V olley balher en weer indrukwekkend voetballerlei Van Bracht stunt tegen Bitalis w BETAALD VOETBAL Asopos vernieuwt eigen clubgebouw 295.- -fSIJTHOFF PERS >ORT CeidócSotmant ZATERDAG 24 SEPTEMBER 1983 PAGINA 11 Lis gevulc in de rtrekk iet over Nico S) onz< opvd, ajicek in artfinales ANDO Richard Kraji- eeft in Orlando (VSt) de •tfinales bereikt van het Idkampioenschap tennis Spelers tot en met 12 jaar. lederlandse kampioen in leeftijdscategorie won in rste ronde van de Italiaan (6-2, 6-2) en toonde zich olgens veel beter dan de aan Perez: 6-1, 6-1. De lige Westlander komt nu gen de Israëliër Weinber- De Nederlandse meisjes na Sonneveld, Nathalie Dierendonck en Mariette ruggen werden in de eer- mde uitgeschakeld. Advocaat Jassmann wil Koopmans titel laten ontnemen BONN Na ruggespraak met dopingexpert Manfred Donike heeft de Karlsruher advocaat Rolf-Dieter Ruppert toch geëist dat de Europese boksunie (EBU) de Nederlander Rudi Koopmans diens Europese titel ontneemt. Koopmans. die het Europees kampioenschap op 9 juli prolon geerde door een k o.-zege op de Westduitser Jassmann, werd be trapt op het gebruik van spier- versterkende middelen. Volgens de EBU handelde het evenwel niet om verboden preparaten. Bondscoach vervangt Boot bij Den Bosch DEN BOSCH Voor de uitwedstrijd in het Europese bekertoernooi van donder dag tegen Honved in Boeda pest kan basketbalkampioen Den Bosch niet beschikken over coach Ton Boot en zijn assistent Jan Dekker. De twee onderwijzers kunnen geen vrijaf krijgen voor deze trip. Bondscoach Vla dimir Heger werd bereid gevonden voor deze gele genheid als vervanger op te treden. Bloemendaal en Terrasvogels oppermachtig SANTPOORT De Neder- landse vertegenwoordigers in het toernooi om de Europese softbalbeker zijn zonder pun tenverlies door de voorronden gekomen. De dames van Ter rasvogels wonnen gisteren met 14-0 van het Deense Horsholm en met 21-0 van het Britse Fernmoor. Bloemendaal liet General Motors vijf innings te genstribbelen. De Belgische speelsters slaagden er echter niet in de thuisplaat te berei ken: 0-10. Druppers wint in Thessaloniki THESSALONIKI Rob Druppers heeft gisteravond bij internationale wedstrijden in het Griekse Thessalo niki de 800 meter gewonnen in 1.49.05. De nummer twee van het wereldkampioenschap liep een takti- sche race. Èr stond een gierende wind, die hem noopte temidden van zijn Griekse concurrenten te blijven. Op het laatste stuk liep hij gemakke lijk weg. Elly van Hulst won bij de dames de 1500 meter. Zij leidde van start tot finish. Haar tijd was 4.21.33. De Joe goslavische Mirsic finishte als twee de in 4.21.50. De Roemeense Keszeg werd derde. OOSTERHOUT De spanning in het internatio nale driebandentoernooi in Oosterhout is gisteren in de derde ronde toegenomen door de nederlaag van de Fransman Bitalis tegen de Nederlander Rini van Bracht. Een ronde later versloeg de Fransman wel Christ van der Smissen, zij het op het nippertje. Van der Smissen miste in de derde ronde in de barrage tegen de Oostenrijker Johan Schertz, die daardoor aan een carambole genoeg had voor de zege van 3-2 op de Nederlander. Schertz verloor later met 4-0 van Siebert. De Westduitser had eerder verloren van Ceulemans (4-0). Kobayashi zette met dezelfde cijfers Ludo Dielis aan de kant. X er n :n va wat, lede op 1 :omt Je PT* IL Het herstel van Nederlandse heren- eybalteam, dat zich derdag aankondigde de overwinning op [arije, heeft zich gis- gisteren doorgezet, e derde wedstrijd van troostronde van het Dpees kampioenschap Oranje met 3-0 van ïkrijk. De setstanden en 15-12, 15-12 en triand begon in dezelfde "ling, waarmee van Hon- was gewonnen. Die for* ere h£ Raterink. Goedkoop, ink. Clardey. Koch en der Velden begon sterk. scherpe opslagen van Pim rink kwam Nederland op 4-0. Het Franse Jgwonder Eric N'Gapeth ht zijn team terug tot 5-2, na door uitgeslagen smas- van Bert Goedkoop de sen op gelijke hoogte men: 5-5. je d groep va ier sl scheidlsen parus «lemen j( rland kwam in de proble* Goedkoop werd onzeker- zoal! B Nederland kwam ach- zijn v iet 9*12. Coach Rob Hach- I. Nétp bracht toen Marco Brou- in het veld aan het net Raterink. Brouwers zorg- itien met de goed spelen- 'ellink meteen voor vuur- te drJc. Via zes fantastische ïeid Jen werd de eerste set- toch nog een feit: 15-12. Op cl spelbeeld veranderde in nieifolgende set niet. Opnieuw [Nederland snel weg naar re dafEen moment van concen- L-nrrttl elan Coach Rob Hachmang: succesvol met formatie in troostronde. punten, 5-6. Tot 10-10 bfeef het werd nog 14-12'voordat Marco duel in evenwicht, waarna Brouwers met enkele fraaie Koch, Clardey, Brouwers en acties in een lange slagenwis- het blok van Wellink Neder- seling de set uitmaakte: 15-12. Hierna ging de combinatie Ra- terink-Welïink steeds beter draaien en ook de overige spe lers groeiden naar een voor- streffelijk'e vorm. Het zelfver trouwen dat de spelers plotse ling toonden, maakte van Frankrijk een kansloze tegen stander. De Nederlanders lie ten fraaie staaltjes volleybal zien en overklasten de Fran sen in de derde set volkomen: 15-2. Vervlogen De nationale damesvolleybal- ploeg verloor ook de vijfde wedstrijd in het toernooi om de Europees titel. Nu bleek Frankrijk te sterk voor de se lectie van Peter Murphy: 1-3. De setstanden waren 11-15, 13-15, 15-13 en 7-15. Daarmee is tevens de hoop op de tiende plaats voor Nederland vervlo- 'gen. Bondscoach Murphy houdt zelfs zijn hart vast voor de confrontatie van vandaag met Zweden. De enthousiaste en brutale Zweedsen zijn slechts naar Oost-Duitsland gekomen om het op papier iets sterkere Nederland beentje te 'lichten. Murphy: „Als we niet uitkijken, worden we nog twaalfde ook". Oranje liep binnen anderhalf uur tegen een uiterst regelma tige nederlaag aan. Bonds coach Peter Murphy had we derom gekozen voor een basis zestal, bestaande uit Monique Remmen en Ingrid Piersma als midspeelsters, Fransje Murphy en Petra van de Lin de als spelverdeelsters en Ca- rolien Keulen en Irene Klun- der als vleugelaanvalsters. Halverwege de eerrste set moest hij evenwel al ingrijpen en de niet in vorm zijnde Klunder vervangen door Irene Pelser, die een goede indruk achterliet. De Australische golfspeler Jack Newton heeft tot grote vreugde van zijn gezin gisteren na negen weken het ziekenhuis in Sydney verlaten. Aan golf zal hij niet meer toekomen, want hij is zijn rechterarm kwijt. Deze werd door een draaiende propeller van een vliegtuig afgerukt. Hij verloor bij dit ongeluk ook het licht in zijn oog. Jong Oranje nog ongeslagen DUBLIN De hockeyers van Jong Oranje hebben gisteren in Dublin ook de tweede wedstrijd in het kwalificatietoernooi voor het Europese kampioenschap gewonnen. De ploeg van bonds coach Pierre Visschers versloeg Zwitserland, dat al twee over winningen had geboekt, met 7-1. Bij de rust stond Nederland met 2-1 voor. Harry van Hout en doelman Simon Zijp, die tegen Wales nog vanaf de stip miste, verzilverden in de eerste helft beiden een strafbal. Na de hervatting zorgden Gijs Weterings (2x). Klaas Kossen, Harrie Kwinten en opnieuw Harry van Hout voor de verdere Nederlandse productie. Nederland speelt van daag tegen Denemarken en morgen staat de laatste wedstrijd op het programma tegen gastland Ierland. ZATERDAG Eredivisie Willem II-Sparta PEC Zwolle-Excelsior Helmond Sport-PSV Fortuna S-AZ'67 Haarlem-Ajax Eerste divisie SC Veendam-Telstar Heerenveen-Heracles Eindhoven-FC VVV NEC-De Graafschap ZONDAG Eredivisie FC Utrecht-DS'79 Volendam-Roda JC Feyenoord-Go Ahead Eagles FC Den Bosch-FC Grönin- llerste divisie RBC-FC Den Haag Vitesse-MVV SVV-Wageningen FC Twente-NAC De Cesaris snel en onvoorzichtig BRANDS HATCH De Ita- liaanse autocoureur Elio De Cesaris heeft bij de eerste trai ning voor de Grote Prijs for mule 1 van Engeland op het circuit van Brands Hatch de snelste tijd gereden. Hij was echter ook betrokken bij een ernstig ongeluk, waardoor de trainingen moesten worden onderbroken. De Italiaan raakte met zijn Alfa Romeo na de snelle Westfield-bocht van de baan. Zijn bolide ramde met een snelheid van twee honderd kilometer per uur de vangrails. De brokstukken vlogen alle kanten op en de wagen werd totaal vernield. De Cesaris, die de laatste twee jaar vanwege zijn vele onge lukken de bijnaam 'De Cras- heris' kreeg, kwam met de schrik vrij. Nadat het circuit was schoongeveegd, werden de trainingen voor de tweede Engelse Grand Prix van dit seizoen voortgezet. Akii-Bua werkt aan terugkeer op atletiekbaan KAMPALA De Oegandese hordenloper John Akii-Bua bereidt zich voor op een terug keer op de internationale atle tiekbanen. De Olympische kampioen van München (1972) op de 400 meter horden qn de voormalige wereldrecordhou der op deze afstand, wil weer aan wedstrijden mee gaan doen met het oog op de Spelen van Los Angeles in 1984. Hij heeft drie seizoenen op non- actief gestaan. Akii-Bua (33) heeft drie jaar lang in West- Duitsland in ballingschap ge leefd ten gevolge van de moei lijkheden in zijn vaderland. sportuitslagen RTEN driebandentoernooi biterhout (darda ronde): Bitalis Wan Bracht (Ned) 2-3; 1e set 1(24 beurten). 2e set 21-25 (19). lot 1-2. Hoogste serie Bitalis 5, Bracht 9. Jrtz (Oos)-Van der Smissen (Ned) lie set 19-25 (15). 2e set 25-17 nastoot 1-0. Hoogste serie nz 6, Van der Smissen 7. ft (WDI)-Ceulemans (Bel) 0-4; 1e Ö-25 (20). 2e set 6-25 (15). Hoog- Jprie Siebert 4, Ceulemans 5. lyashl (Jap)-Dielis (Bel) 4-0; 1e >•19 (11). 2e set 25-18 (23). Hoogste serie Kobayashi 7. Oielis 5. Vierde ronde: Siebert (Wdl)-Schertz (Oos) 4-0; 1e set 25-14 (23 beurten). 2e set 25-16 (22). Bitalis (Fra)-Van der Smissen (Ned) 3- 2: 1e se» 25-17 (15). 2e set 24-25 (21), 1e nastoot 2-2, 2e nastoot 2-1. HOCKEY Kwalificatietoernooi EK jeugd in Dublin: Zwitserland-Denemarken 5-2; Wales-lerland 0-3; Nederland-Zwit serland 7-1. Stand na drie dagen: 1. Nederland 2-4 (9-1); 2. "Ierland 2-4 (5-0); 3. Zwitserland 3-4 (8-10); 4. De nemarken 2-0 (2-7); 5. Wales 3-0 (1-7). SOFTBAL Europa Cup in Santpoort: Fernmoor (Eng)-Horsholm (Den) 11-8; Bagar- mossen (Zwe)-Democraticas (Spa) 10-0 (6 innings); Bargamossen (Zwe- )-General Motors (Bel) 4-7; Terrasvo gels (Ned)-Horsholm (Den) 14-0 (4 1/2 innings); General Motors (Bel)-Bloe- mendaal (Ned) 0-10 (5 innings); Ter- rasvogels-Fernmoor 21-0 (4 innings). Eindstand poule A: 1. Terrasvogels 3-6, 2. Lazio 3-4, 3. Fernmoor 3-2, 4. Horsholm 3-0. Poule B: 1. Bloemen daal 3-6, 2. General Motors 3-4, 3. Bagarmossen 3-2, 4. Democraticas Zaragoza 3-0. TENNIS Kwartfinales invitatiefoernooi in Ma drid: Orantes (Spa)-Benhabiles (Fra) 6-2. 7-6; Pecci (Par)-Purcell (VSt) 6-3 6-1; Higuer^s (Spa)-Edberg (Zwe) 7-6, 6-3; Clerc (Arg)-Hans Simonsson (Zwe) 6-3, 6-4. Kwartfinales Grand Prixtoernooi in Bordeaux: Mecir (Tsj)-Jaite (Spa) 3-6, 6-2, 10-8; Luna (Spa)-Perez (Uru) 6-2, 6-0; Aguilera (Spa)-Stetan Simonsson 6-2, 6-4; Arraya (Per)-Aruguello (Arg) 7-6, 6-3. VOETBAL Westduitse competitie: Werder Bre men-Hamburger SV 0-0; Kickers Of- fenbach-Kaiserslautern 3-2; Fortuna Düsseldorf-Borussia Dortmund 7-0. Stand: 1. Bayern München 7-12; 2. Hamburger SV 8-12; 3. Bayer Uerdin- gen 7-11; 4. VfB Stuttgart 7-9; 5. Werder Bremen 8-9; 6. Borussia MG 7-8; 7. Fortuna Düsseldorf 8-8. VOLLEYBAL EK in Oost-Duitsland Finalepoule dames (1 t/m 6a plaats) in Rostock: Hongarije-Roemenië 3-0 (16-14, 15-13. 15-4); Sovjet-Unie - Bulgarije 3-1 (12-15, 15-8. 15-5, 15-10); Oost-Duitsland - West-Duits- land 3-1 (15-10, 15-8, 14-16, 15-6). Stand: 1. Oost-Duitsland 3-6 (9-1); 2. Sovjet-Unie 3-6 (9-2); 3. Hongarije 3- 4 (6-3); 4. Bulgarije 3-2 (4-6); 5. Roe menië 3-0 (1-9); 6. West-Duitsland 3- 0 (1-9). Troostronde (7 t/m 12e plaats) in Cottbug: Nederland-Frankrijk 1-3 (11-15. 13-15, 15-13, 7-15); Polen- -Zweden 3-0 (15-9, 15-6, 15-6); Tsje- cho-Slowakije - Italië 3-0 (15-8, 15-5, 15-4). Stand: 7. Polen 3-6 (9-1); 8. Tsiecho-Slowakije 3-6 (9-1); 9. Italië 3-4 (6-4); 10. Frankrijk 3-2 (5-7); 11. Nederland 3-0 (1-9); 12. Zweden 3-0 (1-9). Finalepoule heren (1 t/m 6) in Oost- -Berlijn: Sovjet-Unie - Italië 3-1 (10-15, 15-5, 15-13. 15-5); Polen-Bul- garije 3-2 (9-15, 6-15, 15-5, 15-8, 15-12); Tsjecho-Slowakije - Oost- -Duitsland 3-0 (15-13, 15-13, 15-6). Stand: 1. Sovjet-Unie 3-6 (9-1); 2. Po len 3-6 (9-4); 3. Tsjecho-Slowakije 3-4 (6-5); 4. Bulgarije 3-2 (5-6); 5. Italië 3- 0 (4-9); 6. Oost-Duitsland 3-0 (1-9). Troostronde (7 t/m 12) in Suhl:-Ne derland-Frankrijk 3-0 (15-12, 15-12, 15-2); Roemenië-Hongarije 3-2 (15-13, 13-15, 15-11, 9-15, 15-11); Finland-Griekenland 3-1 (12-15, 15-8, 15-9, 15-8). Stand: 7. Finland 3-6; 8. Nederland 3-4; 9. Roemenië 3-4; 10. Griekenland 3-2; 11. Hongarije 3-2; 12. Frankrijk 3-0. Engeland wil WK voetbal voor clubteams LONDEN De Engelse voetbalbond is druk doende met de or ganisatie van een soort wereldkampioenschap voor clubs om de Franchi-beker. Het is de bedoeling het eerste toernooi volgende zomer in het Verenigd Koninkrijk te houden met de finale op Wembley. Deelnemers worden de winnaars van de laatste vier Europese bekers voor landskampioenen, de vier winnaars van de Zuidamerikaanse voetbalbeker, enkele clubs uit de derde we reld en enkele clubs op invitatie. Het toernooi wordt gespeeld met twaalf ploegen. Voor de win naar is een eerste prijs beschikbaar van drie miljoen gulden en de beker met de naam van de onlangs bij een auto-ongeluk om het leven gekomen voorzitter Artemeo Franchi van de UEFA. Openbaar vervoer z< ikt graantje mee i iet alleen hét pas naar de I un desliga gepromoveerde V Waldhof Mannheim vaart el bii de successen. Dat doet >k het openbaar vervoer in deze Westduitse stad. SV 11 'i 'aldhof speelt sinds de pro- )otie naar de hoogste afde- \g van het Westduitse voet- l niet in het eigen stadion, jaar in het Südweststadion Ludwigshafen. De club tilde zijn trouwe supporters fin dienst zijn door hen daar tatis naar toe te laten ver- Daarom sloot Wald- jf een overeenkomst met de - v—jjatselijke vervoersbedrij- 4 jkn Voor elke betalende toe- mÊt vhouwer krijgen die bedrij- een mark. Er wordt ge kkend op een gemiddelde an 14.000 toeschouwers per Viswedstrijd. Nu er drie iuisduels achter de rug zijn, m eelt Waldhof al ruim }0.000 kijkers getrokken. De ins, dat het begrote gem id - 1de wordt overschreden zit nu al dik in tot vreugde Ji an de club èn de vervoers- •'i idrijven. Hkke vrienden 4 ebben ruz'e rian Clough en Peter Tay- r, jaren een succesvol onaf- Weidelijk trainersduo bij eröy County en Notting- am Forest, vliegen elkaar laatste tijd regelmatig in haren. Dit is nu weer het 'Va/. Taylor, tegenwoordig Ifstandig manager bij Der- County en zijn collega hugh van Nottingham Fo nt strijden nu om de trans- ferprijs van Peter Ward. Deze speler is enige tijd gele den voor f 300.000 verkocht aan Seattle Sounders. Toen de Canadese club failliet ging, keerde Ward terug en wilde gaan spelen voor de tweede-divisieclub Derby County. Clough wil daar een stokje voor steken, omdat hij van Seattle slechts f 95.000 van de drie ton voor Ward had ontvangen. Clough eist, dat Derby het verschil bij past. Taylor past daarvoor, omdat zijn club het geld er eenvoudig niet voor heeft en beroept zich op het feit, dat Ward transfervrij zou zijn verklaard. Gratis toegang voor werklozen De Spaanse eerste-divisieclub Osasuna doet veel om de po pulariteit bij het publiek te verhogen. Zo heeft de club uit Pamplona dertig seizoen kaarten ter beschikking ge steld aan werklozen. In de streek, waar Osasuna speelt, heerst grote werkloosheid. De gelukkigen werden bij lo ting bepaald. Brian Clough en Peter Taylor: toen een wereldduo, nu el- kaars vijanden. Prompt verscheen de deur waarder bij voorzitter Barlos op de stoep en werd diens huis in het openbaar ver kocht. Hasselt wijkt voor honden Voorzitter raakt huis kwijt Voorzitter Thomas Barlos van de Griekse club AEK Athene is zijn huis kwijt. Ten behoeve van zijn club had hij een hypotheek genomen op zijn huis voor een kwart mil joen gulden. De hypotheek was nauwelijks afgesloten, of AEK werd nalatig in het na komen van zijn schulden. Hasselt speelt in het komen de weekeinde niet. hoewel de competitieleider van het Bel gische voetbal de tweedeklas ser had gepaard aan Diest. De wedstrijd, die mede bepa lend is voor de bezetting van de eerste plaats in de „Twee de Nationale" is drie dagen vervroegd, omdat in het weekeinde op het terrein van Hasselt de wereldkampioen schappen plaats hebben voor Duitse herdershonden. Scheren loont de moeite Manfred Muller is tweede doelman bij Bayern Mün chen. Hij is al 36 jaar, maar wil nog graag enige jaren bij het topvoetbal betrokken blijven. Toen hij zich onlangs bij manager Uli Hoeness moest melden om over ver lenging van zijn contract te spreken besloot hij zijn door woeste baardgroei immer verwilderd ogend gelaat aan een grondige verzorging te onderwerpen. Voor het eer ste sedert vele maanden schoor hij zich. Hoeness wist niet wat hij zag, toen hij aan de contractbespreking begon en vroeg zich aanvankelijk af, of hij wel met Muller te doen had. De reserve-doel man motiveerde zijn face-lift met de woorden: „Ik wilde er eens een keertje jonger uit zien". Na de bespreking ver klaarde hij: „Het heeft mij nog geholpen ook. De mana ger heeft mij een verlenging van het contract aangeboden voor twee seizoenen Bundesliga blijft even groot Hadden de meeste clubs in de Westduitse Bundesliga tot voor kort oren naar een voorstel deze klasse van achttien in te krimpen tot zestien clubs om zodoende ruimte te scheppen voor lu cratieve buitenlandse trips, inmiddels is duidelijk gewor den dat alles blijft zoals het is. Het ziet er zelfs naar uit, dat het voorstel tot inkrim ping niet eens ter stemming wordt gebracht op de verga dering van 29 oktober in Mannheim. Van de achttien clubs zijn alleen nog Bayern München, Hamburger SV, VfB Stuttgart, Ei n tracht Frankfurt en Kickers Offen bach nog voorstander. Russische generaal Het sportblad Sport Zürich is nagegaan hoe trainer Fried- helm Konietzka Bayer Uer- dingen aan zijn roepnaam Timo is gekomen. Volgens het blad moet worden terug gegaan naar de jaren zestig, toen de trainer van de huidi ge revelatie van de Westduit se Bundesliga nog als speler actief was bij het toen veel furore makende Borussia Dortmund. Hij droeg toen zulk Amerikaanskort haar, dat zijn ploeggenoten hem gingen vergelijken met de Russische generaal Timo- schenko. Hoewel Konietzka tegenwoordig zijn haar aan merkelijk langer laat groeien, is zijn roepnaam nog altijd Timo gebleven. Sportprijsvragen DEN HAAG De trekking van Midlotto 37a heeft het volgende resultaat opgeleverd; 10 - 26-- 32 - 33 - 35 - 41. Re servegetal; 38. Cijferspel: 631317. Sportwereld DEN HAAG Oud-wereld kampioen Iser Koeperman zal vanaf vandaag voor het Nij meegse NOAD uitkomen in de hoofdklassecompetitie van de dambond. De 62-jarige Koe perman woont in de Verenig de Staten. LEIDEN Roeivereniging „Asopos De Vliet" heeft een vernieuwd clubgebouw. De vereniging, die al zo'n vijftien jaar aan de Dwarsweteringka- de in Leiderdorp zetelt, heeft de zomerperiode benut om de sociëteitsruimte anderhalf maal te vergroten en het inte rieur volledig te renoveren. De opknapbeurt was al gerui me tijd hard nodig. Door ge brek aan financiële middelen bleef renovatie echter lang uit. Dit jaar kwam het Leids Uni- versiteits-Fonds met een subsi die op de proppen. Dankzij die financiële injectie en het geld dat door veertig leden met een week werken werd verdiend, kon het verbouwde clubhuis gisteren officieel in gebruik genomen worden. ADVERTENTIE Een bijzonder aanbod van uw krant; 10 DAGEN COSTA BRA VA voor slechts per persoon op basis van VOIPENSION U verblijft in MALGRAT DE MAR, een gezellige, gemoedelijke badplaats, welke nog niet door het massatoerisme is aangetast. Het hotel SORRA D'OR (met zonneterras, zwembad, lounge. T V lift en internationale keuken) ligt 25 meter van het strand aan een ca. 2 km lange boulevard, waaraan de meeste hotels, bars. restaurants, nachtclubs en winkels liggen en waar het s avonds gezellig druk is. Malgrat heeft een mooi zandstrand met ver spreide groepjes pijnbomen. U kunt er vele takken van watersport beoefenen. Het station ligt nabij het) hotel zodat ook bijv. een bezoek aan Blanes (tropische tuinen) en BARCELONA (de op één na grootste stad van Spanje) tot de mogelijkheden behoort. Onze doorlopend ter plaatse aanwezige Nederlandse hostess zal u daarover gaarne alle gewenste inlichtingen verstrekken. U vertrekt per super de luxe touringcar van MAASKANT REIZEN (voorzien van toilet, bar, t.v. en video) rond het middaguur uit Den Haag en Rotterdam. Aankomst in Malgrat de andere dag omstreeks 9 uur v.m. Tijdens de reis wordt gedurende de nacht doorgereden. De vertrekdata zijn maandag 10 OKTOBER en 17 OKTOBER a s. Deze reis is eveneens mogell|k met een overnachting op de heen. en terug- i dagtocht naar Barcelona en Montserat, een mlddaatocht naar i da botanische tuinen alsmede een zondagmorgen- ïsdag 4 OKTOBER en dinsdag 18 OKTOBER a s. alsmede van een speciale extra HERFSTVAKANTIEREIS op vrijdag 14 OKTOBER a.s. Kosten 435.- per persoon. Tijdig boeken wordt dringend aéngeradenl Gecombineerde reisverzekering 20.- per persoon 5.- poliskosten. Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6.- poliskosten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk In onze vestigingen Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Spui) en Coolsingel 67 Rotterdam (t.o. stad- POSTBUS 16050, 2500 AA 'S-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR)

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11