gehoordgezien prama van joods geloof ligt ussen leer en levenshouding onscience: opgeklopte mythe of literatuur ■gmADIO/TELEVISIE CeidoeSomo-nt vrijdag30september 1983PAGINA is II c KRO zendt vanavond Ned. II om 21.25 uur, een pro- en Nederlanders. Enkele opmerkelijke" uitspraken zijn te ho- UAlamma uit onder de titel Over de betekems van Hendrik ren van Hug0 claus (de eKeuwige {wijfelaar aan zijn eigen "■Vscience voor de Nederlandse cultuur Het is een soort nationaliteit), de Neerlandicus Kees Fens en VPRO- presen- Itroductie en verantwoording van twee tv-senes. De eerste tator Adriaan van Dis (die in 'De Leeuw van Vlaanderen' lat over leven en werk van Conscience en wordt alleen een kleine rol speelt). lor de BRT uitgezonden vanaf half november. De maker is Hugo Claus: „Het werk van Conscience beschouw ik als Belgische acteur-regisseur Senne Rouffaer. kunsti maar als mens vind ik hem een verachtelijke oppor- e tweede serie is een meerdelige drama-productie naar tunist die zijn principes liet afhangen van zijn financiële po- inscience s bekende boek De Leeuw van Vlaanderen sitie. Vast staat dat hij zijn manuscripten altijd liet censure- e scHer de Gulden Sporenslag. Kosten vier miljoen. Deze serie ren door de kerkelijke overheid om niet met de katholieke .t pas begin 1985 op het scherm, nadat de bioscoopversie geestelijkheid in conflict te komen." imiere Pasen 1985) is u.tgerouleerd. De serie is een co- Kees Fens: „In den beginne was er niets in Vlaanderen. ii J' j van KR°.en naar een scenario van Hugo Conscience was de zoon van een Franse timmerman die na 11a, sjeus. die ook de regie voert- de Franse tijd was achtergebleven in België. Conscience cre- ndre Truyman, de Vlaams-Nederlandse maker van het in- ëerde zijn eigen houterige Nederlands. Hij heeft de Vlamin- nge dende programma van vanavond, houdt zich vooral bezig gen daardoor niet alleen een eigen taal verschaft, maar met bolfct de betekenis van Conscience en probeert diens literaire zijn boek over de Gouden Sporenslag heeft hij de Vlamin- ver teken is te scheiden van het Vlaamse nationalisme en de gen een verleden, een toekomst en een eigen nationaal be de g jancipatie van de Vlamingen ten opzichte van de Walen wustzijn gegeven" HENK VOS Ie bc Kees Fens (links) legt Andrè Truyman (midden) van KRO-tv uit hoe hij tegen de Belgische schrijver Hendrik Conscience aankijkt, de schrijver van ,,De leeuw van Vlaanderen". Geen „gebarenpostzegeP op Nederlandse televisie DEN HAAG - Bij de Neder landse televisie-uitzendingen zal geen „gebarenpostzegel' worden ingevoerd, een klein hoekje in het beeld waar het gesproken woord door middel van gebarentaal wordt „ver taald voor gehoorgestoorden Het kamerlid Lucassen (VVD) deed deze suggestie. Staatsse cretaris Van der Reijden (Volksgezondheid) heeft de kamer laten weten dat hij lie ver wacht op de verdere uit bouw van het Teletekst-sys- teem, waarbij de gehoorge stoorde de gesproken tekst kan volgen via ondertiteling. NCRV viert jubileum van Cliff Richard HILVERSUM - NCRV-radio besteedt de komende dagen veel aandacht aan het 25-jarig jubileum van de Engelse popzanger Cliff Richard. In het Hilver sum 3-programma van zaterdag is de première te horen van de nieuwe jubi- leum-lp. Bovendien zal in Popshop (za terdag 10.02 uur) een prijsvraag worden uitgezonden naar aanleiding van het jubileum. De prijswinnaars worden 14 dagen later bekend gemaakt in een twee uur durende Cliff Richard-uitzen- ding op zaterdag 15 oktober (20.02 uur, Hilversum 3). In dat programma ook een interview met de zanger. Het pro gramma „Elpee-Pop" komt dan te ver vallen. ijftie n het joodse geloof, dat fregel en tegelijk be- pianiikkenheid in de schep- coelehg biedt, valt een en an- r te leren. Simon van lelberg van KRO-tv akte mede daarom een di(cumentaire over het jo- dom, die onder de titel de markt van het le- maandag 3 oktober I het scherm wordt ge- i dei Ned' 11 om 2L25 uur- tse kennis en tradities d de studie, die de joden van l' bra en Talmoed maken, danre christelijke relatie tot schepper bepaalt. Mede 1 jam het maken van deze do- Cro ienta're voort u't de over ging, dat ook het christen een stuk medeschuld Lester, de zangeres, die llm 114 zingt, blijkbaar mo- tone zang, maar vol voorge- ireven accenten, die de ge- felswaarde van het He- jeuws verdiepen. Verderop le documentaire wordt ook een groep gelovigen ge it op de tekst van ae Tho- lr heerst vreugde in de sy- »ge, omdat de wet wordt ;n als een volmaakte wet. lit verband kan de joodse [ende tot lering strekken, Mozes zijn stenen tafelen op de berg Sinaï uit han- van God heeft ontvangen, ir dat hij hogerop wilde en daar hemelingen in gelukzali ge toestand aantrof. Naar de aanleiding van hun geluk ge vraagd vertelden de hemelin- gen aan Mozes, dat zij daar voor minstens tien redenen konden opgeven, zij moorden niet, plegen geen echtbreuk, aanbidden geen valse goden etc. Mozes zou toen hebben ge reageerd met de opmerking, dat zij beneden met al dit soort zaken nu juist de grootste moeite hebben. Hij liet die tien oorzaken van geluk schrifte lijk vastleggen en moest ver volgens vaststellen, dat deze beneden werden uitgelegd als Tien Geboden. Niet minder Messiaans mag het verhaal heten, dat de jood se auteur/showman Ischa Meyer in zijn teksten ver- Simon van Adelberg, de samensteller van de docu mentaire over joods geloof en leven. werkt, dat elke joodse vader er in zijn hart rekening mee houdt, dat zijn zoon de lang beloofde Messias zou kunnen zijn. Halacha Het KRO-team groef echter dieper en trok naar Jerusalem, waar gesprekken werden vast gelegd met Israëlische kenners van het geloof en de daarop gebaseerde levensleer, die in het begrip „Halacha" staat om schreven. Prof. Hartman ver telt hierover, dat hij als een wezenlijk drama, als levens lange uitdaging in de joodse opvatting ziet de kloof tussen de bijbelse belofte en de con crete politieke situatie en stel- lingname in zijn land. Die schijnen met elkaar in tegen spraak te zijn, als men vast stelt, dat Jerusalem door de Romeinen werd verwoest, dat het joodse volk over de hele aarde verstrooid raakte en uit eindelijk niet minder de slach ting onder de joden in de Tweede Wereldoorlog. Blijft God zwijgen? Dit zwijgen wordt begrepen als de liefde van God tot zijn schepping. Wie is zo machtig, dat hij door te zwijgen uiteindelijk gestalte kan geven aan het beloofde koninkrijk Gods? Op die be lofte bouwt de jood een wereld van spiritualiteit, waarin de macht van God zichtbaar wordt. Prof. Hartman en andere iood- se geleerden wijzen er ook op, dat uit die levenshouding de Halacha voortvloeit, het ver mogen van de mens om ver antwoordelijkheid te dragen voor zijn daden. Waar het in het joodse geloof om gaat is de ontmoeting van God en het menselijk geweten. Niet de mens in zijn hulpeloosheid, niet de mens in zijn zondig heid, maar wederzijds als vol waardige deelnemers aan de schepping. Hierin ligt besloten de uitdaging van God om mee te helpen Zijn schepping te voltooien. Het gaat er daarbij niet om hoe vaak de mens zondigt, de boodschap luidt: „Ik hou van je, neem daarom mede de verantwoordelijkheid voor de schepping op je". Als de mens faalt door zijn zondig heid, betekent dit niet, dat hij voorbestemd is te falen. God's doel met de mens is hem op te nemen in Zijn Koninkrijk. Gestalte Drs. Piet van Boxel, theoloog, licht in deze documentaire be paalde joodse begrippen nader toe. Hij gaat hierbij vooral in op de praktisering van de ge- loofsregels en de pogingen die in het leven van alledag ge stalte te geven, de manier waarop de joden met de bijbel omgaan. Hij gaat ook in op de betekenis van de Thora, de eerste vijf boeken van de bij bel, waaruit men het plan van God met de mens kan leren kennen, maar waaruit ook God zelf put om de schepping naar haar voltooiing te leiden. Dit is een heel andere manier van omgaan met de bijbel dan christenen doen. Dit nodigt de mens uit tot voortdurende stu die van de Torah. De vrucht daarvan mondt uit in de Tal moed, boeken als aanvulling Heddy Lester voegt joodse zangen toe aan de KRO-do- cumentaire over het jodendom. op de Torah. Daarin zou de uitverkorenheid van het jood se volk gelegen zijn, dat het bloot staat aan de voortduren de uitnodiging de Torah te vervullen, de diepste bedoelin gen ervan te doorgronden en in het leven waar te maken. Dit leidt tot opmerkelijke op stellingen van de jood tegen over het dagelijkse leven. Hij mag zich niet vestigen in plaatsen waar geen mogelijk heid tot studie bestaat. De vrouw speelt in de joodse ere dienst een tweede plansrol. Haar voornaamste taak ligt be sloten in het bepalen van de omvang van het joodse ras en geloof. Elkeen die uit een jood se vrouw wordt geboren is joods, ongeacht de vader/ver wekker. Hier en daar gehan teerde begrippen als halfjood en kwartjood komen in joodse ogen als zinloos over. De vrouw is de belangrijkste rol in de schepping toebedeeld. De jiddische mama staat dan ook in hoog aanzien. In deze documentaire wordt voorts ingegaan hoe in Israel en in joodse gemeenten elders vorm wordt gegeven aan de viering van de Sabbath en zingt Heddy: „Kom eens hier, geleerde meneer, met je korte verstand, kom aan de tafel van de rebbe zitten, daar zul je leren verstandig te worden". TON OLIEMULLER BIRGIT Birgit van vroeger "Praat paal 13" blijft geen dertien. Ook zij wordt alweer een dagje ouder. Zij blijft dus niet met jongeren praten. Gaat binnenkort meer vol wassen onderwerpen aan de orde stellen. Elke dinsdag middag op AVRO-radio, Hilversum 1 van drie tot vier. Dit programma heet „De tweede ronde" en han delt telkens over zaken, die jongeren interesseren, maar waarvoor ook ouderen open oog en oor zullen hebben. Bijvoorbeeld gaat het over idolen, mensen die je ver eert. Hierover praat zij met Theo Koomen en Eddy Christiani. LateT volgen Freek de Jonge en Karei Eykman over religie. Rijk de Gooyer en Marte Röling over vriendschap en dat soort zaken met dat soort bekende mensen. Dinsdag as. zal het gaan over „Die rendag", de betekenis van dieren voor mensen. LISETTE Lisette Sevens kent men als sportieve vrouw, als aan voerster van het Neder lands hockey-elftal. Al sinds 1976 maakt zij deel uit van de nationale selectie. Te beginnen maandag as. kan men haar nader leren ken nen op de radio, waar men haar in het nieuwe bewe gingsprogramma voor alle leeftijden en gezindten on der de titel „NOS-Sportief' elke ochtend op Hilversum 2, tussen negen en half tien, in de weer kan horen met opwekkingen tot gezonde beweging. Zij studeerde rechten, maar stapte later over naar de Academie voor Lichamelijke Opvoe ding en gaf zij ook gymles sen. Nog weer later stapte zij over naar de journalis tiek, waarin zij thans haar dagtaak vindt. Zij wordt in het radiobewegingspro gramma bijgestaan door Martine Lenoir, vroeger jeugdkampioene schoon- springen, en Kas van Iersel, een radiogek van het eerste uur. tóVven en overleven mia DOVOk zo; i. uvfi en bossen van ons land zijn e zorgenkindjes gewor- Het kleine beetje bos RCL-? we no9 hebben moet ter- ïdam.pe worden beschermd. •gvvjar is dat wel mogelijk in 'n dicht bevolkt land Nederland? De serie „Le- overleven" besteedt Jdacht aan de bosbouw in lVs^Lland- ;rsteiïW uur Nederland 1. UNO.] oekser onderste steen Die Ui zwoegt onder een nood- ibias^stand, die al tien jaar TX«?nfrt* Het ,and Staat VOOr 'TSB,1 totale bankroet en een ■KMO.rgeroorlog. In 1973 werd Dosdu» democratische regering 'sd'iMj president Allende ten val 2mp Dracht. Sinds die tijd heeft <en-6tneraal Pinochet Chili alleen Tkei. iar dieper de ellende in ge- JJJJjftricf. Steeds meer Chilenen monstreren tegen zijn be- on ld. Ze roepen om brood, rk, recht en vrijheid. t Boys 'arta-ï documentaire in „De on- rste steen" geeft een ana- ïchta9 van de achtergronden, vc,~(7 tot deze tienjarige dicta- Jr hebben geleid. Hans e|s'o'jmering vervaardigde de pejp uit historisch materiaal interviews. Aan de hand serdaièrvan volgt daarna in de '°üe%//o een discussie met Ne- ,eareorlands sprekende Chile- uur Nederland 1. ilver ~~~et ongebroken p;if„4weertje je: 3 i.4oo de laatste aflevering van Zi|vef ongebroken geweertje "laten 'dt teruggekeken naar de twapeningsconferentie in Inève. Achteraf blijkt dat race tegen de klok te zijn ^^Veesf waarvan de onder- gei» ndelaars zich niet bewust geweest. Toen Hitier de cht kreeg was het fatale 428 r 9cpasseerd. Stan Na- 5.32 «rjy vertelt van de ruzie van 'iliisf grootvader chef van 2.io1 Duitse delegatie in Genè- 35.50 h~ met Hitier en hoe Duits- i36'25 F zich losrukte van Genè- iliso le/7 de Volkenbond. Histo- 29>5 the opnamen, onder meer 't.es" LLoyd George, de Engel- 2 ?n [CHdertekenaar van het 52.\o]drag van Versailles. 3.36 ^5 Nederland 2. Nederland NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Terre de9 Hommes in Sierra Leone en Bovenvol- ta. Documentaire over de vraag hoe kinderen in ont wikkelingslanden geholpen kunnen worden. 16.55 De betoverde prinses. Tekenfilm naar een oud Russisch sprookje. VARA 18.55 De avonturen van Muis op Mars. Tekenfilmserie naar ideeii van kinderen. 19.23 Leven en overleven. Se rie documentaires over as pecten van natuur, natuur beheer en natuurbehoud in Nederland. Afl. Behouden en behouten. Wat is nu ei genlijk een bos en wat moe ten we ermee. (Zie toelich ting). NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De familie Opperman (Die Geschwister Opper- mann). Tweedelige serie van Egon Monk naar de ro man van Lion Feuchtwanger over het lot van een joodse familie in Nazi-Duitsland. Deel 2: De schrijver dr. Gustav Oppermann wordt opgepakt, nadat hij een ma nifest van democratische schrijvers tegen de nazi heerschappij heeft onderte kend. 22.33 De onderste steen: Brood en werk, recht en vrijheid. Documentaire over Chili. Een analyse van de opkomst en ondergang van een economisch model. (Zie toelichting). NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort. Informatie voor Spanjaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. KRO 19.12 De KRO Zomeravond show (5). Finale van deze play- back-wedstrijd, ge presenteerd door Henny Huisman. 20.15 Het Gouden Kalf. Direc te uitzending vanuit de Jaarbeurs Congreszaal te Utrecht van de uitreiking van de prijzen voor de Ne derlandse film 1983, m.m.v. Het Promenade-orkest o.l.v. Jan Stulen; presentatie Be rend Boudewijn. 21.25 De Leeuw van Vlaande ren, documentaire film over het werk van Hendrik Cons cience dat model stond voor een speelfilm en twee tv-series. Gesprekken met o.a. Hugo Claus en Adriaan van Dis. (Zie verhaal). 22.10 Praten met de minister- -president: Brandpunt in gesprek met minister-presi dent Lubbers. NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Het Ongebroken Ge weertje. Terugblik op de grote ontwapeningsconfe rentie van 1932, afl. 2: Het fatale punt. Historische beelden en gesprekken met o.a. Lloyd George, de En gelse ondertekenaar van het Verdrag van Versailles. (Zie toelichting). VOO 23.15-04.00 Veronica Rock- night. Live-uitzending van uit het Ahoy' in Rotterdam met een optreden van o.a. «Spandau Ballet, 10 CC en Peter Tosh. Presentatie: Lex Harding en Leo van der Goot. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 Bij ons liggen ze goed. Serie. 19.00 WWF-club. Show en informa tie. 20.00 Journaal. 20.15 Verloren leven. Duitse dramati sch» karakterstudie van Ottokar Run- ze (1975). Inhoud: Deze zwart-wit film is bedoeld als een aanklacht tegen politie-methodes. Het verhaal speelt in het begin van deze eeuw in Silezie. Op een landgoed wordt een achtjarig meisje het slachtoffer van een lust moordenaar. De politie verdenkt de Poolse tuinman Cioska (Gerd Ol- schewski), die als Pool sowieso een buitenbeentje is. Commissaris Weber (Gert Haucke) tracht met alle mogelij ke middelen Cioska tot een bekente nis te dwingen. 21.45 Revolutie in do wurggreep. Politieke documentaire over Nicara- 23.25 Hagen. Amerikaanse detective- 00.10 Journaal. DUITSLAND 2 18.20 Westerns van gisteren (2). 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands journaal. 20.15 Onze ouwe. Duitse politieserie. Afl.: Kaalslag. Inhoud: Bi) een perfect voorbereide vlucht ontsnappen vier leden van een misdaadorganisatie uit de gevangenis. Een van hen wordt al tijdens de rit in de vluchtauto dood geschoten. Zijn lijk wordt gevonden in het zwembad van zijn compagnon Martin Bernard. Wilde iemand de aal gladde Bernard de schuld in de schoenen schuiven? 21.15 De pyramide. Spel met woor den en begrippen. 22.00 Actualiteiten. 22.20 Aspecten. Cultureel nieuws. 23.05 Tussen twee en drie. Ameri kaanse westernparodie van Frank D. Gilroy (1975). Inhoud: Deze wester n-parodie met Charles Bronson en Jill Ireland is een amusante en tegelijk een origineel soort love-story. De lei der van een weinig succesvolle gang sterbende, Graham Dorsey, heeft op een grote farm de weduwe Amanda Starbuck leren kennen. Uit een soort waanidee vergeet hij het grote geld en stapt uit de bende om zich voort aan door de mooie Amanda te laten verwennen. 00.40 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus sociale weten schap. 18.30 Marco (15). Tekenfilmserie. 19.00 Het actueel uurtje. Met: Ge zichtsveld Düsseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Het dagelijks leven: Nieuwe re geling van de weduwe- en wezenren te. 21.15 Eff-etf. 21.45 Spiegel van het land: Schut tersfeest. Reportage. 22.15 De dokter en het lieve vee (2). Serie naar het boek van James Her- riot. Herhaling. 23.00 Rockpalast. Met: Wolf Maahn und die Deserteure. 00.00 Journaal. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie voor kleuters. 18.05 Klein, klein kleutertje. Pro gramma voor de peuters. 18.20 Er was een keer— Korte verha- an Guido Staes. 18.30 Loon naar werken (Open school). Veiligheid op het werk (4). 19.00 Vrije tijd vrijdag. All.: Welkom in Catatonia. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal en aportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- gramma. 20.20 Wereldbrand (The winds of war). Amerikaanse serie naar het boek van Herman Wouk. 22.40 Premiere. Filmnieuws. 23.30 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BRT 2 19.00 Elektron. Compilatie van hoog tepunten. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Uitslagen van de wedstrijd. Van de Radio- en TV- salon Antwer- 20.30 Proms '83. Concert met The Academy of St. Martin- in-the-Fields. Inhoud: Het befaamde Engelse ka merorkest The Academy of St. Marti- n-ln-the-Fields verzorgt vanavond in het kader van de Proms '83 een con cert, waarvan het programma bestaat uit „Les Illuminations" van 8enjamin Britten met als solist Anthony Rolfe Johnson en de „Vierde Symfonie" van Mendelsohn. Het orkest, dat sinds 1956 wordt gevormd door le den van grote symfonische orkesten, sloeg na het eerste optreden in het Londense kerkje van St. Martin-in- -the-Fields zo aan. dat het inmiddels al zes Edisons heeft verworven, diver se gouden platen en prijzen uit de hele wereld. 21.30 Uilzending door derden. Pro gramma van de VNO. RTBF 1 17.15 ONEM. Voor werkzoekenden. 17.30 Plein Jeu. 19.08 Ce eoir. Actualiteiten. 19.25 Coneumententipe. 19.30 Journaal. 20.00 A suivre... Actualiteiten. 21.05 Une nuit tree morale. Hon gaarse fabelfilm van Karoly Makk (1978). 22.40 Journaal. RTBF 2 BBC 1 18 05 Un juge, un flic. Franse mis daadreeks van Denys de la Patelliere. 19 00 Memo-eud. Culturele agenda. 19.30 Nieuwe voor doven en slecht horenden. 20.00 Contacts. Herhaling verkeers- tips. 20.05 Una eacree familie. Toneelstuk van Louis Verneuil en Georges Berr. 22.25 L'Europe a table (2). Serie uit zendingen over de Europese keuken. 16.55 Crackerjack. 17.35 Journaal. 18.00 Southeast at six. 18.25 The friday sportsshow extra. 18.45 Battle of the pop bands. Euro pa: met een optreden van de Neder landse groep The Nits. 19.20 The vengeance of Fu Manchu. Engelse film (1968). Inhoud: Christop her Lee speelt de hoofdrol als het kwade genie dat ditmaal alle politie organisaties ter wereld wil vernieti gen. 20.50 Points of view. Met Barry Took. 21.00 Journaal. 21.25 Knot's landing. Serie. 22.15 Now get out of the bath. 22.46 Journaal. 22.50 Taking off. Amerikaanse speel film (1971). Inhoud: Een overrompe lend grappige kijk op de Amerikaanse manier van leven. Dit alles gezien vanuit twee generaties met een weg gelopen meisje als middelpunt. BBC 2 17.40 The raid. Amerikaanse western (1954). Inhoud: Verhaal over voort vluchtige Zuidelijke gevangenen in New England. 19.00 Tekenfilm. 19.10 Jack High. Bowlingtoernooi. 19.40 Civilisation. Serie van Kenneth Clark. 20.35 Gardener's world. Tulnrubriek. 21.00 Tristana. Spaans-Franse film van Luis Bunuel-(1969). Inhoud: Een weesmeisje wordt door haar bejaarde voogd tot zijn minnares gemaakt. Ze ontvlucht hem met een jonge kunste naar. Wanneer ze ziek is, keert ze bij haar voogd terug en trouwt met hem om vervolgens de dominerende part ner te worden. 22.45 Newsnight. ITV 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 19.00 Winner take all. 19.30 The A-team. Politle-serle met George Peppard. 20.30 The bounder. 21.00 The ousider: A death in the fa- 22'.00 News at ten. 22.30 Members only. 23.00 Life at the top. Britse film met Laurence Harvey, inhoud: De beste momenten uit deze film. die een ver volg is op „Room at the top" zijn de terugblikken op de liefdesaffaire tus sen Signoret en Harvey. 01.25 People like us. Catherine Deneuve speelt als weesmeisje de hoofdrol in deBunuelfilm „Tristana". BBC 2 om 21.00 uur. Richard Todd speelt de hoofdrol in „The Yangtse Incident". Morgenmiddag op BBC 2 om 15.55 uur. NEDERLAND 1 NOS: 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDUCO: 11.00 Bu- ter. brea en griene tsiis. Fries pro gramma vla het Teleschoolbord (deel 2 herh.). DUITSLAND 1 10.00 Journaal. 10.03 Verloren le ven. Herhaling. 11.30 De pyramide. Herhaling. DUITSLAND 2 DUITSLAND 1 RTBF 1 BBC 1 06.25 Tv-cursussen. BBC 2 07.40 Tv-cursussen. ITV 06.25 Good morning Britain. 08.40 Summer run. 09.35 Falcon Island. 10.05 Wicky de Viking.10.30 The Sa turday show. 12.15 The world of HILVERSUM 1 KRO: 16.02 De jaren 70. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Me- ded. KRO 18.06 Echo. 18.16 Punt Uit. 19.30 Houhoorjehetookeensvanee- nander, 20.03 Country Time. 21.02 Nine O'Clock Jazz. 22.02 Goal. NOS: 23.00 Nws. en meded. 23.07 Met het oog op morgen. VOO: 0.02 Veroni ca's Rocknight. 5.02 Komt voor de bakker. HILVERSUM 2 VARA: 16.32 De Stem des Volks. 17.00 Onder Vuur. 17.36 Dingen van de dag. VARA: (18.00 Nws.) 18.10 Re- aktietelefoon. PP: 18.20 Uitz. van D'66. Overh.voorl.: 18.30 De Neder landse Antillen. VARA: 18.40 Lucht ruim. 19.00 Simpele vragen...een di lemma... 20.00 Nws. 20.03 Prov. za ken. 21.00 Vrije tijd. blije tijd. FEDU CO: 21.40 Medelanders Nederlan ders. RVU: 22.10 Water NOS: 22.30 Nws. 22.40 Oost-West. VARA: 23.00 Het zout in de pap. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 VOO: 15.03 Top 40 (16.30 Popjoum. 17.30 Concertagenda.) NOS: 18.04 De Avondsplts. VOO: 19.02 Bart en De Zwart. 22.02 Countdown Café. HILVERSUM 4 VPRO: 16.00 Willem de Ridders Ra- diola Improvisatie Salon). 17.00 Over name Hilversum 2 NOS: 20.00 Euro pees Concertpodium: Kamerorkest van Lausanne. (20.55 Muzlekspiegel). 21.50 NOS-Jazz. 22.30 NOS-Cultuur. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nws. VARA: 7.02 Hallo hier Hilversum. (8.06 Dingen van de dag). 11.03 Wie in 't Nederlands wil zingen. HILVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 TROS Nieuws Show. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Voor blin den en slechtzienden. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. TROS: 9.33 TROS Nieuws Show. (10.30 Nws. 11.30 Nws). NOS: 11.56 NOS-Service. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NCRV: 7.02 Vroe- gop. 7.30 Rabarbara. 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospel-rock. 10.03 Pops top. (ca. 11.45 Weerman Hans de HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Nws. 7.02 Septiem. 8.00 Nws. 8.05 Op een klein stationnetje 's morgens In de vroegte. 9.00 In de kaart gespeeld. 10.30 Concerto Mat- tinale. 12.00 Kamermuziek uit eigen land. Annette van Trigt maakt tijdene de tweede „Popnacht" interviews met de artiesten. Hilversum 3 om 19.02

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15