ethouder Y oorschoten egen eigen voorstel Avanti-leden „doen" Ronde van Nederland Gewonden bij ringsteken in Noordwijkerhout Bewoners Beatrixlaan willen verkeersremmende maatregelen Geen aantasting oever Poelmeer Raad Leimuiden onthoudt Mavileo extra-subsidie g'pDËN" CeidócSoutont VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1983 PAGINA 7 lan Oosthout goedgekeurd 1 KqORHOUT De provincie heeft het bestem- mac ngsplan Oosthout van de gemeente Voorhout 11 erwegend goedgekeurd. Oosthout is één van de 'jl/I DOtste bouwlocaties in de Bollenstreek, waar onge- orev er 1600 woningen zouden moeten verrijzen. Belkj an Spjj1 provincie stelt onder meer als voorwaarde dat het irenpension aan de Jacoba van Beierenweg moet rdwijnen. De afstand tussen het pension en de toe- mstige woonbebouwing is zo gering dat gevreesd irdt voor hinder voor de toekomstige bewoners, t gaat dan om de 60 woningwetwoningen die in t gedeelte van Oosthout zullen verrijzen. De ex- >itant van het gebied, Noorlander Bouw BV is in derhandeling met de eigenaar van het pension om t naar elders in Voorhout verplaatst te krijgen. >el haast is daarbij nog niet geboden, omdat eerst n contingent moet afkomen voor de 60 woningen i de sociale sector. Behendigheid met tractoren ZOETERWOUDE De vereniging „Jongeren van de Meerlanden", die verbonden is met de LTB organiseert zondagmiddag om 12.00 uur op het weiland van Jan Versteegen aan de Nieuweweg te Zoeterwoude een re gionale tractorenbehendigheidswedstrijd. Minimaal dertig tractoren zullen aan de wedstrijd deel nemen. De deelnemers waaronder uit Zoeterwoude Sjors van der Poel, Peter Versteegen, Rob Versteegen, Vincent Versteegen, Hans van Klink en Bernard Berg zullen elkaar op diverse onderdelen bekampen. Naast het versieren van de tractor is er een vaardig- heidsproef, een evenwichtsbeheersing, slalom en een wedstrijd achteruitrijden op tijd. Een jury, waarvan ook burgemeester A. Houdijk deel uit maakt, zal uiteinde lijk de winnaars moeten aanwijzen. „Tafeltje-dek-je" populair in Zoeterwoude ZOETERWOUDE De warme maaltijd-voorziening in Zoeterwoude door het comité „Tafeltje-dek-je" wint aan populariteit. Waren er in 1981 nog maar 515 maaltijden, in 1982 was dat aantal reeds gestegen tot 1.005 en voor dit jaar is de raming inmiddels al gestegen tot zo'n 1.500. Een en ander betekent wel dat er meer kosten worden gemaakt en die kan het comité niet zelf betalen. Nadat de raadscom missie welzijn eerder deze week al akkoord is gegaan met de verlening van een aanvullende subsidie, ging ook de raadscommissie financiën gisteravond akkoord. De raadscommissie welzijn had het idee geopperd de bij drage per maaltijd te verhogen van zes naar zeven gulden. De voorzitter van het comité „Tafeltje-dek-je", de heer C. van Leeuwen trok tegen dit voorstel gisteravond van leer. Hij vreest dat bij verhoging van de bijdrage mensen zullen afhaken, zeker als blijkt dat de verhoging met één gulden is bedoeld om de kosten voor de gemeente te drukken. Tuinhuisjes in Hoogmade WOUBRUGGE De raadscommissie ruimtelijke ordening hield zich uitgebreid bezig met de gecombineerde aanvrage van de heer Van Leeuwen uit Hoogmade. De Hoogmadenaar wil een timmerfabriek vestigen in een boerderij aan de Van Kla- verweideweg. Het aanzien van de boerde rij zal niet worden aangetast. Deze toezeg ging deed de raadscommissie besluiten het college positief in deze zaak te adviseren. De tweede aanvrage ondervond wat meer moeilijkheden. De heer Van Leeuwen wil op de hoek van de Zuidzijdervaart en de Vaartsloot een oude schuur afbreken en deze vervangen door een aantal tuinhuis jes. Op het stukje grond ligt een agrari sche bestemming, die zou dan veranderd moeten worden in een recreatieve. Raads lid Markx voelde daar niets voor. De an dere commissieleden echter wel. omdat er in dat gebied wel meer recreatieactivitei ten worden bedreven, al dan niet op_ wet telijke basis. Ook op het tweede punt kreeg de heer Van Leeuwen dus de raads commissie ruimtelijke ordening op zijn hand. De alarminstallatie van de bejaardenwo ningen aan de Thuisweide in Woubrugge vormen al enige tijd onderwerp van zorg. In geval van nood reageert de omgeving niet op de optische signalering. Anders ge zegd de rode lampen laten de buurtbewo ners onberoerd. Koppeling van het licht signaal aan een geluidssein lijkt ook niet de oplossing. Er zal nu onderzocht wordeh of er via de televisiekabel mogelijkheden zijn de nachtwacht van het bejaardente huis te waarschuwen in geval van nood. EMMEN STAKEN OVER VERKEERSMAATREGEL BLOKLAAN [j 2ipORSCHOTEN Voor eerst in 36 jaar werd jteravond een gemeen- .yaadsvergadering in jimeïorschoten begonnen nkenmder het uitspreken van ambtsgebed. Burge rster P. Cannegieter duidelijk moeite met :e nieuwe situatie en hij iruikte de opening met constatering dat de A-er ir. J. Franken, egens vakantie afwezig =ERHfes. Later bleek dat diens ^'"Jwezigheid voor het CDA Hn nare zaak was. het voorstel tot het instel- van eenrichtingsverkeer in kloklaan bleken de stem- n te staken (99), zodat :e lang slepende kwestie de Igende raadsvergadering eer op de agenda komt. De ïrwarring bij de behandeling 'an dit voorstel steeg ten top jén bleek dat de gehele VVD- ictie tegen het voorstel was VVD-wethouder Van Da- die verkeer en vervoer in portefeuille heeft, het irstel moest verdedigen. De thouder liet duidelijk blij- i geen voorstander van het Irstel te zijn. CDA, PvdA/PPR en D'66 wa ren vóór het voorstel, met uit zondering van CDA-wethou- der Marselis. Het liep uit op een schorsing. Na de schorsing stemden twee leden van het college (Van Dalen en Marse lis) en zeven VVD-raadsleden tegen. De Bloklaan is een smalle straat met woningen speciaal gebouwd voor minder-validen en ouderen. Die straat is toe gangsweg naar de Voorstraat en tevens „uitvalsweg" vanuit het centrum. De breedte is slechts 4,5 meter. De bewoners menen dat eenrichtingverkeer de veiligheid kan bevorderen, de middenstand meent dat eenrichtingverkeer een af vloeiing van kopers naar de Voorstraat betekent. De tegenstemmers in de raad denken dat het eenrichting verkeer alleen maar snelheids- bevorderend werkt. Nu moet iedereen voorzichtig deze laan zonder bomen nemen. Of de raad er volgende maand uit komt, is een grote vraag, want dan is een ander CDA-raadslid met vakantie en de mogelijk heid zit'er dan in dat de stem men wederom staken en het gehele voorstel teruggenomen moet worden. Tegen De nele VVD-fractie, met uit zondering van de wethouder, was tegen het voorstel voor een aanvullende subsidie voor het buurthuis Bloemendijk- /Boschgeest. Mr. H. van Gogh (VVD) betoogde dat de VVD niets tegen het buurthuis heeft, maar ziet geen noodzaak tot voortrekken. Niet de ene vereniging korten op subsidie en de andere meer geven. Drs. Bremmer (CDA) stelde dat het buurthuis voorziet in een dui delijke behoefte, de startsubsi die van ƒ2.500,is te laag en daarom is het redelijk dit buurthuis iets meer te geven. De heer Both (PvdA/PPR) meende dat de raad al vorig jaar toegezegd had eventueel te bekijken of de subsidie op getrokken kon worden. Wet houder Marselis (CDA) kon begrip opbrengen voor de visie van de VVD. Er is een drin gende noodzaak om het buurt huis te steunen. Dit bedrag is eenmalig en spoedig kan de raad een totaal overzicht ver wachten over het gehele soci aal-culturele werk in Voor schoten. De raad ging akkoord met het krediet voor de bouw van 90 wooneenheden voor alleen staanden en tweepersoonshuis houdens inclusief 15 wooneen heden gesitueerd in drie cen trale wooneenheden. Dat bete kent 15 kamers met centrale voorzieningen voor koken, wassen e.d. Ten Have (CDA) bepleitte deze eenheden snel te bouwen voor jongelui, die graag een kamer willen. Veel al lukt dat niet in Voorschoten en volgens Ten Have is het dan het beste een vriendje of vriendinnetje te zoeken waar door men opschuift naar een andere categorie. Daar is een iets betere kans. Ook de VVD wilde wel de eenkamerwonin gen met centrale voorzienin gen, maar onder groot voorbe houd, omdat ze vindt dat er leiding gegeven moet worden. Bij de ingekomen stukken diende de PvdA/PPR een mo tie in om als raad steun te ver lenen aan de Algemene Min- dervalidenorganisatie, welke de regering verzoekt niet te korten op de zogenaamde „so ciale minima". De meerder heid van de raad (VVD en CDA) meende dat deze motie niet door de raad naar de rege ring gezonden behoort te wor den. Het is de raak van de po litieke partijen om eventueel de regering te adviseren en niet die van een gemeente raad. Na de discussie trok de PvdA/PPR-fractie de motie !ffi, Soven Volta t 39 jack 39 S lunstmarkt aaÊ'dJOORDWIJK De aag. 1 Werkgroep Akties van Ontwikkelingssa- nenwerking Noord- jjk-Boven Volta or- niseert morgen en 'ermorgen voor de esde maal de Boven 'olta Kunstmarkt in jshuis De Kuip aan ie Zeestraat. Bert van )uijn, vice-voorzitter ran de Stuurgroep )ntwikkelingssamen- irerking Boven-Volta, rerricht morgen om wee uur de opening. )e kunstmarkt is die lag open van twee tot es uur en van acht tot ien uur. de oL innln toegang tot de markt raaoi1051 een 6u^en. Het en treebewijs is tevens een Dtnummer in een loterij, toveiwaarin vele prijzen te an, if rinnen zijn. Van de op- speo «ngst van de verkochte even kunstwerken zullen de unstenaars een kwart af- ragen aan de aktie voor Joordwijk-Boven Volta, land- farig jaar bracht de DOrd- kunstmarkt ruim 4800 gul den op. In de theaterzaal Van De Kuip is tijdens de lentemarkt elk uur een voor- indajstelling van de film „Ge- )0 tofaeente en Ontwikkelings samenwerking", die in op- Iracht van de Stuurgroep eroe|!00r de JPS Studio's te -eiden is gemaakt. Op de kunstmarkt verkoopt de Werkgroep Akties tradi- ionele kunstvoorwerpen, 5, v0fnder meer uit Boven Vol- a, Mexico en Kenia. Ver liet iif!er za* er inf°rmatie wor- .M ien verstrekt over Boven IKe Volta in het algemeen en Over de politieke situatie tenzP* de staatsgreep van af- [elopen 5 augustus in het bijzonder. Aan de Kunst- narkt werken de volgen- Ie kunstenaars mee: Wil- ain etn Bom, Annemarie n va ?onders-Meyer, Greet lnn^Dnkenhout, Cornelius Fa- iani, Anton Klein, Els 'an Beek, Ab Steenvoor- len, Herman Schoenma- aek Éer' **an Willem van Iwigchem, Willem Seber, ian Goldsteyn, Frans aoomker, Marijke van Po- anen, Andrea van Don- oveftgen-Mulder, Reis van der >pek, Marianne Kosteren, Wargreet Maas-Polane. '-S VOORSCHOTEN Vijftien leden van het Avanti-toerteam willen morgen een rondje Ne derland fietsen ter gelegen heid van het 30-jarig bestaan van gymnastiekvereniging Avanti. Wethouder L. Marselis van sportzaken lost vannacht om middernacht het startschot bij de sporthal De Vliethorst. Morgenavond om tien uur zal hij wederom present zijn bij de sporthal om, als het allemaal goed verloopt, de wielrenners te zien terugkeren van een tocht van 500 kilometer lang die dan 22 uur heeft geduurd. Organisator en deelnpmer Ruud van den Akker van de Voorschotense Chopinlaan 116 is al maandenlang druk doen de met de voorbereiding. Die voorbereiding bestaat dan uit minstens vier uur per dag fiet sen en zorgen dat het materi aal en de route perfect zijn. De leden van het toerteam, in leeftijd variërend van 25 tot ruim 50 jaar zijn bezeten van fietsen. Ruud van den Akker: „Zowel de fiets als de man of- vrouw die de tweewieler be rijdt, moet in goede conditie zijn. Lichamelijk moet er een prestatie geleverd worden en dat kan alleen na een goede training. We letten er altijd nauwkeurig op dat niemand de training verwaarloost. We gaan als team weg en we ko men als team terug".' Gesoigneerd Voor de algehele verzorging en begeleiding gaat sportmas seur Bert Berk mee. Hij let op de conditie van de fietsers en zonodig kan hij ze ook weer opknappen. Het peloton fiet sers zal gevolgd worden door een auto met een aanhangwa gen. Daarin bevinden zich rij wielonderdelen, verder onge veer 250 liter aan zuivelpro- dukten, een kist appels en komkommers. Onderweg wordt voor soep gezorgd en voor koffie. De marathonfiet sers verwachten gemiddeld 25 kilometer per uur af te leggen. Onderweg worden rustpauzes ingelast. Na de start gaat het richting Amsterdam, langs de afsluit dijk naar Den Oever, Lemmer, Zwolle, langs de IJssel richting Ellecom, Arnhem, Ede, Scher- penzeel, Zeist, Nieuwe Gein, Montfoort, Gouda, Zoetermeer terug naar Voorschoten. Vol gens Ruud van den Akker is het gedeelte rondom Arnhem het zwaarst. Dan heeft het pe- leton al 389 km achter de wie len en moeten er enige heu vels genomen worden. Vast staat in ieder geval dat het Toerteam Avanti met deze prestatie iets unieks verricht. Zelfs de etappes in de Tour de France tellen nooit zoveel ki lometers. Ruud van den Ak-, ker verwacht dat de Ronde van Nederland een vast pro gramma-onderdeel gaat wor den voor het toerteam, dat jaarlijks al een rondje IJssel- meer van 300 kilometer rijdt. Een ringsteekteam in actie. PAARD SLOEG OP HOL NOORDWIJKER HOUT Een 57-jarig echtpaar uit Noordwijk is gisteren tijdens het rings teken op de Havenstraat gewond geraakt toen hun paard op hol sloeg. De man liep wat schaafwon den op, zijn vrouw moest met een gebroken sleutel been naar het ziekenhuis vervoerd worden. Vermoedelijk is het paard op hol geslagen toen de dissel van de wagen los liet. In een bocht van het parcours kantelde de wagen met de nodige gevolgen voor het echtpaar. De wagen veroorzaakte lichte schade aan een geparkeerde auto. Het on geval gebeurde gistermiddag om 16.16 uur. Het ringsteken had plaats in het kader van de jaarlijkse oranjefeesten in Noordwijkerhout. De wedstrij den werden uiteindelijk ge wonnen door Ruud van Duin uit Noordwijk, gevolgd door de Noordwijkerhouter Martin Haanaanse. Het schoonste span was van Theo Pennings. De jeugd kwam gisteren op de derde en laatste dag van de oranjefeesten in actie tijdens fietscrosswedstrijden. Bijna 60 deelnemertjes streden om de hoogste eer. Mark Volkerijk, Alex Duivenoorde, Ruud van Paridon en Frans de Vos gin gen uiteindelijk met de hoog ste eer strijken. Tijdens het vissen (60 deelne mers) gooide de heer Warmer dam de eerste de beste keer zijn dobber in het water en hij ging vervolgens zelf mee. Hij werd er snel weer uitgevist, maar deze „vangst" telde voor de einduitslag niet mee. Win naar werd een andere War merdam. Bij het tobbetje steken werd Natasch Wijnands eerste. Het klootgooien won Jan Heems kerk en het spel zonder gren zen was voor de heer en me vrouw Brama. OEGSTGEEST De pro vincie vindt niet dat het bestemmingsplan Voor hofpolder van de gemeen te Oegstgeest een aantas ting betekent van het landschappelijk gebied. De gemeente Warmond heeft tegen dat bestem mingsplan bezwaar ge maakt in verband met de recreatieve voorzieningen die aan de oever van het Poelmeer zijn gepland. Warmond heeft de grond langs het Poelmeer op haar ei gen, aangrenzende gebied de bestemming „landschappelijke waardevolle groenvoorzie ning" gegeven, hetgeen niet overeenkomt met de Oegst- geestse plannen. Ook heeft Warmond bezwaar tegen de maximale goothoogte van 8,5 meter die Oegstgeest wil han-; teren in verband met eventue le gestapelde laagbouw. Bij de recreatieve bestemming van de oeverstrook gaat het om ruiter-, wandel- en fietspa den. Die voorzieningen tasten het landschap niet aan, vindt de provincie. Wel vindt het firovinciaal bestuur dat aan de aagbouw een maximale hoog te moet worden gesteld en dat aan de zijde van het Poelmeer een bebouwingsvrije zone van 15 meter moet blijven bestaan. Die voorwaarde moet ook dui delijk omschreven staan in het bestemmingsplan. De provin cie keurt het bestemmingsplan verder overwegend goed, er van uitgaande dat Oegstgeest en Warmond regelmatig over leg zullen voeren over de plannen ten aanzien van de oevers van het Poelmeer. LEIMUIDEN Ondanks een vurig pleidooi van burgemees ter Van der Kroft wilde de raad van Leimuiden géén ex tra subsidie toekennen van ƒ2.000.- aan het tamboer- en trompetterkorps Mavileo. Bur gemeester Van der Kroft hield de raad voor dat de subsidie verordening van Leimuiden onrechtvaardig is ten opzichte van Mavileo, die als muziek vereniging een aparte plaats inneemt. „Laat cultuur u iets waard zijn; met ƒ5.000.- zoals de subsidie voor 1983 is vastge steld, wordt Mavileo afge scheept. Vergelijkbare korpsen in de regio ontvangen een veel hoger bedrag." Voorzitter Cor de Jong illus treerde dit met zijn nota „het grote verschil". Hierbij zou Mavileo ruim 11.000.- moeten ontvangen volgens het lande lijk adviesorgaan van het Mi- nisterie van W.V.C. en van de Gemeentes Alphen a/d Rijn, Leidschendam en Nieuwkoop respectioevelijk: f 1.500.-, ƒ21.000.- en ƒ9.000.- als Mavi leo niet zou zijn: Muziek Amu sement Voor Iedereen in Lei muiden En Omgeving, maar vóór één der genoemde drie gemeentes. Mavileo maakt hoge kosten door aanschaf en vervanging van instrumenten (afgelopen dinsdag is voor ƒ25.000.- aan nieuw materiaal in gebruik ge nomen). Honoraria gediplo meerde instructeurs: indien één kind uit de Gemeente Lei muiden onderricht ontvangt bij een streekmuziekschool, kost dit de gemeente jaarlijks een subsidie van gemiddeld 1.000.-. Bovendien heeft Ma vileo een representatieve funktie: openbare optredens verzorgen, waarvoor geen en tree kan worden geheven. Zo wel de heer Kuys (VVD) als de heer Tijsselink (CDA) had den de meeste moeite met het feit dat de spelende leden geen bijdrage betalen voor hun uni form. Burgemeester Van der Kroft stelde hier tegenover dat de contributie van jeugdleden j 14.- bedraagt, bij voetbal is dat slechts j 4.- per maand. Een kapitaalsinvestering voor een voetbalveld wordt trou wens niet doorberekend aan de voetbalvereniging. De heer Twisk (VVD) meende dat het onjuist is dat Maliveo er zo slecht afkomt in vergelij king met omringende gemeen tes, zeker als rekening gehou den worden met het feit dat Leimuiden er financieel roos kleurig voorstaat. Het voorstel werd uiteindelijk teruggeno men ter nadere discussie (op nieuw) in de raadscommissie welzijn. West-Riffa verslaat SV Voorschoten Voetbalvereniging Voorschoten heeft gisteravond nipt, met 2-1, verloren van West-Riffa uit Bahrein. De Arabie ren speelden deze oefenwedstrijd in het kader van een trainingskamp dat dezer dagen in Nederland wordt afge werkt. West-Riffa is in Nederland vooral bekend door zijn trainer, Theo Laseroms, de voormalige „tank" van Feyenoord. Deze heeft een vakantiekennis bij SV Voor schoten en op een Spaanse strand werd enige tijd gele den de afspraak gemaakt voor deze wedstrijd. Op de foto: De twee elftallen met links Theo Laseroms. WARMOND Het ver zoek van bewoners van de Beatrixlaan om in hun laan maatregelen te ne men om de snelheid van het verkeer te beperken, kon gisteren in de raads commissie openbare wer ken niet gehonoreerd worden met een gunstig advies. De bewoners on dervinden de laatste tijd meer hinder van het ver keer door verkeersmaat regelen die getroffen zijn in de hen omringende straten. Zij dienden een verzoek in om de Beatrix laan hier en daar te ver smallen en te voorzien van visueel versmallende objecten. Zowel de heer Van Kuijen als de heer De Vos dachten dat de situatie in de Beatrixlaan niet echt urgent genoemd kan wor den. De groenstrook en de voortuinen zouden de geluido- verlast toch wel tot een aan vaardbaar niveau kunnen be perken. De bewoners ver klaarden dat er in de 330 mtr. lange Beatrixlaan een topsnel heid van 142 km/u was vast gesteld en dat vooral het vrachtverkeer veel lawaai veroorzaakt door met te grote snelheid te rijden. Het rapport van de rijkspolitie vermeldt minder hoge snelheden en daaraan werd het advies ge koppeld dat bij herstrating in 1986 opnieuw bekeken dient te worden welke maatregelen er genomen kunnen worden. Nu zijn er geen financiële midde len voorhanden om de Beat rixlaan te reconstrueren. Bij de evaluatie van de woon erven bleek niet iedereen he lemaal gelukkig met het woonerf of de woonstraat die wel het bord met de aandui ding woonerf droeg maar niet helemaal als zodanig was inge richt. Het woonerf suggereert vol gens de commissie en Veilig Verkeer Warmond vaak meer veiligheid dan het te bieden heeft. Veel ouders pleiten, blij kens een door VV Warmond gehouden enquête voor een stoep of een afgebakend wan delgebied. Met name- in de Kloosterwei waar de voortuin tjes tussen twee schuren in di- rekt overgaan in de rijweg wordt de situatie als gevaarlijk ervaren. De heer De Vos achtte het noodzakelijk dat er snel ge werkt wordt aan het oplossen van verschillende problemen in de Ganzenwei en die heb ben voornamelijk te maken met parkeren, het plaatsen- van vuilcontainers e.d. De meerderheid van de commissie sprak zich uit tegen het afslui ten van de Warmundastraat vanaf de Burg. Ketelaarstraat. Een oplossing voor de proble men daar kop nog niet worden aangedragen maar krijgt wel volop de aandacht zowel bij het college van B en W als bij gemeentewerken.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 7