THE "ONNIl CRO mikt op geestelijke chtergrond en goed kijkwerk DUBBELE ZEGE VOOR NOS OP - IDIO /TELEVISIE QsidwOowuvnt WOENSDAG 28 SEPTEMBER 1983 PAGINA ft RI In de categorie tv-muziek is 'rix Italia dit jaar gewonnen door jen met het programma Gustaf III. speciale Rai-prijs, voor het meest hieuwende programma is toegekend de NOS-inzending „De Nachte- met muziek van Theo Loeven- op een sprookje van Andersen. In is dit een dubbele zege voor de want het Zweedse programma is co-produktie met de dienst drama cunstzaken van de NOS. Het hoofd deze afdeling, Stefan Felsenthal, it namelijk de Zweedse inzending >asis van het scenario, waarmee hij inanciering van het Zweedse pro- nma mogelijk maakte, maakster van de Zweedse inzen- Inger Aby, is er in geslaagd met dit programma een soort overrompe lende totaal-televisie te maken. Het programma wordt uiteraard door de NOS uitgezonden. In het tot nu toe be staande schema, is uitzending voorzien in het najaar van 1984, maar Felsenthal zal nu bekijken of eerdere uitzending mogelijk is. Hoewel de competitie in de categorie drama nog loopt en de Nederlandse in zending „Op Het Eerste Gezicht" nog steeds tot de mogelijke winnaars wordt gerekend, heeft de NOS sterke concur rentie gekregen. Een typisch voorbeeld overigens hoe belangrijk de deelne mende landen de Prix Italia (en het winnen daarvan) vinden. Die concur rent is het tweede Duitse net ZDF. Van de serie „Die Geschwister Oppermann" (die inmiddels bij de VARA is gestart), maakten de Duitsers een opnieuw ge monteerde versie van twee uur aaneen gesloten. Een dergelijke drastische in greep wordt door de regels als een nieuw programma aangemerkt en ver schijnt derhalve, naast de al bestaande serie, op de markt. Behalve de kosten van de ingrijpende bewerking (50.000 Mark), riskeert het ZDF bovendien een aanzienlijke inkomstenderving bij ver koop van de enkelvoudige produktie in plaats van de serie. Een van de opmerkelijke zaken op de Prix Italia is dat Radio Vaticana voor het eerst meedoet en wel met een hoor spel dat in 1960 geschreven werd door de huidige paus Karl Woytila. Het spel is een lofzang op de ook nu nog door de paus gepredikte strenge huwelijksmo raal. Medewerkers van KRO en NCRV, hier aanwezig, omschreven de inhoud als een super moraliserend programma dat 700 jaar geleden geschreven had kunnen zijn. Felsenthal heeft op Capri nog een suc cesje geboekt. Hij heeft de nogal met zichzelf ingenomen BBC ertoe kunnen bewegen met Kerstmis het kerstconcert van het concertgebouworkest recht streeks over te nemen en dat betekent niet alleen veel voor de zelfoverwin ning van het Engelse chauvinisme, maar ook voor de hoge kwaliteit van die Nederlandse produktie. HENK VOS Israël niet naar Eurosongfestival JERUZALEM Israël zal volgend jaar niet meedoen aan het Eurovisie-songfestival, om dat dit gehouden wordt op 6 mei, een dag van nationale rouw ter nagedachtenis van de Israëlische militairen die in de strijd zijn gevallen. Gevraagd is aan Luxemburg om een andere datum. Dat werd toen als enige andere mogelijkheid 29 april. Maar dat is de dag waarop Israël de slachtoffers van de nazi's ge denkt. Reden waarom Israël van deelname afziet. jVERSUM - De KRO te avond terecht Zij wil it in het komende sei- daarin haar gezicht laten zien. Ter begeleiding van U VIIIV 1 op de vrijdag als vas- hnie Huisman gaat de komende winter door met zijn ty back-wedstrijden. de aangekondigde pro grammering schrijft War- ry van Kampen, die tijde lijk als tv-hoofd bij deze omroep fungeert, dat de KRO herkenbaar wil blij ven en daarom kiest voor accentverlegging liever dan voor telkens wisse lende programmeringen. Dit moet dan zo gebeuren, dat de achterban zich er in thuis voelt en dat tegelijk de anders georiënteerde kijkers volop aan hun trekken komen. Van daar een ruim pakket aan speelfilms, jeugdprogramma's, tv-drama, series, Kramer- shows, play back met Hennie Huisman, circusshows, mini- musicals „Gods gabbers" en „Kruispunt-tv" over actuele godsdienstige zaken, „Brand punt in de markt" en „Ver van mijn bed" over derde we reldzaken. De KRO stelt zich voor be langstelling te tonen voor de positieve dingen, zonder het menselijk falen over het hoofd te zien, en service aan een breed kijkerspubliek te combi neren met aandacht voor de geestelijke achtergrond van waaruit de KRO werkt. Uitgesproken nieuwe pro gramma's bevat dit winterpak- ket niet veel, maar wel zaken waarin-een breed publiek aan. zijn trekken zal kunnen ko men. En dan gaat het nog niet eens over Johan, die in „Cruyff en Co" aan leergierige straatvoetballertjes de gehei men van de balbehandeling gaat bijbrengen. En dat niet al- gemiddelde mensen om hen te leen, Johan praat ook over laten vertellen over het ver dingen als sportiviteit. schijnsel liefde en hun per- Te beginnen november krijgen soonlijke ervaringen daarmee, we op het scherm dertien Er kwam uit wat men ervan shows in de presentatie van verwachtte. Openhartige ver- Rudi Carrell vanuit de voor- halen over dit blijvend won- malige Aalsmeerse bloemen- derlijke verschijnsel, waar ie- veiling, zoals we eerder uit- dereen in zijn leven voerig berichtten. Deze show- programma's zijn opgezet sa men met „De Zonnebloem" met het doel in de „Eén-twee- drie-actie" enige tientallen miljoenen op te brengen voor de bouw van een schip, waar mee blijvend zieken en zwaar gehandicapten aan een tripje buitenshuis geholpen kunnen worden. Voor dit programma zullen grote buitenlandse ar tiesten naar ons land .worden gehaald, terwijl een aantal ar tiesten van eigen bodem, Piet Bambergen, Corrie van Gorp etc., in elke uitzending eigen aandeel zal inbrengen. In de nieuwe rubriek „Ik hou van jou" zullen in acht afleve ringen mensen aan het wóórd komen over hun ervaringen met de liefde. Hieraan werkte o.l.v. Kees Boomkens een groot aantal interviewers mee. Zij gingen langs bij gewone, maken krijgt. De liefdes-ont boezemingen zullen worden onderbroken door straatmuzi kanten, die liefdesliedjes spe len. Volgens bij de program mamakers vooraf te verkrij gen informatie gaat hem om een reeks van verbijsterende, ontroerende, schokkende en altijd pakkende verhalen, mensen die letterlijk en fi guurlijk hun hart uitstorten. Op 7 oktober wordt hier al mee begonnen. Samen met de VARA en de FNV kwam een serie van zes uitzendingen tot stand, waarin de nadruk ligt op de solidari teit tussen wei-kenden -ijwillig niet-werkenden. Be trokkenen krijgen het woord over thema's als werkloosheid, vrije tijd, armoede, de samen hang tussen geld en werk en de toekomst van het sociale ze kerheidsstelsel. Joost Tholens ging aan het werk onder de titel „Ik woon in". In deze serie programma's over kinderen in zes verschil lende Europese landen laat hij zien hoe elders het gezinsleven er uit ziet, opvoeding, onder wijs, vrije tijd, werk en gods dienst. Het gaat over jongens en meisjes tussen twaalf en veertien jaar en staat gepro grammeerd in de vooravond op vrijdag, de vaste KRO- avond. In „Zeker weten", een nieuwe rubriek van Nelleke Radema ker, worden als een vervolg op „Daar vraag je me wat" we tenschappelijke zaken aan de orde gesteld, dit met betrek king tot hun waarde voor het dagelijkse leven. Naast dit alles blijft de KRO bekommerd om mensen die in de huidige ingewikkelde maatschap pij het spoor zijn bijster geraakt. Zij krijgen vooral ook aandacht in praatpro gramma's, het tegelijk be grijpende en opbeurende woord. TON OLIEMULLER De ongelooflijke lotgevallen van Gerard van Schaik HILVERSUM Van gesticht naar gesticht, van kamp naar kamp, van gevangenis naar gevangenis. Op tienjarige leeftijd moest Gerard P.van Schaik (60) zijn leven uit handen geven. Hij heeft het nog steeds niet volledig terug. Van Schaik vertelt zijn lotgevallen vanavond aan Cherry Duyns (Ned. I, 21.05 uur) in het programma „Een krans van vuur". Gerard van Schaik kreeg landelijke bekendheid als brandstich ter. In 1977 zorgde hij ervoor dat de kapitale villa van de toen van oorlogsmisdaden verdachte Pieter Menten in vlammen op ging. Zoals uit „Lotgevallen" blijkt, geen gebeurtenis op zich. maar min of meer een eindpunt in een reeks onbegrijpelijke voorvallen. Op zijn tiende jaar steelt Van Schaik een rollede zuurtjes. Denkt hij. Het blijken gasmunten te zijn, ter waarde van elf gulden. Gerard wordt ter beschikking van de regering gesteld. Tot het uitbreken van de Tweede Wereldoorlog zit hij in diverse gestichten. Als de Duitsers ons land binnenvallen, wordt hij op vrije voeten gesteld. Gedrild én mensenschuw keert bij terug naar Gouda, zijn geboorteplaats. Maar ook daar is hij niét welkom. Een conflict tussen zijn vader en moeder noodzaakt Gerard het huis te verlaten. Via een nieuw kosthuis bij ee^ NSB'er komt hij bij de SS. Maar dertien weken vertoeft Van Schalk bij Hit- Iers elite troe pen. Door zijn communistische vader heeft hij al vroeg geleerd de Russen als zijn vrienden te beschouwen, „de helden uit zijn jeugd". Een brief vol verwij ten van zijn va der drijft hem tot een zelf moordpoging. Als Gerard uit het lazaret wordt ontslagen, vlucht hij naar Nederland en duikt onder. Na anderhalve dag wordt hij verra den, gepakt en ter dood veroor deeld. Een lach bui bij het uit spreken van het doodvonnis is zijn redding. Na een psychiatrisch rapport wordt hij tot acht jaar tuchthuis veroordeeld en naar het concentratie kamp Dachau overgebracht. Daar zit hij tot het einde van de oorlog. Na de oorlog verwacht Gerard als vrij man naar Neder land terug te kunnen keren. Hij wordt echter opnieuw gepakt, ditmaal door de bevrijders. Zijn kortstondige lidmaatschap van de SS kost hem anderhalf jaar in het kamp Vught. Daarna keert Van Schaik weer terug naar Gouda. Hij koopt een pistool met het idee, zijn verrader te vermoorden. Zover komt het niet. Hij lost een (naar eigen zeggen ongericht) schot, wordt toevallig gepakt en komt na 4.5 maand voorarrest weer in een inrichting terecht. Gerard vlucht, wordt gepakt en in een andere inrichting gezet. Aan het begin van de jaren vijftig komt Van Schaik vrij. Hij begint zijn leven op papier te zetten. Maar als in 1975 een uitge verij Hitiers boek „Mein Kampf" wil gaan herdrukken, korOt zijn verleden weer boven. „Ik ben verplicht tegenover mijn ge weten sommige slechte dingen af te breken. Ik moest dat doen", zegt Gerard over zijn poging tot brandstichting daar. Het lukt niet en Van Schaik krijgt slechts een paar dagen straf. Twee jaar later legt hij een betere „krans van vuur". De schuld vraag van Pieter Menten deed hem „sidderen van kwaadheid" en met een molotov-cocktail zorgt Gerard ervoor dat Mentens Blaricumse villa tot de grond toe afbrandt. Hij krijgt acht maan den cel. „Nu doe ik niets meer", zegt Gerard. „Ik ben moe". Wie zijn verhaal aanhoort kan niet anders dan daar alle begrip voor heb ben. 1 BAS MARTENS Gerard van Schaik met zijn vrouw bij hQt vertellen van zijn levensverhaal. televisierubriek Kenmerk rgt een verslag over het 'bisch eiland Grenada, \rin vraaggesprekken zijn enomen met regeringslei- Vtaurice Bishop en met een igenwoordiger van de op- \tie. Ook is er nog een ge- met partijvoorzitter vinga van de VVD en een fegenwoordiger van het Ne- lands Centrum Buitenlan- p over de opkomst van de Itrum Partij en over moge- acties daartegen. 11 uur Nederland 1. Ie vogels vliegen 'film van Maria Peters „Alle 'je/s vliègen" heeft het actu- 1 thema van de jeugdwerk- sheid tot onderwerp. Lode, <n en Mano zijn drie vrien- l die hoewel ze werkloos proberen, zoveel mogelijk hun leven te maken. Daar jet altijd begrip voor in hun leving. Aangezien Lode het jÉf pst ambitieus is, blijft hij zoeken. Het liefst zou hij 1 varen, maar al zijn po- n lopen op niets uit. daarentegen maakt zich oufleif*0 druk. Hij kladt eenvou- dried de muren vol met leuzen rihoudt zijn mond. Siem is \\ene, die het nog het moei- t heeft. Hij is erg afhanke- 1 van zijn vrienden en kan ?r moeilijk tot iets komen, hen voelen ze 7.ich opti lt, mede dankzij hun gevoel r humor. 10 uur Nederland 2. joggii Iderland- 'iekenland vv maanden lang, tot eind ober, wordt in Athene het jlerlands Festival gehouden, I een bijdrage is aan het 'iks-Nederlandse culturele \isselingsaccoord. Deze ireenkomst bracht ons land $981 een serie Griekse ma- staties. De NOS verzorgt impressie van dit festival, op 11 september opende t een concert van het Resi- tftie Orkest. Het festival sluit II een film week, waarin wer ft van Ivens, Zwartjes en Van f Keuken zullen worden ver- y>d. NOS gaat de komende ken in samenwerking met "j Griekse televisie diverse endingen aan dit festival uur Nederland 2. Nederland Adriaan van Dia prasentaart de aerate van een aerie nieuwe praatprogramma's. Ned. I om 22.15 uur. gramma. NOS 23.38 Journaal. 23.43 Nieuwa voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 1 16.45 Bob en Bobek. Twee ko nijnen in een hoed. Afl. 10: De schilders. 16.53 Bamse. Tekenfilmserie. Afl. 5: Wolf eet Donder Ho ning. 17.13 De film van Ome Willem. Vandaag: De clowns leren le zen (herh.). TELEAC 18.25 Reuma. Gezondheidsvoor lichting, les 2. IKON 18.55 Ik spreek jou nog wel - zeven jaar later. Laatste van een serie gesprekken met jongeren die 7 jaar geleden ook meewerkten aan dit pro gramma. Thema van van avond: Politiek. IKON-KRO-RKK 19.21 Kenmerk. Actualiteitenru briek. (Zie toelichting). SOCUTERA 19.46 Uitzending van de Nier Stichting Nederland. NOS 20.00 Journaal. VPRO 20.28 De Lijn. Dwarsdoorsnede van Amsterdam naar een idee van Harry Mulisch. Netty Rosenfeld sprak met mensen die op de „lijn" wonen of die zich op dat moment daar be vonden. Afl. 5. 21.05 Lotgevallen 8. Een krans van vuur, documentaire over Gerard van Schaik, de man die de villa van oorlogsmisda diger Pieter Menten in brand stak. Zie verhaal. 22.15 Hier is... Adriaan van Dis. Gesprekken met o.a. Freek de Jonge, Konrad Böhmer en Marcus Bakker. TELEAC 23.03 Latijn, taal en cultuur van de Romeinen. 23.18 Innovatie - kreatief on dernemen. Introductiepro- NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 P.P. Uitzending van de CPN. 19.22 Van gewest tot gewest. Regionaal magazine. Van daag: Holland en de staat Michigan, een herhaling van reeds eerder uitgezonden reportages over de Neder landse kolonie in Michigan (Noord-Amerika). 20.10 Het korte spel: Alle vo gels vliegen. Een eindexa menfilm van de Nederland se Film- en Televisie- aka- demie, van Maria Peters over drie werkloze jonge ren. Met o.a. Jeroen Bishoff en Andre Peters. (Zie toe lichting). 20.45 Rembrandt en Co. Een film van Hans Keiler n.a.v. het honderdjarig bestaan van de Vereniging Rem brandt. over het Nationaal Kunstbehoud. 21.37 Nederland-Griekenland v.v. Filmimpressie van de Nederlandse bijdrage in Athene i.h. kader van het Grieks-Nederlandse kultu- rele uitwisselingsakkoord. (Zie toelichting). 22.03 Studio Sport: Europa cup Voetbal. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag. 23.00 Studio Sport: Europa- Cup Voetbal 1e ronde. DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Hier und heute. Streeknieuws. 18.25 Engel op wielen. Serie. 19.00 In de echaduw der overwin ning. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Maankraker. Tv-spel van Nor- bert Bartnik. Inhoud: Gernot Grim- mel, van beroep lèraar fysica, heeft een moeilijk schooljaar achter de rug. Daarom neemt zijn vriend Heinz hem niet serieus als Gernot voorstelt als alternatieve vakantie naar de maan te vliegen. 21.45 Baalden uit da wetenschap. Over het misbruik van medicijnen. In houd: In de wetenschap, neemt men aan. hebben leugens korte benen. Maar niet altijd kunnen publicaties of proeven voorkomen, dat er wordt ge zwendeld. Gero von Boehm probeert in dit programma te onderzoeken hoe men zwendel op het spoor kan ko men. 22.30 Achtergrondinformatie. DUITSLAND 2 17.15 Tele-magazine. Ontspanning en Informatie. Aansl.: Nieuwsover zicht. 18.00 Da wag naar Oregon. Ameri kaans westernserie. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Direkt. Bijdragen van jonge kij kers. Thema: In het leger. 20.15 Balans. Uit het economisch le ven. 21.00 Actualiteiten. 21.20 Woenadaglotto. 21.25 De Denver-clan (Dynasty). Amerikaanse serie. 22.10 Ik héét Rijn, je brengt me om. Ecologische meditatie van Wolf-Rudi- ger Schmidt over de vervulling van de Rijn. Inhoud: Per seconde worden In de Bovenrijn 150 kilo restzouten uit de kallmijnen van de Elzas gekieperd. Veel erger is echter de 10.000 scha delijke stoffen, waarvan men er maar 200 precies kent, waaronder stoffen, die moeilijk af te breken zijn, die kan ker verwekken en die de erfelijkheid schaden. De waterleidingbedrijven hebben steeds meer moeite drink baar water te maken. Hebben wij te veel van de schepping geeist? 22.40 Voetbal. Europa-beker, eerste ronde. 00.00 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus economie. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 's Woensdags op III... Geva rieerd programma, 21.45 Verslaggever buitenland. Dier- k-Ludwig Schaaf uit Marseille. 22.15 Mijn asiel. Italiaanse speelfilm van Marco Ferreri (1980). Inhoud: In een voorstad van Bologna werkt Ro berto als onderwijzer op een kleuter school. Hij houdt er onconventionele methoden op na, die het bij de kleu ters goed doen. maar niet bij de con ventionele volwassenen, die zich door zijn verrassende ideeën geprovoceerd voelen. ep.00 Journasi. BRT 1 18.00 Quaquao. Tekenfilmserie. 18.05 Kameleon. Jeugdprogramma. 18.30 Waard om te weten. Nieuwe kinderprogramma's, -boeken en -pla ten. 18.40 Silas (4). Duitse jeugdserie. 19.05 Gezondsheidsmagazine. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Nieuws en sportberichten. 20.10 De weerman. 20.15 Mini Mikro Makro. Spelpro- gramma. 20.20 Gered door de gong (Seconds out). Engelse komische serie. Vierde aflevering. 20.50 Herberg „In 't Misverstand". Herhaling tv-spel van Antonin Moska- lyk naar Anton Coolen. Tweede deel. 22.00 IJsbreker. Carte blanche aan Franz Marijnen. 22.45 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). 23.10 Televox-magazine. Alleen voor Belgen in Duitsland. BRT 2 19.15 Rock in concert. Het beste uit Rockpalast (2) met Men At Work, Nena en B 52's. 19.40 Mededelingen en overzicht programma's. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 En nochtans, wij zijn geboren. Stomme film van Yasujiri Ozu (1932). 21.40 Synode in Rome. Programma van de KTRO. RTBF 1 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Risquons nous. Historisch spelprogramma. 21.05 Les fils d'Abraham (2). Histori sche serie over de bijbel. 22.00 Les peches originaux (2). Se rie naar werk van grote auteurs. 23.05 Nationale loterij. 23.15 Journaal. 23.25 La pensee et les hommes. Uit zending lekenmoraal en -filosofie. RTBF 2 18.00 Un juge, un flic. Franse serie van Denys de la Patelliere. 19.00 La pensee et les hommes. Uit zending lekenmoraal en -filosofie. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Sports 2. Gevarieerd sportpro gramma. Twee leden van de B 52's, die van avond te zien zijn in „Rock in con- C*i' BRT 2 om 19.15 uur. Engeland Pat Phoenix speelt (nog heel even) Elsie Tanner in „Coronation Street". I TV 19.30 uur. 16.35 All star summer show. 17.25 John Craven's newsround. 17.35 Henry's cat. 17.40 Journaal. 18.00 Act. 18.25 Ask the family. 18.50 Russell Harty. 19.30 Legend of the golden gun. Amerikaanse tv-film (1979). 21.00 Journaal. 21.25 Are we being served? Docu mentaire waarin aandacht wordt ge schonken aan een aantal kleinschali ge projecten waarmee werklozen pro beren weer aan de slag te komen. 21.55 Sportnight. 23.18 Journaal. 23.20 Flamingo Road. Amerikaanse 00.10 Weerbericht. BBC 2 18.10 Eight days a week. Vooruitblik op de komende programma's. 19.40 Great railway journeys of the world. Afl. Coast to coast. Per trein door de U.S.A. met Ludovic Kennedy. 19.40 Peter, Paul en Mary. 21.10 Bookmark. Simon Winchester bespreekt de nieuwste boeken. 21.00 Butterflies. Komische serie. 21.30 Not the nine o'clock news. Compilatie-programma. 22.00 Gathering seed. Serie. 22.50 Newsnight. 23.36 Technology. ITV 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Where there's life. 19.30 Coronation Street. 20.00 Morecambe and Wise Show. 20.30 Keep it in the family. 21.00 Reilly, ace of Spiece. 22.00 News at ten. 22.30 Coca cocaïne (slot). Docu mentaire over drugshandel en -ver slaving. 23.40 Astronauts. 00.00 House calls. 0(W0 All «bout TV-morgeii NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 10.00 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. TROS 16.00 Herfst- en wintermode 1983-84. Antonia Hilke presenteert fragmenten uit Franse confectie- shows. 16.45 Spring er eens in - de touwtjesspring-show. Amerikaanse film over deze jaarlijkse happening op de Fountain Plaza, Lincoln Center in New York. 17.10 Hoogtepunten uit de wereld-muziekliteratuur. Afl. 19: Vanmiddag Toccata en Fuga in D kl.t. van Bach. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Het pro gramma met de muis. 10.00 Jour naal. 10.03 Voetbal. Europabeker, eerste ronde. Herhaling. 11.25 Beel den uit de wetenschap. Herhaling 12.10 Balans. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.16 Keerpunten. Nieuwe serie vrouwen programma's. Afl.: Zo veranderde mijn leven. 17.00 Matt en Jenny (13). Jeugdserie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Waarom begrijpen we elkaar niet? Serie over communicatie (3). Aansl.: Nieuwsoverzicht. 16.35 Mickey's Trickparade. 17.00 Journaal. 17.15 Tele-magazine. DUITSLAND 3 BELGIE BRT 1 14.00 en 17.00 Schooltelevisie. BELGIE FRANS 1 12.00 Teletekst. Nationaal magazine. 14 00 Schooltelevisie. 17.00 ONEM. Informatie voor werkzoekenden. 17.30 Plein jeu. Gevarieerd jeugdpro gramma. ENGELAND BBC 1 07.30 Breaklast time. 11.30 Play school. 13 30 Journaal en finan. nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14.45 Bagpuas. 15.00 Ten million people. 15 25 Speelfilm. 16.55 Play school. 17.20 The adventures of Tin- tin. 17.25 On the puzzle trail. 17.40 Heidi. Jeugdserie. ENGELAND ITV 06.25 Good morning Britain. 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Heggarty Haggerty. 12.10 Get up and go. 12.30 The Sullivans. 13.00 News at One. 13.20 Anglia nieuws. 13.30 A. plus. 14.00 Paardenraces. 15.30 Blockbusters. 16.00 Childrens ITV. 1Q.15 Doris. 16.20 On safari. 16.45 Hnm«. 17 15 Mork and Mindv. HILVERSUM 1 EO: 17.02 EO-Onder- weg. 17.55 Meded. (NOS). EO 18.05 Tijdsein. 18.40 De Rugzak 19.02 Van U wil ik zingen. 19.25 De Bijbel open. 19.50 EO-Metterdaad. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en muziek. (21.50 NOS-Zeevispar. van aug. 1983 - deel 2). 23.00 Nws en meded. 23.07 Met het oog op morgen. NCRV 0.02 Volg spot. 1.02 Metropolis. 2.02 Nachtex press. 6.02 Eerlijk gezegd. 6.09 Van daag...donderdag. HILVERSUM 2 NCRV: 16.32 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu. Na 18 uur (18.00 Nws.) PP: 18.20 Uitz van de^PPR. HUM.VERB.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. NCRV: 19.00 Steen in de vijver. (19.00 NCRV- Leerhuis 19.15 Liederen van het be gin. 19.30 Rondom het woord20.00 Nws. 20.03 Leger des Heilskwartier. 20.18 De wereld zingt Gods lof. 21.00 Bij de tijd 21 30 Onder de kop. FE- DUCO: 21 40 Medelanders Nederlan ders. RVU: 22 10 Conversation time NCRV: 22.30 Nws. 22.40 Nederland en z'n buren 23 00 Pianowerken uit de Romantiek 23.30 Muziek van éi gen tijd. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 KRO: 16.34 NieuWs- -box. NOS: 18.04 De Avondspils. KRO: 19.02 Krachtvoer. 21.02 Demo. 22.02 Rocktempel. HILVERSUM 4 17.00 Overname Hil versum 2 AVRO: 20.00 l'Amflparne- so, madrigaalkomedie v. Vecchi 21.25 Anna Karenina, ballet. 22.50 Werken v. Betsy Lolas. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7,02 Vandaag... donderdag, vervolg. (7.02 Het levende Woord. 7.20 Weerman Hans de Jong. 7.?0 Actual, overz 7.45 Over kopen ge sproken). 8.06 Hier en Nu. (ca. 8.20 Weerman Hans de Jong ca. 8.30 Ochtendkranten). 8.54 In 't voorbij gaan, 9.03 Wie weet waar Willem We ver woont? 10.03 Muziek bij de kof fie. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Mid- dagpauzedienst. 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. 16.02 Gouden regen Ensemble o.l.v. Ferry Wienne- ke. 16.30 Kletsmajoor. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymn. 7.20 De AVRO-Klok Jn de morgen. (7.30, 8.00 en 8.30 Nws.) NOS: 9.05 Gymn. voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. FEDUCO: 9.33 Medelanders Ne derlanders. AVRO: 10.03 De AVRO-Klok „Buiten" (10 04 AVRO's Radiojourn. 10.30 Nws) 11. Q0 AVRO's Radiojourn. 11.03 Duime- land 11,10 Schoolradio. 11.30 NWs. 11.33 Kijk op kunst. 12.00 De AVRO-Klok tussen de middag. (Over- h.voorl.: 12.16 Uitz. voor de land bouw. NOS: 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 en 13.00 Nws). AVRO: 13.10 De Slag bij Nieuws poort. (13.30 Nws) 13.57 Per Saldo. RVU: 14.00 Ik verbind u door... 14 30 Nws. 14.33 Allemans veren. KRO: 15.00 Nws. 15.03 Tekens van vrede. 15.20 Kruispunt. 15.30 Nws. 15.32 1 voor 1. 15.55 De wereld op donder- HILVERSUM 3 leder heel uur nws TROS: 7.02 De Havermoutshow. 9 03 De Hugo van Gelderen Show 11 03 De Polderpopparade. 12 03 De Ne derlandstalige Top Tien. 13 03 50 Pop of een envelop 15 03 TROS Top 50. HILVERSUM 4 VARA 7.00 Nws. 7 02 Morgenrood (8.00 Nws.) 9.00 Klass. orkest concert. 10.15 Strljkkwacj. opus 51. Brahms. 10 50 Uit het Fran se liedrepertolrè. 1145 Maris Jan sons dirigeert de eerste symt. van Si belius. 12.25 Operette. 13.05 Stravin sky dirigeert Stravinsky EO: 14.30 Orgelbespeling. 15.00 Klassieke

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15