ledei vrient een en vijai id. weet wat ze aan me hel iben IKON verkent opnieuw de wereld van de jongeren a pa \DIO /TELEVISIE £eidoe(5owant DONDERDAG 29 SEPTEMBER 1983PAGINA 17 volge d *edst|e| ,VERSUM Dezer dagen verlaat Peter van Cam- de NCRV. Vorig jaar al trok hij zich, vanwege zijn irende pensionering op, 1 juli 1982 terug als hoofd de afdeling filmzaken. Hij bleef echter, in part- dienstverband, aan als plaatsvervangend hoofd jrammadienst NCRV-televisie. Die functie legt de iddels 66 jaar geworden Van Campen nu ook neer. er van Campen werd op 23 juli 1917 te Amsterdam oren en werkte, voordat hij op 1 juli 1957 in dienst am bij de NCRV, als zelfstandig publicist, gespecia- erd in reportages en film. Hij maakte zijn start voor elevisie al eerder, op 11 februari 1957 met „Filmka- een maandelijkse rubriek waarin hij nieuwe is besprak met kritische kanttekeningen. Een voor I tijd nieuwe ontwikkeling. Per 1 januari 1964 werd er van Campen benoemd tot adjunct-hoofd van de RV-televisie en voorzitter van de Werkgroep Actu- (ften N.T.S. De laatste functie groeide uit tot de >ke en feitelijk niet bestaande positie van hoofd Ac- lei iteiten van de N.T.S. (later NOS). 1-2): 58. Toescl ardner igenhou (1-5). elpunti imintii .000. Goicoedai °o Url° ai Ifontsei m ■y 4-1. (2-1): ter van Campen verlaat NCRV Regionale omroep landelijk financieren DEN HAAG - Regio nale omroep is een ba sisvoorziening die lan delijk gefinancierd dient te worden. Dat geeft ook de beste waarborgen voor pro grammatische onaf hankelijkheid en con tinuïteit. Dit zegt INI- -ROOS in een reactie op de Medianota. Om diezelfde reden moet de toewijzing van zendtijd niet door Pro vinciale Staten gebeu ren maar door de mi nister zelf. KRO kiest voor meer populair op Hilversum 3 HILVERSUM De KRO gaat in het nieuwe seizoen met de Hilversum 3-programma's meer op de populaire toer. Het complete zendschema van de vaste KRO-woensdag op de popzender is omgegooid om de concurrentie van Veronica op Hilversum 1 beter aan te kunnen. Zo is de grijzende 'rocker' Peter Koele- wijn onder het motto 'Het leven begint na zeven' aangetrokken om in de vroe ge ochtenduren het luistervolk te ver maken, en is er 's middags ruimte ge schapen voor een uur lang aan een stuk doordreunende 'Don't stop the music- '-disco. De KRO heeft op Hilversum 3 één troef achter de hand die de omroep nog niet wil prijsgeven. Tussen elf en twaalf op woendagochtend komt 'De wereld op woensdag', "een meditatief programma met de medewerking van Pierre Pasteur". Wie en wat daar ach ter zit blijft nog een geheimpje tot 5 ok tober, wanneer de eerste uitzending is. De KRO wil alleen kwijt dat het "een rustpunt" op de popzender zal worden zonder dat de zenderkleuring noemens waardige schade zal oplopen. Andere nieuwe programma's op Hil versum 3 zijn 'Formule 3' (een soort ar beidsvitaminen), het jukebox-program ma 'Seeburg en Wurlitzer' en 'Komt er nog wat van', dat zich speciaal op de tieners richt. Van de oude programma's beleeft alleen het vermaarde 'Weeshuis van de hits' een -nieuw seizoen in de handen van Peter van Bruggen en de 4-jarige Morisson. EST Marcel van am, het Tweede Kamer van de PvdA, laat er en twijfel over bestaan it hij ingenomen is met i(Jjn toekomstige rol als :tplitiek commentator van ara's Achter het ieuws. De voormalige inister debuteert op 4 ctober in het na veel peilijkheden rond de (jdelijke benoeming van jn partijgenoot Jan Na- tot waarnemend oofd gerezen actualitei- nrubriek met een eigen sie op actuele gebeurte nissen. Een en ander kan houden dat het door Dam ingenomen ndpunt zal afwijken dat van de Partij van Arbeid en dat mag menigeen wat reemd overkomen, voor 'an Dam zelf brengt het ;en enkel probleem met ch mee. n de Nederlandse media is n dergelijk optreden hele- jaal niet zo vreemd. In elke (5-1). 1 ant verschijnen dagelijks «-ht"rÜPmmentaren van de hoofdre- icteur. En ook daarbij gaat 0): 62. fet om een persoonlijke visie het politieke gebeuren, 'n man gaat toch ook niet fcst met zijn complete ach- "Vi$rban, de totale redactie dus, kos (G ;ten wikken en wegen wat zal gaan schrijven? Nou, zo ligt dat voor mij bij de ra ook". ie hoofdredacteuren maken yen deel uit van een van de Zangrijkste politieke fracties de Kamer. Dat is juist, hoewel er hoofd- dsrechidacteuren rondlopen die bij- s .i staatssecretaris waren ge- 48.rFtéort*en- Maar kijk, niemand wi). Do MARCEL VAN DAM OVER POSITIE ALS POLITIEK COMMENTATOR: Marcel van Dam: „Sommige conflicten kunnen soms tot iets heel moois leiden". in Nederland twijfelt er over waar ik politiek sta. Iedereen, vriend en vijand, weet wat ze aan me hebben. En er zijn tientallen commentatoren, die hun mening iri het openbaar geven zonder dat de goege meente weet waar die mensen staan. Dat vind ik veel beden kelijker". Toch kan het vreemd overko men; Marcel van Dam die mogelijk een andere mening geeft dan zijn partij, de Partij van de Arbeid dus, verkon digt. „Wat mij betreft is dat hele maal niet zo vreemd. Ik ben nog nooit His Masters Voice geweest, ook in de Kamer niet. Ook daar heb ik vaak een afwijkende mening ge ventileerd. Een ding is daar altijd duidelijk bij geweest en dat zal ook zo blijven tijdens mijn Vara-optredens. Ik ben het veel vaker oneens met rechts dan met links". Toch krijgt de Partij van de Arbeid op deze wijze weer een mogelijk propagandistisch getint spreekbuis naar het volk. „Ach, moet je daar nu zo zwaar aan tillen. Het is niet de Partij van de Arbeid die iets verkondigt, het is Marcel van Dam. Geloof je nou heus dat de politieke commentaren van Hilterman bij de AVRO invloed hebben op de verkie zingsuitslag? Ik niet". Voor hoe lang geldt de ver bintenis met de Vara? „Voorlopig voor een seizoen, daarna zien we wel verder. Ik ga onafhankelijk, dus zoals een hoofdredacteur van een krant zijn commentaren schrijft, opereren. Zonder in vloed van de Achter het Nieuws-redactie. Misschien hebben ze daar na dat ene sei zoen wel genoeg van mij. Of omgekeerd. Misschien ook gaat het langer duren. Die vraag is nu nog niet oppor tuun Is er tevoren overleg gepleegd met de Partij van de Arbeids- fractie? „Nee. Het is gebruikelijk dat je nevenactiviteiten aan je fractievoorzitter meldt en dat heb ik gedaan. Bovendien zal ik, zoals het een goed parle mentariër betaamt, op het daarvoor geëigende tijdstip de zaak ook melden aan Kamer voorzitter Dolman, maar ik denk dat dit eigenlijk een overbodige zaak is. Het is een volstrekt legale en in mijn ge val ook bijzonder openbare zaak nietwaar". Eind oktober treedt Marcel van Dam ook nog op voor Ve ronica Televisie. Je bent jong, je wil wat. Hoe valt dat te rij men met de verbintenis met Achter het Nieuws „Wat Veronica betreft, gaat hét om een eenmalige zaak. Men heeft mij benaderd om een discussieprogramma te leiden over het steeds groter wordende vraagstuk van de discriminatie. Ik heb ja ge zegd tegen dat onderwerp om dat het me buitengewoon aan spreekt. Had bijvoorbeeld de KRO me iets dergelijks ge vraagd ook dan had ik het ge daan. Wat niet wegneemt dat ik een echte Vara-man ben en blijf. Ik ben er in 1969 als om budsman begonnen, heb daar na vaak incidenteel aan tal van radio- en tv-programma's meegewerkt en de laatste ja ren heb ik voor de televisie „De achterkant van het ge lijk" winnaar van de Nip- kovschijf in 1982 mogen doen. En nu dus Achter het Nieuws. Ik ben echter op de eerste plaats politicus. Dat ik daarnaast veel van de media radio en tv hou komt dus in dit geval goed uit. Ik kan mijn politieke standpunten nu over een breed vlak proberen over te dragen". Niet bang om met wie dan ook, de Partij van de Arbeid- achterban bijvoorbeeld, in conflict te raken? „Absoluut niet, al kunnen sommige conflicten soms tot iets heel moois leiden". KEES JAGERS HILVERSUM - Als te doen gebruikelijk besteedt de interkerke lijke omroep IKON ook het komende seizoen weer een deel van haar zendtijd aan programma's voor jongeren, het verkennen van hun geheel eigen wereld, waarin voor ouderen veel herken ning is gelegen. Maar voorop gaan toch de allerjongsten. Elke woensdagavond staat „Het verhaal" op het scherm, een bijbelse vertelling van Henk Barnard, wiens vrouw Reintje Venema er de tekeningen bij maakte. Het verhaal vanaf het ontstaan van de mens wordt verteld door Olaf Wijnants, die met zijn geestige intonatie aan de geschiedenis over val en verlossing van de mens iets luchtigs geeft. Komende woensdag ook de start van een nieuwe serie „Sanne" in negen delen, spelend in de wereld van jongeren. Een klein collectief van schrijvers laat een jongen en een meisje het lot van de wereld op hun schouders nemen, d..w.z. zij gaan door roeien en ruiten om de kruisraketten van de aardbodem te doen verdwijnen, met dien verstande, dat zij zich er op richten de mens in het algemeen en de heersers der aarde in het bijzonder de gedachten daaraan uit het hoofd te verwijderen. Zij plegen overal demonstratief verzet. Voor de titelrol van „Sanne" vond men het pittige Haarlemse schoolmeisje Lotte Lohr, die een speelaardige ontdekking heet te zijn, terwijl alle hulp van Aad v.d. Heuvel werd verkregen om fret gebeuren naar de werkelijkheid te tekenen in een uit zending van de „Alles is Anders-show", waar het tot een „bloe dig" treffen komt. Ruslandgangers Als steeds zoekt de IKON ook gestaag naar openingen in het ijzeren gordijn. Dit leidde tot de programmering van de Ameri kaanse documentaire „Ruslandgangers". Hierin ontstaan ge sprekken tussen Russische en Amerikaanse studenten over de vredeswil bij beide volkeren en over het hardnekkig weigeren van hun overheden om daaruit consequenties te trekken. In weer een andere documentaire „De Russen" wordt ingegaan op de reacties van Russen, die in het vrije westen zijn terecht gekomen. Beide documentaires moeten gezien worden in het licht van het streven van de IKON om de dialoog tussen Oost en West op gang te houden, een parallelweg naast Genève, waar de partijen fel tegenover elkaar blijven staan. Er wordt bij de IKON ook diep gegraven. Ten eerste in een uit zending „Suicide, wat is er tegen", een poging tot verkenning van het verschijnsel zelfmoord en de aanleiding daartoe op basis van het gelijknamige boek van prof. Kuitert. Voorts een tv-dialoog over de vraag of met de dood alles uit is. Hierover wordt een gesprek gevoerd door Elisabeth Kübler-Ross en de katholieke theoloog Hans Küng. Als zondagprogrogram- ma's werden uitzendingen gemaakt onder de titel „Wie weet", een pastorale reeks over kerkelijke en politieke achtergronden van de verschillende generaties en twee gesprekken over „Ge nesis", die aansluiten op de bovengenoemde bijbelreeks voor kinderen. TON OLIEMULLER Lotje Lohr, een nieuwe ontdekking in de rol van „Sanne", het schoolmeisje, dat kiest voor de demonstratie tegen kerngeweld. ring er eens in 1973 organiseerden twee tiemannen uit de New- Irse wijk Harlem voor de te keer een touwtjes- ngwedstrijd, die langza- rhand is uitgegroeid tot een ctaculaire happening. Jaar aar werd deze gebeurtenis de Fountain Plaza in Lin- Center grootser en met r ervaring georganiseerd, de film „Pick up your feet, double Dutch Show" kun- we getuige zijn van de vro- show. 15 uur, Nederland 1 II. Mi Nyilasi ,90. N 't Sch t derde oog lU inormale begaafdheid dt nog steeds met scepsis eken. De meeste mensen het griezelig als iemand toekomst kan kijken, n regisseuse Kitty Knap- dan ook na veertig jaar jeugdvriendin ontmoette, met haar helderziendheid ïsen in moeilijkheden helpt, dat voor haar een goede leiding een beetje van de simzinnigheid rond para- l nale gaven te ontsluieren, iet programma „Het derde gaat Kitty Knappert sa- met Rob de Nijs en Lies- i List op bezoek bij me- iw Ai mee. uur Nederland 2 ink beeld veel besproken crisis, waar op het ogenblik inzitten, is onderwerp van een serie vier programma's, die de S de komende tijd gaat uit ten. In de eerste aflevering: is er aan de hand?" zal den getracht met een aan- ïideskundigen, die er tevens duidelijke geestelijke over- 'ng op na houden een ba- van deze tijd op te maken. 1 redactie en presentatie van binnenkant van de crisis" handen van drs. Herman Run. uur Nederland 2. Saul apeelt voor de laalele de rol van MicaI Rak in „Keaa- Red. I om 20.28 uur. Nederland NEDERLAND 1 TROS 16.00 Herfst- en wintermode 1983-84. Antonia Hilke pre senteert fragmenten uit Franse confectieshows. 16.45 Spring er eens in - de touwtje8spring-show. Ame rikaanse film over deze jaarlijkse happening op de Fountain Plaza, Lincoln Center in New York. (Zie toelichting). 17.10 Hoogtepunten uit de wereld-muziekliteratuur. Afl. 19: Vanmiddag Toccata en Fuga in D kl.t. van Bach. TELEAC 18.43 Bloeddruk. Hoofdpijn (voorbeelden van psycho- -somatiek), introductiepro gramma. NCRV 18.55 De Roze Panter. Teken filmserie. 19.00 De schat van „De Gou den Valk". Australische jeugdserie. Afl. 6: Het wrak is gevonden en wordt door deskundigen onderzocht. 19.25 Wild-west op z'n Best. Komische avonturen in het Wilde Westen. Afl. 6: De Calico Kid wil voortaan al leen nog maar neerschieten wat gepaneerd en gefri tuurd kan worden. NOS 20.00 Journaal. NCRV 20.28 Kessler. Engelse serie over de jacht op ex-nazi Kessler. Afl. 6 (slot): Ingrid Kessler besluit Mical Rak uit de weg te ruimen. Kess ler wordt gevolgd tot in het verlaten hoofdkwartier van de Duitsers. 21.20 Hier en Nu. Actualitei tenrubriek. 22.05 Maarten Luther. Docu mentaire serie. Afl.: 3: Lu ther de burger. In 1508 kwam Luther voor het eerst in Wittenberg. Hij verzette zich tegen de "Roomskatho- lieke bijbelinterpretatie. 22.30 Hill Street Blues. Ameri kaanse politieserie. Van daag: Tot ieders verbazing probeert Washington de onschuld te bewijzen van Weeks, die een ongewapen de zwarte jongen heeft doodgeschoten. NOS 23.15 Journaal. 23.20 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. TROS 19.12 Op volle toeren. De meest verkocht Neder landstalige muziek, gepre senteerd door Chiel Mon- tagne. 20.00 Derrick. Duitse politiese rie. De Reis naar Lindau. De zakenman Martin Gericke (Klausjurgen Wussow) wordt vermoord. Hoofdin specteur Derrick (Horst Tappert) staat voor een raadsel. 21.00 Het derde oog. Drie be kende Nederlanders in ge sprek met Aimee, een para normaal begaafde vrouw. (Zie toelichting). NOS 21.30 Denkbeeld: De binnen kant van de crisis. Serie programma's waarin de cri sis centraal gesteld wordt. Afl. 1: Wat is er aan de hand? (Zie toelichting). 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 17.25 Dromen, die geen dromen ble ven. Portret van Otto Hahn Inhoud: Toen de Duitse professor Otto Hahn (1879-1968) in 1938 het geheim van de kernsplitsing ontdekte, was het zijn bedoeling de ontdekking alleen voor vreedzame doeleinden te laten gebruiken. De geleerde, die hiervoor de Nobelprijs uitgereikt kreeg, open de met zijn vinding de deur van het atoomtijdperk. 17.50 Journaal. 18.00 Hier und Heute. Streeknieuws. 18.25 De kleine wereld van Don Ca- millo. Serie. 19.00 De verraden droom. Naar „Si lent Reach" van O. White. 20.00 Journaal. Aansl: Het zevende zintuig (verkeerstips). 20.18 Bijzondere commissie Ci troen. Onderzoek naar georganiseer de misdaad. 21.15 Springplank. Talentenjacht. 22.00 Souvenirs, souvenirs. Muziek- herinneringen uit de jaren zestig. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Die Wahlverwandtschaften. Tv-film naar Johann Wolfgang von Goethe. Dit liefdesdrama is een her haling van vorig jaar. Het verhaal be schrijft de lotgevallen van het echt paar Eduard en Charlotte, dat terug getrokken op Eduards landgoed leeft. 01.00 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 Vlooienmarkt. Amusementsse rie. Aansl.: Nieuwsoverzicht. 18.20 De paragrafenwaard. Duitse tv-serie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Liederen zijn je beste vrien den. Programma met Siegel-melo- dieën. Ralph Siegel is o.a. de compo nist van het Eurovisielledje „Een beetje vrede", gezongen door Nicole. Het programma toont de muzikale loopbaan van de componist. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Kenteken D. Nieuws uit Oost en West. 22.05 Waait de angst, dan waait de wind. Tv-spel van Manfred Kaufman. De rolprent behandelt het vereenza- mingsproces van de moderne stads mens. De schuwe, angstige Wendelin leert bij de tandarts de jonge lerares Agnes kennen. Agnes treedt het le ven met kalme, rustige zekerheid te gemoet. een eigenschap, die bij Wen delin totaal ontbreekt. Ze put haar kracht uit haar verlangen naar het kind, dat zij verwacht. 23.30 Tussen de beelden. Documen taire serie over de montage van films (3). 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 TV-cursus Natuurkunde. 18.30 Programma met de muis. Kleuterprogramma. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 De onvergetelijke nacht. Ame rikaanse speelfilm van Mitchell Lei- sen. 1940 21.45 Spiegel van het land: goed koop bouwen. Reportage. 22.15 Geshiedenis op Drie. Docu mentaire over Raspoetin. 23.00 Leinen los. Actualiteiten. 00.00 Journaal. 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Reddingsteam (1). Amerikaan se jeugdserie. 18.50 Tijdrover. Bridge: stap voor stap (14). 19.00 Uitzending door derden. Pro gramma van de SO. 19.40 Overzicht programma's en mededelingen. 19.45 Journaal en sportberichten. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul tuuractualiteiten. 20.15 Hoger lager. Spelprogramma. 20.55 Panorama. Actualiteiten. 21.45 McKenzie. Engelse serie naar Andrea Newman. Vijfde aflevering. 22.35 Journaal. Aansluitend: Coda (muziek). BRT 2 19.00 VIP. Jongerenmagazine. The ma: Honger in de wereld. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 Kunst-zaken. Kunst- en cul- tuuractuajteiten. 20.15 Pietje de Dood - de visionaire kunst van James Ensor. Herhaling. 20.40 Nomaden. Amerikaans-West- duitse film van Mark Obenhaus. 21.35 Schooltelevisie. RTBF 1 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. 19.05 Ce aoir. Actualiteiten. 19.25 Conaumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Autant aavoir. Afl.: Terre. 20.25 Nimitz, retour vers l'enfers. Amerikaanse SF-filrt» van Don Tay- lor( 1980). 22.05 Le carrousel aux images. Film rubriek. 22.55 Journaal. 23.10 Reflets du liberalisme. Politie ke uitzending. RTBF 2 18.00 Un juge, un flic (9). Franse se rie van Denys de la Patelliere. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Portraits musicaux. Georges Sebastian. 20.55 Concert. Met muziek van De bussy en Milhaud. 21.40 Videographie. Magazine voor videoliefhebbers. Het kunstwerk „Sombere dames" van James Ensor is te zien in een documentaire over zijn werk. BRT 2 om 20.15 uur. Engeland BBC 1 16.35 Heidi. Jeugdserie. 17.00 John Craven's newsround. 17.05 Blue Peter. 17.35 Henry's Cat. 17.40 Journaal 18.00 Southeast at six. 18.25 Tekenfilm. 18.40 Angels. 19.05 Tomorrow's world. 19.30 Top of the pops. 20.10 Give us a break. Drama-serle over een man die zijn schulden pro beert af te lossen via de speelwinsten van zijn broer, die een opmerkelijk biljarttalent blijkt te zijn. 21.00 Journaal. 21.25 Just good friends. Komische serie 21.55 St. Ivel skating. Sport. 22.40 Late night in concert. 23.15 The world of golf: The ladies. BBC 2 17.40 Tarzan, the magnificent. Britse film (1960) met Gordon Scott als Tar zan. 19.05 Open space. Wie zorgt voor de kinderen? 19.30 Inquiry: Misdaad. Met een do cumentaire van Laurie Taylor over misdaad in Groot Brlttannlë en een discussie over de bestri|dlng van de misdaad en de opvang van misdadi gers. 21.00 The Kenny Everett television show. Komische reeks 21.30 Old men at the zoo. Serie naar het boek van Sir Angus Wilson. 22.25 Light of experience. 22.40 Newsnight 23.30 Science. 23.55 Social sciences. ITV 18.00 About Anglia. 18.20 Arena. 18.35 Crossroads. 19.00 Carry on laughing. 19.30 Beyond the Poseidon adventu re. Speelfilm (1979) met Michael Cai- ne. Sally Field en Telly Savalas. Film over een carrièremoordenaar, die een luxe cruise-schip probeert te plunde ren voor hij zinkt. 21.30 Tv-eye. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Breakfast theatre. 23.30 Mannix. 00.30 Shaping tomorrow. TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 9.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 16.00 Terre des Hommes in Sierra Leone en Bovenvolta. Docu- 16.55 De betoverde prin- DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 10.00 Jour naal. 10.03 Liederen zijn je beste vrienden. Herhaling. 10.40 Souve nirs. souvenirs. Herhaling. 12.25 Tennis. Daviscup. 17.05 „Nemm mich met...". Deel twee toerneefilm BAP. 17.50 Journaal. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 12.10 Kente ken D. Nieuws uit Oost en West. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotex! voor iedereen. 15.25 Enorm in vorm. Aerobic-oefeningen. 15.40 Videotex! voor iedereen. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Prikbord. Ingolf Falkenstein bespreekt nieuwsfeiten. 16.15 Pliff. Sportstudio. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-magazine. DUITSLAND 3 BRT 1 12.30 Televox-magazine. Enkel voor Belgen in Duitsland. 14.00 Schoolte levisie. 17.50 Teletekst voor ieder- RTBF 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 14.00 Schooltelevisie: Gervaise. Frans drama van Rene Clement. 17.15 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.30 Plein jeu. Geva rieerd jeugdprogramma. BBC 1 06.30 Breakfast time. 10.30 Ptay school. 10 55 Play ideas. 12.30 Jour naal en finan. nieuws. 13.00 Pebble Mill at one. 13.45 Fingerbobs. 14.00 Ten million people. 14.25 Take the high ground, speelfilm. 15.55 Play school. 16.20 Laurel A Hardy. 16.40 Heyyy it's the king. 16.55 Cracker- jack. 17.40 Journaal. ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 The Woofits. 12 10 Rainbow. 12.30 A bit on the side. 13.00 News at One. 13.20 An glia news. 13.30 About Britain 14.00 Paardenraces. 15.30 Blockbusters. 16.00 Rainbow. 16.20 Doris. 16.25 Animal express. 16.50 The Dinosaur trail. 17.15 Mr. Merlin. 17.45 Nieuws. HILVERSUM 1 NRCV: 16 02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. 16.40 Van stad en land. 17.02 Stappen in de Jungle. 17.55 Meded (NOS). 18.06 Hier en nu. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Ronnie Tober 20 jaar artiest. 21.02 Op de vrije toer, 22.02 NCRV-Donderdag-Sport. 22.55 Eer lijk gezegd. NOè: 23.00 Nieuws en meded. 23.07 Met het oog op mor gen. KRO: 0.02 Oogluik. 1.02 Nie mandsland. 6.02 Ontbijtshow. (6.50 Het levende Woord) HILVERSUM 2 KRO: 18.00 Nws. 18.10 Grenzeloos. P.P.: 18.20 Uitzen ding van het CDA. IKON: 18.30 Kleur. KRO: 19.00 Agenda. 19.15 De radio makers van morgen. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Het plate- nantiquariaat. TELEAC: 21.30 Kan toorinnovatie (herh. 18). 22.00 De An tieke Wereld: Een reis door Egypte, (herh KRO: 22.30 Nws. 22.40 Litur gie rond de vredesweek. 23.00 Het kastje van oma. deel 50. 23.45 Ter overweging. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De Avond- spits. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Soul Show 22.02 Sesjun. 23.02 De L.P.-Show. HILVERSUM 4 16 00 EO: Licht en uit zicht. 16.40 Theologische verkennin gen. 17.00 Overname Hilversum 2. NOS: 20.00 Donderdagavond Muziek- magazine: Van het Nederlands con certpodium: klass. pianomuz. 21.00 Onder de groene linde. 21.15 Nederl. muziek. 22.00 Muziek uit Middeleeu wen en Renaissance. 22.30 Horizon. en HILVERSUM 1 leder hee! uur nieuws. KRO: 7.02 Ontbijtshow. verv. (7.02 Echo.) 8.06 Echo. 8.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van accent. 8.53 Past. A.C. Raadschelders. 9.03 Adres Onbek. 10.03 Muz. op bestel ling. 11.03 Ratel 11.53 Past. A.C. Raadschelders- 12.03 Vakantiewerk. 13.06 Echo. 13.16 Souvenirs. 14.03 Zomer uit - winter in - serie uit. 15.03 Pas op de plaat. 16.02 De jaren 70. NOS: 17.53 Marktber. i.s.m. KNBTB. 17.55 Meded. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 Radionieuws dienst VPRO. (7.30, 8.00 en 8.3Q Nws.) NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 1958: Ber. uit een benauwde tijd. AVRO: 11.00 Lichte gram. muz. VARA: 11.10 Schoolradio. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 Regio-lokaal. 12.26 Meded. voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tussen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws.) 14.30 Nws. TELEAC: 14.33 Reuma-Voorl. (2). VARA. 15.03 Radioweekblad. (15.30, 16.30, en 17.30 Nws.) 15.10 De media deze week. 15.32 De Rode Draad. 16.32 De Stem des Volks. 17.00 Onder Vuur. 17.36 Dingen van de dag. VARA: (18.00 Nws.) HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 903 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief NCRV: 10 30 Popsta tion. (ca. 11.45 Weerman Hens de Jong). VOO: 12.03 Mono. 13.03 Tip- parade. 15.03 Top 40. (16.30 Pop- journ. 17.30 Concertagenda.) HILVERSUM 4 VOO: 7 00 Nws. 7 02 Ochtendstemming. (8.00 Nws.) 9 00 Veronica's Meesterwerken (op com pact-disc). 10.30 Muz. voor miljoe nen. lichte klass. muz. 12.00 Strauss en Co. 13 00 Nws. 13.05 Veronica Klassiek VPRO: 14.30 Mu».iek-op- -vler. (14.30 De muz. van R. Murray Schafer 16.00 Willem de Ridders Ra- diola Improvisatie Salon). 17.00 Over name Hilversum 2.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 17