Annemarie Verstappen bezwijkt onder druk Ton van Gils geniet van avontuur in Frankrijk Moed Jongejans niet beloond ■SI.aterpoloteam belooft beterschap .onder unaPORT CcidócSouoant DINSDAG 23 AUGUSTUS 1983 PAGINA 11 ïartegeld voor Michels *ïN De Westduitse sportpers |t er alle begrip voor dat Rinus Mi- kjmofs. na twee speeldagen in de Bun- n ooliê3 (een record), de handdoek in de ker irj heeft gegooid bij FC Köln. Het hu- littenjjk Michels-FC Köln was niet meer langfedden. De verhoudingen bij de J verïT<^u^ waren kapot, de sfeer om te itege|en' it var n di0e^s- 'n Köln ongeveer DM dieprflO per maand verdiende, had een UWerfract tot voorjaar 1984. FC Köln zal et er#16'8' '00n blijven doorbetalen en opgelékien zelfs nog een beetje meer. tensmartegeld lijkt 250.000 DM te be- t kleSen- Michels' waarschijnlijke (voor- vuldeg6' 0Pvolger manager Hannes Lohr n gepn Bild: "We rnoeten af van de kunjar betaalde zogenaamde stertrai- e beeF Kuiper wacht nog PUTTEN De geblesseerde Hennie Kuiper heeft zijn beslissing over al of niet deelnemen aan het wereldkampioenschap voor beroepsrenners uitge steld tot volgende week zondag. Tourwinnaar Laurent Fignon is de kopman van de Franse WK-ploeg, waarin verder zijn opgenomen Mare Madiot, Pascal Jules, Dominique Arnaud, Pierre Bazzo, Jean-Rene Bernaudeau, Bernard Bourreau, Regis Clere, Eric DaH'Armelina, Gilbert Duclos-Lassalle, Dominique Garde en Christian Jourdan. De wereldkampioenschappen wielrennen van 1986 worden waarschijnlijk in de Verenigde Staten ge houden. Dit land is als enige kandidaat. De profsectie van de Internationale Wielrenunie, de FICP, heeft twee wielerklassiekers voor profs gepromoveerd tot „hors categorie". Het zijn de Grote Prijs van Frankfort en de Amstel Goldrace. De Westduitse en Nederlandse klassieker behoor den met de Belgische wedstrijd Gent-Wevelgem bij toerbeurt tot de „eredivisie". Wesseling in '84 voorzitter KNWU DEN HAAG Dr. Wesseling, ge neesheer-directeur van ziekenhuizen in Den Haag en Leidschendam, wordt zo goed als zeker in maart tot voorzitter gekozen van de Wielren Unie (KNWU). De huidige voorzitter Hylkema kondigde onlangs aan, dat hij in de voorjaarsvergadering van de KNWU zijn functie zal neerleg gen. Cees Zoontjes heeft gisteren met de KNWU overeenstemming bereikt over een verbintenis van één jaar als trainer van de nationale selectie vel drijden. Zoontjes, die ervairing heeft als coureur én als bondscoach, volgt Albert Stofberg op. Tien mille na „Kraak-actie' IJMUIDEN Op het sportpark Zeewijk in IJ- muiden werd gisteravond een wedstrijd gespeeld tussen een versterkt IJ- mond-team en de oud-in ternationals ten bate van oud-international Piet Kraak, die momenteel in Denemarken wordt ver pleegd na een hersen bloeding. Het IJmond- team zegevierde met 6-4 (2-3) en 5000 toeschou wers zorgden voor een opbrengst van 10.000 gul den. Jan Lange winnaar open NK Hobiecat WASSENAAR Vorige week werd één van de drie races tij dens de open Nederlandse kam pioenschappen Hobiecat onge ldig verklaard, met als gevolg dat voor een beslissing pas een week later kon worden gezeild. Dit catamaranzeilen op de Noordzee bij de Wassenaarse- slag werd in de uitgestelde ver sie een succes voor Leidenaar Jan Lange. Kampioen Lange hield in de 16- klasse de Amsterdammer Spij ker op een tweede plaats, ter wijl de oorspronkelijke winnaar van vorige week, de Hagenaar Tony van Oeveren, niet verder kwam dan een derde plaats in de totaaluitslag. rouw ^Wereldrecord Stafette- 3oeg YS ivr ikHRACAS Tijdens de Heliamer^aanse Spelen in ifacas (Venezuela) heeft estafetteploeg van de enigde Staten het we- record zwemen op de 10 meter wisselslag terd. De Amerika- Rick Carey, Steve idquist, Matt Gribble Rowdy Gaines kwa- n op de laatste dag van zwemwedstrijden tot ),42. Het record stond Is 8 juli 1982 (wereld- ipioenschappen in yaquil) al op naam hetzelfde kwartet mers. De vier Ame- len zijn elk wereldre- Ihouder op het onder waarop ze in de esta- iiitkomen. ijden in de winnende re- race en het individuele tldrecord zijn: iy (rugslag) 55,60( 55,19) dquist (school- 1.02,01(1.02,28) (vlinderslag) 53,47( ellen4) antafjes (vrije slag) 49,34 r we<5) j d^tussentijden van de ploeg iren: 55,60, 1.57,61, 2.51,08, (42. INFORMATIE OVER FILMS. MUZIEK. THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA ROME De teléurstel- ling was begrijpelijk. An nemarie Verstappen barst te gisteravond in hevig .snikken uit. Aan de schouder van trainster Rian Smit liet de Brabant se haar tranen rijkelijk stromen. De houdster van wereldgoud- en zilver op de sprintnummers had zich zo veel van de Euro pese zwemkampioen- schappen voorgesteld. En nu kreeg ze reeds op de allereerste finale-avond in Rome een enorme domper te verwerken. Zojuist was Verstappen teruggekeerd van de prijsuitreiking van de 100 meter vrije slag. Geen medaille echter voor haar, want de 17-jari- ge Mavo-scholiere uit Ros malen had genoegen moe ten nemen met een vierde plaats. Zwaar gedesillusioneerd keek ze jaloers omhoog naar winna res Birgit Meineke, haar Oost- duitse landgenote Kristin Otto en naar Conny van Bentum, die Nederland toch nog een bronzen medaille bezorgde. Want op de laatste meters moest Verstappen ook haar eeuwige concurrente laten voorgaan. Nauwelijks een uur later moest Annemarie Verstappen, de rode oogjes achter de ge bruikelijke chloorbril verber gend, opnieuw aantreden. Dit maal als startzwemster voor de viermaal 200 meter vrije slag estafette. Maar Verstappen was nog niet met zichzelf in èer sport elders in het reine gekomen. Haar bij- - r drage aan het Oranje-kwartet ze krant was niet meer dan een zesde vermelding op de tussenba lans: 2.05,13. Daarna maakten achtereenvolgens Jolande van der Meer (sterke 2.02,39), Reg gie de Jong (verrassende 2.03,45) en Conny van Bentum (2.01,44) weliswaar veel goed, maar meer dan een derde plaats achter de beide Duitse ploegen (de Oostelijke goud haantjes eerste, hun Westerse taalgenoten tweede) zat er toch echt niet meer in: 8.12,41. Liefst tien seconden bedroeg tenslotte het verschil met Oost-Duitsland, dat en-passant het op dit internationale ni veau debuterende nummer een glanzend wereldrecord meegaf: 8.02,27. Verstappen kon en wilde zelf geen verklaring voor haar fa len geven. De toch al zo intro verte zwemster had moeite ge noeg een nieuwe huilbui te vermijden. „Misschien heeft ze die veertig minuten vertraging voor de fi nale niet kunnen verwerken. Annemarie en Conny zijn nu eenmaal twee totaal verschil lende types. Conny hoef je niets te vertellen, die stippelt helemaal haar eigen weg uit. Vastberaden, zelfbewust. An nemarie heeft hulp van bui tenaf nodig. Is mentaal niet zo geweldig sterk", aldus een minstens even teleurgestelde bondscoach Wim Geurtsen achteraf, die bovendien wees op de twee ziektes die Ver stappen de laatste weken moest overwinnen. Jan Schouten, met Smit en Geurtsen het voorlopig opvol gerstrio van Bert Sitters (die Verstappen overigens altijd goed wist te begeleiden): „Ik verwacht dit toernooi geen medailles meer van Annema rie". En nogmaals Wim Geurt sen: „Ik hoop niet dat ze nu helemaal gebroken is. Er ko men immers nog vijf dagen". Bovendien zou de druk om nu te moéten presteren (in Equa- dor kwam Verstappen vrijwel uit het niets opzetten) voor haar wel eens funeste gevol gen gehad kunnen hebben. Wereldrecord De knapste hoofdrol in Rome werd gisteren door de West duitse reus Michael Gross ver tolkt. De eigenzinnige, 2.01 meter lange sportman uit Of fenbach, die geweigerd had vanuit het trainingskamp in Spanje met de bus naar Rome te reizen en het vliegtuig had gepakt, zorgde ogenschijnlijk moeiteloos voor een wereldre cord op de 200 meter vrije slag. Al na 1 minuut en 47,87 secon den stopte de computer. Daar mee bleef hij 41-honderste se conde onder zijn in juni dit jaar gevestigde toptijd. De Nederlandse inbreng op dit onderdeel bleef zeer gering. In de series haalde Frank Drost met 1.53,36 ternauwernood de troost-finale, waarin hij met een alweer wat betere 1.52.88 zesde werd. Edsard Schlinge- mann eindigde met 1.54,37 op een danig teleurstellende 21e plaats. Ook de twee schoolslag specialisten Jim Corbeau en Albert Boonstra bereikten de finale niet. Op de 100 meter werden de Amerikaanse Ne derlander en de Nijmeegse huisarts in spe respectievelijk 20e en 21e. Resteert nog het onderdeel 400 meter wisselslag dames, waarin Nederland geen enkele inbreng had. De finale leverde wel een verrassing op: de Oostduitse Nord zegevierde voor haar landgenote Schnei der, die sinds 23 augustus 1978 op haar specialiteit ongeslagen was gebleven. DICK KIERS Fraaie actie van de Haagse schoonspringer Edwin Jon- gejans. (Van onze verslaggever) ven Nederlander als tiende, te ROME Veel applaus ver achter de winnende Bul maar weinig punten. De §aar Georgiev. moed van schoonspringer Terwijl Edwin Jongejans te purppstp n nn ppn «sfrip wa« iren,Van onze verslaggever) Hongarije. ME Het Nederlandse Toch werd het eerste puntje irpoloteam heeft gister- amper met gejuich begroet. Oranje had namelijk meer verdiend dan deze remise maar werd regelmatig bena- ruime nederlagen tegen deeld door het arbitrale twee- >t-Duitsland en Joegoslavië tal. Dit tot grote woede van het duidelijk op Nederlandse hand zijnde Italiaanse publiek in het knusse maar voor dit- dag beterschap beloofd. Na abominabele start van de opese kampioenschappen ïlde de formatie van dscoach Denes Pocsik dit- gil verdienstelijk met 9-9 tegen het geroutineerde soort belangrijke gelegenhe den eigenlijk ongeschikte Tor di Quinto-zwembad, een sport complex van de Romeinse po litie. Een gesprek van aanvoerder Ton Buunk met verschillende medespelers had zijn vruchten afgeworpen. Moed en snelheid werden toegevoegd aan het harde werken. Naast de vaak onbegrijpelijke beslissingen van de scheidsrechters had Oranje in de slotfase ook met een beetje pech te kampen. Met nog luttele seconden te spelen leek Buunk, die voor aanvang van dit duel werd ge huldigd in verband met zijn 250e interland, de overwin ning veilig te gaan stellen. Zijn schot ging evenwel via de vin gertoppen van doelman Nors naast waardoor Hongarije als nog ongeslagen bleef. Edwin Jongejans, die de finale van de 3-meter- plank afsloot met de im mens moeilijke 3,5 contra salto gehurkt, werd slechts gedeeltelijk be loond. De nu wel massaal opgekomen toeschouwers waardeerden de gedurfde poging van de pas 16-jari- ge Nederlander met wel haast een ovatie. Maar Jongejans kwam niet goed uit, tuimelde schuin in het Edwins twee jaar oudere zui water en de jury kon dan Daphne Jongejans deed hei ook niets anders doen dan g"™ ™°„rJre"^k leurgesteld op een stoel was neergeploft, trachtte trainer Rob Voorbij hem nieuwe moed in te praten. „Kop op, je kunt toch terugzien op een geslaagd toernooi. We gaan voortaan nog harder aan deze sprong werken". En tegen de omstan ders: „Hij is de enige die deze moeilijke sprong uitvoert. Lukt het wel goed dat bete kent dat een belangrijk aantal extra punten. Edwin is een schoonspringer met grote toe komst". lage cijfers toe te kennen. de zelfde plank. De 18-jarige blondine had na de eerste vijf zogenaamde gelimiteerde Hiermee vergokte Edwin Jon- sprongen de leiding, maar zak- gejans (die woedend met de te daarna wat terug. Maar de vuist het wateroppervlak teis- uiteindelijke zesde positie ..—i i i bracht haar nog ruimschoots in de vandaag te verwerken finale. terde) wel een schijnbaar kere zesde plaats. Uiteindelijk eindigde de enige overgeble- uBi |Wc |eer ranneer een werknemer :en poen krijgt, zegt hij nor- naai gesproken tegen zijn i'erkgever: barst maar. Maar oen FC Den Bosch financië- e problemen had, deden alle pelers extra hun best. Dat :omt misschien wel omdat edereen -van sponsor, be tuur tot spelers- elkaar kent. )aardoor ontstaat er wat neer begrip. Vorig jaar sprak k tijdens mijn vakantie met Vim Kieft. Hij vertelde mij lat hij zelfs enkele leden van et bestuur van Ajax niet fins kende. Maar ik ben dan en echte clubman. En helaas terft dat soort uit. Als een beier nu ergens een stuiver heer kan verdienen, stapt hij 'aak op. Ik stel mijn kwali- eiten altijd in dienst van het lftal. Als een speler proble- nen heeft, probeer ik hem Itijd te helpen". Doelman Hans van der Muijm in het Algemeen )agblad) u- Jk ben nog niet zo blij met p- jie overstap als toen. Bij de jrofs gaat het er heel anders |an toe. Een amateur rijdt, ld (oe je het ook bekijkt, toch altijd meer voor zichzelf dan voor een ander. Natuurlijk, de ploegleiders hameren ook bij de amateurs steeds op het collectief, maar in de praktijk komt daar heel wat minder van terecht dan bij de profs. Bij de beroeps is er veel meer sprake van teamwork, wor den de opdrachten stukken beter uitgevoerd. Er is min der sprake van egoisme. Al thans bij Raleigh, want daar heb ik het over als ik over profs spreek. Raleigh is de beste wielercollectief ter we reld en ik hoefde er ook niet lang over na te denken toen ik onlangs mijn contract met een jaar verlengde". (Profwielrenner Gerard Veldscholten in Wieler sport) „Ik had de mensen allemaal wel een hand willen geven om ze te bedanken voor hun geweldige steun. Het is fan tastisch zoals ze meegeleefd hebben. Dat doet je wat. Ik kan me niet voorstellen dat ik ooit gelukkiger zal zijn. Het is zo emotioneel om tij dens zo'n groot evenement op het erepodium te staan, het volkslied te horen spelen en de Amerikaanse vlag te zien wapperen. De rillingen lopen op zo'n moment over je rug". (Atleet Carl Lewis in het Parool) „Als je zo hoog hebt gestaan op de wereldranglijst, als je op dit niveau hebt gesport, wordt een afscheid zo moei lijk. Ik heb er grote moeite Gerard Veldscholten: minder egoïstisch. mee. Gelukkig kan ik wel ac tief blijven in de motorsport, niet alleen als organisator van de Stadion Motorcross in Amsterdam maar ook als be geleider. Ik ben altijd zuinig op mezelf geweest. Een van de voorwaarden om een hoog niveau te bereiken is altijd je eigen plan trekken". (Motocrosser Gerrit Wol- sink in De Telegraaf) „Nu. vijf jaar later, weet ik dat ik te veel hooi op mijn vork heb genomen. Niet tij dens het toernooi in Argenti nië, maar daarna. Het begon al met mijn terugkomst. Ik wilde trouwen, had net een huis gekocht en had even eens per se mijn zinnen gezet op een vakantie in Spanje. Volkomen uitgeblust begon ik de voorbereidingen op het volgend seizoen, waarin de druk om te moeten presteren ervoor verantwoordelijk was dat ik mijzelf volkomen voorbij liep. Als voetballer ben ik eigenlijk al die jaren stil blijven staan. Ik heb er nu in het geheel geen moeite mee me zelf ondergeschikt te maken aan anderen. De waardering komt vanzelf wel. Dit seizoen staat voor mij in het teken van de re vanche". (Voetballer Jan Poortvliet van PSV in het Algemeen Dagblad) „Ik ben van minuut tot mi nuut op de hoogte gehouden over de ontwikkelingen rond Michels. Ploegsma kwam op een gegeven ogenblik terug uit Keulen en zei tegen mij: ik denk dat hij komt, wat doe jij in dat geval? Kies je voor NAC of blijf je bij ons? Ik zei hem dat ik in dat geval waarschijnlijk voor NAC zou kiezen. Gewoon omdat ik het tijd vond worden om zelf standig aan de slag te gaan. Twee dagen later belde Ploegsma weer met de mede deling dat Michels toch in Keulen zou blijven. Of ik de volgende morgen naar het stadion wilde komen. Toen hebben we gelijk de zaak rond gemaakt. Verder zit ik nergens mee. Al die verhalen over tweede keus. Tweede keus, of zesde keus, ik ben Gerrit Wolsink: eigen pian trekken. (Trainer Jan Reker van PSV in Voetbal Internatio nal) „Je drinkt elke dag wel wat. Vaak representatieve ver plichtingen, maar ook ge woon met de maten onder ling. Van de winter nog in Australië, daar ga je altijd naar eikaars kleedkamer. In Adelaide was het bloedheet, tegen de vijftig graden. Heb ben we met Marsh en Border met de benen omhoog zitten drinken. Om tien uur 's avonds waren we nog de kleedkamer niet uit". (Topspeler Ian Botham in Cricket) ZWEMMEN EK in Rome 100 meter vrije slag dames: Birgit Meineke (Odl) 55.18; Kirsten Otto (Odl) 55.52; Conny van Bentum (Ned) 56.61; Annemarie Verstappen (Ned) 56.75; Karin Seick (Wdl) 57.41; Svet- iana Kopsjikova (Sov) 57.64; Susanne Schuster (Wdl) 57.78; Maria Kardum (Zwe) 57.97. 100 meter schoolslag heren: Rober tas S)oelpa (Sov) 1.03.52; Adrian Moorhouse (gbr) 1.03.37; Gerald Moerken (Wdl) 1.04.16; Ralaele Avag- nano (Ita) 1.04.17; Ettlenne Dagon (Zwi) 1.04.25; Joeri Kis (Sov) 1.04.34; Peter Berggren (Zwe) 1.04.61; Jagos Dzvonyar (Hon) 1.04.92. 400 meter wisselslag dames: Kath leen Nord (Odl) 4.39.95; Petra Schneider (Odl) 4.40.34; Petra Zindler (Wdl) 4.47.90; Cinzia Savi-Scarponi (Ita) 4.48.88; Elena Dendeberova (Sov) 4.49.43; Irinla Gerasimova (Sov) 4.52.99; Birgit Schulz (Wdl) 4.53.93; Katrine Bomstad (Noo) 4.57.29. Joerg Woithe (Odl) 1.50.18; Thomas Fahrner (Wdl) 1.50.92; Thomas Lejd- ström (Zwe) 1.51.58; Fabrlzio Ram- pazzo (Ita) 1.51.62; Sven Lodziewski (Odl) 1.51.73; Borut Petric (Joe) 1.52.01; Ivar Stoekolkln (Sov) 1.52.30. 4 x 200 meter vrije slag dames: Oost-Duitsland 8.02.27 (wereldre cord); (Otto, Strauss, Sirch, Meineke). West-Dultsland 8.11.69; (Kalweit, Ko- walczlk, Zindler, Beyerman). Nederland 8.12.41 (nationaal record); (Annemarie Verstappen. Jolande van der Meer. Reggie de Jong, Conny van Bentum). Schoonspringen EK-Finale heren 3-meterplank: Petar Guoorgulev (Bul) 619,80 pun ten; Nikolai Drosjin (Sov) 618,87; Chris Snode (Gbr) 610,17; Piero Itali- ani (ita) 609.57; Massimo Castellani (Ita) 594,27; Dieter Waskow (Odl) 567,51; Holger Winskowski (Odl) 559,20; Ricardo Camacho (Spa) 552,72; Dieter Dörr (Wdl) 550,26; Ed win Jongejans (Ned) 545,31; Tom Le- malre (Bel) 544,20. AMSTELVEEN De Nederlandse hockeytrainer is populair. Mede door de aansprekende resultaten van Oranje in de afgelopen jaren heeft het buitenland blijkbaai^alle vertrouwen in onze coaches. Zo vertrok ken Joost Bellaart en Cees Tania reeds enige tijd gele den definitief naar het buitenland, om een full-time functie als bondstrainer in respectievelijk Italië en Zuid-Afrika te aanvaarden. Sinds ongeveer een jaar stelt Ton van Gils, trainer van de heren van Amster dam, zijn diensten ter beschikking aan een vreemde mogendheid. Met de nationale selectie van Frankrijk hoopt hij deze week in Amstelveen, tijdens de strijd ora het Europees kampioenschap, zo ver mogelijk te rei ken. Hij is nog betrekkelijk jong, 34. Toch geldt Van Gils al geruime .tijd als één van de toptrainers in hockeyend Nederland. Zijn trainersloopbaan liep via Hudito en zeven jaar HGC naar Am sterdam. Het komend seizoen gaat Van Gils zijn derde jaargang in bij Amsterdam, dat door de komst van Roderik Bouwman nu vijf internationals telt en daarom ook welhaast verplicht is een bedreiging te vormen voor KZ. Het gespreksonderwerp is echter niet Amsterdam, maar zijn Franse avontuur. Hoe kwam» deze leraar lichamelijke opvoeding eigenlijk in contact met de Franse hockeybond? „Weet ik niet precies. Maar, het zal wel zo zijn, dat een aantal mensen mijn naam heeft genoemd, toen bleek dat de Franse hockeybond op zoek was naar een coach. Op een dag werd ik gebeld door de president van de bond en eigenlijk vrij snel kwamen we tot een akkoord". Van Gils is nu aan zijn tweede klus bezig. In de wintermaanden dwong hij met Frankrijk in een aantal duels tegen PortugaJ kwalificatie af voor het Europees zaalkampioenschap, straks in Edinburgh. En nu eist de Europese titelstrijd op het veld zijn aandacht op. „Ik ben al heel wat keertjes in het vliegtuig gestapt voor de Franse hockeybond, al zorgde ik er wel voor dat de be langen van Amsterdam niet werden geschaad. Soms ging ik voor één dag, om een aantal zaken met de spelers door te nemen of een centrale training te organiseren. De laatste vier weken voor het EK heb ik constant in Franrijk gezeten. Mijn gezin is er op vakantie geweest en ik trainde tussen de bedrijven door mijn selectie". Lijst Van Gils kwam tot een groep van zestien spelers dank zij de hulp van de kenners die Frankrijk zelf bezit. „Ik kreeg vorig jaar een lijst. Daarmee ben ik gaan werken en telkens viel een aantal spelers af, heb ik er weer een paar bijgenomen en van die aanvankelijke groep spelers zijn er nu nog acht over. Logisch, dat het in het begin behelpen was. Er was ook een taalprobleem. Ik kwam aanvankelijk niet verder dan een „steak au poivre'*, maar dat gaat nu allemaal wel. Zeker omdat de spelers ver schrikkelijk aardig zijn en me graag willen helpen". Om nu te stellen dat Van Gils bij zijn eerste kennismaking met het Franse hockey één grote puinhoop aantrof, gaat misschien wat ver, maar toch zegt hij: „De zaken waren niet goed georga niseerd. Kijk, technisch zijn de Fransen aardig bedreven, maar door het gebrek aan tactisch inzicht, kon toch niet veel worden bereikt. Op de strafcorner werd bijvoorbeeld nooit getraind. Dat soort zaken heb ik er natuurlijk wel ingebracht". Desondanks mag Frankrijk, met zo'n 8.000 actieve hockeyers, tijdens dit EK niet eens dromen van een ereplaats. „Kan ook niet worden verwacht. Wij strijden voor de plaatsen vijf tot en met acht. En een achtste klassering zou me dan weer tegen val len. Zo moet je het dus ongeveer zien". Ton van Gils is er van overtuigd, dat er nog veel meer resultaat valt te halen uit de nationale selectie. „Maar", beweert hij stellig, „dan moeten de opleidingen stevig worden bijgeschaafd. Bij de clubs zitten trainers, maar dat zijn meer goedwillende lieden. Er is ook een cursus voor trainers, maar ik zou de mensen die deze opleiding verzorgen zélf wel eens een cursus willen geven". Waarom doet hij dat dan niet? „Tijdgebrek", stelt Van Gils, „al denk ik wel, dat ik na dit EK nog voor de Fransen blijf wer ken". DENNIS MULKENS Ton van Gils moet trachten het Franse hockey in de litt te helpen. Geen verrassingen bij EK hockey AMSTELVEEN De vijlde dag van het Europees kampioen schap hockey heeft in Amstelveen geen verrassende uitslagen opgeleverd. West-Duitsland is dank zij een winst van 6-0 op Wa les zeker van een plaats bij de eerste vier. Ook Spanje is tot de top vier doorgedrongen door een zege van 3-1 teegn Frankrijk. Morgen komen West-Duitsland en Spanje tegen elkaar uit en zal de winnaar van poule A bekend worden. Engeland versloeg gisteren Oostenrijk in een duel, dat wegens een hevige regenbui meer dan een half uur moest worden on derbroken, met 8-1.

Leidse Courant | 1983 | | pagina 11