Hoofdrol voor Huug Aandewiel in attractieve LMHC bedwingt Amsterdam: 2-2 KNAPPE PRESTATIE OEGSTGEEST Quick Boys na rust in problemen FC Lisse krij$ te weinig e ARC laat JA' geen kans: 3-' AZC bekert verder Meerburg nog puntloos Remise Oranje Groen GELIJKSPEL (1-1) TEGEN SPAKENBURG NOORDWIJK EN RIJNSBURGSE BOYS KOMEN NIET TOT SCOREN j.eem den a 1. Inv ste h LEIDEN Het waterpoloteam van AZC heeft zich eenvoudig geplaatst voor de volgende be kerronde. Brandenburg werd met 20-1 opge rold. Eric Noordergraaf was met negen doel punten de topscorer bij de Alphenaars. Het door LZ '86 georganiseerde traditionele toernooi om de Zilveren Sleutels werd afgelo pen weekeinde een prooi voor Het Y. De Am sterdammers bleken in de eindstrijd te sterk voor De Zijl/LGB. Na een aanvankelijke 2-6 achterstand ging de Leidse formatie met 10-11 ten onder. LZ kwam in het eigen toernooi niet verder dan een vierde en laatste plek. Na tegen Het Y nog met 6-6 gelijk te hebben gespeeld, verloor de organiserende vereniging van Rotterdam. LEIDEN SV Voorschoten heeft tegen Woubrugge het eerste punt verlies in de eerste klasse van de za terdagafdeling moeten incasseren. De Voorschotenaren kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel. Meer burg wacht nog op de eerste punten. Tegen Alphia ging de Zoeterwoudse ploeg in de slotfase de boot in: 1-4. Leiden had aan één treffer voldoen de voor de zege op TAVV. SV Voorschoten - Woubrugge 1-1 (1-1) Op een prima bespeelbaar veld na men de bezoekers de leiding. Leo van der Wetering schoot raak: 0-1. De Voorschotenaren kwamen terug via Wim van Luik, die na door doelman Volwater gevloerd te zijn, de vrije trap ineens inschoot: 1-1. Na rust daalde het spelpeil en werd er niet meer gescoord. Leiden - TAVV 1-0 (1-0) Een door Rik Brink doeltreffend besloten Leiden aanval leverde de thuisploeg de overwinning op. Na het eerste speldeel, waarin Leiden het betere van het spel had, kreeg TAVV in de tweede rondgang een paar scoringskansen. Omdat die niet werden benut, bleven de punten in en bij Leiden. Meerburg - Alphia 1-4 (1-1) Al in de 7e minuut mocht Kees van Boxel de bezoekers vanaf elf meter aan de leiding brengen. Meerburg kwam goed terug, maakte via Joep Duyndam gelijk en leek met sterk aanvallend spel op de overwinning af te gaan. Oihdat Alphia goalie Ri chard van Deuren zijn doel echter schoon hield, konden de bezoekers zich in de slotfase overtuigend langs Meerburg werken. Jan Martens, René Noorlander en invaller Allen Uitvlucht bepaalden de eindstand op 1-4. Eenvoudige zege dames Valken '68 LEIDEN In de damescom petitie vond dit weekeinde slechts één wedstrijd door gang. In de tweede klasse za terdag behaalde Valken '68 een soepele 1-4 zege op Spor tief. Na een stug begin kwam de Valkenburgse scoringsmachi- ne alsnog op gang, wat resul teerde in drie doelpunten. Het zware veld eiste echter zijn tol: daarna kon nog slechts één treffer genoteerd worden. Syl via Rootselaar, Caroline Roem, Marlies van Egmond en Da- niëlle Schrok scoorden. KATWIJK Tegen Spakenburg kreeg Quit hetvooral na rust erg moeilijk. Tot dan was dot ploegen boeiend aanvallend voetbal op de gr; legd, waarbij overigens nogal slordig met de kansen was omgesprongen. Omdat Quick Boys pauze toch éénmaal wist te scoren en doelm; Guyt het Katwijkse doel met enkele ijzersterkl schoon hield, kreeg de ploeg de winst in zl beeld sloeg nogal drastisch om, toen Spaken! snel simpel gelijk kon maken. Het plotseling nen van de overtuiging bij Quick Boys had geei treuze gevolgen. Spakenburg profiteerde niet ei thuisploeg de tijd om zich te hervinden. Zo bleellSTE 1. ppeti hsteri Al met al mocht de ploeg van Van Vianen tevreden zijkft y puntendeling. Ook al leek er aanvankelijk meer mogq duel had een open karakter. Beide ploegen gaven ru|R dacht aan de aanval en illustreerden dat door meerm|°/-' mensen vanuit de achterste linies ver op te rukken, lp be werd in de verdediging ook het nodige risico genomenpder Quick Boys niet de dienst uitmaakte, creëerde de ploegjKees h>t merendeel van de kansen. Het vizier stond ecl .cherp genoeg (met name bij kopballen van Mart van en Johan Jonker) of Spakenburg-sluitpost Jos de Feijti voor knappe reddingen. Spakenburg wist evenmin toe Enkele hoge voorzetten waren voor de Katwijkse deL door de fikse wind nauwelijks te beoordelen, maai"1 B Spakenburgse aanvallers wisten er geen raad mee. Na ej5161*" pe rush van Floor van Duyn brak Quick Boys dan tochfterk open. De in stelling gebrachte Kees van Rooyen zag £ht h nog door De Feijter gestuit, maar Floor van Duyn aarzej; van moment en tikte het terugspringende leer alsnog in deiiati 1-0. Spakenburg was bijna, ook al toonde het geen purefcen Iers in de gelederen te hebben, weer heel snel langs: doelman Guyt ranselde de bal met bliksemsnelle actie: doel. Kort na rust hielp een moment van onoplettendheid irm A lediging van Quick Boys de Spakenburgers aan een tri*- fer. Frits van Dijk kon van links naar de vogelvrij gela Heine schuiven, die geen moeite had om de 1-1 op het :e brengen. De thuisploeg was direct danig de kluts werd, met name op het middenveld, enige malen complt klast door knap en secuur tikwerk. Echt gevaar wist burg niet veel te stichten, al was het na een zeer kna[ van Bert Koops uiterst dicht bij een doelpunt. Quick Borate te zich langzaam uit de malaise en kreeg nog bescheiden]"111^ De 1-1 remise, een uiteindelijk beiderzijds aanvaardbar160' taat, werd evenwel niet meer bedreigd. itsvoi LEJtzo< Scoreverloop: 32. Floor van Duyn 1-0; 54. Heine 1-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas, Rienks, Jonker, Heerikhuiserjploe| Duyn, Sis-tu Pan, Floor van Duyn, Hogewoning, Van Rooyen (Eijs* Zaa .DEN unate énstr met LISSE FC Lisse kreeg duidelijk te weinig in de s}°vel DUNO. De Hagenaars namen door met 1-2 te winnend de puntenbuit mee, daarbij overigens geholpen door Nico'0 de weg. De Lisser doelman zit in een erg ongelukkige pelf101"5 dit seizoen al eerder kostbare fouten te hebben gemaaktPe 0> ook zaterdag de doorgaans zo betrouwbare steunpilaa! een 1-1 stand de bal uit zijn handen liet vallen, die p(_ lijn passeerde. 1 Vooral voor de pauze had de thüisformatie zich meei toeëigenen dan de 1-1 tussenstand. Al na zo'n minui kwam DUNO door een verdedigingsfout op voorsprong kig voor Lisse stond Gert van der Hulst niet veel lapE.. goede plaats, toen Rob Suttorp voorgaf: 1-1. Jan var het speelde zich even later goed vrij, maar schoot te zachtp zjc even later kopte hij de bal tegen de Haagse staan<(onen Schalk schoot vervolgens tegen de keeper, waarna eenjgvlie de scrimmage door een Haagse verdediger van de lijn haald. Na de hervatting pakte DUNO de leiding in hel routineerd over en kwam de onzekerheid van de andeitaer ke Nico Groeneweg weer boven drijven. Halverwege d^ deel ving hij de bal niet goed genoeg en gehinderd dc gen speler rolde de bal uit zijn handen over de lijn. 1 Eensief, dat door de Hagenaars met veel manschappen keerd, bood met name Jan van Slooten nog mogelijk! gebrilde middenvelder kon Lisse echter niet meer loogte "tillen. LEIDEN ARC beheerste het duel met JAC volledig pe uit Den Haag werd op een 2-0 ruststand getracteerj volgens met 3-1 te worden verslagen. Ter Leede da bakte er niets van. Bij MVV'27 was de ploeg geen monl tuigend bezig, hetgeen de Sassenheimers op een 3-0 kwam te staan. ARC - JAC 3-1 (2-0) Vanaf het eerste fluitsignaal beheerste het Alphensef strijd met JAC. In de 20e minuut sloeg de thuisploef aangeven van Ardi Oosterlee kopte ex-NoordwijkmanfJ lem Bogers in. Nauwelijks zestig seconden later was Jjjv terlee slagvaardig bezig. Vanaf de rand van het strafsci knalde de oudste van de drie broers de bal hard in h net: 2-0. Bogers, de Oosterleëen en Wilco van Leeuwe de ruststand eigenlijk moeten uitbouwen. Nu was het I m ge het tweede deel JAC, dat de marge tot 2-1 verklei) kon ARC weer gemakkelijk het heft in handen nemer resulteerde in een treffer van wederom Nico Oosterle MVV'27 - Ter Lecde 3-0 (2-0) Ter Leede kwam in Maasland nauwelijks aan goed vJ Met name in aanvallend opzicht slaagden de Sassenh Z niet in opmerkelijke potten te breken. Slechts eenmaal! Leede op weg naar een doelpunt. De lat hing op dal evenwel een treffer van Paul Westerbeek in de weg. minuten keek de ploeg van trainer Faas tegen een ac aan. Jouer Remeëus was de maker van de openingsgoa f de Remeëus zou ook voor 2-0 en 3-0 zorgen. Frits Ho; Pieter van der Plas konden nog terugzien op kleine kr echter niet succesvol konden worden afgerond. Peterr»im, en Pieter van der Plas acteerden als enigen op derde c veau.finer AMSTERDAM De he ren van LMHC hebben een goede rentree in de hoofdklasse gemaakt door in het Wagenerstadion het gerenommeerde Amster dam, met vijf internatio nals in de gelderen, op een keurige 2-2 te hou den. Daarnaast was dit weekeinde alleen het kunstgras van Forescate te bespelen. Daarop won nen de heren met 1-0 van DSHC en de dames ein digden tegen Ring Pass op 1-1. Door flair en inzet heeft LMHC in het Wagenerstadion een punt weggehaald. Niet on der de indruk van de ambian ce, noch van de vijf internatio nals aan de andere kant, cre ëerde Leiden een klein speel veld, waarmee een hautain spelend Amsterdam veel moei te had. Leiden opende zelfs de score, Kempenaar en Eijken- hout speelden Dirk Drijver vrij, de rebound van zijn schot werd achter doelman Pierre Hermans gewerkt door Johan- nus Boele van Hensbroek. De Amsterdammers, die dit jaar hopen een bedreiging te zijn voor het in eigen land onver slaanbare KZ, schrokken wak ker en gingen er feller in. Vier strafcorners gaven geen resul taat, Henstra was of goed uit zijn doel of de bal werd slecht gestopt door Remco Vogelen zang. Alleen Arno den Hartog, de uitblinker op het midden veld bij de ploeg uit de hoofd stad, kreeg een schietkans, maar kogelde naast. Vlak voor rust, met Kooij voor vijf minu ten op de strafbank, wist Am sterdam via een aanval over links eindelijk gelijk te maken. Na de pauze pakte Amsterdam het initiatief en zetten afwisse lend Job van de Have en Ewout van Asbeck de aanval aan het werk. Dit leidde na tien minuten tot een voor sprong, Remco Vogelenzang werd alleen voor Rinus Hen stra gebracht, die in tweede instantie kansloos was. De laatste reserves aansprekend toog Leiden ten aanval en tien minuten voor tijd soleerde Jo han van Marwijk Kooij weer galoos tot voorbij de nationale goalie, 2-2. De ploeg van Ton Gils probeerde het nog, maar verder dan een gemiste kans van Roderik Bouwman, die verder perfekt uitgeschakeld werd door Hans Willem Croll, kwam het niet meer. Met ge juich begroetten de Leidse spe lers het eindsignaal en eerste, zo knap veroverde winstpunt. Forescate ontving thuis de Delftse Studenten, ondanks de regen, warm. Met veel inzet en tempobrekend werk, wer den de Studenten van het Voorschotense doel weggehou den. Af en toe met counters te rugslaand, bleef Forescate zelf gevaarlijk. In de tweede helft zette Niek Sinke zo'n uitbraak op, uit zijn voorzét sloeg Hans Riemens 1-0 in. DSHC zette het laatste kwartier de Voor- schoter ploeg zwaar onder druk, ten koste van een gele kaart en drie strafcorners werd toch de volle buit binnen gehaald. De dames van Forescate speelden een slordige partij te gen Ring Pass, beide partijen maakten veel fouten. Tien mi nuten voor tijd pakte de Delft- se ploeg uit de rebound van een strafcorner de voorsprong. Vijf minuten voor tijd zorgde Els du Buvrie echter uit een strafcorner er toch nog voor dat er een punt in Voorscho ten bleef, 1-1. VOORSCHOTEN Randstad Sport: slaagde er gisteren in het twee klas sen hoger spelende SJC in een oefenwedstrijd te be dwingen. Ab Achterkamp, Cees Zuijderduin en Paul Politiek scoorden voor Randstad. LEIDEN Oranje Groen en ZLC mochten als enige ploe gen uit de zondagafdeling de drassige wei in. De ploegen vonden elkaar in een 3-3 ge lijkspel. Johan de Ridder bracht de thuisploeg aan de leiding, waarna Daaf Mink na mens ZLC kon tegenscoren. Johan de Ridder zorgde met een „inswinger" voor 2-1, Pe ter Gijsman maakte vanaf de strafschopstip gelijk. Nadat Bert Jan de Ridder Oranje Groen voor de derde maal op voorsprong had gezet, maakte ZLC voor de derde maal ge lijk. De bal caramboleerde uit Peter Gijsman's vrije trap via de lat en de keeper over de doellijn: 3-3. LEIDEN Oegstgeest presteerde uitstekend door Jodan Boys met 1-2 op eigen veld te verslaan. De echt moeilijke tijden lijken toch voorbij voor de roodgelen. Ook de zo ang stig gestarte KNVB-debu- tant Valken'68 speelde niet onverdienstelijk bij Zwammerdam. De Val kenburgers reisden af met een 1-1 remise op zak. Jodan Boys - Oegst geest 1-2 (0-1) In de gehele eerste helft was het een en al Oegstgeest, wat de klok sloeg. Gert-Jan Kra mers kwam alleen voor de Hollander goed doorkwam. Het was Walter Landesbergen, die de verwachte 0-1 op het bord bracht. De thuisploeg kwam na 65 minuten weer ter op langszij, maar het zou in de slotfase wederom Oegstgeest zijn, dat het initiatief naar zich toe trok. Wim den Hollander schoot zijn ploeg vervolgens verdiend naar een 1-2 zege toe. Zwammerdam - Valken'68 1-1 (1-1) Door het foutief opstellen van de muur werd de Valkende fensie al na tien minuten, via een vrije schop, verschalkt. Henk Jansen, de Valkenburg- se goalie, verrichtte verder een paar uitstekende reddin gen. Nog voor de thee was het Teun Harteveld, die alleen voor de Zwammerdamse doel man verscheen. Hij toonde zich koelbloedig genoeg om er 1-1 van te maken. Na de pauze veroverde Valken een over wicht en ontstonden er kansen voor Theo van Rijn, Leo Noort en Harteveld. De op zich te- MAANDAG 19SEPTEMI me in ste ide rrass' ki bG, e jest 1 den 1 invj n 4.5 ken. show •ft Ph r Am Noordwijks laatste man Andries Wendt is ver doorgedrongen in de Rijnsburgse defensie. Ter wijl Huug Aandewiel toekijkt, zet Martin Toet de jeugdige Noordwijker de voet dwars. NOORDWIJK De tweede helft van het doel puntloos geëindigde, maar door de positieve instel ling van beide teams toch attractieve streektreffen tussen Noordwijk en Rijnsburgse Boys1 was exact tien minuten oud toen Boys-trainer Arie La gendijk tot een omzetting besloot. Laatste man Huug Aandewiel werd door La gendijk naar het midden veld gedirigeerd, de cen trale middenvelder tot op dat moment, Jack Manu- putty, teruggehaald. Het op zich eenvoudige hand gebaar van Lagendijk dat die „wissel" begeleidde, had een opmerkelijk ef fect op het spelbeeld. Het in die beginfase van dat tweede part volledig zoek- gespeelde Rijnsburgse Boys bleek opeens weer een gelijkwaardige tegen stander. Een tegenstander die, onder aanvoering van de met slimme passjes strooiende Aandewiel, in dat laatste half uur ook nog eens tot de meest ge vaarlijke ploeg uitgroeide en via Rob Gillissen en Marcel van der Blom (tweemaal) heel dicht bij de, overigens niet direct verdiende zege kwam. Hoewel ook Lagendijk later onderkende dat juist dat laat ste half uur het beste Rijns burgse voetbal te zien had ge geven, wenste de oefenmeester dat niet volledig op het conto van de naar Rijnsburg uitge weken begenadigde Katwijkse voetballer te schrijven. „Na tuurlijk, die omzetting pakte vandaag perfect uit. Maar er speelden meer factoren mee. Noordwijk liet ons naarmate de wedstrijd vorderde steeds meer ruimte op het midden veld. daarbij toonde het elftal zich in de tweede helft veel agressiever dan daarvoor. Of Aandewiel zaterdag als mid denvelder terugkomt? Ik weet het nog niet. In de voorberei ding heeft de ploeg, met Huug als laatste man. ook hele goede wedstrijden gespeeld". Tot op het moment van de om zetting, kwam de Rijnsburgse formatie er zaterdag op het ui terst lastig bespeelbare Noord - wijk-terrein echter niet over dreven goed uit. Hoewel de geelzwarten geen moment ook maar in de buurt van het droeve niveau van vorige week (in de derby met Quick Boys) vertoefden, was Noord wijk toch de iets beter combi nerende. en de meest gevaar lijke ploeg. Pogingen van Timo Gerlof, René van Hens- bergen. Andries Wendt (na een subtiel hakje van aanwinst Ivan Hermans) en weer Van Hensbergen leverden evenwel geen succes op. Konden voor rust nog maar weinig echt doelrijpe mogelijk heden worden genoteerd, in de eerste minuten na de doel- wisseling had Noordwijk wel afstand moeten nemen. Omdat de later voor Frans van der Veen ingewisselde Gerlof ech ter tot drie maal toe, oog in oog gekomen met RB-goalie Cees Star, faalde, Geert Jan Bakker een kopbal net over het Rijnsburgse doel zag ver dwijnen en Van Hensbergen van excellerende voorstopper Wim Driebergen een overi gens niet bestrafte, zeer forse duw in de rug kreeg op het moment dat hij het leer voor het inkoppen had, bleef de brilstand in tact. Een score die ook geen wijziging zou onder gaan, nadat de reeds gememo reerde omzetting aan Rijns burgse zijde een feit was ge worden. Aandewiel mocht dan meermalen aan de basis staan van gevaarlijke situaties voor ■vijk Dortmundt bleef overeind. Door eigen kunnen (redding op een kopbal van Marcel van der Blom), maar ook met de hulp van zijn verdedigers. Zo was Sjaak Sluys op de rood witte doellijn aanwezig om de, na een foutieve terugspeelbal van Mark Vink doorgebroken René van Hensbergen komt te laat. Rijnsburgse Boys doelman Cees Star brengt redding. Rob Gillessen ten koste van een eigen blessure af te stop pen, terwijl ook Siem van Be- veren diezelfde, makkelijk vallende Gillissen op het juiste moment nog de voet kon dwarszetten. Ook met de tien minuten voor tijd als bewaker van Aandewiel in de thuis ploeg gehaalde Van der Veen in zijn directe omge ving, bleef de Rijnsburgse spelmaker Noord wijk- trainer John Eelman la ter: „Het is heel best mo gelijk dat Lagendijk een zeer goede reden heeft om Aandewiel achterin te houden, maar ik vond het best dat hij laatste man speelde..." nadrukke lijk in de wedstrijd aan wezig. Zo bezorgde hij Marcel van der Blom acht minuten voor tijd nog een redelijk kansrijke positie voor het Noordwijk-doel. Een laatste reële moge lijkheid die door Van der Blom in een schot net voorlangs het door Dort mundt goed verdedigde doel werd vertaald. GERT-JAN ONVLEE Noordwijk: Dortmundt, Wendt, Mark Vink, Van Beveren, Sluys, Marijt, Gerlof (Van der Veen), Smits, Her- mans, Van Hensbergen (Klaas Vink), Bakker. Rijnsburgse Boys: Star, Aandewiel, Toet, Driebergen, De Kroon, Hoge woning (Houtenkamer), Manuputty, Fred Arroyo, Van Dijk, Gillissen (Ton Arroyo), Van der Blom.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 12