Roodenburg heeft alles mee UVS drukt overwicht te bescheiden uit Iduna met moeite langs l Sleutels Eerste punt Lugdunum Alphense Boys koploper UDO verspeelt koppositie I MAANDAG 3 OKTOBER 1 LEIDEN Lugdunum heeft in de uitwedstrijd tegen het Am sterdamse JOS het eerste competitiepunt gepakt. De Leidenaars, die aan het duel met het weinig hoopgevende doelsaldo van nul doelpunten voor en zeven tegen begonnen, kwamen na rust via een treffer van Rinus van Es op 0-1, maar slaagden er niet in de voorsprong te consolideren. Trainer Wim Eilander begon met Robert de Roo in de basis. De Roo had er net een schorsing opzitten, maar liep in dit duel met een weer tegen een boeking aan. De tweemans- voorhoede van Lugdunum creëerde in de eerste helft aardig wat kansen. Daan Kooimans was dichtbij een openingsgoal. maar de beste kans was nog voor Wim Oppelaar, die op de keeper schoot. Na rust kwamen de Leidenaars aan de leiding. Rinus van Es boog de bal uit een vrije trap om de muur in de uiterste hoek: 0- 1. In plaats van zelfvertrouwen te putten uit deze voorsprong, sloop de angst in de Eilander-formatie. Door een kopbal kwam de Amsterdamse opponent dan ook op 1-1. Lugdunum had daar op geluk, toen een JOS-treffer wegens hands werd geannuleerd. Trainer Eilander was na afloop ingenomen met het resultaat: ,,Ik ben dik tevreden met het punt. We hebben met zijn èlven gevoetbald voor dit resultaat. Ik heb dan ook geen angst voor de afloop van de competitie". Opstelling Lugdunum: Eradus, Robert de Roo. Kees van der Burg, Ben de Roo (Schilthuizen), Hans van As, Wetselaar. Oppelaar, Wim de Roo, Kooimans, Van Es. Siera. LEIDEN Het was een succesvolle zondag voor de teams uit de Leidse re gio. Vooral voor Alphense Boys, dat door de 3-0 overwinning op Lens kop loper werd. SJC behaalde zijn eerste punten na de 4- 2 zege op Olympia. RKAVV en FC Lisse deel den de punten gebroeder lijk in een doelpuntrijk gelijkspel (3-3). Alphense Boys - Lens 3-0 (1- 0) Nu de Alphense équipe einde lijk gevrijwaard blijft van blessurezorgen, blijkt de wer kelijke kracht van de Tame- ris-elf. De gehele wedstrijd do mineerden de Alphenaren, wat zes minuten voor rust zijn beslag kreeg via een doelpunt van Frank Bakker. Het ver wachte tegenoffensief van de Hagenaren na de thee kwam niet, deels vanwege onvermo gen van Lens, maar vooral omdat Alpense Boys gewoon goed speelde. Het was dan ook niet meer dan terecht, dat de roodwitten door Wim Latuma- nuwey en Jan Verwoerd op 3- 0 eindigden. RKAVV - FC Lisse 3-3 (0-1) Veel individuele fouten, span ning voor beide doelen en veel doelpunten. Dat was de door beide trainers gegeven karak teristiek van het duel tussen de „Leidse" ploegen. Albert van der Burg opende reeds in de 5e minuut de score voor de FC, dat deze stand intact hield tot de derde minuut in de tweede helft. Rob van der Tas maakte de gelijkmaker en Ron Mesman schoof even later de bal „blind" terug en langs zijn eigen doelman. Iets wat Henk van Dorp aan de andere kant exact nabootste. Toen Lisse tien minuten voor het eindsig naal via Wim Bouckaert op 2-3 kwam, dachten de Lissenaren, dat het gebeiteld zat. Een door Van Dorp genomen vrije trap van zo'n 30 meter bepaalde echter anders. Olympia - SJC 2-4 (1-1) De Goudenaren openden en sloten de score, maar omdat SJC hier tussenin viermaal doeltreffend uithaalde, ging de onterechte winst naar de Noordwijkers. Olympia was verreweg de betere ploeg, viel ook veelvuldig aan. De coün- ter van SJC bleek evenvyel goed verzorgd, wat tot uiting kwam in de drie na rust ge scoorde Noordwijkse treffers.. Maarten Plug en René de Rid der (2x) doelpuntten na goed uitgevoerde uitvallen. Hans Caspers scoorde voor de thee. LEIDEN En punt was het schamele resultaat voor de „Leidse" ploegen in de derde klasse A. Dat puntje was weggelegd voor VVSB, dat met Celeritas een 1-1 gelijkspel overeen kwam. UDO moest na het 3-0 ver lies tegen SV Schipluiden de eerste plaats afstaan aan Tonegido, dat Docos met 2-0 kansloos liet. In de derde klasse C verloor NSV'46 weer -eens. Zwervers troefde de Noordenaren met 1-0 af. Nieuwkoop liet tegen VDL met een man meer een 2-0 voorsprong glippen: 2-2. SV Schipluiden - UDO 3-0 (04)) UDO kon zijn eerste plaats op de ranglijst niet waarmaken. Vooral in tweede helft werden de Oegstgeestenaren door hun tegenstander onder de voet gelopen. In een tijdsbestek van vijf 't minuten kreeg keeper Cees van Rijn toen twee doelpunten om de oren. UDO kreeg nog kans, toen Paul Rikken in kansrijke positie werd gebracht. Hij trapte echter finaal over de bal heen. Daarna was het helemaal gedaan met de Oegstgeestenaren. De derde Schipluidense treffer was slechts interessant voor de sta- tistieken. Docos - Tonegido 0-2 (0-2) De eerste en de laatste minuut van de eerste helft werden door Tonegido gebruikt om Docos op een naar later bleek onover brugbare achterstand te zetten. De nieuwe koploper was in die rondgang- vooral technisch sterker dan de Leidenaren. Docos ging na de rust gemotiveerd op zoek naar een beter resultaat, 1 maar verder dan een door Ed Dubbeldeman schlemielig gemiste kans kwamen de Mors-bewoners niet. VVSB - Celeritas 1-1 (1-0) VVSB kwam goed uit de startblokken in het duel met Celeritas. i Nadat Leo Verbeek een kans om zeep geholpen had en Gerrv van der Burg in kansrijke positie onderuit gehaald was, opende John Jansen, nadat de bal via de scheidsrechter voor zijn voeten belandde, voor zijn ploeg de score. Het elftal van trainer Leo Holl bleef het betere van het spel behouden, maar zag in de tweede helft door een dekkingsfout Celeritas via Ed Meijer toch nog langszij komen. Zwervers - NSV'46 1-0 (1-0) Na 23 overwinningen op rij moest NSV weer eens een nul incas seren. Echt nodig was dat echter niet. De Noordenaren hebben het volledig aan zichzelf te wijten, dat tegenstander Zwervers met de volle buit naar huis terugkeerde Na de in 15e minuut gescoorde Zwervers-treffer, was er vrijwel niemand bij NSV, die zich inzette voor een beter resultaat. Slechts Arjan van Koert probeerde het, maar zijn doelpunt werd wegens vermeend bui tenspel teruggefloten. Nieuwkoop - VDL 2-2 ((H)) Een tumultueuze tweede helft volgde op een lusteloze eerste rondgang. Eerst kwam Nieuwkoop via Ton Rijnbeek en Camiel Asberg op een 2-0 voorsprong. Toen een VDL-speler wegens grof spel uit het veld gestuurd was, dachten de Nieuwkopers de partij in de zak te hebben. Men was echter al te onachtzaam. Twee verdedigingsfouten betekenden%een onnodig gelijkspel. LEIDEN De 3-1 winst op Stormvogels kan Rood- fenburg nooit meer wor den afgepakt. Toch zag bet er heel lang naar uit dat de ploeg zich in de iak-)ianden mocht wrijven bij puntendeling. De be- uit IJmuiden leg- vanpen gedurende lange pe- ondfioden zo hun stempel op itenüe wedstrijd, dat het dèpechts een kwestie van alyeiijd leek alvorens het idd-jLeidse bastion zou bezwij jken. Stormvogels stormde italijechter vergeefs. Een straf- tter^chop tegen, tien minuten voor tijd, deed de bezoe- >vërkende formatie de das om. i. Een snelle Roodenburg- Sov-jcounter in de slotseconden vo?-r*naakte het feestje op ^Sportpark Noord nog gro- con-fer- - verd'end kan de over- tsenewinning dus niet worden ge- e:n°emd. Wat zo vaak ten on- rechte door de verliezers wordt gesteld, was hier hele maal op zijn plaats: „Het had pet zo goed andersom kunnen op-zijn". Toch kreeg de Mouter- Totformatie de zege niet in de sch^choenen geworpen, de eigen i déverdiensten vallen allerminst relcUweg te cijferen. Zo was het déknap dat de defensie, gegroe- ariesbeerd rond Henri Pouw, hoe moeilijk die linie het soms ook met volle inzet bleef wer- ge'-ken en uitstekend bij de les bleef. Wanneer dat onvoldoen- 'asaVde bleek, stond daar altijd nog r dè^oalie Sjaak Nievaart, die een apen'gouden vorm etaleerde. Ook imis-de andere Roodenburg-linies, Se-.zij het dat die wat minder aan hetjbod kwamen, presteerden be- na-hoorlijk. Zo moest Stormvogels atio- ssing Ronald Jansen brengt Roodenburg met een gemikte kopstoot op 1-0. De blonde aanvaller zou nog twee maal scoren. met name steeds oppassen dat wist te zorgen, de 'kwikzilveren' spits Ronald Stormvogels toonde in alle ge- Jansen niet gelanceerd werd lederen een forse portie tech- of op eigen kracht voor gevaar> niek en combineerde soepel in een hoog tempo. Ook de aan vallende garde, die het karwei moest afmaken, draaide geo lied. Vooral de lange IJmui- dense centrumspits Sylvester Greveling bleek veel met een bal te kunnen uithalen, ook zijn kopballen waren enkele kans. Cees Verver leverde een harde voorzet af. die door het meegegeven effect van het doel wegdraaide en uitkwam bij Ronald Jansen. Die zette het hoofd er vol onder en liet de doelman kansloos: 1-0. Stormvogels, even in de knoei (het had binnen de kortste tijd 3-0 kunnen staan), oefende vervolgens een forse druk uit, maar boekte maar eenmaal succes. Bij een dieptepass van Admiraal schudde Bakker zijn bewaker Richard Gottmer van zich af en versloeg ook de wanhopig uit zijn doel snellen de Sjaak Nievaart: 1-1. Heel lang hield de IJmuidense druk nog aan. Roodenburg mocht daarbij blij zijn dat scheids rechter Doeser enige malen op dubieuze wijze in het voordeel van de verdedigers besliste. Ook de uiteindelijk tot en strafschop leidende overtre ding was zeker geen school voorbeeld van zo'n actie. Erik Geluk (hij deed zijn naam wei nig eer aan en had al een boe king opgelopen) zou hands hebben begaan bij het weren van een knal van Jansen, maar beweerde het leer in de nek te hebben gekregen. Jan sen benutte het buitenkansje zelf onberispelijk: 2-1. Storm vogels, nog eens onstuimig ten aanval trekkend, zette Rood enburg met de rug tegen muur. De allerlaatste aanval was evenwel voor de thuis ploeg. Ronald Jansen sprintte achter een verre dieptepass aan, tikte het leer wel erg ver voor zich uit, maar was nog juist op tijd ter plekke om doelman Van Kampen tussen de benen door te tikken: 3-1. LEJO BUCK Scoreverloop: 9. Jansen 1-0; 81. Jan sen (strafschop) 2-0; 90. Jansen 3-0. Roodenburg: Nievaart, Koree. Pouw, Pikaar. Lancel, Koet. Verver, Gott mer (Tisseur). Giere (Klein). Jansen. Van de Wetering. LEIDEN De interregionale dames van Ter Leede boekten zaterdag andermaal een goede zege. Ditmaal •werd MVV '27 met 3-0 verslagen. Eersteklasser KRV herstelde zich met een 4-2 overwinning op KMD. Gis teren behaalde Alkmania de derde opeenvolgende zege. Haastrecht ging met 2-0 de boot in. Iduna had de handen vol aan Sleutels, dat met 3-2 verloor. Paula Brouwer zette Ter Leede reeds na vijf minuten op 1-0 tegn MVV '27. Marion van der Ploeg bepaalde met een schitte rende dreun van 35 meter de ruststand op 2-0. Daarna kwamen de Sassenheimse dames niet meer in gevaar, en kon Sylvia van der Weijden ook nog 3-0 scoren. LSVV '70 kreeg binnen de mi- nuqt de eerste treffer te verwerken van het hooggenoteerde Rijsoord. dat voor de pauze nog éénmaal zou scoren. Megchel van Es leidde met haar tegendoelpunt een licht overwicht in, maar dat duurde te kort om nogmaals te kunnen scoren: 1-2. De interregionale dames van Alkmania speelden een redelijke eerste helft tegen Haastrecht, waarin Ria de Jong via een mooie lob scoorde. Ondanks een terugval in de tweede rondgang kwam de winst niet in gevaar. Stephanie Kalker onderschepte een terugspeelbal, hetgeen 2-0 betekende. Ondanks de 0-1 achterstand tegen KMD kwam KRV goed voor de dag in de eerste klasse. Arien Schaap en tweemaal Carla Kuyt bogen de stand de eerste rondgang om tot 3-1, waarna Margriet de Lange de vierde Katwijkse goal scoorde. SVLV toonde karakter in het duel met Monster. Ook de dames uit Voorschoten moesten een 0-2 achterstand wegwerken. Hier wa ren het Ingrid van der Berg en Jacqueline Roodakkers die daar voor zorgden: 2-2. Hazerswoudse Boys en Zevenhoven hiel den elkaar aardig in evenwicht, maar uiteindelijk gaven de ge vaarlijke counters van Zevenhoven toch de doorslag: 1-2. Saskia Versteeg nam de winnende treffers voor haar rekening. Clé mentine Laurier benutte een strafschop. Lugdunum kwam al snel op voorsprong tegen 's Gravenzande toen Marga Kins een strafschop benutte. Na de gelijkmaker gingen de Leidse dames onverstoord verder: Hannie Boskamp en Brigitte Pijnakker brachten de eindstand op 1-3. LSVV '70 2 ging in de tweede klasse met 3-0 onderuit bij Spor tief. Randstad Sport moest acht doelpunten incasseren van Si- veo '60. Debutant Woubrugge pakte ditmaal de punten tegen SVLV 2. Brigitte de Brave en Trudy Buntsma brachten de 2-0 winst tot stand. Collega SVOW verraste met een 4-0 zege op koploper Valken '68. Jolanda van der Vlugt en Marlies van der Lid doelpuntten beiden tweemaal. Na een trage start scoorde KRV 2 zesmaal tegen Ter Leede 2. Heidy Guyt en Sylvia Soe verein namen twee treffers voor hun rekening, Jacqueline Pet en Karin van Beelen ieder één. Een sterker FC Lisse pakte in de eerste klasse zondag pas zeven minuten voor tijd de winst op Docos. Toen vond Ellen van Oos ten de juiste richting. UDO pakte uit met een 5-0 winst tegen Kickers '69. Cora van der Reijden en Nies van de Mark schoten tweemaal raak, Helène Zandbergen éénmaal. SJZ trof achtmaal doel bij Stompwijkse Boys. Bettina van Klaveren was goed voor vief treffers. Iduna had nogal wat moeite met Sleutels, dat tweemaal op voorsprong kwam via Petra Aandewiel en Ca- rolien van Tuijl. De goed keepende Anja van Soest kon echter niet voorkomen dat Iduna uiteindelijk met 3-2 zou winnen door goals van Marleen Trouw, Thea van der Steen en Angela Hoek stra. Docos 2 beleefde een onplezierige dag in de tweede klasse Twaalfmaal moest de bal uit het net gehaald worden tegen Al- tior. dat in Karin Koeleman, Jolanda van der Jagt en Lillian Dobbe goalgetters had. SJC was goed voor vijf treffers bij SJZ 2. Gaby Smit scoorde tweemaal. Ylonka Kerkvliet bezorgde Alk mania 2 de 2-1 winst op LFC (Sherman Clouis). Anita Roozen maakte beide doepunten van Foreholte bij Iduna 2. Bernardus en UDO 2 speelden 0-0 gelijk in de derde klasse. LFC 2 won met 1-4 van UVS. Joke van Es scoorde hier twee maal. ROAC '79 ging met 1-2 tenonder tegen Altior 2. Forehol te 2 was veel te sterk voor Sleutels 2: 8-1. Elke Oudendijk kwam tot een hattrick. Carola Vink maakte vijf van de twaalf treffers van SJZ 3 tegen UVS 2. Mario Faber dringt diep door in de Goudse verdediging. Later zou de aanvaller UVS middels twee treffers aan de zege helpen. LEIDEN UVS heeft gistermiddag de over macht in het duel met Gouda slechts beperkt in doelpunten kunnen uit drukken. Even leek het er zelfs op dat de blauwwitte formatie een punt aan het verdedigend ingestelde Gouda moest laten. Twee fraaie doelpunten van Ma rio Faber zorgden er ech ter voor dat de Leidse tweede klasser loon naar werken kreeg: 2-1. Een jaar geleden gaf UVS op het Kikkerpolder terrein Gou da een fiks pak slaag (7-1), geen wonder dus dat de nieu we Goudse oefenmeester Stenssen zijn pupillen een be houdend spel voorschreef. Gouda had al vier punten bin nengehaald uit de eerste drie wedstrijden, waaronder twee doelpuntloze gelijke spelen. Het was duidelijk dat de rood witte ploeg daar ook gisteren genoegen mee zou nemen. Het resultaat was dat de UVS hoofdmacht bijna de gehele eerste helft op de Goudse helft te vinden was. In de kluwen spelers kon UVS slechts eén maal tot een kansrijk schot ko men, ook al waren er meer openingen. In de negende mi nuut kwam de alert keepende Roland Koot goed weg toen de hardwerkende Ron Bekooy een hard afstandschot gestuit zag door de binnenkant van de linkerdoelpaal. UVS, zonder een na de taptoe „ziek" gemeldde Cock van Weerlee, bleef aandringen, kreeg een tiental hoekschop pen, maar de schoten van on der andere Hans van Leeuwen en kopballen van Wil Hens- kens en Mario Faber beland den naast het doel of in de handen van Koot. Aan de an dere kant van het veld had doelman Peter Selier een rus tige middag, de Leidse verde diging reageerde attent op de sporadische Goudse spelde- prikken. UVS kon het over wicht echter niet met treffers bekronen, waardoor er steeds rommeliger gespeeld werd. Pass op pass verdween over de zijlijn omdat er te haastig werd aangespeeld en geschoten. Gouda zag zijn tactiek dan ook tot ver na rust (0-0) resultaat hebben. Na de hervatting dook Mario Faber opnieuw herhaaldelijk op voor het Goudse doel, maar het slordig spelende UVS wist zich geen kansen te scheppen en via Frans van Houwelingen begon Gouda uit zijn schulp te kruipen. Daardoor was er in de éénentwintigste minuut opeens wel de benodigde ruimte. Hans de Kruys werd bij het geven van een voorzet neergehaald en uit de vrije trap trof Faber keihard de rechterpaal. De bal carambo leerde tegen de andere paal verder het doel in en UVS juichte bevrijd: 1-0. Gouda wist dat er kansen wa ren en nog geen vier minuten later had Henny van Tok suc ces. Een hard schot van ploeg genoot Peter Sauressing werd goed afgestopt door Selier, maar kaatste precies voor de voeten van de Goudenaar, die de bal voor het inleggen had: 1-1. Het tekende UVS, dat het niet in paniek raakte en op nieuw de aanval zocht. Mario Faber tekende in de eénender- tigste minuut voor het win nende doelpunt door een goe de voorzet van Hans van Leeuwen via het hoofd kans loos achter de Goudse goalie in de linkerbovenhoek te plaat sen. Direct daarna versterkte trai ner Raboen de Leidse verdedi ging met het inzetten van Koenen voor Van Leeuwen. Zijn Goudse collega bracht daarop ex-FC Den Haag speler Joop Koorevaar in het veld. die eerst ex-Spartaan Frank Weerdenburg en daarna Ro- kus van Ouwelingge luttele minuten voor tijd nog een ge rede doelkansen gaf. De bal ging beide keren net naast. UVS kon dan ook tevreden zijn met de 2-1 winst. HANS JACOBS Scoreverloop: 66 Faber 1-0, 70 Van Tok. 76 Faber 2-1. UVS: Selier, Zandbergen, Jansen, Henskens, Vermeer, De Goey, De Kruys, Faber, Bekooy, Van Leeuwen (Koenen), Neuteboom. malen levensgevaarlijk. Al met al misten de doelpogingen van Stormvogels wel wat al te vaak de nodige precisie. Wat dat betreft deed de thuisploeg het stukken beter. Tien minuten na aanvang had Roodenburg de eerste goede

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13