Veronica komt met groot aantal eigen produkties DIO/TELEVISIE Speelfilms in het weekend Nederlandse programma's PROGRAMMA-OVERZICHT Buitenlandse programma's £eidw6otuont VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 PAGINA 15 n Nagel oorzaak van vertrek Brugsma e •-ippi «1STERDAM „In de con- •rentieslag met het buiten- (H) r Ri VERSUM Presentator W.L. Brugsma .ft, zoals gisteren gemeld, de Vara-rubriek chter het Nieuws" niet verlaten omdat hij n niet zou kunnen verenigen met de nieuwe jet van de actualiteitenrubriek waarin min- de nadruk zou komen te liggen op buiten- dse berichtgeving. Na eerder dit bericht ver- •id te hebben, heeft de VARA laten weten Brugsma het team vaarwel heeft gezegd dat hij het oneens is met de benoeming van i Nagel tot eindredacteur ad interim van :e rubriek. Jan Nagel is onlangs voorlopig tot muari 1984 als eindredacteur benoemd tegen uitdrukkelijke wens van de 18 redactieleden gehele redactie). Presentator/commentator jgsma vindt dat hierdoor een onwerkbare si- tie is ontstaan, waarvan hij geen deel wenst te maken. Hij gaat nu meewerken aan het NOS tv-programma „Het Capitool", waarvoor hij eens per drie weken gespreksleider zal zijn. De directie van de TV-dienst van de Vara handhaaft ondanks alle bezwaren, haar benoe mingsbesluit. Zij stelt dat Nagel de aangewezen man is om een beter werkklimaat te scheppen binnen de redactie en om te zorgen voor hogere kijkcijfers van de nieuwsrubriek, die tot de slechtst bekeken actualiteitenrubrieken be hoort. Nagel moet knopen doorhakken om con flicten binnen de redactie in de toekomst te voorkomen en zo schoon schip te maken voor een nieuwe eindredacteur die vanaf volgend jaar de redactie moet leiden. Het bestuur van de Vara staat achter de besluiten van de direc tie, aldus een woordvoerster. De journalisten vakbond NVJ is het eens met de redactieleden. De redactie moet zelf bepalen hoe de rubriek kan verbeteren, vindt de NVJ. NOS-TELEVISIE BRENGT IN 1984 BIJNA 250 UÜR OLYMPISCHE SPELEN HILVERSUM De NOS zal van de Olympische Zomerspelen in Los Angeles, 30 juli tot 12 augustus 1984, via Nederland 2 bijna 250 uur ver slaggeving verzorgen. Dit forse aantal uren moet mogelijk worden ge maakt door bij WVC aangevraagde extra televisiezendtijd en zendtij- druil met andere zendgemachtigden. Vanwege het tijdsverschil met Los Angeles heeft de NOS het volgende voorlopige schema voor Ne derland 2 ontworpen. Vanaf 22.45 uur: live uitzendingen met wisselen de eindtijd tussen 03.00 en 05.00 uur. afhankelijk van het belang van het aanbod voor Nederland. 07.00 - 09.00 uur: ontbijtshow met hoogte punten uit de nacht. 19.00 - 20.00 uur: hoogtepunten van het vooraf gaande etmaal. 20.00 - 20.20 uur: journaal (valt samen met het journaal op Nederland 1). 20.20 - 22.30 uur: integrale uitzending van topwedstrij den en finales. 22.30 - 22.45 uur- journaal. De NOS kan slechts een ge deelte -van de ontvangen beelden uitzenden. Per etmaal komt langs drie kanalen 25 uur aan televisiebeelden binnen. Om dit materiaal toch te benutten, zullen NOS-radio en -televisie in een „Olympisch Dorp" sportjournalisten die niet naar Los Angeles gaan, ontvangen. Het „dorp" staat ook open voor familieleden van deelnemende Nederlan ders, officials en commentatoren. Grand Prix Zandvoort rechtstreeks HILVERSUM De NOS-televisie zal de Grand Prix Formule 1 op het circuit van Zand voort zondag (Ned. II, 14.15-18.25 uur) recht streeks verslaan met be hulp van elf camera's Zaterdag brengt de NOS op Ned. I beelden van de training en op Ned. II o m. een interview met coureur Niki Lauda. De NOS meldt een grote in ternationale belangstel ling voor deze Grand Prix. econ |ds televisie-aanbod worden lthui Nederlandse produkten :ds belangrijker. Veronica aantonen dat zij met de be- bl likbare middelen een grote "get jveelheid eigen program van is kan maken. We hebben dooi i programma-aanbod voor iten. t komend winterseizoen dan "Kili opgeschroefd van vijftig erk ar vierenzestig procent ei- orc n produkties". aldus Veroni- ar k -directeur Rob Out gisteren Amsterdam bij de presenta- van het winterprogramma i de VOO. n de best bekeken omroep 1 blijven (in het tweede kwar- L7, 'i van dit jaar gemiddeld aa j 5 miljoen kijkers) heeft Ve- 1 lica een pakket proberen ien te stellen dat vooral on- :ompliceerd kijkplezier t opleveren. De opvallen- grote kijkdichtheid van de Jectakel-films die in de film- land werden uitgezonden, eft er toe geleid dat de VOO opnieuw een aantal heeft programmeerd zoals Goliath id the Barbarians, The ad- inturers, Christiane F. en Fi- arieerd mogelijk te houden n er behalve de bekende ziekprogramma's en de knight (30 september) ook storische series te zien als Nederlanders overzee" en Willem van Oranje", en iferonica komt in dit winter- i 53eizoen ook met een eigen ie Jalkshow en heeft een opmer- er (celijke jeugdserie „Liefde en Heiman Dattum". Natuurlijk ont man reken de oude,succesvolle lij i merikaanse series zoals „Magnum", „Dynasty" en „Happy Days" niet. Nieuw in dit geheel is o.m. „The gang ster chronicles". Eigen satire is afkomstig van o.a. Alexander Curly en Will Luikinga. die in de amusementsserie „Hollan ders" typische Hollandse ei genaardigheden op humoristi sche wijze zullen belichten. Veronica gaat de komende maanden hard werken aan het opzetten van een goede actua liteitenrubriek, die rond 1 ok tober 1984 van start moet gaan. De rubriek zal zich voor al richten op de overwegend jonge aanhang van de omroep. Journalist Ton Planken stelt, zoals we al eerder schreven, het redactie-team samen. Daar is hij momenteel nog mee be zig. Het is voorshands niet de bedoeling dat hij de nieuwe rubriek gaat presenteren, wel zal hij blijvend als adviseur optreden. Het opzetten van de actualiteitenrubriek heeft te maken met de verschuiving van uitzend-avond van zondag naar donderdag (in het win terseizoen 1984) en met de aanvraag van de A-status. Ve ronica, die momenteel meer dan 400.000 leden heeft, denkt aan het einde van het jaar ge noeg aanhang te hebben om voor 1 april 1984 de A-status te kunnen aanvragen. Behalve het samenstellen van een redactie-team maakt Ton Planken ook zes documentai- res, waarin belangrijke beslis singen die in deze tijd zijn ge nomen, zogezegd in retrospec tief vanuit het jaar 1990 wor den bekeken. De zes program ma's, onder de titel „1990" waaraan ook de Stichting Om budsman meewerkt, komen vanaf april 1984 op het scherm. Vanaf 2 oktober zendt Veroni ca om de veertien dagen een talkshow uit van journalist en ex-VPRO-medewerker Jan Lenferink. „R.U.R." is een va derlands praatprogramma naar traditioneel Amerikaans model. Drie gasten praten daarin over zichzelf en andere zaken. Veronica heeft op de avond van Eerste Kerstdag een pro gramma uit dat gericht is op de vraag „wat is er terecht ge komen van de Kerstboodschap en zien jongeren daar nog iets in". Oud-politicus Jan Ter louw is in opdracht van de VOO momenteel bezig met het script dat de voorlopig titel „Er is nog hoop" heeft meege kregen. Terlouw levert ook een bijdragen aan de jeugdpro- Een van de nieuwe series is ,,The gangster chroni cles". gramma's van de omroep. Zijn boek 'Briefgeheim' over ge zinsproblemen is de basis voor een zevendelige serie, die van af 6 november wordt uitgezon den. De andere jeugdserie heet „Liefde en van dattum". Het is een theaterspel (volgens de VOO voor 12-jarigen en ouder) dat over liefde en sexualiteit handelt. Oorspronkelijk zou de IKON het spel hebben uitge zonden, maar het bestuur vond de inhoud te controver sieel. Daarop heeft Veronica de serie van hen overgenomen en zendt deze vanaf 9 oktober wekelijks uit. Prachtig is de 7-delige docu mentaire-serie, die in samen werking met de Rijksuniversi teit Leiden werd vervaardigd over „Nederlanders overzee". Aan deze serie is drie jaar on derzoek voorafgegaan. De af leveringen vertellen de ge schiedenis van de Nederlandse zeevaarders vanaf de zestiende eeuw. Regisseur Jan Dorres- teijn en zijn medewerkers heb ben opnamen gemaakt in de landen die de Nederlandse kooplui en kapiteins aande den, onder meer het Caribisch gebied, Indonesië, Japan, Sri Lanka, de Chinese Zee en In dia. Een ander historisch docu ment dat in de winterpro- grammering is opgenomen is de tiendelige co-produktie „Willem van Oranje" van AVRO, BRT en Veronica. Vol gens Rob Out is het de eerste keer in de Nederlandse om- roepgeschiedenis dat twee om roepen bij een dergelijke pro- duktie samenwerken. Opmerkelijk is de medewer king van het driemanschap Hans Verhagen, Hans Keiler en H.J.A. Hofland. Zij komen net als Lenferink van de VPRO en gaan een documen taire serie maken over Am sterdam. Onder de titel 'Am sterdam - een etmaal in de metropool' worden zes Am sterdamse hoofdpersonen uit voerig in hun doen en laten gevolgd. Cabaretier Seth Gaaikema zal op Nieuwjaarsdag 1984 „met gepast optimisme het nieuwe jaar begroeten" in zijn show „Het eerste zaaltje met gezond verstand". Hij wil zich daarbij niet laten beïnvloeden door George Orwell's sombere kijk op dit gedenkwaardige jaar. De geruchtmakende show „Tot hiertoe heeft de Heere ons geholpen" van Robert Long en Leen Jongewaard zal Veronica eveneens op de buis brengen. De bekende eenmali ge themaprogramma's van Ve ronica ontbreken dit winter seizoen ook niet. Een ervan gaat over Nederlandse came ramensen in oorlogssituaties, een andere over John F. Ken- De programma's „Remmers ontmoet..." en „Tineke" wor den in het winterseizoen voortgezet. Henri Remmers ontmoet in de eerste afleve ring (11 september) de burge meester van Amsterdam, Ed van Thijn. Het spelprogramma „Op jacht naar de schat" zal eveneens terugkeren met een rennende Leo van der Goot. Veronica zet het programma zelfstandig voort zonder de medewerking van buitenland se omroepen, zoals vorig sei zoen nog het geval was. „Ve ronica Sport" zal elke maand aandacht besteden aan minder bekende takken van sport. Ook zal in elke uitzending een portret van een Nederlandse deelnemer aan de Olympische Zomerspelen in 1984 te zien Speelfilms, en dan hebben we het over films gemaakt voor het bioscoopscherm, geen televisieseries of films, die speciaal ge maakt zijn voor het gebruik op het kleine scherm, zijn dit week einde wat schaars wat kwaliteit betreft. Niet in aantal als de ont vangst gezien atmosferische omstandigheden redelijk is. België 1 start bijvoorbeeld vanavond al om 20.15 uur met „Raf- ferty and the golddust twins" waarin Alan Arkin door twee lift- sters wordt ontvoerd naar Hollywood. Aardig is ook om mis schien nog even te kijken om 21.45 uur naar de tweede afleve ring van „Speciale effecten" waarin getoond wordt hoe natuur rampen in de studio kunnen worden veroorzaakt. Voor wie de Duitse nasynchronisatie voor lief neemt, heeft Duitsland 1 die avond om 20.15 nog Daniel Mann's uit 1953 date rende drama „Come back, little Sheba" met Oscar-winnares Shirley Booth en de jonge Burt Lancaster, terwijl op Duitsland 2 om 23 45 uur „After the thin man" te zien is met William Powell en Myrna Loy als het speurende echtpaar Nick en Nora Charles en een piepjonge James Stewart als de moordenaar. Maar de film dateert dan ook uit 1936. Nederland heeft vrijdagavond niets op speelfilmgebied. Zaterdag zitten we iets beter, want Nederland 2 zendt om kwart voor twaalf „Rififi in Amsterdam" uit, een Nederlandse niet geheel geslaagde thriller uit 1962. Duitsland 1 heeft die avond de film van Sacha Guitry „Napole on" om 20.15 uur, maar ondanks de internationale rolbezetting met o.m. Raymond Pellegrin, Michele Morgan. Maria Schëll, O.W. Fischer. Orson Welles en Jean Gabin vrezen we er met Duitse nasynchronisatie het ergste van. Om 23.40 is op Duitsland 1 ook nog de thriller „Jeopardy" met Barry Sullivan en Barbara Stanwyvck te zien, maar onze keus zou zijn óf „Griffin and Phoenix" uit 1976 met Peter Falk en Jill Clayburgh in dramatische rollen op Nederland 2 (20.30 uur) óf „Fantasies" op België 1, ook al zijn het officiéél geen bioscoop films. Anders Engeland, dat op BBC 1 om 20.05 uur Neil Simon's „Only when I laugh" met James Coco en mevrouw Simon, Marsha Mason, uitzendt of BBC 2 dat om 20.30 uur „All this and worldwar II brengt, gevolgd om middernacht met „American graffiti van George Lucas met Richard Dreyfuss. ITV is ook druk in de weer met Andrew V. McLaglen's „The devil's briga de" uit 1968 met William Holden en om 22.30 uur Tony Richard son's ..Joseph Andrews" met Ann Margret. Zondag is het wat speelfilms betreft op het continent vrij rustig, met als uitspringer Duitsland 2 om 20.15 uur wanneer de slaapverwekkende histori sche vlucht van Charles Lindbergh over de Atlantische Oceaan verfilmd door Billy Wilder met James Stewart in de hoofdrol „The spirit of St. Louis" wordt vertoond. Engeland is heel wat actiever met om 15.10 uur op BBC 1 „Little women". Melvyn LeRoy's verfilming van Louise Allcott met June Allison en Liz Taylor. Om 20.15 op hetzelfde net de musi cal „My fair lady" met Audrey Hepburn en Rex Harrison, ter wijl op BBC 2 om 23.45 uur „The apprenticeship of Duddy Kra- vitz" met Richard Dreyfuss op het scherm komt. Anglia tenslot te brengt om 16.45 uur „Three coins in the fountain" uit 1954 op het scherm met o.a. Clifton Webb en Louis Jourdan, terwijl om 20.15 uur „Casey's show" met Walter Matthau wordt vertoond. En dan maar hopen dat Engeland goed te onvangen is. MILO James Stewart is zondagavond op Duitsland 2 om 20.15 uur te zien als Lindbergh in ,,The spirit of St. Louis". EDERLAND 1 dat Micli 28 Willem Ruis lotto-show. n Pa een onderbreking van eni- weken presenteert Willem JlZfois weer zijn lotto-show. Hier- zal hij de nieuwe badmode or het volgend seizoen bren- Geassisteerd door enkele ^dmpioenen Latijns- Ameri- W ans dansen laat hij eveneens u. schuchtere en spannende omenten herleven van de irste danslessen. Als gasten itvangt hij o.a. Lori Spee. 45 Hard tegen hard. Dixie san in de Engelse serie s M ^'iard tegen hard" had een >r lede baan, totdat hij plotse- g op straat kwam te staan. 1 it een vrouw en vier kinde- i om voor te zorgen, kan hij n zijn uitkering niet rondko- in. Hij doet 's avonds klus- n in de haven en zijn vrouw engt reclamefolders rond. 'aar de controlerende ambte- 7 ren zijn zeer wantrouwend. EDERLAND 2 10I012 wie d'r mee doet. Uit nba>e Oude Veiling" in Aalsmeer en 1 imt het tweede deel van het e merprogramma „Wie d'r ee doet", waarin Mieke Tel- imp en het Cocktail Trio lied- 0 5 zingen en spelen, die ieder- tl $n kent. 0 Nederland-Kikkerland, derde aflevering van het 'emspektakel Nederland-Kik- ,"lrland komt uit het „Bollen- of .il le -bi. Lisa Boray is te gast in „Ne derland-Kikkerland". Ned. II om 19.40 uur. lem, Katwijk, Delft, Rotterdam en Vlissingen gaan strijd met elkaar leveren. Voor de ont spanning tussen de inspanning door zorgt de Springgroep Ica rus, Lisa Boray, Pussycat en Spargo. 20.50 Stiefbeen en Zoon. Va der Stiefbeen ziet zijn rustige huishoudinkje in gevaar ge bracht, als zoon Dirk een aar dig meisje heeft ontmoet. Hoe hij ook protesteert. Dirk is er niet van af te brengen, hij wil het meisje mee naar huis bren gen. Er wordt een feestelijk etentje geregeld en Dirk is in de zevende hemel. Maar vader Stiefbeen zou vader Stiefbeen niet zijn als hij niet het laatste woord had. Michael Learned als Mary Benjamin krijgt vanavond bezoek van haar vader, die ze al in twee jaar niet heeft gezien. Ned. II om 21.25 uur. Televisie vandaag NEDERLAND 1 „Op zieken zullen zij de handen leggen... Documentaire over ge bedsgenezing. i Sherlock Schmidt en Co. Duitse detectievse- rie voor de jeugd. Twee de deel. i Studio sport extra. Met: EK Hockey en Zwem men en WK Wielrennen. 19.00 19.25 22.05 22.45 Pippi Langkous. Zweedse jeugdserie. Het koraaleiland. Jeugdserie naar het boek van R.M. Ballanty- ne. Laatste deel. Journaal. Willem Ruis lotto show. Spelprogramma. (Zie toelichting) VARA-tv deze zomer: september. Voorproef jes. Achter het nieuws. Ac tualiteiten. Hard tegen hard. Engel se serie over werkloze wegwerkers. Tweede deel. (Zie toelichting) Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechtho renden. NEDERLAND 2 18.40 19.00 NCRV 19.12 Nieuws voor doven en slechthorenden. Sesamstraat. Journaal. Wie d'r mee doet. Muzi kaal zomerprogramma. (Zie toelichting) Nederland-Kikkerland. Derde aflevering spel programma. (Zie toe lichting) Stiefbeen en Zoon. Se rie van Jaap van der Merwe. Afl.: Damesbe zoek. (Zie toelichting) Mary Benjamin. Ameri kaanse verpleegstersse rie. NOS 22.30 22.45 Journaal. Studio sport extra. Met: EK Zwemmen en Hoc key, atletiek en WK Wielrennen. DUITSLAND 1 16.15 Journaal. 16.20 Jaarmarkt van de snelheid. Documentaire over het Amerikaanse stadje Wendover. 17.05 Appelvink. Jeugdprogramma. 17.50 Journaal. 18.00 Actualiteiten. Streeknieuws. 18.15 St. Pauli-aan- legsteiger. Serie. 18.40 Hits. Chi Col- trane en Stefan Waggershausen. 19.00 Vluchtelingen. Serie. 20.00 Journaal. 20.15 Kom terug, kleine Sheba. Amerikaanse psychologische film van Daniel Mann (1953) (Zie toe lichting). 21.50 Plusminus. Econo misch nieuws. 22.30 Achtergrondin formatie. 23.00 Onahankelijk en slechts aan de wet onderworpen. Tv-spel van Eberhard Itzenplitz (Zie toelichting). 00.30 Journaal. DUITSLAND 2 16.30 Vakantiekalender. 16.50 Boomer, de zwerver. Jeugdserie. 17.15 Enorm in vorm. Aerobic-oefe ningen. 17.30 Journaal. Aansluitend: Nieuws uit de deelstaten. 17.45 Tele- -magazine. 18.25 Westerns van gis teren. Jesse James rijdt opnieuw (5). 18.57 ZDF-Uw programma. 19.00 Journaal. 19.30 Buitenlands jour naal. 20.15 Gevaarlijke erfenis. Fran se serie rond erfeniszaken. 21.40 Jachtscènes in Hollywood. Teken filmserie met Tom en Jerry. 22.00 Ac tualiteiten. 22.20 Aspecten. Cultureel nieuws. 22.50 Sport op vrijdag. 23.45 De dunne man (2). Amerikaanse mis daadfilm van W.S van Dyke (1936) (Zie toelichting). 00.30 Journaal. DUITSLAND 3 WDR: 18.00 De mensen van het Domplein (13). Serie. 18.30 Acht baan (8). Kinderprogramma. 19.00 Het actueel uurtje. Met: Gezichtsveld Düsseldorf. 20.00 Journaal. 20.15 Rudis Tagesshow (4). Amusements programma. 21.00 Droomeilanden: Aldabra. Filmreportage. 21.45 Wun- dertüte. Live amusementsprogram ma. 23.45 Journaal. 23.50 Soap of Gezellig thuis (24). Amerikaanse se- BELGIE BRT 1 18.00 Appie. Tekenfilmserie voor de kleuters. 18.05 Klein, klein kleuter tje. Programma voor de peuters. 18.20 Foo Foo. 18.25 De durvers. Jeugdfilm uit de serie „Disneyland". 19.10 Jukebox. 19.25 Uitzending door derden. Programma van de SO. 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal en sport berichten. 20.10 De weerman. 20.15 Rafferty en de liftsters. Amerikaanse speelfilm van Dick Richards (1975) (Zie toelichting). 21.45 Speciale ef fecten (2). Over film-trucage. 22.40 Journaal. Aansluitend: Coda (poëzie). BELGIE BRT 2 19.05 EK Zwemmen in Rome. BELGIE FRANS 1 17.05 ONEM. Informatie voor werk zoekenden. 17.20 Cine-vacances. Vakantieprogramma voor de jeugd. 18.10 Lollipop. Kinderprogramma. 18.50 En Wallonië et a Bruxelles en couleurs. Spelprogramma. 19.08 Ce soir. Actualiteiten. 19.30 Journaal. 20.00 D'autres Beiges. 21.00 Jam bon d'Ardenne. Belgische komedie van Benoit Lamy (1977). 22.25 Jour naal. BELGIE FRANS 2 ENGELAND BBC 1 17.20 Play school. 17.45 Captain Zep. 18.10 Stopwatch. 18.40 Jour naal. 19.00 Southeast at six. 19.25 Tekenfilm. 19.30 The spy in green hat. Amerikaanse film. 21.00 Comic roots. Alexi Sayle. 21.30 Summer Harty. 22.00 Journaal. 22.25 Shan non. 23.15 Seconds out. 23.46 Jour naal. 23.50 Salem's lot. Tweede en laatste deel. ENGELAND BBC 2 17.15 Cricket. 19.15 Roedean. 19.55 Pop carnival. 20.25 Jeugdprogram ma. 20 40 Journaal. Met: Nieuws voor doven en slechthorenden. 20 45 Civilisation. Serie van Kenneth Clark. 21.35 Gardener's world. Tuinrubriek. 22 00 My music. Muzikale kwis. 22.25 Viridiana. Spaanse film van Luis Bu- nuel (1961). 23.55 Newsnight. 00 45 Cricket. 01.15 Showjumping. Uit Hickstead. ENGELAND ITV 19.00 About Anglia. 20.00 take all. 20.30 The A-team: pros and cons. 21.30 Cabbage patch. 22.00 Minder. 23.00 News at ten. 23.30 Po lice squad. 00 00 Judd for the de fence. 01.45 Your music night. Televisie morgen NEDERLAND 1 DUITSLAND 1 10.00 Journaal en achtergrondinfor matie. 10.23 Sport van vrijdag. 11.20 Umschau. 11.30 Plusminus. DUITSLAND 2 11.50 ZDF-Uw programma. BELGIE FRANS 2 09.00 Teletekst. ENGELAND BBC 1 ENGELAND BBC 2 ENGELAND ITV 07.25 Daybreak. 08.00 Good mor ning Britain. 10.35 Falcon island. 11.05 Metal Mickey 11.30 The lion, the witch and the wardrobe, speel film. 13.15 World of sport. Radio vandaag HILVERSUM 1 - 16.02 De jaren zeventig - 17.53 Marktberichten - 18.06 Actualiteiten - 18.16 Punt uit - 19.30 Nouhoorjehe- tookeensvaneenander - 20.03 Coun try time - 21.02 Nine o'clock jazz - 22.02 Goal - 23.07 (NOS) Nordrlng Radio Prize 1983 - 0.02 (VOO) Erik de Zwart - 2.02 In the mix - 3.02 Peter Teekamp - 5.02 Komt voor de bak ker. HILVERSUM 2 - 18.30 Overheidsvoorlichting - 18.40 Luchtruim - 19.00 De overwintering op Nova Zembla (3). Herhaling - 19.40 Grammofoonmuziek - 20.03 Provinciale zaken: Terschelling - 21.00 Vrije tijd. blije tijd - 21.40 (NOS) Open school - 22.10 Radio volksuniversiteit - 22.40 (NOS) Oost- -West - 23.00 (VARA) „Het zout in de pap" en Willem Sandberg (4). HILVERSUM 3 - 18.04 (NOS) De avondspits - 19.03 (VOO) Bart en De Zwart - 22.02 Countdown-cafe. HILVERSUM 4 - 16.00 De tweede beweging - 17.00 Overname Hilversum 2 - 20.00 (NOS) Europees concertpodium - 21.50 NOS-Jazz - 22.30 NOS-cultuur. Radio morgen HILVERSUM 1 - 7.02 (VARA) Hallo, hier Hilversum - 11.03 Z.l. HILVERSUM 2 - 7.10 (NOS) Ochtendgymnastiek - 7.20 (TROS) Kinderplatenbak - 7.35 Aktua - 8.11 Sport na sport - 8.33 Toeraktua - 9.05 Gymnastiek voor de vrouw - 9.15 (NOS) Voor blinden en slechtzienden - 9.24 Waterstanden - 9.33 (TROS) Bosboom en Bekooy - 12.00 Documentaire HILVERSUM 3 - 7.02 (NCRV) Vroegop - 7.30 Rabar- bara - 8.03 Pop non stop - 9.03 Gos pel-rock - 10.03 Popsjop HILVERSUM 4 - 7.02 (AVRO) Septiem - 8.05 Kinder programma - 9.00 In de kaart ge speeld - 10.30 Concerto Mattinale - 12.00 Kamermuziek uit Polen NIEUWSBERICHTEN Nieuwsuitzendingen zijn op Hilversum 1 elk heel uur, 24 uur per dag. Op Hil versum 2 op elk half uur van 7.30 uur tot 17.30 uur, voorts om 7.00, 8.00, 13.00, 18.00, 20.00, 22,30 en 23.55 uur. Op Hilversum 3 op elk heel uur van 7.00 tot 24.00 uur en Hilversum 4 om 7.00, 8.00 en 13.00 uur. DUITSLAND 1 wordt overgeplaatst. 20.15 Kom terug, kleine Sheba. Da niel Manns ontroerende verfilming van het toneelstuk van William Inge „Come back, little Sheba" maakt vooral indruk door de subtiele acteer prestaties van Burt Lancaster en Shirley Booth, die voor hun vertolking een Oscar kregen. Doc Delaney is er in geslaagd van de drank af te ko men. nadat hij lange tijd een gewoon te-drinker is geweest Niemand is daar gelukkiger mee dan zijn vrouw Lola. die veel van Doe houdt, of schoon ze door zijn drinken moeilijke jaren heeft doorgemaakt. Als de jon ge studente Marie (Terry Moore) bij hen een kamer komt huren, grijpt Doc in een kritieke situatie weer naar de fles. 23.00 Onafhankelijk en slechts aan de wet onderworpen. In het tv-spel van Peter Scheibier is de 45-jarige Richter August Riemer jurist bij de ci viele kamer van een arondissements- rechtbank. Hij is een moderne, libera le man, die met liefde zijn moeilijke beroep uitoefent. Hij blijft evenwel niet verschoond van conflicten, die ontstaan tussen zijn beroep en zijn prive-leven. Vrienden, kennissen en vooral zijn kinderen hebben kritiek op zijn levenshouding. Binnen de hiërar chie van zijn werkkring staat de an ders weinig aan carrière denkende Riemer plotseling onder een versterk te prestatiedruk. omdat een jongere collega voor hem bevorderd dreigt te worden Riemer. die geen gemakkelij ke collega is. gaat fouten maken, zo dat hij naar een andere afdeling DUITSLAND 2 23.45 De dunne man (2). In het twee de deel van „De dunne man" naar het boek van de Amerikaanse detec tive-schrijver Dashiell Hammett zijn Nick Charles (William Powell) en zijn vrouw Nora (Myrna Loy) met hun ter rier Mr. Asta terug naar San Francis co gereisd. Zij worden op een feestje in hun eigen huis met allerlei verras singen geconfronteerd. Nora's nicht, Selma, is wanhopig, want haar man Robert is sinds drie dagen spoorloos verdwenen. Ze denkt, dat er een an dere vrouw in het spel is. Nick is be reid een onderzoek in te stellen. BELGIE BRT 1 20 15 Rafferty en de liftetere. Als mi lieuschildering is de Amerikaanse film „Rafferty en de liftsters" een van de vele portretten van de Amerikaanse samenleving, die in de jaren zeventig zijn gemaakt. MacKinley Beachwood (Sally Keilerman), een onafhankelijke vrouw van in de dertig verplaatst zich op zoek naar avontuur liftend door het land. De 15-jarige brutale tiener Frisbee Sykes (Mackenzie Phillips), die uit een opvoedingsgesticht is weggelopen, sluit zich bij haar aan. Met een revolver dwingen ze de oud- -marinier Gunny Rafferty (Alan Arkin) naar Hollywood te rijden Tijdens de rit evolueert hun onderlinge relatie in een dusdanige zin. dat de man zich met het lot van het tweetal verbonden gaat voelen.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 15