Gerrit Wolsink: nooit een dwaze rijder Skiff eur Ronald Florijn jonge troef bij WK roeiers ROAC '79 BEDWINGT ROODENBURG: 2-2 Michel Mol verrassend snel over de horden Dick Zaadnoordi jk uitgeschakeld in Zoeterwoude SPORT Ccidóe Courant VRIJDAG 26 AUGUSTUS 1983 PAGINA Bruggemans treedt af als voorzitter van Scheveningen SCHEVENINGEN De voetbal- vereniging Scheveningen moet op zoek naar een nieuwe voorzitter. Wim Bruggemans, de huidige prae- ses, heeft zijn functie op medisch advies met onmiddellijke ingang moeten neerleggen. „Ik vind het bijzonder spijtig. Ik heb al twee keer een hartinfarct gehad en mijn cardioloog heeft mij geboden deze functie neer te leggen", aldus Brug gemans. Als één van de kandidaten voor de opvolging van Wim Brug gemans wordt genoemd Koos 's- Gravenkamp. ZOETERWOUDE Het Zoe- terwoudse Drie Klaver Drie tennistoernooi is bij de heren in C de als derde geplaatste Dick Zaadnoordijk kwijtgeraakt. Ha genaar Ron Engel, eerder dit seizoen al tweemaal door de speler van de Leidse Hout te ruggewezen, profiteerde van de snellere hard court banen en een mindere dag van Zaad noordijk en won met 7-5, 5-7, 6-3. Patrick Chin a Fung en Wim van Dilst speelden zich, evenals Engel, bij de laatste acht. Chin a Fung wees Jan Mens met 6-1, 6-4 terug, Van Dilst liet Sjaak Roumimper nog een game minder: 6-1, 6-3. Met Maarten van Hagen kwalifi ceerde Van Dilst zich tevens voor de halve finales van het HDC. Luc Klomp en Martin Hoekstra werden met 6-2, 7-5 geklopt. Loek Verhees en Pieter Parle- vliet hadden op hun weg naar de halve finale van het heren dubbelspel een set duidelijk meer problemen met Johan van Velzen en Sik Liem. Na dat met 3-6 afgesloten part kon de partij evenwel alsnog riant winnend worden afgesloten: 6- 2, 6-1. Diane en Mare Euser (als tweede geplaatst) kwamen in de C-mixed op een eenvoudiger wijze bij de laatste vier koppels. Lempers/Van der Ven werden volledig afgetroefd: 6-2, 6-1. Bij de C-dames overtuigde Tiny van Velzen in de eerste ronde door Marlies Leunissen slechts één game te gunnen (6-0, 6-1), maar moest Doris Knott voor haar plek in de halve eindstrijd hard werken. Tweede D-dame Bernadette Kortman won de eerste set met 6-2 en bereikte in het tweede deel een 6-6 tus senstand. Door die tiebreak te winnen en de beslissende set met 6-2 voor zich op te eisen plaatste Knott zich alsnog voor de halve eindstrijd. Ook bij de dubbelende dames kwam Knott overigens, met Marja van Kampen als partner, tot een zege. Truus Tönjann en Marjo lein Goldstaub gingen met 6-2, 1-6, 6-0 ten onder. Janny Goudsmit/Lidy Adriaansen (6- 4, 4-6, 6-2 tegen Roos Lacourt- /Van der Laan) en de van te genstandsters teamgenoten ge worden Marlies Leunissen/Ti- ny van Velzen (6-1, 6-2 tegen Nel Boks/Haket) bereikten eveneens de laatste vier. Tussen alle C-partijen door, werden gisteren in Zoeterwou de ook nog enige D-matches af gewerkt. Koen van Santen en Marcel van Gaaien kwalificeer den zich hierin voor de halve eindstrijd in het HED. Van Santen door Rob van Leeuwen te verslaan (tweemaal 6-1), Van Gaaien door zich na een zwak begin tegen Jan Mens ijzersterk te herstellen: 5-7, 6-1, 6-0. AMSTERDAM/DEN HAAG De morgen te verrijden stadion moto- cross in Amsterdam bete kent zijn officiële af scheid. Gerrit Wolsink zal dan nog eenmaal aantre den tegen oude bekenden die hij in zijn twintigjarige loopbaan als motocrosser tegen het lijf liep. Zijn naam is wijd en zijd be kend. In Nederland wordt hij eerbiedwaardig de nes tor van de cross genoemd en als er gesproken wordt over de „vliegende tand arts", een bijnaam die soms tot vervelens toe werd gehanteerd, dan we ten de meeste mensen wel over wie gesproken wordt. Sinds 1963 beweegt Gerrit Wolsink zich binnen de motor sport en met name de cross: negen nationale titels in de 500cc klasse, de eerste toen hij in 1968 debuteerde. Langdurig te vinden in de top-3 van de strijd om het wereldkampioen schap, zonder overigens ooit zelf wereldkampioen te zijn geweest en een lange reeks van Grand-Prix overwinnin gen. Naast zijn activiteiten als crosser en organisator (sta dioncross) was hij zakenman in dienst van een oliemaat schappij. En nu, aan het eind van zijn twintigjarige loop baan, helpt hij iedereen die hem om raad vraagt. Boven dien heeft hij toch teruggegre pen op zijn „diploma" als tand arts en is hij een praktijk in Den Haag begonnen. Er is al veel geschreven over Gerrit Wolsink. Herhaaldelijk kwam hij met zijn uitgelezen mening naar voren. Nooit stond hij vooraan als het ging om negatieve zaken. In onder staand verhaal geven anderen hun visie op Gerrit Wolsink. Frans Sigmans, Pierre Kars- makers, Roger de Coster (Bel) en Heiki Mikkola (Fin) spitten in hun geheugen om twintig jaar Gerrit Wolsink als moto- crosser te karakteriseren. De Belg Roger de Coster, 39 jaar en drie jaar geleden als actieve crosser gestopt na een AFSCHEIDS - CROSS NA TWINTIG SPORTIEVE JAREN Een van vele hoogtepunten: Gerrit Wolsink in 1978 als winnaar van de Grote Prijs van St. Anthonis. Roger de Coster (links) en Heiki Mikkola zwaaien de Nederlander vijf jaar later lof toe bij zijn afscheid van de wedstrijdsport. periode van negentien jaar, is een oude vriend. „Ik ontmoet te Gerrit voor het eerst ergens in Duitsland in 1968. Hij was de eerste Hollander die opviel. Toen Gerrit voor hetzelfde merk ging rijden als ik kwa men we meer bij elkaar over de vloer. Wat mij vooral bij Gerrit beviel, was dat hij ook over wat anders kon praten dan alleen over motoren". „Als collega-rijder en tegen stander, was Gerrit zeer rustig. Waarmee ik wil zeggen, dat hij niet hoog van de toren liep te blazen. Hij bekeek alles zeer nuchter en realistisch. Hij had ook een goed gevoel voor de motor. Niet alleen als rijder, maar ook als monteur. In die tijd moest hij ook wel, want toen werd je niet zo in de wat ten gelegd als nu. Gerrit stond ook nooit vooraan om mensen al zijn leed te vertellen. Gerrit had altijd alles onder controle en als testrijder was hij onge looflijk goed. Hij had echt feel ing voor een motor. Maar mis schien was ik net iets hongeri ger dan Gerrit, ik weet het niet", besluit de man die wél wereldkampioen werd. De Fin Heiki Mikkola is wat spaarzamer in zijn mededelin gen over Gerrit Wolsink. Mik kola, zelf vier keer wereld kampioen, vertelt: „In 1972 ben ik hem voor het eerste in de 500 cc klasse tegengeko men. Gerrit was niet zo'n „crazy driver". Hij reed met zijn hoofd, heel kalm en be heerst". Mikkola, zelf al 38 jaar en sinds 1979 niet meer actief in de motocross als rijder, heeft Wolsink voornamelijk als te genstander gekend. „Bij som mige opponenten moest je enorm op je tellen passen, want je wist gewoon niet wel ke rare kronkel ze nu weer zouden maken. Gerrit had een zeer zuivere rijstijl". Maar de Fin zegt wel eerlijk: „Ik denk dat er meer voor nodig is om wereldkampioen te worden dan klasse alleen. Gerrit had klasse. Grote klasse zelfs. Maar ik denk dat bij hem net het heilig vuur ontbrak voor de absolute top". Sigmans In tegenstelling tot Gerrit Wolsink heeft zijn landgenoot Frans Sigmans nooit serieus deelgenomen aan het Grand Prix circuit. Sigmans meent: „Ik denk dat juist die Grand Prix-jaren het einde van Gerrit hebben be spoedigd. Kijk, ik kan nog een paar jaartjes door omdat ik die spanning niet zo nadrukkelijk aan den lijve heb ondervon den. Geen nare sponsors, geen verplichtingen. Toch heb ik enorm veel bewondering voor hem. Weet je, Gerrit en ik hebben altijd zeer fanatiek te gen elkaar gestreden. Bij Ger rit kon je ook op het scherpst rijden. Hij reed heel netjes. Karsmakers daarentegen reed veel lomper en wilder". „Wat ik bijzonder bij Gerrit bewonder is zijn doorzettings vermogen. Gerrit was niet van rijke afkomst. Vroeger was ar moe troef. Bovendien had hij die studie voor tandarts naast zijn racerij en dat hij die studie heeft volbracht, zegt toch wel wat. Weet je wat heel frappant was. Ik geloof dat hij debu teerde in de 500 cc klasse se nioren, dat jaar kampioen werd zonder een overwinning en meteen naam maakte. Karsmakers 'en ik vochten, Gerrit werd de lachende der de". Pierre Karsmakers laat open en bloot weten hoe hij over Gerrit denkt. „Ja, dat moet toch kunnen. Bovendien zijn alle dingen die ik vertel geen nieuwtjes voor Gerrit zelf. Eén ding heb ik hem erg kwalijk genomen en dat weet hij ook. Dat was in '76. Ik won in Ca nada en Gerrit, die derde werd, verscheén niet bij de huldiging". „Maar Gerrit was wel altijd moeilijk te verslaan, hoewel er wél een manier was. Om Ger rit mentaal te beïnvloeden reed ik tijdens de trainings rondjes altijd enorm hard langs hem heen. Die intimida tie had meestal succes. Ik weet nog goed dat hij voor het eerst samen met mij „in de ring" klom- Hij was dik en groot, met zo'n ziekenfondsbrilletje. Beslist niet het prototype van iemand, van wie je verwacht te, dat die zou doorstoten naar de wereldtop. Maar snel was hij wel. Trouwens, ik denk dat die vetlaag, als ik het zo on eerbiedig mag zeggen, de re den is geweest dat Gerrit altijd in Amerika zo goed heeft ge reden. Hij had een berecondi- tie en daarnaast nog een reser ve, want vet is energie". Pierre Karsmakers staat be kend als de man, die in Ame rika meehielp om de moto- cross te ontwikkelen. „Ik heb dan in Amerika het een en an der mogen doen, Gerrit mag gerust de ambassadeur van Nederland worden genoemd. Maar nooit met een grote mond. Ik denk daarom ook, dat hij liever met stille trom was uitgeluid". HENNY BOEVINK LEIDEN Holland atleet Michel Mol verraste tijdens de ee dag van de Leidse atletiek kampioenshappen „vriend en vij; door eerst in een uiterst snelle tijd de 400 meter horden te nen en daarna ook nog tweede te worden op de 800 n Slechts Jan Verloop bleef hem voor. Andere opvallende naars waren Marian van de Niet op de 100 meter en ver, Fr|| Blom op de 100 meter en de Oxford atleet Stephen Mele op elf kilometer wegwedstrijd. Na de diverse sprintnummers, met als opvallendste uitschiei Marian van de Niet (B) met 12.8 en Jenny Litjens (H) met seconden, gingen de „roadrunners" van Oxford en Leiden start voor hun wedstrijd over 11.000 meter. Terwijl zij de we rond de Leidse Hout roffelden ging op de kunststofbaan de w strijd gewoon door met een 400 meter horden. Snel gestart Michel Mol (H) al bij de vierde horde Gert Velthuizen (B) in lopen. Op de zevende horde kwam hij even in de problen waarvan de Bataaf echter niet voldoende profiteerde om e jsi aanspraak op de titel te kunnen maken. Onder een licht appl ret ging Mol in een nieuw persoonlijk record van 56.6 secon ds (oud 57.2) als Leids kampioen over de streep. Gert Velthui werd tweede in de toch niet slechte tijd van 57.5 seconden, genvallend was de derde plaats van Roel Hendriksen (H) met 57.8 seconden ver bij zijn jaar beste tijd (56.2) vandaan bl ,jkl Hierna won Nico Gijsman (H) de 400 meter vlak bij de jonger eVe vrij eenvoudig in 53.9 seconden. Snelstarter Ronald van ,s Vlekkert (B) mist de ervaring om op de laatste meters dooit gaan en moest ook Casper Ravensbergen (B) nog voor laten. t k 800 meter voor dames was een bekeken race voor Marion K< k deur (H) die de eerste ronde Marian van Klink (B) het werk ar doen en pas laat wegspurtte om in 2.23.5 kampioene te word n p Van Klink werd tweede in 2.26.4 minuten en trok in haar k -dir zog Yolanda Dorlas goed mee naar 2.27.7 minuut. De sprintfinales leverden mooie wedstrijden en snelle tijden Bij de meisjes C won Leonie Peters (H) de 80 meter in 10.7 conden waarna de heren aan de beurt kwamen. In de laai i!,.1: meters wist Frans Blom inderdaad te winnen, maar hij mo daar wel 11.1 seconden voor lopen. Tweede werd Eric Taal i 11.3 (in de series nog omkijkend a la Carl Lewis) voor Ri Eveleens en Alfred Verhoef (beiden 11.5 seconden). De laat twee plaatsen waren voor Peter den Haan en de enige Bataaf deze Holland finale Kees Tieleman met 11.6 en 11.7 second Bij de jongens A won Hans Baljet met 11.5 seconden nipt Gert Jan Palm (11.6 seconden) de 100 meter. Bij het hoogspr gen waren de medailles omgekeerd met 1.85 meter voor P; en 1.80 voor Baljet. Het verspringen bij de vrouwen gaf als en|e goede uitslag de 5.26 meter van Marian van de Niet (B) bij dames wat dan ook met applaus beloond werd door het aanwi ge publiek. pre Na 36 minuten en 36 seconden gelopen te hebben kwam de pov ste van de wegatleten over de finish en na Stephen Mede v< va den nog vier Oxford lopers alvorens er een Leidenaar arrive de. Simon Corcoren werd tweede in 37.10 minuten en Ba Pattison derde in 37.16 minuten. Beste Leidenaar werd uitein lijk Ton Hoogeveen die als zesde .finishte in 38.26 minuten o de 11.000 meter. jsjec] Wil Het speerwerpen heren en de 800 meter heren moesten toen i/erc verwerkt worden en daarbij gaf het eerste nummers een 53.éizc meter voor de winnaar Kees Riemers (H). Bataaf Ed de Jalks bleef nog enigszins in zijn buurt met 45.58 meter en verder fcelijl ren het Holland werpers met als beste bij de jongens Gijs Genran (42.20 meter). De 800 meter heren finale werd de race van rekt favoriet Jan Verloop. Verrast door het startschot ging hij laat weg en moest zodoende de hele kluit passeren. Hij deed rigoureus en stond al na 100 meter de kop niet meer af. In i spoor volgde Michel Mol verrassend goed en ook Hans Min zat voorin. In de laatste 100 meter kwam als gelanceerd Maai Gijsbers plotseling naar voren en bedreigde zelfs Mol. Deze v echter te ver weg zodat voor Gijsbers een bronzen plak o\ bleef. De tijden van de nummers een tot en met vijf lagen eindelijk nog geen twee seconden uit elkaar ten teken dat hard gelopen is door die eerste vijf. Jan Verloop 1.55.1, Mie Mol 1.55.9, Maarten Gijsbers 1.56.2, Hans Minnee 1.56.3 en Ei Zwetsloot 1.57.0 minuten. GERT VELTHUIZ; li: EE 26 J J O *1 ntr,niLT r, %T t, i II tVc LEIDEN De Neder landse roeiploeg heeft zich tot aan vandaag in Zwitserland voorbereid op de wereldkampioenschap pen die zaterdag in Duis burg (Wdl) van start gaan. D.w.z. de hele ploeg op één man na: Ronald Flo rijn. De 22-jarige Leidenaar zit lut tele dagen voor de strijd, waarin hij als zeer jeugdige Nederlands kampioen (skiff) de belangrijkste vaderlandse troef is, nog lekker in Neder land. Hij en zijn coachende broer Rob (26) prefereren de éigen omgeving boven het rit me-verstorende trainingskamp met zijn tegenstrijdige sche ma's, verveling, laat naar bed- gaande teamgenoten en afwij kende voeding. Waar het uit stippelen van een eigen route bij vele andere sportbonden tot een conflict met het hoofdbe stuur zou leiden, is men bij de armlastige roeibond alleen maar blij dat ze in het Zwitser se een kostganger minder heb ben gehad. „En", vertelt Rob Florijn, „het is in de roeisport ook heel ge bruikelijk dat iedere toproeier een privé-coach heeft. En die mag ook mee naar kampioen schappen". Hoewel dat voor de bond weer een éxtra hotelbed op iedere deelnemer betekent. In het geval van Ronald en Rob Florijn vallen ook die kosten mee, omdat Ronald bij vorkeur zijn eigen eten mee brengt of ter plekke koopt. Gezeten voor het boothuis van zijn Leidse vereniging Die Leithe II en starend over het zonovergoten Galgewater, ver telt de skiffeur: „Ik eet en drink nooit iets uit een doos of een blik. Alles moet vers zijn. Zelfs druiven pers ik zelf uit. Dat doe ik niet zo zeer in voor Die gezonde kost heeft hem in elk geval weinig kwaad ge- daan, want de 1.90 meter lange Ronald Florijn boekte vooral dit voorseizoen opmerkelijke successen. Naast de nationale titel skiff, won hij de Rand stad-regatta, de kleine finale in Luzern en als hoogtepunt de (internationale) Holland beker. „Daar was ik echt blij mee, want van zo'n overwin ning droom je als Nederlander niet". „Na een goede prestatie ben ik nauwelijks moe. Dat hoeft ook niet als je goed roeit. Bij stu denten leeft echter de idee, dat je in elke race moet afzien, dat je kapot aan de finish moet ko men. Dan zou je pas echt goed je best hebben gedaan. Ik wil gewoon lekker roeien en soms heb ik zelfs te veel energie voor de afstand, vooral als ik me goed opgeladen heb". Normaal gesproken maakt winst of verlies niet al te veel indruk op de gebroeders Flo rijn. Coach Rob: „Het roeien gebeurt puur voor het plezier. Het winnen is slechts een af geleide". Betaalde sport heeft niet hun sympathie, maar voor hun hobby zijn de Leidenaars toch dagelijks, 's zomers en 's winters, vele uren per dag be zig. Ronald op het water, Rob meefietsend langs de kant, vaak spintend om bij een om- weggetje zijn broer niet kwijt te raken. Ronald Florijn vindt twee keer per dag anderhalf uur op het water trainen genoeg. „Als je dat langer doet, kunnen ze je uit de boot slepen. Van tevo ren doe ik ook nog oefeningen als inlopen, uitlopen en rek ken". „Want", merkt Rob Flo rijn op, „hij kan dan op het water direct puur worden be last. Bovendien voorkomt het blessures. Ronald heeft nooit blessures en daarmee is hij één van de weinigen. Last van pe zen, rug, pols en ellebogen zijn typische roeiblessures. Vooral 's winters doen we aan kracht training en naarmate het war mer wordt, wordt de training specifieker, dus veel meer roeien". En dat roeien gebeurt dit jaar in een nieuw type skiff, waarbij niet het zitje meeschuift, maar de complete Leidenaar Ronald Florijn (22) bezig in zijn moderne skiff met roll-rigger (riemschijf). Dat laatste schuift mee in plaats van het zitje. (roll-)rigger, de riemschijf. re gewichten) en dan steeds vaak wordt afgeschilderd als Rob laat zijn broer alleen on- eerst zonder die apparaten om een beresterke man, vindt gevaarlijke gewichttraining de bewegingen goed te krijgen, deze dat zelf niet. „Ik ben niet doen (maar wel met heel zwa- En hoewel Ronald Florijn sterk. Ten minste niet zicht baar. Zodra je spieren ziet bij iemand die roeit, dan zit je goed, want die ga je zo voorbij. Aan dikke worstarmen heb je niks. Maar en dat is het mooie van sport in het alge meen, het is zo ondefinieer baar af en toe zie je toch een kleine dikke man winnen. Dat blijft mogelijk". Te jong En om die reden zit Ronald Florijn zelf ook niet met het enige probleem dat hém nor maal gesproken buiten de fa-- vorietenrol zou moeten plaat sen, namelijk zijn leeftijd. Hij is met zijn 22 jaar eigenlijk te jong voor een skiffeur. De buitenlandse toppers zijn zo rond de 27 jaar. En wie skifft is gek, is de alge mene opinie. Niet omdat skif- feurs dat echt zijn, maar om dat veel mensen zich de lol niet kunnen voorstellen die ie mand heeft om dag in dag uit in z'n eentje te trainen. Met meer mensen in een boot pep je elkaar op en kun je nog eens ongemerkt uitblazen. Een goed skiffeur moet als solist vooral mentaal erg sterk zijn. Ronald Florijn, die op zijn dertiende via broer Rob ging roeien, heeft als skiffeur dan ook veel begeleiding nodig. „Als er vroeger niemand met me meefietste, kwam ik nog Pn h El geen honderd meter ver", z< hij lachend. En Rob daan ,af „Nu laat ik hem 's ochter ja, soms bij het langere werk |ei de Vliet alleen trainen, 's M 1Q dags doen we altijd samen ljgt sprintwerk hier bij de Leithn omdat de Vliet dan vol p r zierbootjes zit. Terwijl Flore naast zijn drukke sportacti teiten een VWO-opleidi e'n'( volgt en elke avond al om ti aa|: uur in bed ligt, studeert z re, coachende broer („Ik ma^ alle schema's, leer veel buitenlandse coaches en veel steun aan een programi van de Groningse fysioloii Van Bessem") schijnbar" moeiteloos in zowel Leiden <)mt Delft, waarbij hij nachtweimï niet schuwt. De komende dagen word alle boeken echter terzijde 'n legd en in Duisburg aan plezierig roeien gedac Zondag zijn voor de skiffs f voorwedstrijden. Of Ron; Florijn de halve finales of l(j' nale haalt, hangt niet alle van hemzelf af. „In Duisbu' is een gegraven roeiba. waardoor de wind en stromi van het water te veel invlo hebben. Daar kan een werel kampioen zelfs van een ki van twee verliezen als hij een ongunstige baan start", l sluit Ronald Florijn geenszi somber. HERMAN JANSI Toernooi Zuiderkwartier LEIDEN De Leidse korf balvereniging Zuiderkwartier organiseert ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan' dit weekeinde een groots toer nooi. Naast de jubilaris doen er ook ploegen van DEVD (Am stelveen), DKC (Delft) en plaatsgenoten De Algemene, Crescendo en De Danaïden mee aan de speeldagen. De aanvang op zaterdag is 11.00 uur en op zondag wordt er om 10.00 uur begonnen op het Zuiderkwartierterrein aan de Montgomerystraat. LEIDEN Roodenburg kwam niet door de defensie van ROAC heen. Vanuit de counter scoorden de bezoekers ook tweemaal, zodat de strijd in 2-2 eindigde. Het zondag team van FC Lisse kwam bij Swift een 1-1 remise overeen. Unitas Leiden versloeg De Sleutels op kwaliteit: 2-0, ter wijl VNA op eigen terrein met 2-4 ten onder ging tegen ZLC (zaterdag). Meerburg benutte de kansen tegen Stompwijkse Boys beter (5-1) en Van Nis pen hield het met St. Martinus doelpuntloos. Alphia en Soccer Boys speelden met 1-1 gelijk. Kickers'69 overwon Spaarne- stad met 0-4 en Nieuw-Vennep was de betere van Hillegom (4-2). Roodenburg kende gister avond flink wat moeilijkhe den, toen het tegen ROAC'79 uitkwam. In de eerste helft nam Ronald Jansen de ope ningstreffer voor zijn reke ning, maar verprutsten Jan sen, Peter Ciere en John van de Wetering verder teveel kansen. Na de pauze trok de vierdeklasser zich terug en kwam via uitvallen zelfs op voorsprong. Hans Witteman en Fred Boere brachten 1-2 op het bord. Het wankelende Roodenburg kon met een schot, dat van richting werd veranderd, in de slotfase nog maar net gelijkkomen: 2-2. In het 'gevecht' met Swift was het Chris van Dam, die FC Lisse op voorsprong bracht. Met name na de pauze had de thuisclub gezien de mogelijk heden vaker moeten doelpun ten dan de ene treffer van René Wessels. Meer individue le klasse. Dat had Unitas Lei den in huis, toen er gister avond tegen De Sleutels werd geoefend. Wally Gallert en Jan van der Reijden waren de doelpuntenmakers. De zater- dagploeg van ZLC had geen medelijden met VNA. Met 2-4 gingen de blauwwitten ten on der. Piet de Graaf en Dave Mink scoorden voor de thuis- vereniging, terwijl John van Weerlee (driemaal) en Willy Pleyter ZLC de zege brachten. Omdat Meerburg de kansen beter benutte dan Stompwijk se Boys, kon de formatie doorlopen naar een ruime overwinning. Ton Weyers (tweemaal), Riny van Veen, Martin van der Meer en Hans Boom maakten de Zoeter- woudse goals, terwijl Frans- Jozef Luyten de Stompwijkse eer redde. Van Nispen viel lekker aan tegen St. Martinus. Henk van Maris kwam regel matig in doelrijpe posities, maar verzuimde te doelpun ten. Het bleef 0-0. Leo Aart- man zette Alphia op voor sprong in het duel met Soccer Boys. Ondanks het Alphense overwicht viel er toch een te gentreffer: 1-1. Kickers'69 overviel de gastheren Spaarnestad met goed voetbl Jos van Velzen, Peter van Hoek en Ronald Wallet (t\v maal) bepaalden de eindstal op een duidelijke 0-4. ArnJ van Kesteren tilde Hillega) bij Nieuw-Vennep op sprong. Nadat verschillen! Hillegommers waren uitgevj len bleek het arsenaal uitgepl en moest de ploeg met negf man verder. De thuisclub 1 gemakkelijk uitlopen naar winst.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 14