ontevreden zijn met de 2-3 eindzege. Het was Kat wijk geweest, dat wellicht meer aanspraak op de winst had mo gen maken. De eersteklasser benutte de kansen echter optimaal en onderscheidde zich slechts daarin met de derdeklasser. Ame- rik van Duyvenvoorde opende de score, Ruud Boendermaker maakte gelijk. Eric van Doeselaar maakte gebruik van de ver warring bij Katwijk, toen Van Duyvenvoorde een penalty had gemist (paal) en doelpuntte aan de andere zijde. Pierre van Ge- merden maakte er 1-3 van, waarna Floor Schaap de eindstand op 2-3 bepaalde. Roodenburg schakelde met zeer goed voetbal zaterdagtweedeklasser 's-Gravenzandse SV met 2-6 uit. Met name de eerste helft gaf een bijzonder op dreef zijnde Leidse formatie te zien. Kees Verver, Arno Lancel en Westlander Van Vlist bepaalden de ruststand op 1-2, waarna de blauwzwarten doorstootten naar 1-6. Henry Pouw, Peter Ciere, Ronald Jansen en Hennie Koet waren de doelpuntenmakers. In de slotfase werd het nog 2-6. In Den Haag kwam Hillegom tegen de reser ves van de betaalde ploeg niet verder dan een roemloze 6-1 ne derlaag. Natuurlijk was er een niveauverschil te ontdekken. Toch zou de vierdeklasser bij een 4-0 achterstand tegenscoren. Aad van Rooden passeerde Cor Pot en maakte geen fout. Hans van Leeuwen, Ronald Willemse en Fokke Zwart produceerden de zes Haagse treffers. Ter Leede werd gewipt door Westlandia. De belangstelling voor de bevredigende partij was minimaal. Frits Hoekstra begon met het missen vanuit een doelrijpe posi tie. Marcel Vijverberg schopte wel raak, waarna Jan Stuyt even eens doelman Jan Blankenspoor kansloos liet. Toen Peter Berg man vanaf elf meter, Jan van Harskamp was neergehaald, in schoot werd het nog zeer spannend. Eric Grossman en Hoekstra verzuimden echter te doelpunten (1-2). Randstad Sport was kansloos tegen SVPTT. Wat misverstanden 'achterin' bij de Voorschotenaren liet de score al snel naar 0-2 oplopen. Het har de werken van Randstad was niet genoeg, er kwam te weinig denkwerk aan te pas. Derhalve was het de Haagse équipe, die na de rust doordrukte: 0-5. VVSB speelde evenals Maasdijk een matige partij, maar greep wel de winst. John van Elk zette de Noordwijkerhouters tot tweemaal toe op voorsprong. De gelijk maker kwam via een strafschop. Jos van Geilswijk maakte er 1- 3 van. Een duidelijke buitenspelgoal zorgde tien minuten voor tijd nog voor opwinding. Het bleef echter 2-3. ARC maakte in de verlenging korte metten met Nieuwkoop. Nico en Riny Oos- terlee schoten de Alphense club al snel naar een 2-0 voorsprong. De controle van ARC bleef tot de 84e minuut. Kamiel Asberg en even later Ferry van der Zon brachten de Nieuwkopers op ka rakter langszij. De verlenging was voor ARC noodzakelijk om zichzelf te bewijzen de betere ploeg te zijn. Ruud van Es en Nico Oosterlee schoten de 4-2 op het bord. Zwammerdam was niet bij machte Alphense Boys te stuiten in de bekerstrijd. Nick Ver woerd strafte juist voor de pauze een fout van de Zwammer- damse doelman af met een mooie omhaal: 0-1. Johan van Capel schoot zijn club naar een comfortabele 0-2 voorsprong, waarna de spits van Zwammerdam soleerde en de 1-2 eindstand be werkstelligde. Tweedeklasser UVS had het makkelijk tegen vierdeklasser Vre denburch, dat weinig tegenstand bood. De soepel combinerende Leidenaars namen voor rust reeds een 0-5 voorsprong via Hans de Kruys, Ron Bekooy (tweemaal), Mario Faber en Hans van Leeuwen. Laatstgenoemde scoorde ook de resterende twee doel punten in de aantrekkelijke wedstrijd, waarin de équipe van Melbi Raboen de geboden ruimte goed benutte. Blauw Zwart bood goede tegenstand tegen hoofdklasser VUC, dat in de rust met 2-0 leidde. Daarna was het de beurt aan de Wassenaarse ploeg, maar het tegendoelpunt van Ruud Timmer viel pas vijf minuten voor tijd. Eerder hadden Ed Ruygrok (lat), Ruud Timmer, Frank Karremans en Frank Voorham kansen la ten liggen. Aangezien de Hagenaars evenveel kansen om zeep hielpen was de uitslag terecht. Een sterk verdedigend Floreant benutte een strafschop tegen Docos, dat aanvankelijk verzuimde iets terug te doen. Pas na ruim een half uur in het tweede part kopte Ronald Hoogenboom een via de lat afgeketste inzet van John van Haastrecht in. Toen een treffer van Rob Henzing onterecht werd afgekeurd was de kans op de zege verkeken: na de doelpuntloze verlenging gingen de strafschoppen de mist in. SJZ kreeg tegen DWO voor rust iéén goal te verwerken. Het uitvallen van Theo Opdam bleek nogal een handicap, getuige het feit dat de Zoeterwoudenaren hun overwicht in het tweede part pas zes minuten voor tijd met een doelpunt van de knap solerende Wim Bos wisten uit te drukken. Doelman Ron van Deth moest in de slotminuten in tweede instantie buigen voor een inzet van Jan Brom: 2-1. SVLV kwam al na een kwartier spelen op een 0-2 achterstand tegen het Rotterdamse SVDP. Eerst werd doelman Dolf van der Zijl verschalkt door een afstandschot van Rinus Steenbergen. Tien minuten later wist John Pagie met een klimmend schot uit een vrije trap de Voorschotenaar te verrassen. Die voorsprong was verdiend want SVDP had het betere van het spel. Na de hervatting trok SVLV de teugels aan en nog in de tweede mi nuut werd het gelijk. Peter Tegelaar reageerde attent op een voorzet van Martin van der Valk en direct daarna kwam Randy Richards vrij voor het doel: 2-2. Hans van Gils zag een kwartier voor het einde een 35-meter schot tot zijn eigen verbazing achter de Rotterdamse keeper belanden, waarna Peter Tegelaar even later het karwei met een fraaie solo afmaakte: 4-2. Van Nispen en Wippolder maakten er een doelpuntrijk duel van. De Delftenaren namen het eerste part een' verdiende 0-3 voorsprong. Daarna stond het binnen vijf minuten 1-5, met de tegentreffer van Paul van Meurs. Henk van Maris, Ronald de Jong en Ton van Meurs bepaalden de eindstand op 4-5. Het te rechte gelijkspel ging niet door, omdat een treffer van John van Eeden werd afgekeurd. Ook VTL en Celeritas wisten de weg naar eikaars doel te vin den. In de aantrekkelijke partij had John ten Bosch een hoofd rol: de eerste helft scoorde hij de gelijkmaker, de tweede was hij goed voor 2-1 en 3-2. Nadat hij de opgelegde kans op de beslis sende treffer had gemist, maakte Celeritas onterecht gelijk door een slechte uittrap van Leen Struik af te straffen. Na de doel puntloze verlenging gingen de rood-witten onderuit bij het ne men van de strafschoppen. Een danig verzwakt Alkmania zag haar bekeravontuur eindi gen in Bodegraven, waar de club met dezelfde naam in de eerste verlenging 2-1 scoorde. De ploeg uit Oude Wetering had in de gelijkopgaande eerste helft om de oren gekregen, maar invaller Frits Mol bracht zijn elftal langszij. Vervolgens wreekte zich het febrek aan een afmaker. Bodegraven bleek uiteindelijk wel nog énmaal succesvol. NSV '46 kwam een snelle 1-0 achterstand bij Quick niet meer teboven, hoewel Erik Langeree, Rini van Koert en Ton Jonker voor rust goede kansen op de gelijkmaker kregen, nadat sluit post Peter de Jong twee goede reddingen had verricht. Na de pauze kwamen de Nieuwkopers er niet meer aan te pas. ROAC '79 toonde karakter tegen Woerden door tot tweemaal toe een achterstand weg te werken. Danny van der Weijden deed dat de eerste maal na een 0-1 ruststand, Peter van der Star bracht 2-2 tot stand. In de tweede helft van de verlenging hield Danny van der Weijden met zijn tweede treffer de 3-2 zege te recht in eigen huis, Foreholte sloot een gelijkopgaande eerste helft af met een 2-1 voorsprong op Soccer Boys. Cock van Leeuwen en Loek van Kesteren schoten raak. Wel moesten Kees Zwetsloot en Cor van Steijn uitvallen. Na de pauze waren het Piet Ruygrok en Kees Lans (strafschop) die voor de 4-1 zege tekenden. Alphen zag haar wedstrijd tegen Steeds Vooruit afgelast.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15