gehoordgezien f in de nood vinden NCRV en EO elkaar BEELD SPRAAK -^DIP/TELEVISIE CeidócGoivumt MAANDAG 19 SEPTEMBER 1983 PAGINA 7 door Ton Oliemuller Nu al ontwaart men 'schrik in Hilversumse ogen bij de gedachte dat op korte termijn het be drijfsleven zijn gang zal kunnen gaan met abon- nee-tv. Nota bene meldt zich via anderen als een van de gegadigden het warenhuis V en D, een firma die toch wel over voldoende uitstalkasten in den lande beschikt. Nooit heeft het bedrijfs leven zich met omroepen bezig gehouden, totdat het er nu winstmogelijk heden in ziet. 1 In Hilversum zitten honder den creatieve mensen, [spl alle vormen van tv hebben uitgeprobeerd en uitgewerkt, technisch zowel als inhoude- e B üjk en daarvoor zelfs in Amerika zijn wezen kijken, jnk Dezen zouden wel eens voor ijn goed geld overgeheveld kun- le J nen gaan worden bedrijfsleven. Dan krijg je i g nog langzame leegloop bij de omroepen ook. Zonder ooit een cent te investeren in kennis van de tv zullen die betaal-tv-bédrijven het volk wel eens even kijkwaar voor ogen zetten. Nimmer werd t zij een ondernemer in een com- te h fortabeler gespreid bedje ge- be legd. En dit zonder gehin derd te worden door aller- ijn' hand omroepwettelijke bepa lingen, waar de bestaande sseij omroepen op straffe van be risping en zendtijdverlies zich wel aan moeten houden, ïidl Dit zal allemaal zon vaart Jen niet lopen, zei ook de heer Wolzak van de VNU, een de van de deelnemers aan de bedrijfsmatige abonnee-tv. Juist. Het gaat geleidelijk. va We zien heus niet iedereen |Volgend jaar al dertig gulden per maand storten voor ge wenst kijkwerk op de buis. Zoals ons land destijds tien jaar de tijd nam om in elke huiskamer een beeldbuis te krijgen, zo zal nu ook abon nee-tv langzaam oprukken. Maar dan wel zo, dat tegen die tijd de bestaande omroe pen geslonkèn zullen zijn tot dwergen met uitzendingen van een scheut kerkzang bij de EO en een zak vol pop clips van Rob Out, omn maar eens twee uitersten te noe men. Tot omroepen met een eigen gezicht, die mens- en maatschappijbeeld helpen vormen, zal het hoegenaamd steeds minder komen. Daarom stond Hilversum in tussen met een eigen ant woord klaar. Het heeft een consortium in de maak, een samenwerkingsverband, zo als we al meldden, dat buiten de bestaande omroepen om als private onderneming abonnee-tv gaat bedrijven in concurrentie met het hierop happige bedrijfsleven. Een studiecommissie werkt al aan een opzet voor een programmering, waarin alle omroepen zich kunnen vin den, hoe moeilijk dat ook nog zal kunnen worden. Men laat Mies bijv. een klessebes-show opzetten, waarin Rob Out een popgroep dropt, de TROS een artiestje, de NCRV een zendeling, de KRO een mis sionaris en waarvan ook de AVRO een graantje meepikt door Fred Oster als levend decor te laten fungeren. SPELSHOWS Dit lijkt scherts, maar als ma quette voor een gezamenlijke toekomstprogrammering zou het best kunnen dienen. De NCRV zou bijv. kunnen bij dragen door opnieuw spel shows op te zetten. Deze om- NCRV-voorzitter drs. Thijmen Jansen: „Op het punt van abonnee-tv zullen de NCRV en de Ev. Omroep elkaar niet in de steek laten". roep plaatste jaren geleden menig zenduur in het teken van spelen zonder grenzen, waarvoor breed kijkvolk zich aan de buis verdrong. Dit raakte er op de langere duur uit, omdat die bedrijvigheden te kostbaar werden. Maar als een nieuw consortium over een redelijk budget kan be schikken, zonder er kostbare actualiteitenredacties en diepgravende documentaris- ten op na te hoeven houden, zullen dit soort graag beke ken zaken als NCRV-inbreng opnieuw een kans krijgen, terwijl het mensbeeld, waar de bestaande omroepen voor staan, er niet door geschaad wordt, integendeel, de homo ludens, de spelende mens, mag beschouwd worden als een algemeen geaccepteerd cultuurgoed. Men kan er niet omheen, in Hilversum staat de grootste tv-fabriek in den lande. Die „fabriek" is daar gekomen door de gezamenlijke inspan ningen van alle omroepen. Het beheer van dit bedrijf komt dan wel gedeeld in handen van de overheid en de omroepen, maar het zal zich met- al die creatieve mensen in huis gemakkelijk ontwikkelen tot een zelfstan dig producerend tv-bedrijf. En als zodanig mogelijk ook toelevering gaan bieden aan bedrijfsmatige tv. Bij die ge dachte alleen al rilt men in Hilversum. Weliswaar vloei en de geldstromen uit dat fa cilitaire NOS-bedrijf naar de omroepen, maar de winsten houden de bedrijvers van abonnee-tv uiteraard zelf. Daar moeten zij hun aandeel houders van betalen, terwijl het omroepenconsortium de gelden direct kan doen terug vloeien naar de pot, waaruit de eigen tv-produkties wor den betaald. Waar staat de KRO? Zegt voorzitter mr. Ben Schmitz, dat zijn omroep op het stand punt blijft staan, dat een evt. te vormen consortium bij voorkeur in NOS-gezamen- lijkheid gestalte moet krij gen. Maar ook bij het bewan delen van andere wegen zal de KRO mee blijven doen. De omroep vertegenwoordigt zestig jaar omroepkennis en die geef je niet prijs aan winstmakers. Het is mooi om ook in consortiumprogram ma's het eigen gezicht te kunnen tonen, maar wordt dat in mindere mate moge lijk, dan zal de KRO uitzen dingen inbrengen, die blij kens de kijkervaring een breed publiek aanspreken. Om een paar voorbeelden te noemen wees hij op „De her dershond" en om de gedachte te bepalen „De leeuw van Vlaanderen". PURE NOOD De nood moet in Hilversum wel hoog gestegen zijn als zelfs de NCRV en de Ev. Omroep elkaar op dit punt vinden. Die twee converse ren normaal uitermate moei lijk. Beide hebben geen moei te met de acceptatie van de KRO in het evt. samenwer ken aan een gezamenlijk pro gramma. Maar zowel de EO als de NCRV doen in het ko mende seizoen een en ander aan de Lutherherdenking. Zou men toch denken aan overleg tussen die twee, om dat men via radio en tv an ders toch gemakkelijk twee verschillende visies krijgt aangereikt op deze kerkher vormer. Zegt NCRV-radiohoofd Paul Hollaar:1 „Nee, hier hebben wij geen overleg over gehad. Wij gaan speciaal in radio programma's Luther toegan- keliojk maken voor de jonge ren". Maar juist de jongeren schij nen als zonen en dochters hunner vaderen op ouderlij ke kosten tientjeslid te zijn van de EO en die mikt dus ook op deze jongeren. Die va ders maken de EO sterk met het oogmerk de NCRV bin nen het gareel te houden, zonder er zich scherp van be wust te zijn, dat zij daarmee langs een omweg de NCRV van zendtijd beroven. Zou dit kunnen leiden tot een kloof in het geloofsbeeld, inzake het eigen consortium met abonnee-tv zijn EO en NCRV het roerend eens. Zij hebben' al te vaak ervaren hoe de gewiekste kinderen van de duisternis ook in Hil versum gaten genoeg in de omroepwet aanboorden om daar doorheen te kruipen en groot te worden. De gezags getrouwe kinderen van het licht hielden zich echter aan de regels en zagen de concur rentie gedijen. NCRV-voorzitter Thijmen Jansen: „De pertinente afwij zing in de medianota van de bestaande omroepen voor abonnee-tv nemen we niet. We zijn bezig het parlement te bewegen in een voor ons gunstige richting. Als ook wij als omroepen abonnee-tv te gen betaling mogen gaan ma ken, zou dit kunnen, gebeu ren in duidelijk onderschei den blokken, bijv. het ene uur de VOO met iets ge waagds en vervolgens een confessionele inbreng met een christelijk bepaald mens beeld, althans een program ma-aanbod,! waarin onze ei gen ethiek voorop staat en waarin duidelijk wordt ge steld, dat wij uitsluitend voor dat onderdeel van het pro gramma verantwoordelijk zijn. Haken wij af, dan geven wij terrein prijs aan de ande ren. Op dit punt hebben Ev. Omroep en NCRV elkaar ge vonden. Wij gaan samen door. Zullen op geen enkel moment een gescheiden standpunt innemen". Doet de Ev. Omroep dit wel, zou zij afhaken en de NCRV niet, dan zou dit kunnen lei den tot ledenverlies bij de NCRV. De EO zou hier garen bij kunnen spinnen, maar af breuk doen aan een groter belang. In de nood blijken NCRV en EO elkaar te vinden. Op dit punt zullen deze beide om roepen één lijn trekken en elkaar niet in de steek laten. Hans van Maanen, NCRV-tv- hoofd: „Maar we moeten er wel van blijven uitgaan, dat we tv-makers zijn en geen predikers". id f WILHELM In de AVRO-tv-serie „Wil lem van Oranje" -momen teel in de montage- loopt een merkwaardige vogel rond. Hij heet voluit Wil helm Johannes Alferink en beweert een volle neef te zijn van Johannes kardinaal Alfrink. Toch verschilt zijn naam een „e" met die van genoemde kerkelijke hoog waardigheidsbekleder, maar dat zegt volgens hem niets, want de hele Alfrink- clan zou volgens hem zijn opgesplitst in Alfrinks en Alferinks. De kardinaal be schouwt hem, beweert hij, als zijn beste vriend. Hij toont dit aan door er op te wijzen, dat toen onlangs zijn vader overleed de kardinaal 1 persoonlijk op eerste ver zoek de Requiemmis op droeg. In de Oranje-serie speelt hij de rol van de Delftse priester, die op ze ker moment werd aange sproken door Jean Jaure- qui, een rol van de Belg Ka- rel Vingerhoets, die een aanslag beraamde op het le ven van Willem. Die Jean sacramenten der stervenden toe te dienen, aangezien hij het niet zo best meer maak te. Die Jaurequi bediende zich van deze list om toe gang te krijgen tot de kapel, waar Willem op dat mo ment in de Oude Kerk ver bleef. Willem Alferink woont in Amsterdam, waar hij als waarzegger en ge bedsgenezer de kost ver dient. Toen hij dit de kardi naal vertelde zou deze ge zegd hebben, dat iedereen zijn eigen plaats in dit leven heeft gekregen en dat aan hem, Willem Alferink dus, kennelijk de gave was ge schonken de zieken bij te staan met zijn gebed en met zijn warmte. Willem be weert ook genezende han den te hebben. Ten bewijze daarvan ontblootte hij de bovenarm van schrijver de zes en vatte de biceps met volle handpalmen aan. Er stroomde inderdaad voelba re warmte over uit Willem. Een mooie gave. Maar niets voor niets. Hij moet ervoor betalen in de vorm van een sterke nervositeit en subtiel invoelingsvermogen, waar door hij in staat is gemak kelijk met anderen mee te leven. Zo ziet men hem ook in zijn rol als Delftse pries ter, waar hij Jaurequi tege moet treedt met de woor den: „Waarmee kan ik u helpen, mijn zoon?" NINA Nina Hagen schijnt naar verluidt een aanzienlijke gedaanteverandering te hebben ondergaan. Zij is de vlotte spring in het veld ge bleven, maar wiebelt toch minder van de hak op de tak. Dat schijnt er iets mee te maken te hebben, dat zij op een gegeven ogenblik moeder is geworden van .dochter Cosma Shiva en overal laat weten gek te zijn op dit kind. Net zoals haar .eigen zingende moeder Nina als kind overal mee naar toe nam, zo verschijnt zij ook overal met de reis- wieg. Die staat met kind achter het podium als Nina moet zingen. Nina is ook nog aanhangster geworden van een bepaalde religieuze sekte, hetgeen men volgens haar niet moet uitleggen als een vorm van gekte. Zij staat frank en vrij in het le ven en bezingt dat in haar nieuwe elpee „Angstlos" met daarop een hartekreet als „I love Paul". En nu ie dereen gissen wie die Paul Toelichting eh rubriek van Aad van den de feu vel en Rene Steven ,Sport op maandag" kijkt Brug op de gisteren ge- e speelde wedstrijd Ajax- 01 Feijenoord, alsook de re- ges iuitaten in de eerste ron- r ie van de Europa Cup. •g, bovendien volgde een ,ke earn het debuut van FC e Ironingen. Joop Niezen ■nlfrok naar Middelbrug voor atjtde oefenwedstijd van het ?t i Nederlands elftal tegen idl ien combinatie van ■rP leeuwse amateurs, die vanavond wordt gespeeld. :/j tenslotte komt er nog CJ' vlleybal aan de beurt. 'en Nederlands dames- eam speelt in het Oost- iuitse Cottbus de laatste vedstrijd in de voorron den om het Europees kampioenschap. 12.45, Nederland 1. van den Heuvel. turwerk in verf schilder Jan Makkes be woont samen met zijn vrouw Elly een museum- boerderij in Santpoort. •Jacqueline Crevoisier gaat in de serie Ontmoetin- 9en" bij hen op bezoek. In sen soort kapel exposeert "ij zijn werken, waar hij iaarsen opsteekt voor een evensgroot Mariabeeld en aldus zijn inspiratie op doet. Desondanks komen zijn godsdienstige gevoe- iens niet in zijn schilderij en tot uitdrukking. Jan vlakkes maakt vooral bodschappen en bloem rekken, erupties in kleur. '1-40, Nederland 2 Nederland NEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke. Rechtstreeks programma met gasten in de studio. Presentatie: Ti neke Vos. KRO 18.55 Cijfers en letters. Spel- programma gepresenteerd door Robert ten Brink. 19.20 Hints. Spelprogrogram- ma van Frank Kramer, waarin bekende Nederlan ders zich van een heel an dere kant laten zien. NOS 20.00 Journaal. KRO 20.28 Mozart. Tv-serie over het leven van Wolfgang Amadeus Mozart, Afl. 5: Mozart heeft in Wenen een laatste ontmoeting met zijn vader en componeert zijn succesopera's Le Nozze di Figaro en Don Giovanni. 22.00 Brandpunt. Actualitei tenrubriek. 22.45 Sport op maandag. Kri tische beschouwingen van actuele sportgebeurtenis sen. 23.30 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.25 Staatsloterij. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. AVRO 19.12 Gorilla. Documentaire film over de bescherming van de met uitsterven be dreigde berggorilla. 20.00 Harry Belafonte in ge sprek met Ruud ter Weij- den. Interview als voorbe reiding op zijn Europese tournee. 21.05 Mei Torme, Astrud Gil- berto en The Skymasters. Opname van het North Sea Jazz Festival. 21.40 Vuurwerk in verf. In de serie Ontmoetingen bezoekt Jacqueline Crevoisier' de schilder Jan Makkes. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Nieuws voor doven en slechthorenden. Harry Belafonte vanavond in gesprek met Ruud ter Weyden op Duitsland DUITSLAND 1 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.25 Zes goed. Serie. 19.00 Rendez-voua met de dood. Naar de roman van William Irish. 20.00 Journaal. 20.15 Luister en ellende der courti sanes. Serie naar Honore de Balzac. Vierde deel. Baron de Nucingen valt volkomen voor Esther en dat is de kans. waarop de Abbe gewacht heeft. Hij dwingt Esther gefingeerde geldwissels te on dertekenen. die de Baron moet vol doen. Zijn passie Is zo groot, dat hij zonder morren betaalt. Vervolgens dwingt de Abbe Esther haar verhou ding met Lucien op te geven en zich voor de toekomst van haar geliefde op te offeren. Lucien, die intussen de smaak van het Parijse society-leven te pakken heeft, protesteert niet. 21.15 2 x Cameroon en terug. Reis verslag. 22.00 De volgende alstublieft. Duitse dokterserie. Afl.: Zijn laatste wil. 22.30 Achtergrondinformatie. 23.00 Verboden spelen. Franse film van Rene Clement (1952). „Verboden spelen" ofwel „Jeux interdits" is Renè Clements beroemdste film en behoort tot de klassiekers van de filmgeschiedenis. De film were !rd«r- tijd met zes prijzen onderscheiden, waaronder een Oscar. Het verhaal speelt in het begin van de zomer van 1940. Op de vlucht voor de Duitsers verliest de vijfjarige Pau- lette (Brigitte Fossey) haar ouders tij dens een luchtaanval. Op een boer-, derij aangekomen, raakt ze bevriend met de jongste zoon van het gezin, Michel (Georges Poujouly). Samen leggen ze in het geheim een dierenkerkhof aan en spelen hun spelletjes met de dood, waarin de wrede realiteit van de oorlog op ma cabere wijze tot uitdrukking komt. 00.25 Journaal. DUITSLAND 2 17.50 De straten van San Francisco. Amerikaanse politieserie. Afl.: Enkel een ongeval (1). Aansl.: Journaal. 18.25 De straten van San Francisco. Tweede deel. 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Hitparade van het ZDF. Pre sentatie: Dieter Thomas Heek. 20.15 Gezondheidsmagazine Prak tijk. Afl.: Hypnose tussen magie en geneeskunde. 21.00 Actualiteiten. 21.20 De matrozen van Kronstadt. Schets van een opstand in Rusland anno 1921. 23.20 Tussen de beelden. Serie over de geschiedenis van de film. Eerste deel: Montage. 00.20 Journaal. DUITSLAND 3 WDR 18.00 Tv-cursus Duits. 18.30 Sesamstraat. 19.00 Het actuele uurtje. 20.00 Journaal. 20.15 Hoofd om hoofd. Wetenschap pelijk spelprogramma. 21.45 Spiegel van het land: Rand- •problemen. Film over werklozen. 22.15 Help me dromen (3). Italiaanse serie van Pupi Avati. 23.05 Journaal. Onderstaande programmering on der voorbehoud van 'staking. BRT 1 16.50 Teletekst voor iedereen. 17.00 Schooltelevisie. 18.00 Bollie en Billie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Rondomons. Afl.: Jonge muzi kanten uit Lapland. 18.30 Take it easy (Open school). Deel 2, les 4. 18.55 Jukebox. 19.05 Intelligentie-testen. Uitzending door derden. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Mini mikro makro. Spelpro gramma. 20.20 Onder de Zuiderkeerkring (Under Capricorn). Australische serie van Rod Hardy. Derde deel. 21.10 Benny Hill show. Programma met de Britse komiek. 21.35 Fundamenten. „Over vrede ge sproken...". Met prof. B. Roeling en Paul van de Meerssche. 22.25 Journaal. Aansluitend: Coda (poezie). BRT 2 19.00 Tijdrover: Doe-het-zelf. Silico nen (2). 19.15 Van negen tot vijf (17). Ameri kaanse komische serie. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal en sport. 20.10 De weerman. 20.15 Extra-time. Sportprogramma. Aansl.: Toto- prognose. 22.00 Pop-Elektron. Herhaling Tor- hout-Werchter 1983. RTBF 1 17.15 ONEM. Informatie zoekenden. 17.30 Plein jeu. Programma voor de jeugd. 19.05 Ce soir. Actualiteiten. 19.25 Consumententips. 19.30 Journaal. 20.00 Le juge Fayard dit „Le she riff". Franse sociale politiefilm van Yves Boisset (1976). Aansluitend: De bat over recht en democratie. 23.10 Journaal. RTBF 2 16.00 Teletekst. Regionaal magazine. 18.00 Un juge, un flic (1). Franse se rie van Denys de la Patelliere. ma^O Sportprogram- 19.25 Toto-berichten. 19.30 Nieuws voor doven en slecht horenden. 20.00 Seniorama. Magazine voor de derde leeftijd. 20.30 Mariage de guerre. Waals to neelstuk van Henri Tournelle. 22.30 Landbouwinformatie. Herha- 16.55 Play school. 17.20 The adventures of Tintin. 17.25 On puzzle trail. 17.40 Play away. 18.05 John Craven's newsround. 18.15 Blue Peter. 18.40 Journaal. 19.00 Southeast at six. 19.30 Fair comment. 19.40 Top secret. 20.10 Bellamy's new world. 20.40 Hi-de-hi. Serie. 21.10 Panorama. Actualiteiten. 22.00 Journaal. 22.25 Rough cut. Amerikaanse film (1980). 00.15 Film '83. 00.43 Journaal. 00.45 Propaganda with facts. BBC 2 18.10 Education. 18.40 F.A.C.T.S. 19.05 Treasure houses. De schatten van het natuurgeschiedenismuseum. 19.35 Honourable members. 20.00 Riverside. 20.35 The beat of Delia. Selectie kookcursus. 21.00 Just me and you. Amerikaanse tv-film (1978). 22.30 Attlee, the reasonable revolu- 23.20 Darts. Engelse kampioenschap pen voor profs. 23.40 Newsnight. 00.35 Darts. Engelse kampioenschap pen voor profs. 01.11 Science. 01.35 Technology. ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia. 19.30 Survival. 20.00 The Krypton Factor. 20.30 Coronation Street. 21.00 The winds of war. 23.00 News at ten. 23.30 Straw. 00.00 Murder is a one act play, thril- TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NOS-NOT 11.00 Schooltelevisie. NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. FEDU- CO 14.00-14.20 Fries telebordpro- gramma. 15.00 Medelanders Neder landers. RVU 15.30 De Telefoonshow. Serie live-programma's over ouder wor den. KRO 16.00 Een maandag in Den Bosch. Serie van drie programma's waarin Aad van den Heuvel praat met mensen uit de regio.(herh). 17.00 Smokkelaar. Avonturenserie voor de jeugd over de smokkel rond 1800 in Engeland. (Slot, herh.) NEDERLAND 2 NOS 12.55 Prinsjesdag. Rechtstreeks verslag van hel uitspreken van de Troonrede (13.15 uur), het aanbieden van de Miljardennota (15.00 uur) en re acties op het aangekondigde regerings beleid voor 1984. DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.25 Sesam- strsaL 10.00 Journaal en achtergrond informatie. 10.23 In Colorado is de duivel los (The Sheepman). Western. 11.45 Umschau. 12.10 Gezondheids magazine Praktijk. 12.55 Persover zicht. 13.00 Journaal. 13.15 Videotext voor iedereen. 16.10 Journaal. 16.15 Auto *83. Nieuws van de autobeurs Frankfurt. 17.00 Kapitein Korda (1). Jeugdserie. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 15.57 ZDF-Uw programma. 16.00 Journaal. 16.04 Mo zaïek. Aansl: Journaal. 16.35 Strandpi- raten. 17.00 Journaal. Aansl.: Nieuws uit de deelstaten. BELGIE BRT 1 BELGIE FRANS 1 ENGELAND BBC 1 07.30 Breakfast time. 10.30 Play school. 13.30 Journaal en finan. nieuws. 14.00 Pebble Mill at one. 14 45 Bod. Kinderprogramma 15.00 Liberal party assembly Harrogate. 16.15 Songs of praise. Religieuze liederen. 16.55 Play school. ENGELAND ITV 13.10 Sounds like a story. 13.30 Gardening time. 14.00 News at One. 14.20 Anglia News. 14.30 Look who's talking. 15.00 A plus. 15.30 Stay with me till morning. 16.30 Does the team think. 17.00 Moschops. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. TROS: Na ieder heel uur een uitz. v. Aktua. 16.02 Een duit in de zak. 17.02 Piekuur. (17.55 NOS: Meded). 18.06 Het Journalistenforum. 19.02 TROS Country. 20.03 En nu de moraal... 20.30 Cafe Chantant. 21.02 Gasten boek. 22.02 Aktua-Sportcafe. NOS: 23.00 Nws en meded. 23.07 Met het oog op morgen. AVRO: 0.02 De te rugkeer. 1.02 Easy Listening. 2.02 AVRO's Service Station. 6.02 Auto in? AVRO aan. (6.30 AVRO'S Radio- HILVERSUM 2 16.00 en 17.00 Ni&s. NOS: 18.00 Nws. 18.20 P.P.: Uitzen ding van de Centrum Partij. 18.30 Uitzending van de Mormonen. 18.45 Uitzending van de Bond Zonder Naam. VOO: 18.50 PM. 19 00 Nws. 19.03 Veronica Sport. 20.00 Nws. 20.03 De grote verwarring. 21.00 Nws. 21.03 Confrontatie. TELEAC: 21.30 Kantoorinnovatie (herh. 17). 22.00 Alg. voorl. progr. NOS: 22.30 Nws. VOO: 22.40 Veronica film. 23.00 NOS: 23.00 Hoorsp. week 1983: Con- taeva 1994, hoorsp. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. 16.03 Toppop Disco Show. (17.30 Ra diojournaal). 17.56 Per Saldo. NOS: 18.04 De Avondspits. AVRO: 19.02 Fanclub. 20.02 Folklive. 21.02 El pee-uur. 22.02 Candlelight. 23.02- 24.00 AVRO'Swingtime. HILVERSUM 4 17.00 Zie Hilversum 2. 20.00 Radio Filharmonisch Orkest en Groot Omroepkoor o.l.v. David Zin- man met werken van Bartok en Ko- daly. 22.00 Jazz op vier met Aad v.d. Bos. 23.00 Zie hllversum 2. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. AVRO: 7.02 Auto in? AVRO aan (7.02, 7.30, 8.06 en 8.30 AVRO's Ra diojournaal. 7.33 en 8.33 Per Saldo). 9.03 Steunpunt. 9.08 Arbeidsvitami nen. (10.03 Duimeland). 11.30 Sound track. 12.03 Muzikaal Onthaal. 13.06 Prinsjesdag 1983. 17.55 Mededelin gen (NOS). HILVERSUM 2 KRO: 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Program maoverzicht. 7.22 Het levende woord. 7.30 Nws. 7.35 Echo. (8.00 en 8.30 Nws.). NOS: 9.05 Gymnastiek voor de vrouw. 9.15 Werkbank. 9.24 Water standen. 9.30 Nws. KRO: 9.33 Schoolradio. 10.00 KRO's Leestafel. (10.30 en 11,30 Nws. 11.05 Postbus 900). 12.00 Kruispunt, overheidsvoor lichting: 12.16 Uitzending voor de landbouw. NOS: 12.26 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Nws. KRO: 12.36 Echo. 13.00 Nws. 13.10 KRO's Coverstory. 13.30 Nws. 13.33 Schoolradio. NOS: 14.30 Nws. 14.33 Na de Beeldenstorm (3). 15.03 Wat koop ik er voor. 15.30 Nws. 15.32 Een leven lang. TROS: 16.00 TROS Nieuwsschow. (16.30 Nws.). 17.00 Ak tua. (17.30 Nws). 18.00 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. VARA: Van 7.00-18.00 aktuallteiten via Dingen van de dag. 7.02 Felix Meurders - Louis Verschuur - Erik Post. 9.30 Jeroen Soer - Roel Koe- ners. 12.03 VIP-Spel. 13.03 Peter Holland - Erik Post. 15.30 Popkrant. HILVERSUM 4 TROS: 7 00 Nws 7 02 Een goede morgen met Luc Lulz. (8.00 Nws) 9.00 Continu Klassiek. 11.00 TROS- Concertzaal: Rotter dams Filh. Ork. EN Filh. Koor. Toon kunst met sopr. en alt,: Klass. muz. 13.00 Nws. 13.05 De meest verkochte klassieke tien. NCRV: 14.00 Liederen van Hans Pfitzner. 14.30 In kleine be zetting: Klass. muz. voor strijkers. 15.15 Beroemde soloconcerten: klass. muz. voor plano en ork. 16.00 De Hobbit, (11) hoorspelserie. 16.35 Entr'acte, gltaarmuz. 16.45 Woord ih de middag. 17.00 Overname Hilver-

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7