Yivax derde in eigen toernooi Leiden's sprookje is KAREL TEEUWEN ONGENAAKBAAR IN ZOETERWOUD] Jeugd Roodenburg laat winst liggen Alleen zege dames LMHCj Dames Alkmania kloppen Texas/DHB SPORTTRIBUIME maandag 5 september is ZOETERWOUDE Ein delijk zat het Karei Teeu- wen eens mee. De immer strijdlustige wielrenner uit De Zilk kreeg voor het eerst dit seizoen de hel pende hand van Vrouwe Fortuna toegereikt. Na een seizoen vol pech en ziekte, boekte de ROKS- renner op het zware par cours in het centrum dan eindelijk zijn eerste, bij zonder mooie zege, na een ware afvalwedstrijd die lange tijd gebukt ging on der een druilerige regen.. Piet Kralt (Swift) won de voorwedstrijd voor lief hebbers en veteranen, wat bijzonder plezierig was voor de organisatie, het Wielercomité Zoeterwou- de in samenwerking met Swift. De koers voor amateurs werd vanaf de eerste meters hard gemaakt, toen een bijzonder sterk achttal het hazenpad koos. Renners als Axel Her mans, Rik Moorman, Harrie de Boer en vooral Jelle Nij- dam zorgden meteen voor de eerste rake klap, die slechts door zes man werd opgevan gen. Teeuwen, Van Velzen en De Hartog gingen in de ach tervolging, gevolgd door de vorige winnaar Ron Smit, die later door pech uitviel, Jan van Wijk en Swiftrenner Paul Kooijman, die letterlijk uit de koers zou vallen. Terwijl Nij- dam zich vooraan losmaakte om aan een lange solo te be ginnen, sloten de achtervol gers aan bij de kop. Nijdams greep naar de macht kwam echter veel te vroeg. Na 60 van de 100 kilometer was hij eraan voor de moeite, en staken vier nieuwe gezichten hun neus aan het venster. Moorman, De Boer, Teeuwen hét inmiddels door de regen glad geworden parcours defi nitief uit de voeten. Terwijl het peloton compleet uit elkaar geslagen in groepjes over het parcours dwarrelde, en het publiek beschutting zocht tegen wind en regen, maakte Karei Teeuwen zich op voor de beslissende aanval. Die kwam zeven ronden voor het einde, en hoewel de Zilke- naar als altijd bijzonder voor zichtig de gladde bochten nam, liep hij gestadig weg van zijn drie opponenten, die na enkele ronden het hoofd berustend lieten hangen. Tegen deze ren ner bleek geen kruid gewas sen. De koers voor liefhebbers en veteranen werd beheerst door de Swiftrenners Adrie Kruger (Katwijk) en Piet Kralt (Rijns- burg). Deze twee renners ont snapten met vier anderen, en spurtten samen om de zege. Met gering verschil bleek Kralt iets te snel voor Kruger. Leen van der Niet werd derde, Van Dijk (Zoetermeer) vierde. De Swiftrenners Evelein (Lei den) en Cock van der Hulst (Zoeterwoude), eindigden als elfde en dertiende. Overigens won Swiftjunior Ri chard Ippel zaterdag een crite rium te Abbenbroek voor de sterke John Talen. Roland Koornstra werd op een lekke band negende. Met Jan Hen drik Lagerwey en Gertjan Zwaan werden zij derde in eer^^ ploegentijdrit in dezelfdi plaats. |)UE De eerste tien amateurs: 1. Kar«l Teeuwen (De Zilk); 2. Rik Moormaï (Nieuwdam); 3. Jan van Wijk (Haar)Ji lem); 4. Harrie de Boer (HilversumL 5. Jelle Nijdam (Zundert); 6. Adrif Kroon (Volendam); 7. Louis Wely (Vught); 8. Gerard van VelzeiS (Zoetermeer): 9. Marcel VeenmaiL (Ankeveen); 10. Johan van de Weidto (Amsterdam). De Swiftrenners JaiL Huigsloot en John de Lange werdecj' achttiende en twintigste. PIETER EVELEIN OEGSTGEEST Het tweede Vivax-toernooi le verde een verrassende winnaar op. Derdeklasser Raket zegevierde in de fi nale met 7-6 van Flevo. In de troostfinale versloeg gastheer Vivax Zeus op over tuigende wijze. De Oegstgees- ter ploeg zegevierde met 9-3. Marcel Rompes eiste in deze partij een hoofdrol voor zich op,De finale tussen De Zijl/LGB's toekomstige tegen stander in de bekercompetitie Flevo en Raket vormde een spannend slot van het sportief gezien geslaagde Vivaxtoer- nooi. Het Delftse Raket kwam met 6-3 voor, maar Flevo kwam verrassend goed terug en kon in de laatste minuut op gelijke hoogte komen. Die krachtsinspanning werd ech ter niet beloond, de Delftena ren sloegen nog eenmaal toe en werden alsdus toernooiwin- naar. De dames van Vivax eindig den op de tweede plaats. In de finale werd met 6-4 het onder spit gedolven tegen Amer. Beker Tussen alle oefencampagnes door wordt de komende dagen de vijfde ronde van de beker competitie afgewerkt. De op Vivax versloeg in de strijd om de derde en vierdp plaats Flevo. Hier één van de in totaal negen treffers die de Oegstgeester formatie produceerde. papier interessantste partij half negen. De Zijl/LGB speelt vax bindt op donderdag 15 slotte, gaan 21 september op wordt dinsdag 13 september in op donderdag 8 september te- september in Amsterdam de bezoek bij KZC, de nummer het Vijf Meibad gespeeld tus- gen Flevo (21.15 uur). AZC striid aan met nieuwbakken vier van Nederland. In Bever- sen LZ'86 en hoofdklasser gaat die dag op bezoek bij ereklasser Het IJ (21.15). De wijk wordt om kwart over ne- AZ&PC. Die partij begint om Brandenburg (19.00 uur). Vi- dames van De Zijl/LGB ten- gen aangevangen. LEIDEN De start van de competitie verliep be paald niet onverdeeld gunstig voor de "Leidse" jeugdelftallen. Rooden burg maakte het werk niet af bij Quick (2-2), ter wijl UVS meer verdiende dan de 2-1 nederlaag bij Xerxes. Katwijk had beter gekund dan eenzelfde ne derlaag tegen VUC, FC Lisse werd weggespeeld door ADO (1-6). De wed strijd tussen Rijswijk en Quick Boys werd afgelast. Roodenburg keek in de pauze tegen een 1-0 achterstand aan. Quick moest daarna echter twee treffers van Marcel van der Burg incasseren, die later de kans op 1-3 liet liggen. Het overwicht van de blauw-zwar- ten zou ook later niet meer in klinkende treffers worden uit gedrukt. Erger nog: toen de wind een Haags schot plots van richting veranderde, was doelman Johan van Tongeren voor de tweede maal geslagen. Jeroen Désar bekroonde een goede start van UVS na een kwartier met een treffer. Xer xes kwam echter terug, het geen resulteerde in de gelijk maker. De pupillen van Aad Kooren namen vervolgens weer het initiatief. Inzetten van Isaac Boot en Ed van Harskamp wilden echter het Haagse doel niet in. Een kwar tier voor tijd viel echter de ge flatteerde Haagse treffer, die Twee fouten in de verdediging kostte Katwijk al voor rust de zege op VUC. Andy de Vries scoorde tussentijds de gelijk maker. De tweede helft werd VUC achterin vastgezet, maar de Katwijkers, die éénmaal meenden recht te hebben op een penajty, konden aan de 1- 2 nederlaag niets meer veran deren. FC Lisse kon totaal geen vuist maken tegen ADO, dat na een 0-2 voorsprong bij rust wegliep tot 0-6. Marco Elben- broek redde de eer. In de B-klasse won UVS met 4-2 van ARC. Quick Boys pakte beide punten tegen RVC: 1-0. jend r: LEIDEN - Ondanks de hoogespannen verwachtingen bij vele „Leidse" clubs, heeft alleen LMHC (dames) een overwinning geboekt. De Leidse ploeg klopte Ring Pass met 1-0. De heren van Forescate en Noord wijk i verdienden evenals de dames van Roomburg en Fores-'/ cate een puntje. j Forescate startte aggressief en in een hoog tempo tegen Spirit De Rotterdamse counter bleek echter na een kwartier doeltref-; fender dan het Voorschotense veldoverwicht: 0-1. Binnen vijl minuten bracht Hans Riemens via een solo de partijen echterl weer naast elkaar. De tweede helft leverde hetzelfde beeld op met identiek resultaat, een snelle Spirit-uitval resulteerde in 1-2 en na een mooi uitgespeelde Forescate-aanval stelde Jelmen Siersema Niek Sinke in de gelegenheid de gelijkmaker te sco ren: 2-2. Eersteklasser Roomburg staat weer met beide benen op den„. grond. De Leidenaars verloren met 3-2 van medepromovendus^^ Leusden. Jurriaan van Aken opende weliswaar de score, maaitwe twee strafcornerrebounds brachten Leusden een 2-1 voorsprong] Nadat Paul Lamping een unieke kans op de gelijkmaker had la^g ten liggen door een strafbal te missen, maakten de bezoekers erL i 1-3 van. Frank Montanus bepaalde de eindstand op 2-3. Alectc verloor zijn eerste partij in de tweede klasse met 2-0 tegen Bad:win hoevedorp. De goed spelende Leiderdorpers waren niet bestandlies tegen het snelle en efficiente counterspel van de tegenstander, fers Noordwijk speelde met 1-1 gelijk tegen Reigers. Erik Verdoori zorgde voor 1-0. Vlak voor tijd kwam Reigers, geheel volgens dt- veldverhouding, op gelijke hoogte. in c b-ü, Dames en Leiden overwon Ring Pass moeizaam met 1-0. LMHC starttefet sterk, wat na 20 minuten beloond werd met een 1-0 voorsprong, Suzanne Nivard tikte een voorzet van rechts van Henriette Holshuyzen met de backhand in. Na de rust kwam de Leidse !irc ploeg zwaar onder druk, maar de verdediging hield goed stand, yas 001 Forescate won in de eerste helft een punt tegen Warande, 1-1 pe Els du Buvrie verzilverde de vierde strafcorner, maar miste een strafbal. Na de pauze was Warande succesvoller vanaf de straf- balstip. Roomburg deelde de punten met Cartouche. Na twinti) minuten scoorde Veerle Kuijpers indirect uit een strafcorne haar eerste treffer. Vlak na de pauze betekenden een Voorburg se strafcorner en strafbal een 1-2 achterstand, maar Veerle Kui pers haalde via een solo toch de helft van de buit binnen Noordwijk verloor onnodig van Rijswijk met 2-1. De halverwe ge de eerste helft opgelopen 2-0 achterstand schudde Noordwijk wakker. Dil leverde Noordwijk een overwicht, twintig strafcor- ners, maar slechts een doelpunt van Alexandra van Kan. Hisa lis verloor nipt van Hermes met 1-0. Het met zes junioren aan gevulde team weerde zich goed als promovendus tegen de ge routineerde derde klasser. LEIDEN De interregionale dames van Alkmania, kandidaat voor het kampioenschap in de zondagklasse, begonnen gisteren met een 0-2 winst bij Texas DHB. Zaterdag verliep de kennismaking van LSVV '70 in de hoogste klasse minder voorspoedig. Bij MVV '27 werd met 2-0 verloren. Ook Ter Leede ging onderuit. Het schoffelende HOV won met 4-0. In een incidentrijk duel - zo moest Marion van der Ploeg met een open beenwond naar het ziekenhuis worden vervoerd - kende Ter Leede een sterkere eerste helft dan HOV, dat deson danks snel scoorde. Uit het gewone doen gebracht door unfaire Rotterdamse acties moesten na de thee nog drie treffers geïncas seerd worden. Een fout van de doelvrouw zette LSVV '70 op achterstand bij MVV '27, dat de tweede helft via één uitval nog maals scoorde. De Leidse dames zelf kregen meerdere kansen, maar lieten die onbenut. Gisteren ontmoette ook Alkmania een hard spelende opponent, Texas DHB. Na een doelpuntloze eerste rondgang mikte Els Schoon middels een vrije trap de bal op fraaie wijze in het vijan delijke doel. Ellen Valsveld gaf de verdiende zege met een twee de treffer extra gestalte. NSV '46 ging door gebrek aan geluk met 1-0 onderuit bij Groeneweg. SVLV had in de eerste klasse zaterdag niet al te veel moeite met' het gehandicapte 's Gravenzande, dat met 5-0 de boot inging. Krista Duivenvoorde en Jacqueline Roodakkers doelpuntten tweemaal, Miriam Verplanken éénmaal. Lugdunum klopte de tien dames van Maasdijk met 2-0. Marga Kins scoorde de eerste helft, Marijke Dubbeldeman de tweede. Tweedeklasser KRV 2 knokte zich naar een 3-0 winst op Val ken '68. Petra Heemskerk, Sylvia Soeverein en Heidy Guyt vonden de goede richting. Debutant Woubrugge ging met 0-4 onderuit tegen Siveo '60, Hazerswoudse Girls 2 won met 4-5 van SVOYV Sonja van der Lip kwam tot een hattrick, Sandra Griffioen en Sasja Krant maakten beiden één goal. Een zwaar gehavend Iduna was in de eerste klasse zondag bij zonder tevreden met het 2-2 gelijkspel tegen UDO. Iduna kwam zelfs tweemaal op voorsprong. Eerst schoot Marleen Trouw raak uit een vrije trap, na de pauze kopte Angela Hoekstra in. Van Oegstgeestse zijde kwamen de gelijkmakers van Coba de Vreugd, Na een 3-0 voorsprong bij rust liep Kickers '69 uit naar een 5-1 winst op de Stompwijkse Girls (Marion van Rijn). An- nelies Wit scoorde driemaal, Emmy van Stein en Anneke de Jong éénmaal. Sleutels en FC Lisse speelden 2-2 gelijk. Marian Twigt en Rita van der Laan zetten FC Lisse op 0-2, Tineke Wes terhoven en Tini Bavelaar trokken de stand recht. Randstad Sport en SJZ scoorden niet: 0-0. In de tweede klasse doelpuntte Alkmania 2 vijfmaal tegen Do- cos 2. Ilonka Kerkvliet maakte drie goals. LFC besliste voor rust tegen Foreholte: 3-1. Doelpuntenmaaksters waren Anja van Borssum, Inge Jansen en Regina Sorba. ROAC '79 1 liep met een 1-6 winst over het tweede elftal heen. Marian Fennis was op dreef met vier treffers. Ook UDO 2 pakte uit met een 6-0 zege op nieuwkomer UVS. Marjolein de Witte en Karin Juffermans troffen tweemaal doel. Hannelore den Tonkelaar scoorde ook tweemaal voor Bernardus, dat Forehol te met 1-5 versloeg. Water- skieërs De Brasem pakken vijfde titel LEIDEN Op het Braasse- mermeer werden dit weekein de de laatste wedstrijden om de NWB-cup afgewerkt. Orga nisator WSTC „De Brasem" wist voor de vijfde maal in successie de clubtitel te vero veren. Individueel kwamen de water ski-dagprijzen terecht bij Ro nald van Vliet uit Leiden, die het slalomskiën won en Peter van der Meer uit „de Veen" die, net als bij alle voorgaande wedstrijden, het schanssprin gen won voor plaatsgenoot Frank Rodenrijk. De eind overwinning in de strijd om de NWB cup ging bij dat schans springen uiteraard naar Van der Meer en bij het slaloms kiën naar Brasem-lid Ronald Visser. In het allroundklasse ment over de drie onderdelen (slalom, schansspringen en fi guur) was de winst bij de se nioren voor Tilburger Perry Hendriks, bij de junioren voor Groninger Ard van Bergen en bij de aspiranten voor de Ne derlands kampioen, de Leide- naar Eric van der Maas. Peter van der Meer in actie tijdens het door hem gewonnen schansspringen. Nederlands team verliest in Noordwijk NOORDWIJK Het Neder lands damesbasketbalteani heeft in de Noordwijksi Northgohal de derde en laatstf wedstrijd, dit weekeinde teger Bulgarije gespeeld, met dertier punten verloren: 61-74. wedstrijd in Voorburg, zater dag, was nog met 63-61 gewon nen. Reeds in de eerste helft kor Nederland het tempo van d< Bulgaarse dames niet bijbenei en bij rust (30-37) moest Ne derland haar meerdere al erf kennen, daarmee aantonend! het het Europese töpniveail nog niet te hebben bereikt! Veel balverlies en een grota foutenlast speelden in de laatL ste wedstrijd tegen Bulgarijr een grote rol. Volgens coacli Wallaart is de trainingscyclul van drie wedstrijden van dil weekeinde leerzaam afgesloT ten. "Ik heb weer allerlei foui ten ontdekt, waar we nodif wat aan moeten doen. Ik vinl het jammer, dat we niet meef hebben kunnen trainen vooj het Europese kampioenschap! dat ons volgende week i| Hongarije te wachten staal Niet dat ik ontevreden ben over de trainingsperiode, maaj het kan altijd beter. Ik haf graag meer oefenwedstrijden gespeeld, maar daar is gein voor nodig en dat is in de basT ketwereld schaars". MERELBEKE Het zat erin dat er aan het Elmex-sprookje, het gehandicapte team dat toch maar bleef winnen, eens een einde zou komen. Tijdens het basketbaltoernooi van Hel las Gent werden zaterdag de zwakke plekken van Leiden onmiskenbaar blootgelegd. Eerst door de Poolse kampioen Poznan (79-91) en daarna in de troost wedstrijd door een vrij gelaten Hellas (91-110). Leiden verscheen in Merelbe- ke zonder Kragtwijk, doch Ron Richel was wel inzetbaar en Harrewijn bracht ook de Amerikaan Don Cox weer te rug in het veld. Zijn hand mis te evenwel kracht en de Ame rikaan loste geen schot. Het lijkt erop dat Leiden op korte termijn (de competitie begint over 12 dagen) op zoek moet naar een vervanger, want ook een fitte Cox geeft Leiden te weinig reboundkracht. Steunend op de inbreng van Hagens en Wiel kwam Leiden goed uit de startblokken tegen het sterke Lech Poznan. Hal verwege de eerste helft had Leiden een 28-16 voorsprong opgebouwd, doch slordig af werken verhinderde een ver der uitlopen: 47-40 bij rust. Hagens, in de eerste goed voor 16 punten, liep snel na de hervatting tegen zijn vierde fout op. Vanaf de kant moest hij toezien dat het duo Van Weeren/Van Dam weliswaar goed werk aflever de, maar dat de Polen met name onder het bord vrij spel hadden. De voorsprong was in een paar minuten verdwenen (53-54, 59-58) en Poznan con troleerde het spel in het laatste kwart. Bij 73-79 was er nog even hoop op winst, maar bij het eindsignaal was het duide lijk dat Leiden daar geen aan spraak op kon maken: 79-91. Leiden moest toen direkt aan de slag tegen Hellas Gent. Harrewijn koos voor zijn zoge naamde bankspelers en die hielden de ongelijke strijd 10 minuten vol. Van 16-20 sprong Hellas toen in enkele minuten naar een alleszeggende 20-45 voorsprong. Die kwam nooit meer echt in gevaar, al pro beerde Leiden nog van alles om het (verdedigende) gat te dichten. Verder dan 12 punten kwam het echter niet (64-76f en in de slotminuten liep Hëh las uit naar een ruime 91-1 IC zege. Opmerkelijk topscorei bij Leiden was Jim van Dan met 24 punten. Sunair, finalist na een 93-76 zege op Hellas', werd eerste door winst op Poz nan: 68-63. le: de ove zet. [)xv l4-' '1 ech hel one

Leidse Courant | 1983 | | pagina 16