DISTRICT ZUID-HOLLAND WIL LOS VAN NBB Sparta profiteert van onzekerheid Coleraine PSV hinkt op twee gedachten NEC ten onrechte bang fieldoeSomcwt EUROPACUP 1 EUROPA CUP 2 UEFA CUP SPORT DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1983PAG1NA ZOETERMEER Tot het verlaten van de Nederlandse Badminton Bond (NBB) door het district Zuid-Holland is het gisteren in de volle zaal van het Trefcentrum Kruispunt in Zoetermeer nog niet gekomen. Wel werd tijdens een speciale bijeenkomst, belegd 'naar aan leiding van de financiële pro blemen van de NBB, een mo tie aangenomen van de vere niging DEO om het districts- bestuur de vrije hand te geven om voorbereidingen te treffen tot het stichten van een fede ratie. Verder moet het dis- trictsbestuur maatregelen gaan voorbereiden voor het geval de bond falliet gaat. Slechts zes verenigingen waren hier op tegen, hetgeen neerkomt op 1094 leden. 17.229 afgevaardig den gaven het districtsbestuur hun fiat. Duidelijk werd dat de schul den van de Nederlandse Bad minton Bond en het Nationaal Badminton Centrum (NBC) onder een zogenoemde para plurekening bij de bank zijn ondergebracht. Deze schulden lopen maandelijks met hon derdduizend gulden op en be dragen inmiddels 1,6 miljoen. Een loskoppeling van de NBB. en het NBC is niet mogelijk. Daardoor is de schuld van het NBC ook de schuld van de NBB Voorzitter van het district Zuid-Holland en oud-hoofdbe stuurslid Vic Dumas; „Vanaf de eerste dag heeft de NBB duidelijk gesteld dat wij niet met het NBC hadden te ma ken. Maar het bondsbestuur is wel zonder kennisgeving zo bijdehand geweest om een pa raplurekening af te sluiten bij de bank. Daarvan wisten de leden helemaal niets". Dumas merkte nog op dat hij had vernomen dat er ook nog een contract zou zijn, waarin staat dat bondsdirecteur Rob Spee bij zijn afscheid een gou den handdruk zou krijgen van een half miljoen. „Wat is daac- van waar", vroeg Dumas zich af. Later kon een lid van een bondswerkgroep, Van Vugt mededelen dat hij op de hoog te was van de inhoud van het contract met de bondsdirec teur en dat er van een gouden handdruk geen sprake was. Geen geld Het district Zuid-Holland be schikt niet over eigen gelden. Uit de bondsgelden ontvangt het district jaarlijks 17% om de kosten van o.a. het districtsbu reau en personeel te kunnen betalen. Voorzitter mevrouw De Beer: Over het eerste half jaar hebben we het geld van de NBB ontvangen. Maar het is volgens de reglementen geld van de bond. Als we uit de bond stappen moeten wij dat bedrag tot de laatste paper clip op het districhtbureau te ruggeven". De verwachting ook gister avond van de speciale verga dering van het district Zuid- Holland is dat straks voor de NBB het faillissement moet worden aangevraagd. Inmers, van de subsidiegevers heeft men op het eerste gezicht niet veel te verwachten. De verkoop van het NBC is een moeilijke zaak. Er rust bij na zeven miljoen hypotheek op en het geheel heeft 9,5 mil joen gekost. De voorzitter van het district Noord, Schotanus, stelde dat zijn districtsbestuur achter Zuid Holland staat. „Wij hebben 8.000 leden en Zuid-Holland heeft er 25.000. Samen is dat een derde deel van het aantal leden van de hele NBB. Andere districten wachten met spanning de ont wikkelingen in Zuid-Holland af". Op 15 oktober is de algemene jaarvergadering van de NBB. Rond die tijd zullen de beoefe naars van deze sport meer we ten. Wellicht ook het ant woord op de vraag of ze in 1984 hun wedstrijden onder de vlag van de NBB spelen of van een nieuwe federatie. ARTHUR VAN RIJSWIJK ROTTERDAM Toen trainer Bert Jacobs van Sparta vorige week terug keerde van een Noordiers spionagereisje, gaf hij zijn ploeg vijftig procent kans de eerste ronde van het toernooi om de UEFA Cup te overleven. Dat percentage is door de soe pele winst van 4-0 op het zwakke Coleraine inmid dels fors gestegèn en het moet wel raar lopen, wil Sparta niet de tweede ron de van het Europese be kertoernooi halen. „Ik wist ook wel dat het niet zo érg sterke ploeg was", sprak een goedlachse Jacobs na af loop van de bepaald niet spec taculaire wedstrijd op Span gen. „Maar dat kon ik natuur lijk niet zeggen. Hoewel Cole raine vorige week nog wél over international Felix Healy beschikte, bleek vooral dat die Noordieren in defensief op zicht niet al te sterk waren. En ik moet zeggen, dat mijn ploeg daarvan goed heeft geprofi teerd". Het Noord ierse verdedigings centrum bleek inderdaad ui termate onzeker. Bovendien Edwin Olde Riekerink maakt met een kopbal zijn en Sparta's tweede doel punt. beschikte de formatie van ma nager Tony Curley, die in 1970 als wisselspeler van Coleraine voor de Europa Cup al eens te gen Sparta aantrad, over een zwakke doelman. Sluitpost Vincent Magee, die in eigen land vanwege zijn lange haar de bijnaam heeft meegekregen van „Jesus Christ", bleek be paald niet klem vast. Jacobs betitelde hem dan ook na af loop als: „Een strijkijzer, dat bovendien de verkeerde hand schoenen aanhad". Het zat Sparta gisteravond ook niet tegen. De Noordierse te genstander, die zich zeer de fensief opstelde, werd constant op de eigen helft vast gezet en moest al vrij snel capituleren. Uit een strafschop mocht Ed win Olde Riekerink van de Poolse scheidsrechter Mikola- jewski raak schieten, na een overtreding van Eugene McNutt contra Ronald Leng- keek die zich overigens gewil lig liet vallen- Vlak voor de rust was Olde Riekerink we derom succesvol toen hij de bal koppend keihard naar de grond en achter de lijn van Magee werkte: 2-0. Het jonge en enthousiaste Sparta hoefde daardoor niet nerveus aan het tweede bedrijf te beginnen. De spanning viel helemaal weg, toen de jarige Lengkeek in de 64e minuut dank zij de welwillende mede werking van doelman Magee op nog geen meter van het doel koppend voor 3-0 kon zorgen. Even later zorgde Lengkeek zelfs voor een vier de treffer en als de afwerking nog beter was geweest, had Sparta de score zelfs nog ver der kunnen opvoeren. Betrof de eenzijdige vertoning op het Kasteel zeker een spor tief succes, financieel leverde Sparta's rentree op het Euro pese toneel na twaalf jaar niet veel op. Sterker nog, met slechts 4000 betalende toe schouwers, werd een verlies geleden. Bestuurslid Floor Brouwer: „Het valt tegen, ja. Hier houden we zeker niets aan over". Geen Cup-sfeertje dus in Rot terdam, dat om raadselachtige redenen nu eenmaal niet en thousiast kan worden voor de verrichtingen van Sparta. Dat zo goed als zeker is van een tweede ronde. En hoopt Bert Jacobs dan op een sterke te genstander als bijvoorbeeld Barcelona, zodat in elk geval wat meer publiek naar het sta dion met de zo lege Schie-tri- bune zal trekken? „Het maakt mij niet zo veel uit. Met toe schouwersaantallen houd ik me maar niet bezig. Ik wil in elk geval wel zo veel mogelijk winnen", aldus de voor dit sei zoen uit Hongkong terugge keerde oefenmeester. Jacobs smeekt trouwens al enige tijd om een spits, die voor spektakel kan zorgen. Door de negatieve opbrengst van gisteren, kan hij die ech ter ook wel vergeten. „Daar hoef ik inderdaad niet meer op te rekenen", gaf hij toch een beetje somber toe. „En hoe moet ik het bestuur er van overtuigen dat we zo'n figuur nodig hebben, als we er in de laatste twee wedstrijden in eens acht inschoppen?". DENNIS MULKENS Sparta-Coleraine 4-0 (2-0): 14. Olde Riekerink (strafschop) 1-0, 21. Olde Riekerink 2-0, 64. Lengkeek 3-0, 67. Lengkeek 4-0. Scheidsrechter: Miko- lajevski (Pol). Toeschouwers: 4000. Sparta: Van Noortwijk; Blind, Van Oosten. Andriessen, Verbeek. Van den Berg, Van Gaal, Lengkeek; Olde Riekerink. Holverda. Eijer. Coleraine: Magee; McDowell, McNutt, McManus, Tabb; Mullan, Mahon, Creadie; McCoy (Wade), O'Kane (Hutton), Henry. Hallvar Thoresen (links) brengt de stand kort voor de rust op 3-1 in het voordeel van PSV. EINDHOVEN Het is in de voetballerij geen ongebruike lijk verschijnsel dat de verlie zende partij op zoek gaat naar excuses voor het uitblijven van een positief resultaat. Teams die juist een bevredi gende prestatie geleverd heb ben, hebben ze veelal niet no dig. Jan Reker, de trainer van PSV, is echter geen oefen- meester voor wie gemiddelde maatstaven gelden. Hij is ge wend geen blad voor de mond te nemen. Gisteren vormde hij de uitzon dering op de bekende regel door als winnende coach zijn beklag te doen over de arbitra ge van de Brit Courtney. De Engelsman weigerde de bal één of meer keren op de stip te leggen toen een speler van zijn ploeg door een opponent van het Hongaarse Ferencva- ros in het strafschopgebied te gen het gras werd gegooid. Ondanks de winst van 4-2, waarmee PSV over 14 dagen in Boedapest de tweede ronde van het toernooi om de UEFA Cup moet kunnen binnen wandelen, begon Reker zijn praatje na afloop over de neu trale leider. „Als je verliest zeg je gemakkelijk wat over zo'n man,' win je, dan heb je er vaak geen behoefte aan en laat je het maar gauw zo. Maar deze fluitist was gewoon een toerist. Het enige dat ontbrak was een fototoestel om zijn nek. Ik vind het schandalig dat zo iemand op een Europa Cupwedstrijd wordt losgela ten". Courtney, een arbiter met een alleszins acceptabele staat van dienst, had de bal inderdaad minstens tweemaal op de stip kunnen deponeren, maar was uiteraard niet als enige ver antwoordelijk voor de even perspectiefrijke als gevaarlijke score, die gisteren in het met 9000.kijkers maar schaars be volkte stadion op de borden kwam. Wanneer PSV het vi zier wat scherper had inge steld, zou het de return im mers zonder enige zorg tege moet hebben kunnen zien. En hetzelfde zou het geval zijn ge weest wanneer defensief de grove slordigheden achterwe ge zouden zijn gebleven, die tot de twee Hongaarse doel punten leidden. Eerst kreeg Ferencvaros, zon der zijn geblesseerde sterspeler Poloskei, de kans tot 2-1 terug te komen toen de defensie van de thuisclub in de waan ver keerde dat Ebedli na een diep- tepassje van de uitblinkende Koch buitenspel stond. Een maal weer uitgelopen naar een marge van twee treffers deed knullig balverlies van Piet Wildschut de hoop in de Hon gaarse harten herleven door dat Kvaszta na eerst nog tegen Huub Stevens te hebben opge- kogeld, voor 3-2 zorgde. Hoon aanhang Met name die tweede tegen treffer demoraliseerde PSV dusdanig, dat na die 67e mi nuut de kans op een gelijkspel groter was dan een ruimere triomf van de Eindhovenaren, die zich prompt de hoon van de eigen, niet bijster positief ingestelde aanhang moesten laten welgevallen. Een wak ker moment van Jurrie Kool hof, die in feite te ver doorge voerd voorbereidend werk van Willy van de Kerkhof verrassend afrondde, beteken de echter opluchting bij PSV, dat zich in zijn eigen web leek te verstrikken. De individueel prima spelende Hongaren be taalden daarmee de tol voor het krakkemikkige optreden van vooral de defensie, waarin met name het centrale duo ho peloos schutterde. Daaraan al leen vielen de doelpunten van PSV, dat Jurrie Koolhof?^n Hallvar Thoresen de vier vaak fraaie treffers broederlijk zag delen, evenwel ook niet toe te schrijven. PSV speelde name lijk bij vlagen wel degelijk voortreffelijk voetbal. Of zoals Arie Haan, die als „bindmid del" tussen de uit drie aanval lend ingestelde spelers gefor meerde middelste lijn en de tweemans-aanval Koolhof- Thoresen fungeerde, het stel de: „We kennen nog te veel ups en downs. Hinken ook nog op twee gedachten. Of we in de mandekking moeten spelen of in de zone moeten verdedi gen. Echt prettig vind ik mijn huidige rol ook niet, maar het moet gewoon. Het belang van de ploeg gaat voor". Haan legde daarmee de vinger op de zere plek bij het wissel vallige PSV, dat gisteren Willy van de Kerkhof een glansrol zag vertolken, en ook Michel Valke een puike prestatie zag neerleggen. Een ploeg, die nog onevenwichtig is, mede door de inpassing van Haan, zelf veel kansen creëert, maar er ook te veel weggeeft. Reker echter: „Dat komt door de ruimte, die we wel moesten geven om zelf gevaarlijk te kunnen worden. Ik kan je verzekeren dat we straks in Boedapest anders spelen". Met counterspecialisten als Koolhof en Thoresen moet de technisch zware horde Ferenc varos inderdaad genomen kunnen worden. WILLEM PFEIFFER PSV (Ned)-Ferencvaros (Hon) 4-2 (2- 1): 19. Koolhof 1-0, 20. Thoresen 2-0, 37. Ebedi 2-1, 40. Thoresen 3-1, 68. Kwaszta 3-2, 80 Koolhof 4-2. Scheidsrechter Courtney (Eng). Toe schouwers: 9500. PSV: Doesburg; Van Aerle, Stevens, Brandts, Wildschut; Van de Kerkhof, Haan, Lokhoff, Valke; Koolhof. Tho- Ferencvaros: Zsiboras; Jancsika, Rab, Judik, Tokacs; Kiss (Rubold), Koch, Ebedi, Pogany; Kwaszta, Mu- rai (Kovacs). NIJMEGEN Als in het klei ne dorp Groesbeek de lokale hoofdklassers Achilles '29 en De Treffers elkaar ontmoeten, trekt die derby 5000 toeschou wers. Als luttele kilometers verderop in de grote stad Nij megen NEC debuteert in het Europese bekergewoel, komen nauwelijks meer mensen opda gen. Waar, maar niet raar. Er mag weliswaar een wereld verschil tussen amateur hoofdklasse en Europa Cup II liggen, dat is niet het geval wanneer NEC tegen de Noorse amateurs van Brann Bergen speelt. Twee dwergen in een toernooi met reuzen die gister avond de buit met 1-1 broeder lijk deelden. En Nijmegen had terecht geen last van enige vorm van voetbalkoorts. De eerste confrontatie tussen de gedegradeerde Nederlandse en de gepromoveerde Noorse ploeg werd in een doodstil Goffert-stadion afgewerkt. De repeterende harmonie zorgde voor een klein beetje sfeer in de betonklomp. Op het soppige gras gebeurde ook weinig hartverwarmends. NEC was bang voor Brann. Dat kwam door de lovende verhalen, waarmee spion Leo Beeren- donk uit Scandinavië was te ruggekomen. Hij had de aan staande tegenstander vier doelpunten in twintig minuten tegen Vaalerengen zien ma ken. Dat was de koploper in de Noorse competitie, die in achttien duels slechts elf te gentreffers incasseerde. De angst van NEC was onge grond. De Noren toonden zich wel behendige voetballers op het natte gras, tenslotte regent het in Bergen al drie maanden aan één stuk, bijna alle combi naties verliepen evenwel traag en over veel schijven. Het wel aanwezige publiek liet na twintig minuten de verveling al horen. Er was nog niets ge beurd, behalve een omhaal van Dalhaug over en een schuiver van Vie vermans naast. NEC viel aan met te weinig mankracht. Op de momenten dat er aanvallend meer risico genomen werd door Visser en Mulderij naar de spits te stu ren, kwamen ook de echte kansen. Vooral via NEC's bes te man, spits Frans Janssen. Hij gaf in de 34e minuut Vis ser een unieke kans de score te openen. De routinier, vele jaren specialist in sloopwerk van de achterste lijn, stond in de aanval te schutteren als een junior. Hij kon kiezen uit twee hoeken en schoof de bal een meter naast het doel. Janssen deed het drie minuten voor de rust zelf veel beter. Hij liet de bal uit een vrije trap van Mommertz van twintig meter afstand in de hoek stuiteren (1-0). Ouderwets In de tweede helft had NEC vreemd genoeg het meer te kwaad met dit doelpunt dan Brann. De thuisclub girfg de minimale marge verdedigen. En dat ging slecht, want bijna alle spelers stonden stijf van de zenuwen. Simpel uitverde digen was er niet bij, al had den de Noren nog nooit ge hoord van verdedigen op de helft van de tegenstander: Ze speelden gewoon een ouder wets spelletje. Meer door Nij meegs onvermogen dan door eigen aanvallend vernuft kre gen ze kansen op de gelijkma ker, die zich al halverwege de tweede helft aandiende. Inter national Giske raakte eerst van grote afstand de lat. Dal haug passeerde doelman Van Cuyk met een schuiver tegen de paal. De onervaren sluitpost deed zo onhandig met de te rugkaatsende bal, dat Krogh alsnog kon scoren: 1-1. Trainer Pim van der Meent, ooit met FC Amsterdam via Fortuna Düsseldorf en Inter Milaan tot de kwartfinales van de UEFA-beker doorgedron gen, probeerde nog via twee wissels een nieuwe voorsprong te forceren. Er kwam eindelijk wat tempo. De beste kans deed zich echter aan de andere kant voor: Krogh kopte tegen de Kaal. De noodmaatregelen ielpen niets. Met de 1-1 ging het er in Nijmegen naar uit zien dat Brann Bergen voor de vierde keer in vijf deelnemin gen aan de Europa Cup de tweede ronde zou halen. NEC (Ned)-Brann Bergen (Noo) 1-1 (1-0): 42. Janssen 1-0, 67. Krogh 1-1. Scheidsrechter: Martinez (Spa). Toe schouwers: 5000. NEC: Van Cuyk; Willemse, Mulderij, Visser. Hubers; Van Geenen (Aal- bers), Mommertz. Vievermans; Grim, Janssen, Hoekman (De Groot). Brann Bergen: Riisness; Brandtun, Möller, Strand, Kleppa; Risa, Giske (Pettersen), Krogh (Raum); Fjeldstad, Dalhaug, Pedersen. Frans Janssen maakt het de Noorse doelman moeilijk» Ajax (Ned)-Olympiakos Piraeus (Gri) 0-0. Scheidsrechter: Klrschen (Odl). Toeschouwers: 19.000. Dynamo Berlin (Odl)-Jeunesse d' Each (Lux) 4-1 (2-1): 18. Scuto 0-1 35. Götz 1-1, 39. Schulz 2-1, 77. Ernst 3-1, 86. Netz 4-1. Scheidsrechter Tuominen (Fin). Toeschouwers: 15.000. Dynamo Minsk (Sov)-Graashoppera (Zwi) 1-0 (1-0): 18. Kurnenin 1-0, Scheidsrechter: d' Elia (Ita). Toeschouwers: 55.000. Spartans Hamrun (Mal)-Dundee United (Sch) 0-3 (0-2): 2. Rellly 0-1, 30. Bannon 0-2, 66. Stark 0-3. Scheidsrechter: Sinasi (Joe). Toeschou wers: 14.000. Fenerbahce (Tur)-Bohemians Praag (Tsj) 0-1 (0-0): 76. Hruska 0-1. Scheidsrechter: Matovinovic (Joe). Toeschouwers: 20.000. Lech Poznan (Pol)-Atletico Bilbao (Spa) 2-0 (2-0): 35. Nlewiadomskl 1. 0, 44. Okonski 2-0. Scheidsrechter: Halle (Noo). Toeschouwers: 30.000. Partizan Belgrado (Joe)-Viking Stavanger (Noo) 5-1 (3-1): 27. Dimitrl|- evic 1-0, 36. Goodchild 1-1, 38. Dlmitrijevic (strafschop) 2-1, 44. Prekazi 3-1, 82. Zivkovic 4-1, 87. Zivkovic 5-1. Scheidsrechter: Wöhrer (Oos), Toeschouwers: 35.000. Athlone Town (ler)-Standard Luik (Bal) 2-3 (1-2): Doelpuntenmakers: Collins en Salmon voor Athlone; Hrubesch, Vandersmissen en Plessers (strafschop) voor Standard. Scheidsrechter: Thomas (Ned). Toeschou wers: 2200. Rapid Wian (Ooe)-FC Nantaa (Fra) 3-0 (2-0): 18. Panenka 1-0, 38. Pa- nenka 2-0, 46. Hagmayr 3-0. Scheidsrechter: Hunting (Eng). Toeschou- wers: 16.000. Raba Eto Györ (Hon)-Vikingur Reykjavik (Mal) 2-1 (2-1): 26. Magyar 1. 0, 27. Tovardarson 1-1, 33. Glslason (eigen doel) 2-1. Scheidsrechter: Philippides (Cyp). Toeschouwers: 9000. CSKA Sofia (Bul)-Omonia Nicoaia (Cyp) 3-0 (0-0): 51. Mladenov 1-0, 54. Jontsjev 2-0, 60. Slavkov 3-0. Scheidsrechter: Prifti (Alg). Toeschoui wers: 6000. Odenae BK (Den)-Liverpool (Eng) 0-1 (0-1): 15. Dalglish 0-1. Scheids- rechter: Gudmundsson (IJsl). Toeschouwers: 26.000. AS Roma (Ita)-IFK Göteborg (Zwa) 3-0 (0-0): Doelpuntenmakers: Vin- cenzi, Conti en Toninho Cerezo. Scheidsrechter: Dotsjev (Bul). Toe schouwers: 68.300. Senfica (Por)-Linfield (Nir) 3-0 (0-0): 72. Diamantlno 1-0, 83. Nene 2-0, 89. Manniche 3-0. Scheidsrechter: Biguet (Fra). Toeschouwers: 50.000, Kuusysi Lahti (Fin)-Dynamo Boekarest (Roa) 0-1 (O-I). NEC (Ned)-Brann Bergen (Noo) 1-1 (1-0): 42. Janssen 1-0, 67. Krogh 1-1. Scheidsrechter: Martinez (Spa). Toeschouwers: 5000. La Valetta (Mal)-Glasgow Rangera (Sch) 0-8 (0-6): 7. Paterson 0-1. 15. McPherson 0-2, 17. McPherson 0-3, 34. MacDonald 0-4, 35. Prytz 0-5, 38. McPherson 0-6, 48. McPherson 0-7, 60. Prytz 0-8. Scheidsrechter: Vlajic (Joe). Toeschouwers: 14,000. Merain Idmanyurdu (Tur)-Spartak Trnava (Tsj) 0-0. Scheidsrechter: Moesjkovets. Toeschouwers: 6000. Paralimni Famaguata (Cyp)-Beveren (Bel) 2-4 (1-2): 12. Zouvani 1-0, 16. Schönberger 1-1, 28. Garot 1-2, 53. Kusto 1-3. 59. Tserkezos 2-3, 84. Stalmans 2-4. Scheidsrechter: Nemeth (Hon). Toeschouwers: 3000. Sligo Rovers (ler)-Haka Valkeakosken (Fin) 0-1 (0-1): 29. Valvee 0-1. Scheidsrechter: Bakker (Ned). Toeschouwers: 3000. AEK Athene (Gri)-Ujpest Dosza (Hon) 2-0 (O-O): 65. Kottls 1-0, 89. Ross 2-0. Scheidsrechter: Hackett (Eng). Toeschouwers: 30.000. Hammarby (Zwe)-Nendori Tirana (Alb) 4-0 (2-0): Doelpunten: Olsson (2), Wahlberg en Lundin. Scheidsrechter: Alexander (Sch). Toeschou wers: 7000. BK 1901 Nyköbing (Den)-Sjaktor Donetsk (Sov) 1-5 (0-3): Doelpunten: Bögvad (strafschop) voor Nyköbing; Morosov (2). Grasjev (2) en Raden- ko voor Donetsk. Scheidsrechter: Peschel (Odl). Toeschouwers: 2000. Wacker Innsbruck (Oos)-FC Köln (Wdl) 1-0 (0-0): 71. Gröss 1-0. Scheidsrechter: Krchnak (Tsj). Toeschouwers: 15.000. FC Magdeburg (Odl)-Barcelona (Spa) 1-5 (0-2): 3. Schuster 0-1, 14. Maradona 0-2, 58. Pommerenke 1-2, 66. Atonso 1-3, 76. Maradona 1-4, 79. Maradona 1-5. Scheidsrechter: Agnolin (Ita). Toeschouwers: 32.000. Glentoran Bellest (Nir)-Paris Saint Germain (Fra) 1-2 (0-0): 75. Jame son 1-0. 78. Bathenay 1-1, 84. N'Gom 1-2. Scheidsrechter: Conatantln (Bel). Toeschouwers: 5000. Dynamo Zagreb (Joe)-FC Porto (Por) 2-1 (1-0): 25. Kranjcar (straf schop) 1-0. 65. Gomes 1-1, 75. Kranjcar 2-1. Scheidsrechter: Tokat (Tur). Toeschouwers: 40.000. Servette Genóve (Zwi)-Avenir Beggen (Lux) 4-0 (1-0): Doelpunten; Schnyder. Brigger, Elia en Barberis. Scheidsrechter: Konrath (Fra). Toe schouwers: 7000. Manchester United (Eng)-Dukla Praag (Tsj) 1-1 (0-0): Doelpunten: Wil- kins (strafschop) voor Manchester; Kriz voor Dukla. Scheidsrechter: Pro- kop (Odl). Toeschouwers: 40.000. Juventus (Ita)-Lech Gdansk (Pol) 7-0 (4-0): Doelpunten: Penzo (4), Pik tini (2) en Rossi. Scheidsrechter: Fernandes Nazare (Por). Toescho wers: 32.000. Akranes (IJsl)-Aberdeen (Sch) 1-2 (1-2): 28. Halldorsson 1-0, 30. McGee 1-1, 38. McGee 1-2. Scheidsrechter: Daly (Ier). Toeschouwers: 4000. Sparta (Ned)-Coleraine (Nir) 4-0 (2-0): 14. Olde Riekerink (strafschop) 1-0, 21. Olde Riekerink 2-0. 64. Lengkeek 3-0, 67. Lengkeek 4-0. Scheidsrechter: Mikolajevski (Pol). Toeschouwers: 5500. PSV (Ned)-Ferencvaros (Hon) 4-2 (2-1): 19. Koolhof 1-0, 20. Thoresen 2-0. 37. Ebedi 2-1, 40. Thoresen 3-1. 68. Kwaszta 3-2, 80. Koolhof 4-2. Scheidsrechter: Courtney (Eng). Toeschouwers: 9500. Banik Ostrava (Tsj)-BK 1903 Kopenhagen (Den) 5-0 (3-0): 6. Valek 1-0, 20. Valek 2-0, 43. Sreiner 3-0, 47. Sreiner 4-0, 86. Zajaros 5-0. Scheids rechter: Peduzzi (Zwi). Toeschouwers: 6000. Sportui Boekarest (Roe)-Sturm Graz (Oos) 1-2 (1-0): 30. Ungureanu 1- 0. 74. Szokolai 1-1, 84. Jurtin 1-2. Scheidsrechter: Deda (Tur). Toe schouwers: 6000. Larissa (Gri)-Honved Boedapest (Hon) 2-0 (1-0): 15. Maloumldis (straf schop) 1-0, 76. Khmiersik 2-0. Scheidsrechter: Zhezhov (Bul). Toeschou wers: 17.000. Sparta Praag (Taj)-Real Madrid (Spa) 3-2 (1-1): 27. Chovanec 1-0, 40. Santillana 1-1, 53. Prochazka 2-1, 60. Juanito 2-2, 78. Griga 3-2. Scheidsrechter: Delmer (Fra). Toeschouwers: 40.000. Lokomotiv Plovdiv (Bul)-PAOK Saloniki (Gri) 1-2 (0-1): 42. Dlmopolis 0-1, 48. Georgopoulos 0-2, 72. Sadakov (strafschop) 1-2. Scheidsrech ter: Tritschler (Wdl). Dynamo Kiev (Sov)-Laval (Fra) 0-0. Scheidsrechter: Göksel (Tur). Drogheda United (ler)-Tottenham Hotspur (Eng) 0-0 (0-3): 5. Falco 0- 1. 33. Crooks 0-2, 44. Galvin 0-3, 51. Mabbutt 0-4, 74. Falco 0-5, 81. Mabbutt 0-6. Scheidsrechter: Amundson (Den). Toeschouwers: 7000. Bryne (Noo)-Anderlecht (Bel) 0-3 (0-1): 33. Vandereycken 0-1, 53. Gudjohnsson 0-2. 75. Vandenbergh 0-3. Scheidsrechter: Ravander (Fin). Toeschouwers: 5000. FC Kaiserslautern (Wdl)-Watford (Eng) 3-1 (1-1): 9. Allots 1-0, 15. Billl- gan 1-1, 55. Nilsson 2-1. 85. Nilsson 3-1. Scheidsrechter: Frederiksson (Zwe). Toeschouwers: 19.906. VfB Stuttgart (Wdl)-Levski Spartak Sofia (Bul) 1-1 (0-0): 76. Kelsch 1- 0, 78. Valtsjev 1-1. Scheidsrechter: Bridges (Wal). Toeschouwers: 17.500. Werder Bremen (Wdl)-Melmö FF (Zwe) 1-1 (0-0): 66. Reinders (straf schop) 1-0. 76. Sunesson 1-1. Scheidsrechter: Hope (Sch). Toeschou wers: 19.500. FC Ziirich (Zwi)-FC Antwerp (Bel) 1-4 (1-2): 13. Petursson 0-1, 17. Pe- tursson 0-2. 28. Bouwer 1-2. 87. Petursson 1-3, 90. Ciiops 1-4. Scheids rechter Nagy (Hon). Toeschouwers: 6200. Aria Bonneweg (Lux)-Auatria Wien (Ooe) 0-5 (0-2): Doelpuntenmakers: Prohaska (3). Drabit, Nyilasi. Scheidsrechter: Van Swieten (Ned). Toe schouwers: 750. Bordeaux (Fra)-Lokomotive Leipzig (Odl) 2-3 (0-1): 15. Zötzsche (strafschop) 0-1, 51. Richter 0-2, 63. Girard 1-2, 72. Giresse 2-2, 86. Richter 2-3. Scheidsrechter: Carpenter (Ier). Toeschouwers: 15.000. Nottingham Forest (Eng)-Vorwarta Frankfurt/Oder (Odl) 2-0 (1-0): Wallace 1-0. Hodge 2-0. Scheidsrechter: Da Sllva Santos (Por), toe schouwers: 14.994. Radnicki Nis (Joe)-Sankt Gallen (Zwi) 3-0 (2-0): 4. Beganovic (straf schop) 1-0. 37. Stojkovic 2-0, 65. Rincic 3-0. Scheidsrechter: Igna (Roe). Toeschouwers: 22.000. gelo derl |ens|

Leidse Courant | 1983 | | pagina 8