Axias jongste halve finalist I Volleyballers willen succes bij EK kopiëren Gerrie Knetemann stelt toekomst in waagschaal Disport Schumacher in de aanbieding Suzuki trekt zich terug uit motorsport «S"SIJTHOFF PERS Prost en Piquet met stenen bekogeld £eidócSouocmt VRIJDAG 9 SEPTEMBER 1983 PAGINA 13 llessure Koeman 'alt mee 3j^MSTERDAM De ernst i-jin de enkelblessure van in- ffinational Ronald Koeman, Woensdagavond opgelopen in* de interland tegen IJsland, valt mee. Bij onderzoek in het Amsterdamse Lucas-zie- Jo ken huis bleken slechts de enkelbanden licht verrekt. Zware beschadigingen kon- ■a°ji jen in het enkelgewricht van de Ajacied niet worden geconstateerd. Over het mee- \20 spelen van Ronald Koeman in de uitwedstrijd van zon dag tegen Fortuna S bestaat echter nog geen zekerheid. Straffen betaald voetbal ZEIST Douglas George is door de tuchtcommissie van de KNVB voor vier wedstrijden geschorst. De Engelse libero van de Arnhem se eerste-divisieclub Vitesse liep afgelopen zaterdag in de uitwed strijd tegen SC Cambuur tegen zijn derde gele kaart op. Met George werden nog zeven A-spelers voor één of meer wedstrijden uitgeslo ten. Rutjes (Excelsior), Scheve (FC Twente), Korte (SC Veendam), Van Zanten (SC Wageningen) moeten twee duels toekijken, Van Tongeren (Eindhoven), Hoekstra (SC Cambuur) en Mulder (FC Groningen) werden voor één wed strijd geschorst. VOLLEYBALDAMES KLOPPEN ZWEDEN BEDUM In het kader van de voorbe reiding op de Europese kampioenschap pen, die 17 september in Oost-Duitsland beginnen, heeft het Nederlands dames volleybalteam gisteravond in Bedum met 3-2 gewonnen van Zweden. De setstan den waren 11-15, 11-15. 15-1, 15-8, 15-8. Eerst hadden de Nederlandse dames, die vorige week vier keer zwaar verloren van West-Duitsland, geen antwoord op de sterke opslag van de Scandinavische speelsters. Door de impulsen van vooral Carolien Keulen (FBTÓ/DVC) kwam het keerpunt in de derde set. In de vijfde en beslissende set raakte Oranje met 8-1 achter om vervolgens, opnieuw vooral dank zij uitblinkster Keulen, de gasten geen punt meer te gunneh. TEAM AMERICA VALT UIT ELKAAR WASHINGTON De spelers van het Team America, het voetbalelftal dat dit seizoen in de NASL-competitie speelde om volgend jaar als Olympisch elftal in Los Angeles uit te komen, wordt weer opgehe ven. De voorzitter van de club, Robert Lif- ton, verklaarde dat alle spelers teruggaan naar hun voormalige clubs in de North American Soccer League. Die clubs had den hun beste voetballers uitgeleend. Lif- ton gaf als reden op dat veel leden van het team geweigerd hadden voor het team uit te komen, waardoor er soms te weinig spe lers waren om met een volledige formatie aan te treden. De voorzitter beklaagde zich ook over de houding van de Amerikaanse voetbalbond, die hem niet de beloofde steun zou hebben gegeven. Thevenet ploegleider ROUBAIX De Fransman Bernard Thevenet wordt per 1 oktober de nieuwe ploegleider van de wieler- formatie La Redoute-Moto- becane. De tweevoudig win naar van de Tour de France (1975 en 1977) volgt Philip pe Crepel op. Deze werd op 16 augustus door zijn werk gevers van zijn functie ont heven. Thevenet, in 1981 gestopt met de actieve wiel rennerij. krijgt onder meer assistentie van Maurice de Muer. De ex-ploegleider van Peugeot gaat een advi serende rol vervullen. Russen mijden Cultuur-festival LOS ANGELES De Sovjet- -Unie zal niet deelnemen aan het Cultuur-festival, dat tijdens de Olympische Spelen in 1984 wordt gehouden. Volgens de voorzitter van het organisatie comité in Los Angeles. Petér Ueberroth, hebben het Roesta- weli-theater en het Mojsejev- -ballet de uitnodiging voor de 'cultuurmanifestatie afgeslagen. Ueberroth benadrukte dat de afzegging reeds drie weken ge leden bij het LAOOC was bin nengekomen, dus vóór het neerschieten van het het Zuid- koreaanse verkeersvliegtuig door de Sovjet-Unie. Honkballers Neptunus te sterk voor Leksand ROTTERDAM Op de tweede dag van het honkbaltoernooi om de Euro pa Cup won Neptunus gisteravond met 14-7 van Leksand. Met de zwak acterende Zweedse kampioen, die woensdag met 13-0 door landskampi oen Haarlem Nicols was verslagen, hadden de Rotterdammers weinig moeite. In de vierde inning zette Nep tunus de Scandinavische tegenstander op een duidelijke achterstand: 7-3. Met acht honkslagen, waaronder een drie punten opleverende homerun van Bob van Aale, scoorden de Rot terdammers zeven punten. In de zes de en achtste innings sloegen Groene- veld (twee punten), Diamantatos en De Zwart de bal nog een keer voor homeruns over het hek. NEW YORK De ne- entienjarige Amerikaan immy Arias heeft zich jekwalificeerd voor de ïalve-eindstrijd van de jpen Amerikaanse tennis- tampioenschappen. Daar- ontmoet hij de Tsjecho- lowaak Ivan Lendl. De ls negende geplaatste irias schakelde in de wartfinales de Frans [ampioen Yannick Noah lit, Lendl had eerder van lats Wilander gewonnen. Irias had voor de uitschake- ing van de als vierde geplaat- le Noah twee uur en vijftig linuten nodig. De Amerikaan «liste de wedstrijd op Flu- ing Meadows in vijf sets: 7-6, 6, 6-3, 1-6, 7-5. Arias is de ingste speler uit de zestienja- ge geschiedenis van de „open merikaanse", die de hal- ndstrijd heeft gehaald, irias, woonachtig in Grand Is- «d, New York. boeide de ^intigduizend landgenoten op e tribune met zijn krachtige irehand-spel tegen de een op grotere Noah. Noah speel- eaf en toe briljant, maar het [degen werk van Arias van achterlijn en bij het server- was uiteindelijk te veel cor de Parijzenaar. Arias ver- fade de laatste set een [flihtenslopende tie-break. In ,bo twaalfde game brak de .oo/. merikaan, een jaar eerder zonder kansen tegen Nog twee Ivan Lendl is nog twee over winningen verwijderd van zijn eerste tennistitel in een grand slamtoernooi. Ook de Zweed Mats Wilander kon in de kwartfinales Lendl geen set afpakken. De Tsjechoslowaak zegevierde in twee uur en ne gen minuten met 6-4 6-4 7-6. De partij, bijgewoond door 20.000 toeschouwers, stond on danks de gloeiende hitte op bijzonder hoog peil. De 23-jari- ge Lendl, die als tweede is ge plaatst en John McEnroe al uitgeschakeld weet, had van de laatste drie partijen tegen de vier jaar jongere Wilancjer er twee verloren. Eind augus tus had de Zweed, op Flushing Meadow als vijfde geplaatst, op het asfalt van Cincinnati Lendl geen enkele kans gege ven: 6-0, 6-3. Vorig jaar be reikte Lendl de finale om toen ten onder te gaan tegen Jim my Connors, die nu in de hal ve finales te maken krijgt met de bedwinger van McEnroe, Bill Scanion. Lendl begon de partij al, met een doorbraak op de service van zijn tegenstander. In de tweede game raakte hij met 15-40 achter, maar de Oosteu ropeaan redde 'zich door drie zeer sterke opslagen. Die eer ste doorbraak bleek voldoende voor de setwinst: 6-4. In de derde game van de tweede set forceerde Lendl opnieuw een doorbraak, maar nu had Wi lander. die meer de aanval had gekozen, een zelfde soort, antwoord klaar (2-2). Bij 3-3 brak Lendl andermaal door de service van de Scandinavier om vervolgens opnieuw met 6-4 de set te grijpen. In de der de set begon Lendl weer met een. doorbraak. Hij liet zijn voordeel echter in de vierde game glippen, waardoor het eindelijk op de tiebreak aan kwam. Even eerder was Wi lander tot op twee punten van de setwinst gekomen bij 6-5 en 30-30 op de service van de Tsjechoslowaak. Op magistrale wijze weerde Lendl het gevaar echter af. Via 0-1, 3-1 en 5-3 werd het 7-4 in de tiebreak, waardoor Lendl zijn jacht op zijn eerste grand slamtitel kon voortzetten. Altijd tevreden „Als ik win in drie sets ben ik altijd tevreden", zei Lendl na zijn winstpartij tegen Wilan der. „In die vreselijke hitte kan het een kwalijke zaak zijn als je extra sets moet spelen. Trouwens, in de tiebreak van de derde set begon ik me al aardig mae te voelen. Op dat moment vreesde ik dat Wilan der nog terug zou komen.' Ik heb me toen nog beter gëcon- centreerd om zo min mogelijk fouten te maken. Mijn service liep goed en ook de retjurns waren behoorlijk. Ik dacht zo dat Wilander ook goed had ge speeld en de partij was volgens mij voor het publiek het aan kijken meer dan waard". Lendl zei dat hij zich niet had Jimmy Arias bekroonde een goed seizoen met het be reiken van de laatste vier op Flushing Meadow. gestoord aan het aanmoedigen door het publiek van de Zweed. „Dat was normaal. Ik was nu eenmaal favoriet en dan kiest het publiek voor de heb dat ik toch niet goed ge wend was aan het cement van Flushing Meadow. Geef mij maar gravelbanen. Verder ge loof ik dat ik de vergissing heb underdog. Nu ik in de halve begaan dat ik teveel op mijn finales ben gekomen kan ik laatste overwinning op Lendl, alleen nog maar zeer sterke 'n Cincinnati, ben afgegaan, spelers tegenkomen. Het doet Natuurlijk heb ik Lendl niet er niet zo veel toe wie mijn te genstander wordt. Iémand, die zo vér komt kan er wat van. Mentaal en lichamelijk voel ik me in staat alles te geven om de open Amerikaanse titel te pakken". Mats Wilander weet zijn ne derlaag voornamelijk aan het superieure serveren van Lendl. „Bovendien kwam mijn tweede service niet goed door", aldus de Zweed, „Daar komt nog bij dat ik het gevoel onderschat. In werkelijkheid was hij me op bijna alle onder delen van het spel de baas. Volgens mij zal het erg moei lijk worden om Lendl van de titel af te houden. Hij is in uit stekende vorm". De Amerikanen Peter Fle ming en John McEnroe be reikten de finale bereikt van het herendubbelspel. Het duo versloeg in de halve finales de Australiërs Pat Cash en John Fitzgerald met 6-4 7-6 (7-4) 7-6 (7-5). DEN HAAG Peter Post is teleurgesteld in de hou ding van Gerrie Knete mann die gisteren bekend maakte met ingang van het nieuwe wielerseizoen naar een andere ploeg te zullen vertrekken. De 32- jarïge Knetemann was voorbestemd na zijn actie ve loopbaan de plaats van Post in de ploegleiderswa gen over te nemen. Zou blijken dat voor Knete mann na zijn blessure de top niet meer haalbaar zou zijn, dan stond de por tier van de auto al direkt open. Het verschil van mening tus sen Post en Knetemann betrof vooral de rekening, waarop de opbrengst van Knetemann's commerciële aktiviteiten zou moeten worden gestort. Post liet een contract opstellen, waardoor die revenuen naar de stichting, waarbij Knete mann onder contract is, gaan. Zelf weet Knetemann de breuk aan het nadrukkelijke verbod op nevenactiviteiten. „Vroeger was het normaal dat je als renner geen nevenactivi teiten had. Bij Post is daar de laatste jaren verandering in gekomen. Met zijn instemming bleken werkzaamheden op het publicitaire vlak mogelijk. In het nieuwe contract is dat na drukkelijk verboden. Voor alle akkefietjes op dit gebied dient de renner naar de ploegleider te stappen om zijn goedkeu ring te vragen. En de kans dat je die krijgt, lijkt klein gezien de tekst in het contract". De populaire wielrenner stelt door zijn vertrek zijn toekomst in de waagschaal. „Het is een gok. Ik had bij Post ploeglei der kunnen worden. Nu kies ik voor een andere, meer on zekere toekomst. Wie de te leurgestelde partij wordt. Post of ik, weet ik niet. Daar ga ik me nu nog geen zorgen over maken. Nu doe ik alles om op het oude niveau terug te ke ren". Over een mogelijke her eniging met Jan Raas kon Knetemann geen zinnig woord zeggen. „Op dit moment ben ik nog zo vrij als een vogeltje in de lucht. Ik heb met geen enkele ploeg contact. Iedereen is welkom. Ik wacht maar af". :ULEN Harald „Toni" humacher mag uitkijken ar een nieuwe vereniging. heeft Peter Weiand. voor tter van F(C Köln, gisteren zijn doelman medege- leld. Bovendien werd Schu- lacher geschorst voor de mpetitiewedstrijd van mor- n tegen SV Waldhof Mann- im. Weiand meent, dat er in enige samenwerking met 29-jarige doelman van het estduitse elftal geen sprake eer kan zijn na diens kritiek het beleid van de club. humacher liet zich al eerder weinig vleiende bewoordin- n uit over het bestuur van Köln, dat hij niet capabel htte. Voorts had hij de groot ste hand in het overhaaste vertrek van trainer Rinus Mi- chels. Op de heenreis van het Westduitse elftal naar Boeda pest voor de interland tegen Hongarije (1-1) ging Schuma cher weer buiten zijn boekje. Hoewel er afspraken tussen hem en Weiand bestonden dat Schumacher zich van com mentaar en kritiek op de club zou onthouden, trok hij in een interview zo fel van leer. dat collega-international Karl- -Heinz Förster (VfB Stuttgart) er schande over sprak. In dat interview verlangde hij, dat de club het personeelsbe leid zou aanpassen aan zijn in zichten. Zo eiste hij de aan koop van een spelbepalende middenvelder en dreigde bij een negatief antwoord te ver trekken. Bovendien liet hij doorschemeren dat medespe lers Pierre Littbarski en Gerd Strack zijn mening deelden. In werkelijkheid blijkt dat niet het geval te zijn. Het tweetal distantieerde zich gisteren na de training van de uitspraken van hun collega. Daarop kwam het bestuur tot de slot som dat het contract met de doelman voortijdig moest wor den opgezegd. Schumacher, die een jaarsalaris van 300.000 mark (ruim 330.000 gulden) verdiende, is te koop. Vraag prijs: twee miljoen mark (2,3 miljoen gulden). Toni Schumacher (rechts) in vrolijker tijden: met ploeggenoot Pierre Littbarski en de Westduitse voetbalbeker. TURIJN De Japanse mo- torenfabriek Suzuki heeft besloten zich met ingang van volgend jaar terug te trekken uit de motocross, wegrace en lange-afstandsracerij. De Italiaanse dochtermaat schappij heeft dat gisteren be kend gemaakt. De firma gaf als verklaring bij de beslissing „dat de fabriek het gestelde doel van technische vooruit gang heeft bereikt. Het werd tijd om de in de motorsport competitie vergaarde kennis in de massa-produktie te gaan ge bruiken", aldus de fabriek. Su zuki ontkende, dat het terug trekken van de fabrieksteams uit de Grand Prix-wedstrijden te maken had met tegenval lende verkoopcijfers. De winst in het boekjaar 1981/1982 is volgens de fabriek aanzienlijk hoger uitgevallen dan het jaar daarvoor. „In elk geval dient het staken van onze sport-acti- viteiten niet als definitief te worden beschouwd. Binnen drie of vier jaar zal Suzuki te rugkomen naar de circuits om nieuwe technische ontwikke- Ditv jaar veroverden twee rechtstreeks door de fabriek gesteunde rijders, de Belgen Geboers (125cc) en Jobe (250cc) wereldtitels in de mo tocross. In de wegracerij ver loor Suzuki (Uncini) het be langrijkste wereldkampioen schap, in de 500cc-klasse, aan Honda (Spencer). De Nederlandse importeur, Nimag, heeft nog geen beslis sing genomen over de sport- -activiteiten in het komende seizoen. Het besluit, dat bin nen enkele weken valt, staat volgens woordvoerder Jo Büh- re los van de fabriekspolitiek. Nimag heeft als belangrijkste rijders Boet van Duimen, Ge rard Rond en Gert-Jan van Doorn onder contract. IEN HAAG Voor rou- nier Ad van der Velden Jan Clardey, de jongste lelverdeler in de ge- ihiedenis van het Neder- nds volleybalteam, staat anaf 16 september in lost-Duitsland één ding oorop: het succes van het walifikatietoernooi in Bosch van twee aanden geleden zo veel logelijk kopiëren. Na de Sstige-zege tegen Italië Den Bosch is Nedër- md er voor het eerst in sjaar weer bij tijdens de uropese titelstrijd. Dat •ral was het doel van ach Rob Hachmang en ploeg. ïdereen vond dat we na de test in het Spring Cuptoer- >oi ook naar Oost-Duitsland oesten", stelt Van der Vel- van WC, die inmiddels :9 5/8 n kleine 120 interlands telde, twee keer de strijd [I het Europees kampioen- P en ®én «eer om de we- 10 5/8 Idtitel meemaakte. Voor ardey, de prille telg van basiszestal van Oranje (30 ÏS 'trlands) is het „een brood- 9 5/J' dige ervaring, al heb ik et Voorburg natuurlijk ook een en ander internatio- l meegemaakt". Jan Clardey is de enige verte genwoordiger van landskampi oen Starlift/Voorburg in de na tionale volleybalsêlectie. Acht jaar verschil in leeftijd tussen Clardey en Van der Velden verhindert niet veel al eensluidende opvattingen over hun sport, hun eigen in breng, prestaties, sfeer, inzet en coach Hachmang. Het grootste onderscheid is de fase van ontwikkeling, waar in ze verkeren. Wat Van der Velden is, een speler die een ploeg kan dragen, moet Clar dey nog worden. Volgens de VVC-er heeft de jonge Hage naar het wel in zich. Opval lend is dat het aantal volley baljaren niet zo sterk ver schilt als hun leeftijden doen vermoeden. Van der Velden (30) werd op zijn achttiende pas lid van Brevok in Breda, in die tijd had Clardeij (22) er ook al zin in en meldde zich als tienjarige aan bij Voorburg, waar hij tot op de dag van vandaag nog speelt. Van der Velden zocht, en vond, ploegen waar wat hem betrof een goede sfeer heers te om topprestaties te leve ren: Turnhout in Belgie (meegegaan met Pierre Mat- hieu als trainer), Blokkeer (in zijn studieperiode in Den Haag) en WC in Vught, toen hij een baan in Den Bosch aanvaardde. Daar kwam hij terecht bij Hach mang, nu ook Oranjes coach. Over Nederlands leider bui ten de lijnen zijn de twee het eens: een door volleybal be zeten man; met alle voor- en nadelen van dien. Door zijn fanatieke houding en - in het afgelopen seizoen - dubbel functie als coach van WC en Nederland, heeft Hach mang het bij velen verbruid. Niet bij zijn selectie. „Hij heeft mijns inziens nu de sterkste groep bij elkaar", stelt Van der Velden. „Dat is een teken dat zijn technisch en menselijk inzicht meer dan voldoende is." Clardeij: „Zijn beste kant is zijn ge voel voor tactiek, afgestemd op de tegenstander, die hij uit en te na heeft geanaly seerd." Met Hachmang dus terug naar de bereikbare top. Dat zou na de verovering van de Lentebeker in en op Finland en de kwalifikatie voor het EK moeten blijken uit deel neming in Oost-Duitsland. Daar wacht Oost-Europa de Westeuropese top op. „Het niveau van daar halen wij nooit", zegt Clardey beslist. Van der Velden: „In Neder land stelt men nu eenmaal de maatschappelijke ontwik keling uiteindelijk voorop". En terecht. De VVC-speler krijgt vlot vrij voor al zijn activiteiten van de directeur van de school in Den Bosch, als hij maar voor een ver vanger zorgt. Ook Clardey heeft weinig problemen met het verkrijgen van de beno digde tijd. De rector van zijn fysiotherapeutische opleiding in Den Haag is nogal „sport- minded". Beide spelers kun nen daardoor ook doorgaans de oefencampagne meema ken. Voor de twee toppers zou het dan ook een grote teleurstel ling zijn geweest als de Euro pese titelstrijd voor de derde, keer op rij zou zijn gemist. ADVERTENTIE Met uw krant naar de Franse Rivièra: 8-DAAGSE LUXE TOURINGCARREIS CÖTE D'AZUR Geniet dit najaar van het plezierige klimaat van de Franse Rlviéra. Nabij Frejus en vlak aan het goudgele strand van de Middellandse Zee ligt het bekende hotel Saint Avaulf. In dit sfeervolle hotel (alle kamers voorzien van bad/douche, toilet en bal kon) onder Nederlandse leiding wordt gedurende ons verblijf aldaar gelogeerd. Maandagochtend vertrekt de bus om acht uur uit Den Haag en half negen uit Rotterdam. Zowel op de heen- als op de terugreis wordt overnacht In Hotel Le Rully nabij Dyon. De volgende dag gaat het via het fraaie Rhóne-dal naar het hotel bij Frejus. Tijdens uw verblijf worden en- Aele excursies gemaakt o.m. naar Frejus. Porie Grimaud en een pijpenfa- briekje te Cogolin, alsmede twee volle dagtochten naar Grasse (bezoek parfumfabriek). Vence, St. Paul. Cannes. Nice en Monaco. Eventueel kan bovendien aan een safaritocht worden deelgenomen. De vertrekdata zijn n n maandag 10 oktobar a De prijs van deze bijzonder aantrekkelijke A& C Cóte d'Azur-tour bedraagt slechts J "WÏJO op basis van een 2-persoonskamer met half-pension logies, ontbijt, diner), echter inclusief afscheidsdiner en ëVcursies alsmede de lunches op de 3e en 6e dag. Toeslag voor een èènpersoonskamer ƒ75 Annuleringsverzekering 3 1/2% van de reissom 6 poliskosten. gecombineerde reisverzekering 16 per persoon 5 poliskosten. Inlichtingen en boekingen: telefonisch onder no. 070-190882 (van maandag t/m vrijdag van 9 tot 13 uur) of persoonlijk in onze vestigingen Spuistraat 71, Den Haag (op de hoek van het Spul) of Coolsingel 67. Rotterdam (t.o. Stadhuis). •POSTBUS 16050. 2500 AA 's-GRAVENHAGE TEL. 070-190882 (MAANDAG T/M VRIJDAG TUSSEN 9 EN 13 UUR) MONZA Alain Prost en Nelson Piquet, twee van de grootste favorieten voor de wereldtitel in de formule 1-autoracerij, heb ben gisteren bij de organisatie van de Grote Prijs van Italië ge klaagd over het gedrag van het Italiaanse publiek. Bij de vrije trainingen op Monza werden de wagens van Prost en Piquet in de Hooligan-bocht voortdurend met stenen bekogeld. De circuit- directie van Monza heeft de veiligheidsmaatregelen verscherpt. Voor het Italiaanse publiek gelden de Franse rijders René Ar- noux en Patrick Tambay, achter het stuur van de Ferrari-wa- gens, als de coureurs die naar de wereldtitel moeten worden ge stuwd. Voor de race van zondag, de dertiende van vijftien om het wereldkampioenschap, worden 250.000 kijkers in de voor stad van Milaan verwacht. De Italiaanse politie heeft 20.000 val se toegangskaarten voor de wedstrijd op Monza ontdekt. De ver valste toegangsbewijzen voor de Grote Prijs van Italië werden aangetroffen in een drukkerij in de omgeving van Milaan. De kaartjes hadden een waarde van ruim één miljoen gulden. De politie neemt aan dat vele vervalste kaarten al in de handel zijn. Wereldzilver voor Nederlandse zeilers PORTSMOUTH Willy van Bladel (Den Bosch) en Huub Lambriex (Huizen) zijn tweede geworden in het wereldkampi oenschap zeilen in de Tornado-klasse. Gisteren eindigde het tweetal voor de kust van het Engelse Portsmouth als vierde in de vijfde en laatste race. De titel ging naar de Australiërs Chris Cairns en Scott Anderson. De dagprijs ging naar de Oostenrijker Petschell, die de Brit Reg White en* diens zoon Robert White voorbleef. Gerard Duyndam en Frans de Haas werden achttien de. Van Bladel, die ooit wereldkampioen werd in de Vaurien- klasse en via de 470 overstapte naar de spectaculaire Tornado's, mocht wel een wereldbeker in ontvangst nemen als regelmatig- ste seizoenzeiler. Voor het klassement telden de wedstrijden in Hyères, Kiel, de Europese- en wereldkampioenschappen en de voor-Olympische wedstrijden in Long Beach, waar de Nederlan ders derde werden, mee. Basketbalster bedankt voor nationale ploeg AMSTELVEEN Dulcine Seca heeft bedankt voor de Neder landse damesploeg, die vanaf zondag in Hongarije deelneemt aan de Europese titelstrijd basketbal. Door het wegvallen van de speelster van Amstelveen, die overigens niet tot de basis behoor de, bestaat de selectie nog maar uit elf basketbalsters. Het was op deze korte termijn (de nationale ploeg is vanochtend richting Boedapest vertrokken) niet meer mogelijk een vervangster voor Dulcine Seca aan te wijzen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 13